Luchtvochtigheid en temperatuur van bollen worden gemeten en Jubileum en afscheid bij de Marthastichting in Alphen bondig (hefarme ,4 Regen en iets koeler Tijdens zeetransport naar Amerika In ruimen van schepen worden tussen bloembollen meetinstrumenten gelegd Afscheidsdefilé in La Courtine Cuba wijst Nederlandse nota van de hand Houtzagerij en meubelfabriek uitgebrand Metselaar maakt dodelijke val Drie jongens randden twee meisjes aan 4-voudige combinatie,een wetenschappelijk succes! 2 Protest van uitgewezen Duitse vakantiegangers Vraag over vertegenwoor diging in Indonesië Vijftienjarig Duits meisje verdronken In handige plastic tabakszak Examens Sigarenwinkeliers zijn ontevreden over regeling Ontvangst Nederlands- Siamese echtparen Kerkelijk Nieuws Faillissementen 60 s-5 S is 6 WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1960 (Van onze medewerker voor bloembollencultuur) Bloembollen zijn levendewezens die het ook te warm of te koud kunnen hebben en allerlei ziekten kunnen oplopen als ze niet in gunstige conditie worden gehouden. Daarmede hebben de exporteurs en de scheepvaartmaatschappijen maar rekening te houden. De reis van de bollen naar Amerika duurt lang, negen tot tien dagen. Daar worden de bollen soms in de gloeiend hete zomer niet steeds onmiddellijk doorgezonden naar de klanten. En bij de klanten worden ze ook niet altijd als een uiterst gevoelig produkt behandeld. Het transport kan worden geregeld in onderling overleg tussen de Amerikaanse groep van de Bond van Bloembóllenhandelaren en de verschillende scheepvaartlijnen. De laatste ont wikkeling is dat men nu probeert de temperatuur en de luchtvochtigheid in de ruimen van de schepen te meten. De „Noordam" van de H.A.L. heeft 13 augustus acht kisten meegekregen, waarin meetinstrumenten tussen de bollen zijn gelegd. De eerste stuurman zal de gegevens van het registreerapparaat opnemen. Prof. dr. E. van Slogteren heeft altijd verkondigd, dat de bloembollenexporteurs hun bollen op het verkeerde tijdstip ver zenden. Zouden ze dat later in het seizoen doen, dan zouden de bollen veel minder last van de warmte hebben. De professor kreeg wel gelijk van de exporteurs, maar ze bleven vroeg verzenden, omdat het in oktober daar al zo vriezen kan. dat er geen bol meer kan worden verkocht. De grote warenhuizen reserveren een bepaal de tijd voor de verkoop en daar heeft de exporteur zich maar aan te houden. De mening van professor van Slogteren is daar niet doorslaggevend. Er zijn wel exporteurs geweest die de raad van de professor hebben opgevolgd, maar tot hun grote verbazing lijkt het heil toch niet al léén in de late verzending te liggen, om dat volslagen mishandelde partijen soms r.et zc goed of nog beter bloeiden dan de deskundig verzonden en uitgepakte bollen. De groep van exporteurs op Amerika heeft een commissie in het leven geroe pen, die de eventuele klachten van de le den ten aanzien van het vervoer per schip moet behandelen en verder de onderhan delingen met de scheepvaartmaatschap pijen voert. Deze zgn. scheepvaartcom missie kwam op de gedachte om nu wer kelijk eens te gaan opmeten, hoe de tem peraturen en luchtvochtigheid in de rui men van de boten zijn. Vooral is men nieuwsgierig naar het verschil tussen bak boord en stuurboord. De boten varen oost west en hebben altijd de zon aan één kant. De commissie was het ook niet eens met de directies van de lijnen over de manier van ventileren. De directies stelden dat het voldoende is om bovenin te ventile ren en de commissie meende dat men bovenin lucht moet aanvoeren en onder in afvoeren. Beiderzijds waren het ver- onderstelllingen. Men is niet tot een vergelijk gekomen en dus stemden de directies van de Hol- land-Amerikalijr, en de Black Diamond in met het nemen van proeven. Drie sche pen van de Holland-Amerikalijn krijgen op drie reizen kisten mee, waarin een thermometer en een hygrometer zijn ge borgen. Een poging, verleden jaar, om iets te registreren strandde op