VICTORIA-WATER r\r\r\ OLYMPISCH ALLERLEI TAXI 13000 Sita Posthumus is na fout haast niet te troosten Te warm voor de wintersporten Drie prachtige sprongen leverden Amerikaan Webster goud op Kamer tien hoog zonder wastafel iCogelslingeraars in Rome bijzonder op dreef Laatste Olympisch nieuws Henk Visser in finale vèrspringen VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 17 Voor twintig gulden RENBAAN DU9NDIGT K.L.M.-DAG Gaiardoni naar Amsterdam Najaarscollectie Advertentie NATUURLIJK BRONWATER ONTEVREDENHEID SPIONEREN (Van onze speciale verslaggever) Naast ons op een caféterrasje strijkt een Nederlander neer. Puffend, zuchtend, ijverig in de weer met een zakdoek, die drie tafeltjes ver riekt naar eau de colog ne wat een stad, mompelt hij voor zich uit en hij is kinderlijk verheugd wanneer ik in zijn eigen taal met hem instem: „zegt u dat wel „Bent u hier voor Rome of voor de Olympische Spelen?" „Voor allebei, zucht de landgenoot, maar ik weet niet of dat wel goed is." „Hebt u moeilijkheden?" „U kunt beter vragen of ik ze niet heb", zegt de man, die er eens goed voor gaat zitten om zijn hart uit te storten. „Via het Olypisch Comité heb ik kaar ten gekocht het bedrag zal ik maar niet noemen en een kamer besteld. Dit bedrag wil ik wel noemen: 20 gulden per dag. Toen ik bij het adres kwam bleek het een huurkazerne te zijn in een niet zo'n fijne straat. De kamer lag tien trap pen hoog en bleek niet meer te bevatten dan een bed en een stoel. Geen douche, geen wastafel. Wassen moet ik me in de keuken. Aangezien ik dat thuis ook niet doe, vond ik het comfort wat te wei nig voor het geld. Ik diende mijn beklag in bij de instantie in Rome, die deze af faire behandelde. Men keek daar wat zuur of ik voor mijn twintig gulden in Excelsoir wilde logeren en pas na veel vijven en zessen kreeg ik drie adressen waaruit ik mocht kiezen. Zo kwam ik te recht bij een professor. Een aardige man, die echter ook wat kort bij kas blijkt te zijn, want hij verkocht mij kaarten voor de opera van duizend lire voor 2500 lire. Toen ik er later iets van zei, veront schuldigde hij zich niet eens. Ik had toch zei hij, op een speciale plaats gezeten en dat kostte nu eenmaal meer, vijftienhon derd lire bespreekgeld dus". „Maar bij de wedstrijden hebt u daar geen moeilijkheden?" „Zo af en toe. Parkeren moet je hier op de gekste plaatsen. Maar nooit op de zelfde. Dat is in verband met de richting niet zo prettig. Ik weet niet of u een post duif bent. maar ik niet. En voor iemand zonder een postduiveninstinct is deze stad wel bijzonder moeilijk. Je zou eigenlijk als klein duimpje kiezelsteentjes moeten strooien, doch dat is in deze stad wat moeilijk. Wilt u weten dat ik soms mijn straat voorbij rijd, zonder het te weten. Dan kom ik weer eens van een andere richting en ziet alles er anders uit." „En bij de sportmanifestaties waar u komt? Krijgt u de plaats waarvoor u be taald hebt?" „Ook niet altijd. Laatst had de muziek in het zwemstadion de plaats ingenomen die voor mij en nog een paar honderd anderen bestemd was. Ik moest toen voor mijn drie duizend lire maar gaan staan. Ik wist toen nog niet, dat je met een paar honderd lire wonderen kon doen. Dat weet ik nu wel, maar liet hij er zuchtend op volgen je kunt er niet mee aan de gang blijven. Advertentie Zondag 4 september gratis wedstrijd om waardevolle vliegreis. Huldiging wereldkampioen Hairos II. Sita Pcstumus, die vanochtend door een te vroege start op de estafette 4 x 100 meter vrije slag diskwalificatie van de Neder landse ploeg bewerkstelligde, was haast niet te troosten. Men ziet haar hier met de handen voor de ogen met naast haar Ria van Velsen, die alle moge lijke moeite heeft gedaan. Sita op haar gemak te stellen. Alle hoop van de Nederlanders in Rome en uiteraard ook die in Nederland is nu gevestigd op de finale van de estafette wisselslag, die vanavond wordt