'j Eindhovenaren wrijven zich al bij voorbaat verheugd in de handen Haarlem dreigt binnenkort vijfde stad af te worden In en om de stad LICHTSTAD WELDRA NUMMER VIJF? Veertien dammers in toernooi om het wereldkampioenschap NZHVM ziet af van de Italiaanse chauffeurs Boskopenaren lichtten tijdens trektocht pastoors op 19.95 5 Immigratie vertraagd W. Holl van „Mercurius" neemt afscheid Receptie Door Vrede Samengebracht A. Sissingh wordt lid van de raad van Bloemendaal Voor onze kwartaal - abonnès Om het Europese honkbalkampioenschap KUIN'S „KARAMELLA'S" Sluiting in Concertgebouw in Haarlem Pastoor in Haarlem vertrouwde hen niet Herfstmode 1960 „Saboteur" geen „Sabotage" DINSDAG 30 AUGUSTUS 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT A De Haarlemse ontwerp-gemeentebegro- ting voor 1961 toont een tekort van ruim acht miljoen. Het is onmogelijk dit tekort zodanig weg te werken dat de begro ting in evenwicht is. Om echter later zo veel mogelijk recht van spreken te heb ben bij toekenningen van uitkeringen uit het gemeentefonds hebben B. en W. in overeenstemming met de verlangens van de minister overigens er bij her haling voor gezorgd dat de eigen inkom sten van de gemeente zo groot mogelijk zijn, door de tarieven zo veel mogelijk in overeenstemming te brengen met de kost prijs. Natuurlijk is daartegen weinig in te brengen als rekening gehouden wordt met het sociale aspect van deze tariefsverho gingen. Met andere woorden: de tarieven mogen nooit zo hoog worden dat zij niet meer kunnen worden opgebracht. Dit geldt met name voor utiliteitstarieven, waarbij het verbruik van te voren vast staat. Anders wordt het als het gaat om in stellingen, waarvan het gebruik een vrij willig karakter draagt. Om een sprekend voorbeeld te noemen: de drastische verhoging van de tarieven voor het bureau voor school- en beroeps keuze mag op het eerste gezicht een voor de hand liggende aanpassing lijken, bij nadere beschouwing zit er het grote ge vaar in dat de diensten, die dit bureau aan de gemeenschap bewijst, erdoor be perkt zullen worden. Het advies van dit bureau vraagt men vrijwillig. Er wordt een groot en steeds groeiend gebruik van gemaakt en daardoor bewijst het zijn nut niet alleen voor de ouders, die nader ko men tot hun standpunt ten aanzien van de school of het beroep waar hun kind het best zal passen, doch ook aan het on derwijs in het algemeen, dat minder ge vallen van mislukking behoeft te verwer ken en een betere spreiding ondergaat. Bo vendien bevordert het een betere beste ding van de grote sommen, die door de gemeente ten koste worden gelegd aan iedere leerling(e). Mocht het bureau door de ernstige ver hoging zijner' tarievènminder populair worden, dan snijdt het mes hier in het eigen gemeentelijke vlees. Een redelijke verhoging zou wellicht zeer op haar plaats zijn, doch de sociale functie van déze in stelling zou door een doorvoering van de voorgestelde verhogingen ongetwijfeld schade lijden. Bovendien kan het nooit in de bedoeling liggen een dergelijke instel ling, die haar nut en bestaansrecht zo dui delijk naar twee kanten heeft bewezen (naar de particuliere zowel als de gemeen telijke zijde) volkomen „self supporting" te maken. Te meer nog, waar dat „zich zelf be druipen" een illusie zal zijn vanwege de verminderde geestdrift van de ouders, die de gevraagde aderlating schuwen. De immigratie van Italiaanse arbeids- krachten is vertraagd. Zoals nog op 6 augustus