WIJ WILLEN BURGERS GEEN INWONERS In de kluizen van de Rijksmunt wachten al vijftien miljoen nieuwe zilveren rijksdaalders MODE AGENDA Kwalijke dampen uit de Zaan Hengelose politie greep aanrander-per-brommer v. LENT'S AUTOBEDRIJVEN Gebr. H. en F. KIMMAN N.V. Help zwaargetroffen St. Maarten Grote taptoe door IJmuider Harmonie In 8 minuten uw pasfoto Haarlem DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 BURGEMEESTER VAN ASSEN: Betaling abonnementsgeld per giro Floralia-tentoonstellingen op zaterdag 17 september Fancy fair in de Deo op 16, 17 en 18 september WIELEN GLAZEMAKER L. J. Gieske koninklijk onderscheiden de nieuwe OPEL REKORD 1961 De off. Dealers Showroom geopend 's avonds, ook zaterdag, tot 22 uur. Zondag gesloten. sinaasappel citroen vruchtenlimonade Werkelijke waarde is slechts ongeveer f 1.20 Brandweer voorkwam grote brand UIT STAD EN STREEK V elsen-IJmiiiden Beverwijk Het gemeentebestuur en het bedrijfs leven van Assen hebben woensdag voor goed afgerekend met een afgezaagd fabel tje. Het fabeltje dat Assen het saaiste, vervelendste en naarste provinciestadje van Nederland is. De inwoners van de hoofdstad van Dren te ergeren zich al jarenlang aan deze vol gens velen niet verdiende reputatie. Ze hebben geprotesteerd. „Kom op met uw critiek. Wat heeft u tegen Assen," riep de burgemeester van Assen, mr. P. P. Ag- ter op oudejaarsdag 1959 tijdens een pers conferentie uit. Het resultaat bleef niet uit. Velen namen de handschoenen op en richtten hun ver wijtende opmerkingen aan het adres van de vroede vaderen van Assen. „Een van de saaiste steden van Nederland," schre ven enkele journalisten. Toen ontwaakte in Assen een lokaal saamhorigheidsgevoel, dat na een initiatief van de Asser free-lance journalist Egbert J. van der Veen resulteerde in de pro testerende kreet: „Kom nou eens kijken voor jullie kwaad spreken over Assen". Gisteren was het dan zover. Een scala van „criticasters", vrouwen en mannen uit alle delen van het land die in de afge lopen jaren geringschattend of critisch over Assen hebben geschreven of gespro ken, waren woensdag in Assen bijeen. De „kwaadschrijvende" journalisten wa ren er evenals de in Assen gelegerde dienstplichtige soldaat J. H. van Barlingen uit Amersfoort die Assen „waardeloos" had genoemd, de journalist Veenhuis uit Eind hoven, die zich schaamde zijn vierjarige zoon te moeten vertellen dat hij in Assen is geboren enja, Dorus was er ook: samen met de grijze toneelspeelster Rika Hopper, die bijna 83 jaar geleden in Assen werd geboren. De „criticasters" waren op deze dag van de grote afrekening in gezelschap van een dertigtal journalisten uit heel Nederland, die na een avontuurlijke reis vol hinder nissen het gecharterde K.L.M.-toestel vertrok niet van Schiphol omdat het we gens slechte weersomstandigheden (mist) niet op het vliegveld Eelde kon landen vele uren te laat in Drente's hoofdstad arriveerden. Dat er iets meer aan de hand was dan uitsluitend de aangekondigde confrontatie met de „criticasters" bleek al spoedig na aankomst in Assen. „Dorus komt straks", gilden de Asser kinderen. Bij honderd tallen bevolkten ze de straten van het stadje. Woensdagochtend hadden ze op school een gesloten enveloppe gekregen die ze pas om half twee 's middags mochten openen. En toen het dan eenmaal zover was konden ze lezen dat Dorus die middag in Assen zou komen, met zijn auto. En het advies luidde: „Ga er allemaal heen". Om vijf uur zagen ze dan eindelijk de besnorde komiek. Het einddoel van zijn tocht was het Veemarktterrein bij de Rolderstraat. Daar maakte Tom Manders op spectaculaire wijze een einde aan zijn eigen fabeltje, dat Assen nét zo lang als Amsterdam op zijn tunnel moest wachten. Toen Dorus op een bulldozer had plaats genomen en heel deskundig het logge gevaarte over het Veemarktterrein in de richting van een hoop zand had gemanoeuvreerd, die in een ommezien was verdwenen, was de Asser tunnelbouw officieel een feit geworden. Bij de hoop zand plaats te Dorus nog een bordje „Ingang tun nel", en daarmee was de tunnelbouw in Assen begonnen. Deze tunnel (kos ten vijf miljoën) gaat Assen van een