De Nederlandse hockeyers gaan op dieet - de heren eten te veel Nederland samen met Joegoslavië, Australië, Zuid-Afrika in groep OLYMPISCH ALLERLEI Loting waterpolotoernooi KNCB-team verloor met vier wickets Record voor het eerste wicket Wereldkampioenschap in 1966 in Engeland DINSDAG 23 AUGUSTUS 1960 11 OVERMORGEN BEGINNEN DE ZOMERSPELEN Hartslag nog goed Sita? Tegen Free Foresters Centuries van Cow drey en Pullar (155 en 175) Congres FIFA besluit Goed begin De coach van de Olympische heren zwemploeg, Jaap Buiskool, controleert de hartslag van Sita Posthumus tijdens de training in het zwemstadion in Rome. Gisteravond, toen de martelend-warme zon het prachtige, warm-doorstoofde Rome eindelijk verliet, stond een Nederlandse ploeg aangetreden op een asfalt plein in het grote, royale, maar kazerneachtige gebouwde Olympische clorp. Voorop stond chef-de-mission Kerdel, achter hem een rij meisjes, met voorop Ria van Veisen, Ada de Haan en let Koster-Van Feggelen, de trainster. Daar achter andere zwemmeisjes en de complete Iwckeyploeg plus enkele waterpolo- spelers. De ploeg zag er prima uit. De blauwe jasjes en lichtgrijze pantalons en rokken vestigden weliswaar een allesbehalve originele, maar in elk geval goed verzorgde indruk en de witte hoedjes van de meisjes konden dan wel niet con curreren met de glamour-uitrusting van de in spectaculair geel gestoken Austra lische dames, maar men kwam in deze generale repetitie voor de openings ceremonie van donderdag toch keurig voor de dag. De aanleiding was het hijsen van twaalf vlaggen op het plein in het Olympisch dorp. Ter ere van het aardige, maar geenszins opzienbarende feit, dat de ploegen van twaalf landen in het afgelopen weekeinde in Rome waren aangekomen, werden volksliederen ge speeld, marcheerde een pittig Italiaans orkest door het dorp en stonden de afgezanten uit de ploegen van Nederland, Pakistan, India, Australië, Italië, Columbia. KeniaPeru. Denemarken, Oostenrijk, de heide Duitslanden en Japan aangetreden. Ergens vanaf het halkon van het ziekenhuisje in het dorp zag de onfortuinlijke Cor Braasem het schouwspel aan. Van zijn ongeluk in Nederland blijkt hij nu een gebarsten scheenbeen te hebben overgehouden. Toen in de windloze lucht de tonen van „Alle Menschen werden Brüder" Beet hoven hymne, die na veel getwist aan vaard is als volkslied voor beide Duitse ploegen samen klonken, kregen wij van de Nederlandse hockey-official mr. Elink Schuurman commentaar op de loting voor het hockeytoernooi, die even tevoren had plaats gehad. Het gezicht van mr. Elink Schuurman stond opgewekt, al weet hij dan ook wel, dat gouden of andere me dailles niet via lotingen tot stand komen. Het is in hockey echter tot nu toe zo ge weest, dat wie het afschuwelijke ongeluk heeft tegen India te loten, zich als uit geschakeld kan beschouwen. Als we er van uitgaan, dat India nog steeds de toon aangeeft, dan heeft de oranjeploeg niet kwaad geloot, want de enige methode om van India te verliezen en niét uitge schakeld te worden, is....dat al in de poule te doen. En dat kan nu gebeuren, want Nederland trok poule A met India, Nieuw-Zeeland en Denemarken. Daarvan Dit is de langste man bij de Zomer spelen: de Rus Kruminch, die 2 meter 18 lang is. Men heeft voor deze basket baller een speciaal bed moeten laten maken, dat een lengte heeft van 2 me ter 40. Op de foto ziet men Kruminch bij het afhalen van zijn eten bij de cafetaria in het Olympisch