Wie Amstel drinkt... doet zó Chefarine 4-voudige werking... exfat geneeskracht! Nieuwe depressie nadert Regering herziet kinderaftrek en bondig Enkelvoudige aftrek voor studerende kinderen Strenge controle op campings in Limburg Stuurloze botter overvoer jacht op IJselmeer Duits vlootbezoek aan IJmuiden en Den Helder Vragen over geschil tussen radiohandel en minister Minister De Pous bezocht Limburg Hilversumse jongen niet teruggekeerd van vakantietocht „Vliegend voorwerp" in zee gestort Mijnrecht afgeschaft I WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1960 2 Wie geen kampeerkaart heeftwordt weggestuurd Eis van 9 maanden tegen koopman wegens meineed Goedgelovige rentenier voor 25.000 opgelicht Opvarenden gered Zes jaar voor man die jongen van het leven beroofde Soldaat, die voetgangers aanreed, stond terecht Treinstel ontspoord Vertrouwen in de ontwikkeling" Ontwerp van een bestrijdingsmiddelenwet Lasser overleden na val van rijdende werktafel 3d 4 Ia Dezer dagen heeft de staatssecretaris van Financiën bij de Tweede Kamer de Memorie van Antwoord ingediend naar aanleiding van het Voorlopig Verslag op het wetsontwerp inzake de herziening van de kinderaftrek. Zoals bekend heeft het vorige kabinet tegelijk met een algemene kinderbijslagverzekering een herziening van de kinderaftrek voor de inkomsten-, de loon- en de vermogensbelasting voorge steld. Het doel van de herziening is de in 1953 tot stand gekomen coördinatie tussen kinderaftrek en kinderbijslag te handha ven en waar mogelijk te verbeteren. De kinderaftrek- en kinderbijslagregeling gaat uit van het principe de aftrek en de bijslag slechts toe te kennen voor kinde ren die ten laste van hun ouders komen. In het wetsontwerp wordt voorgesteld voor studerende en invalide kinderen van 16 tot 27 jaar die niet grotendeels doch slechts „in belangrijke mate" ten laste van hun ouders komen, enkelvoudige af trek te verlenen. Verder bevat het ont werp de voorstellen de aftrek van het zo genaamde extra-kind (aftrek voor één 16 tot 21-jarig kind, mits reeds recht op af trek voor 3 kinderen bestaat) te doen vervallen en de voor de algemene kinder bijslagverzekering betaalde premies, evenals de ouderdomspremies als persoon lijke verplichting aftrekbaar te stellen. Aan de Memorie van Antwoord, waarin uitvoerig wordt ingegaan on verschillende opmerkingen van de leden van de Kamer commissie, is het volgende ontleend: Naar aanleiding van de in de commissie geuite principiële bezwaren dat voor de heffing van de inkomstenbelasting de kinderaftrek wordt beoordeeld naar de toestand bij het einde van het jaar, zet de bewindsman uiteen, dat het huidige systeem naar zijn mening bevredigend werkt. Ten aanzien van de door vele leden be pleite invoering van een dubbele aftrek voor buitenshuis wonende kinderen bene den de 16 jaar, merkt de staatssecretaris op dat het vanwege het karakter van de inkomstenbelasting en om redenen van praktische aard niet juist zou zijn bij toe kenning van kinderaftrek voor deze jonge kinderen verschil te maken naar gelang van de bijzondere individuele omstandig heden waarin de belastingplichtige ver keert. Over de „verdienende" studerende kin deren verklaart de staatssecretaris, dat hij in de thans voorgestelde wijzigingen in de kinderaftrek geen aanleiding ziet tot in trekking van de regeling dat de drievou dige kinderaftrek niet behoort te worden geweigerd op grond van de enkele om standigheid, dat het kind geringe inkoms ten uit arbeid geniet. Hij meent dat er on der de huidige omstandigheden aanleiding bestaat de hier geldende grens van 400,- per jaar te verhogen tot 500,-. Daarvan (Van onze Limburgse correspondent) In Limburg heerst ondanks het niet be paald zonnige zomerweer een topdrukte van toeristen waaronder talloze kampeer ders. Voor velen van dezen ging net kamperen echter niet door omdat zij zich niet in het bezit hadden gesteld van een kampeerkaart. En