J NIEUWS van de RENAULT-FABRIEKEN GARAGE „DEN HOUT" GARAGE HARDEBELT Ernstig verkeersongeluk op Delftlaan voor de Haarlemse rechtbank Fikse gevangenisstraffen voor autodiefstal, resp. „joyriding" BEKENDMAKING Dr. F. E. Posthumus Meyjes in Gasthuis gehuldigd Muggenronde werd besloten met officiële prijsuitreiking Haarlems Dagblad-OHC- beker voor Bert v. d. Pol Ondanks werktijdverkorting Dame liet kantonrechter met auto over de kop slaan DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 HAARLEMSE RECHTBANK RIJWIELEN 6LAZEMAKER AVRO-quiz Kom er maar eens uit Jeugdige A-spelers in interdistrictsmatch Naar aanleiding van berichten die verwarring zouden kunnen veroorzaken, wordt aan het publiek het volgende medegedeeld: De voorziening van de winkels met Planta in de oude samenstelling zal deze week voltooid zijn. Teneinde deze Planta duidelijk te onderscheiden van de Planta, waaraan de huidaandoening wordt toegeschreven, is zij niet verpakt in de aluminium wikkel, maar in een wikkel van vetvrij papier met groene bedrukking. Met nadruk verzekeren wij, dat de samenstelling van deze Planta geheel gelijk is aan die, welke reeds jarenlang is gebruikt. VAN DEN BERGH EN JURGENS N.V. Echoballon volgende week weer te zien Kindercircus treedt op in Nieuw-Vennep J. G. Bus clubkampioen van Haarlemse Damclub Commando lucht verdediging defileert Zeist in De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen fikse gevangenisstraffen uitgedeeld aan een zevental jongelui uit Haarlem, aan wie autodiefstal, respectievelijk „joyri ding" was tenlastegelegd. Zjj hadden in mei van dit jaar in Haar lem en Zandvoort auto's ontvreemd waar mee zij plezierritjes naar Amsterdam en IJmuiden hadden gemaakt. Een 18-jarige leerling-verwarmingsmon teur, die meestal als eerste in de auto's was gestapt en de motor op gang had gebracht, werd veroordeeld tot acht maan den met aftrek waarvan drie voorwaarde lijk en onder toezichtstelling van het Le ger des Heils. Tegen hem was twee jaar jeugdgevan- genisstraf met aftrek geëist. Een 19-jarig vriendje van hem tegen wie anderhalf jaar met aftrek was geëist werd veroordeeld tot zeven maanden met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk met proeftijd van drie jaar. Twee andere jongelui werden veroor deeld tot respectievelijk acht en vijf maan den met aftrek, waarvan respectievelijk drie en twee voorwaardelijk en onder toe zichtstelling van Leger des Heils. Tegen hen was respectievelijk tien maan den met aftrek, waarvan drie voorwaar delijk en anderhalf jaar jeugdgevangenis met aftrek geëist. Een 18-jarige tuinder en een 18-jarige keukenknecht tegen wie respectievelijk tien maanden met aftrek en tien maanden met aftrek waarvan twee voorwaardelijk, was geëist, werden respec tievelijk veroordeeld tot: vier en vijf maan den met aftrek, waarvan twee voorwaar delijk met proeftijd van drie jaar en onder toezichtstelling van Leger des Heils. Een 18-jarige bankwerker, die slechts op uitnodiging van één van zijn vriendjes een paar ritjes had meegemaakt werd veroor deeld tot één maand voorwaardelijk met proeftijd van twee jaar. De eis tegen hem luidde: zes weken. Diefstal bromfietsen Tegen een 22-jarige fabrieksarbeider, die voor de Haarlemse rechtbank terecht heeft gestaan op verdenking van een diefstal van twee bromfietsen werd veroordeeld tot zes maanden, waarvan twee voorwaardelijk en onder toezichtstelling van reclassering. Advertentie RUDGE - JUNCKER Kamperstraat hoek Barendsestraat Sinds 1920 Telefoon 13797 De AVRO heeft woensdagavond rëeds voorbereidingen getroffen voor een radio uitzending op dinsdagavond 11 oktober door in het Concertgebouw te Haarlem het