Twee Australiërs, Theile en Rose, prolongeerden Olympische titels MARATHONLOPER FRANS KUNEN ACHT ZICHZELF EEN GROENTJE EN vreest vooral de hitte Op de 400 m vrije slag heeft Tineke Lagerberg een kansje Deen Paul Elvstroem startte te Skiffeur Redelé uitgeschakeld vroeg maar keerde terug Nederlandse schermsters uit het Olympisch florettoernooi Dawn Fraser kwam in moeilijkheden Nieuw-Zeeland nog steeds ongeslagen in hockeytoernooi Anti-climax in de tweede ronde Laatste Olympisch nieuws DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1960 15 Vrijdag 2 september Drie gouden medailles voor Russen en Turken Nu-of-nooit Nederlandse zeilers deden het in het algemeen niet slecht op derde dag Supporters voor USA 12.45—13.00 uur, 17.45—18.00 uur, 18.40—19.00 uur, 22.00—22.30 uur, 23.45 23.55 uur (Hilversum II 298 meter). Reportages, beschouwingen en uitslagen van de Olympische Spelen. 999 Het Olympisch programma bevat vrij dag: AtletieK (ochtend en middag), roeien ochtend en middag), basketbal (middag en avond), boksen (middag en avond), schermen (morgen en middag), hockey (ochtend en middag), worstelen (och tend en avond), zwemmen (ochtend en avond), waterpolo (middag en avond). (Van onze speciale verslaggever). Prinses Gracia van Monaco, samen met broer Jack, de roeier, op de tri bune, was het uiteraard toch al on rustig in het zwemstadion, maar toen Je diverse supportersclubs zich tijdens twee finales gingen roeren, werd het een complete heksenketel. Dat was >ntussen geen bezwaar voor twee rou tiniers om iets heel bijzonders te doen: zij prolongeerden hun vier jaar geleden verworven Olympische titels. En het waren beide Australiërs, die dit presteerden. Eerst zwom Murray Rose - in een tijd die meer dan negen seconden sneller was dan die welke hem in Melbourne goud opleverde - zich naar de overwinning in de eindstrijd 400 meter vrije slag en een kwartiertje later sloeg zijn landgenoot David Theile een natte hand tegen de bassinrand, als winnaar van de 100 meter rugslag. en in beide gevallen betrof het een nieuw Olym pisch record, zodat ook Theile dit- ïaal sneller was dan vier jaar geleden. Dat waren twee prachtige successen en ze werden overtuigd behaald. De 400 me ter finale leek weliswaar eerst een affai re tussen de Japanner Yamanaka en de Amerikaan Somers te worden Somers had toen trouwens de snelste tijd van al len gemaakt maar halverwege kwam Rose onweerstaanbaar opzetten en op 50 meter van de finish was er al geen spanning meer rond de eerste plaats. Er is toen echter enorm „geknokt" voor zil ver en brons. Na een enerverende strijd, die tot de laatste centimeters werd uitge vochten en waaraan dankzij een felle eind spurt ook de Schot Ian Black kon mee doen, tikte Yamanaka als tweede aan en werden Black en de helemaal teruggeval len Somers op de streep nog door Kon- rads verslagen. David Theile was veruit de sterkste op de 100 meter rugslag. Hij lag al voor toen er gekeerd moest wor den en dat deed de Australiër dermate krachtig, dat zijn voorsprong prompt tot enkele meters aangroeide. Achter zijn rug ontspon zich een hevig gevecht om de overige prijzen. De beschik bare Fransen dreven via spreekkoren hun landgenoot Christophe tot de uiterste krachtsinspanning aan en de Amerikanen, wier zwemmers MacKinney en Bennet gunstig lagen, hoopten dat die twee Theile alsnog „in de tang" zouden kunnen nemen. Maar daartoe waren de Amerikanen niet bij machte. In Theile's kielzog ging het drietal de laatste meters in. Het werd goud voor Theile, zilver voor MCKinney en brons voor Bennet. Het zou een dag vol rozengeur en ma neschijn voor Australië, zijn geweest in dien niet Dawn Fraser, de triomfantelij ke winnares van de 100 meter vrije slag, in de series 