Horen en zien Staan wij onnodig bloot aan infecties? Cruz Atphenaar PANDA EN DE JACHT OP DE MILJOENENHOED DE REIS VAN KOEN EN LINNIE .en DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 V erzuiling radio televisie AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN Veel variatie De radio geeft vrijdag T elevisieprogramma Leni Riefenstahl maakt weer films U SPREEKT MET UW MOORDENAAR CETA BEVEI BUBTENBIJTS Kerkelijk Nieuws Nationale en inter nationale artisten in Zandvoort bijeen v.a. 39.50 De negen muzen Charles Exbrayat Het thuisdrinkenin Zeeland neemt toe Big Ben of geen Big Ben dat is de kwestie Ons nieuwe feuilleton 36. Gretig strekten de vagebonden hun handen uit naar de stuiverzak, maar Jo ris weerde ferm al die graaiende handen af. Geef op!" riep de reisleider van de vagebonden, „je hebt zelf gezegd, dat die stuivers voor ons zijn!" „Inderdaad", sprak Joris, „maar niet om te verbrassen. Wij hebben het bijeen gebedeld voor een schoner doel. namelijk voor de V.B.W.V. oftewel: de Vereniging ter Bestrijding van Wreedheden tegenover Vagebonden. Als penningmeester van die vereniging houd ik niet alleen dit geld onder mijn beheer, maar eveneens de bron van inkomsten." En bij die laatste woorden griste hij Boko de miljoenenhoed van het hoofd. „Nee!" riep Boko, „geef terug m'n doppie! Ik heb het eerlijk gevonden!" „Foei!" sprak Jo ris verwijtend, „wilt gij U iels toeëigenen dat aan Uw makkers toebehoort?" Boko wierp een bedrukte blik op zijn makkers en die keken bepaald onvriendelijk terug. Dus achtte Boko het maar verstandig om niet op teruggave van de hoed te blijven aandringen. „Dat heeft Joris weer netjes voor elkaar gekregen," dacht Panda, „maar intussen heeft hij nu de hoed en hel geld van meneer Palmer. Het was een voudiger geweest als hij gezegd had, dat meneer Palmer de penningmeester van die vereniging was. Hm <m m mm» M- wÊmBWÊkmÈ. - „Televitrine", rubriek voor dames, is meestal zo interessant, dat ook de heren er met genoegen naar kijken. Dat was ook woensdag het geval, toen Marie van der Eist onze aandacht vroeg voor de kunst van het bloemschikken en Koos Naber vertelde van zijn hobby, het maken van voorwerpen uit hout. Gaarne hadden wij in aansluiting hierop de tocht naar Tres long in Hillegom gemaakt om de vele jeug dige kijkers in de gelegenheid te stellen de prestaties der rijwielkunstenaars, de man met de roterende borden en de komische musici te bewonderen, maar eerst kwam de filmkunst aan bod. A. van Domburg besprak onder meer de zich in 1944 afspe lende oorlogsfilm „Die Brücke". De ver toning van fragmenten uit deze film leek ons voor de jeugd minder geschikt. Beter ware het geweest dit onderdeel naar een later uur te verplaatsen. De K.R.O. heeft met zijn uitzendingen uit Treslong steeds veel succes, hoewel gezegd dient te wor den, dat de nummers uit „Piste" op elkaar gaan lijken. De ernst kwam aan het slot met de documentaire „Dat hebt gij aan mij gedaan", ter herdenking van de driehon derdste sterfdag van Sint Vincentius a Paulo. Beeldschermer HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 10.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00 -24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Dit en het andere, lezing. 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Orgelspel. 11.40 Gram. AVRO: 12.00 Gram. 12.20 Regeringsuitz.: Voor de landbouw. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prog nose. 12.50 Draaiorgelmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Theaterork. en solist. 13.55 Beursber. 14.00 Kamermuz. 14.30 Voordr. 14.50 Omr.dubbelkwartet. 15.05 Gevar. progr. VARA: 18.00 HammondorgelSpel. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Gram. 17.25 Lichte muziek. 17.50 Act. 18.00 Nieuws. 18.15 Vlaamse notities. 18.20 Gevar. muz. 18.50 De puntjes op de i, praatje. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Meisjeskoor. VPRO: Het platte land nu. gesprek. 19.45 VPRO-nieuws. 20.00 Nws. 20.05 Vijfentwintig jaar Nationale reclasserings- dag. lezing. 20.10 Filmrubr. 20.20 Zang en gitaar. 20.35 Het plan Nationale Omroep 1960 van de VPRO, lezing. 20.50 De wereld vergadert, lezing. VARA: 21.00 Muz. vakantieverhalen. 22.00 Jazz- muz. 22.15 Buitenl. weekoverzicht. 22.30 Nieuws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. gesprek. VARA: 23.00 Soc. nieuws in Esperanto. 23.10 Muziekrevue. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00. Nieuws 7.15 Morgengebed en over weging. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.40 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.05 Gram. 10.35 Chan sons. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Middagklok - nood klok. 12.03 Gram. 12.10 Pianospel. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muziek. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Gram. 13.45 Vraagbaak voor vrouwen. 14.00 Gram. 14.35 Klas sieke en moderne meesterwerken. 15.00 School radio. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Sopr. en piano. 16.50 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Lichte muz. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. 18.10 Vaticaanse act. 18.25 Gram. 18.30 Lichte muz. 18.50 Regerings uitz.: Emigratierubr. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.00 Nieuws. 19.10 Act.. 19.25 Gram. 19.30 Polit. praatje. 19.40 Gram. 20.30 Het Nederlands in Duitsland, klankbeeld. 21.00 Lichte muz. 21.20 Cabaret. 21.50 Lichte muz. 22.25 Boek- bespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Gram. 22.50 Gevarieerd progr. 23.55—24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Omr.ork. 12.30 Weerber. 12.35 Amus.muz. 12.50 Beursber. 13.00 Nieuws. 13.15 Orgelrecital. 13.30 Gram. 13.40 Orgelrecital (verv.j. 14.00 Ork.- muz. 15.00 Amus.muz. 15.30 Gram. 16.00 Beursber. 16.06 Lichte muz. 17.00 Nieuws. 17.10 Omr.ork. cn sol 17.45 Duitse les. 18.00 Gram. 18.10 Voordr. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Sport. 19.00 Nieuws. 19.40 Vioolrecital. 20.00 Festival v. Vlaanderen: Orkest- conc. (Om 20.4521.00 Kunstkaleidoscoop). 22.00 Nieuws. 22.15 Gram. 22.55 Nieuws. 23.00—23.15 Militaire groeten uit Kongo. VOOR DONDERDAG NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. AVRO: 20.20 Act.progr. 20.30 Sportprogr. 21.00 U spreekt met uw moordenaar, TV-spel. 23.00 Einde. VOOR VRIJDAG NTS: 20.00—21.15 Documentaire.VPRO21.20 Film. 21.40 Chansons. 22.05 Progr. over het ras senprobleem. 22.35 Einde. Advertentie KRUISWEG 47-49 HAARLEM Leni Riefenstahl, de Duitse filmactrice die eens van Hitier het predikaat „vol maakt" kreeg, werkt momenteel als film- producente in Zuid-Afrika, aldus is in Dur ban meegedeeld. Nadat zij haar werk aan de documentaire waaraan zij thans bezig is, zal hebben af gesloten, gaat Riefenstahl beginnen aan een film van langere duur voor de I-Iubbard Association of Scientologists International. 99 Donderdagavond kan men in het tele visieprogramma van de A.V.R.O. een vertoning volgen van „U spreekt met uw moordenaar". Een scène met Guus Oster, Jan Retel en Sigrid Koetse. Advertentie Eis altijd de beproefde Geref. Gemeenten Beroepen te Rijssen (2de pred.pl.) Chr. van Dam te Rotterdam-Zuid. Bedankt voor Bruinisse H. Ligtenberg te Rotterdam- West. Oud-Geref. Gemeenten Bedankt voor Kampen J. van der Poel te Ede. Baptisten Gemeenten Beroepen te Stadskanaal J. Broertjes te Utrecht. Het gebeurde woensdagmiddag op de derde etage van de jaarbeursgebouwen in Utrecht. Twee nonnetjes keken be langstellend naar een stand, waarin bekende medespelers uit de t.v.