gezwommen en waarin de an dere Nederlandse ploeg nog een beste kans maakt op Olympisch eremetaal. Tranen met tuiten zijn er vanmorgen vroeg al in het zwemstadion gehuild. Tranen van de Nederlandse estafette meisjes, die hun verdriet over de diskwali ficatie van de vrije-slagploeg nauwelijks konden verwerken. „Al dagen hebben we er over gesproken. De een was bang dat iemand te vroeg zou overnemen, de ander dat een van ons te lang zou blijven staan," vertelde Jopie Troost, een van de „slachtoffers", die alleen voor dit estafette nummer naar Rome waren gekomen. Maandenlang hebben de meisjes zich op deze wedstrijden voorbereid. Elke dag hebben zij het overnemen geoefend en nu nerveus omdat het grote ogenblik van de echte strijd eindelijk was ge komen ging het mis. En niet zo'n klein beetje mis ook. De hand van de eerste zwemster Jopie Troost was nog zeker 15 centimeter van de bassinwand af toen Sita Posthumus al los van het startblok was. „Ik zag het meteen." vertelde Cockie Gastelaars, die er vlak bij had gestaan, gereed om als laatste te vertrekken, „het werd me gewoon even zwart voor de ogen van schrik en ik hoopte dat de kamprech ters het niet, zouden hebben gezien, maar zij hadden het natuurlijk wél gezien het was ook zo'n stuk. Afschuwelijk gewoon. We gingen juist, zo lekker, we hadden in de finale met Erica erbij vast wel onder de 4.17 kunnen komen." Het was een gedesillusioneerd groepje meisjes, dat laier in de bus naar het Olympische dorp stapte Advertentie De Nederlandse vèrspringer Henk Vis ser kwalificeerde zich bij het vèrspringen met een sprong van 7.72 meter. De Neder lander had twee pogingen nodig. De eerste keer sprong hij 7.29 meter. Visser plaatste zich voor de finale met een sprong van 7.72 meter bij zijn twee de poging. De eerste maal kwam de lange Surinamer tot 7.29 meter. Hij trof toen niet de balk maar bleef er voetlengte van af. Daardoor kreeg zijn sprong niet. de kracht die nodig was om de kwalificatie- grens van 7.40 meter te overschrijden. Rees eerder had Henk Visser van zich doen spreken door in zijn fel afstekende oranje trainingspak met, een speciaal ver vaardigd meetlint als een timmerman de aanloop uit te meten. Hij ging daarvoor zelfs op de grond liggen om toch maar vooral geen centimeter onnauwkeurig te zijn. Het een en ander gebeurde tot grote hilariteit van het publiek. Door het grote aantal deelnemers moest het vèrspringen in drie series worden in gedeeld. Henk Visser trof het met zijn derde serie, want het eigenaardige feit deed zich voor dat uit de eerste twee series slechts zes deelnemers zich kwalifi ceerden, en dat in alle vroegte bekende at leten als de Pool Kropidlovski (7.33) en de Amerikaan Athony Watson (7.32) wer den uitgeschakeld. De laatste serie van 18 deelnemers leverde maar liefst acht finalisten op zodat in totaal 14 atleten aan de eindstrijd zullen deelnemen. ATLETIEK Vanmorgen zijn de 12 series voor de 200 meter heren verwerkt. De grote verrassing was, dat de Duitser Germar er niet in slaagde zich te plaatsen voor de volgende ronde. In de series van de 200 meter plaatsten zich alle favorieten voor de kwartfinales. Vooral de Amerikaan Ray Norton, de Brit Peter Radford, de Italiaan Livio Berruti en de Zauiafrikaan Edward Jefferys over tuigden door hun sprintkracht. Twaalf van de achttien dames klasseer den zich voor de finale van het kogelsto ten. De forse Amerikaanse atlete Earlene Brown stootte in trainingspak gestoken 16.15 meter, terwijl de Nieuwzeelandse Va- lery Sloper en de Russische Tamara Press met resp. 16.07 en 16.00 meter zich ook kandiaat stelden voor een der medailles. ZWEMMEN De Japanner Tuoshi Yamanaka heeft in de eerste serie van de 1500 meter vrije slag met een tijd van 17.46.5 het Olympisch record op deze afstand verbeterd. Het oude record stond sinds de Spelen van 1956 te Melbourne op naam van de Amerikaan George Breen met 