dorp. gaan er twee over, dus als Nederland te gen India ten onder gaat, maar van de beide anderen wint, dan bereikt de ploeg de kwartfinales. Op gevaar af, dat u ons van gevaar lijk optimisme beschuldigd, mag toch ver wacht worden dat de harde, maar niet goed spelende Nieuw-Zeelanders door ons verslagen worden en dat we, net als des tijds, opnieuw van de Denen winnen. Ge beurt dat, dan wordt opnieuw geloot voor de samenstelling van de kwart finales. We krijgen dan naar alle waarschijnlijkheid f Engeland f Duitsland f Pakistan, want wie tweede eindigt in zijn poule komt te staan tegen de winnaar van een andere poule. Dus nooit tegen India, wat een groot geluk is. Wel is het mogelijk, dat we India in de halve eindstrijd zouden loten, maar zo ver zullen we maar niet vooruitlopen. In elk geval gaat het momenteel best met de ploeg. Er heerst een prima stemming, er wordt dagelijks getraind en de velden zijn goed. Toch vertrouwt coach Anjema de zaak niet helemaal, want volgens mr. Elink Schuurman is de ploegleiding er niet ge lukkig mee, dat de jongelui zo gretig de tanden in het voortreffelijke voedsel, dat de kok hen met innig welbehagen voor schotelt. „Morgen gaan ze op dieet", zei de hockey-official. „Een rond en dikgege- ten elftal valt zelden in de prijzen". Weet u, dat de ergste dagen voor de atleten zijn. die vlak aan de krachtsexplo sies voorafgaan? Wij hebben het aan Dawn Fraser gemerkt. Het was in het prachtige zwembad en de beroemde Australische crawlspecialiste trok ér haar baantjes. Maar zo rustig, was het toch niet. Steeds weer erin, eruit, informeren bij Carruthers, de coach, naar de tijden. Die, bezwerend, wil helemaal geen tijd noemen. „Dawn, wat doet het ertoe? Als je over een dag of wat maar hard gaat". Even later komt het forse, jongensachtige meis je uit Sydney uit het water en valt in onze buurt op een bank neer. Of ze zich Cockie Gastelaars nog her innerde? „Ja zeker". Of ze die als één van haar voornaamste concurrenten beschouwde? „Ongetwijfeld". Voor wie ze heel speciaal bang was? „Voor niemand". Goed, maar wie was dan haar zwaarste concurrente? Toen keek Dawn naar het ansichtkaartblauwe water van het verrukkelijke bad en zei, dat Chris von Saltza uit Amerika diezelfde morgen in dat zelfde zwembad een ongelooflijke tijd had gemaakt. De honderd meter in 1 minuut en ééntiende seconde. „Als de chronometers geklopt hebben", zei Dawn en keek zuinig voor zich uit. „En wat was jouw tijd?" „Een minuut 3 seconden". „Dat is niet zo best. Kan je niet har der of ben je werkelijk overtraind?" „Wie zegt dat, de kranten?" „Ja, is het soms niet waar?" „Geen woord, kranten liegen altijd". „Zo, dank je wel. Je weet toch, dat je met een journalist praat?" „Ja maar niet met een Australische. An ders had ik allang mijn mond gehouden". En weg was ze. Toen ik het bad uitging, hoorde ik haar zeggen: „Coach, neem mijn tijd eens op". Er zijn geen eerzuchtiger meisjes dan zwemsters Jan de Rooy mag niet zonder prijs thuiskomen De 28-jarige bantamgewicht Jan De Rooy heeft van zijn echtgenote de bood schap meegekregen dat hii niet zonder prijs uit het Olympisch bokstoernooi mag thuiskomen. Dit vertelde de Amsterdam mer maandagavond na de aankomst van de boksers en de wielrenners op het vlieg veld Ciampino. „Het zal wel loslopen. Maar ik zal toch mijn uiterste best doen om aan de wensen van het thuisfront te gemoet te komen" zei De Rooy lachend. Natuurlijk gaat elke deelnemer