ter gelegenheid van de onder tekening van het Nederlands-Italiaans ak koord over de werving van arbeidskrach ten werd meegedeeld, zou de eerste groep van veertig tot vijftig Italiaanse arbeiders tegen het einde van augustus in Utrecht aankomen. De Italiaanse autoriteiten heb ben thans laten weten, dat de tijd voor de voor-selectie te kort is gebleken en dat de eerste groep zeker niet voor de tweede helft van september te verwachten is. Inmiddels is de Noord-Zuid-Hollandsche Vervoermaatschappij in Haarlem, die in principe belangstelling had voor ongeveer zestig Italiaanse chauffeurs, van dat voor nemen teruggekomen. Dit is een gevolg van de onvoorzien grote aanmelding van sollicitanten na een grootscheepse wer vingscampagne in het gehele land. Wel heeft de N.Z.H.V.M. nog enige in teresse voor Italiaanse automonteurs. Automonteurs zijn namelijk schaarser dan chauffeurs. Voorts houdt de vervoermaat schappij de mogelijkheid open van indienst treding voor Vlaamse chauffeurs. Die heb ben namelijK op de Italianen voor, dat zij ook op de lijnen met eenmansbediening. waarbij zij dus tevens als conducteur op treden, dienst kunnen doen. Op 5 september zal de heer W. Holl, secretaris-penningmeester van de afdeling Haarlem der Algemene Bond „Mercurius" afscheid nemen. De afdeling houdt daar om 's avonds om acht uur een bijeenkomst in café-restaurant Brinkmann. De heer Holl heeft per 1 september een functie in het bedrijfsleven aanvaard. Op woensdagavond 7 september van half acht tot half tien houdt, de afdeling „Door Vrede Saamgebracht" van het Haarlems Speeltuinverbond ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan een receptie in het club gebouw aan de Vondelweg. De heer A. Sissingh te Overveen, die in de vacature van de heer P j. Kapteijn voor de Partij van de Arbeid gekozen was tot lid van de gemeenteraad van Bloemen daal. heeft de benoeming aangenomen. In de binnenkort te houden vergadering van de gemeenteraad zullen zijn geloofs brieven worden onderzocht. HAARLEM IS DE VIJFDE STAD van ons lancl. Beter gezegd: is nóg de vijfde stad van ons land. Het dreigt die plaats echter binnen niet te lange tijd aan Eindhoven te verliezen, als niet.Als niet het inwonertal van de Spaarnesiad spoedig een groter groei gaat vertonen dan dat van de lichtstad in het zuiden van het land. En daar lijkt het voorlopig nog niet op. Een eenvoudig cijfer kan dit illustreren. Per maand, loopt, Eindhoven ongeveer 250 inwoners op Haar lem in. Lang kan het op zo'n manier niet meer duren, of Eindhoven mag zich vol trots de vijfde stad des lands noemen. Haarlem behoort dan niet meer tot „de grote vijf". Inwoners van Haarlem mogen zich met recht hierover bezorgd maken. Overigens wil Eindhoven grote feesten gaan vieren, zodra het Haarlem zal hebben ingehaald. Dat deze kwestie in de lichtstad zeer leeft ontdekten we dezer dagen, toen wij op ons bureau aantroffen een exemplaar van het nieuws blad „Groot Eindhoven' (de naam, is op zich zelf al een indicatie van het streven der Eindhovenaren). In dat blad had. een medewerker onder de naam Jan Kolder een artikel aan het. probleem „vijfde en zesde" gewijd, dat tot titel had: ..Eind hoven loopt snel op Haarlem in". Jan Kolder verwacht dat Eindhoven reeds in januari 1961 vijfde zal zijn geworden. Maar enfin, laten wij hem zelf aan het woord. In de race naar de ere-titel van vijfdenen slaan. Al was het maar over de nieuwe stad ligt Eindhoven bijzonder