Haarlemse Wisselbibliotheek is stuk cultureel en sociaal werk <33 rieven aan Alléén Si-Si is gegarandeerd gevitaliseerd Dokters- en boerenromans zijn 't meest in trek TAXI 13000 Van Vestdijk tot Damesweekblad VEEL ANIMO VOOR ZANDBOUWWEDSTRIJD de redactie DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 HEEN EN WEERTJE GROENENDAAL Motorclub houdt nachtrit Mr. Van Fenema lid commissie onderzoek verontreiniging van KUIN'S „KARAMELLA'S" Kerkenbouwtoernooi Uitspraken Haarlemse rechtbank Prestatiezwemtocht in zee Kort nieuws zee door stookolie Toen Herman Heijer- mans in zijn „Op Hoop van Zegen" tegen de re ders te keer ging, kende hij nog niet de „meisjes" Buys, die nu als dames Buys, getrouwd, moeder van (vele) kinders, in witte blouse en lange blauwe broek al elf jaar lang de zomerse rond vaart Willy" onderhou den tussen kinderboer derij Groenendaal en grote-mensen-stadHaar- lem. Het zijn namelijk de vriendelijkste va rensgasten die men zich maar kan indenken, met zin en plezier in het vak en een meer dan toeris tische glimlach op het gelaat. Zo'n vier maal per dag, samen zo'n 130 keer per jaar, maken zij het h^en-en-weertje met mevrouw P. M. Hoog- land-Buys aan het roer en haar zuster aan de kassa. Als het een goed jaar is en dat is 1960 met het wisselvallige weer beslist niet dan ver voeren zij zo'n 7000 men sen naar Groenendaal en 's avonds door de grachten: en geen man komt er aan te pas. De heer Hoogland, een aannemer, die helaas ziekelijk is, speelt name lijk maar een bescheiden rol in het bedrijf. Hij heeft de boot, die nu de „salonboot" Willy (naar een van de dochters) is genoemd, ontdekt. En geïnspireerd door zijn vrouw, die vroeger op een plezierboot achter het buffet stond en aldus met zoet-water-vaart was ingeënt, maakte hij van een oud karkas een mooi schip. Zo begon het elf jaar geleden, een stukje particulier initia tief dat Haarlem en zijn toeristen een extra at tractie schonk. Ja, ik vaar zelf, zegt mevr. Hofland-Buys niet zonder trots. Dat stuur geef ik nooit uit handen, zelfs niet als mijn man aan boord is. Thuis is h ij de kapitein, maar hier ben ik het. Hebt u wel eens panne, vraag ik. Afkloppen me neer, zegt ze (en geluk kig bestaat de hele stei ger uit ruw ongeschil- derd hout, om zeemans bijgeloof te hulp te ko- men) maar het is één keer gebeurd, dat ik een lekke olieleiding had. Nou, ik heb er een klap op gegeven en er een stukje hout in gedaan en klaar was kees. O nee, denkt u nu niet dat rederij Willy vaart op negen delen water en één deel improvisatie. Die kapitein is een za kenvrouw van de boven ste plank. De baten van het bedrijfje zijn al weer geïnvesteerd in een heel stel motorbootjes waar mee de toerist „a gusto" door de Haarlemse wa teren mag kruisen. En als het een beetje wil, krijgt dochter Pia ook nog een salonboot op haar naam. Tenminste, De motorclub „Zandvoort" opent het ver enigingsseizoen met een grote nachtrit, welke zal worden verreden op zaterdag 10 septem ber. De lengte van het pargours bedraagt ongeveer 190 km met een verplichte rust pauze van drie kwartier. Er kan aan worden deelgenomen met scooters, motoren of auto's. Er zal gestart worden van negen uur af bij het clubhuis „Paviljoen de Vijverhut", alwaar ook voor deze rit kan worden inge schreven. In tegenstelling tot de eerste zandbouwwed- strijd in Zandvoort, bracht de tweede woens dag op het zuiderstrand bij de reddingspost een groot aantal deelnemers(sters). Niet min der dan ruim 110 kinderen van badgasten en inwoners hadden voor deze wedstrijd inge schreven en er werden ditkeer opmerkelijk fraaie prestaties geleverd. Een prachtig voor beeld daarvan was de speerwerper, waarbo ven het Olympiade-embleem, gemaakt door Joep van den Berg uit Amsterdam, die