Pater Duynstee organiseert thuisfront voor sociaal werk op Sicilië Voor verhuur van OPELS GEBR. KIMMAN NIEUWS van de RENAULT-FABRIEKEN GARAGE „DEN HOUT" Raadslid Voogd (Arb.) stelt vragen over Volkskredietbank Eerste christelijk lyceum gaat afscheid van zijn rector nemen TEKORT VAN EEN MILJOEN LIRE In oktober komen eerste wijkcentra in Raima di Montechiaro Ondanks werktijdverkorting Dr. G. J. Dieperink: „Onderwijs houdt je geestelijk fris" TR0UPIN - ZIJLWEG 151 ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Buitenstaander HAARDEN VAN BECKING BONGERS TJLFT Vier gegadigden voor drie plaatsen Toernooi Onze Gezellen Politiek Gewonde Nederlanders in Barcelona buiten gevaar Genootschap leraren aan gymnasia en lycea Dr. K. Huibergtse tot voorzitter gekozen Zaadhande! Jan Poozep ALLES VOOR UW TUIN Heeft reorganisatie plaats gehad zonder voorafgaand overleg met leiding SLOT DEFECT? „DIE SLEUÏELSPECIAIIST" Veertig-urige werkweek in zelfbedieningszaak Na aanrijding op Hout plein doorgereden Raadslid vraagt over school aan Ged. Voldersgracht Burgerlijke Stand van Haarlem N AEEN VERBLIJF met onderbrekingen van een kleine drie maanden op Sicilië is pater P. S. Duynstee o.f.rn. naar Nederland teruggekeerd. Om hier de actie ten behoeve van zijn maatschappelijk ophouwcentrum in Palma di Montechiaro op Sicilië te stimuleren, een landelijk actiecomité op poten te zetten en de geldelijke steun voor zijn werk te organiseren. Gisteren ontmoetten wij hem op zijn oude adres Gierstraat 16 in Haarlem. Tussen zijn begroeting en het begin van het verhaal van zijn ervaringen op het achtergebleveneiland in vielen een paar telefoon gesprekken,-die van zijn kant met vaart en vuur werden gevoerd. „Ja, stuurt, u dat maar naar Gierstraat 16Ja, Gierstraat. Weet u dat niet eens? Ja, ja, hier in Haarlem, En zorgt u er dan meteen voor dat ik een oude schrijfmachine mee terug kan nemen, In de komende veertien dagen wil ik die hier hebben". En voordat de andere kant heeft, kunnen antwoorden heeft de driftig-bruisende pater de hoorn al op de haakneen, niet gesmetenge legd. En tot ons: „U ziet hoe weinig invloed de pers heeft. Ér is zoveel over mij geschreven en ze kennen niet eens de Gierstraat". En dan vertelt hij over zijn ervaringen op Sicilië. Tijdens een vakantie nam Pa ter Duijnstee op het eiland deel aan een congres dat was georganiseerd door de Siciliaanse sociale voorvechter Danilo Dol- ci en waar cijfers werden bekendgemaakt van de schrille levensomstandigheden van zeshonderd gezinnen. Cijfers over besmet telijke ziekten, kindersterfte en woning nood. Over de open riolen in de straten en over het feit dat 86 percent van de huizen geen toiletten heeft. Nog geen 10 percent heeft waterleiding en bijna een derde van de woonvertrekken is zonder ramen, terwijl bijna een kwart van de mensen op de grond slaapt. In vele ge vallen slapen vier of vijf mensen in één kleine kamer, vaak met een ezel of een paard. Danino Dolci riep tijdens dit congres de hulp van de Haarlemse pater Duynstee in. Deze besloot op Sicilië te blijven teneinde te trachten iets ter leniging van de ellende te doen. Samen met enkele helpers be sloot hij een planbureau op te richten, dat de toestanden moet analyseren. Er is een huis gehuurd waar de Nederlandse pater verblijft. Voor de bevolking is hij