gunstig. Dat is heus niet alleen aan de groeikracht van de lichtstad, maar eeht ook wel een beet je aan de trage groei van Haarlem te dan ken, dat vele arbeiders naar de groeiende industrie van de IJmond ziet verdwijnen. Ongetwijfeld is Haarlem hard bezig door industrieplannen en bouw van mooie nieu we wijken het lot in eigen handen te hou den, maar de zege van Eindhoven is niet te voorkomen. Daar helpt zelfs geen God fried Bomans, Haarlemmerhout of groep jes wonderschone bloemenfeèsten aan. Laat de laatste cijfers nog maar eens spre ken. Eind 1959 had Haarlem 169.215 inwo ners. Begin 1960 had de Eindhovense sta tistiek 166.032 inwoners genoteerd. Belang rijker echter zijn de vergelijkende cijfers. Tot eind mei 1960 groeide de Haarlemse bevolking van 169.215 naar 169.317. De groei van de Eindhovense bevolkingssta tistiek vermeldt begin juni oftewel eind mei een stijging van 166.032 naar 167.404 Waar Haarlem dus slechts 102 nieuwe in boorlingen kreeg, kan Eindhoven prat gaan op een groei van 1372. Kijk, dat zet zoden aan de dijk. Hoewel de laatste cijfers nog niet bekend zijn, mag veilig worden aangenomen, dat over het laatste half jaar Haarlem nog geen 125 nieuwe inwoners kan stellen te genover Eindhoven rond de 1500. Eind hoven groeit het laatste half jaar dus tien maal zo snel. Plet is de hopeloze strijd van een cultuurstad tegen een industrie-stad, die de laatste jaren meer arbeidsplaatsen fokte dan welke stad in Nederland ook. Enkele Haarlemse vroede vaderen, die deze degradatie van Haarlem maar zwaar op de maag ligt, hebben de wethouders al een kostelijk argument aan de hand ge daan, dat een doekje voor het bloeden kan zijn. Het Haarlemse' bloed wel te verstaan. B. en W. van Haarlem hebben in de raad altijd bij bepaalde voorstellen moeten aan horen de gemeenplaats: en waarom kan dat nu niet in de vijfde stad van het land! Kijk dat verwijt zijn ze in Haarlem bin nenkort kwijt. En dat is echt wel prettig voor B. en W. van Haarlem, want eerlijk gezegd, zegt vijfde stad van het land heel wat meer dan zesde stad. Dat is zo niks. Vijf is een mooi getal. Zes is veel minder zeggend. Geen raadslid zal het in de Haar lemse raad in zijn hoofd halen te zeggen: „en dat moeten wij als zesde stad van het land maar eens versieren." Als je bij de grote vijf bent, tel je mee. Dat is de ge meentelijke hoofdklasse van full-profs, die eens met de vuist op de regeringstafel kun- schouwburg. Begin juni was het verschil in inwonertal met Haarlem nog slechts 1913. Per maand loopt .Endhoven thans ongeveer 250 inwo ners op Haarlem in. Om precies te zijn 254. Wie een voorzichtige berekening gaat maken, komt op een termijn van 7 to 8 maanden uit om Haarlem te kloppen. Het ziet er r.aar uit, dat in de loop van januari 1961 (tegen eind december 1960 lijkt wat optimistisch) Eindhoven dit pro- motie-feest kan vieren. Annexatie Misschien wordt het een maandje later, want je kunt nooit weten of er plotseling grote woningbouwcomplexen in een van de gemeenten worden betrokken. En eventue le annexatie van een gedeelte van Haar- lemmerliede levert niet veel meer dan 150 inwoners aan Haarlem op. Voor Eindhoven zal de annexatie van Tivoli en enkele stukjes van de andere randge meenten nog wel even duren. Annexatie van Bloemendaal cn Overveen, zoals een commissie al eens geadviseerd heeft, lijkt uitgesloten. In deze rijke gemeenten wo nen teveel Tweede Kamerleden, zeggen ze op het stadhuis van Haarlem. Ook