NELLIE OP DE TELEVISIE collecte CERR1T EN ZIJN TERREINEN WEER BEGINNEN TAXI 13000 bruin water collecte ii collecte Gevangenisstraffen geëist tegen zevental jeugdige autodieven Driemaal twee maanden geëist wegens geweld pleging RENAULT DAUPHINE Garage Den Hout Garage Hardebelt Scheidsrechters speelden prima partij honkbal rieven aan de redactie HAARLEMSE RECHTBANK in het heldergele blikje! Bromfiets gestolen om operatie te kunnen betalen J. H. Lamour overleden Pater Nolascus vertrekt Grote belangstelling voor toernooi De Blinkert VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De officier van Justitie bij de recht bank in Haarlem, mr. J. J. Bredius, heeft donderdagmiddag gevangenisstraffen va riërend van tien maanden met aftrek tot twee jaar met aftrek geëist tegen een zestal Haarlemse jongelui van achttien en negentien jaar aan wie diefstal van een drietal auto's, subsidiair „joyriding" ten laste was gelegd. Tegen één van de verdachten, een achttienjarige machine bankwerker uit Haarlem, de enige die niet in voorarrest zat en die slechts op uitno diging van zijn vriendjes in één der ont vreemde wagens een ritje had meege maakt, eiste mr. Bredius zes weken ge vangenisstraf. De jongens maakten deel uit van een groepje dat elkaar regelmatig in een ca fé-restaurant en een jeugdsociëteit ont moette. Uit verveling „sensatie," zei één der verdachten maakten zij er een gewoonte van ritjes te maken in wagens, die niet waren afgesloten. Zo hebben zij op deze wijze omstreeks 21 mei auto's ontvreemd uit de Damstraat in Haar lem, op de Boulevard in Zandvoort en op de Dreef in Haarlem. Zij maakten daar mee ritjes naar Amsterdam IJmuiden en Zandvoort, ofschoon geen van zessen in het bezit van een rijbewijs was. Boven dien hadden zij uit de wagens kleine on derdelen gestolen. Bij één van de jongens, waren twee bossen sleutels in beslag ge nomen. Een andere jongeman, een acht tienjarige leerlingverwarmingsmonteur. werd door de officier van Justitie be schouwd als de aanstichter, omdat hij her haaldelijk als eerste de auto's instapte en de motor op gang bracht. Ook zou hij tijdens één van de plezierritten een fiet ser omver hebben willen rijden omdat hij deze voor een politieagent hield. Dit ont kende hij echter zeer beslist. Tegen hem eiste mr. Bredius de zwaar ste strai: twee jaar jeugdgevangenis met aftrek. De eigenaar van de sleutelbossen hoorde anderhalf jaar met aftrek tegen Advertentie RP 6012 „Ik ben blij, dat we niet in een politie staat leven. Maar de keerzijde van het gematigd optreden van de politie is, dat het publiek doet wat de politiemannen zeggen. En als die agenten iemand be velen door te lopen, dan moet aan die opdracht voldaan worden". Aldus de offi cier van Justitie bij de Haarlemse recht bank, mr. J. Bredius, in zijn requisitoir na de behandeling van de zaken tegen drie losarbeiders van respectievelijk 20, 18 en 21 jaar, uit Haarlem, die verdacht werden van openlijke geweldpleging in vereniging tegen een hoofdagent en twee agenten. „Jullie wilden de held uithangen", meen de de president van de rechtbank, mr. J. P. Petersen, „toen die politiemannen jullie vroegen rustig door te lopen zijn jullie gaan schelden, een van jullie heeft een agent een klap gegeven, jullie hebben je misselijk gedragen. De drie jongens, die het middelpunt geweest waren bij een relletje in de Anegang op 16 juli stonden wat bedremmeld te kijken, vooral toen zij de