ook in de vorige wedstrijd een eerste prijs in de wacht wist te slepen. De mooiste prestatie van deze boetseerwed- strijd met water en zand leverde ongetwij feld de zestienjarige André Morren uit Am sterdam met'een fascinerende clownskop, ook de prachtige liggende leeuw van Frans Hamers uit Zandvoort, kreeg aller bewonde ring. Naast de vele krokodillen, schildpad den, forten en vliegtuigen, trokken thans verscheidene meer originele werkstukken de aandacht. Van twee uur tot half vijf hadden de kin deren gelegenheid hün werkstukken te ma ken. De uitslag was: Groep A (6 t'm 9 jaar): 1. Toosje v. d. Klugt. Amsterdam met „Paljas"; 2. Loekie de Loor, Pipo de clown, geboetseerd in het zand van het Zandvoortse strand. Een aar dig werkstuk in de zandbouwwed- strijd, gemaakt door de vijftienjarige André Morren uit Amsterdam. Amsterdam, met „Boer en boerin"; 3. Michaël Zorm, München Gladbach, met krokodil; 4. Ineke en Vera van der Storm, Zandvoort, met „poppenkast". Groep B (10 t/m 12 jaar): 1. Joep van den Berg, met „speerwerper" (Olympiade); 2. Corrie Janoeska, Duitsland, met „zeemeer min"; 3. Jan de Hart en Jan en Angela Schmitz, met „havencomplex"; 4. José de Loor, Amsterdam met „steigerend paard"; 5. Eddy en Marjan van Loon, met „olifanten". Groep C (13 t/m 15 jaar): 1. Clownskop van André Morren, Amsterdam (beste prestatie van de gehele wedstrijd met speciale lof van de jury); 2. Liggende leeuw van Frans Ha mers, Zandvoort; 3. Potvit van Carla Gaus, Zandvoort; 4. Ooievaar, van Marjan de Loor, Amsterdam; 5. Flamingo van Philly Dover, Duitsland. De voorzitter van de jury. de heer P. M. de Klein, reikte na afloop de prijzen, be staande uit waardebonnen, uit. (Verkort weergegeven) Verkeer (A) Maandag stond er in het Haarlems Dagblad, dat een 71-jarige dame bij onvoorzichtig oversteken werd aange reden en daarbij vrij ernstig gewond raakte. Dit is mijn vrouw geweest, waar mee ik nu 44 jaar ben getrouwd. Ik heb haar in deze tijd leren kennen als iemand die zich zeer voorzichtig door het verkeer beweegt. Zij loopt soms straten om, om hierdoor op de zebrapaden te kunnen oversteken. Ik durf dan ook te zeggen dat de bewering „onvoorzichtig oversteken" een grove leugen is. Zij ligt nu met een gebroken knie, een gebroken dijbeen en een bekkenscheuring in het ziekenhuis. Zij lijdt veel pijn. Ik vraag mij af of zij ooit nog wel zal kun nen lopen. Het beenderenstelsel is zo bros bij bejaarde mensen. Hebt gij het er voor over, automobilisten, om zoveel ellende aan te richten alleen om vijf minuten eerder op de plaats van uw bestemming te zijn? Ik geloof toch van niet. Bedenk dat, wat nu mijn vrouw is overkomen, straks ook uw vrouw of u kan gebeuren. Betoon toch meer eerbied voor het leven en het welzijn van uw naaste! EEN DIEPBEDROEFDE ECHTGENOOT Naschrift: Het isinderdaad verkeerd, aan gereden voetgangers altijd onvoorzichtig heid te verwijten. Maar de krant geeft het resultaat weer van het politiële onderzoek en proces-verbaal en kan niet op eigen houtje schuldigen aanwijzen. Wij moeten ons houden aan het resultaat van deskun dige nasporing en die houdt misschien niet altijd voldoende rekening met menselijke eigenschappen en gebreken. Rod. Vliegen. Toen ik één dezer dagen eens in de krant neusde, vond ik in het nummer van vrijdag 5 augustus j.l. een foutje, namelijk dit: „Joe Walker (links) met twee andere testpiloten voor het ex perimentele BELL-raketvliegtuig X-15, waarmee hij donderdag driemaal zo snel vloog als de geluidssnelheid enz." Volgens mij is het experimentele raket- vliegtuig geen BELL maar een North Ame rican produkt. Dit produkt is niet, zoals u schreesf, met raketmotoren, maar met één raketmotor uitgerust van het type XLR 99 RMI raketmotor. Eerst was het uitgerust