professor Romme woont daar en die wil beslist niet bij Haarlem. Nee op een redder van de dreigende de gradatie is voor Haarlem weinig kans. Zelfs annexatie kan geen redding bren gen, zelfs geen belangrijk uitstel van exe cutie. De cijfers wijzen het uit. En of het nu januari of februari 1961 wordt, dat doet er niet veel toe. De machtsovername van vijfde stad ter ere, zijn er al enkele plan nen voor een troostexpeditie naar Haar lem. Een plaatselijk blad wil al een uit wisseling van enkele artikelen over en weer om de promotie-degradatie te vieren. Ben van Gelder heeft zelfs al een plan een Eindhovens eltfal tegen een Haar lems elftal te laten spelen. Er zijn ook sportevenementen mogelijk Gelukkig is het winter zodat de Haarlemse honkbal lers, die ons beslist de broek zouden op doen, niet kunnen opdraven. In de cultu rele uitwisseling kan Haarlem ook nog een mooie rol spelen. Maar laat dat varkentje maar aan Pie Jacobs over. Deze Eindhovense V.V.V.-di- recteur heeft net zolang gepraat tot ze er in Haarlem ingetrapt zijn om mee te doen met dit Eindhovense feest. Want je kunt toch moeilijk zeggen, dat Haarlem kan feesten. Al worden ze goeie zesde. Ze zul len ons vast en zeker tracteren op Droste- 1 1SI1II1MB Eindhoven dreigt binnenkort Haarlem te onttronen als vijfde stad van het land. Maar de nieuwbouw in de Spaar- nestad zoals deze woningen in Park- wonen. En Eindhoven is bijna vol wijk kan ervoor zorgen dat Haarlem op de lange duur toch weer nummer vijf wordt. In Schalkwijk komen over enige jaren veertigduizend mensen te Op het stuk van hoger onderwijs is Eindhoven vóór op Haarlem. Of moe ten we zeggen: nóg voor? Deze ma quette geeft een beeld van de techni sche hogeschool in de lichtstad, maar over enige tijd zal Haarlem wellicht óók een T.H hebben. Eén, die nóg moderner is dan de Eindhovense. flikjes en een kopje thee. Wij zullen ze met de boerenkapel omver blazen. Jam mer genoeg zijn we voor die datum nog geen bisschopsstad. Anders hadden we ook even een stille tocht naar de Bavo kunnen maken om de groeten van onze bisschop te doen. Kijk dat heeft Haarlem met zijn rijke culturele klimaat nog op Eindhoven voor. Maar daarvoor moeten we in Rome zijn. Als we vijfde stad zijn, gaan we een vreugdevuur maken van aardrijkskundeboekjes waarin nog staat, dat Den Bosch de hoofdstad van Brabant is. Want Eindhoven is volgens burgemees ter Witte in feite de metropole van het zuiden. Met woorden van troost aan B. en W. van Haarlem ga ik eindigen. Eindho ven heeft de eindspurt in de genadeloze achtervolging tot vijfde stad ingezet. Er wordt elke dag zichtbaar vele meters in gelopen op de stad van achtervolgingsspe cialist G. Peters. Vandaar een wekroep aan alle inwoners en bewoners van pen sions die nog elders staan ingeschreven. Helpt mee om de x-esterend: 1900 Haar- lemmertjes te overtroeven. Als het kan maak een amoureuze avance om een Haarlemse joffer naar de Eindhovense dreven te brengen. Trouw er gauw mee, dat ze hier wordt ingeschi-even. En denk erom de nieuwbakken Eindhovenaar, die de laatste trap in de spurt tegen Haarlem geeft, dus Eindhoven vijfde stad maakt, mag elk jaar bij de bevrijdingsherdenking voorop staan. Midden tussen de ijverige comitéleden, hun vrienden en familie met aangetrouwde gemeenteambtenaren. Daar is misschien nog wel een klein plaatsje vrij, al zal het ook dringen worden tussen die zwartgerokte heren, die alleen voor de herdenking in de kerk