Haarlem-N. heeft aan clubhuizen klemmend tekort voor de jeugd TAXI 13000 „In Alkmaar-Zuid is het maar een dooie boel Neutraal jeugdhuis in Vogelenbuurt op komst Kleuter van drie trok er alleen op uit Nieuwe winkelgalerij aan de Eksterstraat Los arbeider wilde met autobus gaan joy-rijden Fa. A. EVERTS B?DRI3FIETERS DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT 5 Onder invloed achter stuur Na zwerftocht van twaalf aar weer veilig thuis KUIN'S „KARAMELLA'S" G. v. Eek is 25 jaar bij Hooij's Wijnhandel Wekelijkse ruilbeurs in jeugdhuis „Het Baken" Toernooi om „de kemphaan" Haarlems Chr. Mannen koor heeft nieuwe voorzitter Twee kinderen bij aan rijdingen gewond Stelers van auto in Duitsland aangehouden Bob Mica-toernooi Verkiezing ambtsdragers Chr. Geref. kerk Toertocht voor fietsers Geslaagde fokveedag van „Nooit Gedacht" UIT STAD EN STREEK Burgerlijke Stand van Haarlem 99 In de nacht van dinsdag op woensdag reed een veertigjarige man zigzagsgewijs over de Leidsevaartweg in Bennebroek. Hij bleek onder invloed van sterke drank achter het stuur te zitten. Ter ontnuchte ring is hij in het politiebureau ingesloten, 's Morgens kon hij zonder rijbewijs en zonder auto vertrekken. ELKE AVOND tussen zeven en elf uur staan ze er. Soms zijn het maar een paar, een andere keer lijkt het een beraamde samenscholing. Meestal kennen ze elkaar alleen maar van gezicht, of van het fabrieksmerk hunner felgelakte brom fietsen. Hun gesprekstof is onuitputtelijk en rijk geschakeerd. Als een meisje passeert draaien ze hun hoofd om, een fluitje klinkt haar achterna. Staan, praten, roken, kijken. Urenlang kunnen ze dat volhouden. Voor de afwisseling slenteren ze naar de patates-friteskraam even verderop. Smikkelend uit het puntzakje hernemen ze hun plaats in de kring. Het is een beeld dat men bijna op elk, dorpsplein, op de hoek van menige grote stadsstraat kan waarnemen. Vervelen deze jongens zich? Zijn begrippen als acfieve recreatie, verantwoorde vrijetijds besteding, ongrijpbare jeugd, sociale jeugdzorg op hen van toepassing? Haarlem telt vele instellingen, stichtin gen en verenigingen die zich op het ter rein van de jeugdzorg en het jeugdwerk bewegen. Op diverse punten in het cen trum vangen jeugdhuizen, clubhuizen e.d. jongeren op. Er zijn nog steeds te weinig van deze gelegenheden om de behoefte te dekken. Vooral in de dichtbevolkte woonwijken tussen Soendaplein en Jan Gijzenvaarl en in Haarlems meest noordelijke stadsdeel Oud-Schoten heerst een klemmend tekort aan gebouwen waar de jeugd tussen vijf tien en tweeëntwintig jaar regelmatig sa men kan komen om er op de een of andere manier verpozing te vinden. Enige tijd geleden hebben wij melding gemaakt van de mogelijkheid dat de ge meente Haarlem het voormalige raadhuis van Schoten aan dc Vergierdeweg zal res taureren met het doel er een jegdhuis voor alle gezindten van te maken. Andere ac tiviteiten op het terrein van de jeugdzorg en het jeugdwerk zijn voornamelijk gecon centreerd op de rooms-katholieke, de ge reformeerde en de hervormde kerk. Niet thuis Het „Jeugdbaken"-werk van de gerefor meerde kerk en de clubhuizen van het katholiek maatschappelijk jeugd- en ge- zinswerk om maar een voorbeeld te noe men staan, open voor iedere jongen of meisje. Een feit is echter ook dat grote groepen jongeren niet in dit werk betrok ken worden