Haarlemse raad wenst speeltuin op terrein bij Van Dortstraat TAXI 13000 RUBBERLAARZEN REGENKLEDING JAC. v. d. NOORD A. v. d. Veldt gehuldigd bij zilveren raadsjubileum ONDANKS VELERLEI BEZWAREN: Hogere tarieven van bureau voor school- en beroepskeuze aanvaard A. L. Peeters beëdigd als raadslid DECAMERONE VAN EEN ARTS SCHOOLBOEKEN Boekhandel VEKO DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 4 Raad zendt telegram aan Prinses Wilhelmina Fa. A. EVERTS Burgerlijke Stand van Haarlem Kort nieuws Faillissementen „De Kampioen" met twee ploegen in het Zilveren Domtoernooi Subsidie voor Werkplaats Herstel antiek Textiel TWEE AGENDAPUNTEN in het bijzonder hebben de Haarlemse gemeente raad woensdagmiddag veel tijd gekost. Dat was in de eerste plaats het preadvies van B. en W. over de plaats van een speeltuin van de Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin, waarvoor B. en W. een gedeelte van het terrein van de schoolwerktuinen bij de Van Dortstraat hadden voorgesteld. Van verscheidene zijden werd bezwaar tegen deze plaats geopperd, omdat men vreesde dat iets van het stedësehoon verloren zou gaan en tekort zou worden gedaan aan de dringende behoefte aan schoolwerktuinen. Tenslotte machtigde de raad B. en W. zo spoedig mogelijk een partieel uitbreidingsplan voor dit gebied op te stellen. Het andere punt van bespreking vormde de voorgestelde tariefsverhoging van het gemeentelijk bureau voor school- en beroepskeuze. Hiertegen bleken even eens van sommige kanten bezwaren te bestaan. Uiteindelijk werden de nieuwe tarieven met 32 tegen 3 stemmen goedgekeurd. De andere voorstellen werden zonder of met geringe discussie aangenomen. De heer A. L. Peeters werd als raadslid beëdigd. Hij volgt mejuffrouw Bolsius in de K.V.P.-fractie op. De heren B e 11 i n k (V.V.D.) en V a n Marselis Hartsinck (Prot. Chr.) hadden met de heer P i e 1 a g e (Arb) de meeste bezwaren tegen het terrein bij de Van Dortstraat als plaats voor een nieu we speeltuin. De heer Bettink vroeg zich af of er wel voldoende belangstelling was voor een speeltuin in het Kleverpaïkkwartier en of de Van Dortstraat daar dan wel de meest geschikte plaats voor was. Hij vroeg zich verder af of het belang van een speeltuin uitging boven dat van natuurschoon en hij meende op deze vraag ontkennend te moe ten antwoorden. Er was volgens hem wel 'n andere plaats in die buurt mogelijk voor de aanleg van een speeltuin. Ook de heer Van Marselis Hartsinck betwijfelde of er aan de Van Dortstraat behoefte aan een speeltuin was. De heer Pielage had geen bezwaar té gen de speeltuin, alleen tegen de voorge- Op voorstel van burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers heeft de Haarlemse raad woensdagmiddag een telegram gestuurd aan Prinses Wilhelmina ter i gelegenheid van haar verjaardag. In het telegram worden met dank- baarheid de jaren van bestuur van Prinses Wilhelmina herdacht en worden haar de beste wensen ter gelegenheid van haar verjaardag aangeboden. W. van Liemt (KVP). stelde plaats, omdat daardoor tekort zou worden gedaan aan de behoefte aan schoolwerktuintjes. Hij achtte de hoek bij de Schotersingel beter geschikt als plaats voor een speeltuin. De heer Steijaart (P.S.P.) sloot zich in zoverre bij hem aan dat hij van B. en W. de verzekering vroeg dat de schooltuintjes daar niet no dig waren. Indien dit zo was zou hij zijn stem aan het voorstel geven. Dat de heer Pielage niet uit naam van zijn hele fractie sprak bleek uit de woorden van zijn frac tiegenoot Rook huiszen, die in de tweede instantie betoogde dat schoolwerk- tuinen niet aan een bepaalde plaats zijn gebonden, maar een speeltuin wel. De enige, die de voorgestelde plaats met vuur en zonder reserve verdedigde was de K.V.P.