de vreemdeling, die iedere dag vijf tekeningen maakt. „Ja tekeningen met schema's, want mijn Ita liaans was in de eerste tijd niet voldoende om met de mensen van gedachten te wisselen. Bovendien spreekt men er een dialect dat moeilijk te volgen is." Pater Duynstee beseft dat hij er op het ogenblik nog een buitenstaander is. Hij wil echter dat men de problemen van on der af aan ter hand neemt. Dit is funda menteel verschillend van alles wat tot nu toe is gedaan. Hoewel de Italiaanse rege ring veel doet en studiegroepen van de re gering druk bezig zijn met het maken van ontwikkelingsplannen, komt voor de be volking alles wat regering is uit Rome. En Rome is ver. De actie die pater Duyn stee nu in Nederland wil voorbereiden heeft een driedelig karakter. In de eerste plaats moet vanuit Nederland voor een jaar of drie leiding aan het werk worden gegeven. Dan zal worden getracht Ita liaanse subsidie te krijgen. Faze twee is dus het verkrijgen van steun van de Ita liaanse regering in Rome en in de derde plaats moet de regionale regering in Pa lermo worden gewonnen. Voorts hoopt de Haarlemse pater steun te krijgen van de UNO. Voordat dit allemaal geregeld zal zijn Advertentie J eugdcom petitie Ook in het aanstaande seizoen kan de afdeling Haarlem van de KNVB in de dooi de KNVB te vormen interregionale jeugd competitie vertegenwoordigd worden met drie elftallen. Er zijn hiervoor vier gegadigden, name lijk HFC, RCH. TYBB en Beverwijk, die in een te verspelen halve competitie zullen uitmaken welk elftal moet afvallen. Zon dag wordt met de afwerking van dit pro gramma begonnen. Dan wordt gespeeld Beverwijk—HFC en RCH—TYBB. Op zon dag .11 september volgt HFCTYBB en RCHBeverwijk, waarna op 18 september de wedstrijden TYBBBeverwijk en RCH HFC word engespeeld. Op zondag 2 ok tober begint de interregionale jeugdcompe titie. Zondag houdt Onze Gezellen het Ken- nemerlandtoernooi waaraan deelnemen Velsen, WSV '30, TYBB en Onze Gezellen. Het programma, dat om 13 uur 15 begint, luidt als volgt: VelsenTYBB en Onze Ge zellenWSV '30. Daarna verliezers- en winnaarsfinales. begint men in oktober reeds met het in richten van enkele wijkcentra in Palma. „Het werk is er daarom zo moeilijk", aldus pater Duynstee, „omdat alles er van politiek doordrenkt is. Politiek is voor de Siciliaan wat een stierengevecht voor de Spanjaard is. Vandaar ook dat wij ervoor moeten zorgen niet op het terrein van het gemeentebestuur te komen. Het manco van alle vroegere plannen is dat de be volking er niet bij betrokken werd. Daar om beginnen wij van onderop. Wij vesti gen ons temidden van de bevolking en analyseren van daar uit de problemen om zodoende tot een oplossing te komen. Wij moeten alleen oppassen dat wij niet de betweters zijn. Het'juiste idee is dat van de begeleiding." Het project van pater Duynstee is geen rooms-katholieke zaak, zoals hij zelf zegt. „Dat ik priester ben Is louter toeval. Ik ben op Sicilië geen exponent van de cle rus. Bovendien moet ik er voor zorgen dat ik niet vereenzelvigd wordt met de recht se zijde van de Italiaanse Christen-demo cratische partij. Ons werk van solidariteit is humanitair, Europees en christelijk." Voor alles is er geld nodig, veel geld. Op het ogenblik is er een schuld van één miljoen lire op de bank van Palma, die moet worden