de gebrekkige apparatuur. De Nederlandse vierde infanterie divisie heeft dinsdag aan het einde van haar jaarlijkse oefeningen in het kamp van La Courtine van 't gemeentebestuur van La Courtine, de regionale autoritei ten en van talrijke bewoners van de plaats afscheid genomen. Nederlandse en Franse militaire eenheden defileerden op het terrein voor het stadhuis voor de -Ne derlandse commandant Van der Veen en diens Franse collega generaal Lansade. de commandant van de troepen in 't gebied van Limoges. De militaire en de burger lijke autoriteiten legden kransen bij het monument voor de gevallenen in de twee wereldoorlogen. De burgemeester van Ussel overhandigde geschenken aan de Nederlandse officieren. De Duitse vakantieganger-, die midden augustus uit Nederland zijn uitgewezen omdat zij geweigerd hadden een bos bij Domburg te verlaten, hebben bij de Duit se consul-generaal in Rotterdam een pro test ingediend. Zij verklaren dat de bos wachter, die hen van het terrein stuurde omdat zij niet in het bezit waren van een geldig toegangsbewijs, als zodanig niet te herkennen was. Later ontmoetten zij de boswachter opnieuw, waarna een vecht partij ontstond. Een der vakantiegangers is daarna gevankelijk na? Westkapelle vervoerd, waarna hij en zijn metgezel uit Nederland werden uitgewezen. Men heeft het K.N.M.I. gepolst over de mogelijkheden en dat zag kans apparaten te maken die wèl zouden kunnen voldoen. Daar in de Bilt zijn de apparaatjes, elk ter grootte van een normale staafbatterij, tussen de bollen gelegd. Zij zijn verbonden met een centraal apparaat, dat uiterst een voudig is. Men kan bijvoorbeeld de tem peratuur en de luchtvochtigheid van één schaal aflezen, maar moet dan wel even aan een knopje draaien. Het is uiteraard een vrij kostbare geschiedenis en dus be sloot men om nog geen deskundige mee te sturen, maar de eerste officier van de „Noordam" te verzoeken op gezette tijden de standen van de schaal op te nemen. Grote medewerking Dat dit onderzoek van belang wordt ge acht blijkt wel uit de medewerking die men overal ondervindt. De Amerikaanse Plan- tenziektenkundige Dienst is in ons land vertegenwoordigd door de heer Santa Gro- ce. Deze heeft zijn collega's aan de over kant van de proeven op de hoogte gesteld en hun verzocht op apperatuur uit de rode kisten te halen en door te geven aan de K.L.M. Dat scheelt tijd en geld, omdat er nu géén in- en uitvoerpapieren nodig zijn. Deze K.L.M. brengt, de kist meteen weer naar Holland. Het K.N.M.I. meet alles weer even door en de 27ste augustus vertrekt het zusterschip van de „Noordam" de Westerdam met dezelfde apparaten aan boord. Tien september heeft de „Noor dam" ze weer tussen zijn lading. Later worden de routes Golf van Messina en Pa namakanaal onder de loep genomen. De bollen zijn bestemd voor Sterling Fo rest Gardens, zodat er zo economisch mo gelijk wordt gewerkt. Toen wij in de Bilt hij 't inpakken van de eerste apparaten stonden te kijken, hoor den we een Engels sprekende heer tegen een van de Nederlandse weerkundigen zeg gen dat hij ook dergelijke proeven heeft genomen met sinaasappelen. In de V.S. is een firma geweest, die dacht alle tran sportmoeilijkheden te hebben opgelost. Zij verkocht ruimten, waarbij de temperatuur en luchtvochtigheid volkomen te regelen waren. Dit idee heeft schipbreuk geleden, want vruchten in blik schijnen zeer onpret tige eigenschappen te hebben, die zich van de „Cargo-Care" niets aantrokken. In ons land worden door het Instituut voor Bewaring en Verwerking van Tuin- bouwprodukten op dat gebied ook onder zoekingen verricht, maar de oplossing is nog niet gevonden. Je kunt levende we zens nu eenmaal niet zo gemakkelijk uit hun milieu halen, zonder ze ergens nadeel van te doen ondervinden. Ze ademen en dat is dan dikwijls het bezwaar. Men moet dat „levende wezens" echter weer niet zo ver doortrekken als een lid van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen. Deze was met haar afdeling, op excursie naar een bloembollenveiling in het veilseizoen. Er waren dat jaar nogal wat bollen over. die in een molen werden vermalen. Zij vroeg de directeur van die veiling „Vindt u dat nu niet verschrikke lijk? Hebben die bolletjes dan geen pijn?" Zo „levend" zyn ze nu ook niet. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag heeft meegedeeld dat Cuba op 11 augustus een nota aan de Nederlandse regering heeft gezonden waarin de Nederlandse nota van 12 juli over de maatregelen tegen de Com- pania Petrolera Shell de Cuba op alle pun ten van de hand wordt gewezen. De Nederlandse regering beraadt zich over de verder door haar te nemen stappen. Het Eerste Kamerlid mr. De Vos van Steenwijk (V.V.D.) heeft aan de minister van Buitenlandse Zaken gevraagd, of de Engelse diplomatieke vertegenwoordiger, die de belangen van de Nederlanders in Indonesië zal overnemen, bereid zal zijn ook de taak van de vroegere Nederlandse diplomatieke vertegenwoordiger ten aan zien van spijtoptanten en andere maat schappelijke Nederlanders te behartigen. Hij vraagt voorts of de regering, indien dat het geval is, bereid is aan deze diplo matieke vertegenwoordiger machtiging te verlenen om aan de spijtoptanten en Ne derlanders, die daarvoor in aanmerking komen, de faciliteiten te verlenen welke zij tot dusverre hebben genoten. Nabij Vlissingen is dinsdagmiddag een vijftienjarig Duits meisje, S. Franckê uit Mörs, verdronken. Het meisje bracht haar vakantie met haar moeder en twee zusters in Vlissingen door. Hoewel zij niet kon zwemmen, speelde zij in de ruwe golven bij het opkomen van de vloed. Toen zij door de zee werd meegesleurd probeerde een Belgische toerist haar te hulp te ko men, maar daar hij zelf in moeilijkheden kwam moest hij het meisje loslaten, dat daarna door de vloedstroom werd meege voerd. Een boot van het Nederlandse Loodswezen haalde haar korte tijd later bewusteloos aan boord. Vergeefs is ge tracht de levensgeesten op te wekken. Advertentie In Krimpen aan de Lek ontdekte van morgen een bezorger van een ochtendblad om 5 uur rookontwikkeling in de nieuwe houtzagerij van de fa. Van Halewijn. De brandweer, die onmiddellijk werd gewaar schuwd, rukte met twee motoi-spuiten uit. Het vuur was echter zo hevig, dat niet voorkomen kon worden dat het hele ge bouw uitbrandde. Bij een tien meter naast de brand lig gende scheepswerf lagen tien zuurstoffles- sen opgeslagen,'die in allerijl werden ver wijderd. Omstreeks half zes ontplofte een fles met butaangas met een daverende slag, die het gehele dorp opschrikte. De houtzagerij met alles wat zich daar in bevond, onder meer twee nieuwe vrachtauto's, ging geheel verloren. De schade wordt op ongeveer 100.000 ge schat. De eigenaar is verzekerd. Om kwart voor zes vanmorgen ontdek te een landbouwer brand in de meubelfa briek van de n.v. Westhof en Krabben in Eibergen. De brand breidde zich zo snel uit, dat de brandweer het gebouw niet meer kon redden en zich moest beperken tot, het nathouden van de nabij het ge bouw opgeslagen houtvoorraad. Het gebouw en de daarin aanwezige meubelen en gereedschappen gingen ver loren. De schade wordt geraamd op 50.000. Omtrent de oorzaak is niets be kend. De eigenaars zijn tegen brand ver zekerd. In het gebouw van de gemeentelijke werkplaats te Schiedam is in de afgelopen nacht brand uitgebroken, welke door een der tewerkgestelden is gesticht. Omstreeks kwart over één zagen bewoners van een huis aan de achterzijde van het gebouw, dat een man een ruit had ingeslagen en naar binnen was gegaan. Korte tijd later brak brand uit. De gewaarschuwde politie ontdekten twee brandhaarden. Het vuur kon snel met. emmers water en een nevel spuit worden geblust. De schade is gering. Aan de hand van een signalement kon de brandstichter, een 33-jarige man, spoe dig worden opgespoord. Hij verklaarde dat het werken bij de sociale werkplaats hem niet beviel. Den Haag. Geslaagd voor het tweede gedeelte van het notarieel examen E. P. M. Jansen, Noord wij kerhóut. De