Socialisten veroordelen De Gaulle's dictatuur Princess niet op Mary" is nog stapel gezet Washington beperkt ook Fidel Castro's vrijheid §1P Ij! |P|l|f|§ II liltf; öiiii Natu-raLax SNELHEIDSBEPERKING SPAART VELE DUITSERS HET LEVEN Gevluchte Russische officier onthult: Trambotsing; kost drie Duitsers het leven Westduitse boycot van de Leipziger Messe Westduits protest inzake „Las Palmas" te Parijs DUBBEIDEKKEND GROTE TUNNELPERIKELEN IN ANTWERPEN Felle critiek op Algerijns, Europees, sociaal en economisch beleid Kies voor het zelfde geld Zwaardemaker jam Zwaardemaker Onverhoedse aanval is Russische strategie céyelmaot day in day uit Zorin roept bemiddeling van Hammarskjoeld in Schadevergoeding geëist voor de maatschappij Ook toto-moeilijkheden in België EEN 1181 Opzichter in de lucht Uitbreiding tot elk weekeinde in overweging ïïn Beperkingen voor zwaar vrachtverkeer Signalen van overlevenden van vliegtuigbotsing DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1960 (Van onze correspondent) PARIJS Het bestuur van de Franse socialistische partij (S.F.I.O.), waarschijn lijk nog altijd de op een na machtigste politieke groepering in Frankrijk, heeft De Gaulle zonder omwegen het vertrou wen opgezegd. Het heeft zijn politiek in een scherp communiqué veroordeeld, zo wel zijn Algerijnse en Europese als sociale en economische. De Franse socialistische partij» aldus het bestuur, is van oordcel dat het noodzakelijk is de besprekingen met de Algerijnse nationalisten te hervat ten om tot een staken van het vuren en een vaststellen van de modaliteiten voor de zelfbeslissing te komen. De positie wel ke de Franse regering thans inneemt is er oorzaak van dat de oorlog voortduurt, dat de Franse Gemeenschap verscheurd geraakt en dat Frankrijk internationaal in een moeilijke positie is gekomen. Niet alleen op de Algerijnse kwestie richt zich de critiek van de socialisten. Zij verwijten De Gaulle een vei'ouderd nationalisme, een politiek van isolering en ook zijn critiek op de UNO. Zij zijn verder van oordeel dat de economische en sociale toestand van Frankrijk, die zij toch reeds als niet bevredigend beschouwen, door een en ander nog wordt verergerd. Ook op De Gaulle's methode, alles alleen te be slissen en zich „dictatoriaal" te gedra gen, heeft de socialistische partij critiek: één man alleen, hoe ook zijn verdiensten en prestige zijn, is niet in staat alle pro blemen op te lossen die zich in de modere wereld voor een land voordoenzo heet het Voor De Gaulle zal deze critiek niet on verwacht komen. Guy Mollet, de secreta ris-generaal van de socialistische partij, die in 1958 in samenwerking met ex-presi- dent Vincent Aureol eigenlijk zijn zegen aan het terugroepen van de generaal heeft gegeven, heeft De Gaulle de laatste tijd reeds op de hoogte gebracht van de jongs te ontwikkelingen binnen de socialistische partij. Somber vooruitzicht Toch ziet de toekomst voor het bewind van De Gaulle er thans somber uit. De veroordeling door de socialisten zal onge twijfeld critiek ten gevolge hebben van Advertentie nog andere politieke partijen, voor wie de weg nu is geopend. Vaak hebben de critici nog getalmd hun bezwaren te uiten omdat de verkiezingen van 1958 heb ben bewezen dat de Franse bevolking niet bereid was de critici voetstoots te volgen. In de afgelopen twee jaar is daarin echter veel veranderd. Het door velen stellig ver wachte einde van de strijd in Algerije is niet gekomen, de kosten van levensonder houd zijn gestegen en de bevolking ziet dat het internationale aanzien van Frank rijk, als gevolg van de critiek van De Gaulle op de Europese Gemeenschappen en op de UNO, dalende is. De critiek van de socialistische partij zal bovendien de nog steeds machtige socialistische vak bonden zeker aansporen hun acties inten siever te maken. De herfst zal ongetwij feld nieuwe moeilijkheden op sociaal ge bied brengen. LUXEMBURG (AFP) Ook de af gevaardigden van