17.52.9. De gouden medaille torenspringen is ge wonnen door de Amerikaan Robert Web ster. De zilveren medaille torenspringen heren was voor de Amerikaan Gary Tobian :en de bronzen voor de Brit Brian Phelps. HOCKEY Overeenkomstig de verwachtingen heeft de hockeyploeg van Groot Brittannië het team van Zwitserland vanmorgen, in een wedstrijd voor groep D, uitgeschakeld. De Britten, die vooral na de hervatting de strijd beheersten, wonnen de ontmoeting met 3-0. Bij de rust had Groot Brittannië met 1-0 de leiding. Tfjdens de kwalificatiewedstrijden kogel slingeren heeft de Hongaar Gyula Zsivotz- ky het Olympisch record op dit nummer verbeterd met een afstand van 64.80 meter. Het oude record stond op naam van de Amerikaan Harold Connolly met 63.19 meter. Nadat de Hongaar Zsivotzky het record op 64.80 meter had gebracht, werd dit nieuwe record weer verbéterd door de Rus Vasily Rudenkov, die een afstand van 67.03 meter haalde De Nederlandse wielersportliefhebbers kunnen binnenkort de tweevoudige Olym pische kampioen (tijdrit en sprint), te vens wereldkampioen der amateursprin ters Santé Gaiardoni aan het werk zien. De heer D. Bessem, directeur van het Olympisch stadion, is er namelijk in ge slaagd de medewerking te verkrijgen van de voortreffelijke Italiaanse coureur voor een grote internationale wielergala, die op 15 september wordt gehouden. Tegenstanders van Gaiardoni worden in dit programma de Belg Sterckx zowel in de wereldkampioenschappen als bij de Olympische Spelen tweede achter de Ita liaan en de Nederlanders Ad de Graaf en Piet van Der Touw. Voor een wedstrijd voor de Nederlandse Olympische achter- volgingsploeg worden nog onderhandelin gen gevoerd. De Koninklijke familie is vrijdagmorgen getuige geweest van de zegepraal van de Amerikaan Robert Webster, die de Olym pische titel behaalde bij het torenspringen met een serie van drie prachtige sprongen in de finale. Bezette hij bij het begin van de eindstrijd nog de derde plaats achter zijn landgenoot Tobian zijn achterstand op hem bedroeg niet minder dan ruim 6 punten en de Engelsman Thelps, in deze reeks overvleugelde hij hen. Het keerpunt in de strijd met Tobian Phelps werd na de eerste sprong al terug gedrongen kwam bij de tweede sprong. Webster dook als een spiraal omlaag en toen hij uit het water boven kwam, was hij Olympisch kampioen. Zijn sprong werd gewaardeerd met 23.14 (5 x 9 en 2 keer 8.5) en zijn totaal bracht hij daarmee op 144.44. Tobian stond na deze serie sprongen op 143.93. Nog een sprong restte. Wederom kwam Webster tot hoge cijfers: 2 maal 9, drie keer 8,5 en twee keer 8 (totaal 21.12). Tobian. die nu Webster's tweede sprong maakte,, waarvan de moeilijkheidsfactor 2,6 bedroeg, zou tot 21.32 punt komen, juist iets te weinig voor de titel. Het verschil bedroeg0,31 punt. Ter vergelijking de reeksen van Webster en Tobian in de finale: Webster (99.72): 21.58, 23.14, 21.12, totaal 165.56. Tobian (106.08): 18.09, 19.76, 21.32, totaal 165.25. De Engelsman Phelps speelde geen enkele rol meer voor de twee ereplaatsen. Hij eindigde met ruim 8 punten achterstand op de derde plaats. De overige plaatsen in de finale werden bezet door: 4. Madrigal (Mexico) 152.86 punten; 5. Sperling (Duitsland) 151.83 pun ten; 6. Galkin (Rusland) 141.69 punten; 7. Enskat (Duitsland) 138.86 punten; 8. Sysoev (Rusland) 151.83 punten. men de ploegsoorten van het menu der Spelen schrapt, want alles wordt te veel, overdadig, massaal tot in het kwadraat. De intimiteit is al lang verloren gegaan en zeker in een stad waar men de Spelen eigenlijk niet gebruiken kan in het stads beeld, dat al druk genoeg is zonder dit extraatje. Maar of men de ploegsporten schrapt of niet en er wereldkampioenschappen voor in de plaats stelt, b.v. in waterpolo en hockey, waar dat nog niet het geval is in elk geval moet men zorgen dat er onder redelijke omstandigheden gestre den kan worden. Het