tot of or muit er en De Nederlandse algemene bond van sigarenwinkeliers deelt mede dat er onder zijn leden een gevoel van onbe hagen is ontstaan voor wat betreft hun inschakeling bij 't innemen van de pool- formulieren volgens de nieuwe regeling. Het innemen van deze formulieren met de daaraan verbonden werkzaamheden kost tijd en arbeid, waartegenover echter stonden een bepaalde klantenbinding, het bieden van service en de vergoeding van tien cent per formulier als regel. Deze vergoeding is nu onder de nieuwe rege ling vervallen. Gebleken is dat de meeste clubs, die gerechtigd zijn om maximaal vier percent aan onkosten te besleden, dit bedrag, neerkomend op een cent per kolom, zelf nodig hebben. Slechts een minderheid wil hiervan een deel afstaan aan de sigarenwinkeliers. Verderc mede werking is voor de sigarenwinkeliers onder deze omstandigheden niet meer aantrekkelijk. In antwoord op een telefonisch verzoek om een bespreking werd door de KNVB medegedeeld, dat hij in deze geen zeg gingskracht heeft en slechts de uitvoe ringsvorm dient te volgen welke van over heidswege is voorgeschreven. De huidige constellatie met betrekking tot de voet balpool heeft een tijdelijk karakter daar er slechts een vergunning voor zes weken werd ontvangen. Hoe het toekomstige verloop zal zijn is onbekend. De bond van sigarenwinkeliers heeft zich nu tot de KNVB gewend met een schrijven, waarin het belang betoogd wordt om reeds nu, vóór een eventuele definitieve regeling, van gedachten te wis selen over de wenselijkheid om de siga renwinkelier al dan niet in te schakelen. Tijdens vorstelijk bezoek uit Thailand Op instigatie van de ambassadeur van Thailand (het vroegere Siam) bereidt het bestuur van de Nederlands-Indische Bond van Ex-geïnterneerden (NIBEG, in 1946 in Siam opgericht) thans een ontmoeting voor van Nederlands-Siamese echtparen met de koning en koningin van Thailand, die van 24 tot 26 oktober een bezoek aan ons land zullen brengen. Van de ruim 18.000 Nederlanders die als geïnterneerden aan de Birma-Siam-spoor- weg tewerk werden gesteld, ongeveer 3000 hunner hebben daarbij het leven ver loren is een aantal met een Siamese vrouw gehuwd. De bedoeling is deze echt paren in de gelegenheid te stellen hun op wachting te maken bij de vorstelijke be zoekers uit het verre oosten. Het NIBEG- bestuur, waarvan de heer B. A. van Ketel, Nieuwe Prinsengracht 53. Amsterdam se cretaris is, ziet gaarne blijken van belang stelling van deze echtparen tegemoet. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Hauwert c.a. (toez.) H. D. Hendriks te Winsum (Gron.). - naar Assen (vac. F. H. van Aalst) C. J. Pak te Olden- keppel. Geref. Kerken Beroepen te Eernewoude W. Visscher, en te Westerlee (Gron.) W. Visscher, kand. te Nieuw-Amsterdam. - te Nieuw-Lóosdrecht C. A. Wielemakèr te Bruinisse. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Aalsmeer A. Rebel te Emmel- oord en W. van 't Spijker te Drogeham. Remonstr. Broederschap Aangenomen naar Friedrichshaven (Slees- wijk-Holstein) P. H. van Lent te Góuda- Schoonhoven. Geref. Gemeenten in Nederland Beroepen te Bruinisse H. Ligtenberg te Rotterdam-West. Op 14 september zal ds. J. Th. Meijer een kwart eeuw zijn beste krachten sa men met zijn vrouw gegeven hebben aan de kinderbescherming. Op die dag zul len ds. Meijer en zijn echtgenote, me vrouw J. E. Meijer-Scheffer, hun zilveren jubileum vieren als directie van de „Mar thastichting" te Alphen aan de Rijn, het centrum van de protestantse kinderbe scherming. Het jubileum zal echter tevens een afscheid zijn. De 21-jarige metselaar J. C. Bel uit Be verwijk, die werkzaam was bij de nieuw bouw van Breedband in IJmuiden is dins dagmiddag van vijftien meter hoogte uit een steiger gevallen. Hij is terstond over leden. De heer Bel wilde na het beëin digen van de dagtaak zijn jasje halen, dat hij over een paal in een van de steigers had gehangen. Daar men inmiddels de vloer van de steiger had afgebroken, wilde hij zijn