met twee reactiemotoren XLR-11-5. De eerste vlucht was op 8 juni 1959 zonder motor en op 17 september 1959 met motor. De prestaties zijn Mach 7 en het plafond 160 km. Ik zal u een paar gegevens noe- vens noemen. Steeds staat de X-15 in het nieuws, enige tijd geleden toen Scott Cross- field er 2500 km per uur mee haalde op 18 km hoogte De X-15 wordt op 16 km hoogte gelanceerd en wordt aan stuur- of bakboord meegenomen. Van de X-15 zijn er drie gebouwd, de eerste waarvan de romp brak, is voor een snelheid van 4800 km/u. ontworpen, de tweede 7200 km/u. en de derde resp. 9800 km/u. en 250 km hoogte. Volgens mij is het afgebeelde toe stel de 66670, dus is de prestatie nog onder de snelheidsmogelijkheid gebleven. T. BURGHART (15 jaar) BEJAARDENCENTRUM ZWANENBURG Naar aanleiding van het artikel over de bouw van een bejaardencentrum in Zwanen burg in ons blad van dinsdag schrijft ons het Haarlemse architectenbureau Brakel en Buma dat de eerste ontwerpen voor dit be jaarden-centrum door de Haarlemse architect J. P. Kloos zijn vervaardigd, die daarbij in dat stadium werd geassisteerd door zijn medewerker, de heer O. Greiner. In samen werking met het architectenbureau Brakel en Buma te Overveen zijn de plannen later verder ontwikkeld en de woningen tot uit voering gebracht. Het gehele project is dus het resultaat van de samenwerking van ge noemde architecten. BURGERLIJKE STAND BLOEMENDAAL BEVALLEN: A. M. J. Schrama-Roelen, dochter. ONDERTROUWD: P. Paats en W. A. van Duin. GETROUWD: A. Eenink en M. Vogelsang; W. van der Werff en M. L. Dekker. OVERLEDEN: Mevr. E. J. Konijnenburg- Warneke, 61 jr.; S. J. Heeres, 99 jr.; T. P. Goemans, 59 jr.; Wed. A. Molenaar-Paap. 70 jr.; Mej. A. C. Lasschuit, 53 jaar. Advertentie EEN ONVERGETELIJKE LEKKERNIJ Banketbakker^ - Pynboomstraat 96 Hoogerwoerdstraat 11 - Telefoon 53158 De Commissie Katholiek Voetbal in het district Haarlem houdt zondag een voetbal toernooi, waarvan de baten ten goede zul len komen aan de bouw van nieuwe kerken in het bisdom Haarlem. Aan dit „Kerken- bouw-toernooi" zal door zestien clubs uit Haarlem en omgeving worden deelgeno men. Teneinde de opbrengst van de wed strijden zo hoog mogelijk te houden, zul len voor de toernooiwinnaars geen prijzen beschikbaar gesteld worden. De vier orga niserende verenigingen nemen alle kosten, die op de sportdag worden gemaakt, voor eigen- rekening. Het wedstrijdprogramma luidt: Terrein HBC, Heemstede, 2 uur: HBC- Concordia en TYBB—Renova; 3.15 uur: finale en verliezersronde. Terrein TZBZandvoort, 2 uur: Allian ceIEV en TZBSHS; 3.15 uur: finale en verliezersronde. Terrein ConcordiaHillegom, 2 uur: DSS DIOS en BSMVogelenzang; 3.15 uur: finale en verliezresronde. Terrein ADO, Heemstede, 2 uur: DEM ADO en VelsenOnze Gezellen; 3.15 uur: finale en verliezersronde. De wedstrijden duren tweemaal een half uur. Bij een gelijkspel zullen vijf straf schoppen door vijf verschillende spelers van beide elftallen genomen worden tot de beslissing is gevallen. Advertentie De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 38-jarige fabrieksarbeider uit As sendelft veroordeeld tot één jaar en drie maanden gevangenisstraf met aftrek. Veertien dagen geleden had de man voor de rechtbank bekend in twee jaar tijd in verscheidene plaatsen, zoals Haarlem, Amsterdam, Beverwijk en Purmerend in totaal ongeveer elfhonderd grammofoon platen, enkele fototoestellen, statieven, scheerapparaten en boeken gestolen te hebben. De officier van Justitie, mr. J. Bredius had twee jaar met aftrek geëist. Een 22-jarige fabrieksarbeider uit Zaan dam werd wegens het veroorzaken van een verkeersongeval met dodelijke afloop veroordeeld tot twee weken hechtenis en vijf jaar niet-rijden. De eis tegen deze ver dachte luidde