omdat zij, niet behorend tot een kerkgenootschap, zich niet in het mi lieu thuis gevoelen. Een neutraal jeugdhuis dus? Wij hebben deze vraag aan verscheidene belangheb benden voorgelegd. Mevrouw C. van der Wel-Beije, voorzitster van de sectie Jeugd zorg van de Haarlemse Raad voor de Jeugd en bestuurslid van de stichting Club en Buurthuizen deelde ons mee dat de Raad voor de Jeugd de stichting van een jeugdgebouw in de omgeving van de zo genaamde Vogelenbuurt van harte zou toe juichen. Inmiddels heeft genoemde raad zich met een verzoek tot B. en W. gewend om het oude raadhuis van Schoten ^an de Vergierdeweg voor dit doel te bestem men. Het gebouw zal dan eerst grondig Een vaste pleisterplaats is de patates fritestent waar de vette aardappel- reepjes en de flesjes limonade gretig aftrek vinden. (Van onze Amsterdamse redacteur) Vrijwel alle politiemannen uit Badhoeve dorp, ouders, buren en een speciaal uit Bergen (Nh.) opgeroepen speurhond van de Rijkspolitie hebben gisteren een groot deel van de dag de omgeving van Bad hoevedorp afgezocht naar de driejarige Reneetje Feith, die van 's morgens half negen af onvindbaar bleek. Het zou tot acht uur 's avonds duren eer de moeder van het knaapje van de Kinderpolitie in Amsterdam hoorde, dat René op een poli tiebureau in de hoofdstad was binnenge bracht. Hij had de reis Badhoevedorp-Am sterdam (tien km.) en de voor hem avon tuurlijke tocht door de Amsterdamse stra ten op zijn autoped gemaakt. Via de Aalsmeerweg is René de hoofd stad binnengereden. Enkele uren later raakte hij verdwaald. Des avonds hebben kinderen hem afgeleverd op het politie bureau Raampoort in de Marnixstraat. Het raadsel was toen snel opgelost. Weliswaar weigerde het knaapje aanvankelijk te zeg gen wie hij was, maar zijn naam stond met grote letters onder het voetenplankje van zijn autoped. De Kinderpolitie heeft René per auto naar vader en moeder teruggebracht. Hij staat bekend als een avontuurlijk jongetje. Moeder Feith zal in de toekomst nog beter op hem letten. gerestaureerd moeten worden en mogelijk een uitbreiding ondergaan. „Een jeugd huis ten oosten van de Rijksstraatweg in Oud-Schoten is hard en hard nodig. De plannen hiervoor dateren al van verschei dene jaren terug. Maar steeds kwam er iets tussen waardoor de realisering uitge steld moest worden. Ik hoon dat het nu spoedig voor elkaar komt. Het clubhuis zou aan de Vergierdeweg in het centrum van de woonwijk bijzonder gunstig liggen. Ik ben er zeker van dat het jeugdhuis hier in een grote behoefte zal voorzien," aldus mevrouw Van der Wel. Met rust laten De heer A. van Moock, ambtenaar voor jeugdzaken der gemeente Haarlem, toon de zich eveneens een warm voorstander van het verbouwen van het vroegere Schotense raadhuis tot jeugdhuis. Ook hij was van mening dat er een druk gebruik van het clubhuis zal worden gemaakt. „Natuurlijk houd je altijd wel een aantal jongelui over die niet op te vangen zijn en die hun vertier op straat blijven zoe ken. Het beste wat je doen kunt is hen met rust te laten". De heer Van Moock wees er op dat pok in de woonwijken tus sen het Soendaplein en de Jan Gijzen- vaart een groot gebrek aan jeugdhuizen heerst. Een welkome aanwinst zal dan ook het clubhuis zijn dat binnenkort in het ge bouw naast de school in de Colensostraat ingericht zal worden. Maar ook in de nieuwere