Scholier uit Santpoort stal geld op school: 100.- boete <^Brieven aan de redactie GROTE SCHOONMAAK Antieke autotootjes rijden op 9 oktober de vijfde „Traditierit" mORPHY t. RICHARDS Aanmeldingsformulier Haarlems Dagblad DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HAARLEMSE POLITIERECHTER Als U schoenen koopt.. eist dan een merk, bovendien voorzien Het jeugdschaaktoernooi van Rolland niet voor iedereen VAT 69 Concordia weer naar de Van Oosten de Bruijnstraat Geschenk van 300 voor poliofonds N. H. Pronk 40 jaar in overheidsdienst Cursus volksdansen in Zandvoort Behendigheidsproeven op Zandvoorts circuit Fa. A.- EVERTS ESSr**- Burgerlijke Stand van Haarlem Voor de politierechter te Haarlem stond woensdagmiddag een 18-jarige scholier uit Santpoort terecht. De jongeman had op een schoolavond van zijn school in de ka mer van de concierge ingebroken en na een kastdeur te hebben geforceerd 160 gul den weggenomen. Op een vraag van de politierechter mr. J. Petersen wat hij nu met dit geld had willen doen, antwoord de de verdachte, dat hij hiervan kleding had willen kopen en een fietstocht naar Parijs had willen maken. Wat de politierechter en de officier van Justitie, mr. J. Bredius, de scholier voor al kwalijk namen was het feit dat hij van een vriend een schroevendraaier had ge leend, voordat hij naar het schoolavondje ging. Met deze schroevendraaier had hij later de kastdeur opengebroken. De offi cier van Justitie eiste zes maanden gevan genisstraf, waarvan drie maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. De politierechter veroordeelde de jongen tot honderd gulden boete, drie maanden voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. Diefstal Een 34-jarige assistent postagente werd eveneens verdacht van diefstal. In Haar lem, waar zij werkte bij een postagent schap, dat gevestigd was in een sigaren- en sigarettenzaak, had zij ongeveer acht honderd gulden uit de zegelkas gestolen. De vrouw die naar Haarlem was gekomen om bij haar verloofde te kunnen wonen, bekleedde enige tijd in dit agentschap de functie van assistente, in welke functie zij echter zoals zij zei onderbetaald werd. Om het huishouden van zichzelf en de verloofde te kunnen bekostigen, gaf zij voor een hoger salaris te verdienen dan werkelijk het geval was. De verloofde, die zelf ook niet al te veel verdiende, geloof de haar. De postagente bracht tevens si garen en sigaretten mee, die zij zonder te betalen meenam uit de zaak. Het rapport dat bij de rechtbank was uitgebracht over verdachte, was gunstig en de raadsman van de vrouw, mr. J. W. Crefeld, legde nog eens de nadruk op het feit dat de vrouw het geld voor het huishouden had gebruikt en dus niet voor privé doeleinden. Hij bepleitte een gevangenisstraf, niet langer dan zij reeds in voorarrest had doorgebracht. Voor het pleidooi had mr. Bredius reeds zes maan den gevangenisstraf met aftrek van voor arrest geëist waarvan twee maanden voor waardelijk. De uitspraak luidde ten slotte, vier maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Vernielzucht Na het drinken van een paar glazen bier en wat cola met cognac hadden in het voorjaar twee jongens, een 19-jarige elektromonteur en een 18-jarige loodgieter, in het wilde weg spiegels van geparkeer de auto's afgerukt en doppen van benzi nereservoirs afgedraaid. Zij hadden deze „souvenirs" aan elkaar gegeven en nu stonden zij terecht, verdacht van diefstal en heling. 