In de strijd om ruimte betaalt de jeugd vaak het gelag B. en W. nemen voorstel subsidie regeling speeltuinwerk terug Uitgebreid herfstprogramma van Haarlemse Volksuniversiteit Haarlem liep de achterstand in de laatste drie jaar volledig in Boeiende tentoonstelling in Rotterdam Oud-directeur Dellaert van Schiphol herdacht Arbeider bij Hoogovens dodelijk verongelukt Lichtwedstrijd besluit straatvoetbalcompetitie van „Vondelkwartier" 6 RAAD HAARLEMMERMEER Opening cursusjaar van Academie voor voortgezet ec. onderwijs Geen feest, toch feest „Geluk door Geestelijke Groei" viert 3e lustrum Hotel „Vreeburg" heeft een nieuwe directie Bejaarden uit gemeentelijk tehuis gaan „weekje uit" Zilveren jubilaris bij Openbare Werken „Zonder Werken Niets" houdt Dahlia-Show Koninklijke onderscheiding voor P. van Brummelen x< IJ D A G 2 SEPTEMBER 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN1 BIJNA IEDEREEN in ons met 11 miljoen mensen volgepakte landje is het er over eens dat ruimte langzamerhand als een luxe beschouwd kan worden. Alleen vindt ieder voor zich zelf dat de ruimte die hij nodig heeft beslist noodzakelijk is. De industrieel heeft grond nodig om zijn fabriek uit te breiden. De boer kijkt uit naar meer land voor akkerbouw en veeteelt. De tuinder kan best ook nog een stukje land gebruiken. De planologen en stedebouwkundigen passen en meten waar nieuwe stadsuitbreidingen en recreatiegebieden verwezenlijkt kun nen worden. Dorpen moeten verdwijnen voor startbanen van straalvliegtuigen. Zo verdedigt elk zijn ruimte-standje. „Ruimte voor de jeugd" is de titel van de tentoonstelling die tot 31 december van dit jaar in het Rotterdamse Bouw centrum is ingericht. De expositie biedt een belangwekkend en pakkend beeld van de verschillende aspecten van de vrijetijdsbesteding van het opgroeiende geslacht. Uiteraard is het accent daarbij voornamelijk gelegd op ongunstige toe standen zoals deze zich in sommige grote steden voordoen. Uitnemende foto's, ontwerpen op papier en in maquettevorm, statistieken en ander materiaal houden een klemmend pleidooi voor verruiming van goede recreatiemogelijk heden voor de jeugd. DE tentoonstelling is tot stand gekomen door de samenwerking van de Academie voor Bouwkunst in Amsterdam, het Bouw centrum, het Hoger Bouwkunst Onderricht in Tilburg, het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de Nederland se Vakbeweging, de Nederlandse Jeugdge meenschap, de Nederlandse Sportfederatie, de Technische Hogeschool, afdeling bouw kunde in Delft en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Ruime aandacht is besteed aan het kind en zijn spel op straat, speeltuinen (besloten en openbare) en in het clubhuis. In de sportafdeling vindt de bezoeker gegevens over zelfwerkzaamheid, accom modatie en organisatie. Ook hobbyclubs, jeugdleeszalen en jeugdherbergen worden behandeld. Studenten van de Delftse T.H., afdeling bouwkunde, maakten een groot aantal maquettes voor jeugdcentra, club huizen en dergelijke. Studenten van de Amsterdamse Academie voor Bouwkunst hebben onder het motto „Ruimte voor spontaniteit" een studie gemaakt van ruimten die nodig zijn voor de ongeorgani seerde vrijetijdsbesteding van de jeugd. De ruimte voor de jeugd in de toekomst is het onderwerp van een andere afdeling, waar aan de rijksdienst voor het nationale plan en de gemeentelijke diensten voor stads ontwikkeling van Amsterdam en Rotter dam hebben meegewerkt. Op overzichte lijke wijze tracht men hier een antwoord te geven op vraagstukken met betrekking tot de toekomstige behoefte aan recreatie ruimte en de daaraan verbonden financiële aspecten. Nieuwe wijken bevoorrecht HOE is het nu met de ruimte voor de Haarlemse jeugd gesteld? Deze vraag heb ben wij voorgelegd aan ir. K. Haasnoot, hoofd van de afdeling stadsontwikkeling van de gemeentelijke dienst voor openbare werken. Ir. Haasnoot wilde een duidelijk onderscheid maken tussen