Tandempaar Paul-Gerritsen drong met moeite door tot halve finale Tijdrace leverde Gaiardoni gouden medaille en twee records op Engelse hockeyploeg zat in 't nauw De opstellingen HAARLEM-VELOX Vrolijke Frans zal zondag op veel tegenstand stuiten Sprinter De Graaf en v. d. Touw werden uitgeschakeld Van der Touw eevpol vierde Voetbaltoernooi, ook al begonnen Laatste Olympisch nieuws Thea du Pon in finale schoonspringen dames Pakistani hadden nog heel wat moeite met taaie Australiërs Wereldrecord 100 m definitief 10 sec. SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE ZATERDAG 2 7 AUGUSTUS 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 23 Sprint Maandag 29 augustus Spits in Nederlands XI Pietrangeli voorlopig nog niet naar Jack Kramer HFC tegen DWV in het 38ste Arol-toernooi Aanvang 2 uur De Nederlandse baanploeg heeft op de eerste dag van de Olympische wielerwedstrijden beslist niet teleur gesteld. Naast een fraaie vierde plaats van Piet van der Touw in de 1000 meter met staande start bereikte het tandempaar Mees Gerritsen-Marinus Paul de laatste vier tezamen met de Russen, de Duitsers en de sterk favo riete Italianen. Alleen de Nederlandse sprintkampioen Aad de Graaf bleef beneden de verwachting. Evenmin als in Leipzig slaagde De Graaf er in tot de kwartfinales door te dringen. Dat Piet van der Touw in de her kansingen van de achtste finales werd uitgeschakeld was te billijken na zijn uitputtende rit over de 1000 m. Gerritsen en Paul kregen hun plaats in Piet. van, der Touw de halve finale niet cadeau. In de voorrit- ten werden zij eerst door de sterke Rus sen Vasiliev en Leonov verslagen maar zij werkten zich via de herkansingen waar in zij achtervolgens van de Zwitsers en de Australiërs wonnen toch nog bij de laatste acht. Vrijdagavond laat moesten zij aantreden tegen de Fransen Scob en Surruque. In de eerste rit werd door de uit twee de positie komende Fransen met gemak gewonnnen. Het zag er donker uit voor de Nederlanders,' die tenminste nog twee maal moesten-'zegevieren.-om de Fransen uit de halve finales te houden. Onder gro te spanning begon de tweede rit. De twee koppels kropèh over dé baan met de Fran sen op kop. En nu lieten Gerritsen en Paul zich niet meer verleiden. Geduldig wacht ten de oranjemannen tot in de voorlaatste bocht, zetten toen de aanval in en nog voor dat de eindstreep in zicht kwam had Ne derland getriomfeerd. Er moest dus een belle gereden worden. Ver na middernacht was het zover. En opnieuw reden Gerrit sen en Paul een „uitgekookte'' race. De Fransen werden op kop gedrongen en pre cies zoals_ de tweede rit verslagen. De Ne derlanders waren tot de halve finales door gedrongen. In deze halve finales komen verder uit: Italië Rusland en Duitsland. ven. De protesten waren niet van de lucht. Sommigen werden terecht ingediend maar er waren er ook bij, die van weinig spor tiviteit getuigden. Grote verrassingen deden zich niet voor. Gasparella, die pas via de herkansingen de kwartfinales kon bereiken was na Leip zig geen echte verrassing meer. Toen im mers werd de Italiaan zelfs in de acht ste finale uitgeschakeld. Sterk favoriet is de kei-sverse wereldkampioen Santé Gai- ardoni, die „op één been" zijn concurren ten naar het instituut van de herkansin gen verwees. Dat lot was ook de Neder landers De Graaf en Van der Touw be schoren. De nederlaag van De Graaf in de serie tegen de Fransman Pellegrina was beslist niet nodig geweest. De Graaf drong Pellegrina volgens de regels dei- kunst de kop op, was een ogenblik onvoor zichtig, waarvan de Fransman gebruik maakte om zelf weer de geliefde positie over te nemen. En toen was De Graaf een verslagen man. Toch kwam hij via de herkansing bij de laatste zestien. Hij trof het niet met de in deling