U kunt hel uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 7,65, post- abonnees 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw Qiro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden Indien u voor een ander gireert, wilt, u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het dlergemukkeiijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking In dar geval dient men wel voor i)0ldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Zaterdag 17 september houdt de Flora- liavereniging in Haarlem haar jaarlijkse tentoonstellingen van de door schoolkinde ren gekweekte planten. Deze exposities zijn zaterdag 17 september geopend van 14 tot 17 uur en zullen worden gehouden in het clubhuis van de speeltuinvereniging Vondelkwartier aan de Vergierdeweg, in de Wethouder Westerveldschool aan de Overtonstraat, in het clubhuis „Naast d'Appelaar" aan de Damstraat en in het clubhuis van de r.k. speeltuinvereniging Kindervreugd in de Godfried van Bouillon straat. De actie voor het missie-ziekenhuis van St. Joannes de Deo te Sengarema in Tan ganyika, die in Haarlem ruim een jaar geduurd heeft, zal besloten worden met een fancy-fair. Deze fancy-fair wordt ge houden op 16, 17 en 18 september op het terrein van het ziekenhuis van St. Joan nes de Deo in Haarlem en de opbrengst is bestemd voor de aankoop van een vol ledig ingerichte operatiekamer voor het ziekenhuis in Afrika. De opening van de fancy-fair zal geschieden door mgr. C. G. van Trigt, rector van het ziekenhuis. verkeersprobleem verlossen. Hij zal een belangrijke schakel gaan vormen in de belangrijke noord-zuidverbinding. Het lange wachten voor de overweg zal dan onder meer tot het verleden be horen. Ook komt men dan een belang rijk stapje dichter bij een oplossing van de lokale verkeerssituatie. Het bleef trouwens niet bij deze stunt. De „criticasters" en andere gasten konden voorts met eigen ogen zien dat Assen hard bouwt aan zijn toekomst. Elf hectaren in dustrieterrein zijn reeds uitgegeven, waar op zich negen nieuwe industrieën gaan ves tigen, industrieën die er vroeger niet aan dachten zich in Assen „op te sluiten". Er wordt, nog een industrieterrein van 75 ha bouwrijp gemaakt. Over twintig jaar zal het inwonertal van Assen zijn verdubbeld tot 60.000. Er is ook een reconstructieplan voor de oude binnenstad ontworpen. Voorts is er een plan voor de bouw van een sporthal, de haven wordt geschikt gemaakt voor schepen van 300 ton. In 1961 is de U.T.S. klaar, nieuwe industrieën zullen worden aangetrokken en thans gevestigde indus trieën die ook bij de uitvoering van deze plannen een rol spelen, gaan zelf een hand je meehelpen bij de bouw van woningen in de vrije sector. Advertentie RÜDGE - JÜNCKER Kamperstraat hoek Barendsestraat Sinds 1920 Telefoon 13797 Tijdens een huldiging in de cantine van de Noord Zuid Hollandse Vervoermaat schappij aan de Leidsevaart te Haarlem heeft de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, meegedeeld, dat de heer L. J. Gieske was toegekend de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De heer Gieske, die chef van de loonadministratie is, viert vandaag het feit, dat hij veertig jaar bij de N.Z.H. werkzaam is. Namens de directie voerde de chef van de administratieve dienst, de heer J. F. Jaspers, het woord die een geschenk in enveloppe aanbood. De directeur van de N.Z.H.de heer J. J. Jurrissen, vertegen woordigde tevens de Maatschappij voor Nijverheid en Handel en overhandigde de heer Gieske de gouden medaille met ge- tuigschrfit van deze maatschappij. Voorts bood de heer Jurrissen de zilveren araag- medaille van de koninklijke onderschei ding aan. Vanmiddag houdt de jubilaris in restau rant Brinkmann een receptie, -waarop het personeel en collega's gelegenheid hebben hem geluk te wensen. De speciaal daartoe in burger en per privé-auto postende Hengelose politie heeft een goede vangst gedaan door na betrap ping op heterdaad en achtervolging een man te arresteren, die reeds maanden lang per brommer meisjes en vrouwen lastig viel. Op uitvalswegen zoals de Born- sestraat, de Langelermaatweg en de Twekkelerweg en zelfs in