de socialistische par tijen in het Europese parlement heb- burg in een communiqué krachtige kri tiek geuit op de Europese plannen van De Gaulle. Zij verwerpen bij voorbaat elk akkoord dat de verdere ontwikke ling van de bestaande Europese ge meenschappen in gevaar brengt. De af gevaardigden verwerpen niet zonder meer het denkbeeld van een permanente conferentie van regeringsleiders doch er mag volgens hen geen systeem wor den opgezet dat de executieven van de E.G.K.S., de E.E.G. en Eurotoom reduceert tot uitvoerende organen voor deze conferentie zonder werkelijke Euro pese parlementaire controle er op. Zij spreken zich ook uit tegen een Euro pese samenwerking die gebaseerd is op het persoonlijke gezag van regeringslei ders die op dit ogenblik aan het bewind zijn, en zij waarschuwen voor vervan ging van de. wederzijdse, op vertrouwen gebaseerde betrekkingen tussen de zes door overheersing van een of enkele van deze landen. Ferhat Abbas PARIJS (Reuter) Ferhat Abbas, pre mier van de voorlopige Algerijnse rege ring, heeft in een vraaggesprek met het linkse Franse weekblad „Franse-Observa- teur" verklaard dat het ondenkbaar is een einde aan de strijd in Algerije te willen maken zonder een oplossing van de politieke aspecten van het Algerijnse vraagstuk. 69 ct 93 ct 122 ct Neemt vaker WASHINGTON (Reuter) De 32-jarige Russische kapitein-ter-zee Nikolai Fedo- rovitsj Artamonov, die in juni 1959 naar het Westen is gevlucht, heeft woensdag tegenover de commissie van het Ameri kaanse Huis van Afgevaardigden voor het tegengaan van on-Amerikaanse bedrijvig heid verklaard dat de Sovjet-Unie sinds 1955 een overhoedse aanval met kernwa pens op de Verenigde Staten tot de moge lijkheden rekent in haar militaire strategie. Artamonov, die tot zijn vlucht het bevel voerde over een Russische torpedobootja- ger, verklaarde: „Naar mijn mening zal de Russische dictatuur een onverhoedse aanval op de V.S. doen uitvoeren, indien zij meent daarmede in één slag de wereld heerschappij te kunnen verwerven. Vergis u niet de bewoners van het Kremlin zijn geen politieke idealisten zij willen macht. Kroesjtsjev wil niet voor onbepaal de tijd wachten op de evolutie van de Ver enigde Staten tot een socialistische staat En bovendien gelooft hij er niet in Kroesjtsjev zou nog bij zijn leven een rood Amerika willen aanschouwen", aldus Arta monov. Hij zei ook: „Sinds februari 1955 is de Russische strategie gebaseerd op de leer van een verrassingsaanval met kernwa pens. Deze leer is neergelegd in een uit sluitend voor vlagofficieren en hun meer deren bestemd geschrift. Het doel hiervan is klaarblijkelijk de Russische officieren voor te bereiden op het beginnen van een dergelijke oorlog door de Sovjet-Unie. Want de hogere officieren moeten, indien de Sovjet-Unie de Verenigde Staten onver hoeds met kernwapens zou aanvallen, hun minderen in rang kunnen uitleggen, dat dit noodzakelijk was. Er is geen enkele hoge Russische officier, die gelooft dat de Verenigde Staten de Sovjet-Unie het eerst zullen aanvallen", aldus Artamonov. Hij verklaarde verder dat Russische treilers in lichtingen verzamelen over de strijdvaar digheid van de Amerikaanse vloot. BONN (DPA) Bij een ernstig tram ongeluk in de buurt van Ludwigshafen Oggersheim zijn woensdagochtend drie mensen om het leven gekomen, elf ernstig en een dertigtal lichtgewond. Enkele der ernstig gewonden verkeerden in levensge vaar. Het ongeluk gebeurde op een enkel- sporig gedeelte van de lijn Mannheim-Bad Dürkheim. Twee trams uit verschillende richting botsten daar in volle vaart op el kaar. Naar aangenomen wordt was het enkelsporige trambaangedeelte bij vergis sing telefonisch als vrij opgegeven. De twee tramstellen schoven meters ver in el kaar waarbij dat uit Dürkheim, van een ouder type, de meeste schade opliep. In deze tram raakten zes mensen bekneld en drie van hen overleefden dit niet. In de modernere tramtrein uit de richting