is duidelijk, zonder meer, dat fietsen bij een temperatuur van tegen de veertig graden (in de zon en uit de wind) zo verschrikkelijk zwaar is, dat men dan om ongelukken vraagt. Er zijn er dan ook al vele gebeurd. Blijft de kwestie van de ideale datum voor Olympische Spelen, in de koele lan den is dat ongetwijfeld de zomer. Men kan best hockeyen, voetballen, wielrennen en basketballen of turnen bij een tempera tuur van even in de twintig graden. Loopt men tóch tegen een hittegolf aan, dan is dat brute pech, die nauwelijks te voor zien was. Verschuift men de Spelen on verschillig het land waar ze gehouden worden, naar april of eind september, dan loopt men in de koele landen de kans, te moeten atletieken en zwemmen in tempe raturen, die topprestaties in die sporten enorm in de weg staan. Maar in Rome, in augustus organiseren, is vragen om moeilijkheden. Dertig gra den is dan dood normaal en 35 a 40 gra den kan heel gemakkelijk voorkomen. En daarom had dit nooit mogen gebeuren. Maart of eind september waren toch veel betere perioden geweest en indien dit zeer tijdig bekend was gemaakt, hadden allen daarmee wat training en voorbereiding be treft, rekening kunnen houden. Over vier jaar trekken de Olympische sportmensen naar Tokio. Oók een warme stad. Laat men alles doen om een tijd perk te vinden waarin alle sporten, die dan op het programma staan, de moge lijkheid krijgen, zich volledig te doen gel den. Het is duidelijk dat temperaturen, dje de vogels duizelig in de dakgoten doet zit ten, niet de geschiktste zijn. Nog niet eens om te kijken! Advertentie niet duurwel exclusief. MODIEUS EN ELEGANT Gemêleerde jumper, V-hals, royale kraag lichtgrijs, anthraciet, beige, geel, bruin. 4 /I ©K Ook grote maten TlezS SPORTIEF VEST platte kraag, multicolor wol, verschillende kleuren, verkrijgbaar in alle matenI 5»bü MODEHUIS ANEGANG 26 TELEFOON 10645 De echtgenote van de Zweedse kano vaarder Frederiksson iveet in haar huis geen raad meer met. de medailles en bekers. De prijzenkasten in de wo- ning te Nykoeping puilen uit. De 41- jarige brandweerman heeft nu in Rome weer een gouden en een bronzen medaille veroverd. Gert Frederiksson heeft aan vier Olympische Spelen deel genomen en daarbij in totaal zes gou den, een zilveren en een bronzen medaille veroverd. „Het is allemaal geen goud wat er blinkt. Aan de buitenkant ziet alles er even prachtig om het woord ideaal niet te gebruiken uit, maar achter de scher men is het een chaos". Het was deze ont boezeming, die wij optekenden uit de mond van een van de vele charmante hostesses, die in hun grijze japonnetjes reeds een vertrouwd beeld vormen in de Olympi sche gemeenschap. De hostesses, die zijn ingeschakeld om de vele buitenlanders wegwijs te maken en op hun unijorm een kaartje dragen, waarop staat aangegeven welke talen zij spreken, zijn bijna allen via relaties bij de organisatie gekomen. Zij, die in de stct- dions werkzaam zijn, verrichten deze taak a. raison van duizend lires (zes gulden), per dag. Een taalc, die soms vele uren om vat. Zij die op1 de bureaux werken en nog aanzienlijk langere dagen maken, krijgen meer, tot 3600 lires (ruim 21 gulden) per dag. De meisjes, wier leeftijd sterk varieert, hebben óf hun vakantie hiervoor opgege ven, óf zijn voor een maand uit hun werk gestapt. Op 15 augustus traden zij in dienst tot 15 september. Het enige, waarin zij wegwijs werden gemaakt, was de lig ging, de capaciteit en verdere bijzonder heden over de stadions. Een proeve van bekwaamheid in de talen, waarvoor zij zich hadden opgegeven, behoefden zij nau welijks af te leggen. Al dient ten opzichte van de hostesses eerlijkheidshalve te wor den gezegd, dat deze kennis alleszins mee valt. Toen de meisjes van de persdienst zich op 15 augustus meldden, werden zij onver- richterzake teruggestuurdhetgeen zich zes dagen later herhaalde. En toen dan ook op de