de oude stads kern en de nieuwe woonwijken. Wat de laatste betreft heeft Haarlem de achterstand, die het tot voor enkele jaren op het stuk van speelgelegenheden voor het kind nog had, volledig ingelopen. In Delftwijk heeft men het vooral ge zocht in het scheppen van betrekkelijk kleine speelplaatsjes met eenvoudige toe stellen tussen de flatgebouwen. Zo kan moeder bij haar huiselijke bezigheden van de woning uit haar kleintje gemakkelijk in het oog houden terwijl het toch buiten speelt. Deze speelpleintjes zijn in hoofd zaak bedoeld voor de kleuters tot een jaar of zes. Delftwijk telt er momenteel een stuk of tien van. Binnenkort zullen er aan de Jan Prinslaan nog drie komen. De wat oudere jeugd kan op de drie speeltuinen terecht. Tussen de Martinus Nijhofflaan en de Jan Prinslaan en langs de P. C. Bou- tensstraat zijn voorts halfverharde school sport velden geprojecteerd, die 's winters als ijsbaan gebruikt kunnen worden. Ook in de noordelijkste punt van deze woon wijk zullen in de naaste toekomst enkele speelpleintjes worden aangelegd. Sinnevelt en Parkwijk In Sinnevelt wordt in de loop van het volgend jaar de aanleg van openbare speelplaatsen aan het Adema van Schelte- maplantsoen, het Herman Heijermansplein en de Henri Borelstraat ter hand genomen. In het grotendeels reeds volgebouwde Parkwijk zijn kortgeleden twee speel pleinen aan de Staalstraat en de Van Lochemstraat klaar gekomen. Ten oosten van de Vincent van Goghlaan en bij de Piet Mondriaanlaan komen er nog drie. Verder is er een katholieke speeltuin geprojec teerd aan de Kromhoutlaan en ligt het in de bedoeling aan de noordrand van Park wijk twee speelpleintjes te creëren. in Haarlems laatste stadsuitbreiding Schalkwijk zijn een tiental openbare speel plaatsen geprojecteerd met daarnaast en kele omheinde speeltuinen. De opzet van aanleg komt in grote trekken overeen met die in Delftwijk. Binnenstad blijft zorgenkind Verkeren de kinderen van de nieuwere woonwijken wat hun speelgelegenheden betreft dus in een bevoorrechte positie, voor die in de binnenstad en andere oude stadsdelen is de situatie verre van roos kleurig. „We zijn er voortdurend op bedacht om hier of daar wat speelruimte tussen de be bouwing te realiseren omdat juist in deze oude buurten de behoeften aan een speel- gelegenheid voor kinderen het grootst is. Maar het is heel moeilijk", zei ir. Haasnoot. „In de meeste buurten is de straat het enige speelterrein van de kinderen. Soms lukt het ons een oud plein in ecu moderne speelplaats te herscheppen zoals het Tey- lerplein. het Leidseplein. het Drilsmaplein en het Pretoriaplein. In de Wicherstraat in de Thorbeekewijk wordt van de pas gereed gekomen kleuterspeelplaats al een druk gebruik gemaakt. Helaas is en blijft de binnenstad een zorgenkind. Zonder afbraak van gebouwen zal het creëren van speel plaatsen in de oude stadskern voorlopig wel een vrome wens blijven. Maar we gaan rustig door met het zoeken van mogelijk heden. De commissie vrije speelgelegen heden weet zich wat dat betreft verzekerd van de volle medewerking van B. en W. en de gemeenteraad", aldus ir. Haasnoot, van wie wij de overtuiging hebben gekregen dat hij een „ruime" belangstelling voor dit ruimtevraagstuk van Haarlems binnenstad heeft. Voor talloze kinderen in de oude bin nenstad is een veilige speelplaats nog altijd een ongekende weelde. In smalle straatjes, waar het zonlicht ternau wernood door dringt, moeten zij hun spelletje spelen. Straatbelasting, subsidie voor speeltuin werk en volkstuintjes waren de onder werpen waarmee de raad van Haarlem mermeer zich donderdagmiddag het langst heeft beziggehouden, want alle overige op de agenda gingen vlot onder de hamer van de voorzitter burgemeester mr. G. C. van der Willigen door. Aan het eind van de vergadering nam de raad enige ogenblikken stilte in acht ter nagedachte nis van de heer U. F. F. Dellaert, de on langs overleden oud-directeur van de luchthaven Schiphol. Ruimte voor het spelende kind. De stedebouwers van onze tijd houden bij het ontwerpen van nieuwe woonwijken daar wel degelijk rekening mee. Deze joto van het speelplein aan de Jac. van Looijstraat in Haarlem-Oost bewijst het. De Academie voor voortgezet econo misch onderwijs in Haarlem begint het veertiende cursusjaar op vrijdagavond 16 september om acht uur in de aula van de voormalige h.b.s.