volop uitnodigingen sturen. Maar laten we de eenheid bewa ren en eerst Haarlem kloppen. Tot zover deze Eindhovenaar. Nu no,2 een stem uit Haarlem. Een deskundige stem: die van de heer H. H. Janssen, hoofd van de afdeling bevolking, ver- bestaat de gelegenheid het abonne mentsgeld automatisch van hun giro rekening op de onze over te laten schrijven. Hierdoor komt het aanbieden van kwitanties te vervallen, terwijl onze abonnés ook niet elk kwartaal de moeite behoeven te nemen een giro biljet uit te schrijven. Indien u hiervan gebruik wilt maken, verzoeken wij u een machtigingsfor mulier bij onze administratie aan te vragen. ADMINISTRATIE HAARLEMS DAGBLAD Telefoon 15295 (6 lijnen) De loting voor de wedstrijden om het Europese honkbalkampioenschap dat in Barcelona worden gehouden, heeft het volgende resultaat gehad: Donderdag 22 september: Nederland- Italië Spanje-Duitsland; zaterdag 24 sep tember: Nederland-Duitsland, Italië- Spanje, zondag 25 september: Italië- Duitsland, Nederland-Spanje. Sport in Kort ju, PAARDESPORT. De Nederlandse hengst Hairos II en de Italiaanse draver Tornese zijn in een vliegtuig gezet met bestemming Rome. Daar zullen zbii op 4 september aan een draverij deelnemen. Advertentie EEN ONVERGETELIJKE LEKKERNIJ Banketbakkerij - Pijnboomstraat 96 Hoogerwoerdstraat 11 - Telefoon 53158 In elk Olympisch jaar wordt het wereld kampioenschap dammen gespeeld in toer- nooivorm, en de Internationale Dambond heeft de organisatie van het toernooi 1960 opgedragen aan de Koninklijke Nederland se Dambond, die in april 1961 zijn vijftig jarig bestaan zal viex-en. Het wereldkam pioenschap 1960 vormt een onderdeel van deze viering. Aan het toernooi wordt deelgenomen door de kampioenen of hun plaatsvervan gers van de bij de internationale bond aan gesloten landelijke bonden. Rusland heeft twee vertegenwoordigers, namelijk de hui- kiezingen en burgerlijke stand van de Haarlemse gemeentesecretarie. „Ik ben ook maar een profeet die brood eet", aldus, bescheiden, de heer Janssen. „Inderdaad loopt Eindhoven snel op Haarlem in, maar of dat over een langere tijd bezien ook zo zal zijn? Eindhoven raakt langzamerhand vol en wij kunnen heel Schalkwijk nog vol bouwen. Ruimte voor bijna veertig duizend mensen. Bovendien is de bouw activiteit in Haarlem thans ook goed op gang gekomen. Neen, ik geloof wel dat Eindhoven ons misschien gauw inhaalt, maar op de lange duur zal Haarlem on getwijfeld weef vijfde kunnen worden". En tenslotte nog iets over de feesten. Eindhovenaren hadden het vermetele plan om op een „neutrale" plaats een ontmoeting te arrangeren tussen Eind hovens en Haarlems colleges van B. en W. Verder zouden er uitwisselingen zijn, muziek en wat al niet meer. In Haarlem bleek men hier niet zoveel voor te voe len. De feestelijkheden zullen zich nu vermoedelijk beperken tot eén uitwisse lin? van. telegrammen. Wat kan je zoal af praten met de directeur van de Gemeentereini ging, zult u vragen. Wel, er zit meer stof in rei niging, dan u denkt en dat mag u opvatten zo ge wilt. De heer Eiken dal, Grönninger van ge boorte (maar een die door zijn lange verblijf in de beschaving geen enkele lettergreep meer consumeert), jong van jaren voor een direc teur! vader van drie kinders, oud'voetballer (Be Quick en HFC) ple zierig causeur en opper - vuilverwijderaar van professie, weet er uren van te vertellen. Weet u, zo zegt hij, dat we de gestegen wel stand in het vuilvat te rugvinden? Meer