'Advertentie tegen transpiratie tegen huidirritatie anti-septisch verlengt de levensduur Zaterdag 24 september zal in een zaal van de buitenplaats „Bloemenheuvel" in Overveen het jaarlijkse jeugdschaaktoer nooi van Rolland beginnen. Inzet vormt weer de wisselbeker van Haarlems Dagblad/OHC, alsmede de afvaardiging naar de persoonlijke jeugdschaakkam- pioenschappen van Noordholland. Er zal worden gespeeld in vierkampen op zaterdag 24 sept., woensdag 28 sept. en zaterdag 1 okt. De huidige bekerhou der is K. Nederkoorn. Op woensdag 5 oktober zal bovendien een sterke bekende schaker een simul- taanwedstrijd komen spelen tegen de deel nemers aan het jeugdtoernooi. Wedstrijdleiders zullen zijn de heren G. J. Bloemen en J. W. de Munck jr. Beiden hadden al iets terugbetaald van de aangerichte schade. De officier van Justitie eiste honderd gulden boete, subsi diair twintig dagen en een maand gevan genisstraf voorwaardelijk. De politierechter veroordeelde hen ten slotte tot 75 gulden boete, subsidiair dertig dagen. Verduistering „Ik ben verzot op autorijden". Dit gaf een 27-jarige koopman ten antwoord op een vraag van de politierechter, waarom hij met een wagen, die hij voor een paar uur had gehuurd, helemaal naar Arnhem was gereden. De koopman had eerst voor de duur van een paar uur een bromfiets gehuurd en daarna de bromfiets bij een verhuurbe drijf neergezet en een auto gehuurd. Hier mee was hij naar Arnhem gereden. In Arnhem echter raakte de auto defect. Hij had de auto daar laten staan en pas na tien dagen weer opgehaald. Voor de poli tierechter moest hij zich nu verantwoor den wegens verduistering van een auto. De officier van Justitie eiste een gevange nisstraf van vier maanden. Mr. Petersen veroordeelde de man tot drie maanden gevangenisstraf. Advertentie maar alleen voor de man, die weet- wat hij wil en een goede smaak heeft. FINEST SCOTCH WHISKY De handbalvereniging Concordia zal dit seizoen niet meer de velden van het Van der Aartsportpark bespelen. De vereniging is weer teruggekeerd naar de velden aan de Van Oosten de Bruijnstraat, waar zij evenals Rapiditas jaren achtereen heeft gespeeld. Op het besluit om Rapiditas in het vervolg in het Noordersportpark te laten spelen is het afdelingsbestuur gister avond op verzoek van de betrokken ver eniging teruggekomen. Rapiditas blijft, met uitzondering van aanstaande zondag, de terreinen aan de Van Oosten de Bruijn straat bespelen. Daarentegen zal nu HOC naar het Noordersportpark verhuizen en De Blinkert gezelschap houden. Advertentie Schakelt zich zelf uitals het brood geroosterd is vol-automcfisch broodrooster Onbebouwd laten s.v.p. Zelden heb ik een zo grote waarheid gelezen als in het ar tikel getiteld „Jeugdontsporing als reactie op het te keurig ingedeelde woonmilieu" in „Erbij" d.d. 10 september geschre ven door W. Langeveld. Dagelijks spelen, ravotten en vechten kinderen voor mijn huis op een stukje nog niet bebouwd ter rein. Vlak bij staan keurig in het gelid (op tegels) speelwerktuigen. Maar vraag aan alle kinderen wat ze 't leukste vin den, dan is het dat stukje land waar ze kunnen vuurtje stoken, tentje bouwen of pootje baden als het geregend heeft. Op een speelplaats met een tegelvloer is het voor kinderen zeer gevaarlijk. Geef de jeugd hier en daar een kaal stukje grond. Niemand in onze buurt zou daar graag verandering in zien. Nog een paar jaar en Schalkwijk is ook volgebouwd. Dan wo nen we midden in een stad van beton. En waar kan je honden zien draven en spelen? Op datzelfde onbebouwde landje. Ik zou iemand op een flat haast geen dierenvriend meer willen noemen, want 'n hond of kat kan nergens heen. Het is een ramp voor zo'n beest! Laat de ge meente daarom zulke stukjes land in stand houden. Een bewoner van de Merovingenstraat Nieuwe perspectieven. Naar aanleiding van de verhandeling gepubliceerd in uw blad d.d. 12 september over „De chemische industrie is geen boosdoener" gelieve u mij toe te staan enkele opmerkingen te maken. In dit stuk wordt een lofrede afgestoken over de mogelijkheden, die de chemie biedt voor de toepassing van chemische genees middelen en toevoegingen aan levensmid delen. Hierin klinkt