-fractievoorzitter de heer Van Liemt. Hij herinnerde de raad er aan hoe reeds in 1956 aan de Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin de toezegging was gedaan dat er een speel tuin gesticht zou kunnen worden. Advertentie Hofdijkstraat 52 - Haarlem -Tel. 12181 Showroom: Wagenweg 104- Tel.12730 COMPLETE KEUKENINRICHTING HAARLEM, 31 augustus ONDERTROUWD: 30 aug., Chr. A. K. Schulze en E. J. van Bleyswijk Ris; 31 aug., B. A. A. van Heijningen en E. C. M. Ronde; G. P. Haas en E. H. Gros; J. Bruijs en E. van Houten: S. H. Sival en J. C. Elzinga; G. Arnoldt en Y. M. van As- selt; K. R. M. Drenth en S. M. Pleertjes; H. F. M. M. Brouwer en S. M. Harde- smeets; Th. Sernee en W. George; T. F. Been en E. K. Pronk; N. W. A. van den Berg en T. I. W. Jansen; J. van Eist en R. Chr. IJlstra; A. van Leeuwen en M. J. Oolders; A. Griekspoor en I. Mooij; F. Visser en M. Nicolai; F. H. Saarberg en D. J. de Groot; J. F. List en M. H. A. van Rullen; A. Stolk en M. Serbée; M. War- nars en C. A. M. Meijnckens; A. H. M. Holst en C. Th. M. Mekel. GEHUWD: 31 aug., J. Schoute en I. N. Steensma; J. G. M. Hageman en J. M. Polle; N. A. M. van Mierlo en C. Sijpestijn; H. H. van der Putten en J. J. Boon; Th. A. Bletterman en P. Janssens; M. A. Balm en J. M. A. Schoorl; W. A. Winands en A. Bakker; F. van Roon en I. Kwaak; P. H. H. Bekker en A. N. Rozendaal; J. P. Hondsmerk en A. S. H. Flaschwinkel. BEVALLEN van een zoon: 30 aug., J. M. Wassinkvan Drunen; M. S. Koek Huikeshoven; J. van HerwaardePool; 31 aug., J. SomersJongman. BEVALLEN van een dochter: 30 aug., M. E. VerdonkBoekhout; 31 aug., J. van NassauRansijn. OVERLEDEN: 29 aug., J. W. Thierens, 73 j., Hyacintenlaan; H. P. Vettewinkel. 83 j., Hazepaterslaan; 30 aug., J. Helmigh. 81 j., Westerhoutpark. De ouders van vijfhonderd kinderen uit de buurt waren verlangend naar het ogen blik dat de tuin geopend zou kunnen wor den en in afwachting daarvan hebben zij reeds alle mogelijke moeite gedaan de kinderen bezig te houden. Hij noemde dit een treffend staaltje van burgergezin. De raadsleden die tegen de voorgestelde plaats waren voegde hij toe: „Als u tegen de plaats bent. bent u tegen de speeltuin. Er is namelijk geen andere plaats. Geef toch geen deuk in de burgerzin." Een betoog in dezelfde lijn leverde wet houder Schippers, die aanvoerde dat er ernstig is gezocht naar een andere plaats. Die is niet gevonden. Bij de voor gestelde reorganisatie is men erin ge slaagd het aantal schoolwerktuinen te handhaven. Hij vond het onverantwoorde lijk een stuk jeugdwerk óp de aangevoer de gronden te weerstreven. Zijn ambtge noot H a p p viel hem bij met een be toog over stedeschoon. Er werd volgens hem veel te lichtvaardig over andere pun ten gesproken. Een speeltuin bijvoorbeeld op het hoekje van de Schotersingel noem de hij een „stedebouwkundige misdaad". De heer Pielage liet zich niet overtui gen. Hij vond op zijn beurt dat men een belemmering