-kinder- programma's, die gestalte hebben ge kregen in poppenfiguren, tentoon wer den gesteld. Met deze poppen kunnen de kinderen een eigen spel opvoeren en de nonnetjes wilden wel een bestelling doen voor hun kindertehuis. De keus ging tussen Pipo de clown en Liang. De voorkeur van het ene nonnetje ging uit naar Pipo de clown, waarmee haar metgezellin het wel eens was. Toch aarzelde deze laatste en vroeg de standhouder: Welke televisie brengt nu Pipo en welke Liang". Het antwoord liet niet lang op zich wachten: „Pipo, eerwaarde zuster, wordt door de Vara gebracht en Liang door de K.R.O.". Liang werd besteld. Advertentie Vrijdag 16 september houdt een grote grammofoonplatenmaatschappij uit Heem stede in Zandvoort een bijeenkomst, waar voor nationale en internationale relaties uitgenodigd zijn. Bij het diner, dat de maatschappij haar gasten aanbiedt, treden verschillende prominente artiesten op. Uit Engeland komen Vera Lynn, Tony Brent, Tommy Bruce, Johnny Kidd en Norrie Paramor. Uit Duitsland komt Fred Bertelmann en uit Denemarken Gitte. De Nederlandse artiesten die' op deze avond zullen optreden, zijn: Tante, Leen, De Vaientina's, Johnny Jordaan, het Leedy Trio en Cor Steyn. Advertentie ENORME KEUZE in POPLIN GABARDINE TERLENKA NYLON Gen. Cron.jéstraat 40 - 44 Telefoon 54679 Haarlem Moeder Natuur gaf de huid van elk mens een bescherming mee, wetenschappelijk bekend als „de natuurlijke zuurmantel". Deze behoedt de huid voor talrijke infec tiegevaren. Wast men zich nu met toiletzeep (hetzij duur of goedkoop) dan verdwijnt tijdelijk (1 tot 2 uur) deze natuurlijke huidbescher ming (de zuurmantel -dus). Het gevolg hiervan is dus, dat de huid gedurende 1 tot 2 uur de deur open zet voor infecties. Wetenschappelijk is vastgesteld dat dit wegwassen van de natuurlijke zuurman tel wordt veroorzaakt de huid reageert zwak zuur door de alkalische reactie van de in elke toiletzeep aanwezige vet zuren. Deze vetzuren zijn de voornaam ste oorzaak, dat water, in verbinding ge bracht met toiletzeep, onoplosbare kalk- zeep vormt. Het is deze kalkzeep, die de vette randen in bad of wasbak achterlaat. Maar en dit is nog veel erger het is diezelfde kalkzeep, die de poriën ver stopt. Hierdoor wordt de opname van zuurstof door de poriën van de huid be lemmerd. Het gevolg hiervan is heel vaak het optreden van huidinfecties zoals mee- etertjes, puistjes, zwarte kloofjes in de huid en onaangename transpiratieluchtjes. Tot nu toe moest men het risico van de onbeschermde huid en de kalkzeepnarig- heden maar voor lief nemen, omdat zón der vetzuur nu eenmaal geen toiletzeep gemaakt kon worden. TOT NU TOE Want sinds korte tijd is er een zeep te koop. die geen greintje vetzuur meer bevat. DU-NY de zeeploze toiletzeep. De voordelen hiervan springen direct naar voren 1. DU-NY bevat géén vetzuur De na tuurlijke huidbescherming (de zuur mantel) kan niet worden teniet ge daan. 2. Doordat DU-NY géén vetzuur bevat, kan zij, in verbinding met water, dus geen kalkzeep vormen. Dus géén vette randen in bad of wastafel. Maar nóg belangrijkerGéén verstopte huidporiën. Integendeel, DU-NY haalt niet alleen het vuil van de huid, maar ook uit de huid. In tegenstelling tot gewone toiletzepen helpt DU-NY dus huidklachten te voorkomen. 3. DU-NY is alkalivrij. Met DU-NY wast men zijn haar dus net zo fijn als met de beste shampoo. DU-NY doet echter nog meer. Het „was sende bestanddeel" van DU-NY is opge bouwd uit stoffen, die hun oorsprong vin den in natuurlijke oliën. Deze stoffen hebben een veel groter vuilverwijderend vermogen dan gewone toiletzeep en zijn derhalve in staat b.v. sterk bevuilde han den sneller en beter te reinigen en ook veel langer schoon te houden. Een kolenhandelaar bijvoorbeeld, hoe goed hij zich ook wast, herkent men direct aan de zwarte randjes om zijn ogen. DU-NY doet echter ook dit vuil spoorloos verdwijnen en zonder pijn, want DU-NY „prikt" niet in de ogen. „Maar ontvet DU-NY de huid dan