de traditionele weten schappelijke beschouwingswijze gebaseerd op het natuurwetenschappelijk denken zo als dit zich sinds ongeveer 1500 heeft ont wikkeld. Het lijkt mij van belang te wijzen op nieuwe mogelijkheden zoals die zich in de afgelopen veertig jaar hebben ontwikkeld, mogelijkheden, die ook in Nederland lang zamerhand de aandacht beginnen te trek ken. Zo wijst prof. dr. P. Sorgdrager in zijn rede bij de aanvaarding van het ambt van buitengewoon hoogleraar in de praktische farmacie aan de Rijksuniversiteit van Utrecht op de experimenten van mevrouw dr. Kolisko. De door haar genomen proeven maken het door de bijzondere opstelling mogelijk werkingen zichtbaar te maken, die tot dusver volkomen buiten het gezichts veld van de wetenschappelijke onderzoe kers lagen. Haar werk, dat van geweldige omvang is, is zo origineel en boeiend, dat een uitvoerige publikatie in de pers meer dan verantwoord zou zijn. Zij bestudeerde onder andere de beelden, die ontstonden in verticaal met metaalzouten geïmpreg neerd filtreerpapier, waar plantensappen in werden opgezogen. Deze stijgproefbeelden evenals de zogenaamde koperchloridekris- Verkort weergegeven) tallisatieproeven geven een beeld van de toestand waarin een bepaalde plant ver keert. Dit beeld is voor iedere plantensoort specifiek en zelfs voor determinatie ge schikt. Vele praktische toepassingen vloeien hieruit voort, bijvoorbeeld de invloed die kunstmest of conserveringsmiddelen op plantaardige produkten hebben. Er blijkt, dat veel wat tot dusver als onschadelijk werd beschouwd dit alles behalve is. Tegenover de uitlating, dat het menselijk organisme evenals de natuur tot een aantal chemische formules is te herleiden, moet ik ook experimenten van dr. Kolisko stel len, die door stijgbeelden met metaalzouten tijdens verduisteringen van planeten, de samenhang tussen bepaalde metalen en be paalde planeten aantoonde. Geheel andere krachten als men in de ons omringende na tuur zelf kan vinden blijken werkingen uit te oefenen. Hier openen zich wijdse perspectieven. Is het te verwonderen dat de uit Djakarta teruggekeerde prof. dr. L. W. J. Holleman zich intensief met de studie van deze materie bezighoudt? Ondergetekende Naam: :;s;s Straat: Plaats: n: wenst zich met ingang van OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT S 7.65 per kwartaal of 0.59 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: Zij die zich met ingang van 1 oktober 1960 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 september 1960 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. EELCO ELZINGA, arts. Naar Den Haag. De heer E. C. Wil liams, wetenschappelijk adviseur op het Britse ministerie van Defensie, is benoemd tot directeur van het technische centrum voor luchtdefensie van de NAVO in Den Haag. Hij zal op 1 oktober zijn nieuwe taak op zich nemen. -In tegenwoordigheid van de oud-hoofd commissaris de heer J. Fontijne en de commandant van de Haarlemse reserve- politie, inspecteur P. Wurkum, alsmede de voltallige wandelcommissie en het bestuur van de Vereniging Politie Reservisten Haarlem, heeft de hoofdcommissaris van politie, de heer A. L. de Boer, woensdag avond in „Die Raeckse" aan de Raaks in Haarlem tijdens een gezellig samenzijn het batig saldo van de op 14 mei gehouden wandeltocht, zijnde 300—, aan de direc teur van het landelijk Prinses Beatrix Po liofonds, de heer H. W. Pirang, overge dragen. Deze wandeltocht werd destijds door de vereniging van politiereservisten voorbe reid en er namen 1462 wandelaars aan deel. De heer De Boer merkte in zijn toe spraak' op, dat gebleken is, dat de politie behalve haar dienende taak ook bereid is, zich in haar vrije uren in te zetten om de lijdende mensheid te helpen. Vervolgens overhandigde hij driehonderd zilveren guldens in een