Van aangezicht 999 11 met een aantal atletendie Nederland zullen vertegenwoordigen op de Olympische Zomerspelenwelke morgen in Rome zullen beginnen. Atletendie zich soms jarenlang hebben voorbereid op dit grootste vierjaarlijkse sportfestijndat alle amateur-sportfenomenen uit de wereld op het toernooiveld bijeen brengt in eerlijke strijd om het Olympisch eremetaal. WOENSDAG 2 4 AUGUSTUS 196 0 999 tot aangezicht Ab Sluis, wielrenner op de weg, en rechts van hem Henk Visser, verspringer met gro te capaciteiten. Gerrit Korieweg, 200 meter vlinder slag en estafette wisselslag. Pieter van der Lans, baanrenner. Tineke Lagerberg, zwemster op de 400 meter vrije slag. Het voetbalstadion voor 60.000 toeschouwershier onder Lex Redelé, skiffeur. De „baas" van de ploeg, Cees Kerdel, officieel genoemd, de chef de mission. Het moderne Olympische zwem- stadion, waar de Nederlandse ploeg successen hoopt te oogsten op vooral de Amerikaanse en Australische zwemsters. Gretta Kok, 200 meter schoolslag; Het grote sportpaleis, waar de be langrijkste indoor sporten zullen worden gespeeld. Er is plaats voor vijftigduizend mensen; het heeft 'n uiterst moderne accommodatie. At.ie Voorbij. 200 meter vlin derslag en estafette wisselslag; hieronder de Olympische roei- baan aan het Lago di Albano. Ria van Veisen, zwemtroef op de 100 meter rugslag en de 4 x 100 meter wisselslag estafette. Bakker, samen met Rentmeester in de double scull op de Olym pische roeibaan. Het wieier stadion; de grasmat in het midden wordt gebruikt voor hockey en voetbal. Nel Zwier, samen met. Dini Hobers (rechts) ingeschreven voor 't nummer hoogspringen. Cees Koch, kogelstoten en discus werpen; hieronder Rini Dobber, 100 meter rugslag. Nina Kleyweg, schermster. Ada den Haan, die staat inge schreven op de 200 meter school slag. Cockie Gastelaars (boven), vrije slag zwemster en lid van de estafetteploegen vrije slag en wisselslag, Bep Ipenburg-Drom- mel (links), als turnster naar Rom.e. en Ronnie Kroon (rechts), uitkomend op de 100 meter vrije slag en wisselslagestafette. De Beer, goalgetter van de Nederlandse hockeyploeg. Cor Braasem, as sistent. coach van de waterpoloploeg en straks opvolger van Frans Kuyper Ria van Velsen, turnster. Eef Kamerbeek, deelnemer aan de tienkamp. Hij behoort tot de beste tien tienkampers in de we reld. De tienkamp overigens mag misschien wel het. zwaarste num mer van de Zomerspelen worden genoemd. Ben Kniest, doelman van het Nederlands water - polozevental met. boven hem Frans Kuyper, tal van jaren dé grote man bij de opleiding van capabele waterpoloërs. saa

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 11