wijken doet het tekort aan be huizing ten behoeve van het jeugdwerk zich gevoelen. In diverse flatgebouwen in Delftwijk worden de ruime kelders niet door de be woners gebruikt. Met wat goede wil zou den hiervan ten behoeve van het jeugd werk uitstekend geschikte ruimten ge maakt kunnen worden. Biljarten en dansen En hoe denken de jongelui om wie het hier gaat er zelf over? Midden in de Vo gelenbuurt vroegen we het aan een groep je jongens tussen vijftien en achttien jaar dat op de stoep in druk gesprek was ge wikkeld. „Nou, ik zou het wel fijn vinden," zei een 17-jarige knaap. „Als het niet re gent ga ik elke avond de straat op. Zo maar wat praten met ;een paar vrienden. Wat moet je anders doen? '-t Is hier in Alkmaar-Zuid een dooie boel. Je hebt hier nergens een zaaltje waar je een kaartje kan leggen of een potje biljarten. Dansen doe ik ook graag. Naar de stad gaan is te ver en te duur." Een ander merkte op: „Een clubhuis voor deze buurt.? Mij best. Als het dan maar niet zo'n saaie boel wordt. Een beet je lol moet je kunnen maken, vind ik." Te jong voor de kroeg In een winkelportiek aan de Rijksstraat weg hing een zestal jongens bij hun brom fietsen rond. Ook aan hen stelden wij de vraag hoe zij doorgaans hun avonden doorbrachten. „Tussen acht en twaalf uur 's avonds kunnen ze me hier altijd vinden. We praten wat en eten zo nu en dan een patatje. Het is 't enige wat je hier hebt," zei een 22-jarige bouwvakarbeider. Een Advertentie EEN ONVERGETELIJKE LEKKERNIJ Banketbakkerij - Pijnboomstraat 9G Hoogerwoerdstraat 11 - Telefoon 53158 Binnenkort zal aan de Eksterstraat in Oud-Schoten, tussen de Vergierdeweg en de P. C. Hooftstraat, een begin worden ge- maak'; met de bouw van vier winkels met daarboven in drie lagen vijftien galerij- woningen. In de grootste twee winkelpanden zullen Albert Heyn n.v. en de Coöperatie Haax'lem een levensmiddelenbedrijf met zelfbedie ning exploiteren. In de andere panden komen hoogstwaarschijnlijk een handel in dierenvoeders en een rijwielzaak. Het win kel- en woonpand dat een lengte van vijf tig meter zal krijgen is ontworpen door de Haarlemse architect C. Brakel. De bouw zal worden uitgevoerd in opdracht van het aannemingsbedrijf W. Thunnissen in Heemstede. Woensdag was het vijfentwintig jaar geleden dat de heer G. van Eek in dienst trad bij Hooij's Wijnhandel n.v. in Haar lem. Ter gelegenheid van dit jubileum werd de heer Van Eek, die chef is van het filiaal Rijksstraatweg 242, op het di rectiekantoor van de vennootschap gehul digd. De heer Th. G. Chr. Hooij zwaaide hem lof toe voor de doorzettingskracht waar mee hij zijn filiaal heeft opgebouwd en voor de grote toewijding en arbeidslust waarmee hij zijn taak vervult. Namens het personeel sprak de heer C. van der Klugt en namens de collegafiliaalchefs de heer N. J. M. Blesgraaf. Beiden pre zen de jubilaris om zijn prettige wijze van samenwerken en zijn voorbeeldige vakkennis. De heer én mevrouw Van Eek mochten vele cadeaus, waaronder een ge schenk onder couvert, in ontvangst ne men. Nadat de jubilaris een kort dank woord had uitgesproken bleef men nog ge ruime tijd gezellig bijeen. Dergelijke straatconferenties kan men 's avonds bij droog weer overal in de Vogelenbuurt aantreffen. Gebrek aan sprekers is er nooit. van zijn vrienden viel hem bij: „En in de kroeg zitten om te biljarten willen