aangezuiverd en verder moet er jaarlijks een flink bedrag komen. Daar zal het Nederlandse actiecomité voor moe ten zorgen. En dan zullen langzamerhand steeds meer Italianen ingeschakeld moe ten worden. Pater Duynstee besluit zijn enthousiaste verhaal met de geschiedenis van de „wit te monnik" „Helemaal geen monnik, waarschijnlijk zelfs een protestant" die het vakverenigingswerk op Sicilië heeft doen ontstaan. „Hij is nu een legendari sche figuur", glimlacht de pater. „En van mij hebben ze gezegd, toen ik naar Ne derland ging: die komt nooit meer terug". Maar hij is vast besloten over enige we ken weer naar Sicilië te gaan. Mét de steun van een actiecomité hier in de rug. En als de energieke pater afscheid van ons neemt, rinkelt alweer de telefoon want het werk gaat door. BARCELONA (UPI) De toestand van de twee Nederlandse vakantiegangers, die op 30 km ten zuiden van Barcelona, met hun auto slipten en vervolgens in een on diep ravijn vielen, is gunstig. Dit heeft een woordvoerder van het ziekenhuis in Bar celona waar zij zijn opgenomen, meege deeld. Het zijn de heren K. Rommelingh uit Bloemendaal en H. Bran uit Amster dam. Zij zullen nog een dag of veertien in het ziekenhuis moeten blijven. De derde Nederlander in het gezelschap, de heer F. Broesma uit Amsterdam, heeft het zieken huis kunnen verlaten. Tijdens de 130ste jaarvergadering van het Genootschap van leraren aan Neder landse gymnasia en lycea, die in Drieber gen is gehouden, is als opvolger van drs. S. Roodenburg uit Amsterdam tot voor zitter van het genootschap gekozen dr. K. Huibregtse, rector van het stedelijk gym nasium in Haarlem. Advertentie Advertentie SPEKSTRAAT 5 TEL. 16061 Het Haarlemse gemeenteraadslid drs. J. J. Voogd (Arb) heeft schriftelijke vragen ge steld aan B. en W. met betrekking tot de reorganisatie van de Volkskredietbank voor Haarlem en omstreken. De heer Voogd was ter ore gekomen dat deze re organisatie was voorbereid en uitgevoerd zonder dat daarbij overleg was gepleegd met de leiding van de bank en zonder dat leiding en medewerkers tijdig op de hoogte v/aren gesteld. De vragen van de heer Voogd luiden: 1. Is het juist dat leiding en medewerkers van de Volkskredietbank in eerste aanleg uit de pers hebben moeten vernemen van de plannen tot vergaande reorganisatie van de Volkskredietbank, van welks be stuur een lid van Uw college voorzitster is? Advertentie Lange Vcerstraat 10 Haarlem - Tel. 11492 Hij zat achter een heel klein glaasje, zo'n glaas je waaruit men nooit melk drinkt. En hij mompelde wat. Hij keek niet op of om, bezig met zijn monoloog, waarin hij nochtans het gelijk 'niet aan zijn zijde kon krijgen. Want hij haalde de schouders op, strekte de handen uit met de palmen omhoog en schudde met het hoofd. Wie is dat, vroeg ik de ober. Och, zei hij, dat is er een die langzaam weer leert lopen, maar dit keer op AOW-benen. Zo kwam ik met hem aan de praat. „Meneer, het zit er nog in. Acht endertig jaar lang is het wekkertje om half zeven afgegaan, heb ik om ze ven uur het trommeltje onder de arm genomen en ben voortgestapt. Weer of geen weer Naar 't fabriek. Achtendertig jaar lang heb ik voor mijn baas van die mooie ijzeren dingen in me kaar staan rammen, een klaverjasje gelegd in het schaften, achtendertig jaar lang het lege trom meltje na de stoomfluit