NACHTLEVEN ZANDVOORT ZANDVOORT BIEDT VAKANTIEGANGERS RUIME KEUZE IN NACHTELIJK VERTIER TAXI 13000 internationaal variété, Duits hoempa- plezier in rustige nachtclubs Verbeteringen aan Heemsteeds woonwagenkamp spoedig gereed RENAULT DAUPHSNE Garage Den Hout Garage Hardebelt IN Bewoners noemen kamp Buchenwald WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Prijs 5625. Koonings won tiende zomeravondrit Burgerlijke Stand van Haarlem Faillissementen Als de vogels fluiten gaan de laatste gasten naar huis Visser nog steeds aan de kop Kort nieuws Verreweg de zuinigste auto in zijn klasse Brandstofverbruik 1 1. op 17 km. Oliecarter 2>/2 1.. Verversen elke 2500 km. Wegenbelasting: minimum. Afschrijving gemiddeld 900.— tot 1200.per jaar en vaak nog minder. Zeer weinig reparatie en dan nog goedkoop door praktische constructie en lage onderdelen- prijs, b.v. complete motorrevisie ongeveer 300. Daarbij: veilig, pittig en elegant. Laat u eens geheel vrijblijvend voor lichten door HOOFDAGENTSCHAP Wagenweg 166-168 - Tel. 12138 en 15056 B-AGENTSCHAP Rijksstraatweg 249 - Telefoon 57455 De tiende zomeravondrit om de „Metz"- beker, die door het Haarlemse „De Kam pioen" in het „Van der Aartsportpark" werd gehouden, is bij de A- en B-klassers gewonnen door Aad Koonings. Samen met Peters, Van der Horst en Blommaert was hij 'n ionde uitgelopen op het peloton. De uitslag luidde: 1. A. Koonings 34 pnt; 2. H. Peters 22 pnt.; 3. J. v. d. Horst 14 pnt.; 4. W. Blommaert 14 pnt.; 5. op 1 ron de: R. Hendriks 18 pnt.; 6. E. Riethoff 10 pnt.; 7. G. Fennis 4 pnt.; 8. A. Bogaard 3 pnt.; 4. P. Sondorp 3 pnt.; 10. C. Jansen 3 pnt. BEVALLEN van een zoon: 5 aug.: H. A. Bohlander-Stoop; 8 aug.: B. Valk- Bekius, F. C. M. van Maris-Zandvoort; 9 aug.: jkvr. H. N. L. Boreel-Van Riemsdijk, A. M. Rietdijk-Van Tol. BEVALLEN van een dochter: 7 aug.: T. E. Gaus-Wilhelmus; 8 aug.: M. W. Gras- man-Hoogenboom, B. Valk-Bekius, J. C. Heek-Spreeuw, M. C. T. Floris-Van Eg- mond; 9 aug.: M. M. Vissers-Ketelaar, T. M. Kok-Wessel, G. A. Piek-Kuiper. OVERLEDEN: 6 aug.: G. Ena Kiëff, 72 j„ Gasthuisvest; A. Boschma-Douma, 60 j„ Meeuwenstraat; G. Raams-Bosch. 69 j„ Junoplantsoen; 7 aug.: A. Kniese-Droogs- ma, 84 j„ Gasthuisvest; 8 aug.: P. J. van Baekel, 41 j„ Busken Huetstraat; S. Wijnia, 54 j.. Eksterstraat. ONDERTROUWD: 9 aug.: P. Stouthamer en J. de Jong, C. J. Verhulst en P. G. Win ter. A. J. de Gier en A. A. M. Noorda. GETROUWD*9 aug.: J. G. Pel en M. A. Ronde. J. E. Staats en I. Visser, R. Buser en R, Vermeer. Vorig jaar januari besloot de Heem- steedse gemeenteraad tot het aanbren gen van verbeteringen op het woon wagenkamp langs de Ringvaart. Hier voor werd vijfenveertigduizend gul den uitgetrokken. Nu, anderhalf jaar later, is het besluit van de gemeente raad nog niet uitgevoerd. Maar het ziet er eindelijk wel naar uit dat de verbeteringen een feit worden. Ver wacht wordt dat het woonwagenkamp ongeveer half september zal zijn op geknapt. De gemeenteraad nam het besluit nadat op het Haarlemse woonwagenkamp we gens de onhygiënische toestanden verbe teringen dringend noodzakelijk waren ge bleken. Gevreesd werd dat de kwalijke toestanden op het woonwagenkamp in Heemstede ook eens minder prettige ge volgen zouden hebben. Besloten wordt en kele noodzakelijke verbeteringen aan te brengen. Het krediet van 45 mille zou on dermeer worden bestemd voor herstel van de beschoeiing, herbestrating van het ter rein en vernieuwing van de omheining. De laatste maanden hebben geregeld ar beiders op het woonwagenkamp gewerkt, zij het dat met het werk weinig voortgang werd