programma op te nemen van de radioquiz „Kom er maar eens uit". Vele bewoners uit Haarlem en omgeving hadden belang stelling getoond door zich als deelnemer aan te melden (er konden er echter zestien meedoen), maar nog meer belangstellenden waren in het Concertgebouw bijeengeko men om naar een gevarieerd programma te luisteren en de prestaties der deelne- menden te volgen. Karei Prior was de quizmaster en bleek een vlot gastheer te zijn. Hij leidde de vragen met een gezellig praatje in, waarbij de dames en heren, die de antwoorden moesten geven prettig uit de hoek kwa men. In den lande zal men dat over enkele weken via de radio kunnen horen. De deel nemers konden geldprijzen winnen en de winnaar van de eerste prijs de economisch student A. J. Heerma van Voss, ging met vijfhonderdvijftig gulden naar huis. Hij wist in de finale meer vragen te beant woorden dan de Haarlemmer G. Verzijlen- berg, die zich met driehonderdtien gulden tevreden moest stellen. Andere deelnemers ontvingen tachtig, zestig of twintig gulden. De musici van „The Skymasters" onder leiding van Bep Rowold voerden de bo ventoon op deze avond en enkele malen begeleidden zij Joke van den Burg en Ka- rel van der Velden. Veel succes boekte Corry Brokken met voortreffelijk gezon gen Franse en Nederlandse liedjes (waar onder Mylord). Maurice Rocco, de Ameri kaan die staande piano speelt en zingt, Rexis met goede muzikale clownerie, The Blue Diamonds en Willy Vervoort verleen den verder medewerking aan het door Flip van der Schalie samengestelde programma, waarbij Ilse Dubbelboer-Wessel als om- roepster optrad Op de vijf banen van de tennisclub „Zandvoort" aan de Kennemerweg nabij de Kennemer Golfclub in Zandvoort wordt zondag een interdistricts-ontmoe- ting tussen de jeugdige tennissers van Amsterdam, Noordholland-Nrd en Haar lem gehouden. Men mag van deze kracht meting veel verwachten, omdat hier jeug dige tennissers op het gravel komen die vrijwel allen op de A-lijst voorkomen en in diverse toernooien de aandacht op zich vestigen. We verwachten dat Noordhol land-Noord dit keer met de derde plaats genoegen moet nemen en Amsterdam zich met een bescheiden zege op Haarlem ge lukkig kan tonen. Voor Amsterdam komen uit: (enkel spel) Paul Lejstikow (nationaal jeugd kampioen) en J. Barth (winnaar Zand- voort-toernooi), mej. H. v. Rijn en mej. I. Pieksma, (dubbelspel) G. Dogger-R. v. Gelder, mej. H v. d. Wal-mej. R. v. d. Linden, mej. Brand-R. Leistikow, mej. A. Mulder-N. Fleury. Haarlem wordt vertegenwoordigd door (enkelspel) Tom Okker, Arthur Offers, Kea Okker en Yvonne Harms, (dubbel spel) Gejus v. d. Meulen-Gerard Koen- ders, Wil en Cockie v. d. Broek, Rie Smids en Watse Heringe en mej. D. Schoorl en J. v d. Veer. Noordholland-Noord verschijnt met (enkelspel) M. Fris, L. Tervoort, mej. G. Wiersma en mej. H. de Vries, (dubbel spel) E. Snuif-E Vegter, mej. M. Dingler- mej. I. Verzelewel, mej. M. Poelman-D. Gastman en mej. A. Suurbeek-J. Zijlstra. De wedstrijden beginnen om halftien met een korte pauze van een tot halftwee. De officier' had indertijd tegen deze ar beider een gevangenisstraf van tien maan den geëist met aftrek van voorarrest, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Zijn broer, een 29-jarige opperman die wegens heling van een bromfiets terecht stond werd vrijgesproken. De officier had tegen hem een maand voorwaardelijke gevangenisstraf geëist en een geldboete van 150. Diefstal met braak Een 19-jarige varengezel uit Velsen en een 47-jarige constructieschilder zijn res pectievelijk veroordeeld tot negen maan den met aftrek waarvan drie voorwaar delijk en onder toezichtstelling van reclas sering en zes