niet" vraagt u zich misschien af. „Neen, want DU-NY bevat tevens crèmes van farma ceutische kwaliteit, die ontvetting van de huid voorkomen. Het effect van het wassen met DU-NY is dus, dat men grondiger wast dan met gewone toiletzeep zonder één der bezwa ren van zeep en voorts, dat men de huid door de enkele behandeling van was sen bovendien een crème geeft, die de huid regenereert. De goede gewoonte van u dagelijks te wassen kunt u dus behou den. Maar doe het met DU-NY. Hartedief. Uit een museum in de Ame rikaanse stad Southampton in de staat New York is een gouden kruis gestolen, dat ont worpen is door Salvador Dali. Het kruis, dat bekend is onder de naam „Het heilig hart van Jezus", is 42 centimeter lang en het bevat de grootste hartvormige parel die bekend is. Het stuk is verzekerd voor 35.000 dollar. 122123. Achter elkaar aan liepen ze het huisje uit... en toen zagen ze, wat er gebeurd was. Een dikke boomtak, die ivaarschijnlijk door de wind van 'n boom gescheurd was, lag dwars door de beek. Daar was het vlot tegenop gevaren, en dat werd nu door die tak tegengehouden. Dus dat was de schok! zei Pobbel. Ja, zei Koen. Kijk, we kunnen niet verder door die tak! Nee, zei Pobbel. Tenminste, niet zolang ons vlot door dat ding tegengehouden wordt. We zullen moeten proberen, het los te maken van die tak! Vertaling: Mar got Bakker 54 „Het is menselijk, Maria. Als jij en ik elkaar onze eenzaamheid lieten delen, zou er ook voor ons dan niet een beetje geluk weggelegd zijn? Maria van de Zoete Naam, ik smeek je, laat me niet zonder hoop naar Washington teruggaan/' „Ik moet eerst wennen aan de gedachte dat Juan dood is. Geef mij de tijd tot mijzelf te komen Geloof een beetje in mij." „Bedoel je daarmee dat ik de hoop mag koesteren dat je later „Ik kan je op dit ogenblik niets beloven, José. Niet meer dan dit ene: als ik ga trouwen zal het met jou zijn." Toen ik haar woning verliet was zij het, die mij omhelsde. Het vliegtuig cirkelt in de lichtende avondschemering boven de stad rond. Ik wilde, dat het zo zou blijven rondzwenken. Daar zijn Giralda, Alcazar, de Alameda de Hercules, de kathedraal, de parken. Tevergeefs pro beer ik de Palma te ontdekken, waar Maria nu huilt. Zal zij ooit mijn vrouw worden? Het toestel zet al koers naar de grens. Andalusië glijdt onder de vleugels van de machine weg. Sevilla zal ik nooit terugzien. De stewardess, die van mijn toestand op de hoogte is, komt mij vragen of het goed gaat. Ik stel haar gerust. Als ee diender zijn opdracht heeft uitgevoerd gaat het immers altijd goed? En wie vraagt zich af wat er in zo'n diender omgaat? Diendex-s zijn niet van belang in de samenleving. De propellers van het viei-motorig lijntoestel maken mij nog slapei-iger dan ik al ben. Wij zijn New York nu dicht genadei'd. Vanavond ben ik in Washington terug en kan ik Cliff Anderson bellen. Hij zal mij tot elke prijs dadelijk willen spi-eken om mijn verslag te horen. Moet ik Cliff nu de waai'heid vertellen? Moet ik hem zeggen, dat ik degene ben geweest, die Alonso heeft neergeschoten? Dat ik Alonso, met wie ik zoveel jaren heb samengewerkt en die mijn beste vriend was, de kogel heb gegeven? Een en ander is namelijk niet precies zo verlopen als ik het tegenover Maria en Fernandez heb doen vooi-komen. Alonso kwam werkelijk binnen. Hij had de revolver in de hand en hij riep: „Laat die revolver vallen, Bob". Lajolette schrok. „Wat?" „Laat die revolver vallen." „Zegben jij gek geworden?" „Laat vallen die revolver". Lajolette smeet zijn Colt op de grond. En ik zuchtte diep. „Je was precies op tijd, Alonso. Ik ben je zeer dankbaar." Waarop Arbuthnot uitbarstte: „Welja, ik zou hem maar dankbaar zijn! Hij heeft Alonso schoot driemaal, vlak na elkaar. Hij is altijd trefzeker geweest, die vriend van mij, en ik twijfel er niet aan of Lajolette is door de