gemaakt. Maar nu schijnt er einde lijk spoed te worden betracht. De zeer lange vertraging van het werk is volgens de directeur van de gemeente lijke dienst voor openbare werken, ir. Th. J. Mebius, allereerst ontstaan doordat de aanbesteding vorig jaar niet slaagde cn het werk later in onderdelen moest worden aanbesteed. Ook kon soms geen toezicht houdend personeel voor het woonwagen kamp worden vrijgemaakt. De laatste tijd is het werk ondermeer door vakanties ge stagneerd. In een van de raadsvergaderin gen is bij B. en W. op spoed aangedron gen, maar blijkens de ervaringen heeft deze aandrang slechts op zeer lange ter mijn resultaat. Bij de verbeteringen op liet woonwagen kamp is ervan uitgegaan dat dit kamp te zijner tijd mogelijk zal worden opgehe ven, als een regionaal kamp tot stand is gebracht. Al verscheidene jaren geleden lag de stichting van dit regionale kamp in de bedoeling, maar wanneer het hiertoe zal komen, is nog onbekend. Het ge meentebestuur van Heemstede zou het kamp graag zo gauw mogelijk opgeheven zien en wil er daarom ook niet te veel geld aan besteden. Het vernieuwde kamp biedt plaats aan zeventien wagens. Deze komen te staan achter een hoge betonnen wand. die de wagens tegen de westenwind beschermt. Deze wand dient niet alleen voor bescher ming tegen de wind. Tevens is de hoge betonnen schutting hier neergezet om de wagens aan het zicht van de Heemstecfe- naren te ontrekken. In 'n aantrekkelijke gemeente als Heemstede achtte men die woonwagens zeer storend. Maar ook het zicht op een betonnen muur is voor de Heemstedenaren niet aantrekkelijk. Daar om zal aan de buitenkant van het kamp langs de muur een beplanting worden aan gebracht. Intussen hebben de kampbewoners momenteel staan er maar zes wagens al een naam voor het nieuwe kamp be dacht. „Buchenwald" willen ze op de be tonnen muur schrijven. „Het lijkt ten minste wel wat op een concentratiekamp", zei een bewoonster. De heer Mebius noemt de verbeteringen zeer degelijk, hetgeen naar zijn mening ook wel nodig is. Het kampterrein heeft een met bitumen gepenetreerde laag hoogovenslakken ge kregen. Aan de waterkant heeft het terrein een betonnen beschoeiing gekregen. Voorts Met nog drie ritten te rijden is de stand: 1. Riethoff 55 pnt.; 2. Hendriks 53 pnt.; 3. Piers 37 pnt.; 4. Fennis 36 pnt.; 5. H. Peters 35 pnt.; 6. C. Jansen 33 pnt.; 7. Bogaard 33 pnt.; 8. Koonings 27 pnt.; 9. Van der Horst 26 pnt.; 10. Blommaert 21 pnt. Uitslag C-klasse: 1. Schenk, 2. Van Leuf- fen, 3. Philippo, 4. De Clerk, 5. Ramakers. De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag geen faillissementen uitgespx-oken. Bij vonnis van de rechtbank is, na ge daan verzet, vernietigd het vonnis dier rechtbank, waarbij W. J. Koelemij, winke lier in groenten en fruit, de Kamerlingh Onnesstraat 2 te Haarlem, in staat van faillissement is verklaard, met benoeming van mr. H. J. Pot, Ged. Oude Gracht 92, tot curator. ALS JE ECHT EENS PLEZIERIG wilt uit zaan moet je in Z and voort zijn. Alles is er de hele nacht open, je kunt kiezen uit tientallen cabarets en het is er altijd gezellig druk". Dat was de raad die wij van diverse zijden in Haarlem kregen toen ive op zoek waren naar nachtelijk vertier. In Zandvoort zou iedere avond het „Grote Feest" gevierd worden, aan de cabarets zou zelfs Amsterdam niet kunnen tippen, kortom het hele nachtleven zou op internationaal niveau staan. We hebben het onderzocht en we zijn tot de conclusie gekomen, dat Nederlands eerste (of tweede of derde?) badplaats inderdaad genoeg vertier te bieden heeft om een avond en een gedeelte van de