maanden met aftrek. Zij hadden in de nacht van 6 op 7 mei in Velsen een muziek-box opengebroken en zich meester gemaakt van ch inhoud. Kor te tijd later hadden ze een inbraak ge pleegd in het huis van de vader van de varensgezel. De officier van Justitie had tegen hen respectievelijk tien maanden met aftrek, waarvan twee maanden voorwaardelijk en een jaar gevangenisstraf met aftrek geëist. Oplichting De zaak tegen een 42-jarige banketbak ker uit Haarlem, die verscheidene perso nen met verzinsels geld afhandig had ge maakt werd door de rechtbank terugver wezen naar de rechter-commissaris voor een nader psychiatrisch onderzoek. De officier van Justitie had een gevan genisstraf van tien maanden met aftrek geëist. Een negentienjarige Haarlemse jongen, die bekend had drie bromfietsen te hebben gestolen, werd veroordeeld tot zeven maan den, met aftrek waarvan drie voorwaarde lijk en onder toezichtstelling van de re classering. Mr. Bredius had tegen hem twaalf maan den met aftrek, waarvan twee maanden voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar geëist. Geweldpleging Drie los-arbeiders van 20, 18 en 21 jaar oud werden door de rechtbank veroor deeld tot zes weken met aftrek. Zij waren bij een relletje in de Anegang het mid- Advertentie PM 260 De sterrenwacht te Utrecht meldt dat deze en komende week op de volgende tij den de Amerikaanse echoballon weer te zien zal zijn. 1 september 21.07 en 23.11 uur, 2 sep tember 20.44 en 22.49 uur, 3 september 22.26 uur, 4 september 22.05, 5 september 11.42 uur, 6 september 21.20 uur, 7 sep tember 20.57 uur, 8 september 20.35 uur. De ballon passeert steeds vrij hoog aan de hemel in bet zuidzuidwesten, gaande van west naar oost. De opgegeven tijd stippen zijn de momenten, waarop de bal lon het hoogste aan de hemel staat. Woensdagmiddag om half zes zal het nationaal kindercircus uit Hoofddorp on der auspiciën van de oranjevereniging „Beatrix" voor de jeugd van Nieuw Vennep optreden op het paardensportterrein a. d. Eug. Previnaireweg te Nieuw Vennep. Het programma vermeldt o.m. pony rijden, paardsnringen, kinderballet, pas de deux, acrobatiek, terwijl ook de clowns zullen optreden. Het batig saldo wordt beschikbaar ge steld voor ,Het misdeelde kind". BURGERLIJKE STAND HEEMSTEDE. ONDERTROUWD: D. B. Bus en A. H. Fraij; J. W. Kuipers en E. Schouten; C. H. Pieters en E. W. M. Lommerse. GETROUWD: J. R. van Haeringen en S. J. P. Lippe; J. A. Gischler en S. A. Hidde- ma; F. L. M. van Rooijen en G. J. Blokhuis. GEBOREN: Christine, d. v. A. van Zwol en A. Koren; Paulus Johannes, z. v. J. G. Slot en M. J. Mense; Ronald, z. v. C. C. de Bruin en E. W. Groenewoud; Antoinette Eveline, d. v. R. W. de Haze Winkelman en F. E. van der Meulen. OVERLEDEN: mevr. A. P. Schaap—Krul, 72 j.; W. van Wierst, 43 j.; G. Brink. 74 j.; mevr. W. DekkerVerboom, 60 j.; F. van Dansik, 87 j. delpunt geweest en hadden daarna nog in vereniging een hoofdagent en twee agen ten trachten te mishandelen. De officier van Justitie, mr. J. J. Bredius had tegen alle drie twee maanden gevangenisstraf met aftrek van voorar rest geëist. m IN DE STIJLVOLLE regentenkamer van het St. Elizabeths of Grote Gasthuis in Haarlem heeft vanmorgen dr. F. E. Posthumus Meyjes, hoofd van de neurologische afdeling en waarnemend geneesheer-directeur van het ziekenhuis het feit herdacht dat hij vijentwintig jaar geleden als specialist in dit Haarlemse ziekenhuis is be gonnen. In het bijzijn van vele genodigden, collegae en huishoudelijk personeel sprak mr. O. P. F. M. Cremers met naast hem mevrouw mr. E. A. J. Scheltema-Conradi, als voorzitter van het college van regenten het openingswoord. Spreker zag de