-a, Zijlvest 25 a, Haar lem, met een rede die de rector van de academie, dr. S. Elzinga, houdt over het onderwerp „Onderwijs als investering van hogere orde". De variétévoorstelling voor de kinderen van het Haarlems Speeltuinverbond, wel ke op 12 augustus als gevolg van de regen op het EDO-terrein geen doorgang kon vinden, zal plaatshebben woensdagmiddag 7 september, eveneens op het EDO-terrein. Het feest begint om twee uur. Als het nu maar droog blijft Dierenbescherming. De Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren heeft met het oog op de werelddierendag op 4 oktober een brief geschreven aan kar dinaal B. J. Alfrink. De vereniging ver zoekt dat ook nu weer de bisschoppen van Nederland de aandacht van hun gelovigen mogen vragen voor een menselijke en christelijke houding ten opzichte van het dier, dat als schepsel Gods om eerbied en waardering vraagt. Het voorstel tot het vaststellen van een verordening op de heffing en invordering van straatbelasting kon niet de algehele instemming van de heren J o n g e 1 i e (Arb.) en L a n s e r (Comm.) wegdragen. Het lid van de P.v.d.A.-fractie noemde het een „naar" voorstel. Straatbelasting moet naar draagkracht geheven worden en niet per perceel, vond hij. Mensen die met veel moeite en opoffering een stukje grond bij een hebben gespaard worden thans de du pe. Belasting naar inkomen achtte hij bil lijker. De heer L a n s e r zei dat hij zijn stem niet aan het voorstel kon geven. „Als we deze belasting accepteren komen er meer". Bij de hoofdelijke stemming bleek dat al leen de heer Lanser tegen had gestemd. Speeltuindcbal Het voorstel tot wijziging van de subsi dieregeling voor het speeltuinwerk kreeg nog al wat aanmerkingen te verduren. De heer C o e n e n (KVP) wilde de toegang tot de speeltuinen beperken tot kinderen van een bepaalde leeftijd. De heer De Raadt (CHU) was van mening dat het voorstel wel wat te ver gaat wat betreft de subsidie van het win- terclubwerk. De subsidie in de kosten van het toezicht in de wintermaanden wilde hij terugbrengen van 70 percent, zoals B. en W. hadden voorgesteld, tot 35 per cent. De heer V is s e r s (A.R.) was het mét de heer De Raadt eens. Volgens hem zou- den de speeltuinverenigingen door 't sub sidiëren van hun winterclubwerk ten op zichte van andere jeugdverenigingen in een bevoorrechte positie kunnen komen te verkeren. Hij meende dat de speeltuinen zich tot het werk in de zomer moeten be perken. Spreker stelde voor dat B. en W. het voorstel terug zouden nemen om de ze aangelegenheid nog eens nader te on derzoeken. De heer Lanser (Comm.) had de in druk dat men bang is dat de speeltuinen andere jeugdverenigingen concurrentie zullen aandoen. Hij kon ten volle met het voorstel van B. en W. instemmen. Wethouder Van der Zw aard zei echter dat hij zich de geopperde bezwaren wel kon indenken. Hij zou de aangelegen heid nog eens met belanghebbenden be spreken en zijn bevindingen in de eerst volgende raadsvergadering meedelen. Het voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet van 2565 vooor de aanleg van een complex van 20 volkstuinen bij de Wormerstraat in Hoofddorp-noord, ont moette zelfs nadat wethouder Bos had mee gedeeld dat bij een nadere berekening ge bleken was dat de aanlegkosten in werke lijkheid slechts 1000 zouden bedragen, bij verscheidene leden critiek. De heren D u w e 1 (KVP), Bokhorst (AR) en T a m m e s (CHU) hadden geen bezwaar tegen de aanleg van de volkstui nen op zich, maar wel