plastic zak aan de direc teur van het Poliofonds. De heer Pirang toonde zich voor deze sympathieke geste van de Haarlemse po- litie-reservisten bijzonder erkentelijk en bracht het bestuur dank voor de mooie gift voor een prachtig doel. Tenslotte dankte de voorzitter van de Vereniging Politie Reservisten Haarlem, de heer H. R. Vos, de wandelcommissie en de deelnemers aan de wandelmars voor hun initiatief. Daarna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Morgen, vrijdag 16 september, zal de heer N. H. Pronk, rijksopzichter van het verkeer te Haarlem, veertig jaar in over heidsdienst zijn. De heer Pronk, die in 1898 op Wieringen werd geboren, kwam, na een opleiding op de Politieschool in Hilversum, in 1922 bij de gemeentepolitie te Heemstede. Zestien jaar later, in 1938, trad hij in dienst bij de Rijksverkeersin spectie in Den Haag met Haarlem als standplaats. Hij wordt morgen in Den Haag ter gelegenheid van dit jubileum gehuldigd. De onlangs opgerichte Zandvoortse Volks dansvereniging zal op maandag 10 oktober met een cursus volksdansen beginnen. Be oefend zullen worden volksdansen uit En geland, Schotland, Zv/eden, Frankrijk, Joe goslavië en Israël. De dansleiding is in handen van de heer J. A. Brakel. De vereniging is aangeslo ten bij de Nederlandse Volksdansstich- ting en de Nederlandse Volksdansvereni ging. Voor een te vormen jeugdgroep kunnen jongelui tussen de 12 en 14 jaar zich eveneens nog aanmelden. Het secretariaat van de vereniging is ge vestigd Parallelweg 11a. Advertentie Terwijl ieder zinnig mens zich nu langzaam maar zeker op de win terslaap voorbereidt, is Zandvoort aan het schoonmaken geslagen. Met vinnige bezems worden hoeken en gaten uitgeveegd om te zien of er nog losse dubbeltjes en onverkochte eieren achter de plinten lagen. Soms stuit men nog wel op een toerist, die ver geten is weg te gaan. Hij vormt echter geen pro bleem, want uitgeschud de toeristen zet Zand voort „fix und fertig" op de trein, onder rembours terug naar het Roerge bied. De Zandvoorters die vier, vijf maanden rustig bij hun kassa hebben ge zeten, zijn plotseling aangestoken door de rei nigingsbacil en waar ieder ander op het ogen blik de ramen toedoet, smijten zij ze wagenwijd open. Ook in de straten is er een bijzondere ac tiviteit te constateren. Nu komen namelijk de bedden- en matrassen-, de stoelen- en tafel-ver huurders hun eigendom men terughalen om deze nuttige zaken ook al weer na een grondige reiniging natuurlijk een half jaar aan het oog te onttrekken. Als dat allemaal over een paar weken is ge beurd, gaat Zandvoort met vakantie. Men zou denken: ze moeten van vakantie nu wel zo zoet jesaan de buik en de linnenkast vol hebben, maar nee, dan begint pas voor hen de pret. Uit de caravans en de jolderkamertjes, waar ze zichzelf gedurende deze zomer nouja, zomer? hebben opgestapeld, willen ze wel eens weg en ze hebben van hun gasten zulke mooie ver halen gehoord over het Roergebied, dat ze er nodig eens heen moeten. Anderen doen het iets verstandiger, wisselen de marken in lires of peseta's en zoeken dat gene op, wat ze hun gas ten dit jaar niet konden bieden: zon en zaligheid. Eerst dan gaat Zand voort maar dan is het al november de win terslaap in. Een theore tische uiteraard, want wie voorjaar 1961 weer kamers wil verhuren, moet nu al beginnen die kamers een verfje te ge ven. een wandje door te breken, alvast de patat ten gaan schillen en de bordjes gaan overschil deren. Menige Zandvoor- ter heeft zich ook inge schreven in een taalcur sus, naar men zegt het hoog-Nederlands, om de ze taal weer wat bij te slijpen. Men zegt zelfs dat er enkelen aan een heel nieuwe taal zijn be gonnen, die het mogelijk zal maken dat alle bui tenlanders uit toekom stige in het Nederlands gestelde opschriften tóch kunnen