jubilaris als de boom van wijsheid en kennis in het park van het Elisabets Gasthuis. De vele bladeren en takken van deze boom zijn patiënten- getuigen van de wijze waarop dr. Post humus Meyjes met de mensen omgaat, zijn fijne zin voor humor en de gave om te kunnen luisteren. Op voortreffelijke wijze vervult de jubilaris zijn functie als waarnemend geneesheer en bovendien geeft hij door zijn liefde voor het toneel spel bezieling aan het leven in het Gast huis. Brugemeester Cremers overhandigde de jubilerende arts tenslotte het traditionele geschenk, een zilveren vork en lepel. De geneesheer-directeur, dr. P. A. Hee- res sprak van een bijzondere huldiging, omdat dit de huldiging was van iemand die dit a priori prettig vindt. De verklaring hiervan moet. gezocht worden in het feit dat de jubilaris vijf entwintig jaar met. vreugde in het zieken huis gewerkt, heeft, aldus de spreker, die voorts een overzicht gaf van de snelle ont wikkeling van de geneeskunde. „Onze tijd loopt ten einde. Na ons zal de geneeskunde zich nog veel verder gaan ontwikkelen", aldus dr. Heeres die ver wachtte dat binnen vijfentwintig jaar de grote problemen van de geneeskunde waar mee men nu nog worstelt, zullen zijn opgelost. Dr. Heeres overhandigde de jubilaris eveneens een traditioneel geschenk, name lijk een onder couvert. Dr. O. Dijkstra, patholoog-anatoom, ont leedde het karakter van zijn jubilerende collega en noemde dit betrouwbaar en loy aal. Namens de staf van het ziekenhuis overhandigde hij een getekend portret van dr. Posthumus Meyjes aan de jubilaris. De directrice, zuster A. Reyers bracht de dank over van het verplegend en huis houdelijk personeel en bood de zilveren arts als herinnering aan de vele voetstap pen die hij reeds in het Groot-Heiligland heeft liggen, een tekening van het poortje in deze straat aan. De assistente van de jubilaris, zuster A. Hoogervorst getuigde van haar prettige samenwerking met de specialist, „Dr. Posthumus Meyjes verspreidt een rust die prettig is" aldus zuster Hooger vorst en als blijk van waardering bood zij de jubilaris een boekwerk aan. De voorzitter van de personeelsvereni ging, de heer H. Bunt, bracht tenslotte de felicitaties van het personeel over en bedankte dr. Posthumus Meyjes en zijn vrouw voor wat beiden op het toneel voor het personeel heeft gedaan. Als jubileum geschenk overhandigde hij een projectie scherm aan de arts. Achter de tafel, die nu bedekt was met geschenken en bloemen sprak als laatste in de rij der sprekers dr. Posthumus Mey- Voor het eerst in de naoorlogse jaren is de sterke Haarlemse dammeester J. B. Sluiter onttroond als kampioen van de Haarlemse Damclub. Het is de veelbelo vende 22-jarige dammer J. C. Bus uit Heemstede gelukt net één punt voor Slui ter het lange wintertoernooi te beëindigen. Bus leverde in de laatste twee ronden top prestaties door twee keer achtereenvol gens van de hoofdklasse speler G. Zeeu- we te winnen. Voor de komende Noord-Hollandse dam kampioenschappen zal Bus een uitsteken de kans maken op een der twee eerste plaatsen, welke van belang zijn voor de nationale kampioenschappen 1961. jes een zeer geestig dankwoord uit, tijdens hetwelk meermalen het gelach in de over volle regentenkamer losbarstte. Na een „klacht" te hebben laten horen over zijn afdeling in het Groot Heiligland, dat hij even later een klein duivelsplekje noemde, sprak hij erover dat hij in de toekomst misschien nog eens het „groot heilig land" aan dit geheel zou krijgen. De specialist nam vervolgens zijn toe hoorders mee op een gesproken tocht door het ziekenhuis waar de verschillende afde lingen het moesten ontgelden. De afde ling Oogheelkunde