openingsdag het apparaat moest gaan draaien, was het een complete wan orde. Om wat voor reden de hostesses zich ook voor hun taak hebben gemeld, zij zijn teleurgesteld na de mooie voorspie gelingen. Het vervoer, waarvoor bepaalde toezeg gingen waren gedaanis voor de hostesses al even slecht geregeld als voor de jour nalisten. Wachttijden van meer dan een half uur na afloop van wedstrijden zijn geen uitzondering. De hostesses kunnen mee met de bussen, die de atleten ver voeren van het Olympisch dorp naar de stadions en omgekeerd. Maar de routes liggen zo ver van de aansluitingen op de Romeinse openbare vervoersgelegenheden dat dit vooral in de late avonduren de meisjes voor grote problemen stelt om thuis te komen. Zo gist het in de hulptroepen, die voor een generale staf evenwel onontbeerlijk zijn. Schijn bedriegt". Achter de prach tige stadions, de nieuw aangelegde wegen en de mooie uniformen heerst onrust. Stakenis een groot woord, maar het feit alleen al, dat erover wordt gedacht en dat het wordt uitgesproken, typeert de atmosfeer. SANTé SANTÉ Santé Gaiardoni, Italië's tweevoudig Olympisch kampioen, is door de nonnen van het Betlem-klooster, toen hij er met zijn twee gouden medailles terugkeerde, met champagne ontvangen. Gaiardoni en de andere leden van zijn ploeg waren in gekwartierd in het klooster in Frattochnie, een dorp bij Rome. De nonnen klonken met champagne op zijn toekomst. HEKKESL UITE RS Het orgaan van Vatikaanstad, de Osser- vatore Romano, heeft woensdag geschre ven dat de ware dragers van de Olympi sche geest de atleten zijn uit de kleine landen „die nooit winnen en nooit krante koppen maken". Indien de sport een diepe en menselijke betekenis heeftdan wordt haar banier gedragen door de hek- kesluiters, want zij wilden meedoen zon der hoop. zij wilden meedoen aan een wed strijd waarin de hele wereld hand in hand gaat", aldus de Osservatore Romano. On der de kleine ploegen die het blad met name noemde was de eenmansploeg van Suriname. Acht a tien Russen met insignes die vertellen dat zij trainer of tolk zijn, zwer men steeds om het zwembad, alles op schrijvend wat zij zien en horen wat be treft de Amerikaanse en Australische zwemsters. Eén Russische „trainer" deed zo veel moeite om een foto te krijgen van de Amerkiaanse estafetteploeg in-ac- lie, dat een Italiaans jurylid hem moest wegtrekken bij de finish. De leidser dei- Amerikaanse zwemsters, mevrouw Bald win, vertelde dat de Russen geen training van de Amerikaanse zwemsters overslaan. „Zij maken notities van onze techniek van „warming up" en tekenen op hoeveel baantjes onze meisjes dagelijks trekken. Niets ontsnapt aan hun aandacht". Me vrouw Baldwin zeide dat de Russen in Melbourne bijna evenveel spioneerden. „De warming up die de Russen thans toepassen is dezelfde als die van ons vier jaar geleden in Melbourne. Mevrouw Baldwin voegde hier aan toe dat de Ame rikaanse techniek thans is gewijzigd en zij verwachtte dat de Russen die techniek over vier jaar gecopieerd hebben. Ook de Amerikaanse schoonspringers vertelden dat zij, sedert zij tien dagen geleden hier de training be gonnen, door tenminste vier Russen gadegeslagen en gefotografeerd zijn. Een Russische „tolk" heeft een half uur lang de Amerikaanse kampioene Juno Irwin uitgehoord. Toen mevrouw Irwin vroeg waarom de Rus, die uitstekend Engels sprak, zoveel wilde weten, legde hij uit dat hij een „student" was en zich met „onderzoek" bezig hield. ER GEN IS De Russische aletes lopen sinds enkele dagen met een modern Italiaans kapsel. Riccardolo Giudice, de dameskapper in het Olympisch dorp, had al enkele dagen voor de deur van zijn salon, verlangend naar het niet zo modern gekapte Russi sche haar gekeken. Toen woensdag twee Russische meisjes zijn zaak passeerden, kon hij zich niet langer beheersen. Hij stapte op de meisjes af en bood hen een gratis behandeling aan. Zeer verrukt