weer thuis gebracht. Maar op één augustus zeien ze: bedankt Jan, je bent vijfenzestig, ga nou maar aan je post zegeltjes. Daar sta je dan. Na een heel lang bezig leven valt ineens de pudding in mekaar. Ik dacht vroe ger: sjonge, als ik met pensioen ga, ga ik elke dag vissen, lekker in het tuintje vroeten, lekker lang (met permissie) op mijn nest liggen en op het bankie zitten, naar de mooie meissies kij ken. Maar dan ben je nog jong. Nou ben ik 65 en één maand. En gek, dan denk je er ineens anders over. Of ik wel of niet mijn wekker zet, om half zeven ben ik uitgeslapen. Wat doe je dan, je kruipt er uit. En dan begint het. Wat doet een zinnig mens om half zeven op Alles is zo stil. Buiten ook geen (met permissie) geen bliksem te doen. Trouwens, je kan toch niet om kwart voor ze ven achter een borreltje zittenEn dan te be denken dat je dit moet volhouden tot tien uur 's avonds, zonder schaf ten, zonder klaverjasje. Zonder schaften op 't fa briek, bedoel ik, want de vrouw kookt natuur lijk wel. En goed. We kunnen er best van ko men ook. want 't fabriek en Drees samen, dat maak ik niet meer op. Maar het zit er nog in, meheer, dat hoe zal ik het zeggen het ritme. Als je achtendertig jaar hebt gedanst op de me lodie van wekker en stoomfluit, dan sta je een beetje onthand als ze die knop ineens om draaien. Mijn vrouw zegt: maar doe dan wat, kerel, zoek wat: je tuintje, je postzegels, vissen Of ga postduiven' houden, of een aquarium, of kana ries. Ja, dat is gemakke lijk gezegd. Zij heeft haar werk. Kanaries houden.... dat doen alleen ouwe sokken en ik spring nog over je heen, als het moet. Ruzie hebben we ge had, meneer, ruzie de kalk kwam erbij van de muren. In die acht endertig jaar nooit geen woord, niet dit. Maar nou: ruziedat de buren kwamen vragen of we het hoorspel wat zachter wilden zetten, anders konden ze de til- levisie niet verstaan Kan je nagaan. En als ouwe mensen vechten, dan wil dat wat. Je kan toch op je vijfenzestigste niet naar je moeder te rug. zelfs als het ouwe mens nog zou leven.Wat doe je dan: ik trek maar de stad in. Nouja, ik help wel effe stofzuigen en bordjes wassen, maar drie kamertjes en twee bordjes doe je in een kwartier. Dan is het half tien. En danHup de stad in, weg uit moe ders actieradius. Maar om half tien heeft je dochter nog geen koffie en je zoon is met vakan tie. Vóór je het weet heeft Drees je een kroegloper gemaakt en ze zeggen dat ie zelf niet drinkt. Ben nog vaak naar 't fabriek terug ge weest. Ook al een sof. Daar zeggen ze: man, wat kom je doen: ga vis sen Nooit een vierde man meer nodig bij het klaverjasje. Hebben ze anderen voor, jonge snotneuzen, die zich 'k- weet-niet-wat verbeel den. Nee, die pensionering is heel mooi, 'k zal er niks van zeggen en het is goed dat de socialen het hebben doorgedre ven Alleen, ze moes ten je met pensioen stu ren op je 35ste jaar. Tot je vijfenzestigste en dan pas werken tot je er bij neervalt. Het is toch niks gedaan, voor zo'n ouwe bok als ik. Vissen, parkieten, meneer, la'me niet lachen. Daar heb je nou op zitten wachten Daar heb je plannen voor zitten maken. Als ik afzwaaiDie laat ste fluit klonk als mu ziek. Mooie toespraak, mooi envelopje, mooie cadeautjes. Dag Jan, dag jongen, gus wat benij- dën we je. Huichelaars! De eerste dag nog niet dan heb je nog