hoog in het gebouw kreeg daarbij de naam „Bij onze lieve Heer op zolder". Daarbij vergat de spre ker echter niet alle spreeksters en sprekers te bedanken voor hun goede woorden en gaven. „Ik ben overweldigd door de hartelijk heid van allen", aldus de jubilaris. Na dit offeciële gedeelte bleven de aanwezigen nog enige tijd bij elkaar. BURGERLIJKE STAND BLOEMENDAAL GETROUWD: A. P. Kalkers en J. M. Haaster; H. van Willigen en H. M. M. Mo lenaar; P. Paats en W. A. van Duin. OVERLEDEN: H. J. Ritsma, 14 j.; H. Zwinnen, 28 j.; H. KortTerhorst, 91 j.; A. E. VeldmeijerBoeser, 76 j.; E. Behrens, 77 jaar. Geen spreekuur. De burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard zal morgen geen spreekuur houden. Op 9 september tussen 11 en 12 uur zul len 1500 man troepen deelnemen aan het défilé, dat ter gelegenheid van het tien jarig bestaan van het Commando Lucht verdediging van de Koninklijke Lucht macht op de Slotlaan in Zeist zal worden gehouden. De commandant luchtverdedi ging, commodore A. B. Wolff zal de parade gadeslaan. Onder het rijdend materieel dat wordt meegevoerd zal uiteraard ook lucht doelgeschut worden opgenomen. Het luchtdefilé, dat tussen 11.25 en 11.28 uur zal overtrekken, wordt verzorgd door ongeveer 70 vliegtuigen, waarbij helikop ters, Hunter en Sabre (F-86K) straaljagers, Piper-Cubs, Dakota's en één of meer Fok ker F-27 Friendships. Woensdagavond heeft in de aula van het Lourens Costerlyceum te Haarlem de prijs uitreiking plaats gehad van de zesde Haar lemse Muggenronde. Een prijsuitreiking, die ingezet werd door een door zijn val tijdens de ronde nog steeds mank lopende Huug van Hulst, die uitvoerig het verloop van de tocht nog eens naging. Daarbij wees hij er bovendien uitdrukkelijk op, dat het bij de Muggenronde, meer nog dan bij de Olympische Spelen, gaat om het meedoen en bepaald niet om het winnen. Dat verhinderde hem echter toch niet om onmiddellijk' daarna de winnaar van de Muggenroride, Bfert van der Pol, naar vo- Advertentie produceert RENAULT, de meest geautomatiseerde automo bielfabriek ter wereld, 3000 voertuigen per dag, waarvan 2000 Dauphines. Wilt u eens kennis maken met zo'n snelle, makkelijk wend bare, zuinige auto, vraag dan een gratis proefrit bij de A-dealer Wagenweg 166-168 - Telefoon 12138 en 15056 of bij de B-dealer De winnaar van de zesde Haarlemse Muggenronde. Ben van der Pol, ont vangt uit handen van Tourleider Huug van Hulst de Haarlems Dagblad O.H.C.-beker. ren te roepen en hem na een kort toe spraakje de wisselbeker van Haarlems Dagblad-O.H.C. te overhandigen. Bovendien kreeg Bert als blijvend aan denken een polshorloge. Ook Jan Engel, de winnaar van het B-klassement, ontving een beker en een horloge terwijl de jon gens van de Amsterdamsebuurt, de win naars in het ploegenklassement, de door het Haarlems gemeentebestuur beschik baar gestelde wisselzuiltjes mee naar huis mochten nemen. De „sponsor" van deze winnende ploeg, de heer C. B. van Dam voegde daar nog een waardebon aan toe omdat „zijn" jongens zich zo uitstekend geweerd hadden. Vervolgens werd Adrie Seijpestein uit de Indischebuurt naar het podium geroepen om uit handen van de heer Van Hulst de „karakterprijs" in ontvangst te nemen, bestaande uit een beker en een horloge. Adrie had deze bijzondere prijs verdiend omdat hij ondanks het feit, dat hij een paar keer net naast de eerste plaatsen in de diverse ritten had gegrepen, toch zijn goede humeur tijdens de hele tocht had behouden. Er werden uiteraard deze avond een heleboel vriendelijke woorden gezegd. Door de heer Van Hulst bijvoorbeeld aan het adres van het gemeentebestuur, de diverse gemeentelijke instanties en de