Vervoer kalkzandsteen door staking gestagneerd Dr. F. E. Posthumus Meyjes viert jubileum als specialist GLANS op do BLADEREN m«-t blatt'i Exporteurs van bloembollen kunnen niet aan vraag voldoen Linnaeushof is een stilte-eiland met een prachtige natuur Voor verhuur van OPELS INVITATION ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Kwart eeuw neuroloog Grote Gasthuis in Tover itisso Haarlemse renners in Ronde van Heemskerk B. en W. willen speeltuin tóch bij Van Dortstraat Kerkelijk Nieuws Prijzen zijn zeer sterk opgelopen TR0UP1N - ZIJLWEG 151 BATA INTERNATIONAL VIER IRAANSE DONKERE OGEN Burgerlijke Stand van Haarlem Fa. H. GROOTEGOED Voor onze kwartaal ahonnès Vondelweg in Haarlem-N. wordt doorgetrokken tot rotonde Delftplein Jongelui op heterdaad bij inbraakje betrapt Op donderdag 1 september zal het vijf entwintig jaar geleden zijn dat dr. F. E. Posthumus Meyjes, hoofd van de neurolo gische afdeling en waarnemend genees heer-directeur van het st. Elisabeths (of Grote) Gasthuis in Haarlem, zijn taak als specialist in dit ziekenhuis begon. Op die dag ,zat hij 's morgens tijdens een bijeen komst in de regentenkamer worden ge huldigd. Vrijdagavond 2 september zal men de jubilaris en zijn echtgenote in het Mi nerva Theater in Heemstede een cabaret voorstelling aanbieden, die wordt ver zorgd door artsen en zusters van het Grote Gasthuis. Dr. Posthumus Meyjes werd op 17 no vember 1899 in Amsterdam geboren. Hij studeerde daar aan de gemeentelijke uni versiteit en deed in 1925 zijn artsexamen. Zeven jaar later promoveerde hij, even eens aan de gemeentelijke universiteit in de hoofdstad, op het proefschrift „Expe rimentele anatomische onderzoekingen over de centrale acustische verbindingen. Hij was toen sinds 1929 neuropatholoog bij de Stichting „Vogelenzang". Op 1 september 1935'' begon dr. Posthu mus Meyjes zijn loopbaan als specialist en deed hij zijn intrede in het Grote Gast huis als consulent voor neurologie. Daar trof hij een, zoals hij het noemde, mid deleeuwse toestand aan. In het centrum van het ziekenhuis, vlakbij de kraamaf- deling, waren drie gecapitoneerde cellen. Hier borg men mensen die door een acute psychose waren overvallen, voorlopig in op tot zij naar een psychiatrische inrich ting konden worden overgebracht. Eén cel droeg de naam „de blauwe". Die was voor de zware gevallen. Er lag een ma tras op de grond en er brandde blauw licht om de patiënt rustig te stemmen. Aanvankelijk hield dr. Posthumus Mey jes zich ook met psychiatrie bezig, doch sinds 1945 beweegt hij zich uitsluitend op het terrein van de neurologie. In 1953 begon hij wel weer met neuropathologisch werd in het laboratorium van de neurolo gische kliniek van prof. dr. A. Biemond in Amsterdam, doch na twee jaar moest hij wegens drukte hiermee ophouden. Op zijn afdeling verzorgt dr. Posthumus Meyjes de opleiding van neurologische as sistenten. Hij doet daarmee hetzelfde als collega's van hem in andere niet-univer- siteitssteden als Den Haag, Rotterdam, Tilburg en Heerlen. Sinds enkele jaren beschikt de neurolo gische afdeling van het Grote Gasthuis over een toestel voor elektro-encefalogra- fie. waarmee men hersenziekten kan op sporen. Voor die tijd ging men voor dit onderzoek naar „Meer en Bosch" dat over twee van deze apparaten beschikt. Lid van bouwcommissie De plannen voor de bouw van een nieuw St. Elisabeths Gasthuis voorzien in een neurologische afdeling met polikliniek die groter zijn dan de bestaande. Dr. Posthu mus Meyjes zit in de bouwcommissie en heeft alle besprekingen van de plannen meegemaakt. Het definitieve schetsplan wordt thans bij de gemeente en in Den Haag bekeken. Gedurende