naar de Spelen met in het hart de hoop een plaats op het erepodium. Voor de zwaarwelter Bas van Duivenbode zou een Olympische medaille echter haast zeker verandering van werkkring betekenen. Want deze Am sterdamse bokser loopt met plannen rond om eventueel het komende winterseizoen naar de rijen van de beroepsboksers over Zitten we nu weer met Joegoslavië in een groep? liet is of de duvel er mee speelt. Dat was het eerste commentaar van Frans Kuyper toen hij gisteren tijdens de training in het knusse bassin van de Piscina Canotieri in Rome vernam hoe de loting voor het Olympisch waterpolotoer nooi was uitgevallen. „We hebben nog al tijd een Olympisch rekeningetje te veref fenen met die heren. Het drama van Hel sinki komt deze dagen telkens weer bij me boven." Frans Kuyper was overigens lang niet ontevreden met het resultaat van de door door het oudste FïNA-bestuurslid, de En gelsman Fern, verrichte trekking. Het kan natuurlijk altijd beter was zijn mening, want Australië en Zuid-Afrika, maar voor al die snelle en keihard spelende Austra liërs zijn niet voor de poes. Er zal echt hard moetèn worden gewerkt om een plaats in de halve finale-groepen te krij gen. De nummers 1 en 2 gaan over naar de halve finale. De algemene indruk bij de Nederlandse waterpoloploeg was, dat de indeling niet ongunstig is en men is bepaald gelukkig met het feit dat Nederland in de aller eerste wedstrijd al tegen Joegoslavië zal moeten aantreden. De jongens spraken met ontzag over de kracht van de Australische ploeg hoewel zij het er ook over eens waren, dat je bij het zien van een training hoogstens de snelheid van een team kan beoordelen en dat die snelheid dan nog niet eens wil zeggen dat er ook van hoog tempo sprake is. De kracht van Zuid-Afrika is min of meer bekend. Twee jaar geleden speelde een Zuidafrikaanse selectieploeg in Ne derland. De springbokkies hebben even eens een redelijk snel team, maar hun spelopbouw is tamelijk doorzichtig en de baltechniek matig. De oud-aanvoerder van het Nedei'lands zevental, Nico Luchs, was in dat team de ster zonder weerga. Tij dens het Olympisch toernooi zal Zuid-Afri ka het echter zonder de vi'oegere Robben- speler moeten stellen aangezien die nog steeds Nedei'lander is. In groep 1 zullen Italië en Roemenië wei nig moeite met Japan en de Ver. Ai-abi- sche Republiek hebben om zich voor de halve finale groepen te plaatsen. De strijd in groep 2 is meer open. Rus land is zonder twijfel de stex-kste, maar Duitsland zal het niet gemakkelijk krijgen zich de beide Zuidamerikaanse landen Bra zilië en Argentinië van het lijf te houden. Vooi'al Argentinië schijnt over een goed en hardspelend zevental te beschikken. Voor België en Frankrijk ziet het er in groep vier niet gunstig uit. Hongarije is zeker te sterk voor beide landen en waar schijnlijk hebben ook de Amerikanen weer een snelle ploeg op de been gebracht. te gaan en dan zou een Olympische „plak" een belangrijke aanbeveling kunnen vor men. De boksers de derde Nederlandse i'epresentant is de Groningse lichtgewicht Wim Gerlach hebben de centrale trai ning de afgelopen week afgesloten in een „kamp" in de school van Theo Huizenaar, die geheel alleen de zorgen over de boks- ploeg in Rome heeft. Onze wielrenners daarentegen hebben een complete staf van yerzoi'gers. Chef d'équipe J. H. Martin, Arie van Vliet en soigneur-Jan Buis arriveerden met de wie lerploeg per vliegtuig, terwijl soigneur Piet Liebregts