een beetje een vuile maag van de taartjes maar de tweede dag. Lopen, wat zeg ik, vliegen had ik gewild, terug naar 't fabriek. Enfin, het is weer vijf uur. Kom, ik stap er's op. Het zit er weer op voor vandaag. En onder de 97 sterven ze niet tegenwoordig. Bart L. Joris 2. Is het juist dat leiding en medewer kers, zonder enig voorafgaand persoonlijk gesprek, door het bestuur van deze bank per gestencilde brief van 20 juli 1960 hun ontslag is aangezegd ook degenen met meer dan 25 of zelfs meer dan 40 dienst jaren? 3. Is het juist dat tot op heden een persoonlijk gesprek van het bestuur met de betrokkenen hierover nog altijd niet heeft plaatsgevonden? 4. Indien deze vragen bevestigend wor den beantwoord, achten B. en W. deze handelwijze dan in overeenstemming met de inzichten omtrent menselijke verhou dingen en personeelsbeleid, zoals die in de ze eeuw zijn gegroeid, én in overeenstem ming met de waardigheid van een publie ke dienst, als hoedanig de Volkskrediet bank dient te worden beschouwd? 5. Zo niet, zijn B. en W. bereid hun oordeel daarover kenbaar te maken aan het bestuur van genoemde bank, waarin de gemeente Haarlem is vertegenwoordigd 6. Zijn B. en W. bereid alles in het werk te stellen om hen aan wie ontslag is aangezegd, bij de nieuw te structure ren Volkscredietbank of bij een gemeen telijke dienst op een passende wijze te werk te stellen? Maandag begint voor het personeel van de zelfbedieningszaak van de heer C. F. Zwetsloot in de Generaal Cronjéstraat te Haarlem een veertig-urige werkweek. De vijftien man personeel zullen dan. in plaats van een halve dag, een hele rust dag in de week krijgen. Valt deze rustdag voor één van hen op een zaterdag, wat eens in de vijf weken zal voorkomen, dat neemt het desbetreffen de personeelslid de eerste werkdag van de komende week vrij. Eens in de vijf weken heeft ieder per soneelslid dus een zogenaamd lang-week- einde. De snipperdagen zullen echter alle in de vakanties moeten worden opgenomen. Advertentie bij de Official Dealer HOUTPLEIN Haarlem - Tel. 13850 Bewoner uit Haarlemmermeer later aangehouden In de afgelopen nacht omstreeks kwart over twaalf is op het Houtplein te Haar lem een auto in aanraking gekomen met een vrachtauto. De bestuurder van de auto reed door, waarna een automobilist een achtervolging inzette. In Vijfhuizen slaag de deze er in de bestuurder in te halen en hem werd verleid wat er gebeurd was. De bestuurder zeide geen belangstelling te hebben voor het geval en was niet be reid mee te gaan naar Haarlem. Het ken teken werd genoteerd en aan de Haar lemse politie meegedeeld. Enige tijd later heeft de politie de vermoedelijke ver dachte, een viei'entwintigjarige zuivelar- beider uit Haarlemmermeex-, in zijn wo ning aangehouden en naar het bureau van politie aan de Smedestraat overgebracht. Volgens de politie verkeerde de man on der invloed van drank. Deze verklaarde twee glaasjes cognac en vijf glazen bier te hebben gedronken. Ook is een bloed proef afgenomen. Het rijbewijs van de zui- velarbeider is in beslag genomen. produceert RENAULT, de meest geautomatiseerde automo bielfabriek ter wereld, 3000 voertuigen per dag, waarvan 2000 Dauphines. Wilt u eens kennis maken met zo'n snelle, makkelijk wend bare, zuinige auto, vraag dan een gratis proefrit bij de A-dealer Wagenweg 