tien jaar, waarvan de laatste vijf als voorzitter, heeft dr. Posthumus Meyjes zitting gehad in de afdelingsraad die de onderlinge rechtspraak der artsen verzorgt. Deze taak heeft hij tot vóór vijf jaar vervuld. Van zijn hand verschenen in tijdschriften publikaties op neuropahtolo- gisch gebied. Verder is hij de schrijver van het leerboek „Acute neurologie", dat zijn tweede druk heeft beleefd en gebruikt wordt door medische studenten en huis artsen. Behalve van tuinieren is hij een liefheb ber van toneelspelen. Hij maakt dan ook deel uit van de Toneelgroep van het Gro te Gasthuis. Deze geeft jaarlijks een voor stelling in de Haarlemse Stadsschouwburg voorafgegaan door een opvoering voor het personeel en gevolgd door vijf of zes voor stellingen in het land. De opbrengst is voor het erefonds voor oud-verpleegsters. De toekomstige jubilaris speelt hoofdrol len in de komedies en thrillers die over het voetlicht komen. Ook zijn echtgenote Advertentie BLADVERNIEUWER houdt de bladeren glanzend en stofvrij en voorkomt tevens voor tijdige bladafval. Voortdurend schoon maken van Uw Ficus, Clivia, Sansevieria en andere hardloofgewas- sen thans overbodig. Neem zeil de proef, ziet direct het verschil. ME Dl CA-'s HERTOGENBOSCH Aan de wielerronde van Heemskerk, die zondag 28 augustus door de rennersclub „Kennemerland" wordt gehouden en waarvoor een grote belangstelling bestaat, nemen verschillende renners van „De Kappioen" uit Haarlem deel. Onder de nieuwelingen, die om twee uur starten voor de wedstrijd over zestig kilometer, bevinden zich Ron Hendriks, Jan v.d. Horst, Gé Tennis, Bert Ruijs, Harry Jan sen, de succesvolle Heemstedenaar Henk Peters en Thijs Bouma uit Spaarnwoude. Bij de amateurs en onafhankelijken, die om half vier van start gaan voor een race over honderd kilometer, zijn o.m. Wil Bjommaert, Eddy Riethoff en de Santpoor ter Coen Visser van de partij. Dr. F. E. Posthumus Meyjes. speelt in de groep die verder bestaat uit artsen en verpleegsters. Het plan om de „zilveren" specialist en zijn vrouw een cabaretavond aan te bie den, zal aan hun toneelliefhebberij niet vreemd zijn geweest. B. en W. van Haarlem zijn na een uit voerig en diepgaand onderzoek tot de slpt- som gekomen dat een in het Kleverpark- kwartier aan te leggen speeltuin ten be hoeve van de Haarlemse Katholieke Ver eniging voor het Gezin alléén maar kan komen in het weiland ten zuiden van de schoolwerktuinen bij de Van Dortstraat, op een terrein dat in het thans daarvoor geldende uitbreidingsplan is bestemd voor school- en werktuinen. B. en W. vragen de raad zich met de zienswijze van hun college te verenigen. Zij stellen zich voor zo spoedig mogelijk met een partieel herzieningsplan bij de raad te komen. In hun preadvies dat is opgesteld naar aanleiding van een adres van de heer E. van Ruller tegen de voorgenomen plannen, zeggen B. en W. onder meer dat met het ontwerpen van het plan - dat onder meer omvat een piasvijver, een zandbak en aan de oostelijke zijde een toiletgebouwtje, een drinkfontein en enkele banken - zeer be wust is rekening gehouden met de lande lijke omgeving. Eveneens met het oog daarop ligt het in het voornemen om de speelwerktuigen wat vorm, aard en kleur betreft zodanig uit te voeren dat geen bont of onharmonisch geheel ontstaat. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Hekelingen J. M. Snijders, legerpredikant te Oirschot. Aangenomen naar Brandwijk (toez.) G. C. Post, kand. te Delft, die bedankte voor Oud-Vossemeer (toez.) en voor Poede- rooyen (toez.). (Van onze medewerker voor bloembollencultuur) Deze week besliste het bestuur van het Produktschap voor Siergewassen, dat de bloembollenkwekers van tulpen en hyacinten tien percent meer mogen op- planten. Plet aanbod is te klein gewor den en de exporteurs kunnen daardoor niet verkopen wat zij willen. Erger is dat zij orders moeten weigeren. Op het ogen blik moeten zij zich veel moeite getroos ten om de zogenaamde gewone soorten ergens te kunnen kopen. Zelfs de lastig ste inkopers zijn nu bereid prijzen te gaan betalen die iedereen belachelijk vindt. Maar in vele gevallen is het zo. dat men al blij is als men de gewenste soorten ergens te pakken kan krijgen. Een grote exporteur vertelde dat dit nog maar het begin is. Hij verwacht om streeks half september nog veel abnorma- ler prijzen, daarom is hij nu aan het „doorduwen". Het enige wat nog in grote hoeveelheden op de veilingen wordt aan gevoerd zijn narcissen, maar hoofdzake lijk de witte met rode en orapje cupjes. Die kan men in het buitenland aan de straatstenen niet kwijt, want alleen de „trompetters" zijn echte narcissen. De goedkoopste trompet kost op het ogenblik 12,50 per honderd, veel meer echter lig gen tussen de vijfentwintig en dertig gul den! De duurste „roodcup" komt op 18.50. Deze uitzondering staat dan tegenover een lijstje, dat zes tot acht gulden per honderd opbrengt. En dan .te weten dat een nar cis niet zo snel voortteelt als een tulp of een hyacint. Het resultaat hiervan is dat Nederlandse exporteurs hun klanten moe ten adviseren om maar in het eigen land King Alfred of Golden Harvest te kopen. Men begrijpt gewoonweg niet waar de bloembollen blijven. Er komen orders binnen, die met zeer gemengde gevoelens worden ontvangen. Men gunt zijn collega's deze orders zeer gaarne. Er komen naorders binnen, waar niemand iets voor .heeft gedaan. Een exporteur had er een gekregen, die hij met slechts grote moeite zou kunnen uitvoeren. Hij vertel de het een andere exporteur die ook bij deze klant komt en vroeg of hij die order wilde overnemen. „Ik heb er de hele win ter gelopen en nou zoekt hij ze zelf maar op" was het antwoord. De grootste maten hyacinten zouden niet duur zijn, was het oordeel voor het begin van het seizoen. Ze worden op het ogenblik vlot gekocht tegen stijgende prijzen. De kleine maten volgen het voor beeld trouw. Alleen de rose en witte ma ken hierop een uitzondering, maar twee drie en vier dubbeltjes per stuk voor de middenmaat is gewoon geworden. De allergewoonste Darwintulpen kos ten in het buitenland meer dan de buiten landse minimumpi-ijs is. Campfire 11.20, Bartigon 10.50, Ride of Zwanenburg 9.60. Daartegenover staan dan wel de verschillende Copland's van om en nabij de vijf gulden. Maar er zitten stevige te genvallers tussen. Zo is het met de andere tulpen. Het is nu zelfs zover gekomen, dat uit Denemarken geïmporteerde Bartigons en Campfire op de veiling zijn aangebo den. Ze werden vlot gekocht, want ze za gen er best uit. Dit zijn wel symptomen van onrustbarende tekorten. Natuurlijk lijden de exporteurs niet die verliezen die men uit de huidige prijzen zou opmaken. Ze hebben het gehele voorjaar" tegen be hoorlijke prijzen kunnen inkopen. Dit neemt echter niet weg, dat er meer zou kunnen worden geëxporteerd als er maar meer bollen waren. Er mag worden aangenomen dat de tien procent uitbreiding zeer hard nodig is, want er is een nijpend tekort aan vele soorten en niemand kan op het ogenblik zeggen, hoeveel exporteurs er in welke mate voorzichtig zijn geweest bij de ver koop. Er zijn natuurlijk gokkers, die tegen zeer lage prijzen hebben verkocht. De doorsnee exporteur is toch wel uiterst Advertentie HAARLEM Anno 1892 - Tel. K.2500 - 10564 - 20154 - 20750 voor ALLE NATUURSTEEN zoals Flagstones voor