en de mecaniciens Piet Gommans en Piet Aandewiel in de auto van Joop Middelink een uurtje eerder in Rome waren aangekomen. De stemming in de ploeg is uitstekend. Alle jongens, die bij de wei'eldkampioen- schappen in Oost-Duitsland waren, hebben revanche-plannen. Ook Henk Nijdam, wiens voetblessure zover genezen is, dat Arie van Vliet ons kon bevestigen, dat de achtervolgingsploeg voor de baan in ieder geval zal bestaan uit het viertal Nijdam- Nikkessen-Van der Lans-Oudkei'k. Voor de wegploegen de tijdrit over 100 km. en de individuele wedstrijd is de zaak nog niet beklonken. Waarschijnlijk zal pas op het laatste moment een definitieve keuze worden gedaan uit Jan Hugens, Lex van Kreuningen, René Lotz, Ab Sluis, Jan Jans sen en Jan Legrand. De Nederlandse kanovaarders maken lange dagen om te kunnen trainen. Om negen uur 's ochtends vertrekt het kleine groepje van het Olympische dorp naar het op een afstand van 25 km. gelegen Lac Albano en pas tegen het avondeten komen de kanoërs weer terug. Omdat de reis per autobus ruim een uur vergt en het te vex'moeiend zou zijn om voor de lunch te rug te komen nemen de kanovaarders hun boterhammen zelf mee en nuttigen die in een speciaal voor de watersporters inge richt rustoord vlak bij Castel Gandolfo, het buitenvei'blijf van de paus. Tevreden De heer Kerdel toonde zich zeer tevre- den over de gang van zaken tot nu toe. Noch over de huisvesting, noch over het eten beide zeer belangrijk waren klachten. Vol lof was de heer Kerdel over de uitgezette roeibaan op het Lac Albano, maar daar het niet mogelijk was van de oevers af te coachen, had hij een motor boot gehuurd a raison van dertig gul den per uur.... om de Nedei'landse coaches in de gelegenheid te stellen hun ploegen van nabij te kunnen volgen. De stemming in de ploeg is uitstekend, zo vertrouwde de heer Kex-del ons toe, hetgeen mevrouw Vlothuizen, mede-leid ster van de dames-zwemploeg, beaamde. Zoals eigenlijk op iedereen uit noordelij ke landen drukt ook op onze zwemploeg de temperatuur, die weer onder de mee dogenloos brandende zon hoog is. „Het maakt de meisjes enigszins loom, maar daar moeten zij maar aan wennen. Daar- om is het zo goed, dat wij hier al zo vroeg zijn gearriveerd. Nu kunnen zij ten minste acclimatiseren, aldus mevrouw Vlothuizen. En dat de meisjes zich reeds aai'dig aan de hogere temperaturen hebben aangepast, daarvan hebben wij ons kunnen overtui gen. Zij leken in het water onvermoeid en Iet Koster, die gewapend met een stop watch in badpak „dat heb ik in Neder land van het jaar nog niet kunnen doen, wat een land hier...." van de kant af haar aanwijzingen gaf, behoefde ze stellig niet tot activiteit aan te sporen. Evenmin trouwens als Jaap Buiskool de aan zijn hoede toevertrouwde discipelen. Vanavond om zeven uur is er weer appel voor de zwemploeg, ditmaal in het zwem stadion. Het ligt in de bedoeling dat er dan ook op tijd wordt gezwommen, zoals de Australische meisjes eerder op de dag al hadden gedaan en waarbij Dawn Fra ser tot 62.7 sec. kwam op de 100 meter vrije slag en Ilsa Konrads in vorm bleek te zijn vooruit gegaan. Na de Nederlandse ploeg namen de Zweden bezit van het bad. Cricket Maandag is op het VOC-terrein in Rot terdam een cricketwedstrijd gespeeld tus sen een elftal van de KNCB en het Engelse touring team Free Foresters. De Engelsen wonnen deze ontmoeting met vier wickets. Het KNCB-team was all out voor 142 runs, de Free Forestex-s scoorden 146 voor 6 (tijd). De gedetailleerde uitslag was: Batting KNCB: Duran (Quick H.) 44, Risworth (HBS) 12, Ingelse (Quick N.) 18, Meeken (Sparta) 21, Naudin ten Cate (HCC) 12. Bowlingcijfers Free Foresters: Richard son 3 voor 28, Henderson 3 voor 41, Ains- worth 2 voor 23 Corfield 1 v. 15. 