Mannheim zaten 135 schoolkinderen die enkelen licht werden gewond, een tochtje maakten en van wie slechts Op een 35 km. afstand van de plaats van dit ongeluk deed zich op dezelfde ochtend nog een ander tramongeluk voor waarbij een twintigtal mensen gewond raakte. Dit was in Griesheim waar twee stellen van de Darmstadter tram op elkan der botsten, ook op een enkelsporig baan- gedeelte, naar verluidt doordat een der trams te vroeg vertrokken was. BONN (Reuter-DPA) Het Westduitse kabinet heeft woensdag besloten als tegen maatregel tegen de Oostduitse beperkin gen op grensoverschrijding voortaan het bezoek van Westduitse vertegenwoordigers aan de Voorjaarsbeurs te Leipzig te belet ten. Zowel de Westduitse regering als de Westduitse politieke partijen hebben er te gen geprotesteerd dat Westduitse zakenlie den dit jaar een bezoek hebben gebracht aan de najaarsbeurs te Leipzig. Ongeveer 1.100 Westduitse zakenlieden hebben op de najaarsbeurs, die zondag werd gesloten, een stand gehad. Waarnemers in Bonn achten het waar schijnlijk dat de vice-kanselier en minis ter van Economie, professor Erhard de ambassadeurs van de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk vandaag zal vragen of de zakenlieden in hun land ook bereid zijn de jaarbeurs te boycotten. (UPI) De westerse geallieerden heb ben duidelijk verklaard, dat zij hun vlieg tuigen naar West-Berlijn blijven sturen. Zij wezen een Russische poging om het gebruik van de lucht-corridors boven Oost- Duitsland te beperken af en stelden de Russen verantwoordelijk voor Oostduitse obstructie van het verkeer naar Berlijn. 99 (Van onze correspondent) LONDENDe bouw van de nieuwe „Princess Mary" voor de Britse Cunard, die de „Queen Mary" moet vervangen loopt gevaar, omdat het Britse ministerie van Financiën zou overwegen of zij zo veel geld voor de nieuwe oceaanreus kan uittrekken als was voorgesteld. De uit drie man bestaande commissie- Chandos, die de kwestie van de vervan ging van de verouderde Queen Mary, wel ke in 1964 uit de vaart zou moeten worden Advertentie de regelmaat van de klok Een uitkomst bij hardnekkige verstoppihg. 60 tabl. f 1.35 Ideaal voor kinderen, as. moeders, werk buitenshuls WASHINGTON De statistieken wijzen het uit: de meeste toeristen, die New York bezoeken, klauteren op het Vrijheidsbeeld suizen naar boven in een van de twee hoogste wolkenkrabbers en laten zich rond leiden in de UNO-gebouwen. Van 20 sep tember af zullen zij zich voorlopig tot klauteren en suizen moeten beperken, want de UNO-gebouwen zullen dan voor lopig voor het publiek gesloten worden. Zo alleen hoopt de New Yorkse politie de gevaren meester te kunnen blijven, die het komende hoge bezoek met, zich brengt. Kroesjtsjev geeft de politie natuurlijk de meeste kopzorgen. Het State Depart ment heeft verordineerd, dat Kroesjtsjev tijdens zijn bezoek het eiland Manhattan, dat is het grote centrum van de stad New York, niet mag verlaten. De oekaze dient ten dele om Kroesjtsjev gemakke lijker te kunnen beschermen, maar is stel lig ook ingegeven door de leer van oog om oog, tand om tand. Men gevoelt er niets voor in Amerika om aan de man, die president Eisenhower heeft weggehou den uit de Sovjet-Unie, bijzondere facili teiten te verlenen. Hij heeft het recht zijn land in de UNO-Assemblee te vertegen woordigen, maar te Washington wenst men deze reis "beslist niet te zien als een bezoek aan de Verenigde Staten. De Russische UNO-afgevaardigde. Zo rin, heeft secretaris-generaal Hammar skjoeld, verzocht te trachten intrekking te verkrijgen van de beperkingen van de bewegingsvrijheid van Kroesjtsjev De vak bond van Newyorkse havenarbeiders heeft besloten niet behulpzaam te zijn bij het aanleggen van de „Baltika" het schip waarmee Kroesjtsjev naar New York reist en niet de bagage van de Russische pre mier te lossen. Een groep havenarbei ders zal de „Baltika" tegemoet varen en door het roepen van leuzen en met span doeken