tuin en schouwen Raamtabletten - Tafelbladen GRAFWERKEN enz. EIGEN BLOKKENZAGERIJ TOT 5 TON. voorzichtig geworden. Intussen begint de nieuwsgierigheid naar de uitvoerstatistiek te groeien, men wil toch wel weten of er nu werkelijk zoveel meer verkocht is of dat er misschien andere oorzaken zijn voor het gebrek aan bollen op dit moment. Advertentie bij de Official Dealer HOUTPLEIN Haarlem - Tel. 13850 Advertentie In eenbijzondere show presenteert Bata International „Haute Chaussure" - de creaties 1960/61 van Europa's schoenen maestro's. De mannequins zijn naar de nieuwste wintermode gekleed door Offermans Couture. Hoeden: Harry Scheltens. Make-up: Revlon. Op 31 augustus en 1 september In het Victoria Hotel te Amsterdam 's middags om 15.00 uur en's avonds om 20.00uur."Ukunttelefonlsch plaats reserveren tot en met 29 augustus. Café- of thé-complet f4,50. Amsterdam Kalverstraat 110-112 tel. 34216 v. Baerlestraat 50 tel.790500 Beethovenstraat 94 tel. 726833 Haarlem Grote Houtstraat 34 tel. 11283 Een groep vervoerders in het westen des' lands, die zich voornamelijk met transport va'n kalkzandsteen bezig houdt, heeft gis teren het werk neergelegd. Men wenst een opslag van vijftien percent op de verleden jaar overeengekomen vervoerstarieven voor kalkzandsteen. Deze prijs werd in 1959 vastgesteld in overleg tussen representanten der vervoer ders en het Centraal Verkoopbureau van de Kalkzandsteenindustrie C.V.K. te Hil versum. Dit voorjaar kwam een groep vervoerders uit Lisse (Vereniging Steen- vervoer) met nieuwe eisen, die echter door het C.V.K. niet werden geaccepteerd. Het gevolg hiervan is, dat volgens de vervoer ders tweehonderd grote vrachtwagens niet bij een der zestien kalkzand'steenfabrieken verschenen zijn. Volgens het centraal ver koopbureau liggen zestig tot zeventig wa gens stil, waardoor op het ogenblik een percent of tien van het kalkzandsteenver- voer gestagneerd is. Fabrieken en ver koopkantoor delen mede maatregelen te hebben genomen om deze stagnatie binnen enkele dagen uit de wereld te helpen. De gang van zaken op enkele bouwwerken is gestoord, doch blijft volgens het C.V.K. in cidenteel. Tot 1959 werd kalkzansteen „af fabriek" geleverd aan de handel, die ze dan door verkocht aan aannemers. Handel en aan nemers regelden en betaalden de vracht De vervoerprijzen waren toen aan door de overheid gestelde maxima gebonden. Deze maxima, die in 1954 werden vastgesteld, werden in 1956 verhoogd. Afhankelijk van vraag en aanbod werd door de vervoer ders voor deze maximumprijzen of daar beneden gereden. Verleden jaar kwam een regeling tot stand waarbij de fabrieken „franco werk" gingen leveren. Dit betekende dat de sinds 1934 geldende prijs van kalkzandsteen werd verhoogd met een in overleg met de vervoerders vastgestelde ton-kilometer- prijs. Hierdoor kwam dus een voor de aan nemers evenwichtige prijs tot stand. Een deel der vervoerders, gevestigd te Lisse, Bodegraven en Hilversum, nam eni ge maanden geleden niet langer genoegen met deze overeengekomen prijs omdat de ze naar hun mening economisch niet ver antwoord is. Onderhandelingen met het C. V. K. had den geen resultaat en daarom zijn zij niet aan het werk gegaan. Dit betekent voor- Ik kan nu begrijpen dat Z.M. de Sjah voor een Farah Dibah is ge vallen, sinds ik namens u, midden in Haarlem, een uur lang in vier Iraanse karbonkelende ogen heb geschouwd. Ogen, die paarsgewijze behoren bij de juffers Pouran Rouhani en Par- vin Nadimi (namen als muziek, vindt u niet?) die niet als toeristjes „Harlem in one minute" hebben gedaan, maar die al respectievelijk negen en zes maanden bewust en opzettelijk hun land van bergen