schil len en dozen, want we eten er goed van, maar ook meer grote stukken, zoals bijna gave matras sen, penantkastjes,, hele en en halve bankstellen en noem maar op. zaken die vroeger bij de vod denman belandden, maar die er tegenwoordig geen rooie duit meer voor over heeft, omdat de tweedehandshandel in meubelen op een heel laag pitje is gekomen. Wij van de gemeente reiniging kunnen dat goed merken. Wilt u cij fers? In het tweede half jaar van 1957 hadden we 548 schuiten nodig om het vuil weg te trans- portei-en (naar Broek in Waterland, waar men er plassen mee dempt), ter wijl in het eerste half jaar van 1960 er 727 schuiten nodig waren, bijna 200 meer.Wel moet u dit cijfer een beetje relatief zien. want in dat eerste halfjaar valt de schoonmaak en volgens de traditie wor den dan alle Hollandse huizen met bezemen ge keerd Zo tussen Pasen en Pinksteren maken wij „piekweken". daarna ebt het af. Ja, het is wel vreemd, dat wij „zindelijke" Hol landers op onze straten en grachten zijn. We hebben constant een baggermolen, twee vis- vletten en baggervletten in de grachten en we „vangen" altijd goed: oude ledikanten, fiets- frames en wat er zoal meer in het water wordt gemikt. En at de vuile straten betreft: naast de voorzieningen di° wij treffen zoal het plaatsen van papiei-bakken, het rondsturen van veeg- machines en straatve gers, moet het publiek „als het ware van bin nenuit" tot het schoon houden van zijn eigen straat en stad worden opgevoed. Dat het kan, bewijzen bijvoorbeeld de Zwitsers, die een soort collectief rein- heidsgevoel demonstre ren, vaak tot in het absurde. Misschien ligt hierin een taak voor de scholen en de jeugdver enigingen. We keren terug tot het onderwerp vuilnisbak ken. Wordt er wel eens iets waardevols gevon den? Door de reinigings diensten zelden, want de vuilnisauto's worden direct leeggestort in de schuiten. Maar als iemand iets heel waar devols mist en er zeker van is. dat het in de bak belandde, ons bo vendien terstond belt, dan zijn wij bereid die auto leeg te storten op de weg en te gaan zoe ken. Een hoop romp slomp natuurlijk, om van tijd en geld maar niet te spreken, maar a-Ja-bonheur, we zijn er per slot om het publiek te dienen. Zo hebben we een keer een grote doos shag teruggevonden, die een sigarenhandel ons bij vergissing met leeg fust had meegegeven. Ja, hoe wordt men reinigingsdirecteur? In de heel grote steden neemt men daar Delftse ingenieurs, maar hier in Haarlem kon ik als MTS-er nog terecht, mede door het feit dat de kennis over het ma terieel mij met de pap lepel is ingegoten. Vader had een autozaak in Groningen en toen ik twaalf jaar was, kreeg ik rijles van mijn broer, die veertien was. Na mijn M.T.S.-tijd kwam de mobilisatie en daar na, in 1940 belandde ik bij de spoorwegen. Zes tien jaar heb ik het daar als technisch ambtenaar uitgehouden, voor een groot deel in Haarlem, recht tegenover mijn huidige kantoor. Maar de Spoorwegen verplaat sen graag hun mensen xn nu zijn Groningers zo: ze willen wel graag uit hun stad weg, maar je moet niet met ze rond- sollen. Toen solliciteerde ik dus bij de Gemeente- reiniging in Amsterdam en werd chef van de centrale autowerkplaats Als zodanig speelde ik mijn rol bij de aankoop van het materieel. Toen kwam deze vacature in Haarlem en ziedaar. Ja ziedaar, een aller- olezierigste GroningeT die met hart en ziel werkt en vecht voor een schoon Haarlem. Bart L. Joris dige wereldkampioen