lezen, wat naar hun gading is. Gedacht wordt bijvoorbeeld aan het woord „vroegstuk" voor een kleine bete broods in alle vroegte, waarin zelfs de domste Duitser geen kip, com pote en pudding zal le zen. Wat moeilijker wordt het met de bord jes „Zimmer", maar de oplossing ligt waar schijnlijk in het goed- Nederlandse begrip: huis vrei, wat iedereen, welke taal hij ook spreekt, best zal begrijpen. Van be paalde religieuze zijde heeft men overigens aan gedrongen op een niet al te rigoreuze vertalings manie, want het bordje „Rooms" gevel aan gevel mishaagde niet, vond men in die kringen. Zij, die in de herfst zich weer willen over geven aan strandwande lingen, kan ik melden, dat bulldozers alle gaten voor een half jaar weer hebben opgevuld. Men kan zich nu zonder „Hals und Beinbruch" weer van IJmuiden naar Noordwijk begeven. Over twee maanden, na de voorspelde slag regens, is ook in het centrum van Zandvoort de mayonaise van de straat gespoeld en dan is het hele dorp weer begaanbaar. De Zand voorters, die een grote innerlijke beschaving paren aan een gepronon ceerd marktgevoel, zul len dan ook zichzelf op nieuw hebben ontbol sterd, zodat hun blanke pit goed en gaaf aan iedereen kan worden ge toond. Ze komen dan vanzelf weer naar u toe en slaan u vriendelijk op de schouders, een klap die geen daalder waard is. 's Winters willen ze niets verdienen, zeggen ze. Zo zijn ze namelijk. Bart L. Joris Advertentie (Van onze Amsterdamse redacteur) Op zondag 9 oktober zal Nederland voor de vijfde maal een optocht van antieke autootjes beleven, die de pio nier automobielclub (P.A.C.) onder de naam „Traditierit" wederom tussen Utrecht en Zandvoort heeft uitgezet. Ruim 100 auto's waarvan de oudste van het jaar 1897 dateert, zullen dit jaar aan deze rit deelnemen. Tot dusver z\jn 35 inschrijvingen uit het buitenland bin nengekomen: uit België, Duitsland, Frank rijk, Engeland, Denemarken en Ita lië. De medewerking van de gemeen tebesturen en politiekorpsen langs de route is ook dit jaar weer bijzonder groot. Utrecht zal niet minder dan vijf tig agenten samentrekken bij Esplana de om de start 's morgens om tien uur vlot te laten verlopen. De burgemees ter van Vreeland, in welk dorp de deelnemers een koffiepauze houden en waar ongetwijfeld aan vele oude autoot jes gesleuteld zal moeten worden, zal zijn dorp zelfs afsluiten voor alle auto's, die na 1930 zijn gebouwd. Van Vreeland gaat de reis via Aals meer (lunchpauze), Hillegom, Benne- broek, Vogelenzang en Aerdenhout naar Zandvoort, waar op het circuit de behendigheidproeven zullen plaats heb ben. Met het oog op het 75-jarig be staan van de automobiel zal het pu bliek en er wordt weer een grote op komst verwacht zich hier tevens kun nen amuseren met een eenacter, die de historie van de auto uitbeeldt. De P.A.C. is een vereniging van verwoe de verzamelaars, die samen ongeveer 150 oude autootjes bezitten. Men helpt elkaar met het uitwisselen van technische advie zen over de restauratie van deze wagen tjes en deze samenwerking strekt zich sinds de oprichting van de International Federation of Veteran Car Clubs ook tot over de grenzen uit. Allengs heeft de over heid begrip gekregen voor het streven van de P.A.C. De leden-autobezitters hebben voor hun auto's die veelal niet meer vol doen aan de eisen van de wegenverkeers wet speciale kentekens gekregen alsmede goedkope belastingkaarten. En het verze keringswezen is hun tegemoet gekomen met een voordelig w.a.