de binnenstad van Hengelo kwam hij bij voorkeur 's avonds, maar ook 's morgens, naast fietsende meisjes rijden. Hij sprak hen aan, deed minder eerbare voorstellen en werd soms handtastelijk. De Hengelose politie heeft de laatste drie maanden 25 aangiften gekregen, maar het vermoeden bestaat dat de aanrander, een 32-jarige Enschedese grondwerker zeker schuldig is aan een honderdtal gevallen, die hij be halve in Hengelo ook in Borne en Ensche de bedreven zou hebben. De rechercheurs die dinsdagavond post ten, bemerkten dat een verdacht rond scharrelende bromfietser plotseling een meisje achterna reed, naast haar ging rij den en haar aansprak. Op een gegeven moment sprong het meisje van haar fiets en verdween achter een huis in de Von delstraat, terwijl de bromfietser er in al lerijl vandoor ging. Blijkbaar kreeg hij in de gaten dat hij door de politie achter volgd werd, want in de bloemenbuurt slaagde hij er in de rechercheurs kwijt te raken. Dezen meenden hem echter herkend te hebben als een Enschedeër en zij stelden zich langs de Enschedesestraat op. Hier liep de bromfietser even later in de val. Hij werd naar het politiebureau gebracht, waar inmiddels het 23-jarige meisje dat hij onder ogen van de recherche had las tig gevallen, met haar vader aangifte was komen doen. Zij herkende de man direct, waarna ook drie andere meisjes (onder andere een meisje van twaalf jaar) hem als hun aanrander aanwezen. Bij het verhoor bekende de grondwerker die gescheiden is, zijn praktijken al sinds mei in Hengelo uit te oefenen. Door ver scheidene vage signalementen en doordat hij van kleding en brommer wisselde had de politie hem nog niet eerder kunnen grij pen, temeer daar het vermoeden bestaat dat vele lastig gevallen meisjes geen aan gifte hebben gedaan. Wegens feitelijke aanranding der eerbaarheid, meermalen gepleegd, zal de man voor de officier van Justitie in Almelo worden geleid. Afscheid bij A.N.W.B. Op 30 septem ber zal de heer H. J. van Balen, sinds mei 1930 hoofddirecteur van de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B., zijn functie neerleggen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Onder zijn leiding groeide de A.N.W.B. van een organisatie van 80.000 leden tot een toe risten- en verkeersbond met bijna 450.000 leden. Als een der meest, spectaculaire dienstverleningen werd tijdens zijn direc teurschap de Wegenwacht in het leven ge roepen. Advertentie 1 Raadhuisstraat 53 - 65 Heemsteedse Dreef 203 - HEEMSTEDE Telefoon 38810 AUTOMOBIELBEDRIJF Houtplein - HAARLEM Telefoon 13850 - 18226 Radiorede vice-premier Korthals: De vice-minister-president, de heer A. H. Korthals, heeft zich woensdagavond met een radiotoespraak tot het Nederlandse volk gericht ter ondersteuning van de actie voor het door de orkaan „Donna" getroffen St. Maarten. De vice-premier zei onder meer dat de schade die de orkaan heeft aangericht, niet alleen aan woningen en bezittingen van de bewoners, doch ook aan overheidsgebouwen en openbare werken zeer ernstig is. Voorlopige schattingen spreken van 5 miljoen, waarvan 1 mil joen in de particulier sector. Voor een zo kleine gemeenschap, ja voor de gehele Antillen met hun m totaal niet meer dan 200.000 bewoneis betekent dit een ramp van de eerste orde, al zijn er dan gelukkig geen doden of gewonden te betreuren. De heer Korthals herinnerde er aan, dat bij de watersnoodramp van 1953 de Antil liaanse bevolking spontaan en edelmoedig hulp verleende en hij ze; dat thans de beurt is aan de Nederlanders om te laten merken hoezeer zij meeleven en hoezeer zij bereid zijn voor de bevolking van St. Maarten een bijdrage te geven. Hij wekte op tot steun aan de door het in Nederland gevestigde steunfonds voor de Nederlandse Antillen in overleg me: net Nederlandse Rode Kruis georganiseerde inzamelingsactie door een ruime bijdrage te storten op het gironummer 1844, ten name van de fa. Pierson, Heldring en Pierson in 's Graven- hage, onder vo-melding van de woorden Orkaan St. Maarten. Advertentie DE MAN, die in de afdeling lederwa ren van het grote warenhuis uit een ruime sortering portemonnees een keus trachtte te