dat de gemeente enkele voorzieningen, zoals het maken van enkele paden en het aanleggen van een groenstrook en een tocht voor haar reke ning zal nemen. Daar moeten de volks tuinders zelf voor zorgen, meenden zij. De heren Lanser (Comm.) en Jon- g e 1 i e (Arb.) wezen op het belang van Op 7 september zal het vijftien jaar ge leden zijn dat een groepje dames in Haarlem de vrouwengemeenschap G.G.G. (Geluk door Geestelijke Groei) oprichtte. Deze gemeenschap, die toegangkelijk is voor alle gezindten, stelt zich ten doel door het houden van lezingen en excursies geest en leven van de leden te verrijken. Hiertoe houdt de gemeenschap om de veertien dagen een bijeenkomst in het ge bouw van de Remonstrantse gemeente, Wilhelminastraat 22, Haarlem. Woensdag 7 september zal daar het der de lustrum worden gevierd, waarbij ook de stichtster vaji de G.G.G., de thans 91- jarige mejuffrouw J. van Asperen, die thans in Bakkum woont, aanwezig hoopt te zijn. het volkstuinwezen als vrijetijdsbesteding. „Laten we met dat crediet niet schriel zijn. Het komt maar op rond vijftig gulden per tuin." zei de heer Jongelie. Gloedvol pleidooi Wethouder dr. Brouwer verdedigde het voorstel van B. en W. met gloed. Er heb ben zich al 19 gegadigden voor een volks tuin aangemeld, zei hij. Onder hen zijn kantoorbedienden, ambtenaren, ambachts lieden en een koster van een kerk. Na de ontwikkeling en de betekenis van het volkstuinwezen als actieve recreatie te Dergelijke speciaal voor kleuters be doelde speelplaatsjes tussen de hui zenblokken hebben het voordeel dat moeder van de woning uit een oogje in het zeil kan houden. Op het terrein van Hoogovens in IJmui- den is vanmorgen vroeg de 39-jarige ar beider M. Ketting uit Haarlem door een vallende ovendeur getroffen en op slag gedood. De deur viel bij batterij drie van de cokesovens plotseling uit de sponningen. Het slachtoffer was gehuwd. Hotel-café-restaurant „Vreeburg" aan het Kerkplein 16 in Bloemendaal is dezer dagen tijdens een drukbezochte receptie officieel heropend, nadat de zaak in an dere handen is overgegaan en ingrijpend is verbouwd. De nieuwe directie wordt gevormd door de heren P. Kaldenbach en M. Bussman. Onder leiding is de ouderwetse donkere betimmering vervangen door licht eiken hout en is de oude bar vernieuwd. De vroegere vergaderzaal is veranderd in een smaakvol ingerichte eetzaal, die plaats biedt aan dertig personen. De achterzaal waar zich de kegelbaan bevindt heeft een licht tintje gekregen. Het hotel heeft thans een accommodatie voor tien gasten, waar voor vier hotelkamers aanwezig zijn. Ten slotte bevindt zich op de bovenverdieping een zaal, die geschikt is voor het houden van recepties, bruiloften en partijen. Wethouder dr. W. Brouwer. hebben geschetst drong de wethouder met klem aan op aanvaarding van het voorstel. De heer Vissers (A.R.) was blijkbaar van dit pleidooi zo onder de indruk dat hij over zijn aanvankelijke bezwaren wilde heenstappen. Het voorstel werd met 22 tegen 5 stemmen aangenomen De overi ge voorstellen verkregen zonder meer de goedkeuring van de raad. „Bang voor concurrentie" De voorzitter bracht aan het slot van de bijeenkomst het overlijden van de heer Dellaert in herinnering. Hij zei kort voor het verscheiden van Schiphols vroegere directeur het voorrecht te hebben gehad de heer Dellaert nog even te spreken. „Hij gaf me de verzekering dat hij de samen werking met ons gemeentebestuur altijd bijzonder op prijs heeft gesteld en hoe ver heugd hij was met de ere-penning die hij ter gelegenheid van zijn afscheid als di recteur van Schiphol van de gemeente Haarlemmermeer mocht ontvangen," al dus burgemeester Van der Willigen. Hier na nam de raad een minuut stilte in acht. Dezer dagen is het Herfstprogramma 1960 van de Volksuniversiteit voor Haar lem en omstreken verschenen. Op de eerste bladzijden van het boekje treft men een overzichtelijke inhoudsopgave aan, waarin de