eis van de officier van Justitie hoor den: twee maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De beide verdedigers, mr. H. Luyken en mr. C. F. M. van Koppen, meenden dat er van geweldpleging in vereniging geen sprake kon zijn, omdat maar een van de jongens een klap had gegeven en de an deren zich daar buiten gehouden hadden. Zij vroegen dan ook vrijspraak en de on middellijke invrijheidstelling. De recht bank besliste echter, dat de jongens in het huis van bewaring op de uitspraak zullen moeten wachten. Die heeft dan plaats op donderdag 1 september. zich eisen en tegen een derde jongen, een tien maanden met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, onder toezichtstelling van het Leger des Heils en daarna verblijf in een tehuis voor werkende jongens geëist. Deze ver dachte, die ook al eens veroordeeld was wegens vernieling in een jeugdhuis aan de Gedempte Oude Gracht, hoorde onder weg van Haarlem naar Amsterdam pas van zijn vrienden dat de wagen waarin men reed was weggenomen. In Amster dam is hij toen uitgestapt maar liet zich even later weer overhalen in een andere ontvreemde wagen te stappen. „Je wou geen lafaard zijn. Ik heb me laten over halen", verklaarde hij. „Schrikbewind" Tegen een achttienjarige leerling-ver- wramingsmonteur werd anderhalf jaar jeugdgevangenis met aftrek geëist, tegen een achttienjarige tuinder tien maanden met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en tegen een "achttienjarige keukenknecht, die bij één van de diefstallen „op de uitkijk" zou hebben gestaan: tien maanden met aftrek, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en onder toezicht stelling van het Leger des Heils. De offi cier van Justitie zei in zijn requisitoir dat de jongensbende een „schrikbewind" op het gebied van autodiefstallen hadden uit geoefend. Hij achtte diefstal dan ook bewezen. De president sprak van „verdwaasd gedoe", maar één der raadslieden, mr. O. H. van Wijk, meende dat het hier .mensen be trof in de wachtkamer van de maatschap pij", die wachtten op hun achttien man den diensttijd en zich intussen verveel den. Hij achtte diefstal niet bewezen en concludeerde tot ontslag van rechtsvervol ging voor wat betreft de tenlaste gelegde „joyriding". Mocht de rechtbank hier niet toe over willen gaan dan bepleitte hij ten sterkste clementie. Een verzoek om onmiddellijke invrij- heidsstelling van zijn cliënt werd door de rechtbank afgewezen. Ook de raadslieden van de andere ver dachten, mr. H. M. C. Dekhuyzen, mr. F. M. Oberman, mr. B. J. de Boer, mr. J. W. Crefeld en mr B W Stomps acht ten diefstal niet bewezen en de rechtbank voor „joyriding" niet ontvankelijk. Als alternatief bepleitten ook zij voor hun cliënten clementie. De uitspraak werd bepaald op 1 septem ber om half tien. Voor de Haarlemse rechtbank stond don derdagmorgen een 23-jarige Haarlemse steigerbouwer terecht die ervan verdacht werd op 7 juli een bromfiets in Haarlem te hebben gestolen. De steigerbouwer had deze bromfiets, die niet op slot had gestaan, aangeboden aan een koopman op het Waterlooplein in Amsterdam. Deze echter kreeg argwaan door de ontwijken de antwoorden die de jongeman op zijn vragen gaf en daarna duux-de het niet lang meer of de diefstal kwam uit. Voor de rechtbank verklaarde hij de bromfiets gestolen te hebben om een re kening te voldoen van een operatie die hij kortgelden had ondergaan. De opera tie was nodig geweest om een