en woes tijnen, zon en hitte heb ben verruild voor „mest en mist". De dametjes wonen namelijk in het Elisabethgasthuis, zijn verpleegster van profes sie, aantrekkelijk van jaren, wég van Holland en Baha'i van geloof, als u dat wat zegt. Bij al wat de meisjes mij over dat Bahaïsme hebben verteld, vertolk ik u even uit de ency clopedie hierover om dat het belangrijk is voor de rest van mijn verhaal Baha'i is een voortzetting van het Ba- bisme, van Perzische herkomst, een theoso fische bespiegeling, vast geknoopt aan dc Madhi (Messias)-verwachting van de Islam, uitge groeid tot een breed- godsdienstige zedelijke en maatschappelijke be weging. Het wil een universele godsverering zonder priesterstand en ceremonieën, één we reldtaal, verzoening der rassen, wereldvrede, emancipatie der vrouw, veredeling van de mens door arbeid, monogaam huwelijk, filantropie, dierenbescherming en onthouding van bedwel mende middelen. Uit ervaring puttend mag ik nu zeggen, dat Baha'i geen vriende lijker, waardiger ambas sadrices naar Haarlem had kunnen sturen. Pou ran Rouhani werkte als verpleegster drie jaar in het Amerikaanse hospi taal in haar geboorte plaats Shiroz, toen ze dacht: ik zou de wereld wel eens willen zien en mensen ontmoeten. Wat was de manier? Door aan een andere Baha'i die met elkaar een enorm sterk verbond vormen in Amster dam (daar wonen er vijf tien, in Den Haag nog eens dertien) te schrij ven: kan ik komen? Onze landgenoot sprak met de geneesheer-direc teur van het Elisabeth gasthuis en die zei: stuur de meisjes maar. Zo kwam Pouran, die al twee jaar eerder een uitstapje naar Duitsland had gemaakt, en daarna kwam Parvin. Eigenlijk willen nu nog wel meer Perzische meisjes komen. Ja, Holland bevalt me zeer goed, zegt Pouran, die al zeer redelijk onze taal spreekt, daar trou wens drie maanden les in nam en die nu nog ruim twee jaar minstens hoopt te blijven. Geen heimwee naar zon of bergen? Och nee, zegt ze: ik vind overal mijn thuis waar mensen vriendelijk en goed zijn. Alleen Parvin bekent dat ze het wel even moeilijk heeft gehad. Maar beiden hebben enorm veel vrienden, Hollanders, Amerikanen, terwijl er ook nog een Iraanse familie in Heem stede woont. „Alleen werken we hier vreselijk hard. Helemaal geen vrije tijd voor hobbies. Bij ons werk je zes tot acht uur óf alleen in de morgen óf in de middag of nacht en dan heb je vrij, maar hier ben je een hele dag in touw. En ook de betaling is hier niet best. In ons land verdient een verpleeg ster zeker drie maal zo veel. Je zou denken dat een zo moeilijk en zo zwaar beroep in een cul tuurland als Holland toch beter werd gehono reerd Dat is overigens de enige (gerechtvaardigde) critiek. En het klimaat, vraag ik. Het kon beter zijn, luidt Pourans „un derstatement" en Parvin voegt er aan toe ver baasd te hebben gestaan, dat ondanks al die regen iedereen hier toch ijverig steeds weer zijn ramen wast. Meer zijn ramen dan zijn voeten Maar de natuur is won derbaarlijk en de men sen zijn allercharmantst, of het nu vrienden zijn of patiënten, dan wel collega's. Wat dat betreft zijn de, meisjes hogelijk content. Bovendien ziet dit land er goed ver zorgd uit met een welge stelde middenklas, die thuis in Iran vrijwel ontbreekt, zodat de kloof tussen straatarm en schatrijk daar vaak zo schrijnend is. Ja, wel zou je kunnen zeggen, dat er een opmerkelijke unifor miteit heerst, bijvoor beeld als je die woon blokken zo ziet. Het lijkt dan of één en dezelfde hand ze heeft neergezet. Ook in de kleding en in de huisinrichting alle maal eenzelfde doek boven de schoorsteen! merk je dat zo op. Maar vriendelijke, serieuze mensen, zonder eigenlijk