drie weken hechtenis en twee jaar intrekking van het rijbewijs. Een 55-jarige chauffeur uit Moergestel, die eveneens een verkeersongeluk met do delijke afloop veroorzaakt zou hebben, werd veroordeeld tot drie maanden hech tenis en vijf jaar ontzegging van de rij bevoegdheid. Tegen hem luidde de eis zes weken hechtenis en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Ten slotte werd een 38-jarige Zaandamse fabrieksarbeider conform de eis veroordeeld tot een boete van 250, wegens het veroorzaken van brand in een houtwarenfabriek in West- zaan. Advertentie HET ZAL NIET VAAK voorgekomen zijn dat een psychologisch verschijnsel mede de aanleiding is-geweest tot de oprichting van een nuttige instelling op cultureel-sociaal gebied. Toch is dit in 1952 in Haarlem het geval geweest. „Drempelvrees" heet de aanleiding en met Wisselbibliotheek wordt, de instelling aangeduid. Wat doet nu deze Wisselbibliotheek, die een onderdeel is van de Haarlemse Stadsbibliotheek en -leeszaal? In het kort komt het hier op neer: zij brengt regelmatig boeken naar mensen, die er om welke reden dan ook moeilijk toe komen zelf naar het Prinsenhof, of één der filialen van de Stadsbibliotheek te gaan. Men kan dit verschijnsel voor een deel „drempelvrees" noemen, hoewel er natuurlijk anderzijds vele mensen zijn, die gewoon niet naar de bibliotheek toe kunnen gaan. Om redenen van ziekte, ouderdom of invaliditeit bijvoorbeeld. In al deze gevallen helpt de Wisselbibliotheek te voorzien in de behoefte aan boeken, omdat juist deze mensen vaak een grote leeshonger hebben. Nu is dat „voorzien in de behoefte aan boeken" gauw gezegd, maar er komt heel wat bij kijken voordat iedere gega digde zijn of haar boek thuis heeft. En dan is zo'n boek betrekkelijk gauw uitge lezen, zodat een week later opnieuw het gehele apparaat in werking moet ko men om een nieuw boek te bestemder plaats te bezorgen. Dat „apparaat" dan is gevestigd in de Hagestraat op nummer 13, in een wat som ber en naargeestig gebouw dat vroeger gymnastieklokaal was, en het bestaat uit drie, soms vier charmante vrouwelijke as sistenten, die met behulp van bloeijnen, planten en versieringen hun donker ver blijf zoveel mogelijk gezelligheid hebben meegegeven. Zij behoeven trouwens maar een deel van de dag op „kantoor" te zitten, want het grootste deel van hun werktijd zijn zijn zij op bezoek: bi.j in totaal 51 rusthui zen, bejaardensociëteiten, clubhuizen, in ternaten en bij de 70 zogenaamde „thuiszit- ters", mensen die op zich zelf wonen en geen gelegenheid hebben naar bibliothe ken te gaan. In totaal zij op deze wijze door de Wisselbibliotheek in 1959 zo'n klei ne 65.000 boeken uitgeleend, waarvan bij na 45.000 voor volwassenen en de andere voor de jeugd. De leiding van de bibliotheek berust bij mejuffr. J. M. van Leeuwen. „De groot ste moot van de boekenuitlening komt ten goede aan het bejaardenwerk", vertelt zij. „De rusthuizen en bejaardensociëteiten krijgen zo één keer in 'n half jaar een col lectie boeken, waaruit dan op gezette uren één keer per week wordt uitgeleend." Deze uitlening wordt geleid door mejuf frouw Van Leeuwen, of één der andere assistenten, de dames H. A. Wemerman en M. C. M. Winkler. Dan worden er verder nog boeken in Spaarndam uitgeleend, waarvoor mejuffrouw M. van Maanen zo nu en dan naar het vissersdorp trekt. Bij de „thuiszitters" gaat het enigszins anders toe. Zij worden eerst bezocht door mejuffrouw Van Leeuwen, die de smaken peilt en aan de hand daarvan een lijstje met wensen samenstelt. Dames van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers gaan dan regelmatig bij deze mensen op be zoek om hen de gevraagde boeken te be zorgen. Ook dit werk is in de loop dei- jaren een succes geworden. Haarlem