tatoeage van zijn arm te verwijderen. Toen hij in het ziekenhuis lag, na de operatie, had men hem verteld dat het ziekenfonds de kosten van dit operatief ingrijpen niet vergoedde. De man had daarop zijn jasje aangetrokken en was naar huis gegaan. Maar met dit al bleef die rekening van de chirurg openstaan en hij kon haar onmogelijk betalen van zijn inkomen van 75 in de week, waar buiten gas, water en elektriciteit nog wekelijks twintig gulden huur afmoest voor de ka mer die hij, samen met zijn vrouw be woonde. De officier van Justitie, mr. J. Bredius, eiste vijf maanden gevangenisstraf met af trek van voorarrest. De raadsman, mr. C. F. M. van Koppen, bepleitte de uiterste clementie, mede omdat de vrouw van verdachte in verwachting is. Bovendien zag de raadsman de toekomst van ver dachte niet somber in. Vanmorgen is in het ziekenhuis St. Joan nes de Deo te Haarlem overleden de heer J. H. Lamour. De heer Lamour, die op 17 juli van dit jaar zijn 85ste verjaardag vier de, werd in Maastricht geboren. Na daar de h.b.s. doorlopen te hebben koos hij een Advertentie militaire loopbaan. Als jong luitenant stu deerde hij voorts in Groningen voor de middelbare akten wiskunde en Frans. Tus sen 1905 en 1908 was hij in West-Indië ge detacheerd. Terug in Nederland werd hij leraar bij de officierrsopleiding in Amers foort. In 1922 verliet de heer Lamour als kapitein de militaire dienst om „burger"- docent te worden aan de rooms-katholiekc h.b.s. in Maastricht, welke betrekking hij in 1927 verwisselde voor een leraarsfunctie aan het Haarlems Triniteitslyceum. In 1940 nam hij wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd afscheid van het onderwijs. Nog onlangs hebben wij ter gelegenheid van zijn 85ste verjaardag in onze rubriek „Van Mensen en Dingen" een artikel aan de thans overledene gewijd. Pater Nolascus o.m.c., verbonden aan de r.k. parochie St. Agatha in Zandvoort, zal binnenkort uit Zandvoort vertrekken, daar hij tot kapelaan in Amsterdam werd be noemd. Pater Nolascus werd indertijd in Zand voort benoemd in verband met de geeste lijke zorg voor de uit Indonesië gerepa- trieerden. die in hotel „de Schelp" werden ondergebracht. Prijs ƒ5625— Verreweg de zuinigste auto in zijn klasse Brandstofverbruik 1 1. op 17 km. Oliecarter 2]/2 1. Verversen elke 2500 km. Wegenbelasting minimum Afschrijving gemiddeld 900. tot 1200.per jaar en vaak nog minder. Zeer weinig reparatie en dan nog goedkoop door praktische constructie en lage onderdelen- prijs, b.v. complete motorrevisie ongeveer 300.—. Daarbij: veilig, pittig en elegant. Laat u eens geheel vrijblijvend voor lichten door HOOFDAGENTSCHAP Wagenweg 166-168 - Tel. 12138 en 15056 B-AGENTSCHAP Rijksstraatweg 249 - Telefoon 57455 Woensdagavond hebben de Haarlemse honkbalscheidsrechters een bijzonder aan trekkelijke wedstrijd gespeeld. De talrijke toeschouwers hebben kunnen genieten van leuk en af en toe spectaculair spel. Vooral tactisch stond de wedstrijd op zeer hoog peil. Hoewel de uitslag er wei nig toe deed, de ploeg van Cor zandstra behaalde een 13-9 zege op die van Ko Hetem. Vele echtgenotes en dochters zaten woens dagavond op de tribune op het EDO-veld vol verwachting naar de verrichtingen van man of vader te kijken. Luid applaus of daverend gelach wisselden elkaar af. En werkelijk er viel heel wat te genieten. Het stelen van het tweede honk geschied de bij enkele heren de laatste meters krui pend. Goede