I. Koeperman en de Russische kampioen 1959 W. Tchegolev. Ook Nederland heeft een tweede deelnemer teneinde een even aantal spelers te ver krijgen. En zo zullen voor ons land de kam pioen 1960 W. de Jong en de kampioen 1959 B. Dukel aan de borden verschijnen. In totaal zijn er veertien inschrijvingen, en de lijst ziet er als volgt uit: I. Koeperman en W. Tchegolev (Rusland), Hugo Verpoest (België), A. Agliax-di (Monaco), A. A. graaf de Descullar (Marokko). Baba Sy (Senegal), E. Fanelli (Italië), R. van Ast (Australië, tweede in kampioenschap 1960), M. Deslau- riers (Canada), R. J. Saint Fox-t (Haiti), Sen A Kaw (Suriname), W. de Jong en B. Dukel (Nederland). Uit Frankrijk komt de kam pioen 1960 die nog niet bekend is maar vermoedelijk Abel Verse zal zijn. De data van het toernooi zijn 13 oktober tot en met 12 november, en er zal in steden in alle provincies van ons land worden ge speeld. De opening zal worden verricht in Krasnapolsky in Amsterdam, de sluiting in het Concex'tgebouw in Haarlem. Twee inwoixers van Boskoop, een 31- jarige steward en 'n 16-jarige varensgezel, zijl. door de Haarlemse politie, als ver dacht van oplichting, gearresteerd. Een hunner kwam gisteren bij een Haar lemse pastoor om geld vragen voor het kopen van benzine voor zijn bromfiets, waarmee hij naar zijn woonplaats wilde gaan. De pastoor vertrouwde het niet en belde de politie. Eer politieman spoedde zich per scooter naar het opgegeven adres. Hij voelde de jongelui aan de tand en zij bekenden be halve in Haarlem ook in andere plaatsen hun tx-uc te hebben uitgehaald. Begin augustus vertrokken zij met twin tig gulden op zak voor een trektocht uit Boskoop. Toen het geld op was, voorzagen zij in hun onderhoud door in de plaatsen waar zij kwamen, pastoors op te lichten, in totaal voor 16Ö, In Amsterdam hadden zij vier keer suc ces en verder in Alphen aan de Rijn, Baarn, Laren, Soestdijk en Hilversum. Behalve pastoors lichtten zij ook winke liers op, namelijk in Bovenkerk een krui denier en in Amstelveen een winkelier in kampeerartikelen. Door het wantrouwen van de Haarlemse pastoo: liepen zij hier tegen de lamp. De Boskopenaren zijn ingesloten. Advertentie ELEGANTE PULLOVER Moderne lange kraag mei knoopgarnering. Zwart - rose - lila - cognac - lichtgrijs. 4 4 qe Tot maat 46 I 4.*3 MODERN VEST grote kraag. 1e kwal. Shetland wol. Tot maat 48. De nieuwste gemêleerde kleuren, o.a. mosgroen, anthraciet bruin MODESHOW, donderdag 29 sept. In het Con. eertgebouw. Kaarten ƒ150 inclusief THÉ-COM- PLET reeds nu verkrijgbaar. MODEHUIS ANEGANG 26 TELEFOON 10643 Naar aaanleiding van de bespreking in ons blad van zaterdag van de film „Sa boteur", die deze week wordt vertoond in het Frans Hals-theater, maakt een atten te lezer ons opmerkzaam op een verwar ring, welke de recensent heeft parten ge speeld. De bespreking gewaagt van het feit, dat deze film door Hitchcook nog in zijn Engelse tijd werd gemaakt. Inderdaad heeft Hitchcook in 1936 een film gemaakt onder de titel „Sabotage". Die film heeft ook kwalitatief niets van doen met „Saboteur", welke in 1942 tot stand kwam in de Verenigde Staten. Deze jaacste film draait momenteel in 't Frans Hals-theater. Afgesloten. Wegens herstelwerkzaam heden zijn de Zwarteweg, de Centenbrug alsmede de wegen in plan „Bloemhof" in Bennebroek van woensdag tot en met zaterdag voor alle verkeer in beide rich tingen afgesloten.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5