-tarief. Ernstige zaak Buitenstaanders zien zo'n traditierit als een grapje, waarbij vreemde lieden pro beren nun hijgende ouroest-karren zo ver mogelijk te rijden. P.A.C.'s voorzitter, jhr. J. V. Iddinge, protesteert fel tegen deze beoordeling. „Dit is een ernstige zaak en een serieuze technisch-historische hobby". Een dure hobby? De bestuursleden van de P.A.C. ontkennen dit met klem. Deze lief hebberij behoeft zeker niet duurder te zijn dan het aanschaffen van een hengelsport uitrusting of het aanleggen van een post zegelverzameling. De autootjes zijn, hoewel schaars, dikwijls voor zeer weinig geld te koop, zij het dan dat zij niet meer dan wrakken zijn. Daarna begint een soms ja renlange arbeid om het uiterlijk en het motorische gedeelte weer geheel in oude Advertentie Hofdijk straat 52 - Haarlem - tel.12181 Showroom: Wagenweg 104 - Tel. 1273Ö SANITAIRE INSTALLATIES staat terug te brengen. De sport is om dit zelf te doen en de ontbrekende onder delen desnoods zelf te vervaardigen. Veel is aldus uit slopershanden gered en men prijst zich gelukkig dat de wagens niet doodstil in een museum staan, maar dat zij nog best mee kunnen ondanks de vaak zeer respectabele leeftijd. De oudste auto, die ons land nog in rijdende toestand be zit, is een Bouton uit 1902. De hobby in antieke autootjes is het meest verbreid in Engeland en Amerika. Zoals men van een land als Amerika kan verwachten worden daar sinds kort auto's van het type Merry Olds Mobil uit 1910 in een hoeveelheid van 1000 stuks per jaar nieuw aangemaakt. P.A.C.-secretaris H. Visser had hier maar een woord voor: „Ondingen". BEVALLEN van een zoon: 13 sept.: M. J. van Boekei-Steen; J. A. Zaadstra- Jaeger Nickel; 14 sept: A. Bains-van Vee- nendaal; P. de Gelder-Schreuder; J. G. Merenga-Verweij; R. Gottmer-Groeneveld. BEVALLEN van een dochter: 12 sept: N. M. Forma-Rot; 13 sept.: E. I. de Groot van den Berg; W. G. Boon-van Koten; E. van der Kort-Harding; P. H. M. Ambaum- Driessen; 14 sept.: A. A. Holsappel-Teljeur; H. Jas-Zeeman; C. M. Koese-van der Splin ter; C. M. Nieuwerf-Zonneveld. OVERLEDEN: 12 sept: F. J. W. Schaffer, 72 j., Cruquiusstraat; 13 sept.: A. W. de Vries-Oostendorp, 78 j., Lindenstraat; K. J. Hartman, 77 j„ Floresstraat. ONDERTROUWD: 10 sept: H. R. Hofstra en I. Andréa; 12 sept.: W. G. Sonnenfeld en W. Heijmans; D. van Fucht en H. Bischot; D. C. de Goederen en H. M. van Bemmel; J. Vinkenoog en J. Alta; J. A. Theunisz en A. M. C. Geerlings; 13 sept.: N. den Braven en I. Moolenaar; 14 sept.: G. F. M. van Duivenboden en H. E. M. Koets; W. Jonk man en M. Kensen; H. J. Pothoff en A. van der Wilden; W. M. L. Evers en J. C. de Geus; D. Hirs en C. F. van Ombergen; W. N. Molenkamp en V. E. Visscher; P. W. Rij broek en H. J. Neuman; A. J. W. Toonen en M. E. Spoor; C. van Velzen en J. C. H. Oldenburg. GETROUWD: 14 sept.: H. E. van Dijck en C. H. I. van der Vaart; B. A. A. van Heyningen en E. C. M. Ronde; H. F. M M. Brouwer en S. M. Hardesmeets; M. Nolet en E. Krauss; J. J. M. Spee en M. J. P. Thierij; W. Schreuder en M. W. van Ber gen; D. Tóth en H. Doringa; G. van der Kolk en L. Aartsen. BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL BEVALLEN: G. C. Hoenderdos-van Eer den, z.: J. M. Scholte-van Honschoten. d.; M. A. T. Balm-Veling, d.; C. C. C. Knip- horts-de Vries, z. ONDERTROUWD: R. H. Bunge en R. I. Dijkstra. GETROUWD: J. T. van Wees en A. M. Tervoort. OVERLEDEN: M. Sluis-Klaver, 73 j.; •J. Bos, 71 j.; G. Vonk-de Groot, 82 j.; M. Taat-Verboom, 93 j. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD: G. van Wieringen en A. C. van der Meij; L. M. Floris en M. H. de Reuver; A. Bromet en A. Kottman: J L. A. van Houten en E. J. M. Kokkelkoren; Ph. J. van der Werf en M. E. Kuijper. GETROUWD: J. P. Driessen en T van den Nieuwenhof; J. A. Willinge Prins en H. W. van Wijk; K. van Dieren en J. C. Tjal- kens; C. H. Pieters en E. W. M. Lommerse. GEBOREN: Suzanna Elisabetr, d. van A. V. Kaagman en H. H. van Kuyl; Hans Cor- nelis, z. van J. J. Metz en D. Bakker. OVERLEDEN: Mevr. M. G. A. Krouwels- Beeren, 73 j.; J. van Deursen, 64 j.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5