tikken werden door de verre- velders gestopt en wonderbaarlijk waren dan de pogingen om de bal onder controle te krijgen. Ook voerden de ploegen nog 'n nieuwigheidje in. De ploegen „The San- dies" en „The Harlem Hots" bestonden uit negen spelers en een coach. Die coach gaf tactische aanwijzingen, als zijn ploeg in het veld stond, maar als men aan slag was, dan pakte ook de coach 'n knuppel en ging aan slag. Dit leidde nog tot een vermakelijk in cident. Ko Hetem. coach van de Harlem Hots, was in de tijd, dat hii nog actief in Schoten speelde, bekend om zijn tactische slagen, die zelden het binnenveld verlie ten, doch meestal goed waren voor een honkslag. Toen Hetem woensdagavond aan slag kwam, beval coach Zandstra al zijn velders in het binnenveld en dat had suc ces, want Hetem ging uit. De tweede maal, dat hij in het slagperk verscheen, sloeg hij de bal echter over alle velders heen! Toch kon men ook van goed honkbal genieten. De wijze, waarop Kerkman een verre tik van Verzijlberg onschadelijk maakte, was het predicaat hoofdklasse waardig. Het veldspel van Scheurman, Verzijlberg. Wedemyer, Kerkman en Pip polo was zeer zeker voldoende. Aan slag onderscheiden zich Heemskerk, Scheur man en Verzijlberg. De uitslag (13-9 voor de Sandies) deed er bijzonder weinig toe. Hoofdzaak was, dat de Haarlemse scheidsrechters aan het einde van een druk seizoen nu eens niet over allerlei problemen hoefden te praten, maar ditmaal ongedwongen hun sport konden beoefenen. De leiding, die in handen was van een drietal spelers dat nog wel eens aanmerking heeft op de leiding, was prima. Voor het toernooi dat de volleybalafde ling van SV „De Blinkert" zondag op de velden van de voetbalvereniging „Bloe- mendaal" aan de Brederoodseweg in Bloe- mendaal houdt, bestaat een ongekende belangstelling. Niet minder dan honderd ploegen, waarvan er bijna tachtig van buiten Haarlem komen, nemen dit „mon- ster"-volleybaltoernooi te baat om zich voor te bereiden op de naderende compe titie. De organisatie wijkt af van het gebruik, want de teams spelen geen sets, maar op tijd. Op 21 velden begint en eindigt men op het luiden van een scheepsbel. De wed strijden beginnen om half twaalf, terwijl men om zeven uur de bel voor het laatst hoopt te luiden. Uit Haarlem nemen deel; Die Raeckse, HVS, DSS, Velox, Onze Gezellen, OVRA, Gios, en PWN. Voorts zijn er deelnemen de ploegen uit Amsterdam, Utrecht, Den Amersfoort, Doorn, Castricum, Berkhout, Wormerveer, Beverwijk, Velsen, IJmuiden, Amstelveen en Krommenie. Advertentie (Verkort weergegeven Verkeer. Ik ben het in alle opzichten eens met de heer P. Veer, die in zijn „brief aan de redactie" van 16 augustus verklaart meermalen geconstateerd te hebben dat automobilisten het blijkbaar niet de moeite waard achten voor een voetganger wat af te remmen of te stoppen. Mijn 84-jarige moeder, mijn 51-jarige vrouw en mijn 53- jarige nicht, die bij mij logeerde, hebben de gevolgen van deze mentaliteit aan den lijve ondervonden. Zij liggen alle drie in het ziekenhuis nadat zij (ieder afzonderlijk en op verschillende punten) bij het over steken waren aangereden door een auto J. VAN KERKHOF Naschrift: (Hiermede is dit onderwerp voldoende belicht, zodat wij in deze ru briek hierop niet meer zullen terugkomen. Red.) gen Nellie Balk, een 15-jarig zangeresje uit Haarlem komt op woensdag 24 augustus voor de AVRO-televisie in het programma „Nieuwe oogst" en over enige