maken, aarzelde. Er waren twee model len die hem aanstonden. Het ene exem plaar was wat ruimer, maar het andere leek hem iets handzamer. De verkoopster die de man zag weifelen zei: „Als ik u een raad mag geven: neemt u dan die grote". De klant keek haar vragend aan. De ver koopster glimlachte en merkte op: „Straks als de nieuwe zilveren rijksdaalder er zijn, zult u echt die grote nodig hebben". „Straks als de nieuwe zilveren rijksdaal ders er zijn", dacht de man terwijl hij naar huis liep, „wanneer is dat?" Op die vraag kunnen op het ogenblik alleen de minister van financiën en zijn naaste me dewerkers een antwoord geven, maar voorlopig wordt dit antwoord nog ont weken. „Straks als de nieuwe zilveren rijks daalders er zijn", zei de verkoopster. Maar daarmee had ze het toch niet hele maal bij het goede eind. De zilveren rijks daalders zijn er nü al. Ze liggen veilig weg geborgen in de kluizen van de Nederland se Bank. Ze liggen daar te wachten, tot minister Zijlstra het sein geeft dat ze in roulatie gebracht mogen worden. Ruim een jaar geleden ongeveer midden juli is het personeel van de Rijksmunt in Utrecht met de produktie begonnen. Eind juli van dit jaar waren er 14.400.000 ge reed. Zoudt u ze willen natellen dan zoudt u daar in aanmerking nemend dat u er één per seconde „behandelde" en een acht-urige werkdag maakte bij een zes daagse werkweek negen weken minus vier snipperdagen mee zoet zijn Mercuriusstaf en visje In totaal zullen er dertig miljoen wor den aangemaakt. De nieuwe rijksdaalders zullen de beeldenaar van koningin Juliana dragen en verder zult u er drie tekentjes op vinden. In de eerste plaats een kleine letter w, die er op wijst dat prof. L. O. Weckebach, hoogleraar in de beeldhouw kunst aan de Technische Hogeschool in Delft, het ontwerp van het „koninginne- kopje" gemaakt heeft. Voorts zult u, als u straks de nieuwe munt goed bekijkt er de afbeelding van een mercuriusstaf en van een visje op vinden. De staf is het symbool van de Rijksmunt, het visje is het teken van de huidige rijksmuntmees ter, dr. J. W. A. van Hengel. Het fabricageprocede van de nieuwe rijksdaalders is technisch knap, maar nuchter. U moet dan eerst weten, dat de „zilveren" rijksdaalder maar voor 72 per cent uit dat edele metaal zal bestaan. De rest is koper. In de „geldfabriek", die Rijksmunt heet, wordt deze legering in een oven vloeibaar gemaakt en vervolgens uit gegoten in „tinnen", dat zijn langwerpige smalle stroken. Deze tinnen worden tot de juiste dikte gewalst, waarbij het metaal gegloeid wordt om het minder hard te isken. Zoals de huisvrouw uit een reep deeg de koekjes steekt, ponst een machine de zogenaamde muntplaatjes uit de reep metaal. Deze muntplaatjes ondergaan een behandeling welke ze een mooi gaaf zilve- wordt nu namelijk het randschrift in aan gebracht het bekende God Zij Met Ons dat de „muntsnoeiers" moet verhinde ren hun laakbare praktijken uit te oefe nen. De aldus bewerkte muntplaatjes wor den dan naar een stempelmachine ge voerd, de zogenaamde muntpers, maakt er een dikke honderd per minuut Niet zoveel waard als u denkt „En zo hebben we dan eindelijk onze vooroorlogse zilveren rijksdaalder weer terug" zult u misschien verzuchten. Maar vergist u zich niet. Vooroorlogs is de nieuwe rijksdaalder alleen wat betreft de verhouding van de erin verwerkte meta len: zilver en koper, maar niet wat de afmetingen betreft. De nieuwe rijksdaal der zal namelijk slechts een diameter heb ben van 33 mm. (voor de oorlog 38 mm.) en hij zal maar 15 gram wegen (eertijds 25 gram). Dit „krimpverschijnsel" hangt nauw samen met wat men noemt de nomi nale en de intrinsieke waarde van een munt. Onder het eerste verstaat, men de waarde welke de munt aangeeft. De nomi nale waarde van een rijksdaalder is dus altijd 2.50 De intrinsieke waarde geeft aan voor hoeveel edel metaal er in de munt is verwerkt: Voor wat de nieuwe neergezet. ren huidje geeft het zogenaamde blan- heren waarna de „mislukten" er uit worden genomen. In het volgende stadium van bewerking gaan de muntplaatjes al een beetje op echte munten lijken. Er rijksdaalder betreft is deze waarde 1.19 