tegen de Belg Sterckx, die in het wereldkampioenschap derde werd. Sterckx won zoals hij wilde. In de herkansing had De Graaf te veel aandacht voor de Frans man Gruchet en liet de Columbiaan Va- negas ontsnappen. De Olympische Spelen waren voor de Rotterdammer afgelopen. Van der Touw werd in de achtste finale het slachtoffer van de protestzin van som mige deelnemers. Hij won zijn rit tegen de Duitser Rieke en de Rus Vasiliev maar moest overrijden na een protest van Rieke. En nu spanden de Duitser en de Rus sa men om onze landgenoot er uit te rijden. Nog was Van der Touw bijna aan de waak zaamheid ontsnapt maar zijn snelheid had Het tandempaar G er ritsen-P aul (ach tergrond) tijdens hun rit tegen het .Russische paar. door de inspanningen van de rit over 1000 meter moeten inboeten en toen Rieke en Vasiliev hem „in de tang" namen was het ook met hem gedaan. Want in de herkan sing was hij niet meer opgewassen tegen de pure snelheid van de Australiër Baensch. Het Olympisch sprinttoernooi had op de eerste dag een. rommelig verloop. Niet al leen kwamen er verscheidene „renners" in de baan, die het rechtmatige van hun uitzending' vaak uit verre landen niet waar konden maken maar er waren veel incidentjes waarbij de Olympische gedachte op de achtergrond werd gescho De 21-jarige Italiaan Santé Gaiardoni vierde vrijdagavond een drievoudige triomf in de tijdra-ce met staande start over 1000 meter. De wereldkampioen der sprinters noteerde namelijk een tyd van 1 min. 7.27 sec., veroverde daarmee niet alleen het Olympisch goud op dit nummer, maar verbeterde tevens zijn eigen wereld record op deze afstand, dat hij op 3 juli van dit jaar op dezelfde baan met 1.07.5 op zjjn naam had gebracht, en het Olym pisch record, dat drie kwartier tevoren door de Duitser Gieseler op 1.08.75 was ge- bra'cht. Tweede en winnaar van de zilveren me daille werd Gieseler, terwijl de Rus Var- gashkin op het brons beslag legde. De Ne derlandse vertegenwoordiger Piet van der Touw, die deze avond als eerste het oude Olympisch record van Faggin had verbe terd, eindigde op de- vierde plaats. Piet van der Touw verrichtte een uitste kende prestatie. Hij stond voor de moeilij ke taak als eerste van start te gaan en had dus geen enkel houvast aan tijden van anderen. De Hagenaar was in een fantas tische vorm en reed met een tijd van 1.09.2 het Olympisch record van Faggin aan flarden. Van der Touw kon het zelf haast niet geloven, maar in de afgelopen maanden hadden Maspes en Gaiardoni al bewezen hoe snel de piste van het nieuwe Olympische wielerstadion wel is. Maspes reed er zijn fameuze record van 10.8 sec. over de laatste 200 meter en Gaiardoni bracht met 1.07.5 het wereldrecord over de 1000 meter op zijn naam. Een half uur lang bleef de Hagenaar recordhouder. Toen kwam de Duitser Die ter Gieseler in de baan en onttroonde de Hagenaar. Vlak na Gieseler bleef ook de Rus Vargashkin onder het oude record van Faggin. Van der Touw huisde nog altijd op de derde plaats, maar wist met zekerheid dat hij buiten de medailles zou vallen. Want als allerlaatste stond Gaiardoni op de deel nemerslijst en de Italiaan zou er zeker in slagen zich van één van de prijzen te ver zekeren. De race van Gaiardoni werd het hoogte punt van de avond. De gedrongen Italiaan had een snelle start en legde de eerste 200 meter af in 17 seconden, dat was 0.2 se conden sneller dan Van der Touw er over had gedaan. In de volgende 400 meter lange ronde was Gaiardoni precies een se conde sneller dan de Nederlander en toen hij over de laatste ronde 26.2 sec. reed wa ren de voorspellingen uitgekomen. Gaiar doni was Olympisch kampioen en had bo vendien met een tijd van 1.07.2 een nieuw Olympisch- en wereldrecord gevestigd. De uitslag van dit nummer was: 1 