veel problemen. Twee Iraanse meisjes in Haarlem, ver van thuis, van de ouders en een heleboel zusjes en broers, van wie het gros ook naar het buitenland is getrokken. Als ik wegga en Pou ran me in goed en ty pisch Hollands „nou dag hóór" ten afscheid zegt, moet ik beloven nog eens samen te komen met haar en, naar ik ver moed. haar Baha'i- vrienden. Baha'i of de blinde darm, mensen, de ogen alleen al zijn het waard. Bart L. Joris namelijk een inconveniënt voor de produk- tiebedrijven te Hillegom, Katwijk en IJmuiden. De kalkzandsteenindustrie produceert jaarlijks een miljard stenen, hetgeen voor het vervoer aan vracht ongeveer 200.000 ton betekent. De eis zou de kalkzandsteen volgens het C.V.K. een gulden tot een gul den vijftig per duizend stuks duurder ma ken, hetgeen dit bureau onverantwoord acht. Men houdt vast aan het standpunt, dat de in 1959 overeengekomen vervoers- prijs voor de vervoerders billijk en eco nomisch verantwoord is. BEVALLEN van een zoon, 26 aug.: J. J. de Waal MalefijtDekker; G. Bosman Van der Horst; M. van den BergSchuijt. BEVALLEN van een dochter 24 aug.: A. BotermanBurgsma; 25 aug.: J. M. van SchieVan der Slot; 26 aug.: J. E. Ver- heijdeStam; M. H. HetemDe Jong. OVERLEDEN, 24 aug.: A. W. Houthuijs, 92 j„ Kenaupark; 25 aug.: A. M. Bourganje —Vermeulen, 83 j„ Lod. v. Deyssellaan; J. A. Pijzelman, 76 j„ Krelagestraat. ONDERTROUWD, 26 aug.: A. W. van 't Hof en G. A. van Egmond; G. C. L. Teu- sink en T. Hettelingh; C. Bos en H. van Dijk; R. N. A. Faase en M. W. Lasschuit. GEHUWD, 26 aug.: J. Tensen en W. Eg berts; A. Pleizier en F. van den Berg. Advertentie KERKPLEIN 14-15 - BLOEMENDAAL SHOWROOM BLOEMENDAALSEWEG 18 - TELEFOON 52502 Zo nu en dan worden er klaagliederen aangeheven over de massale drukte in de recreatiebebieden van de randstad Hol land. „Stampvol" en „geen plaatsje meer vrijzijn de verzuchtingen. En voor vélen zijn er maar twee mogelijkheden: of on dergaan in het massale bezoek van beken de recreatiecentra, of een verre reis ma ken om nog maar ergens een greintje rust en stilte te vinden. Nu is dit erg eenzijdig en in een zwart-wittekening bezien, want zo somber ziet het, er zeker niet uit. In tegendeel: in de omgeving van Haarlem bijvoorbeeld zijn er nog genoeg plaatsen voor hen die zich in alle stilte en rust wil len verpozen. Neem de waterleidingduinen. Als men een dubbeltje betaalt en een j>aar honderd meter van de hoofdpaden afgaat, is men alleen in de vrije natuur. Urenlang kan men door de duinen dwalen, zonder men sen voor de voeten te lopen. En als het strand met duizenden mensen overvol is, biedt de polder om een andere moge lijkheid te noemen verstilde plekjes en sfeervolle weggetjes. Een stilte-eiland is ook de Linnaeushof in Bennebroek, die dit jaar het eerste lus trum viert en waar reeds een groot aantal van de duizenden uitgeplante dahlia's in bloei staat. Een paar dagen zon en dan is de "hof herschapen in een prachtige ten toonstelling van dahlia's in tal van kleuren en vormen. Perken met bloemen steken af tegen het grote gazon, dat dank zij de regen frisser is dan ooit. En als men over dit mooie gazon uitkijkt, ziet men op tegen een rijk decor van bomen met een bla derdek van vele tinten groen. Verderop staan rozen en andere zomerplanten aan de rand van een bekoorlijk stukje binnen- duin. Enkele paadjes leiden naar een heu vel, die uitzicht biedt over het achter de ringvaart gelegen polderland. En tot ge luk van de bezoeker zijn de vogels hier nog niet verjaagd, maar vergasten zij de meestal spaarzame wandelaars op een gratis concert. In dit eerste lustrum is het de Linnaeus hof niet altijd voor de wind gegaan. En de