eei-ste kogel dodelijk getroffen. „We hebben hem te pakken, Pépé.." Ik staarde hem aan en hij vroeg: „Zeg heb je iets?" „Waai-om heb je geschoten? Hij had toch geen wapen meer?" Zijn gezicht vertrok tot een i*are grimas. „Ja, wat denk je eigenlijk, José?" „Waarschijnlijk om hem het praten te beletten.." „Zou het heus?" „Zoals je het echtpaar Percel hebt neei-geschoten, Alonso, om te voorkomen dat zij zouden gaan praten.." „Ik heb altijd geweten dat je brein uitstekend was, José." „Hoe ben jij hier binnengekomen zonder last te krij gen met die bende buiten op straat? Hebben ze jou misschien als een van de naaste medewerkei;s her kend? En wie heeft jou eigenlijk het signalement van Arbuthnot als inspecteur van de Yard gegeven? Heb jij daarover wei-kelijk contact met Washington opgeno men?" „Je bi-ein is nog beter dan ik meende, Pépé.. Je bent intelligent, .al te intelligent. En dat is jammer." „Jammer?" „Ja, want wij zijn altijd goede vrienden geweest.. Ruth mag je gi-aag en denk eens aan „senor" José.. En nu moet ik je neei-schieten, Pépé, hoe weinig lust ik daai'toe voel.. Het speet hem oprecht en ik vermoed dat ik daar aan mijn leven te danken heb, omdat hij iets minder vlug handelde dan gewoonlijk. Ik liet mij op de grond vallen, vrijwel op hetzelfde ogenblik dat hij schoot. Hij mag dan vlug zijn, ik ben het ook. Ik had mij vlak naast de revolver van Lajolette laten vallen. Alon so wachtte 'n fractie van een seconde af. Waarschijnlijk wist hij niet of ik voor of na zijn schot neergeval len was. Daardoor kreeg ik de kans tweemaal op hem te schieten. Hij bleef staan. Juist toen ik opstond, zakte hij door de knieën. Zijn hoofd kwam met een doffe slag met de vloer in aanraking, en dat geluid i-aak ik waarschijnlijk nooit meer uit mijn geheugen kwijt. Ik boog mij over hem heen. Hij had nog de moed te glimlachen. „Bij nader inzien, Pépé.. lijkt mij., dat de beste ..oplossing. Zeg maar., tegen.. Cliff., dat., ik..". Hij heeft mij niet meer kunnen zeggen wat ik An derson moest vei-tellen. Ik heb hem de ogen gesloten. De kolf van de revolver heb ik schoongeveegd en ik heb het wapen in de hand van Lajolette gedrukt. Daarna heb ik de portefeuille van de zogenaamde Charley in gekeken. Ik vond er blieven van Alonso in, die mij de gang van zaken duidelijk maakten. De bedragen die Alonso volgens zijn zeggen met het spelen verdiende, werden door Lajolette op zijn bank rekening gestort en waren zogenaamd afkomstig van zijn familie in Astuiië. Ik neem aan dat Lajolette en Alonso elkaar toevallig hebben ontmoet ter gelegen heid van de Europese reis, die Alonso eens gemaakt heeft. In ruil voor zijn stevige maandelijkse uitkering verschafte Alonso Lajolette alle bijzondei'heden omtrent de acties, die er van de zijde van het F.B.I. tegen hem werden ondeimomen. Daarom wilde hij zo opval lend gi'aag naar Sevilla. Hij had mijn tegenstander van mijn komst op de hoogte gesteld. Hij had een nauwkeurig signalement van mij gegeven en melding gemaakt van mijn ontmoeting met onze agent te Cor dova. Wat zal hij blij geweest zijn toen Cliff hem uitkoos om mij te assistei-en. Hij wist immers zeker dat hij mijn aanvallen kon voorkomen, omdat ik hem zelf op de hoogte zou houden. Aan de andere kant was hij toch voldoende aan mij gehecht om alles te doen wat hij kon teneinde mij over te halen naar Washing ton terug te gaan. Alles wat hij had ondernomen om bij mij wanti-ouwen tegen Juan en Maria te wekken had maar één doel: mij uit Spanje te doen vertrekken. Toen hij Fernandez telefonisch meedeelde dat ik over een revolver beschikte had hij hoop dat ik over de grens zou worden gezet. Hij had niet kunnen vooi-- zien dat het mij onmogelijk was Maria op te geven en daardoor was zijn opzet mislukt. De machine glijdt rustig verder, boven de wolken. De vier motoren zoemen. De stewardess komt