van de ontplooiing van het schooltuinenwerk wel een „pedagogische misdaad" kon noemen. Bij stemming bleek dat hij slechts tien andere leden mee kon krijgen (V.V.D.Prot. Chr. en zijn fractiegenoten Voskuilen en Fortgens) zodat het voorstel met 26 tegen 11 werd aanvaard. De voorgestelde tariefsverhoging van het gemeentelijk bureau voor school- en beroepskeuze ontmoette niet overal een even enthousiaste instemming. Over het algemeen was men het er wel over eens dat de tot dusverre geldende tarieven ab surd waren: dat wil zeggen in geen enke le verhouding tot de kosten of tot hetgeen men aan waardevolle adviezen ontving. Toch behield bijvoorbeeld de heer Voogd (Arb) zich het recht voor er la ter indien nodig nog eens op terug te komen als men had gezien hoe alles zou uitpakken. De heren Van Liemt (K.V.P.) en Spek (Prot. Chr.) gingen zonder meer met het voorstel akkoord. Zij waren van oordeel dat men over princi piële kanten beter zou kunnen discussië ren als het rapport van de commissie-ad hoc die een studie over het bureau instelt zou zijn verschenen. De heer Spek was van oordeel dat er van een redelijke ver hoging sprake was. De nieuwe tarieven vormden een redelijke vergoeding voor een dienst aan de gemeente gevraagd. Hij legde er de nadruk op dat de verantwoor delijkheid van de ouders naar zijn inzicht steeds primair gesteld moest worden. Los van kostprijs De heer Bovenkerk (P.S.P.) was daarentegen een andere mening toege daan. Hij had er een principieel bezwaar tegen dat er verband was tussen het voor gestelde nieuwe tarief en de kostprijs. Dit beginsel noemde hij onaanvaardbaar. De verantwoordelijkheid voor het kiezen van een school kan niet meer door de particu lier gedragen worden. Daarom moest volgens hem het tarief los staan van de kostprijs. „Als de adviezen gratis zouden worden gegeven, zouden de kosten voor de ge meente maar een fractie bedragen van de kosten die voortvloeien uit foutieve schoolkeuzes", aldus de heer Bovenkerk. De heer Bettink (VVD) klaagde over de sterke progressiviteit. Een advies van honderd gulden voor inkomentrekkers van 12.500 en meer vond hij aan de hoge kant. De heer Voogd was het hier hele maal niet mee eens. Hij was principieel vóór progressieve tarieven. Wethouder Bakker legde er nog eens de nadruk op dat het oude tarief absurd was. Hij meende dat van een redelijke tarifering sprake was. Overigens zag de wethouder niet waarom men bij de ta riefvaststelling niet van de kostprijs mocht uitgaan. „Je moet je toch ergens op baseren?" vroeg hij. Een kleinere schermutseling had hij nog met de heer Pielage, die een amendement had ingediend over een reductie voor ge lijktijdige adviezen in één gezin. Dit ge lijktijdig wilde hij vervangen zien door „binnen termijn van één jaar". De wethouder voelde hier niets voor, omdat hij voor onbillijkheden vreesde. Het amendement werd met 24 tegen 11 stem men verworpen. Vóór s'~n -ip P.S.P. en negen geestverwanten van de heer Pielage. Vervolgens werd het voorstel van B. en W. met 32 tegen 3 (mevrouw Smitz- Peper en de P.S.P.) aangenomen. Geisers Naar aanleiding van de voorgestelde nieuwbouw in Schalkwijk bepleitte de heer Steijaart (P.S.P.) de aanleg van elek trische geisers in plaats van gasboilei-s. De heer Rood K(.V.P.) was van oordeel dat men dit aan de besturen van de wo ningbouwverenigingen