we ook niet altijd. Daar zijn we te jong voor." Een andere jongeman zei: „Ik woon op een flat en daar heb ik geen gelegenheid om mijn hobby het uit el kaar halen en weer in elkaar zetten van motoren, te beoefenen. Zo zijn er meer jongens die heus wel wat om handen wil len hebben maar bij gebrek aan een ge schikte ruimte daar niet toe kunnen ko men." Stem van politie Tot slot vermelden wij nog de mening van brigadier Tj. Dijkstra van de Haar lemse kinderpolitie over de aantrekkings kracht die een clubhuis op deze „ongrijp bare" jongeren zou kunnen uitoefenen. „In Haarlem-Noord zijn zoveel sportvelden en verenigingen dat geen enkele jongen be hoeft te lanterfanten. Als ze het toch doen, willen ze beslist niet anders. Het zijn trou wens altijd dezelfde die je zo doelloos rond ziet hangen. In Oud-Schoten zijn er vast niet meer dan in andere delen van de stad. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat ik weinig heil verwacht van een jeugdhuis in Oud-Schoten. Integendeel. Voor heel veel jongelui zou het zeker een uitkomst betekenen." Advertentie VOORDELIGE SCHOOLTASSEN De tijdens de vakantie door de Haar lemse Raad voor de Jeugd georganiseerde ruilbeurzen hebben zoveel belangstelling getrokken dat besloten is, om met mede werking van de vereniging „De Verzame laar", met .ingang van 3 september in het jeugdgebouw „Het Baken" aan de Bake- nessergracht 10 een wekelijkse ruilbeurs voor verzamelaars te houden. Jonge maar ook oudere verzamelaars van postzegels, sigarenbandjes, suiker zakjes, kroonkurken, lucifersmerken, ge- geboortekaartjes enz. kunnen er iedere zaterdag van 14 tot 16 uur terecht. Zondag 28 augustus houdt HBC op zijn terrein aan de Cruquiusweg in Heemstede het traditionele jeugdtoernooi om de Zil veren Kemphaan. Dit kleinood werd ver leden jaar definitief eigendom van de ver eniging RK AFC, zodat HBC ditmaal een nieuw exemplaar ter beschikking heeft gesteld. Aan dit toernooi nemen 10 ploegen deel namelijk in groep A: VDO (Uithoorn), Lis se. Quick Steps (Den Haag, HBC, RK AFC (Alkmaar); in groep B: RK VVZ (Zaan dam), Rood Wit A (Amsterdam), RCD (Dordrecht), Wilskracht (Amsterdam), On ze Gezellen (Haarlem). De vlaggenparade is om 12 uur 10, waarna om half een het toernooi begint. Onderwijzer. B. en W. van Haarlem mermeer stellen de raad voor de heer B Verhoeven te Lienden te benoemen tot onderwijzer aan de J. A. Oudheusden school voor u.l.o. in Hoofddorp. Wie gelooft dat er geen poëzie zit in een jaarverslag kent dat van het Waterbedrijf van de Gemeente Haarlem niet. Maar men moet natuur lijk wel cijfertjes lezen en vooral: interpreteren. Ik zal u eens wat voor lezen. Het verslag be gint. met de zinsnede, dat in het jaar 1959 een to taal verbruik van 5 mil joen m3 water werd overschreden, mede als gevolg van de mooie droge zomer. Dat be tekent dat we per hoofd per etmaal zo'n 85 liter water hebben geconsu meerd. Dat lijkt heel wat, vooral als je het allemaal zou moeten op drinken: 85 melkflessen, zo'n stuk of zeventien emmers Maar van dat water zetten we niet alleen thee en koffie, we doen er ook de was mee, de vaat en de pui. We trek ken er van door, elke keer zo'n hele stortbak van 5 tot 10 liter te gelijkal zijn er mensen die (getuige hun opschriften in het klein ste kamertje) graag een dubbeltje willen bezui nigen wanneer u liever maar niet