ons mee- dedelen dat wij over twee uur op La Guai-dia zullen landen. Zal Maria werkelijk naar de Verenigde Staten ko men? Ik wil het geloven. Ik kan geen bewijzen aan- voei-en, maar ik vertrouw erop, dat zij zal merken bij mij te horen. De gedachte aan Maria roept tevens de gedachte aan Ruth op. Zou zij het nu al weten? Haar zal ik hetzelfde vei-haal vertellen dat Fernandez en Maria van mij te horen hebben gekregen. En waarom zou ik dit verhaal eigenlijk ook niet aan Cliff Ander son vertellen? Alonso is neergeschoten door een kogel uit de revolver van Lajolette. Bij die gedachte word ik van binnen merkwaardig rustig. Nu durf ik Ruth beter onder ogen te komen. Cliff krijgt de waarheid niet te hoi-en. Niemand kan mij dwingen onze chef de waai'heid te vertellen. Alonso zal gevallen zijn als slachtoffer van zijn beroep. Zijn naam zal woi-den toegevoegd aan de lange lijst van agenten, die bij het vervullen van hun plicht zijn gevallen. De kist van Alonso zal met een ondei'schei- ding worden getooid, Ruth krijgt een pensioen en „senor" José zal leren met bewondei'ing te denken aan de vader, die hij later alleen van foto's zal kennen. Cliff Andei-son zal een waarderende gi-afrede uitspre ken en dat lijkt mij voor alle partijen de beste op lossing. EINDE In 1959 zijn in Zeeland 184 personen aangehouden wegens het onder drankin vloed besturen van een voertuig. Er zit, volgens het Zeeuws consultatiebureau voor alcoholisme, verband tussen het aantal drinkgelegenheden en het drinken in het algemeen. De laatste jaren neemt het „thuisdrin ken" in Zeeland groter vormen aan. Veel groenten- en melkhandelaren verkopen biei-, evenals kruideniers. Eind vorig jaar had het bureau de zorg over 186 patiën ten. Het aantal patiënten is het grootst on der de groep ongeschoolden. Zij beschik ken over minder geld, waardoor zij dik wijls per fiets of te voet van hun werk naar huis gaan en drinken onderweg. De financieel draagki-achtigen kunnen de drankzucht het langst verheimelijken. Van het aantal patiënten van het bureau bestaat de helft uit buitenkerkelijken of niet pi-aktiserende kerkelijken. Er zijn er velen, aldus de directeur, die altijd on danks hun buitensporig drinken de kerk bezoeken. Onlangs bleek dat enkele patiënten van oordeel waren dat zij de kei-k tijdens hun „natte" pei'iode meer no- fig hadden. Toen hadden zij een „reden" voor de kerkgang. Schuldgevoelens dre ven hen daartoe. Het aantal ongehuwden is hoog onder aan drank verslaafden in Zeeland. Zij ver- klaren echter bij behandeling graag een „goede" vrouw te willen trouwen. Advertentie De BBC heeft besloten negen maten van de majestueuze klokketoren van de Big Ben te laten vervallen voordat de nieuws dienst begint. ..De eerste slag, daar komt het op aan, die geeft het uur aan", zegt de directeur voor de lopende zaken, Jorge Comacho. De raad van de Big Ben, die in 1940 werd gevormd, toen de bronzen tonen van de Big Ben het zinnebeeld werden van En geland in oorlogstijd, verklaarde bij monde van de secretaresse miss Pickett: „Zoveel mensen houden van Big Ben, dat het ons onjuist voorkomt, om iets aan de traditie te veranderen. Het is waarzin" Uit het Frans vertaalde Margot Bak ker voor ons een roman van Alain Page, die wij onder de titel „DE SCHA DUW SPEELT VERSTOPPERTJE" als feuilleton in ons blad zullen publiceren. Het is een raadselachtige geschiedenis, boeiend en opwindend, bij het lezen waarvan men zich onophoudelijk af vraagt hoe lang „De Schaduw" (de held van deze roman) er in zal slagen door de mazen heen te kruipen van het net dat inspecteur Drayton steeds nau wer om hem. heen trekt. De Schaduw speelt verstoppertje! Hij blijft dat doen tot op de laatste blad zijde van deze avontuurlijke roman en de lezers zullen er hun vreugde aan beleven.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 13