jasje klauterend bereiken. Daar bij viel hij. De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: G. Kooy- man. fabrikant, Sloterweg 184, Badhoevedorp. Rechter-Commissaris: Mr. L. W. M. M. Drabbe en curator: Mr. J. G. Bettink, Staten Bolwerk 26, Haarlem. Bij vonnis van de rechtbank, 23 augustus, is, na gedaan verzet, vernietigd het vonnis van 26 juli, waarbij P. J. Lubbers, hande lende onder de naam „Cervantes", Hornlaan 21, Beverwijk, is failliet verklaard, met be noeming van Mr. A. A. M. Leesberg, Vondel laan 20. Beverwijk, tot curator. In het duinengebied van IJmuiden heb ben drie jongens in de leeftijd van zestien en zeventien jaar, dinsdag twee Haarlem se meisjes aangerand. Het zijn twee jon gens uit Santpoort en een jongen uit IJmuiden-Oost, die door de politie zijn aangehouden en ingesloten in het hoofd bureau van politie in Velsen. De meisjes waren aan het wandelen in de duinen. Zés jongens begonnen het de twee zusjes lastig te maken. Drie werden handtaste lijk en wierpen de twee meisjes op de grond. De meisjes wisten zich los te rukken en gingen naar de politie. De daders waren spoedig gepakt Ds. J. Th. Meijer en mevrouw J. E. Meijer-Scheffer. Ds. Meijer werd op 39-jarige leeftijd tot predikant-directeur van de Marthastich ting benoemd. Pedagogiek was het bijvak dat hij voor zijn doctorale studie koos. Na zijn studie te Leiden, Amsterdam en Utrecht voltooid te hebben, werd ds. Meijer beroepen in Hoenderloo. Zijn vol gende standplaats was Gendt (Betuwe) en voor hij zich als predikant-directeur aan de Marthastichting verbond, was Velsen zijn arbeidsterrein. Ds. Meijer zal op zondag 11 september in een bijzondere dienst in de kerkzaal van de stichting voorgaan. Op 14 september volgt dan een intern feest, waarbij alle medewerkers en de 400 kinderen aanwezig zullen zijn. Op 16 september heeft de bestuursover- dracht plaats, waarbij ds. J. Veen ds. Meijer als predikant-directeur opvolgt en mr. W. Vogel en J. D. van der Ploeg res pectievelijk als directeur en adjunct-direc teur zullen worden geïnstalleerd. Compensatie. In het staatsblad is op genomen een koninklijk besluit houdende toekenning van uitkeringen ter compen satie van de huurverhoging per 1 augustus 1957 aan de militairen van de Koninklijke Landmacht en de Koninklijke Luchtmacht. Rovers. In Rotterdam werd 's avonds een 60-jarige dame kwasi aangereden door twee mannen op een bromfiets. Daarbij rukte één van hen haar de tas uit de hand. Meteen ging het tweetal er vandoor. In de tas zaten een paspoort, een vulpen en 25. Kind dronk zoutzuur. De achtjarige Dickie van der Tang uit Voorhout vond, terwijl hij met vriendjes aan het spelen was in de tuin van een bloembollenkweker, een fles met zoutzuur waarvan hij een paar slokken nam. Thuis kreeg hij hevige kram pen. In allerijl moest hij naar het zieken huis worden overgebracht. De jongen is nog steeds niet buiten levensgevaar. Student vermist. Sinds zondagmorgen zoekt de rijkspolitie op Walcheren naar de 23-jarige student W. Doekes uit Goes. Hij was zaterdagmiddag naar Domburg ge komen om het weekeinde door te brengen bij een paar kamperende vrienden. Zon dagmorgen vond men zijn kleding achter het zeehospitium te Oostkapelle. Van de jongeman ontbrak elk verder spoor. Men vreest dat hij verdronken is. Te duur. In een nota aan de staten deelt de Antilliaanse minister van Onder wijs mede, dat de bedragen die gemoeid zijn met de vorming van een kapitaal, waaruit studiebeurzen aan meestbegaafden zouden kunnen worden verstrekt zo hoog zijn, dat van het aanvankelijke plan om te komen tot de vorming van een studietoe- lagenfonds zal moeten worden afgezien.