moet overlaten. Hij vroeg of de gemeente de omringende grond rondom de huizen in eigen beheer zou houden. Wethouder Schippers beves tigde dit en zegde de heer Steijaart toe eens te zullen nagaan of het gebruik van elektrische geisers het rendement van het elektriciteitsbedrijf zou kunnen ver beteren. De heer Voogd (Arb.) had erop aange drongen de kwestie van de steunnormen naar aanleiding van een brief van de Algemene Bond van Ouden van Dagen eens in de raad te bespreken, maar de voorzitter had hem eraan herinnerd dat A. P. N. Pielage (Arb.). dit volgens de Armenwet een aangelegen heid was die alleen B. en W. aanging. Wel wilde hij de brief beantwoorden na een vergadering van de commissie voor sociale zaken en de inhoud van de beant woording ter kennis van de raad brengen. Voorts werden door verscheidene raads leden een aantal vragen gesteld. Zo deel de wethouder Happé in antwoord op vra gen van de heren Lichtenveldt (V.V.D.) en Van Velsen (K.V.P.) mee dat de restau ratie van de Janskerk onderdeel uitmaakt van het totaalbeeld van alle restauraties. Er zal een restauratieplan komen voor al le gemeentelijke monumenten. Wethouder Geluk deelde de heer Fort gens (Arb.). mee dat zodra er rijksgoed keuring zal zijn verleend een definitief kleedhuis bij de sportvelden aan de Prins Bernhardlaan zal worden gebouwd. Wet houder Happé zegde de heer Willemse (Arb.) toe te zullen onderzoeken of moge lijk ook in andere straten dan de voor gestelde Jan Haringstraat waar bus sen doorheen rijden parkeerhavens zullen kunnen worden aangelegd. Aan het slot van de vergadering werden de afdelingen voor het begrotingsonder- zoek getrokken. Woensdagmiddag is de heer A.L. Pee ters als lid van de Haarlemse raad be ëdigd. De heer Peeters volgt in de K.V.P.- fractie mejuffrouw A.W.H.M. Bolsius op, die om gezondheidsredenen voor het raads lidmaatschap heeft moeten bedanken. Hij zal in zijn fractie voornamelijk de onder wijsproblemen behandelen. De heer Pee ters is in 1916 in Den Haag geboi-en, waar hij aan de R.K. Kweekschool de on derwijzersakte heeft behaald. In 1933 werd hij onderwijzer aan de R.K. school voor sociaal zwakken en woonwagenkinde ren in Den Haag. Van 1937 tot 1940 is hij als onderwijzer verbonden geweest aan een lagere school in de residentie. Van 1940 tot 1946 was hij onderwijzer in Heemskerk. In laatstgenoemd jaar werd hij benoemd tot hoofd van de R.K. Jongens school St. Bavo in Haarlem, welke functie hij thans nog uitoefent. Vocalistenconcours. Aan het vocalis tenconcours, dat zoals gemeld van 3 tot 7 september in de „Casinoschouwburg" in 's-Hertogenbosch wordt gehouden, zullen 101 zangers en zangeressen, afkomstig uit zestien verschillende landen, deelnemen. De voornaamste landen van herkomst zijn: België met tien deelnemers, Engeland met veertien, Duitsland met eenentwintig en Nederland met vijfentwintig. Advertentie Woensdag na de raadsvergadering was de heer A. van der Veldt het middelpunt van een huldiging ter gelegenheid van het feit dat hij vijfentwintig jaar geleden tot lid van de Haarlemse gemeenteraad was gekozen. Toen zijn familieleden op de publieke tribune hadden plaats genomen sprak de voorzitter van de raad, burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers, het jubilerende raadslid in hartelijke bewoordingen toe. „Deze gelukwensen