doortrekt. Fris! In dezelfde huizen rookt men wel voor 1,50 per dag per hoofd, maar een paar dubbel tjes voor wat hygiëne, dat kan er niet af. Van die 85 liter be sproeien we ook onze tuintjes en daarom ju- oelt waterleidingdirec teur H. Hollaar over het afgelopen jaar, toen de planten evenveel dorst hadden als wij. En ja, dat is waar ook: we wassen en baden ons er van. De buitenlanders heb ben al jarenlang een aureool om ons volk ge vlochten, dat zij het schoonste (lees: reinste) ter aarde wanen. Staat u mij toe, daar toch echt het mijne van te denken. En ik kan mijn beden kingen staven. Ten eer ste: wanneer een schip van de Holland-Amerika Lijn vol Amerikanen van New York naar Ne derland vaart dan wordt er zes maal zoveel water verbruikt als wanneer datzelfde schip propvol propere Hollanders te rugvaart. Alleen al om dat de Amerikanen dol op douchen zijn, hetgeen wij ons hoogstens één maal per week en als het helemaal niet anders kan: twee maal aan doen. Dit kan ik ook weer bewijzen. Aan de hand van cijfers en ver klaringen van openbare badhuizen. Die beleven hun piekdagen op vrij dag en zaterdag. Des maandags wast zich geen hond, laat staan een landgenoot. Het zou zon de zijn. Dinsdags komen er enkele waaghalzen, woensdags nog wat meer, maar aan het slot van de week is het „queu-en" geblazen. Nu gebeurt het, dat op vrij dag of zaterdag een na tionale feestdag valt en dat de badhuizen dicht zijn. Dan zou je kunnen verwachten dat de op reinheid beluste landge noot hetzij op donderdag hetzij op maandag de „schade inhaalt". Ben je mal, mensen, we slaan gewoonweg een weekje over. Het hemdje bin nenstebuiten gekeerd en het effect is als nieuw. Wanneer de Brazilianen en dat is mijn derde bewijspunt 'n nieuwe stad projecteren, zoals onlangs de nieuwe hoofdstad Brasilia, dan rekenen ze met een waterverbruik van 600 liter per hoofd per dag. (Om van te watertanden, meneer Hollaar). Goed, zult u zeggen: tropisch land "en nóg dorstiger tuinen. Maar de stad New York, zónder tro pen en zónder veel tui nen moet dag in dag uit rekening houden met 500 liter water per per soon. Ook in heel West- Europa staan we achter aan: achter (in deze volgorde) Zweden, Duits land en dat vieze, weetuwel Frankrijk. En in Nederland staat Haarlem nog eens achter Rotterdam en Amster dam (met elk 100 liter p.p. per dag) en op de zelfde diepte als Den Haag. Het is natuurlijk wel een troost voor ons, dat de Residentie met een levensgroot kabinet niet meer doorspoeling heeft als Haarlem, maar het is een schrale troost, zult u mij toegeven. We zijn dus hele kleine viespeukjes, wat ook de buitenlander van ons dekt. Die buitenlan der ziet trouwens voor namelijk onze pui en niet onze nek. (We zien bui tenlanders immers nooit met de nek aan!). Meneer Hollaar heeft het ook wel een beetje in de hand of moeten we zeggen: in het bassin want .schrijft hij, als wij zo doorgaan leidingwa ter op te souperen, komt de tijd dat zijn bassins onvermengd duinwater moeten worden bevoor raaduit de Rijn. Nu weet ik niet, lieve lezers, of u wel eens een kopje thee in Rotterdam hebt gedronkenZo ja, dan zult u zich terstond achter mij scharen in een opmars naar de water-autoriteiten. 