dat is dit jaar een absolute noodzaak geworden.Limbung heelt namelijk enkele jaren geleden een provin ciale kampeerverordening ingevoerd waar bij onder andere het bezit van een kam peerkaart verplicht gesteld is. Er zijn ook voorschriften voor de campingexploi tanten betreffende de inrichting van de kampgelegenheden. Nadat de politie tot nu toe vrij veel door de vingers heeft gezien, achtte men thans de tijd geko men om de bepalingen der verordening stipt te doen naleven. De campings mo gen geen kampeerders toelaten als dezen geen kampkaart hebben. Doen ze dat toch dan zijn ze strafbaar. Het gevolg is ge weest dat de laatste anderhalve maand enkele honderden vakantiegangers wer den uitgewezen uit de kampeergelegenhe- den. Iedere kampeerder die naar Limburg komt doet er dus goed aan zich van een kampeerkaart te voorzien, die verkrijg baar is bij de kampeerkaartencentrale van de A. N. W. B.-kantoren. De Limburgse voorts o.a. dat niet meer dan één gezin in eenzelfde tent overnachten mag. Der gelijke bepalingen zijn ook elders in ons land van kracht, maar daar wil men er nog wel eens de hand mee lichten. In Limburg wordt dit verbod echter zeer streng gehandhaafd. De officier van Justitie bij de Utrechtse rechtbank heeft tegen een 48-jarige koop man uit Naarden wegens meineed negen maanden gevangenisstraf geëist. Bij de aankoop van een boerderij door iemand uit Maartensdijk had de verdachte zijn bemiddeling verleend om boven de door de Grondkamer vastgestelde prijs van 70.000 nog 20.000 zwart geld van de koper los te krijgen. Dit was geschied op aansporing van de eigenaar van de boer derij. Deze moest daarvoor voor de econo mische politierechter terechtstaan, waarbij de Naardense koopman onder ede een valse verklaring aflegde. Op 23 augustus zal de rechtbank uit spraak doen. Voor het gerechtshof in Amsterdam stond een 46-jarige koopman uit Utrecht terecht, die wegens oplichting door de Utrechtse rechtbank tot een jaar gevan genisstraf was veroordeeld. Tegen dit von nis was de officier van Justitie, die twee jaar had geëist, in beroep gegaan. De ver dachte had, met medewerking van een 19-jarige vriendin, een goedgelovige rente nier in Utrecht voor 25.000 opgelicht. Het geld maakte hij op aan reisjes en in speel banken in het buitenland. De procureur-generaal vorderde tegen de koopman, die reeds acht keer wegens op lichting was veroordeeld, twee jaar ge vangenisstraf. Op 16 augustus wijst het hof arrest. zal dezer dagen mededeling worden ge daan aan de belastingdienst. Naar aanleiding van opmerkingen van vele leden, dat de afschaffing van de af trek voor één extra-kind een door niets gecompenseerde schade voor de belang hebbende betekent, wijst de staatssecre taris er op, dat sinds de invoering van deze extra aftrekmogelijkheid voor gezinnen met kinderen vele verbeteringen tot stand zijn gekomen. De bewindsman noemt on der meer de invoering van dubbele en drievoudige kinderaftrek, afschaffing en verlaging van schoolgelden, herhaalde ver hoging van de kinderbijslag, sterkere pro gressie naar kindertal in de kinderbijslag, en de huidige voorstellen tot dubbele kin derbijslag en tot enkelvoudige aftrek voor kindei-en van 16 tot 27 jaar. De pleziervaart, die het gezin van een Rotterdamse arts, bestaande uit man, vrouw, zoon, dochter en een vriendin, maakte als gasten van de kapitein-eige naar de heer Van Putten aan boord van het zeiljacht „Woelwater" uit Rotterdam, heeft dinsdagmiddag omstreeks vier uur een even onverwacht als onplezierig einde gekregen. Terwijl het zeiljacht bij windstilte traag voortdobberde op het stille IJselmeer even benoorden Enkhuizen en de zes op varenden op het dek lagen te zonnen, naderde de Urker botter U.K. 216 waar op dat moment niemand aan het roer stond, zoals de opvax-enden van het jacht konden waax-nemen. Het vissei-svaartuig voer recht op de „Woelwater" af. De heer Van Putten en zijn .gasten be gonnen