veelzijdige activiteiten van de Volksuniversiteit onderverdeeld zijn in on der meer kamermuziekavonden, film avonden, cursussen, werkcursussen en taal cursussen. Bij de cursussen waarvan enkele lan ger duren dan gewoonlijk kan men een uitgebreide cursus over kunstgeschiedenis vinden. Mevrouw dr M. Révész-Alexander zal haar voordrachten over de Byzantijn se kunst voortzetten en hierop aansluitend de Italiaanse kunst behandelen. De com ponist Pcful Chr. van Westering houdt een cursus op muziekgebied. Op godsdienstig gebied zal ds B. van Gelder dit najaar de Bijbel behandelen en in aansluiting daarop in januari verschillende dienstige stromingen. In dit najaar en in het begin van 1961 zullen vier kamermuziekavonden gegeven worden onder auspiciën van het Haarlemse comité voor Kamermuziek. De eerste van deze muziekavonden heeft plaats op woensdag 26 oktober in het Haarlemse Concertgebouw. De Spaanse pianist Eduar- do del Pueyo zal werken van Beethoven ten gehore brengen. Na de pauze zal hij enige Spaanse werken spelen. De eerste aankondiging in de inhouds opgave van het Herfstprogramma is die van het Haags Studentencabaret, „El Haz- merreir" dat op 10 oktober in de Haarlem se Stadsschouwburg onder leiding van Ri- nus Ferdinanduece een programma „Bij Lach en Ontij" brengt. „Aparte" avonden Voordat echter het Haags studentenca baret in Haarlem komt zal prof. dr G. Stuiveling op woensdag 28 september een bespreking houden over het boek „Max Havelaar" van Multatuli. Vrijdag 30 sep tember houdt dr A. Melchior een lezing over Mensen en Mammoets, op woensdag 2 november bespreekt mr B.W. Stomps „De plaats van de advocaat in het maat schappelijk bestel" en op dinsdagl5 novem ber houdt mevrouw prof. mr Hazewinkel- Suringa een lezing over nieuwe opspor- ringsmethoden. Jhr W. van Andringa de Kempenaer spreekt een week later, op dinsdag 22 november, over reclame en op 28 novem ber vertelt dr L.D. Brongersma iets over de Nederlandse Nieuw-Guinea expeditie. Als besluit van deze serie aparte bijeen komsten heeft er zaterdag 8 oktober on der leiding van dr A. Meesters een wan deling over het landgoed Caprera plaats. Bij de cursussen dient nog vermeld te worden een cursus door dr. C. J. H. van der Broek over de Evolutie en een cursus over moderne mensbeschouwingen door prof. dr. G. J. Hoenderdaal. In de kring Heemstede zullen door de heer Sas Bunge drie voordrachten worden gehouden in het Minerva theater, onder de titel „Wij en de muziek". Ds. F. R. A. Henkels zal op 4 november spreken over Franse kathedralen. Op vrij dag 11 november zal een herdenkings avond worden gehouden van de musicus schrijver-schilder G. H. G. von Brucken Gezien de moeilijke financiële situatie van de gemeente Haarlem leek het aan vankelijk dubieus of het jaarlijkse evene ment „een gehele week uit" voor de bewo ners van het gemeentelijk tehuis voor ouden van dagen, Schotersingel 2, Haar lem, zou kunnen doorgaan. Gelukkig was het gemeentebestuur van mening dat dit uitstapje aan de bejaarden van het tehuis niet mocht worden onthouden en daarom zal ook dit jaar met vijftig mensen wor den vertrokken naar het vakantieoord „Clubhuis Ingeborg" te Leusden, waar vjor de periode 3 tot en met 10 september een programma is samengesteld waaraan zowel het ontspannings- als educatieve element niet ontbreken. Dit programma omvat onder meer een causerie over „de vluchtende mens" met vertoning van een kleurenstrook. Deze lezing wordt gehouden ter gelegenheid van het wereldvluchtelin gen jaar. Een gespreksgroep over schilderkunst die reeds enige keren in 't tehuis is gehou den, zal in het „kamp" worden voortge zet met als thema „Vincent van Gogh". Ook hierbij zal een kleurenstrook worden vertoond. Voorts is er een avond gewijd aan documentaires van Bert Haanstra waarin ondermeer is opgenomen het oude en nieuwe land rondom het IJselmeer. Dit als voorbereiding tot een bottervaart op het