166-168 - Telefoon 12138 en 15056 of bij de B-dealer Rijksstraatweg 249 Telefoon 57455 WOENSDAG 7 SEPTEMBER neemt dr. G. J. Dieperink officieel afscheid als rec tor van het Eerste christelijke lyceum aan de Emmakade in Haarlem. Op dezelfde dag zullen docenten en leerlingen kennis kunnen maken met de nieuwe rector dr. D. Barends uit Goes, die officieel reeds sinds 1 september in functie is. Op de 7de september zal voor een groot deel van de staf en de leerlingen (voor alle leerlingen is helaas geen plaats) in het Minerva- theater in Heemstede een feestelijke bij eenkomst worden gehouden tijdens welke de scheidende rector zal worden gehuldigd en de nieuwe rector zal worden verwel komd. Des middags is er van half vijf tot- zes in het gebouw van het christelijk lyceum aan d.e Emmakade een receptie, waarbij belangstellenden buiten de school dr. Dieperink ten afscheid de hand kunnen komen drukken. Tot slot zal zaterdag avond 10 september voor bestuur en d.o- centen van de school een diner en feest avond worden gegeven. Dr. Dieperink, die van 15 juli 1949 als rector leiding heeft gegeven aan het Chris telijk lyceum in Haarlem, heeft in de afge lopen elf jaar de school zodanig zien uit groeien dat zij al spoedig daarna moest worden gesplitst. Tegelijk met hem had het bestuur tevens dr. A. la Fleur be noemd, die leiding zou moeten geven aan het afgesplitste deel van de school, dat later als zelfstandig Marnix van St. Alde- gondelyceum aan de Planetenlaan een eigen gebouw kreeg. In die jaren was het leerlingenaantal van het „moederlyceum" gestegen tot bijna duizend. De school was toen verdeeld in een „morgen"- en een „middag"-afdeling. Even voordat de split sing een feit was geworden was het leer lingenaantal weer iets gedaald, maar er trokken toch altijd nog een kleine driehon derd naar de nieuwe school in Haarlem Noord. Aan de Emmakade bleven toen nog vijfhonderd leerlingen over, waarvoor de ruimte spoedig weer te klein geworden was. Een oplossing is toen verkregen doordat aan de Koediefslaan in Heemstede een dépendance is opgericht en aan het be staande gebouw een vleugel werd bijge bouwd. Thans zijn er 830 leerlingen. Dr. Dieperink heeft zich voor het tot stand komen van deze voorzieningen zeer inge spannen en het was dan ook een bijzonder aardig denkbeeld deze nieuwe vleugel bij het gereedkomen in mei van dit jaar naai de scheidende rector te noemen. Dr. Dieperink, met wie wij naar aanlei ding van zijn vertrek hij heeft zich in middels in Hilversum gevestigd een gesprek hadden, heeft altijd met veel ge noegen in Haarlem gewerkt. Hij is 65 jaar geleden in Lochem gebo ren, v/aar hij tot zijn veertiende jaar is blijven wonen. Daarna heeft hij de onder wij zersopleiding gevolgd aan de Groen van Prinsterer-kweekschool in Doetichem. Enige tijd is hij toen tijdelijk onderwij zer in Enschede geweest, waarna hij in augustus 1914 in militaire dienst ging, waar hij gedurende de gehele eerste wereldoorlog is gebleven. Inmiddels was de heer Dieperink begonnen met de studie middelbaar Duits, waarvoor hij in 1918 het gedeelte A deed. Na tijdelijk leraar Duits in Helmond geweest te zijn werd hij in 1919 benoemd aan de toen pas opgerichte christelijke h.b.s. in Zwolle. Tevens had hij nog bijbetrekkingen aan het christelijk gymnasium in Kampen en bij