luidkeels te schreeuwen toen zy 't gevaar van een botsing tussen de stuur loze botter en hun eigen onhandelbaar zeil schip bemerkten. Het was echter reeds te laat. De kop van de botter raakte met kracht de steA'en van het jacht, dat een groot gat onder de waterlijn kreeg en vrijwel oixmiddellijk zonk. De vriendin van de dochter van de arts slaagde erin, de kop van de botter te grijpen en kon onmiddellijk aan boord worden gehesen, nadat de Orker schipper Koffeman de mo tor had gestopt. De arts, zijn vrouw en kinderen sprongen van het zinkende jacht te water en werden door de vissers op gepikt. Kapitein Van Putten wist nog snel enke le koffers met kleding te bemachtigen, al vorens hij zich van het zinkende schip in het water wierp. Ook hij werd door de vissei'sboot opgenomen. De U.K. 216 heeft de drenkelingen in Enkhuizen aan land ge zet, waar ze onderdak vonden in een hotel. De rijkspolitie te water heeft van het gebeurde proces-verbaal opgemaakt. Ge bleken is volgens de politie, dat schipper Koffeman op het moment van de'aanva ring niet aan het stuur stond, doch bezig was netten te boeten. Men hoopt het jacht dat, met de kop van de mast boven water, in cle scheepvaartroute Enkhuizen-Stave- ren ligt, vandaag te kunnen lichten met behulp van een bak van een Enkhuizer werf en met medewerking van duikex-s van een Amsterdamse jachtwerf. Morgen zullen enige Duitse mijnen veegsquadrons een bezoek brengen aan drie Nederlandse steden. In Den Helder komt een vloot van vijftien schepen op bezoek, naar IJmuiden vax-en er eveneens vijftien. Naar de haven van Vlissingen komen tien Duitse schepen. De Engelse kustmijnenveger „Wotton" brengt van 12 tot 15 augustus een niet-officieel bezoek aan Harlingen. Het eerste van de twee Duitse moeder schepen de Oste en de Ems, komt om ne gen uur 's ochtends in IJmuiden aan. Zes van de 15 Duitse marinevaartuigen zullen ligplaats kiezen in de Haringhaven. De rest voor Bux-eau Wijsmuller. Het heeft veel moeite gekost de Kx-iegsmarine-sche- pen een behoorlijke ligplaats in IJmuiden te geven. De vlaggeschepen van de mij- nenveger-flottilles heten Castor en Merkur. Het Duitse vlootbezoek aan IJmuiden is niet officieel. Het Tweede Kamex-lid de heer Peschar (P.v.d.A.) heeft aan de minister van Econo mische Zaken de volgende vragen gesteld: Heeft de minister kennis genomen van de in het officieel orgaan van de Neder landse Vereniging van Radio-detailhande- lax-en van 14 juli voorkomende beschou wing over het te Amsterdam gehouden congres van afdelingsbestuurders dezer vereniging? Kan de minister mededelen waarop het overleg, dat tussen zijn minis terie en deze vex-eniging is gevoerd, betrek king had en om welke reden dit overleg abrupt door het ministerie is afgebroken, althans niet is voox-tgezet? Is de minister bereid om zijn beleid te dezen toe te lichten en daai'bij tevens te betrekken de hiervan in het verenigingsorgaan gegeven om schrijving: „Een politiek-economisch des potisme, dat een aanfluiting is van demo cratie zowel als een verguizing van in de Grondwet verankerde burgerrechteen?" (Het betreft hier een reeds jaren geleden, door maatx-egelen van minister Zijlstra ont stane kartelkwestie, die bij het onlangs ge houden overleg niet kon worden opgelost. Red.). Een 22-jarige havenarbeider uit Rotter dam is door de rechtbank daar veroor deeld wegens doodslag tot zes jaar gevan genisstraf en ter beschikkingstelling van de regering. Hij had op Tweede Kerstdag van het vorig jaar een 12-jarige jongen van het leven beroofd, nadat hij hem had meege lokt. De eis was een gevangenisstx-af van acht jaar en terbeschikkingstelling van de regering. De rechtbank overwoog in het vonnis, dat de verdachte op het moment van zijn daad zodanig geestelijk gestoord was, dat hem het feit niet toegerekend kan worden. Hij moet als een gevaar voor de maat schappij worden beschouwd en wox-dt daar om ter beschikking van de regering