nacht vrolijk van de ene show naar de andere dancing te hopsen. En zelfs zou men dit twee of drie avonden hunnen volhouden, maar dan is het nok afgelopen. Het is beslist niet zo, dat men er over de nachtclubs struikelt, dat het plezier op een centrale plaats gebundeld is, zoals bijvoorbeeld in Scheveningen. Men vervalt in Zandvoort al spoedig in herhalingen. Plezierige herhalingen wel te verstaan en diverse badgasten, die bescheiden bekenden heel wat van de wereld gezien te hebben verzekerden ons met de hand op het hart, dat het Zand- voortse vermaak beslist niet bij talloze internationale badsteden achter blijft. „Het is hier misschien wat kleiner, of wat dorpser, maar het is hier veel gezelliger"vertrouwde een Amerikaan ons toe. En dat lijkt ons voor Zandvoort zonder meer een vriendelijk compliment. KLEIN EN DORPS IS HET bij Bouwes echter beslist niet. Zoals het hotel zelf bo ven de omliggende bebouwing uitsteekt zo neemt ook het variété-programma in het cabaret een aparte plaats in. En daarmee willen we beslist niet beweren, dat de an dere vormen van vermaak in Zandvoort van mindere kwaliteit zouden zijn. Inte gendeel, maar in Bouwes treft men dag in dag uit een keur van internationale arties ten aan, die stuk voor stuk voor elkaar niets onderdoen. In een vlot tempo volgen de danseresjes, goochelaars, musici, jong leurs en acrobaten elkaar op en tussen de bedrijven door is er alle gelegenheid om een rustig dansje te maken. En dat wordt dan ook gedaan. Door perfect gekle de gasten, die uit alle delen van de we reld komen, die beschaafd applaudiserend de talloze artiesten belonen en die na af loop van het programma (omstreeks twaalf uur) hun hotelkamer opzoeken, of wat blijven napraten, dan wel zich onder de hoede stellen van barman Frans, die al zijn niet geringe kwaliteiten in de strijd werpt bij het samenstellen van een of an dere wereldberoemde cocktail. Dat kan dan voortduren tot twee uur, want daarna gaat Bouwes sluiten. Zoals op dat moment in tientallen landen internationale hotels dichtgaan. Want Bouwes is beslist niet specifiek Zandvoorts of zelfs maar Neder lands. Men zou het hele hotel inclusief per soneel en artiesten bij wijze van spreken zo kunnen overplaatsen naar welke wereld stad dan ook. En dat zou dan, wanneer ge onze redenering kunt volgen, niemand op vallen. TERWIJL BIJ BOUWES, zo tegen het einde van het variété-programma een Duits plezier in Oberbayern. Duitse muzikanten, Duitse dranken en voor een groot deel Duitse gasten. Spaans dansgroepje castagnetten-klappe- rend over de vloer trappelt komt ook el ders in Zandvoort de stemming er steeds meer in. In de verschillende hotels, café's en bars wordt bij de muziek van een klein orkestje, een piano of een juke-box wat gedanst. Voor de meer luidruchtiger pret moet men de kant van de Zeestraat uit. Naar de dancing Italia waar tiental len paartjes op de tonen van een uitste kend ensemble de beenspieren enige oefe ning geven, maar vooral naar Oberbay ern, waar de Duitse hoempa-muziek het houten gebouw bij elke drie- of vier kwartsmaat doen schudden. De in vetleren korte broeken gestoken muzikanten van de Oberlandler Kapel bla zen zich de wangen bol. de grote pullen bier worden door rappe meisjes naar de honderden gasten gedragen, er wordt ge stampt, geklapt, gedanst, gezongen en ge schreeuwd. Kortom een oorverdovend ia- waai, waarin zich elke avond weer hon derden vakantiegangers met groot genoe gen onderdompelen. Vooral de Duitsers zijn in grote getale vertegenwoordigd. Ze voelen zich helemaal thuis, ze krijgen de verlangde hela-hola-waar voor