400 meter in moeilijkheden was gekomen. Of het nu kwam doordat de kampioene, de tegenstand onderschat had, of dat zij een inzinking na zoveel dagen van spanning doormaakt, dat is een vraag, vast staat in elk geval dat haar stijl wel mooi was, maar haar tempo niet hoog genoeg om haar serie te winnen. De veel feller zwemmende Zweedse Ce- derqvist en de pittige Engelse Nancy Rae begonnen onmiddellijk aan een zwaar ge vecht om de kopplaats en pas in de laat ste meters rukte de eerst vijfde, later vier de en derde liggende Fraser aanmerkelijk naar voren op. Haar tijd 4.57.6, was lang niet slecht, ondanks haar derde plaats en haar finaleplaats is verzekerd, maar niet minder dan vier meisjes waren toch snel ler en onder hen was Chris von Saltza, die in ideale stijl, zeldzaam soepel, door het water gleed en in 4.53.6 meteen maar een nieuw Olympisch record vestigde een record dat overigens nog lang niet in de buurt van haar eigen wereldrecord (4.44.5) komt. Onze Nederlandse meisjes Tineke Lager berg en Corrie Schimmel plaatsten zich voor de eindstrijd en Tineke Lagerberg had althans de voldoening een snellere tijd te hebben gezwommen dan Fraser. Maar, hoewel Lagerberg in tijd gemeten vierde werd en Corrie Schimmel zevende van de acht finalisten, zal er een eindrush volgens 't principe Heemskerk Mensonides aan te pas moeten komen om één van onze meisjes op het ereplatform van de 400 me ter vrije slag te doen belanden. Eerlijk ge zegd zien wij die kleine, buitengewoon fel le, Tineke Lagerberg er op aan, dat ze dit vanavond presteren gaat. De uitslag van de eerste serie van het nummer 400 meter vrije slag dames luidde: 1. Chris von Saltza (V.S.) 4.53.6 (nieuw Olympisch record); 2. Tineke Lagerberg (Nederland) 4.57.C; 3. B. Segerstrom (Zwe den) 4.57.6; 4. Gisela Weib (Duitsland) 5.08.6; 5. Judy Samuel (G.B.) 5.12.9; 6. P. Saini (Italië) 5.13.1; 7. K. Esaka (Japan) 5.26.8; 8. E. Wada (Japan) 5.26.8. Felle strijd tijdens de Olympische ived- strijden in de Star-klasse. 14.5517.30 uur: Filmoverzicht. Atle tiek: halve finales 100 meter dames: finale vèrspringen heren; serie 200 meter heren; finale 400 meter horden heren; finale 100 meter dames: vertrek 20 km. snelwandelen; finale kogelsto ten dames. 18.1518.45 uur: Roeien: halve fina les. 20.2020.30 uur: Olympisch allerlei. 20.3021.30 uur: Zwemmen: finale 200 meter vlinderslag heren; finale 4 x 100 meter wisselslag dames. Filmover zicht. De Fransman Jacquel kijkt hier ken nelijk bezorgd uit naar de plaats waar de Bulgaar Bombalon hem neer zal smakken. Rusland heeft beslag gelegd op drie gouden medailles in het Olympisch Grieks- Romeins worstelen dat vandaag vroeg ein digde. Rusland en Turkije deelden de eer ste plaatsen met drie gouden medailles elk, Roemenië en Bulgarije legden beslag op de andere twee. Alleen de Turk Mithat Bayar, Olympisch kampioen welterge- wicht, wist zijn titel te prolongeren. Koridze (Rusland) versloeg Martinovitsj (Joegoslavië) in de match om de lichtge- wichtkroon. Het brons ging naar Gustaf Freij (Zweden). Sille (Turkije) won de gouden medaille vedergewicht en zijn land genoot Torel Kis de halfzwaargewichtti- tel. Karavaev, (Rusland) legde beslag op het Olympisch goud in het bantamgewicht, Ivan Bogdan op dat in de zwaargewicht klasse. De vlieggewicht titel was voor de Roemeen D. Pirvulescu. nog even de strijd voort, doch toen ging het tempo omlaag. Drie lengten voor de Neder landse vertegenwoordiger ging de Ameri kaan over de finish. De uitslag van deze tweede herkansing skiff, waarvan alleen de winnaar overgaat naar de finale die zaterdag wordt gehou den, luidt: 1. Harry Parker (V.S.) 7.29.86; 2. Lex Redelé (Nederland) 7.32.93; 3. Sid Ran (G.B.) 7.50.31. Het was vanmorgen veel koeler