vertelden de atletes het „sprookje" aan de andere Russische deel nemers en in een oogwenk was Ricardo's salon gevuld met m.eer dan 20 meisjes. „Het was zo mooi", zei de stralende Ri- cardo. Ik moest nadat ik twee of drie maal geknipt had natuurlijk gaan afreke nen maar zelfs toen werd ik nog overla den met souvernirs, tien emblemen, een pop in nationaal costuum, lederwerk en zelfs een vergulde Spoetnik." DE VIERDE Bob Richards, de dominee die in Hel sinki en in Melbourne een gouden me daille met de polsstok won, is in Rome als radioreporter. Het is de vierde maal dat hij Olympische Spelen bijwoont, want die in Londen heeft hij ook gezien. Maar het zijn ook de zwaarste, zo heeft hij aan vrienden toevertrouwd. TROTS Een van de beroemdste atleten van Rus land woont de spelen in Rome bij niet als atlete, doch als trotse moeder. Mevrouw Ning Dumbadze, die nog steeds het we reldrecord discuswerpen bezit, is hier in de eerste plaats om haar zoon Yuri Djach- kov, 18 jaar, op de Olympische Spelen te zien debuteren als lid van de Russische tïenkampploeg. Mevrouw Dumbadze is ruim 25 jaar actief in de sport geweest. Twee jaar geleden kwam zij voor het laatst in wedstrijden uit. TERUG Met Marinus Paul met zijn arm in een rekverband voorop, stapten de Nederland se wielrenners, die aan de Olympische Spelen hebben deelgenomen, gisteren uit het K.L.M.-vliegtuig dat hen van Rome naar Amsterdam had gebracht. Henk Nij- dam kon het nog niet begrijpen dat de achtervolgingsploeg op zo een jammerlijke wijze uit de strijd was geworpen. „Ieder een heeft ons als eersten over de streep zien gaan", zo zei hij. En chef d'equipe Arie van Vliet viel hem onmiddellijk bij. „Volgens mij was de jury niet deskundig genoeg". De renners werden op Schiphol verwel komd door dr. P. van Dijk. de voorzitter van de K.N.W.U., die verklaarde, dat hij best tevreden was. „Tegen pech is nu een maal niets te doen". SUCCES In een interview met een Italiaans blad heeft de president van het I.O.C., Avery Brundage, verklaard dat het succes van de Spelen van 1960 reeds thans verzekerd is, en dat de grote deelneming en het meeleven van een geestdriftig publiek deze Spelen tot een onvergetelijke gebeur tenis maken. Als organiserend land heeft Italië het vertrouwen volledig verdiend. Brundage was het niet eens met de kritiek in tal van bladen op de organi satie. Men moet iedere organisatie een zekere aanlooptijd gunnen, zo meende hij, in het bijzonder als het zulk een veel heid van wedstrijden benevens problemen van huisvesting en verkeer in een wereld stad betreft. JESSE Jesse Owens, de Amerikaanse superat leet die bij de spelen van 1936 in Berlijn vier gouden medailles veroverde en reeds bij zijn leven een legendarische figuur is geworden, heeft het erg druk. Deze gezel lige, druk pratende en graag lachende man werkt in Rome namelijk voor 26 bla den, die gaarna zijn korte commentaren afdrukken en hij spreekt bovendien voor een van de grote radiostations. Toen hij hoorde dat wij Nederlanders waren kwamen de herinneringen weer naar boven. Zonder dat wij er maar een woord tussen konden krijgen, babbelde hij als een waterval over de Spelen van Ber lijn met Osendarp, die tweemaal derde werd op de 100 en 200 meter, over Am sterdam waar hij eens had gelopen in het Olympisch stadion, over zijn sportvrien den. Intussen zet hij tientallen handtekenin gen en staat hij voor een ieder open die iets over de Amerikaanse atleten wil we ten. En er wordt geboeid naar hem ge luisterd want hier is niet alleen een pret tige man, maar ook een expert aan het woord. (Van onze speciale verslaggever). Waarom organiseert men Olympische Spelen in de zomer? Waarom, althans, doet men zulks in een land waar de zo mers beroemd en berucht zijn vanwege het in de termometers hoog oplopende kwik? Het is misschien het beste indien

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 17