'Op de spandoeken zetten wij dan: dat nooit, me neer Hollaar, liever een nóg vuilere nek dan een naar Krupp smakend bakkie thee. Bart L. Joris D. A. J. Spek benoemd tot ere-voorzitter Woensdagavond heeft het Haarlems Chris telijk Mannenkoor in gebouw „Zang en Vriendschap" zijn jaarvergadering gehouden. De jaarverslagen van de secretaris, de heer T. v. d. Meer, en de penningmeester, de heer E. van Gelder, getuigden van een bevredigend jaar. Toch blijft het vraagstuk van de ac tieve culturele ontspanning de aandacht vra gen. Het opwekken van vooral jonge zangers om deel te nemen aan vorming in vokale kunst is een belangrijke taak van de koor- besturen. Met het oog op het vijftienjarig bestaan van het koor zal op 8 maart 1961 een lustrum feestconcert worden gegeven met medewer king van het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Bij de bestuursverkiezing werden de heren T. v. d. Meer, E. van Gelder, F. Beek, A. Jansen, S. Piso en J. Brants herkozen. In de plaats van de heer D. A. J. Spek, die zich wegens drukke werkzaamheden genoodzaakt had gezien af te treden als voorzitter, werd tot voorzitter gekozen de heer G. Olden- broek. De heer D. A. J. Spek werd benoemd tot ere-voorzitter. Woensdagmiddag tegen drie uur is een dertienjarige jongen, die op de Bloys van Treslongweg te Haarlem op zijn fiets wil de stappen, om naar het De Ruyterplein te fietsen, door een auto aangereden; hij viel en liep een lichte hersenschudding op. Een bijna vierjarig meisje, dat in de Rollandslaan de weg overstak, is door een motor aangereden; het kind is met een lichte hersenschudding via het; Grote Gast huis naar de woning vervoerd. Op de Baljuwslaan, nabij het stations postkantoor, zijn een bromfietser en een fietser met elkaar in botsin gekomen. De fietser, een drieëntwintigjarige postbe ambte, week naar links uit, omdat een on bekend gebleven dame de weg wilde over steken. Hij kwam in aanraking met een bromfietser, die uit tegenovergestelde richting naderde. De postbeambte is met een gebroken knie naar het ziekenhuis Sint Joannes de Deo overgebracht. De onbe kend gebleven dame en getuigen wordt verzocht zich met de verkeerspolitie in verbinding te stellen. Naar aanleiding van door de Zandvoortse recherche verst-ekte inlichtingen heeft de politie in Osnabrück drie 21-jarige studen ten aangehouden, die ervan worden ver dacht, in Zanavoort een personen-auto te hebben ontvreemd. De wagen werd inmiddels opgespoord en is aan de eigenaar, een Duitse toerist, te ruggegeven. Bloemendaal organiseert a.s. zondag het Bob Mica-toernooi waaraan wordt deelge nomen door Bloemendaal, EHS, Rivalen en ASC. Het programma luidt: Rivalen Bloemendaal, ASCEHS. 's Middags wor den de verliezers- en winnaarsfinale ge speeld. Lisse Met het oog op het periodieke aftreden van de heren L G. Faas en G. A. Kamer man als ouderling en P. van Rossen als diaken heeft de kerkeraad der Chr. Geref Kerk in Lisse kandidaat gesteld voor ouderling de heren J. A. G. Douglas, A van Loon, J. van der Wolf en J. van "t Wout en voor diaken de heren M. Mooie naar en A. C. Schalk. Zaterdag 27 en zondag 28 augustus houdt de ren- en toervereniging „De Bollen streek" een grote toertocht voor fietsers Op zaterdag wordt om half drie af gestart bij café „de Ruigenhoek" en op zondag om 11 uur bij hotel „de Witte Zwaan" in Lisse. De route gaat door de mooiste ge bieden van Kennemerland. De afstand be draagt 75 km. Alle deelnemers ontvangen een herinneringsmedaille. Woensdag werd in het