in Rome. De zon gluurde af en toe door het wolkendek heen. Toch werden nog tempe raturen van ongeveer 40 graden Celsius (86 graden Fahrenheit) verwacht. Nog al tijd heet, maar de laagste temperatuur tij dens de Spelen tot dusver. In Napels, waar vandaag de vierde heats van de zeilwedstrijden worden gehouden, verwachtte men matige wind, en een ge leidelijk woelig wordende zee. ZWEMMEN Voor de finale van de 200 meter vlinder slag heren, die vrijdagavond wordt ge zwommen plaatsten zich: Mike Troy (V.S.) 2.18.0; Gillanders (V.S.) 2.18.7; Kuzmin (Rusl.) 2.19.1; Dennerleni (It.) 2.20.5; Izutsu (Japan) 2.21.5; Hayes (Austr.) 2.21.6; Yoshi- muta (Japan) 2.21.7; Berry (Austr.) 2.23.1. De hockeyploeg van Nieuw-Zeeland bleef woensdagmiddag ongeslagen in groep A. Zij won met 4-1 van het sterk defensief spelende Denemarken. Bij de rust was de stand 3-1. De stand in poule A luidt nu: India 2 Nieuw Zeeland 2 Nederland 2 Denemarken 2 2 0 0 4 14—1 1 1 0 3 5—2 0 1 1 1 2—5 0 0 2 0 1—14 In groep C van het Olympische hockey toernooi versloeg Duitsland met 5-0 Frank rijk. De Duitsers leidden bij rust met 2-0. Stand in groep C luidt: Kenya 1 1 0 0 2 1 0 Juitsland 2 1 0 1 2 5 1 frankrijk 2 1 0 1 2 2—5 italië 1 0 0 1 0 0-2 In het wielerstadion won Spanje van Zwitserland (groep D) met 5-1. De rust stand was 4-1. De stand in groep D is: Spanje 2 1 1 0 3 5 1 België 2 1 1 0 3 5 3 O-oot-Brittannië 2 0 2 0 2 1 1 Zwitserland 2 0 0 2 0 3 9 Hans Sleeswijk, de Nederlandse verte genwoordiger, startte op deze nogal win derige dag bijzonder goc-d. Zelfs kwam hij in de kopgroep uit het eerste kruisrak. In de volgende kruisrakken liep het hem ech ter, allemaal weer tegen. Dg wind draaide op momenten waarop de man uit Bussum het niet verwachtte. Steeds verder raakte hij achterop zodat hij als 24ste door de aankomstlijn ging. De overige twee Nederlandse combina ties de Flying Dutchman van Verhagen en de draak van Wim van Duyl deden het bijzonder goed. Vooral de omstandig heid dat de wind in kracht toenam is er de oorzaak van geweest dat de Nederland se Olympische zeilers, die nu eenmaal ge wend zijn aan zwaar weer, zich in het voorste gelid hebben kunnen handhaven. Toch begon de Rotterdammer Verhagen maar zeer matig, als 14de rondde hij de eerste boei. Doch het ruimwindse rak dat volgde wist Verhagen planerend een vijf tal concurrenten te passeren en ook op de kruisrakken verbeterde hij zijn positie aanzienlijk. Zelfs heeft de Nederlandse F.D.-zeiler nog met de Russische crack Shelkolnikov strijd geleverd om de vierde plaats. Dat gevecht verloor hij evenwel, zodat de Rotterdammer als vijfde eindig de. Voor de reputaties van de cracks toon den de F.D.-zeilers niet het minste respect. Rolf Mulka, de wereldkampioen van 1957, en diens opvolger Tasker spelen al geen rol van betekenis meer. Zelfs Mario Ca- pio, de Italiaan die in 1959 met groot ver toon de wereldtitel behaalde, heeft nauwe lijks nog kansen op de titel. Wim van Duyl voelde dat het ditmaal nu-of-nooit was. Hij startte, bij een wind snelheid van 8 meter per seconde, uitzon derlijk goed. Hij nam risico's, doch dat was volkomen verantwoord. Op kop ging de Nederlander zelfs op het eerste merk teken af. Die eerste boei rondde hij met ruime voorsprong op de zeilers uit Argen tinië, Italië en Uruguay. Zeker 300 meter achter de boten aan de kop volgde het middenveld. Helaas bleef de beloofde verhoogde windkracht uit en zelfs werd het iets rus tiger op het water. Die onverwachte ver andering heeft de Nederlander waarschijn lijk zijn eerste plaats gekost. In het ruim windse vak werd Van Duyl al spoedig in gelopen door de Argentijnse en de Ita liaanse vertegenwoordiger. Wel wist hij nog door een geforceerde manoeuvre Ita lië bij het