medewerkende bedrijven, aan alle jongens die stuk voor stuk een herinneringsvaantje kregen en aan de leiders, die hadden mee geholpen deze ronde tot zo'n groot succes te maken. De jongens zelf lieten zich ook niet on betuigd, want zij kwamen aandragen met een groot aantal geschenken voor de heer Van Hulst, mecaniciën Mooyekind en di verse leiders terwijl er tenslotte over en weer tientallen handen wei-den geschud. Daarmee was het min of meer officiële gedeelte van de avond te einde, maar de renners zelf hadden voor een amusements programma gezorgd, dat door de vele ouders bijzonder op prijs gesteld werd. Tenslotte vertoonden de B.B.-ers Jack van der Neut en Cas Ruigrok van der Werven hun tijdens de Muggenronde opgenomen film, die een uitstekende indruk achterliet, niet in het minst door het goede commen taar. En daarmee behoorde de zesde Haar lemse Muggenronde definitief tot het ver leden. De zevende staat overigens al weer op stapel want tegen diverse leiders zei Tourleider Van Hulst na afloop: „Kom gauw nog eens langs. We moeten eens wat praten over het volgende jaar Rijksstraatweg 249 Telefoon 57455 Op 14 juni van dit jaar 's avonds om streeks half zeven gebeurde op de Delft laan in Haarlem-Noord een verkeersonge luk waarbij een 42-jarige aan de Delftlaan wonende technisch ambtenaar, die bij een zebrapad stond te wachten om over te ste ken zeer ernstig werd gewond. Met een schedelbasisfractuur en een verbrijzeld linkerbeen werd hij in het ziekenhuis op genomen, waar het been geamputeerd werd. Nog steeds kan hij zijn beroepsbe zigheden niet verrichten. Beschuldigd digd van hoogst onvoorzichtig rijden stond vanmorgen een 48-jarige inwoonster van Wormerveer voor de Haarlemse rechtbank terecht. De officier van justitie mr. J. J. Bredius eiste tegen haar een maand ge- gevangenisstraf voorwaardelijk niet drie jaar proeftijd, een geldboete van 500 en ontzegging van de rijbevoegdheid gedu rende twee jaar. De verdachte kwam op de bewuste avond met haar auto uit de Stuyvesant- straat en wilde linksaf de Delftlaan, een voorrangsweg, oprijden. Van rechts na derde op de Delftlaan een personenauto, bestuurd door de Haarlemse kantonrech ter mr. J. E. Goudsmit. Naast hem zat een waarnemend griffier uit Haarlem. Op de Delftlaan ontstond een botsing tussen beide auto's als gevolg waarvan de wa gen van mr. Goudsmit enkele malen kan telde, en passant twee voetgangers raak te, een lichtmast vernielde en ten slotte ondersteboven in een groenstrook beland de. Mr. Goudsmit, zijn passagier en de bestuurster van de andere wagen kregen geen letsel. Een van de voetgangers werd slechts licht gewond. „Ik heb bij het oprijden van de Delft laan noch rechts noch links een auto ge zien," verklaarde de verdachte. De president mr. J. P. Petersen: „U hebt maar raak gereden. U bent zonder op te letten pardoes tegen die auto ge botst". Mr. Goudsmit getuigde dat de ver dachte zo plotseling de Delftlaan was opge reden dat hij met geen mogelijkheid een aanrijding had kunnen voorkomen. De officier van Justitie zei dat de toe dracht van het ongeluk duidelijk was. De verdachte had als ze beter opgelet had de auto van mr Goudsmit moeten zien aan komen. Desgevraagd zei de verdachte dat zij enkele jaren autorijdt en vier keer was gezakt voordat zij haar rijbewijs haalde. Haar raadsvrouwe mr. Feldhoen Kraal- Otto kon weinig ter verontschuldiging van haar cliënte te berde brengen. Wel vroeg zij de ontzegging van de rijbevoegdheid zo kort mogelijk te houden omdat haar cliën te het rijbewijs nodig heeft bij het zaken doen. De rechtbank zal donderdag 15 septem ber uitspraak doen.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5