uiting geven aan haar afkeer van de aanwezigheid van Kroesjtsjev in New York. Een orkestje zal „zohard mogelijk" God bless America spelen, aldus een der HAMBURG (UPI) West-Duitsland heeft te Parijs geprotesteerd tegen het aanhouden van het Westduitse vracht schip „Las Palmas" door de Franse ma rine en schadevergoeding geëist. De „Las Palmas" een vrachtschip van de Olden burg-Portugal lijn, dat geregeld tussen Europa en West-Afrika vaart, kon zijn reis voortzetten, nadat de Franse marine 72 kisten met batterijen en 15 kisten met in secticide in beslag genomen had. Een zegsman van de maatschappij ver klaarde: „Als zij dit oorlogsmateriaal noe men, dan is herenondergoed ook oorlogs materiaal. De zegsman deelde mede, dat de schade-eisen verscheidene tienduizen den marken bedroegen. Een regeringswoordvoerder noemde de aanhouding „duidelijk een inbreuk op het internationale recht. De Westduitse maat schappijen zijn bezorgd over de Franse aanhoudingen. Een maatschappij heeft on langs geweigerd een lading tenten naar Afrika te vervoeren voor het Rode Kruis. vakbondsleiders. .Journalisten die de aan komst van de Russische premier willen bijwonen dienen zich in het bezit te stel len van perskaarten van de Russiche am bassade, zo heeft het Newyorkse gemeen tebestuur bekendgemaakt. Manhattan-arrest Kroesjtsjev maakt het zijn Amerikaan se beschermers overigens niet gemakke lijk: een week voordat hij in New York zou aankomen, had hij nog steeds niet la ten weten waar hij zou logeren. Men ver onderstelt, dat het weer in hotel Waldorf Astoria zal zijn, maar zeker is dat niet. Drie anderen zullen Kroesjtsjevs „Man- hattan-arrest" delen premier Fidel Cas tro van Cuba, Janos Kadar de baas (zet baas?) van Hongarije en Mehmet Sjejoe de premier van Albanië. Kadar is extra in gevaar omdat er vele Hongaarse vluchte lingen in New York wonen, die fel op hem gebeten zijn vanwege de rol die Kadar in 1956 in Hongarije heeft gespeeld en de' Albanees wordt kort gehouden, omdat er geen diplomatieke betrekkingen bestaan tussen de Verenigde Staten en zijn land Wat meer bewegingsvrijheid genieten de andere vertegenwoordigers van comrmr nistische staten. Zij krijgen dezelfde reis gelegenheid als zijzelf in hun staten aan Amerikaanse diplomaten toestaan. De vertegenwoordigers van neutralisti sche land zijn vrij om te gaan waar zij willen, maar dat betekent niet, dat figu ren als Tito en Nasser geen gevaar lo pen. Er zijn ook heel wat Joegoslavische anti-communisten in New York en al volgt Tito niet slaafs de lijn van Moskou een communist is hij. Nasser heeft in Amerika's grootste stad heel veel vijan den: de Joden, die hem als een bedrei ging van Israel beschouwen. Fidel Castro heeft weliswaar onder de latino's in New York heel wat aanhangers, maar vele uit geweken Cubanen wonen er ook en zij zouden het weieens op hem gemunt kun nen hebben. Niet alleen de rondleidingen voor toe risten worden stopgezet gedurende de aan wezigheid van vele internationale hoog waardigheidsbekleders in de UNO-Assem blee, maar er zal gedurende die periode ook geen publiek worden toegelaten op de tribunes in de vergaderingszaal. Alle ruim te zal men in die tijd nodig hebben voor de pers en voor de vele belangstellenden uit de onderscheiden delegaties. De Brusselse rechter heeft een in de Belgische hoofdstad gevestigde Nederlan der veroordeeld tot 'n boete van 400.000 frank 30.000) wegens overtreding van de Belgische loterijwet. Zijn publiciteits- firma had enkele jaren geleden een nieuw soort „toto" georganiseerd. Voor 10 frank konden reeds ingevulde formulieren met uitslagen van Belgische voetbalwedstrij den worden gekocht met als prijzen huis houdelijke artikelen. Volgens het door de Belgische justitie ingestelde onderzoek werd wekelijks voor een bedrag van zes tot acht miljoen frank aan formulieren verkocht. De winst van de firma bedroeg van 40 tot 150 percent. Behalve van overtreding van