ronden van de boei voorlopig van zich af te houden. Het lukte echter niet meer, steeds verder vergrootten de Argentijnse en de Italiaanse Drakenzeiler hun voorsprong. Ook kroonprins Constan- tijn passeerde de Nederlander nog. In het laatste kruisrak forceerde de Italiaan Co- sentino de beslissing: als eerste ging hij door de finish. Het klassement na drie races in de Draken- klasse luidt: 1. Italië 3596 pnt.: 2. Argentinië 3119 pnt.; 3. Canada 3040 pnt.: 4. Griekenland 2642 pnt.; 5. Nederland (Van Duyl) 2086 pnt.; 6. Verenigde Staten 1827 pnt.. Het klassement in de Starklasse luidt na drie races: 1. Rusland 4247 pnt.; 2. Bahama- eilanden 3030 pnt.; 3. Portugal 2691 pnt.; 4. Italië 2645 pn;t.; 5. Zwitserland 2441 pnt. Het klassement, na drie races in de Flying Dutchmanklasse luidt: 1. Noorwegen 3174 pnt.; 2. Groot-Brititanndë 2785 pnt.; 3. Rhodesie 2707 pnt.; 4. Denemarken 2676 pnt.; 5. Italië 2382 pnt.; 6. en 7. Nederland (Verhagen) en Rusland 2271 pnt. De stand in de Fimnjollenklasse na de vier de dag luidt: 1. Denemarken 4236 pnt.; 2. Rus land 3613 pnt.; 3. België 3219 pnt.; 4. Frank rijk 2613 pnt.; 5. Joegoslavië 2585 pnt.; 20. Ne derland (Sleeswijk) 1122 pnt. Het klassement na drie races in de 5,5 me ter klasse luidt: 1. Verenigde Staten 3237 pnt.: 2. Zwitserland 3061 pnt.; 3. Denemarken 2742 pnt.: 4. Australië 2158 pnt.; 5. Argentinië 2107 nnt. Evena-is verreweg de meeste scherm - sters uit Westelijke landen hebben de drie dames Nina Kleyweg, Elly Botbijl en Dany van Rossem zich in het individuele florettoernooi van de Olym pische Spelen niet kunnen handhaven. Ni- na Kleyweg en Elly Botbijl overleefden de eerste ronde, maar werden in de tweede kansloos uitgeschakeld. Dany van Ros- „Als ik zaterdagavond 10 september omstreeks half acht bij de Ark van Constantijn arriveer, geloof ik wel dat ik tevreden kan zijn". De man, die deze voor u wellicht mys terieus-klinkende woorden zegt, ligt. te rusten op zijn bed in het Olympisch dorp en heet Frans Kunen. Hij spreekt over de marathon, waaraan hij de enige Nederlandse deelnemer zal zijn, net als destijds Janus van der Zande. Dat brave bak kertje uit Halsteren presteerde het in Helsinki om 15de te worden en als Frans Kunen, die sportinstructeur is en uit Breda komt, iets dergelijks presteert, heeft hij zijn uitzen ding gerechtvaardigd. Zijn binnenkomen om half acht slaat op een tijdsberekening die Kunen gemaakt heeft. De start van deze misschien wel zwaarste race uit heel 't over laden Olympisch programma, is om half zes en als onze landgenoot in 2 uur het par koers van 42 kilometers onder de zolen laat doorgaan, schat hij zichzelf bij de eerste twin tig en dat is een eis die hij zichzelf zonder meer gesteld heeft. Toen wij hem spraken kwam hij juist terug van eei. rit per auto over het parkoers. Was het hem meegevallen": Wat het wegdek betreft zeker „Ik had op de t.v. al wat ge zien en toen leek het mij, dat er heel wat kinderhoofdjes en zwerfkeien in zaten, maar dat valt erg mee. Verreweg het meeste is asfalt, wel met bul ten en kuilen, maar toch asfalt. Alleen in de buurt van de Via Apttia Antica heb ik stenen gezien". Maar Frans Kunen heeft andere zorgen: de warm te en de vele klimmingen, die er in de marathonroute zitten. Vooral in de buurt van het EUR-centrum heeft hij geïm poneerd naar een stuk of vier tamelijk steile heuvels zitten kijken. En wat de warmte be treft: ontzettend veel hangt af van de vraag hoe hij daarop reageert. Voorspel dat maar eens van tevoren! „Ben je een mooi weer of een slecht weer loper?", vra gen wij, door een tiendaags verblijf in de subt.ropen ver geetachtig geworden ten op zichte van 't doorsneeklimaat in eigen land. Frans Kunen Frans Kunen, „groentje in de marathon