hun geld en ze amuseren zich kostelijk. „Je kunt hier elke avond je teveel aan energie kwijt," zei ons een Duitse inge nieur uit Hamburg, die net zat uit te puf fen van een springerige polka. „Je ligt hier in Zandvoort de hele dag aan het strand, je wordt slaperig van het vele eten en zo'n ouderwets dansfeest kikkert een mens weer helemaal op. Ik kom hier vrij wel elke avond".. Langs de Tiroler wandversiering, de Ti- roler dienstertjes en de Tiroler portier be landden we weer op de Zandvoortse straat en de tararaboemdiee-klanken verlieten ons pas toen we even voorbij midder nacht de cabaret-dancing Caramella bin nenstapten. „Ik begrijp er niets van", zei ons in de schaars verlichte zaal met twee Plezier in Caramella. Johnny Kraay- kamp met op de achtergrond het ensemble van Josc Marcello. bars, de heer A. Neef, eigenaar van dit etablissement, dat volgens zijn eigen me ning „geschikt is voor iedereen, voor jong en oud, Nederlander of buitenlander". Huisorkest ,.Ik begrijp er niets van", zei hij dus, „augustus is zo gek begonnen, 't Is hier gewoon stil, terwijl Zandvoort toch vol zit en het weer toch niet eens zo slecht is. Je kunt er geen staat op maken." Hij kijkt wat somber, maar dat is, geloven we, schijn, want even later vertelt hij op gewekt over zijn „huisorkest" van Jose Marcello, bestaande uit een aantal uitste kend spelende jazzmusici, die bovendien in Joke Copier een voortreffelijk zangeresje hebben. „Ze zijn geweldig" vindt barkeeper Hans Boskamp, die een groot deel van zijn populariteit te danken heeft aan zijn in ternationale voetballoopbaan; „Het hele bandje gaat straks naar Italië om in Ro me tijdens de Olympische Spelen de men sen 's avonds bezig te houden. Ze ver dienen het ook. Trouwens we hebben hier altijd goede muziek, het hele jaar door. En verder is er natuurlijk Jonny Kraay- kamp, die elke avond uit Amsterdam over komt en hier z'n repertoire afwerkt. Hans Boskamp gaat weer druk in de weer met bierkraan en flessen. Tot twee uur in de nacht, want dan sluit Caramel la, evenals alle andere café's, bars en dancings, die alleen op zaterdag vergun ning hebben de deuren nog een uurtje langer open te houden. Twee uitzonderingen MAAR NET ALS IN HAARLEM zijn er in de badplaats twee uitzonderingen: Riche en Petrovitch, waar men altijd tot vier uur in de morgen terecht kan. Mits men er wordt toegelaten. „We houden de deur gesloten voor men sen, die hier laat binnenkomen en eigen lijk in hun bed hadden moeten liggen", zegt barman Simon Koper, „maar verder is hier iedereen welkom". Huis-pianist Rudi Feenstra, die samen met collega Wim Landman voor de (ge dempte) muziek en de (zacht gezongen) chansons zorgt knikt, kijkt de goedgevulde, door het kaarslicht vrij duistere, ruimte in waar enkele paren zich uit de lage stoelen losmaken en op een klein vloertje gaan dansen. Rustig, zonder geschreeuw in een sfeer, die vooral de romantische aangelegde bezoekers en bezoeksters niet onwelgevallig is. Wanneer Rudi Feenstra even pauseert klinkt van buiten de klotsen de zee. die bij boos weer in de herfst tot dicht bij Riche komt. In de zomer denkt men daar echter niet aan. Men danst, men drinkt wat, men luistert en men is er bijzonder tevreden met het leven. Variété in Bouwes, internationale ar- tisten en een internationaal publiek. DE TWEEDE ZAAK, waar men tot vier uur aangenaam wakker kan blijven is de bodega van Dragon Petrovitch in de Kerk straat. De heer Petrovitch, enthousiast ge meenteraadslid, vol ideeën en plannen, is zelf vrijwel altijd achter de bar te vinden. „Ik ben er altijd op uitgeweest een vas