en Olympisch kampioen Santé Gaiardoni (Ita lië) 1.07.27; 2. Dieter Gieseler (Duitsland) 1.08.75; 3. Rostislav Vargashkin (Rusland) 1.08.6; 4, Piet van der Touw (Neder land) 1.09.20; 5. Ian Chapman (Australië) 1.09.44; 6. Anesio Argenton (Brazilië) 1.09,96; 7. Govaerts (België) 1.10.23; 8. Afrika) 1.10.61; 10. Sore (Hongarije) 1.10.63. Ook het Olympisch voetbaltoernooi is begonnen. In een tropische temperatuur van 34 graden Celsius versloeg Po len het zich dapper werend Tunesië, dat duidelijk de sympathie van de circa 6000 toeschouwers had, met 6-1. Bij de rust was de stand 3-1. Het „kanon" uit de Poolse voorhoede, linksbinnen Pohl, scoorde vijf van de zes doelpunten met schoten, waarvan het ene nog mooier was dan het andere. Alleen het vierde doelpunt werd door midvoor Hachorek gescoord, doch ook voor dit doel punt legde Pohl de basis met een fraaie voorzet vanaf de doellijn. Tunesië nam in de derde minuut na de aftrap de leiding door een doelpunt van linksbuiten Kerrit. In groep 4 won Hongarije met 2-1 van India. De ruststand 1-0 voor Hongarije. Verdere uitslagen waren: Joegoslavië VAR 6-1, DenemarkenArgentinië 3-2, BraziliëGroot-Brittannië 4-3, Bulgarije Turkije 3-0, Italië—Taiwan 4-1, Frankrijk- Peru 2-1. Het zwemprogramma van de derde dag der Olympische Spelen begon met de halve finale schoonspringen dames (3 meter plank). Thea du Pon plaatste zich als zesde van de acht finalisten. Na de halve finale luidt het klassement: 1. I. Kramer (Duitsland) 98.38 punten; 2. N. Krutva (Rusland) 92.19 pnt.; 3. I. MacDo- nald (Canada) 91.23 pnt.; 4. P. Pope (V.S.) 90.02 pnt.; 5. E. Ferris (G.B.) 89.46 pnt.; 6. Th. du Pon (Nederland) 88.81 pnt.; 7. M. Willard (V.S.) 88.78 pnt.; 8. A. Long (G.B.) 87.18 pnt. De tweede Nederlandse springster, de nationale kampioene Greetje Lugthart, bracht het met een totaal van 80.39 punten niet verder dan de 13de plaats, waarmee zij dus werd uitgeschakeld. HOCKEY In het hockeytoernooi won België met 42 van Zwitserland. WIELRENNEN Opnieuw is de zon voor een Deense wiel renner te veel gebleken. De 25-jarige Vagn Bangsborg zakte vanochtend, toen hy door het Olympisch dorp liep, ineen, toen het kwik byna 100 graden Fahrenheit aanwees. Een andere Deen trok Bangsborg in de schaduw en maakte zyn gelaat nat met water. Daarna werd Bangsborg naar zijn kamer gebracht. Onmiddellijk werd een dokter gehaald. KANOSPORT Chick Weyzen is er niet in geslaagd door te dringen tot de finale van de 1000 meter in de Kl-klasse. Op enkele meters na heeft de man uit Maastricht de eindstrijd gemist. De uitslag van deze halve finale luide: 1. Imre Szollossi (Hongarije) 3.57.71; 2. Wolfgang Lange (Duitsland) 4.02.88; 3. Rolf Olsen (Noorwegen) 4.04.82; 4. Chick Weyzen (Nederland) 4.07.26; 5. Ryszard Skwarsci (Polen) 4.09.26. WA TERPOLO In groep 2 van het Olympische water- polotoernooi heeft Rusland met 74 ge wonnen van Argentinië. De ruststand was 52 in het voordeel van de Russen. Het waterpoloteam van Joegoslavië heeft met 7-1 (rust. 3-0) van Zuid-Afrika gewon nen. De Britse hockeyploeg, een van de vier „geplaatsten" in het Olympisch hockey toernooi, is vrijdagmiddag in het marme ren stadion danig in 't nauw gebracht door Spanje, dat tot een verrassend goede par tij hockey kwam. Met het eindresultaat - een gelijk spel zonder doelpunten - moch ten de Britten hun handen dicht knijpen. Want zo één de overwinning verdiend had, was het Spanje wel geweest. Aan dit treffen was de wedstrijd Polen- Japan voorafgegaan, die volgens de ver wachting een Poolse overwinning werd (2-1). De zeer jeugdige Japanse ploeg miste ervaring. Vrijdagmorgen won tydens een grote hitte Pakistan met 3-0 van Australië, na een 0-0 stand bij de rust. Het was een duel voor groep B. De wedstrijd werd geleid door