1 run out. Batting Free Foresters. Tetherstonhaugh 17, Dui'den-Smith 31, Manners 42, Benda 21, Wilson 17 n.o. Bowlingcijfers KNCB: Trijzelaar (VOC) 3 voor 16, Hageman (HBS) 2 voor 21, 1 run out. Zuid-Afrika zal zonder één overwinning in de testserie tegen Engeland huiswaarts keren. Zaterdag zag het er nog zo hoop vol uit voor de „springbokken", die toen een voorsprong hadden veroverd van 264 runs, maar maandag zetten de Engelsen een openingspaar aan het werk dat die grote achterstand niet alleen geheel te niet deed, maar zelfs omzette in een voor sprong. Het waren Geoff Pullar en Cowdrey, die in nauwe samenwerking zox-gdroegen voor een totaal van niet minder dan 290 runs, waarmee ze verreweg het grootste aantal i'uns scoorden dat na de oorlog voor het eerste wicket werd gemaakt. Tot dusveri'e waren Reg Simpson en Cyx'il Washbi'ook recordhouders met een totaal van 212 x'uns gescoord in de wedstrijd tegen West-In- dië in 1950. Cowdrey sloeg 22 vieren en maakte 155 runs. Zijn partner Pullar haal de de boundery vijftien maal en kwam tot een totaal van 175 runs. Eenmaal sloeg Pullar op spinbowler Hughie Tay- field zelfs een zes. Met nog een dag te spelen leidt Enge land thans met 116 runs en zes tweede inningswickets in handen. Toen de stumps maandag getrokken werden, stonden de Engelsen op 380 voor vier, nadat ze in de eerste innings 155 runs hadden ge scoord. Zuid-Afrika maakte in de eerste innings 419 runs. Het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal 1966 zal in Engeland worden gespeeld. Dat was het belangrijkste be sluit op de eerste dag van het 32ste-con- gres, dat maandag onder voorzitterschap van de Zwitser Ernst Thommen is begon nen. Drie landen Spanje, West-Duitsland en Groot Brittannie hadden hun kandi datuur gesteld. Doordat echter Spanje zich terugtrok, ging de „eindstrijd" tus sen West-Duitsland en Engeland. De eeuwige stad leeft op het ogenblik nog in praatperiode. Eergisteren nog heeft signor Ciochetti aan een feestelijke dis in een van de bijzonder weelderige ho tels gezegd, dat zelfs baron Pierre de Cou- bertin tevreden zou zijn geweest met de Olympische voorbereidingen. Naar men hier zegt, hebben de heer Brundage en zijn medeleden van het Internationaal Olym pisch Comité de spreker vriendelijk toe geknikt en de handen in een dankbaar ap plaus op elkaar gebracht. Nu is signor Ciochetti burgemeester van Rome en een briljant orator bovendien. Maar met permissie wat hij zei, was nonsens. Ten eerste heeft baron De Cou- bertin reeds vele jaren geleden de ogen voorgoed gesloten, zodat hij verhinderd is eventuele tegenspraak te doen horen, maar als men dan toch gaat gissen naar de opinie van de stichter der moderne Olympische Spelen, dan ligt het vermoe den voor de hand, dat hij de ontwikkeling met zorg en ontstelteyiis zou hebben gade geslagen. „Och", zei de heer Ciochetti, „Rome is nu geen stad, die zo snel enthousiast te krijgen is, maar dit vinden we toch wel aardig". Hij vertelde, dat het I.O.C. al twee keer eerder aan Rome gevraagd had Olympisch gastheer te zijn, „maar toen waren we nog niet klaar". Wat zou bijvoorbeeld Coubertin ervan ge zegd