Gemeentelijk Sport park in Lisse de jaarlijkse fokveedag van de fokvereniging „Nooit Gedacht" gehouden waarvoor ook dit jaar weer een grote col lectie fokvee aanwezig was. Volgens deskun digen was de kwaliteit van het aangevoerde fokvee zeer goed te noemen. De jury had dan ook geen gemakkelijke taak om de mooie die> ren naar juiste waarde te waarderen en de prijzen toe te kennen. Het prachtige fokvee uit de duinstreek had de bewondering van de toeschouwers. Door verschillende instellingen en instanties waren waardevolle prijzen beschikbaar gesteld. Na afloop van de fokveedag had in de „Witte Zwaan" in Lisse de prijsuitreiking plaats, waarna de fokveedag met een gezellig samenzijn besloten werd. Advertentie Nieuws in het kort Haarlemse politierechter Een poging tot het stelen van een auto bus. Dit werd voor de Haarlemse politie rechter een 26-jarige los-arbeider uit Vel- sen ten laste gelegd. De man had op de avond van 29 mei, toen de laatste bus naar zijn woonplaats IJmuiden al vertrokken was, in Beverwijk de motor gestart van een autobus. Op het geluid van de draaiende motor was een hoofdagent naderbij gekomen en had de man geverbaliseerd. Tegenover de politierechter, mr. L. Drabbe ontkende de verdachte de bedoe ling gehad te hebben om weg te rijden. Op de vraag waarom hij da wél de mo tor van de autobus had gestart, moest hij echter het antwoord schuldig blijven. De hoofdagent verklaarde als getuige dat de verdachte nog niet ingeschakeld had. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman achtte het mogelijk dat de verdachte na het drinken van een paar borrels in overmoed dj autobus was ingestapt en de motor had gestart. Hij eis te vijftig gulden boete, subsidiair vijftien dagen hechtenis en een maand voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar. Mr. Drabbe achtte de poging tot diefstal niet bewezen. Wel echter een poging tot joy-rijden. Verdachte had geen rijbewijs voor het besturen van een autobus en de politierechter nam aan dat de man, na het missen van de laatste bus, met de be wuste autobus naar huis had willen rij den. Hij veroordeelde de los arbeider tot 75 gulden subsidiair dertig dagen en een maand voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. „Typisch vrouwelijk" „Een typisch vrouwelijke manier om een vermogensdelict te plegen" zei de po litierechter, mr. Drabbe tegen een twin tigjarige mevrouw uit Velsen. In een winkel had zij gehoord, dat eén zoontje van een kappe* uit de buurt tien gulden had gevonden. Zij was naar het jongetje toegegaan en had hem verteld dat zij dat biljet van tien gulden had verloren. Zij was tevens naar de politie gegaan om aangifte te doen van het verlies van tien gulden. In het proces-verbaal dat nader hand werd opgemaakt, had verdachte ech ter verklaard dat zij géén tien gulden had verloren. Nu vertelde zij de politierechter weer, dat het wél zo was. Mr. Drabbe vond er ten slotte nog maar één woord voor: „Misselijk". Hij veroordeelde haar conform de eis van de officier van Justitie tot 75 gulden boete of vijftien dagen. Volkstuinen. B. en W. van Haarlem mermeer stellen de raad voor een crediet van 2565 beschikbaar te stellen voor de aanleg van een complex van 20 volks tuinen bij de Wormerstraat in Hoofddorp- Noord. Zilveren slagersbediende. Vrijdag 26 augustus zal het vijfentwintig jaar geleden zijn