gelden ook ons. Wij hopen dat U nog vele jaren met hetzelfde vuur en enthousiasme lid van deze raad mag zijn", aldus mr. Cremers, die eraan Op 't rustige Lorentz- plein woont een be weeglijk man: lange zorgvuldig achterover gekamde sneeuwwitte haren, frisse gelaats kleur met daarin twee priemende blauwe pret oogjes. Half Haarlem kent hem en voor de rest vertel ik hoe hij heet: Tjebbo Franken, 77 jaar jong, rustend arts maar scheppend ar tiest, wiens laatste boek (een bewerking van een Duitseversie) „Decame- rone der dokters" zojuist van de pers kwam. Het zoveelste boek en zeker nog niet het laatste, want in zijn gezellig werkvertrek met boeken tegen alle wanden, een kamer vol kunstzinnige trofeeën van vrienden en bekenden, ligt op de schrijftafel al weer het begin van een biografi sche roman, mooi in handschrift geschreven, over de schilder Johan nes Torrentius, of Johan nes van der Beeck. Daar mee blijft dokter Fran ken in de lijn met zijn roman over Frans Hals, die ongeveer acht jaar geleden het licht zag. Geboren in Den Hel der, een halve wees op gevoed door grootmama en kinderloze ooms en tantes, verwend tot in 't oneindige, daarom door zijn vader weer naar Den Helder „verban nen", bestemd voor de belastingen („die lagen me niet zo, ook nu nog niet....") maar zich aangetrokken voelend tot 't artsenambt. „Weet u", zegt hij, dokter zijn is prachtig, omdat je kunt genezen, het lijden kunt verzachten en de vreugde van de beter schap kunt beleven. Mits, zo zie ik het, een dokter iets van een ar tiest in zich heeft. Een pil en een poeder zijn belangrijk, maar soms is het belangrijker met de mond te genezen. Zo heb ik het een 40 jaar ge daan, met de kunst al tijd in de buurt Dat begon al tijdens de studententijd: stu dent, corpslid, rector van het corps, maar het was meer een duik in 't gezelligheidsleven dan in de wetenschap. „Propria Cures", het (laatstelijk nogal omstreden) stu dentenblad, werd dr. Frankens eerste uitlaat klep met zijn rubriek „Ploerterijtjes", later ge bundeld tot het boek „Studentenhaver", de eerste trots en het eerste succes, zodat er al vrij gauw een tweede boek over het studentenleven het licht moest zien: „Lentekalveren". Het waren prachtige jaren, zo vlak na de eeuwwisseling, vol ro mantiek en avontuur, vol drukdoenerige kun stenaars maar ook ke rels als monumenten. Vriend van dr. Franken uit die dagen is de be kende, ook al pen-be- hepte, Amsterdamse ju rist Frangois Pauwels, doch hij zocht en vond contact met nog vele anderen: de toneelspe lers Louis de Vries en Julia Cuypers („speel den je tot tranen bewo gen"), de schrijver Is. Querido („hoog stemme tje en een „omgevallen boekenkast" in belezen heid"), de pianist Dirk Schaefer („die voor de „meisjes van plezier" toen nog op de Cein tuurbaan Chopin speelde om ze te „ont- zinnelijken" en die ge kleed ging in cape en flambard") en hij at regelmatig bij Her man Heyermans (wiens nieuwste Falkland je hij op de weg naar huis al tijd even bij de krant in de bus stopte). Uit die dagen stamde ook de vriendschap tot A. M. de Jong, getrouwd met Wies Defresne (A. M. de Jong die in de oorlog de tegen over hem wonende NSB- ers sarde door al maar lege koffers in huis te halen om razzia's uit te lokken, zonder dat men uiteraard iets vond, een plagerij die hij met de dood bekocht toen hij werd