is één van de eerste gemeen ten geweest, die een wisselbibliotheek had den en het is nu zelfs zo dat zij nog steeds de meest uitgebreide heeft. De Am sterdamse bibliotheek doet voornamelijk aan boekuitleningen aan bejaarden en in enige andere gemeenten is het werk nog maar nauwelijks op gang en staat het nog in de kinderschoenen. Haarlem heeft met een werkzaamheid van bijna acht jaar een schat aan ervaring opgedaan. Meisjesboeken Iets van het werk hebben wij zelf mee gemaakt, toen wij dezer dagen met de dames van de Wisselbibliotheek een paar uitstapjes naar uitleenposten hebben ge maakt. In een bejaardenhuis, waar vele bewoners door ziekte nogal veelvuldig op bed lagen, maakten wij een rondgang van kamer tot kamer. Steeds werd de „juffrouw van de bibliotheek" met enthousiasme verwel komd en bijna overal kwam even latei- een trommeltje te voorschijn, waaruit een tractatie werd aangeboden. De bejaarde da mes lazen er het liefst boeken voor oudere meisjes en ook een oude heer, die grim mig zei „Ik heb nu geen tijd" en met zijn wandelstokje gewapend naar buiten ging om van het niet al te vaak schijnende zon netje te genieten, las bij voorkeur dit gen re boeken. Een bewoonster die erg veel placht te lezen, wilde het liefst iedere keer hetzelf de boek hebben. Als zij het uit had en het weer inleverde en men kwam met een se lectie andere boeken aanzetten, greep zij na enige aarzeling steeds weer het zojuist beëindigde goek. „Dit vind ik toch maar het mooist", zei ze dan. En begon er op nieuw in te lezen De bejaardensociëteit van het N.V.V., die dinsdagmiddag in ..He! Baken" wordt gehouden, en die naar de voorzitter ons tussen de bedrijven meedeelde in okto ber vijf jaar bestaat, bood weer een geheel ander beeld. In het halve uurtje dat daar de uit lening duurde, bleek de belangstelling voor reisbeschrijvingen het grootst te zijn. De gepensioneerden hadden hun boeken over het algemeen vrij gauw uitgezocht en ver dwenen even later naar het zaaltje waar de sociëteit gehouden werd. om er te luis teren naar een korte kernachtige toespraak van de voorzitter, en om er te kaar ten, te dammen en te sjoelbakken. Wensen Vele lezers willen graag van te voren iets meer weten over het boek dat zij van de Wisselbibliotheek gaan lenen. Mejuffrouw Van Leeuwen geeft hier een lid van een bejaardensociëteit nadere inlichtingen. Zondag houdt de Bloemendaalse Red dingsbrigade in Bloemendaal aan Zee een prestatiezwemtocht in zee. Er zal worden gezwommen over afstanden van één en twee kilometer. Gegadigden kunnen zich van zondag half één af doen inschrijven bij de strandpost „Kentering" in Bloemen daal aan Zee. Om half twee beginnen de prestatietochten, die zijn georganiseerd door de heer J. van der Pol. Indien er voldoende belangstelling be staat zal zondag 28 augustus eveneens een prestatiezwemtocht worden gehouden. Politiehonden. Zondag aanstaande wordt op het terrein van P.D.C. IJmond te Driehuis-Westerveld de tweede competitie ronde gehouden van de afdeling Noord- holland van de Koninklijke Nederlandse Politiehonden Vereniging. De wedstrijd be gint om negen uur. Het terrein is gelegen in de buurt van de Duin- en Kruidberger- weg bij het station Driehuis-Westerveld. Een weer geheel ander aspect werd op geleverd door het Buurtcentrum „De Brug", waar 's avonds om zeven uur reeds een groot aantal wachtenden voor het uit gifteloketje stond te trappelen van onge duld. De meesten hadden nogal wat lijd nodig om hun boek uit te zoeken en de an deren drongen luidkeels op spoed aan. De wensen hier varieerden nogal. Van een geschreven lijstje noteerden we: „twee dedectiefs, één dokter- of ver pleegstersroman, één realisties boek." Een ander schreef kortweg: „Eén boek voor erbij. U weet wel wat: het boek wat ik nu had." Ook bestond vraag naar Tsjang Wei Foe's „Erotiek en macht in het nieuwe China" of „Macht en erotiek in Shanghai" en voor „De commissaris vertelt over donker Amsterdam" en „De lustmoordige^ moordenaar". Overigens waren hier ook de meisjes boeken en de ingebonden jaargangen van damesweekbladen in trek. „De juffrouw van de bibliotheek" bleek de verlangens meestal heel goed aan te voelen. Zij kreeg zelfs alle mogelijke hulp aangeboden. „Juf, zal ik even stempelen? Dan kunt u intussen doorgaan". Na afloop van de uit lening krijgt de juffrouw soms zoveel flesjes aangeboden, dat zij moeite heeft het allemaal op te drinken.... Wat wordt er nu zo over het algemeen gelezen? Mejuffrouw Van Leeuwen ver telde ons, dat dit sterk varieerde. Naast de „thuiszitster", die bij voorkeur Mu- lisch, Claus, Blaman en Vestdijk leest, zijn er de ouden van dagen die meisjes boeken prefereren. Veel vraag is er naar de schrijvers A. M. de Jong (veel al bij ouderen), mevrouw H. J. van Nijnatten-Doffegnies (bij vrouwen), Cro- nin en Hans Martin (bij moedercluès en jongeren) en Jan Mens. En dan zijn er verder nog boeken op het gebied van ge schiedenis, platen- en fotoboeken en in gebonden tijdschriften. Aan de top staan evenwel de dokters- en boerenromans, die verslonden worden. Dan is er onder jongeren en bij bejaardensociëteiten nog al eens vraag naar detectiveromans. En voor de jeugd natuurlijk de jeugd romans, gerubriceerd naar de verschillen de leeftijden. Ofschoon het herhaaldelijk voorkomt dat men graag een boek wil hebben dat eigenlijk voor een oudere leeftijdsgroep is. En als het dan niet wordt gegeven, pruilt zo'n kind teleurgesteld: „Hè, juf en van de andere juf mag het altijd wel". De burgemeester van Zandvoort, Mr. H. M. van Fenema, is door de minister van Verkeer en Waterstaat benoemd tot lid van de com missie van onderzoek naar de verontreiniging van de zee door stookolie. Mr. Van Fenema heeft als zodanig zitting als vertegenwoordiger van de minister van Binnenlandse Zaken. dat is een heel vrome wens. En natuurlijk allemaal tevreden klanten, sugge reer ik, want tijdloze rondvaarttoeristen be horen meestal niet tot tot het genus „zuur pruim" dat bepaald en op tijd ergens moet we zen. Ja hoor, dat gaat best. zeggen de dames. Trouwens, ik heb al ge zien dat de passagiers, die door deze vrouwen „eigenhandig" bij de Houtbrug op de wal worden „getrokken" (een hele stap namelijk) han denschuddend afscheid nemen en bedanken voor het plezierige tochtje. Dat plezier wordt name lijk bijgemengd in de explicatie onderweg je moet per slot je vak ook „verkopen" ter wijl zus-van-de-kassa zich niet ontziet om bij een (bij voorkeur) oud heertje even op schoot te kruipen en aldus haar varenshart te ontbolste ren. Van half mei tot eind september soms nog later als er liefhebberij is staan de dames dag-in dag-uit in het be drijf. Daarna komen de depressies uit Schotland te veelvuldig om nog één toerist uit zijn deviezen te lokken. Dan gaan de dames lekker uitrusten, denkt u? Vergeet het maar. Dan gaat me vrouw P. M. Hoogland- Buys weer doen, wat ze wellicht het allerliefst doet: op veilingen staan.kopen en ver kopen. Bloed kruipt waar het niet gaan kan, zelfs niet wanneer het is vermengd met Spaarne- water. Bart L. Joris Dit zijn zo de kleine moeilijkheden, die naast de grotere van meer organisatori sche aard het werk van de Wisselbiblio theek bepalen. Van Vestdijk tot boerenro man: een stuk cultureel én sociaal werk. Voordat de uitlening begint m,aakt mejuffrouw Wemerman van de Wissel bibliotheek gra,ag even een praatje met :de lezers en lezeressen, zoals hier in de bejaardensociëteit van het N.V.V. in Het Baken".

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5