ge steld om van harentwege te worden ver pleegd. De advocaat-fiscaal bij het Hoog Mili tair Gerechtshof in Den Haag heeft tegen een 21-jarige soldaat uit Hoogkarspel twee weken hechtenis en zes maanden ontzeg ging van de i-ijbevoegdheid gevoi-derd. Hem was ten laste gelegd op 1 januari van dit jaar om kwart voor twaalf des avonds nabij Luttelgeest in de Noordoost polder uiterst rechts lopende voetgangex-s te hebben aangereden, waardoor één van hen werd gedood en van de ander de lin kerhand werd afgerukt. De soldaat, die met een snelheid van circa 65 km. reed, moest voor hem tegemoetkomend verkeer dimmen, zodat de weg voor hem nog slechts over cix-ca 16 meter verlicht was. Ter zitting verklaax-de hij de voetgangers niet te hebben opgemerkt. In 'zijn requisitoir stelde de advoÊ'aat- fiscaal, dat automobilisten zich over het algemeen niet goed x*ealiseren, dat.,hun zicht bij gedimd licht aanmerkelijk korter wordt. Aan de andere kant mogen auto mobilisten volgens hem wel verwachten, dat voetgangers links van de weg lopen. De raadsman wees erop dat de drie voet gangex-s totaal een breedte van 1.95 meter in beslag namen. Om hen te passeren, zouden de automobilisten op de weghelft van het tegenliggend vex-keer terechtko men. Voetgangers dienen, zelfs als zij, zo als de wet voox-schrijft, op een verkeers weg aan de linkerzijde lopen, de uiterste voorzichtigheid te betrachten. Pleiter ver zocht het hof de soldaat van het hem ten laste gelegde vrij te spreken. Het hof zal later arrest wijzen. Op het Centraal Station te Amsterdam is vanmorgen vroeg een treinstel ont spoord. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De treinenloop onder vond geen noemenswaardige vertraging. HARRY KEMP OVERLEDEN De Amerikaanse dichter Harry Kemp is maandag op 78-jarige leeftijd in Province- town, Massachusetts, overleden. Met de toneelschrijver Eugene O'Neill is Kemp de opx-ichter geweest van de „Provincetown Players", een van Amerika's eerste zomer- theaters. Advertentie Een beeld van de overstromingen in Polen: met behulp van een amfibie voertuig worden de bewoners van het dorpje Zielona Kepa met hun bezit tingen geëvacueerd. Het gras staat er hier best bij, maar Pa niet. Nu een biertje, Zyn hand gaat omhoog, en Ma - in-de-schaduw - begrijpt het ge baar direct. „Asjeblieft, tuinman, kelderkoel Amstel Bier kikkert op. Proost." KWALITEITSBIERAMSTEL PILS AMSTEL GOLD AMSTEL OUD BRUIN De minister van Economische Zaken, drs. J. W. de Pous, heeft dinsdag in gezel schap van de plaatsvervangend directeur- generaal voor de industrialisatie en ener gievoorziening drs. J. Louwman, een be zoek gebracht Limburg. Tijdens zijn mid dagoponthoud te Roermond verklaarde de minister ons, dat volgens de gewone <ri- teria midden-Limburg eigenlijk niet als een probleemgebied in engere beteknis kan worden beschouwd en dat dit deel van Lim burg daarvoor dan ook niet in de urgente rechtstreekse overheidszorg behoeft te val len. Dit wil niet zeggen, dat er geen mcluvlrie- le px-oblematiek voor midden-Lintburg zou bestaan. De temporisatie in de bouw van de Beatrixmijn waax-over de minis ter zei spoedig een nadere besli-;•? ng te nemen houdt uiteraax-d de mogelijkheid in van een grote structuux-wijziging voor de betx-okken streek. Over de kwestie of en zo ja wanneer de Staatsmijn Beatrix in exploitatie genomen zal wox-den kon de minister uiteraard geen antwoord geven. Maar de Roerstreek heeft, zo liet de minis ter duidelijk blijken, overigens uitsteken de mogelijkheden als industrieel gebied: haar centrale ligging in het Benelux- en Eux-omarkt-gebied is bijzonder gunstig en de infrastructuur biedt haar alle kansen. De minister verklaarde nadrukk-mi* abe vex-trouwen te hebben in een evenwich tige sociaal-economische ontwikuelin van midden-Limburg, ongeacht (-en eventuele mijnzetel met haar uitex-aard mono-indus trieel kax-aktei-. Drs. De Pous zou zelfs heel positieve adviezen