aan zilver waarbij dan nog voor een cent of wat koper komt. Zou men voor de nieuwe rijksdaalders de oude afmetingen hebben overtroffen. In dat geval zouden de nieuwe rijksdaalders snel in oude af metingen hebben gehandhaafd, dan zou de intrinsieke waarde de nominale hebben overtroffen. In dat geval zouden de nieuwe rijksdaalders snel in oude kousen en smeltkroezen verdwijnen, wat uiteraard niet de bedoeling is. De geringe intrinsieke waarde zal ook muntsnoeiers wel van hun snode arbeid afhouden, beter dan het randschrift God Zij Met Ons, dat wij maar als een zegewens van de Rijksmunt voor onszelf moeten beschouwen. De IJmuider Harmonie zal zaterdag avond in het kader van de gemeentelijke muziekuitvoeringen op het Plein 1945 te IJmuiden een grote taptoeshow geven. De Harmonie zal de gala- uniformen met be- remuts dragen. De taptoe begint om half negen en zal ongeveer een uur duren. In de afgelopen nacht, omstreeks half één, ontwaarde een eenzame wandelaar vlammetjes op het dak van een woning aan de Van Diepenstraat te Velsen-Noord. Hij waarschuwde onmiddellijk de brand weer. Deze heeft met behulp van zand de vlammen gedoofd. De oorzaak is vermoe delijk het wegwerpen van een eindje siga ret uit een raam van de vergaderzaal bo ven het filiaal van de openbare leeszaal te Velsen-Noord. Daardoor was de mas- tiek-dakbedekking gaan smeulen. (Shows, snufjes en alles wat verder in het domein der vrouw daqelijk? aan de orde komt) Een collectie zó geslaagd en vol verras singen als de najaars- en wintercollectie van L'ABEILLE zijn we dit seizoen nog niet tegengekomen. Van het begin tot het eind werden we geboeid door de har monie in lijn en kleur. Ieder ontwerp was de uiting van een originaliteit, die slechts weinigen in de coulurewereld gegeven is. En niet zoals vaak in Parijs prachtige kleding, die echter niet geschikt is voor de realiteit van het leven, maar zeer goed draagbare en aan geen bepaalde lijn gebonden kleding. De schouders zijn rond gebleven en nauwelijks verbreed, de kra gen staan soms als rechtopstaande boord jes langs de hals maar ontbreken ook vaak. De rok laat naar onze smaak iets te veel van de knie zien. De mantels zijn rus tig en stijlvol, de rug vaak recht en de voorkant schuingeknipt met een accent op zakkleppen of sluiting. Mooie warmgetinte ruitstoffen zullen de sombere winterdagen gaan opfleuren; de blauw en groen zwarte ruiten zijn ver warmend voor hel oog en zullen ook de draagster de nodige beschutting geven. Vooral als een japon of deux pièces ge completeerd wordt met een mantel, zo als we zo vaak zagen. De knopen vervul den niet alleen een functionele taak maar dienden ook vaak als garnering. Ze waren groot en mooi van vorm, soms als slui ting naast elkaar geplaatst of als rugac cent gebruikt om een bandeau aan één te hechten. De ceintuurs waren breed, vaak van leer en soms het enige hulpmiddel om een model in een jurk te brengen. Dat leek tenminste zo, maar het is natuurlijk de coupe, die zo'n ogenschijnlijk zeer een voudig jurkje tot iets bijzonders maakt. Met grote bontkragen op mantels wer den pracht effecten bereikt en een grijs mantelpak, dat op zich al mooi was, werd van een uitzonderlijke chic door de losse grijze beverkraag. De kleuren voor de wintér zijn donker en soms moeilijk te definiëren; er is wat paars, groen, taupe en blauw, meestal gemengd met zwart. Ze doen echter niet somber aan en zullen, ook al ontbreekt de zon toch de nodige warmte geven. We zijn echter niet volle dig, als we niet het succes van deze show mede toeschrijven aan de prachtige hoe den van Toon Smit. Katy Advertentie „BAVADO" - Rijksstraatweg 20(5 Sinds enige lijdverspreidt- de Zaan een onaangename geur, die de Zaan- kanters dwingt ramen en deuren zo veel mogelijk gesloten te houden. Bovendien stijgen er kwalijke dampen uit het water op, waardoor het hout werk van vele huizen met een bruine de ivalkanten wit geworden. laag bedekt wordt en de verf gaat bladderen. De industrieën, die hun af valstoffen in de Zaan lozen, krijgen de schuld van deze onaangename ver schijnselen. Boven: Duidelijk is de bruine laag op het houtwerk te