de loterij- wet werd de Nederlandse directeur van de firma schuldig bevonden aan prijsopdrij ving. Een medewerkster van de firma werd veroordeeld tot een boete van 4.000 frank. genomen, bestudeerde, is in juni tot de slotsom gekomen dat de bouw van de Princess Mary onmiddellijk moest begin nen. Voor de bouwkosten, die op drie honderd miljoen gulden werden geraamd, zou de regering de Cunard een lening van 180 miljoen gulden tegen 4,5 percent rente en een looptijd van 25 jaar moeten ver strekken. Het Britse ministerie dat al met ver scheidene „prestigeprojecten" in de maag zit, zou nu hebben voorgesteld de voor stellen van de commissie-Chandos te ver werpen en de Cunard slechts 2/3 van het geopperde bedrag te lenen en dan nog te gen een hogere rente. Een nog grotere tegenslag voor de Cunard is dat de be slissing hierover nog wel een jaar op zich kan laten wachten en dat de oplevering van het schip evenredig wordt vertraagd. Bovendien zouden er moeilijkheden zijn gerezen over de werf waar het schip moet worden gebouwd. Tot dusver dacht man dat het schip volledig in Schotland zou kunnen worden gebouwd, maar in re geringskringen overweegt men de opdracht te verdelen over Schotland en Noord-Ier - land met het oog op de daar heersende werkloosheid. Experts tegen Scheepvaartdeskundigen zijn niet geluk kig met een nieuw passagiersschip in de Queen-klasse dat zij onder de huidige om standigheden in de scheepvaart te gx-oot en oneconomisch vinden. De Britse experts zijn afgunstig op de Rotterdam van de Holland-Amerika lijn, dat zij het meest ideale schip voor de Atlantische route vin den. Zij hebben dan ook steeds gepropa geerd, de Queen Mary te vervangen door twee schepen van 40.000 ton ieder, in plaats van een „prestige-schip" met de onhandelbare en uit de mode geraakte tonnage. Het lijkt echter niet erg waarschijnlijk dat hun visie toch nog zal worden aan vaard, want de Cunard en de regering schijnen vastbesloten te zijn op een 75.000 ton metend „kasteel" te monsteren. Advertentie Een grote wegenbouwfirma in West- Duitsland, weike bezig is met het aan leggen van een grote verkeersweg tus sen Neurenberg en Frankfort aan de Main, heeft toestemming gekregen om, gezien de omvang van het karwei, voor controledoeleinden gebruik te maken van een DO 27 vliegtuigje, waarin de opzichter zich snel langs het tracee kan bewegen Bij Frauenaurach langs de route is een klein vliegveld aan gelegd (foto), waarvan het toestelletje gebruik maakt. De mechanische schop op de voorgrond kost driemaal zoveel als het vliegtuig. 11 iPiiiip: Advertentie Inderdaad, beeld, geluid en vorm van 'n ARISTONA zijn perfect. Maar er is meer! ARISTONA biedt U óók het gemak van automatische afstemming en de zekerheid van perfecte service. Daarom ziet iederéén meer in een ARISTONA! flmtotu IN ÉÉN WOORD: FA NTASTISCHI (Van onze correspondent) BONN De Westduitse minister van Verkeer, Seebohm, is opgetogen over het resultaat van de maatregelen tot beper king van de snelheid met pinksteren op de Westduitse wegen. Daardoor zijn, volgens hem, tenminste zestig mensenlevens ge spaard. Tijdens het lange weekeinde van pink steren mochten de automobilisten op de Westduitse „Autobahnen" maximaal hon derd en op de gewone wegen slechts maxi maal tachtig kilometer per uur rijden. Met pinksteren 1959 kwamen ex*, zonder snelheidsbeperking, op de Westduitse we gen 245 mensen om het leven tengevolge van verkeersongelukken. Met pinksteren 1960 daarentegen „slechts" 212, dat is der tien percent minder. Daar het verkeer met pinksteren 1960 25 percent intensie ver was dan in 1959 en het weekeinde veel langer, kwam Seebohm tot zijn slot som van zestig gespaarde mensenlevens. De minister kon dit rustig calculeren, daar er met pasen 1959 187 en met pasen 1960 252 mensen het leven bij vex*keers- ongelukken vex*lox*en een stijging die dus nog groter was dan de toeneming van de verkeersdichtheid. Tweeduizend