willen en duxwen geven aan industx-ieën, welke zich in mid- den-Limbui'g zouden willen vcU'gen. Ce minister deelde rnede twee weken gele den te hebben besloten tot opheffing van de reeds vele tientallen jaren bestaande mijnrechtheffing van tien cent per ton ge- doiven steenkool. De opbrengst ervan, rond anderhalf miljoen gulden per jaar, werd tot nu toe toegewezen aan de gemeenten waax-in een mijnzetel is gevestigd en aan plaatsen waar mijnwerkers wonen. Het be treffende voorstel is toegevoegd aan het wetsontwex-p tot regeling der financiële vei-houding met de gemeenten. De Hilversumse familie Aalbrink ver keert in grote ongerustheid, daar de oud ste zoon uit het gezin, de 22-jarige Theo, niet is teruggekeex-d van een vakantietocht naar Zuid-Eui-opa. Op 16 juli verliet hij met zijn vriend Ton van Rijnsoever Hilver sum voor een trektocht naar Italië en Frankrijk. Op de terugreis, op 23 juli, wist de vriend een lift te krijgen naar de top van de Col du Montdenis, gelegen op de grens van Italië en Frankx-ijk aan de weg van Turijn naar Lyon. Theo bleef aan de voet van de berg wachten om te trachten ook een lift naar de. top te krijgen. Sinds dien zag Ton, die inmiddels in Hilversum is teruggekeerd, zijn vriend niet ïrieer. Ex- werd ook niets meer van hein vernomen. De familie Aalbrink heeft de politie in kennis gesteld van de vermissing van hun zoon. Via Interpol worden thans naspo ringen naar de jongeman gedaan. Bij de Tweede Kamer is een ontwerp van de bestrijdingsmiddelenwet ingediend. In de memorie van toelichting staat onder meer dat dit wetsontwerp ten doel heeft een regeling te geven voor het gehele vraagstuk der bestrijdingsmiddelen in de land-, tuin-, en bosbouw, waardoor de be staande onoverzichtelijke wetgeving op dit gebied kan vervallen. De kern van het ontwerp is het verbod een bestrijdingsmiddel in de handel te brengen en toe te passen indien dit mid del niet tevox-en door een bevoegde instan tie op zijn deugdelijkheid is bepx-oefd en indien geen waarborgen bestaan, dat re delijkerwijze bij zijn toepassing geen on toelaatbare gevolgen zullen ontstaan. Bo vendien zal het middel nog aan een aan tal andere algemene eisen wat betreft ge halte en samenstelling moeten voldoen. Spaargelden zoek. In Bx-eda is in be waring gesteld een Roosendaalse assura- deux-, verdacht van verduistering van hem toevertx-ouwde spaargelden. Hij dreef ook een spaarkas en een spaax-kredietinstelling. Degenen, die geld hadden gestort ervoeren vaak, dat hij kredietverlening tx-achtte uit te stellen. Hij kwam met allerlei uitvluch ten en vaak was hij niet te bereiken. De politie stelde een ondex-zoek in, waaruit bleek, dat duizenden guldens verdwenen waren. NAVO-oefeningen. Schepen en vlieg tuigen van zes NAVO-landen zullen van 20 september tot 1 oktober deelnemen aan een grote vlootoefening onder de naam „Sword Thrust" in de Noord-Atlantische Oceaan en het zeegebied bij Noorwegen. De deelnemende landen zijn Canada, Frank rijk, Nederland, Noox-wegen, Engeland en de Vex-enigde Staten. Nederland neemt aan deze oefening deel met de kruiser „De Ruyter" en de ondex-zeeboot „Walrus". Voorts wox-dt van 20 september tot 1 ok tober in het oostelijk gedeelte van de At lantische Oceaan en het Engelse Kanaal een oefening gehouden onder de naam „First Watch-second watch". Het Duitse schip „Spitzendorf" heeft per radio gemeld, dinsdagavond een vliegend voorwerp te hebben waargenomen, dat te 19 uur in zee stortte. De positie was onge veer 4 mijl benoorden Terschelling. Het schip zoekt de omgeving af. Vex-scheidene andere schepen hebben aan het onderzoek deelgenomen, maar zonder resultaat. De minister van Economische Zaken, de heer J. W. de Pous, heeft medegedeeld, dat het mijnrecht is afgeschaft. Dit mijn recht was een heffing door het rijk van tien cent per ton gedolven steenkool. De opbrengst der heffing werd uitgekeerd aan gemeenten die op een of andere manier