hebben dat een Italiaanse autofirma het beeld van de fraaie Olympische toe gangswegen beheerst en dat er morgen on der de 1500 journalisten een paar auto's plus een handvol schrijfmachines zullen worden verloot? Nog maar gezwegen van het feit, dat de officials die niet hoog ge noeg zijn om per auto vervoerd te worden, achterop een scooter klimmen, waarop de firmanaam ook toevallig levensgroot vermeld staat HULP Drie helicopters zullen boven Rome vlie gen tijdens de Olympische Spelen om atleten, die gewond raken, snel naar een van de 55 eerste hulpposten te kunnen vervoeren. Het personeel van de posten bestaat uit 250 met zorg geselecteerde doktoren. Voox-ts staan ter beschikking 160 verple gers en verpleegsters, 50 ambulancewa gens en 200 mannen, die speciaal belast zijn om atleten die geblesseerd raken, per brancard weg te dragen. 25-1 De Italiaanse bladen jubelden gisteren in alle toonaarden over het spel, dat de Hongaarse voetbalploeg in een trainings wedstrijd tegen de bescheiden plaatselijke club uit Ostia ten toon spreidde. De Hon garen zegevierden met ....25-1, na een 9-0 ruststand, waarbij echter gezegd moet worden dat zij vrijwel geen tegenstand on dervonden. In het bijzonder middenvoor Florian Albert was op dreef, waarvan zijn negen treffers getuigen. ZORGEN Drie Italianen hebben de Nederlandse ploeg, voor zover aanwezig, onder hun hoede genomen. Twee daarvan, namelijk de sergeants in het Italiaanse leger So- deri Ezio en Meduso Augusto hebben hier voor opdracht gekregen van het organisa tiecomité. Soderi Exio staat op ieder moment van de dag klaar om met zijn jeep onze land genoten in het Olympisch dorp naar iede re gewenste vb e$tem.ming- te brengen, ter wijl Meduso -Augustodie met Italiaanse nochalance zijn scooter op onnavolgbare wijze door het verkeer laveert, alle bood schapjes doet. Vol trots wezen beide Ita lianen op het rood-wit en blauwe vlaggetje dat hun voertuigen sierde en zij wilden ons niet laten gaan voordat wij hadden beloofd dat er een foto zou worden ge maakt. Eén man is er echter die geheel uit eigen beweging de Olympische ploeg heeft geadopteerd. Dat is Enrico, een grote, brede politie-agent, die met sierlijke gebaren het verkeer in Rome in goede banen leidt. Enrico heeft 16 jaar in Zuid- Afrika gewerkt en spreekt zeer goed de Nederlandse taal. Wanneer een van onze landgenoten maar een neus buiten de prachtige flat steekt, dan is hij present. In zijn smetteloze witte uniform stevent hij op hen af, tikt met twee vingers aan zijn tropenhelm en vraagt wat er moet gebeuren. „Een auto voor vier man", En rico chartert een wagen: de hockeyploeg moet naar het trainingsveld, Enrico to vert een autobus te voorschijn en loopt dan aan het hoofd van de stoet, trots als een tamboer-maitre met zijn armen zwaai end naar de uitgang. Hij is behulpzaam bij het instappen en kent alle voornamen Tijdens de Olympische training heeft de Russische kogelslinger aar Wassili Roedenko zondag zijn kogel tot op de tribunes gegooid. De afstand die het projektiel aflegde was volgens officials, die de afstand ruw hebben opgemeten, „tegen de 75 meter". Het officiële we reldrecord slaat met 68,68 m. op naam van de Amerikaan Hal Conolly. Er is, bij de nog niet erkende recordverbete ringen, misschien een meter bijgeko men De Rus slingerde zijn kogel over een hek van 3,40 en een aarden wal van 8 meter heen tot op de tribune, waar een aantal belangstellenden zich ijlings