uitgekozen als slachtoffer voor een van de beruchte Silbertan- nemoorden). Ja, wie kent Tjebbo Franken niet, hij die nu nog altijd lid is van de PÉN-club. de Ver. van Letterkundigen, van Teisterbant en Trou moet Blijcken. Hij heeft sinds 1935 een gasten boek aangelegd van al len met wie hij omging en die bij hem thuis kwamen om „tussen het genezen door" de kunst te dienen. Dat boekje is een galerij van knette rende namen, Lodewijk van Deijssel (die bij zijn promotie ruzie maakte met P. C. Boutens), God fried Bomans, schilders, dichters en denkers van naam en faam. „Ik geloof", zegt hij, de handen tegen elkaar kloppend, dat de huidige dokter meer zou moeten lezen, dat wil zeggen meer en andere dingen dan alleen de vaklittera tuur. Geneeskunst is misschien iets te veel alleen „het spuitje" ge worden". Het is heel moeilijk losbreken van deze vi tale arts, die vijf jaar geleden uit de praktijk in 'n (nieuw) manuscript stapte, deze meester Tjebbo en dokter Fran ken of als u 'n andere gelijkenis wilt deze Churchill onder de artsen. Bart L. Joris herinnerde dat de heer Van der Veldt veel heeft bijgedragen tot de juiste be sluitvorming en de toon in de raad. „U sprak altijd van mens tot mens en zei daarbij vaak met een grote geladenheid „Éérlijk, mijnheer de voorzitter, ik méén het." De burgemeester zei dat. nu de raad ge laden is met waardering voor de persoon van de heer Van der Veldt en dat men ten bewijze daarvan een geschenk wilde aanbieden. Deze woorden werden met applaus onderstreept, maar toen het ge schenk moest worden overhandigd, bleek het (nog) r.iel aanwezig te zijn. Niettemin toonde het jubilerende raads lid zich dankbaar voor hei. gebaar en voor de sympathieke wijze waarop hij was toegespi'oken. Hi.i was van mening dat de raad in de laatste kwarteeuw meer naar een eenheid was gegroeid zonder dat daar bij afstand was gedaan van enigerlei per soonlijke mening. Hij was verheugd in staat te zijn geweest een dienende taak te hebben mogen vervullen, mede dank zij het grote begrip dat hij daarbij steeds van zijn gezin heeft ondervonden. Plij dankte voor de prettige samenwerking, die hij heeft ondervonden van B. en W., van de gemeentesecretaris, de raad en de ambtenaren. Later werd tijdens een receptie ./*jn de kamer van B. en W. de huldiging nog eens dunnetjes overgedaan. Daar stond dan ook het geschenk van de raad: een fraai tafel meubel. De heer Voogd voerde namens de collegaraadsleden het woord en zei verheugd te zijn dat één van de kenmer ken van de democratie was dat men te gen elkaar kon optornen zonder afbreuk te doen aan waardering voor elkaar. Hij bood mevrouw Van der Veldt een grote bos bloemen aan. Tevens werd het woord gevoerd door de heer E. F. Albrecht, oud Haarlems raads lid en thans burgemeester van Gieten. Hij noemde de heer Van der Veldt een goed raadslid, ofschoon hij er onder hilariteit van de aanwezigen aan toevoegde: „De laatste tijd ben ik omtrent het begrip goed of niet.