met de mijnen te maken hebben, bijvoor beeld doordat er vijftig mijnwerkers wo nen. De opbrengst beliep circa een mil joen gulden per jaar. Zij vormde een ex tra belasting en een kostprijsverhogende factox-. Bij de bouw van de kernreactor voor de Technische Hogeschool te Delft is een ongeluk gebeurd, waax-bij de 37-jarige las ser M. W. de Graaf uit Delft om het le ven is gekomen. De heer De Graaf was werkzaam op een rijdende werktafel op ongeveer tien me ter hoogte. Toen de tafel plotseling begon te rijden viel de lassei". Hij liep een rug- gewex-velfractuur op en werd in het St. Hippolytusziekenhuis te Delft opgenomen. Daar achtte men ovex-bx-enging naar de Ursula-kliniek te Wassenaar noodzakelijk. Op_ weg daarheen is hij- echter overleden.; Hij laat een vrouw en drie kinderen na. Advertentie 4 middelen tezamen werken sneller, krachtiger en langduriger. In de hele wereld wordf tegen pijn en griep meer en meer een combinatie van middelen gebruikt. De 4 middelen van Chefarine „4"-elk op zichzelf al beroemd - helpen elkaar en werken daardoor bij. zonder weldadig. Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, v;ant die wordt beschermd door het bestanddeel Chefarox. 20 tabl. f 0.80. Voordelige gezinsverpakking 100 tabl. f3.50 Het K.N.M.I. deelt mede: Bij de Azoren ligt een gebied van hoge- druk, dat een krachtige uitloper heeft over Zuid-Europa. Ten noorden van deze uit loper bevindt zich een gordel van lage- druk, die van centraal Rusland via Zuid- Scandinavië tot over de Britse eilanden reikt. In deze gordel bevinden zich enkele la gedrukgebieden, waarvan de belangx-ijkste een depressie nabij de kust van Zuid-Ier- land is. Deze depressie neemt in diepte toe en zal vermoedelijk ongeveer door het Engelse Kanaal naar het oosten trekken. Zij doet in Frankrijk de barometer stei-k dalen, zodat de uitloper van het Azoren- hogedrukgebied al weer flink wordt aan getast. Het regengebied van de depressie reikte vanmorgen over Noord-Frankrijk, geheel België en onze zuidelijke provin cies. Een in de bovenlucht boven Engeland aanwezige storing trekt naar de Noordzee. In verband hiermede blijft ér voor het noorden van het land een vrij grote kans op buien bestaan. Overig Nedex-land ge raakt onder de invloed van de naderende depressie met veel bewolking en nu en dan regen. De temperatuur blijft belang rijk beneden normaal. WEERRAPPORTEN Donderdag 11 augustus Zon op 5.17 uui', onder 20.12 uur. Maan op 22.16 uur, onder 10.40 uur. Maanstanden 14 aug. 6.37 uur laatste kwartier. 22 aug. 10.16 uur nieuwe maan. 29 aug. 20.23 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 10 augustus Hoog water 5.41 en 18.10 uur. Laag water 1.31 en 13.52 uur. Donderdag 11 augustus Hoog water 6.26 en 18.55 uur. Laag water 2.15 en 14.33 uur. Met hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. TemperaturenDuiten en binnenland1 heden morgen 7 uur Neerslag: a 3 F 2 laatste TA uur Den Helder licht bew. zw 18 Ypenburg zwaar bew. zzw 19 5 Vlissingen regen zzw 19 7 Eelde licht bew. zzw 19 3 De Bilt regenbui zzw 19 13 Twente zwaar bew. zw 20 6 Eindhoven regen zzw 22 5 Zd-Limburg zwaar bew. z 21 4 Helsinki geheel bew ozo 22 0 Stockholm zwaar bew. zzo 20 9 Oslo zwaar bew. windst. 19 13 Kopenhagen regenbui zzw 21 1 Aberdeen regen nw 16 0,2 Londen regen wzw 21 0,1 Amsterdam onweer z 19 14 Brussel regen zzw 20 8 Luxembux-g geheel bew. zzw 19 1 Parijs geheel bew w 19 4 Bordeaux zwaar bew. windst. 21 0,1 Grenoble zwaar bew windst. 22 0,4 Nice half bew. n 25 0 Berlijn zwaar bew w 23 0 Frankfort -W-Iar bew zzw 21 2 München half bew. z 19 6 Zürich mist windst. 19 13 Genève zwaar new windst. 21 0 Locarno zwaar ozo 27 5 Wenen licht bew wnw 22 16 Innsbruck licht bew. ozo 22 0,3 Belgrado onbewolkt w 23 5 Rome licht bew. windst. 31 0 A.iaccio half bew. no 23 0 Madrid onbewolk windst. 30 0 Lissabon onbewolkt n 20 0

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2