weken wordt er voorts een grammo foonplaat van enkele van Nellie's liedjes gemaakt. Dat zijn de uitstekende resultaten van enkele jaren hard oefe nen. Nellie Balk, die nog thuis woont in de Teding van Berkhoutstraat 56 in Oost, begon haar optreden toen zij pas acht jaar was. Zij zong op bijeenkomsten van speel tuinverenigingen en bij fa miliefeesten en toen reeds had ze bijzonder veel succes. Twee jaar geleden sloot Nellie zich aan bij het ama teur artiesten gezelschap Haarlems Kleinkunst Thea ter en tijdens een groot aan tal voorstellingen deed zij daarbij de voor de planken zo noodzakelijke routine op. Verder kreeg zij spraak- en zanglessen van mevrouw Roosjen uit Heemstede, ze nam balletles en zij leerde accordeon spelen. Al met al dus een uitstekende opleiding die bovendien nog aangevuld werd door „The Thornwood Players" van de heer J. Doornbosch, die steeds voor de begeleiding van Nellie zorgden en die voor haar een goede steun betekenden. Nellie vertelde ons dat zij ernaar streeft een eigen stijl te ontwikkelen en hoewel zij weliswaar een aantal num mers van enkele buitenland se sterren op haar program ma heeft staan, zingt zij toch in hoofdzaak echte Neder landse liedjes. Haar grootste succes is echter een cowboy liedje, dat zij ook op het tele visiescherm zal brengen. Of Nellie nu zenuwachtig was, wilden we weten. „Hele maal niet", zei ze pertinent, terwijl zij in de haringstal Nellie Balkin de haringtent van haar vader, straks als liedjeszangeres voor de televisie. van vader Balk op de Kou- denhom in Haarlem drie ha ringen stond in te pakken, „ik zal m'n best doen, meer kan ik ook niet'. Het is woensdagmiddag vier uur. Het Haarlemse honkbalveld ligt verlaten. Bij 't eerste honk liggen een zeis, een hark en nog enkele tuingereedschappen. In het verreveld staat een hand- maaimachine en op de gra- velpaden ligt een bijzonder grote bezem. Het honkbal veld ligt er prachtig bij. Het gras is pas gemaaid en de gravelpaden zijn keurig, ge-- veegd. Slechts één figuur beweegt zich over het honk balveld. Eén figuur, die van verre reeds te herkennen is: Gerrit. Iedere bezoeker van het honkbalstadion achter de Kleverparkweg kent Gerrit. Maar niet alleen de honk ballers en hun aanhang ken nen hem; vele duizenden Haarlemse voetballers en even zoveel scholieren weten precies wie met Gerrit be- doeld wordt. Gerrit is terreinbewaarder van het gemeenteveld achter de Kleverparkweg. Hij staat bij de burgerlijke stand in geschreven als Gerardus Kruyer. Hij werkt bij de Dienst Lichamelijke Opvoe ding en hij doet dat met overgave. In de loop van het jaar 1962 zal het vijfentwin tig jaar geleden zijn, dat hij in gemeentedienst trad. Zijn eerste jaren bracht hij door op het veld bij de Kleverlaan. waar de heer Parson hem alle kneepjes van het vak bijbracht. De eerste opdracht, die Gerrit van de heer Parson kreeg, was het oppompen van een voetbal. Enthousiast begon Gerrit aan de opdracht, om even later verlegen aan de heer Parson mee te delen, dat de bal gesneuveld was. De tweede bal, die hij daar na meekreeg, kwam echter keihard terug. Gerardus Kruyer is een man van weinig woorden. Hij werkt het liefst. Praten gaat hem niet zo gemakke lijk af, maar als hij iets ver kondigt, dan gebeurt dat ook duidelijk. Druk gebarend met zijn forse armen zet hij dan zijn luide zinnen kracht bij, terwijl zijn wilde haar dos onheilspellend meedoet. Elke honkballer, die voor de