het christe lijk lyceum in Harderwijk. Gedurende deze periode studeerde hij verder aan de Rijksuniversiteit in Utrecht en later aan de gemeentelijke universiteit in Amster dam, waar hij in 1927 doctoraal examen Duits deed. In 1933 is hij in Amsterdam gepromoveerd op een proefschrift „Stu diën zum Valentin und Namelos". In 1935 werd hij leraar Duits aan het christelijk lyceum in Hilversum, waar hij gebleven is tot 1949, toen hij als rector naar Haar lem kwam. Dr. Dieperink heeft zeer speciale ideeën over de naar zijn mening ideale middelbare school: ongeveer vijfhonderd leerlingen. „Die ken je allemaal en je kunt het geheel overzien", vindt hij. De lerarennood heeft ook een stempel ge drukt op het werk als rector. Vooral in het westen van het land speelt de wo ningnood hierbij een grote negatieve rol. rol. Overigens heeft de scheidende rector altijd met groot plezier bij het onderwijs gewerkt, ofschoon hij vroeger meer voor een loopbaan van officier voelde. Dr. G. J. Dieperink. ,,'t Is een mooi werk, dat je geestelijk fris houdt, omdat het je steeds opnieuw in aanraking brengt met levende mensen" zegt hij van het onderwijs. Wat dr. Dieperink als „ambteloos bur ger" gaat doen? Studie maken van onder werpen die hem interesseren en waarvan hij de boeken al in de kast heeft staan. De omvangrijke school en daarbij zijn taken als bestuurslid van het avondlyceum en van president-kerkvoogd van de Her vormd kerk in Heemstede hebben hem van die studie tot dusverre steeds afge houden. Bovendien stelt hij zich veel voor van fietstochtjes in de omgeving van het mooie Hilversum. Trouwens helemaal kan hij het onderwijs er niet aan geven. Want hij blijft nog een paar uurtjes per week les geven op het nieuwe lyceum in Hil versum. „Om ze te helpen", zegt hij er zelf van. Het Haarlemse raadslid mevrouw E. Smitz-Peper (Arb.) heeft aan B. en W. schriftelijk gevraagd of de verbeteringen aan het schoolgebouw aan de Gedempte Voldersgracht zo tijdig gereedgekomen zijn dat het onderwijs daardoor op tijd een aanvang heeft kunnen nemen. Indien dit niet het geval is, zo vraagt mevrouw Smitz, wat is daarvan dan de oorzaak? Advertentie HAARLEM Anno 1892 - Tel. K.2500 - 10564 - 20154 - 20750 voor ALLE NATUURSTEEN zoals Flagstones voor tuin en schouwen Raamtabletten - Tafelbladen CRAFWERKEN enz. EIGEN BLOKKENZAGERIJ TOT 5 TON. BEVALLEN van een zoon, 31 aug.: A. G. WiersmaDekker; J. AbspoelHilde- rin'g; P. C. F. van LoenenVelu; A. J. de Koning—Hofstede; 1 sept.: G. M. Koch— Balkenende; A. C. HeemskerkHommen; J. P. Krippendorf—Visser; A. M. Geerlings Hetem; 2 sept.: P. Hopman—Cornet; G. NijssenWalkotte. BEVALLEN van een dochter, 30 aug.: N. SchutteVolker; 1 sept.: D. W. de Jong Veerbeek; J. M. VloemansVan der Vorst; I. G. JanusKromsigt; H. J. C. Jorna Lub; G. KorverDe Waal; 2 sept.: H. J. LommerseJonkheer; M. G. E. Grooff Bernard; C. M. M. KootBeukers. OVERLEDEN, 30 aug.: H. F. J. Bouckaert, 60 j., Kamperlaan; 1 sept.: A. J. Eradus Wagner, 92 j., Westerhoutpark; E. Spaan derVan Thiel, 75 j., Kamperstraat; G. ErdtsieckVermeren, 68 j„ Brouwersplein; J. L. Mast, 81 j., Crayenesterlaan; C. M. E. MookhoekVan Delden, 73 j., Reggestr.; C. Verkerk, 72 j., M. van Heemskerkstraat. GEHUWD, 2 sept.: P. J. Harsma en R. J. Jurgens.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7