de Nederlandse scheidsrechters L. A. Elgcrshuizen en J. P. A. van Ballegoyen de Jong. Onder de toeschouwers bevond zich de gehele Nederlandse hockeyploeg. De cijfers lieger er ditmaal wèl om, want veel meer dan de uitslag doet ver moeden heeft Pakistan zich moeten in spannen om de Australiërs op de knieën te krijgen. Het gelukte hun pas twaalf minuten voor het einde, toen rechtsbinnen Abdul Hamid - met linksbinnen Ahmad Nasir de uitblinker in de Pakistaanse ploeg - er eindelijk in slaagde de score te openen. Tot dan hadden de stokvaste Aus traliërs met hun hechte verdediging de tot de grote kanshebbers voor een me daille behorende Pakistani volkomen in bedwang. Ze mochten dan enkele malen in de ver dediging het geluk aan hun kant hebben gehad, daar stond tegenover, dat ook de Australiërs enkele voortreffelijke scorings kansen kregen, waarbij vrouwe Fortuna zich juist van hen afwendde. De met bewonderenswaardige energie - de hitte ten spijt - zich in de strijd wer pende Australiërs gaven in de eerste helft de enigszins teleurstellende Pakistaanse ploeg geen gelegenheid hun spel te ont plooien. Maar toen de Pakistani er een maal in slaagden de verdedigingsgordel te doorbreken was de strijd beslist. De tech nisch meer bekwame Pakistani namen het spel nu volledig in handen en voegden nog twee doelpunten, resp. van Alam Noor en Ahmad Muslitaq, aan de score toe. Zwitserse atleten en Nederlandse zwemstertjes trekken hier zingend in optocht naar het trainingsveld toe. V.l.n.r. herkennen we de zwemsters Tineke Lagerberg, Ria van Veisen, Erica Terpstra en Jopie Troost. Op de achtergrond het Olympisch dorp. 14.5515.55 uur: Filmoverzicht en finales kanovaren. 16.4517.30: Finales kanovaren. 21.5522.05 uur: Olympisch allerlei. 22.0524.00 uur: Tweede helft voet balwedstrijd ItaliëGroot-Brittan nië. Zwemmen finale 100 meter vrije slag dames, series 4 x 200 meter vrije slag heren. Wielrennen: baan- finales sprint en ploegachtervolging. De NTS deelt mee, dat de televisie uitzending van de zwemwedstrijden van vanavond (zaterdag) met tien minuten vervroegd wordt. De uitzen ding begint dus om 21.00 uur in plaats van om 21.10 uur. 12.43—13.00 uur, 15.00—16.05 uur, 17.45 —18.00 uur, 18.40—19.00 uur, 21.30 uur, 2222.30 uur, 23.4524 uur. Reportages, beschouwingen en uit slagen van de Olympische Spelen. Het Olympisch programma voor maan dag bevat: Basketbal (gehele dag), Boksen (middag en avond), Kano varen (middag), Wielrennen (middag en avond), Schermen (ochtend en middag), Voetbal (middag en avond), Hockey (ochtend en middag), Wor stelen (ochtend en avond, Zwemmen (gehele dag), Pentathlon (ochtend), Waterpolo (ochtend en avond). Zei len (ochtend). Zondag staat er niets op het programma. Cricket In het Nederlandse cricketteam, dat vandaag en morgen op het terrein van Rood en Wit in Haarlem uitkomt tegen de Free Foresters, is A. Schuur (HCC) ver vangen door M. Spits (VRA, Amstelveen). Atletiek De tijd van 10 sec. voor de 100 meter, welke 21 juni door de Duitser Armin Hary in Zürich werd gemaakt, is door de I A A F, de Internationale Atletiek Federatie, of ficieel als wereldrecord erkend. De recordcommissie van de IAAF heeft vrijdag op haar congres in Rome het 100- meter wereldrecord van de Canadees Har ry Jerome eveneens erkend. Op de we- reldrecordlijst prijken nu dus zowel de naam van de Duitser Armin Hary als van Jerome met een tijd van tien seconden voor dë 100 meter. Het wereldrecord hoog springen van John Thomas werd erkend en vastgesteld op 2.22 nteter. De bekende Fransman Paul Mericamp moest zich om gezondheidsredenen uit het college terugtrekken. In zijn plaats zal Pierre Tonelli Frankrijk voortaan in de IAAF vertegenwoordigen. De Italiaan Pietrangeli heeft vrijdag in Rome verklaard