IJselmeer, die slechts bij behoorlijke weersomstandigheden zal doorgaan. Voorts zullen enkele dames een zang- en muziekavond verzorgen. Onder deskundige leiding wordt een excursie gemaakt naar het Openluchtmuseum in Arnhem. De slotavond zal aan de „lichte muze" zijn gewijd. De oudste deelnemer aan het uit stapje is 96 jaar oud en de jongst 72 jaar. Fock, tijdens welke avond de heer H. P. Baard een inleidende beschouwing houdt en enkele liederen van de 25-jaar geleden overleden musicus ten gehore worden ge bracht door de sopraan Didi Sanders, aan de piano begeleid door Tineke de Smidt. Dr. P. Vermeulen zal in de Wereldreizi gersserie twee voordrachten houden over zijn reis naar het Verre Oosten. Tenslotte zij er nog op gewezen, dat voor alle bijeen komsten van de Volksuniversiteit in het Frans Halsmuseum de ingang aan het Groot Heiligland weer openstaat. F. J. de Vries gehuldigd Donderdag heeft de heer F. J. de Vries, technisch hoofdambtenaar bij het Haar lemse gemeentelijke bedrijf van Openbai-e Werken, de dag herdacht waarop hij vijf entwintig jaar in gemeentedienst is. De jubilaris had de wens te kennen ge geven deze dag in de huiselijke kring te vieren. Niettemin werd hij gisteren in zijn wo ning aan de Noordertuindorplaan door de collega's van zijn afdeling gehuldigd. Het hoofd van de afdeling algemene zaken van Openbare Werken, de heer P. Kooreman, sprak de jubilaris toe, waarbij hij in het kort de loopbaan van de heer De Vries memoreerde. Spreker bracht de jubilaris dank voor diens prettige samenwerking met de collega's en overhandigde hem naast het traditionele geschenk onder cou vert een fraaie plant. Tot besluit van de straatvoetbalcompe titie van de speeltuinvereniging „Het Von delkwartier" in Oud-Schoten wordt woens dag 7 september, aanvang 19.30 uur, op het veld aan de Vergierdeweg de beslis singswedstrijd gespeeld tussen Buurtteam II en Muiderslotweg I. Beide ploegen ein digen in hun poule ongeslagen op de eerste plaats. De strijd om het kampioenschap zal zich in kunstlicht afspelen. Tien schijnwerpers op lange palen zullen het veld hel verlich ten. De hoofdcommissaris van politie in Haarlem, de heer A. L. de Boer is uitge nodigd de wisselbeker aan de aanvoerder van het winnende team te overhandigen. Iedere jongen die zowel aan de straatvoet bal- als aan de tijdens de vakantiespelen gehouden speeltuincompetitie heeft deel genomen ontvangt een leuke herinnering. Tevens zal na de beslissingswedstrijd op de speeltuin een openluchtfilmvoorsie'.ling worden gegeven. De eindstand van de straatvoetbalcompetitie is: Poule A Muiderslotweg I 5 5 0 0 10 A. v. d. Leeuwstraat 5 3 11 7 Buurtteam I 5 2 12 6 Nieuw Guineaplein 5 2 12 6 Muiderslotweg II 5 12 2 4 Roemer Visscherstraat 1 5 0 4 1 1 Poule B Buurtteam II 7 7 0 0 14 Quick Delftwijk 7 6 1 0 12 Vogelenbuurt 7 4 2 1 9 Spaarndam 7 3 4 0 6 Roemer Visscherstr. II 7 2 4 1 5 Vergierdeweg 7 2 5 0 4 Muiderslotweg III 7 2 5 0 4 Dullaertstraat 7 16 0 2 Zaterdagmiddag om half vier zal de di recteur van V.V.V. Haarlems Bloei, de heer W. van Willige de Dahlia-Show van de volkstuindersvereniging „Zonder Wer ken Niets" aan de Gcusevesperstraat in Haarlem-Noord openen. Daarna zal de ten toonstelling van vier tot 'savonds tien uur voor het publiek te bezichtigen zijn. Zon dag is de Dahlia-Show geopend van 10 tot 22 uur. Donderdag herdacht de heer P. van Brummelen, wonende Jelgersmastraat 38 in Haarlem, het feit, dat hij veertig jaar geleden in dienst trad bij h~' Kinabureau in Amsterdam, waar hij als analist op het laboratorium werkzaam is. Gistermor gen is hij door zijn directie en medewer kers gehuldigd bij welke gelegenheid hem de ere-medaille behorende bij de orde van Oranje-Nassau, in zilver, werd uitgereikt. De heer Van Brummelen maakt reeds ja ren als secretaris deel uit van het bestuur van der stichting Zuiderkapel in Haarlem

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 6