directeur, de heer H. W. Roozen, heeft de moeilijkheden nooit verdoezeld. Maar hij is blijven doorvechten voor zijn hof, want hij gelooft in zijn opdracht: het bie den van een stukje natuur waar het goed toeven is. Hij heeft tijdig afgezien van plannen om hier een centx-um voor massa recreatie te stichten. Toch zou men in deze hof meer mensen verwachten. Want het is een heerlijk rust- bestaat de gelegenheid het abonne mentsgeld automatisch van hun giro rekening op de onze over te laten schrijven. Hierdoor komt het aanbieden van kwitanties te vervallen, terwijl onze abonnés ook niet elk kwartaal de moeite behoeven te nemen een giro biljet uit te schrijven. Indien u hiervan gebruik wilt maken verzoeken wij u een machtigingsfor mulier bij onze administratie aan te vragen. ADMINISTRATIE HAARLEMS DAGBLAD Telefoon 15295 (6 lijnen) punt voor hen die graag- stilte in een prachtige omgeving zoeken. Natuurlijk, velen hebben hun weg naar de hof gevon den, maar op het totaal aantal inwoners van Kennemerland is dit maar een klein percentage. Hiervan profiteren dan weer de vaste bezoekers, die hier dank zij een jaarkaart iedere dag kunnen wandelen, Het aantal bezoekers is echter in stijgen de lijn. Steeds meer mensen sluiten zich aan bij de selecte groep van jaarkaart houders, die vele keren tussen maart en oktober met of zonder kinderen van de na tuur komen genieten. Ook al zou men de bloemen uit de Lin naeushof wegdenken, dan nog blijft er een prachtig bos over. De fijnproevers zullen wel blijven wensen dat dit stilte-eiland zijn tamelijk ongerepte staat blijft behouden. Want zij vinden in de hof een uitwijkha- ven voor wie niet in het massavertier van de recreatiecentra verloren wil gaan. Advertentie DE EERSTE" COOP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING^ ZIJLWEG 63 - TELEFOON.15141 (2 LIJNEN) Aantal leden 24000 Contributie ƒ1.per jaar voor het gehele gezin, met restitutie bij overlijden van het lid Nu de rotonde op het Delftplein in Haarlem-Noord, welke aangelegd wordt door het rijk, haar voltooiing nadert en naar verwacht wordt half september vol ledig in gebruik genomen zal worden, achten B. en W. het gewenst dat de Von delweg zo spoedig mogelijk wordt door getrokken tot het Delftplein. Tegelijker tijd zal het weggedeelte tussen de Ver- gier'deweg en het Delftplein gedeeltelijk moeten worden gewijzigd. De hoofdver- keersbaan zal van een asfaltverharding worden voorzien. Langs de ventweg, welke gedeeltelijk tevens als busroute dienst gaat doen, is de eindhalte van buslijn 1 geprojecteerd. Voor het doen uitvoeren van deze werkzaamheden verzoeken B. en W. de raad een crediet van 130.800 be schikbaar te stellen. De Haarlemse politie heeft twee jongelui uit Haarlem op heterdaad betrapt, toen zij bezig waren met een inbraakje in het kan toortje van een bloembollenhandel aan de Leidsevaart in Haarlem. De jongens, een vijftienjarige tegelzetter en een zestienjarige fietenhersteller, bekenden dat zij sinds mei acht negen keer in hetzelfde gebouw had den ingebroken, waarbij zij in totaal onge veer negentig gulden hebben weggenomen. De een na laatste keer was vorige week vrij dag. De politie heeft toen een onderzoek in gesteld en is 's avonds en 's nachts gaan posten voor het gebouw. Gisteravond had zij succes: er stond een ladder tegen het gebouw en beide jongelieden waren binnen. Zij had den elk een rijksdaalder bij zich, die zij hadden weggenomen uit het kantoortje. Tijdens hetverhoor bekenden zij verder nog een vijftiental inbx-aakjes te hebben gepleegd in schuren en bouwketen in Haarlem, Bloe- mendaal en Heemstede.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7