pas in december zijn prof contract met Jack Kramer te zullen teke nen. De Italiaan zal namelijk eerst nog spelen in de wedstrijd AustraliëItalië, die in december in Australië gespeeld wordt voor de interzonale finale van de strijd om de Davis Cup. VOETBAL In de eerste divisie A moet EDO op be zoek bij KFC. De Kogers zijn thuis altijd bijzonder lastige tegenstanders en mede gezien de nederlaag, die de Haarlemmers verleden week tegen De Volewijckers le den, lijkt het ons voor de EDO-ers al een goede prestatie wanneer zij althans een punt mee naar Haarlem kunnen nemen. In deze afdeling gaat Stormvogels even eens dezelfde kant op. De IJmuidenaren ontmoeten namelijk Volendam, dat de nieuwe competitie vrij matig is ingezet. Ondanks het feit, dat. de Volendammers thuis moeilijk te verslaan zijn houden we het op een overwinning voor Stormvogels. VSV ontvangt Wageningen. Over de uit slag is weinig te zeggen Wellicht zal hier het terreinvoordeel de doorslag geven. RCH is gastheer voor ZFC. De Haarlem mers kunnen in deze wedstrijd bewijzen, dat de grote nederlaag in de eerste com petitiewedstrijd eigenlijk een vergissing is geweest. In de tweede divisie ontvangt Haarlem Velox. De roodbroeken moeten deze wed strijd kunnen winnen. CRICKET Vandaag en morgen speelt het Neder lands cricketelftal op het terrein van Rood en Wit in Haarlem tegen het Engelse tou- ringteam Free Foresters, dat de afgelopen week twee keer'van een KNCB-elftal won en een draw speelde tegen de Flamingo's. Men mag met reden dus een aardige wed strijd verwachten dit weekeinde. Vanmid dag wordt tot 6 uur gespeeld; morgen wordt al om half elf begonnen en tot uiterlijk zes uur doorgespeeld, aangezien de Engel sen des avonds nog per vliegtuig naar hun land terugkeren. KORFBAL Oosthoek organiseert a.s. zondag in het v.d. Aart-Sportpark seriewedstrijden, waarvoor ingeschreven hebben de vereni gingen Luto, Oosterkwartier, Roda en Wa tervliet. De indeling^ luit als volgt. Afd. 1 Luto, O.kwartier, Oosthoek, Roda en Watervliet. Afd. 2 Luto 2, Oosthoek 2, O.kwartier 2, Roda 2 en Watervliet 2. Afd. 3. Nieuw Flora a, O.kwartier a, Oosthoek a. en Watervliet a. Afd. 4. Nieuw Flora b, O.kwartier b, Josthoek b en Watervliet b. Westerkwartier-toernooi Aan dit toernooi nemen in afdeling 2 deel: Haarlem I, Watervliet I en Wester kwartier 2. In afd. 3. spelen Landlust 2, Sport Vereent I en Westerkwartier 3. Zondag houdt de korfbalvereniging „Aurora" een zevenkamp voor zijn leden; er wordt begonnen om 10 uur. Ook staan er twee wedstrijden op het programma: om 11 uur spelen de juniores tegen Oos terkwartier en in de namiddag komen de veteranen in actie. ZEILEN Zaterdag en zondag worden op het Noor der Buiten Spaarne en de Mooie Nel weel de jaarlijkse nationale zeilwedstrijden ge houden van de Haarlemse Jacht Club en de Haarlemse Zeil Vereniging. Tal van be kende zeilers bevinden zich onder de vele tientallen deelnemers die voor de twaalf verschillende klassen hebben ingeschre ven. Vooral de 12-voetsjollenklasse A heeft niet over belangstelling te klagen. De wedstrijden beginnen zaterdagmiddag, worden zondagmorgen voortgezet en zul len zondagmiddag besloten worden. A TLETIEK Zondag zullen op het sportveld aan de Kleverlaan in Haarlem ruim 80 meisjes van „ATMODES" onderling uitkomen in een zeskamp. De wedstrijden beginnen om half elf. Bij de dameswedstrijdploeg heeft de nationale kampioene Ellen Ort De clubs uit Haarlem en omgeving die uitkomen in het betaald voetbal, zijn voor morgen als volgt samen gesteld: EDO: (uit tegen KFC): Van de Berg; Pettersson en Berends; Belfroid, Arnoldi en Koenen; Spiers, Duiven voorden, Nijman, Koek en Leon- hardt. RCH (thuis tegen ZFC): Huyer; Honout en Van de Brink; Kruyer, Rooders, Liefhebber; Peper, Biesbrouck