per jaar Seebohm overweegt nu per 1 januari 1961 de maximum snelheden van honderd en tachtig kilometer per uur op alle week einden in te voeren. De minister zal hier voor nog deze maand besprekingen voe ren met de ministex*s van Verkeer der Westduitse deelstaten. Hij hoopt, met een reeks statistieken, als overtuigend bewijs, op weinig tegenstand te stuiten. Het zegt wel iets dat bij voorbeeld de invoering van de maximumsnelheid van vijftig kilo meter per uur binnen de bebouwde kom sedert september 1957 per jaar tenminste tweeduizend mensen voor de vex-keersdood zijn behoed. De gemiddelde automobilist in de Bonds republiek moet evenwel niets hebben van de snelheidsbeperking tijdens de weekein den. Volgens een opinie-onderzoek heeft 53 pex*cent van de ondervraagde automo bilisten zich tegen deze tijdelijke beper king uitgesproken, 38 percent was er voor. Van de voetgangers was 61 percent er voor en 40 percent van de voetgangers wenste zelfs een snelheidsbeperking op al le dagen van de week. v: wMÊwmk mmm Seebohms onuitputtelijke statistieken to nen ook aan dat de algemene economi sche schade, in 1959 veroorzaakt door vei*keersongevallen, in de- Bondsrepubliek op 4,5 miljard max*k geschat kan worden. En dat de., doodkisten met de verkeers doden (dertig tot veertig per dag) in 1959 een weg van 7,5 meter breedte en 15 kilo meter lengte bedekken konden. In de strijd om de verkeersveiligheid is volgens Seebohm de meest lugubere vergelijking geoorloofd. Zijn critici blijven echter beweren, dat de meeste verkeersongelukken bij snelhe den onder honderd en zelfs onder tachtig kilometer per uur geschieden ook dat is statistisch vastgesteld. Deze critici raden Seebohm aan, meer „Autobahnen" aan te leggen en de onverbeterlijke linksrijders op de „Autobahnen" strenger te straffen. ANTWERPEN (ANP) De toenemende verkeersopstoppingen in de Antwerpse Scheldetunnel, die slechts twee rijbanen heeft, ebben het Antwerpse gemeentebe stuur een voorlopige, maar ingrijpende maatregel doen nemen. Mét ingang van donderdag zal voor een proefperiode van zes maanden op de spitsuren de tunnel voor het zware vrachtverkeer worden ge sloten. Men hoopt door dit besluit, dat door het wegvervoer heftig wordt aangevallen, de gemiddelde snelheid van het verkeer aanmerkelijk te kunnen opvoeren tijdens de topuren. De maatregel j^eldt voor vrachtauto's van vijf ton en meer. Deze maatregel heeft opnieuw de nood zaak voor de aanleg van een tweede oever verbinding over de Schelde in Antwerpen doen inzien. De opstoppingen in de tunnel en op de aanvoerwegen zijn te vergelijken met die in Rotterdam. Enkele maanden geleden werd officieus in Brussel vernomen, dat de Belgische re gering in principe had besloten financiële steun te verlenen voor de bouw van een hangbrug met een lengte van ruim 2,5 ki lometer en een hoogte van 55 meter boven het wateroppervlak. Het voornaamste ar gument zou daarbij zijn geweest, dat de aanleg van een tunnel meer dan het dub bele 1,75 miljard Belgische Frank zou kosten dan een bx*ug. Anwerpen zelf zou de voorkeur geven aan een tweede tunnel, omdat voor een brug opritten van ieder twee kilometer nodig zullen zijn, die moeilijk zijn in te passen in de stede- bouwkundige plannen van de stad. Offi cieel is overigens de definitieve beslissing nog niet bekendgemaakt. LONDEN (AFP, Reuter) Op de plaats waar woensdag een Amerikaanse bommen werper met drie inzittenden ten gevolge van een botsing met een andere bommen werper in zee is gestort, zijn lichtsignalen waargenomen. Met vliegtuigen wordt naar overlevenden gezocht. Personeel van luchtvaartmaatschappijen op het Ierse vliegveld Shannon vroeg zich af hoe het andere zwaar beschadigde toestel een motor was bijna van de vleugel losgescheurd een ander was zwaar beschadigd en een deel van de staart was verdwenen de 500 kilometer naar Shan non heeft kunnen afleggen.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 4