te klantenkring te houden. Daarom ook gaat s avonds de deur op slot en ik laat alleen die mensen binnen die ik binnen wil hebben. Laatst nog op een avond werd er 84 keer gebeld. Ik heb het voor de grap eens bijgehouden. Veertien kwamen er binnen. Want wat heb ik er aan als het hier rumoerig wordt en de mensen geen behoorlyk gesprek meer kunnen voeren? Nee, ik heb veel liever een stel vrienden om me heen. Dat is veel gezelliger". De pianist preludieert zachtjes voor zich uit. Aan een paar tafeltjes wordt zachtjes wat gepraat, Dragon Petrovitch perst een sinaasappel uit. Om vier uur is het voorbij, de klanten verlaten rustig, zonder geschreeuw de bo dega. Buiten is het stil. Zandvoort slaapt. De straten zijn verlaten. Maar de vogels flui ten al weer en nauwelijks een paar uur later trekken de eerste badgasten al weer naar zee. Want hoe plezierig het 's nachts in de badplaats ook kan zijn, men komt toch in de eerste plaats om lui aan het strand niets te liggen doen. In het prestatieklassement der amateurs van de Haarlemse wielerclub „De Kam pioen" leidt de Santpoorter Coen Visser ondanks het feit dat hij momenteel door zijn in de Ronde van Santpoort opgelopen blessures niet kan fietsen nog steeds met een grote voorsprong. Alleen Eddy Riethoff is enigszins op hem ingelopen, maar verontrustend is dat nog niet voor leider Visser. Stayer Henk Buis, die slechts aan enkele wegkoersen heeft deelgenomen, sluit nog steeds de rij. De stand is momenteel: 1. C. Visser 180 pnt.; 2. E. Riethoff 81 pnt.; 3. H. Koger 46 pnt.; 4. W. Blommaert 37 pnt; 5. E. Smi- nia 17 pnt.; 6. A. Bogaard 15 pnt.; 7. L. Vaars 12 pnt; 8. A. Straver 7 pnt.; 9. H. Buis 2 pnt. Bij de nieuwelingen, die het dit seizoen bijzonder goed doen, staat de Heemstede- naar Henk Peters nog steeds met een rui me puntenvoorsprong aan de kop. De stand is: 1. H. Peters 166 pnt.; 2. R. Hendriks 96 pnt.; 3. J. v. d. Horst 42 pnt.; 4. en 5. A. Ruijs en M. Bouma 32 pnt.; 6. G. Fennis 25 pnt.; 7. H. Jansen 17 pnt.; 8. G. Krabbenbos 10 pnt. Het totaal aantal behaalde overwinnin gen door renners van de Haarlemse club bedraagt op het ogenblik 21, t.w. Visser (6x), Riethoff (4 x), H. Peters (4x), Hen driks (3x), Steenvoorden, Koger, Fennis en Van der Horst (lx). ADVERTENTIE Rudi Feenstra achter de vleugel in Riche. Zachte pianomuziek, kaarslicht en rustige gasten. „Vrienden van Dragon", een groep binnen- en buitenlandse gasten aan de bar van de heer Petrovitch. Commandeur. Mr. K. J. G. baron van Hardenbroek is ter gelegenheid van zijn zeventigste verjaardag niet benoemd tot ridder maar tot commandeur in de huis orde van Oranje-Nassau. De heer Van Har denbroek is beschermheer van de muziek vereniging „Kunst na Arbeid". Ingesloten. De Haarlemse politie heeft een 22-jarige man ingerekend, die in de nacht, van zondag op maandag op het fietspad tussen Amsterdamsevaart en Zo- mervaart lag te slapen onder een oud tafelkleed en een wollen plaid. De man heeft bekend het tafelkleed en de plaid te hebben gestolen, maar hiervan is bij de po litie nog geen aangifte gedaan. Wie is een geruite plaid, met als hoofdkleur groen, kwijt? Advertentie wordt op het terrein een gaslantaarn aan gebracht. Een gedeelte van de paardestal wordt ingericht tot waslokaal. Hier zullen drie w.c.'s en een waterplaats worden aangebracht. Verder komt hier een was gelegenheid met twee kranen. De bewoners hadden bij de gemeente een verzoek ingediend tot aanleg van een elektriciteitsleiding. Maar hiertoe zal de gemeente voorlopig niet overgaan. Advertentie

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5