zien. Onder: De algen in de Zaan zijn aan Nieuws in het kort Christen-Vrouwenbond. De afdeling Haarlem-Centrum van de Ned. Christen- Vrouwenbond opent het winterseizoen met een ledenvergadering op maandag 19 sep tember in het wijkgebouw Ged. Oude Gracht 104. Aanvang 20 uur. De beeldhou wer Cor Wijker uit Egmond aan Zee spreekt over „Evangelie in hout" (met dia's). Beëdigd. De Haarlemse rechtbank heeft beëdigd als makelaar in assurantiën de heer H. Kwak Hzn, wonende te Aerden- hout en kantoorhoudende aan de Fontein laan 3 te Haarlem. Opbrengst collecte. De collecte ten bate van de nazorg t.b.c-bestrijding van de Vereniging tot behartiging der belangen van t.b.c.-patiënten, in de week van 22 tot 27 augustus heeft ruim 7800,opge bracht. Stadsschouwburg: Vrijdag 20 uur: De Nederlandse comedie met „Dona Diana". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Als het bloed kookt", 14 jaar. Van vrijdag af dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Wolven in de schaapskooi", 14 jaar. Frans Halsthcater: Vandaag 19 en 21.15 uur: Totale oorlog", 14 jaar. Van vrijdag af dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, echter zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dins dag 14 en 20 uur: „De bruiden van Dra- cula", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Strafbataljon 999", 18 jaar. Van Vrijdag tot en met maandag 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „De slag in de koraalzee", 14 jaar. Luxor Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Les diaboliques", 18 jaar. Van vrijdag - af dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „De courtisane van Je ruzalem", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Zolang er mensen zijn", 14 jaar. Vrijdag 20.15 uur en zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur: „The big circus", alle leeftijden. Rembrandt: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Katja", 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Parasieten der samenleving" 18 jaar. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Tar- zans verborgen schat", 14 jaar. Studio Theater: Dagelijks 14.15 19 en 21.15 uur, echter zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Hirosjima mon amour", 18 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Van daag 20 uur: „Middle of the night" 18 jaar. Vrijdag tot en met zondag 20 uur: „Hunde, wollt Ihr ewig leben", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot 10 oktober Unesco-expositie van reprodukties naar aquarellen „Water-colours". Dagelijks 10-17 uur, .zondags 13-17 uur. Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 16 oktober expositie van gra fiek en tekeningen van Willem Nijs. Da gelijks 10-12.30 en 13.30-17 uur, zondags 14-17 uur. Vishal: Tot 25 september affiche-exposi tie „Frankrijk in beeld". Dagelijks van 14- 17 uur en 19.30-22 uur; zondags 14-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 oktober expositie van dierentekenin- gen van Ruth Fischer. Dagelijks van 10- 22 uur. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1-3): Tot 24 september Ere-expositie J. C. Mets. Dagelijks van 9-17 uur en tevens op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 uur. Bloemenheuvel (Overveen): Tot 26 sep tember exposite van schilderijen, tekenin gen. aquarellen en grafiek van Dick Went- zel. Dagelijks van 10-17 uur, zondags van 14-17 uur. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van zaterdag 10 sep tember.) DONDERDAG 15 SEPTEMBER Thalia Theater, 20 uur: „De twaalf ge zworenen". Rex Theater, 20 uur: „M, een stad zoekt zijn moordenaar". VRIJDAG 16 SEPTEMBER Thalia Theater, 20 uur: „Pijn en gijn in de kazerne". Rex Theater, 20 uur: „In het hart van St. Pauli". DONDERDAG 15 SEPTEMBER Kennemer Theater: Geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „08/15 het vervolg". VRIJDAG 16 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Faja Lobbi" en „Prijs der Zee". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Straf bataljon 999". W.B. Theater, 20 uur: „Desperado's, ster ven of schieten".

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7