race. windt er geen doekjes om. „Alle wedstrijden op één na, die ik dit seizoen heb gelopen, vonden bij fris weer plaats. Trouwens: ik heb in mijn leven nog maar één marathon gelopen, ruim een maand ge leden bij de nationale kam pioenschappen. Je moogt me dus rustig 'n groentje noemen". Dan komt het bestuurslid van de Kon. Ned. Atletiek Unie, de heer R. J. Moerman, zich in het gesprek mengen. We spreken over die kleine Van der Zande, die opmerke lijk fris binnenkwam. Had hij zijn krachten wel goed ver- deeld? Veel meer dan de 15de plaats, die v. d. Zande toen haalde, zat er volgens Moer man voor hem toch niet in. Maar wat Kunen wél kan, en v. d. Zande niet. dat is een hoog tempo gaan en tussen tijds versnellen, als het nodig is. Want Kunen is van oor sprong een baanloper, die later naar de weg is overgestapt naar de crosscountry. Hij heeft een hoog tempo en maakt op de 5000 en de 10.000 meter tij den, die in Nederland gezien mogen worden. „Het enige waar ik echt bang voor ben, is de dorst. Dorst lijden is verschrikkelijk, maar veel drinken is slecht voor 'n marathonloper. Als het kan, zou ik helemaal niets willen drinken, dat deed ik vorige maand in Eindhoven ook. Maar toen was het zoiets van 16 graden en nu zal het allicht in de dertig zijn. Uit drogen moet je ook niet en op een parkoers als dit, waar bij na geen schaduw is, loop je die kans, als je drinken weigert". „Heb je al getraind?" „Ja, zondag heb ik 15 keer 300 meter gelopen, met tussen pozen in wandelpas. Ik maak te er betere tijden op dan in Nederland, maar dat komt door de temperatuur. Voor de korte afstand is die hier voor treffelijk. Vanavond ga ik in het Olympisch dorp anderhalf uur lopen, zo net omstreeks de tijdd waarop de marathon wordt gelopen". Wat gaat Frans Kunen doen temidden van een veld van 72 lopers, waaronder beroemd heden als Mimoun en de nodi ge sterren uit Engeland, Korea en Japan? Hij is een nuchtere Bredanaar die de enorme uit puttende opgaaf, die hij zich gesteld heeft, koeltjes onder ogen ziet. Krijgt de warmte geen verlammende greep op hem, dan zal hij het uitstekend doen. We zullen maar duimen dat het op 10 september „Hollands weertje" is in Rome! De Nederlandse skiffeur Lex Redelé is in de tweede herkansing van de sculls uit geschakeld. Tot de 1500-meterlyn had de skiffeur van de Dordtsche de 25-jarige Amerikaanse marine-officier Harry Par ker achter zich gehouden. De Brit Sid Ran speelde geheel geen rol meer. Maar toen kwam, tot grote teleurstelling van de Ne derlander, de eindsprint van de Amerikaan. Steeds kleiner werd het verschil. Vier honderd meter voor de finish ging Parker de Nederlandse skiffeur in hoog tempo voorbij. Een ontmoedigende Redelé zette HOCKEY Voor groep B van het Olympisch hockey toernooi is donderdagmorgen de wedstrijd Pakistan—Japan gespeeld. De Pakistani wonnen deze wedstrijd met 100. Paul Elvstroem begreep het niet. Als eerste ging de Deen uit Kopenhagen over de finishlijn, doch het ere-saluutschot bleef achterwege. Toch was het allemaal heel begrijpelijk. De Olympische kampioen was te vroeg gestart op deze derde dag van de Olympische zeilwedstrijden, zodat het startcomité hem in eerste instantie had uitgesloten. Ook de Deen wist dat hij te snel van start gegaan, waarom was hij meteen met een manoeuvre die weinig tijd kostte teruggevaren om opnieuw door de startlijn te gaan. Tijdens die luttele secon den was de Finnjol van Elvstroem echter voor de officials op het startschïp onzicht baar. Natuurlijk diende de Deen meteen na aankomst een protest in. En al is het lang niet zeker dat dit zal worden toe gewezen, toch staan de kansen voor de Olympische kampioen uiterst gunstig. Im mers, verschillende getuigen hebben ge- „Mocht je