wedstrijd in het pas getrok ken slagperk gaat staan, kan daarvan meepraten. Zo is Gerrit, als iemand aan zijn werk komt, dan wordt hij spraakzaam en de overtreder wacht zich dan ook wel voor herhaling. Onder het gepot van een door hem zelf gezet kopje thee, vertelde Gerrit ons van zijn leven. Behalve op het veld aan de Kleverlaan, werkte hij ook nog in het Noordersportpark, voor hij als terreinbewaarder op het veld achter de Kleverpark weg terechtkwam. Het bijhouden van de vel den ligt hem na aan het hart en hij waakt over zijn gras mat. Slechts eenmaal nam hij risico. Zo omstreeks 1948 werd Schoten kampioen van de derde klasse. In de beslis sende wedstrijd voor de pro motie met Hilversum, die op zijn terrein werd gespeeld, begon het te regenen. Dat gebeurde in de rust en het werd zo'n plensbui, dat het veld in een ommezien blank stond. Schoten stond gunstig en Gerrit bezweek onder de smeekbeden van het Scho- ten-bestuur. De wedstrijd werd uitgespeeld en soms tot aan de enkels in het water, bevocht Schoten een 40 zege en dus het tweedeklas sersschap. Zelf heeft Gerrit ook aan sport gedaan. Hij voetbalde bij DIO en honkbalde in SC Haarlem. Ook als scheids rechter heeft hij zich ver dienstelijk gemaakt. In di verse belangrijke wedstrij den van de Nederlandse Po litie Sportbond had hij de leiding. Doordat dit jaar op zijn veld een honkbalstadion werd gebouwd, heeft Gerrit het veel drukker gekregen dan voorgaande jaren, toen hij ook al flink in zijn werk zat. Maar dat kan hem niets schelen. „Mijn vrouw zegt wel eens, als ik zaterdags avond om half acht thuis kom, dat ik het wat kalmer aan moet doen, maar ik kan dat niet. Als ik wat doe, wil ik het goed doen". Daarom staat hij de volgende dag, op zondag dus, om kwart voor negen weer op het veld, als SC Haarlem een thuis wedstrijd heeft. Op een stoel volgt hij alle wedstrijden intens, steeds klaar om op te springen als er iets gedaan moet worden. Gerardus Kruyer werkt zomer en winter door, om zijn grasmat op peil te hou den, zodat er 's winters op Als men in de bollenstreek zijn waterkraan openzet, kan het gebeuren dat er bruin water uitkomt. Ter gerust stelling van alle waterdrin kers kan worden meegedeeld dat dit ijzerhoudende water geen gevaar voor de gezond heid oplevert. In de komende maanden zal er nog wel eens „chocoladewater" uit de kraan komen. Dat is een ge volg van de verbeteringen en verbouwingen aan het pomp station van het waterbedrijf in Hillegom. Het waterbe drijf zal intussen zijn best doen om het water zo helder mogelijk af te leveren. Gerrit, de terreinbewaarder van het Haarlemse honkbal veld. gevoetbald en 's zomers op gehonkbald kan worden. Bovendien zorgt hij er voor, dat de leerlingen van diverse scholen het gehele jaar spel- of atlet.ieklessen kunnen ont vangen. Op onze vraag, of hij aan het eind van het sei zoen wel eens reacties van de verenigingen ontving, antwoord Gerrit: „Nou en of, elk jaar zijn ze vol-enthou- siast". Na een tweede kopje thee moeten we opstappen. Het loopt alweer tegen vijven en om zes uur staat de natio nale honkbalploeg weer op het. honkbalveld en daar moet Gerrit Kruyer natuur lijk bij aanwezig zijn. Van 22 tot en met 27 augus tus houdt de afdeling Haar lem van de vereniging tot be hartiging der belangen van t.b.c.