benen maakte. De kogel kwam neer op een nog warme zitplaats. van de Nederlandse zwemsters, die hij als een uit zijn hoofd geleerd lesje opdreunt wanneer hij hun galant de hand biedt, kortom Enrico is onmisbaar voor de Nederlanders. GULZIG Officials in de vrouwen-afdeling van het Olympisch dorp in Rome maken zich be zorgd over de gulzigheid van de aan hun zorgen toevertrouwde dames-atleten, voor al de meisjes uit Oosterse landen. „De Ja- Henk Visser, deelnemer aan het vér- springen, laat zich zo te zien de maal tijd goed smaken. panse en Koreaanse meisjes hebben de hele tijd last van hun maag," zei signora Ernestino Cabella-Nardi, vice-directrice van het vrouwendorp. Zij vertelde dat een Koreaans meisje gisteren na haar diner vijf glazen icecream at en direct daarna een dokter liet roepen. Na de lunch dronk een Japans meisje gisteren twee glazen ijskoude melk en twee glazen cola. Ook zij had de hulp van een dokter nodig. Er wei-den in het Olympische dorp spoe dig biljetten aangeplakt waarop gewaar schuwd werd tegen teveel eten. De atleten uit Ghana kregen de speciale waarschu wing: „kip met biefstuk eten is overdre ven, heren." Er wordt ook verteld dat een Roemeen se renner gisteravond in het restaurant drie braadkuikens verorberde. De officials zeiden dat de restaurants in het dorp over vloedige menu's bieden en dat vele atle ten geen grens weten te tx-ekken. Hun coaches maken zich reeds bezorgd over het toenemende gewicht van hun atleten. VERGEEFS Twee jonge Bolivianen, in gezelschap van een consulair ambtenaar van Bolivia in Rome, hebben zich tot het organisatie comité van de Olympische Spelen gewend met het verzoek te worden toegelaten tot de Spelen. Dit verzoek wekte nogal enige verbazing, hetgeen begrijpelijk is, wan neer men weet, dat Bolivia nooit enige be langstelling voor de Spelen heeft gehad. Een van de twee Bolivianen was afkom stig uit Duitsland, tvaar hij gedurende eni ge maanden in een mijn werkte en zich in zijn vrije uren voorbereidde op de ma rathon. Boliviaan nummer twee vertelde kanovaarder te zijn en na een lange en niet minder avontuurlijke reis in Rome te zijn gearriveerd, eveneens met het doel om op de Olympische Spelen uit te komen. Het Olympische feest zal voor beiden ech ter niet doorgaan. Met medewerking van het Boliviaanse consulaat zijn ze voorlopig in Rome ondergebracht, in de schaduw van de Olympus. MARY Programma's van Olympische Spelen, waar ook ter wereld, hebben dit met el kaar gemeen dat zij nooit kloppen. Dat komt, omdat men afgaat op de weken te voren gedane inschrijvingen. Maar intus sen zijn er atleten uit vorm geraakt en er zün er die a*Isnog in vorm zijn gekomen. Hier en daar is er een ziek geworden of heeft een ongeluk gekregen. Maar dan nog begrijpen wij niet, hoe in de derde „bat- teria" (serie) van de 200 meter school slag voor dames voor baan 5 „M. Kok." kan staan vermeld. Want wij wisten niet beter of Mary Kok, die met Herman Wil- lemse de wereld afreist opzoek naar lan- ge-afstandsraces, heeft zojuist een Kanaal- oversteekpoging achter de rug. En in elk geval is zij professional en komt in Rome niet aan de start. Hoe haar naam op de lijst komt, is ons een raadsel en Mary waarschijnlijk ook. Steeds meer sportfenomenen zijn in I de foto ziet men het Australische Rome aangekomen voor de Spelen. Op zwemwonder John Konrads in gesprek met twee atleten uit Kenya. i 1

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 11