straks een gouden plak winnen, dan weten we tenminste waar je 'm dragen moet". (Uit de News Chronicle) zien dat de Deense favoriet inderdaad is teruggekeerd en het ziet er dus wel naar uit dat de jury hem alsnog de eerste plaats zal toekennen. sem kwam in de eerste ronde juist één overwinning te kort om zich voor de twee de te klassificeren. Reeds in de eerste ronde met 56 scherm sters uit 25 landen bleek in bijna alle (9) poules, dat de dames uit de Oost-Europe- se landen de toon zouden gaan aangeven; Per land mochten maximaal drie scherm sters deelnemen en van iedere poule, be staande uit 6 of 7 dames, werden de eerste drie naar de volgende ronde geplaatst. Zonder veel moeite slaagden Rusland, Roe menië en Hongarije er in voltallig naai de tweede ronde over te gaan. In die tweede ronde, die woensdagmid dag in het indrukwekkende congrespaleis gehouden werd, kwamen 27 schermsters in 4 poules aan bod en weer ging het om de eerste drie plaatsen. De drie Roemeen se dames Orban, Vicol en Lazar plaatsten zich voor de halve finales, van de Russi sche viel in een barragepartij met de knap pe Oostenrijkse Traudl Ebert alleen mej. Zabelina af en van Hongarije mej. Do- molki. Het moet dus al heel raar lopen indien Roemenië vandaag niet tenminste één me daille wint, vooral omdat mej. Orban van alle deelneemsters de sterkste indruk maakte. Van de tw'ee Russische dames, Rastvorova en Corokhova, kon de laatste zich slechts via een barrage met de Duit se meisjes Mees en Grotzner voor de hal ve finale plaatsen. Tenslotte maakten nog twee dames uit niet-communistische landen indruk: de Frangaise Delbarre, die in de tweede ron de al haar vijf partijen won en de pittige Mexicaanse mej. Roldan, die als enige voor haar land uitkomt en die enkele maanden geleden in Noordwijk alle dames van de Nederlandse olympische equipe vex-sloeg. Met vier gewonnen partijen in de poule met de Russische Corokhova en de Roe meense Orban, tegen wie zij echter beide partijen verloor, plaatste zij zich in de halve finale. Na de voor Nina Kleyweg en Elly Bot bijl hoopgevende eerste ronde (Elly Bot bijl was in haar poule zelfs als eerste geëindigd en Nina Kleyweg werd achter de sterke Roemeense mej. Orban twee de), vormde de 's middags gehouden twee de ronde een ware anti-climax. Onze nationale kampioene eindigde met slechts één gewonnen partij op de zesde p'aats. Zevende en laatste was Jacqueline Appart uit België, die al haar partijen verloor, ook die tegen Nina Kleyweg. In de andere poule begon Elly Botbijl met een magnifieke 4-3 zege op de Roe meense mej. Vicol, die daarna nog drie partijen had (o.a. tegen de Russische Ras tvorova) en er daarvan niet een verloor. Maar daarmee had Elly haar kruit gro tendeels verschoten. Pech had ze boven dien, toen in haar laatste partij tegen de reeds uitgeschakelde Poolse mej. Julito vreemde beslissingen werden genomen. Deze nederlaag bracht meteen de beslis sing, zodat het programma niet afgewerkt behoefde te woi'den. Intussen is het schermtoernooi voor Ne derland nog niet afgelopen. Op het pro gramma staan nog voor 3 september de landenwedstrijden floret damess, waaraan Nederland met 5 dames zal deelnemen (Le- nie Kokkes-Hanepen en Riet Noels waren gisteren slechts toeschouwers) en voor 5 en 6 september de individuele degen-wed strijden, waarvoor onze 16-jarige kampi oen Max Dwinger werd ingeschreven. Het ontbreekt de Amerikanen niet aan supporters tijdens het atletiektoeimooi. Een uit tien schepen bestaand smaldeel van de Amerikaanse zesde vloot is in Os- tia bij Rome voor anker gegaan. De schepen blijven er drie dagen om de be manningen gelegenheid te geven Olym pische wedstrijden te zien.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 15