-goed raadslid wel eens van mening veranderd". De heer Van der Veldt dank te de sprekers in een bewogen toespraak. Daarna was er gelegenheid het jubile rende raadslid en zijn gezin te compli menteren, waarvan velen, onder wie tal rijke ambtenaren, gebruik hebben ge maakt. Advertentie ZIJLSTRAAT 98 TELEFOON 11706 Advertentie De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: Th. H. Hessling, vertegenwoordiger, M. Phillips- plantsoen 6, Haarlem. Rechter-commissaris mr. L. W. M. M. Drabbe en curator: mr. L. S. Römelingh, Zijlstraat 47 rood, Haar lem. Bij arrest van het gerechtshof te Am sterdam is in hoger beroep vernietigd het vonnis van de rechtbank te Haarlem van 19 juli, waarbij J. As, stucadoor, Soenda- straat 25, Haarlem, in staat van faillisse ment is verklaard, met benoeming van mr. J. Spreij, Ged. Oude Gracht 65, Haarlem, tot curator. Bij arrest van het gerechtshof te Am sterdam is in hoger beroep vernietigd het vonnis van de rechtbank te Haarlem van 12 juli, waarbij de Vennootschap onder Firma J. Brouwer en Zn, Bantamstraat 42, Haarlem, en de beherende vennoten J Brouwer sr, Bantamstraat 42 en J. Brou wer jr., Wouwermanstraat 79, in staat van faillissement zijn verklaard, met benoe ming van mr H. Jonker, Nieuwe Gracht 51 Haarlem, tot curator. De Haarlemse wielerclub „De Kam pioen" zal zondag 11 september met twee ploegen deelnemen aan het in de contreien van Wijk bij Duurstede te houden „Silve- ren Dom"-toernooi. De Haarlemse amateurploeg, die voor het eerst aan dit toernooi deelneemt, is sa mengesteld uit de renners: Coen Visser, Eddy Riethoff, Wil Blommaert, Bert Bo gaard, Aad Koonings en Cees Jansen. De nieuwelingen van „De Kampioen" namen vorig jaar reeds deel aan de strijd om de kleine „Zilveren Dom" en behaal den toen een knappe tweede plaats. Dit maal rekent men in het Haarlemse kamp op 'n overwinning en daartoe bestaat met de succesvolle jongeren Henk Peters, Ron Hendriks, Gé Fennis, Thijs Bouma, Jan v. d. Horst en Bert Ruijs een redelijke kans. De reserves voor beide ploegen zijn: Gerrit Krabbenbos en Abeltje Deinum. Ook „De Bataaf" uit Halfweg neemt met twee ploegen aan het „Zilveren Dom"- tournooi deel en daarvan is de amateur- ploeg, bestaande uit de nationale achter volgingskampioen Henk Nijdam, de Noord hollandse kampioen Gerard Wesseling, Jurrie Dokter, Ab Sluis, Geb Cuvelier en Jan Fransen, sterk favoriet. Nog twee maal moet „De Bataaf", dat in '54, '55 en '59 zegevierde, winnen om definitief in het bezit van de „Zilveren Dom" te kun nen komen. Uit de renners Schouten, Griffioen, Zo mer, G. Sluis, Hoogland, Groot, Bouma en Boll zal de Halfwegse nieuwelingen- ploeg worden samengesteld. Advertentie SPAARNE 60 bij de Melkbrug Het gemeentebestuur van Nymegen heeft op de gemeentebegroting 1961 we derom een bedrag uitgetrokken van 60.000,als subsidie voor de „Stichting Werkplaats tot Herstel Antiek Textiel" te Haarlem. Op deze werkplaats worden onder meer de kostbare gobelins van de gemeente Nijmegen hersteld. Het departement van O. K. en W. en de provincie Gelderland verlenen eveneens subsidie aan dit atelier. Ook de wandtapijten van de gemeenten Maastricht en Haarlem en van de pro vincie Zeeland worden in deze werkplaats gerestaureerd. De meeste gobelins van Nijmegen zijn er reeds hersteld. Zeeman verdronken. Uit de Waalha ven te Rotterdam is opgehaald het stof felijk overschot van de 21-jarige zeeman Martin Sandane uit Ganddale in Noor wegen. Sandane was op 24 augustus naar Nederland gekomen om te monsteren op het Noorse s.s. Tresfonn. dat in de Waal haven lag. Op 25 augustus heeft men hem voor het laatst aan boord van dit schip gezien.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 4