- De minister stelt nu voor jaarlijks uit de ge wone middelen een of twee zeer begaafde jongens of meisjes een beurs te ver schaffen. Inbrekers. Voor de rechtbank in Den Haag hebben zes jongens van 17 tot 23 jaar terechtgestaan, die in april be gonnen waren met het leeghalen van automaten en daarna tot „groter werk", het forceren van brandkasten, waren overgegaan. In een kantoor aan de Stille Veerkade in Den Haag lukte dat, waar door zij 600,rijker werden. In een kantoor aan de Maanweg lukte het niet, want de knapen werden gepakt. Tegen drie van hen werd twee jaar en drie maanden geëist, tegen de andereen een jaar en drie maanden. Woonschepen. Het Tweede Kamer lid de heer Lankhorst (P.S.P.) heeft aan de minister van Economische Zaken ge vraagd zonodig in samenwerking met de minister van Binnenlandse Zaken de recente verhoging van de liggelden voor woonschepen in Amsterdam ongedaan te maken of tot redelijke proporties terug te brengen. Deze verhoging, waartoe de Amsterdamse gemeenteraad onlangs heeft besloten, komt volgens het Kamerlid neer op een stijging van ƒ78,— tot ƒ220,per jaar. Hij vraagt of deze verhoging niet in strijd is met het streven prijsverhogingen zoveel mogelijk tegen te gaan. Commissie geschorst? „Is het juist, dat de commissie voor georganiseerd overleg voor personeelsbelangen in Nieuw-Guinea in verband met 'gerezbn moeilijkheden is geschorst?" aldus vraagt het Tweede Kamerlid mr. Beernink (C.H.) aan de minister van Binnenlandse Zaken. Hij vraagt of de minister een overzicht van de moeilijkheden kan geven. Advertentie Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en...doen wonderen f Een belangrijke ontdekking op geneeskun* dig gebied is „synergismus". Hiermede wordt bedoeld de wederzijdse versterking van de werking van verschillende genees middelen. De vier middelen verenigd iit Chefarine,,4"-elk afzonderlijk al beroemd* werken tezamen nog beter. Ze helpen vaak ook dan, wanneer andere middelen falen en doen werkelijk wonderenff Tegen pijnen en griep, Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chefarox. 20 tabl, 0.80. Voordelige gezinsverpakking 100 tab!, f3,50 Het K.N.M.I. deelt mede: Een langge rekt hogedrukgebied strekt zich uit van de Middellandse Zee in westelijke richting over de gehele breedte van de oceaan. Ten Westen van Ierland is daarentegen een vooral in de hogere luchtlagen goed ont wikkeld lagedrukgebied aanwezig. Tussen de twee druksystemen staat een zuidwes telijke stroming, waarin een storing voor komt. Deze trok gisteren ten noorden van de Azoren langs en bereikte vanochtend de zuidwestpunt van Engeland. De storing wordt morgen op de Noordzee verwacht. Het frontensysteem ervan zal Nederland met enige regen voorbijtrekken. Na de frontpassage zal met zuidwestelijke win den iets koelere lucht Nederland binnen stromen. WEERRAPPORTEN Donderdag 25 augustus Zon op 5.39 uur, onder 19.44 uur. Maan op 8.58 uur, ondêr 21.00 uur. Maanstanden 29 aug. 20.23 uur eerste kwartier. Hoog en laag water In IJmuiden Donderdag 25 augustus Hoog water: 5.22 uur en 17.45 uur. Laag water: 1.14 uur en 13.26 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort Is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Maximum-temperaturen bulten- en binnenland M van gisteren c 13 «3 d öi g Neerslag laatste 24 uur u Den Helder cwaar bew. w 19 0 1 Ypenburg regen zw 21 0.2 Vlissingen regen zw 20 0.1 Eelde licht bew. z 21 0 De Bilt regen w.stil 21 0.2 Twente geheel bew zw. 22 1 Eindhoven zwaar bew. z 23 Zd-Limburg half bew. z 23 3 Helsinki zwaar bew zo 18 0 Stockholm zwaar bew. wzw 16 5 Oslo licht bew. w.stil 19 1 Kopenhagen licht bew. wzw 23 0 Aberdeen licht bew. w.stil 21 0 Londen regen z 19 3 Amsterdam zwaar bew zzw 21 0.3 Brussel zwaar bew. zzw 23 0 Luxemburg half bew. w 23 0 Parijs zwaar bew ozo 25 0 Bordeaux mist zo 28 0 Grenoble onbewolkt w.stil 28 0 Nice onbewolkt n 24 0 Berlijn regen w 25 0.1 Frankfort zwaar bew. zzw 27 0 München geheel hew n 28 6 Zürich zwaar bew z 0 Genève half bew. w.stil 0 Locarno licht bew w.stil 0 Wenen regen w. 29 2 Innsbruck half bew. w.stil 30 0.1 Belgrado onbewolkt zw 28 0 Athene onbewolkt w.stil Rome onbewolkt w.stil 33 0 Ajaccio onbewolkt no 27 0 Madrid onbewolkt w.stil 36 Lissabon onbewolkt w.stil 30 0

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2