jr., Nanai, Biesbrouck sr. en Brouwer. Haarlem (thuis tegen Velox): Kees man; Maas en Sybrandi; Boom, Berendregt, Duijster; Vreeken, De Ridder, Dorenbos, Veen en Jonker. Stormvogels (uit tegen Volendam): De Graaf; Freriks en Smits: Van Woo ning, Pirovano en Tol; Visser, Jans sen sr., Vessies, Snoeks en Peters. VSV (thuis tegen Wageningen): Vader; Schoon en Pieterse; Brederveld, Spaans en Versluys; Van Dolder, Malesteyn, Fahrenhorst, Brom en J?eymans. de beste papieren, terwijl wij verwachten, dat de strijd bij de wedstrijdploeg A- meisjes zal gaan tussen Ingrid Dank- meyer, Joke Dobbelaar en Lotte Plug- boer. Bij dé wedstrijdploeg B-meisjes zien wij in Ansje Pennarts, Marian van Rhee- nen en Cora Wesseling geduchte rivalen in de strijd om de wissel beker. Bij de dames- en meisjesnieuwelingen is het een open vraag, wie met de erepalm zal gaan strijken. Bij de jongste meisjes verwach ten wij, dat Astrid Plugboer het hoogste aantal punten zal behalen. Voetbal A F C organiseert op de zondagen 28 augustus en 4 september voor de 38ste keer het toernooi om de zilveren AROL- beker. Het programma voor zondag 28 augustus luidt: HFC-DWV, AFC-UVV, Robur et Velocitas-Zeeburgia, DCG-Frisia. De wedstrijden worden gespeeld op het AFC-terrein aan de Zuidelijke Wandel weg. Advertentie VOETBAL - Zondag 28 augustus Gelegenheid bii de ingangen om zich voor en na de wedstrijd op te geven als deelnemer aan de voetbaltoto. Min. leeftijd 18 jaar. Kosten 1 1.50. Het acht nummers tellende-,programma, dat zondagmiddag in het Alkmaarse Sport park wordt verreden, telt enkele zwakke, maar gelukkig meerdere hoogtepunten. Eén daarvan zal ongetwijfeld zijn de ruim 3000 meter lange Achtbaanprijs, waaraan tien paarden zich zullen wagen. De popu laire Nottelman zal met Victor Emanuël bij de Noordhollanders als de favoriet wor den beschouwd, maar of hij aan de ver- K o er sen in Alkmaar wachtingen zal kunnen beantwoorden blijft de vraag. De sterke Vrolijke Frans en de op de klein baan zo uitstekend lopende Terraise en Tabor Harvester D zullen het hem niet gemakkelijk maken. Terraise kan zelfs voor hem op de ereplaats worden verwacht. Ook het internationale nummer is vol komen open, vooral na de teleurstellende prestatie van Vrijdag. Verwacht mag ech ter worden dat Nottelman dit snelle paard weer in orde heeft en voor zijn stalgenoot Pretty Boy en Wiebeline Wip als eerste zal finishen. Een bescheiden amateursnummer brengt Wanda van Gonny als favoriet aan de start, doch daar haar drafmanieren van matig gehalte zijn, gaat de voorkeur eerder naar de felle Wise Guy, gevolgd door Wa- nita van Barke. Betere kansen heeft stal Blokdijk met Yna van Barke in de Zweefmolenprijs, waarin een collectie zeer goede driejarigen aan de start verschijnt. Ylinotte kan de tweede plaats bezetten, voor de outsiders Yashmir en stal v. d. Veen. In de Hoofd van Jutprijs maakt Winston Spencer na bijna twee jaar niet in de bqan te zijn ge weest zijn heroptreden. Indien de jonge hengst zijn vroegere vorm te pakken heeft zal niemand hem kunnen kloppen, doch beter is dit af te wachten en de keuze te bepalen op X Goudenryder en Xavero. Na vele vergeefse pogingen krijgt Yel low Six door een zeer gunstige plaatsing aan de start de kans de eerste overwinning in zijn carrière te boeken. Onder de begin ners schuilen echter meerdere goede paar den, waartoe mogen worden gerekend Yasmine en Yoke. Bij de tweejarigen zal de strijd zich be perken tussen Zuidenwind en Zamboni. Hoewel Zamboni een vrij zware handicap heeft gaat de aanbeveling toch naar hem. daar hij op deze baan wordt getraind. Tenslotte wordt in het Vrolijke Radpriis een zege verwacht van Wish you were here, voor Xi S.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 23