dat de heer A. Valbracht, als slagers- bediende in dienst trad van slagerij Boeree (vijf jaar geleden overgenomen door de heer Loos) aan de Rustenburgerlaan 38 Haarlem. Men zal dit zilveren jubileum maandag vieren. Advertentie Hofdijkstraat 52 - Haarlem - Tel.12181 Showroom: Wagenweg 104 - Tel. 12730 BADKAMERS DOUCHECELLEN BEVALLEN van een zoon: 23 aug.: A. Looijen-van der Veen; H. T. M. Sarneel- Preijde. BEVALLEN van een dochter: 22 aug.: A. Spiecker-Cecilia; 23 aug.: J. Kuiper-den Ridder; S. P. Timmerman-van der Meer; M. E. van Kordelaar-Kuypers; 24 aug.: J. M. C. P. Breeuwer-de Ruig; M. van den Berg-Blok. OVERLEDEN: 22 aug.: E. D. C. F. Midde- laer, 50 j., Kamperlaan; 23 aug.: G. L. Pape, 77 j„ Hazepaterslaan; C. J. Breed, 78 j., Kamperlaan. ONDERTROUWD: 24 aug.: A. P. Por- tanger en M. C. Hetterschijt; C. J. Vader en B. M. S. Tuijn; R. J. Mulder en T. P. Hoek; J. C. Handgraaf en E. C. S. Perquin; P. A. L. Mulder en W. L. A. Duin; J. J. Swarts en A. C. W. Lenterman; K. J. J. de Haan en J. H. Homburg; W. G. Klaassen van Oorschot en W. van Assema; C. J. W. Luk en G. M. Wijkhuizen; A. I. C. van Nieuw- burg en I. D. A. Tückermann; H. H. Knol en H. C. van Jaarsveld; T. F. Bloem en J. S. Boeren; W. J. Brouwer en J. G. J. Em mers; P. B. Verzijlberg en J. J. Luijten; G. van den Nieuwenhof en I. J. van Roode; P. J. Loogman en L. Ketting; J. G. van den Berg en A. P. Kuijkhoven; J. C. van Har ten en A. Bakker; P. Jongens en S. M. H. Hubert. GETROUWD: 24 aug.: N. A. van War merdam en H. M. Kaandorp; J. P. G. Bik en E. Sep; J. E. Krauwinkel en F. A. Pou- wels; C. Heemskerk en J. Schenk; J. de Leeuw-en A. H. V. van Dongen. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD: K. van Dieren en J. C. Tjalkens; F. L. M. van Rooijen en G. J. Blokhuis; J. A. Willinge Prins en H. W. van Wijk; J. J. A. van den Broek en E. E. Olthoff; L. A. Maarssen en M. Th. Sepp; J. P. Driessen en T. van den Nieuwenhof. GETROUWD: H. Ravensberg en J. A. Zekveld; Th. C. Kappstein en G. T. Frin- king; J. M. M. de Vrind en S. B. E. Pijst; G. J. Kleinnibbelink en R. Diets; F. J. den Exter en Y. L. M. Schuak; O. B. J. van Walstijn en C. A. H. Westerkamp; Th. Groeneveld en F. Spek; F. C. Bruijn en E. A. H. van der Staaij; D. A. M. Haak en P. J. M. Mooren; P. J. A. Freriks en P. C. M. Duivenvoorden; R. Luiting en A. Huiskes. GEBOREN: Freddy Johnny Hans, z. v. A. M. J. Broekman en W. J. van Gelder; Pieter Vincent, z. v. A. J. Breed en C. H. Venema; Louise Maria Ferdinanda en Franciscus Gerardus Hendrik, d. en z. v. J. Trouwen en A. J. Huurman; Brigitta Jacoba, d. v. J. J. Vos en B. R. v. d. Put ten; Martine Elizabeth, d. v. C. Middel burg en E. Hoos; Cornelia Petronella, d. v. G. M. Milatz en H. G. van Saase; Ru- dolf, z. v. J. Dikkeboom en A. Sietsma; Nanco Frederik, z. v. F. J. C. Roos en L. J. Vollenga. OVERLEDEN: Mej. A. J. Victoor, 78 j.; L. Smits, 88 j.; A. Rozijn, 75 j.; J. H. L. A. Steenman, 62 j. BURGERLIJKE STAND BLOEMENDAAL ONDERTROUWD: P. A. J. Jansen en M. J. Sikkens; J. Th. van Wees en A. M. Tervoort; R. F. Reeling Brouwer en W. J. van den Berg. GEHUWD: H. Albrecht en H. M. On- wezen; H. J. Onstein en M. J. Domhof; A. A. Kroes en Th. v. Lohuizen; H. S. de Groot en D. Kuipers. OVERLEDEN: M. G. PersmanDontje, 60 j.; Wed. M. MiedemaBosma, 73 j.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5