-patiënten in Nederland haar jaarlijkse collecte en uiteraard zijn daarvoor weer een groot aantal collectanten nodig. Het bestuur doet daar om een beroep op alle scho lieren boven de veertien jaar die nog vakantie hebben, om volgende week een keertje met een lijst op stap te gaan of om op 27 augustus mee te helpen aan de buscollecte. Uiteraard zijn ook de niet- scholieren hartelijk welkom, waarbij het bestuur bijvoor beeld denkt aan de Haar lemse vaders en moeders, die best eens een uurtje voor de collecte kunnen vrijmaken. Men kan zich voor deze in zameling opgeven bij mevr. Corvelijn, Zwaluwstraat 40, mevrouw Van Baren, Rem- bangstraat 35, mevr. Filippo, Rembangstraat 23, de heer Van Graas, Siriusstraat 14, de heer Beere, Nagtzaam- straat 24, de heer Kappelhof, Borneostraat 10, de heer Van Aken, Garenkokerskade 46, mevr. De Hilster, Kortenaer- straat 29, de heer Alferink, Kortenaerstraat 17 en de heer Van Donselaar, Genex-aal de la Reystraat 113. En wanneer men nu beslist niet kan meehelpen aan deze collecte of men is toevallig uitstedig, dan kan men altijd nog de giften storten op het postgironummer 566010 ten name van de penningmeester. Van 22 augustus tot en met 3 september wordt in de ge meente Bloemendaal weer een collecte gehouden ten bate van het Koningin Wil- helminafonds voor de kan kerbestrijding. Door als col- lectant(trice) mee te werken, kan men deze collecte helpen slagen. Men kan zich als col- lectant-(trice) aanmelden bij de volgende personen: mevr. Beyer, Acacialaan 8, Bloe mendaal, tel. 57700; J. J. van Sonsbeek, J. Mauritsplein 4, Overveen, tel. 56492; L. Boorsma, Zandvoorterweg 29, Aerdenhout, tel. 42391. Het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrij ding zal op zaterdag 27 augus tus in de gemeente Zand voort een straatcollecte hou den. Het bestuur van de af deling Zandvoort doet op de inwoners van deze gemeente en op de daar verblijvende badgasten een dringend be roep om de kankerbestrijding naar vermogen te steunen. Ook daarvoor doet het be stuur een dringend beroep op de inwoners van Zand voort, die ten minste de leef tijd van 16 jaar hebben be reikt. Aanmelding graag vóór woensdag 24 augustus, onder opgave van naam, voor namen, leeftijd, adres en be schikbare tijd, aan een van de navolgende adressen: Zandvoort: P. J. Bense, Wilhelminaweg 12, tel. 2708; P. Brune, Westerparkweg 27, tel. 2546. Bentveld: Mevr. C. Stem- er-Tjaden, Duindoornlaan 20, tel. 41160. Op diverse plaatsen in Haarlem zijn ze weer begonnen: de lagere scholen. Zoals bijvoorbeeld in Parkwijk, waar mevrouw Schaap de kinderen, die zo van de kleuterschool kwamen, moest ontvangen in een houten directiekeet achter de Julianaschool omdat de nieuwe school, waarvan men de naam nog niet eens kent, nog niet klaar was. De kinderen trokken zich er echter weinig van aan. Zij waren duidelijk blij eindelijk van het plakken en knippen af te zijn. Ze letten, een beetje beduusd nog, uitstekend op en zij deden hun uiterste best om op deze eerste dag zo goed mogelijk de toch eigenlijk wel erg moeilijker letter „m" neer te schrijven. En dat viel niet mee, want mevrouw Schaap is dan weliswaar erg aardig, maar ze kan ook bar streng zijn en van gekras en geklodder wil ze niets weten. Zo is het leven nu eenmaal. We moeten vooruit in de wereld. Straks komt de mulo, de h.b.s. of het gymnasium en voor een enkele uit dit klasje volgt tenslotte misschien nog de universiteit. Maar dan zijn ze allang weer vergeten, dat die „m" destijds zoveel pro blemen opleverde.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5