MODE bondig Regenachtig en koeler (^Kort en Thans een justitieel onderzoek in Goes Waarom ds. Van der Veen in Zwolle niet mocht spreken Bejaard echtpaar door auto meegesleurd Rekenmachine geeft bemestingsadviezen Veel Velsenaren zaten bij kaarslicht Door betonblok van 2200 kilo getroffen PROCO Textielhandel gaat waspoeders verkopen Wereldraad vraagt rapport van Zuidafrikaanse kerken Grote gemeenten het laatst aan de beurt 2 Ongeluk bij jachtpartij berecht Amsterdamse jongetjes zijn terecht Scholier in Dokkum verdronken Bespreking over het loonbeleid voortgezet Poging tot aanranding Tweede slachtoffer van ramp met „Bermuda" gevonden Oorzaak en gevolg Vijf doden in het verkeer Amsterdammer mist twee kostbare ringen Morgen haarwassen met crème shampoo met ei creme shampoo Tegen lage prijs Dior zonder Laurent De uitwijzing van Reeves Vijfdaagse werkweek De spijtoptanten VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1960 De zeven Papoea's die een oriëntatie- bezoek van twee maanden aan ons land brengen, staan hier op de trap van het vliegtuig, waarmee zij donder dag op Schiphol aankwamen. Het zijn van links naar rechts op de eerste rij de leider van de groep Markus W. Kasiepo en F^edericus Poana, op de tweede rij Filemon Jufaway en Hen drik Jokuop de derde rij Kaleb Taran en Ismail Buu en geheel bovenaan Aquila Krey. (Van onze Zeeuwse correspondent) Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben thans de officier van Justitie te Mid delburg verzocht een onderzoek te willen instellen naar de gemeentelijke financiële manipulaties in Goes. Gedeputeerde Sta ten hebben bij een onderzoek dat zijzelf lieten instellen, geconstateerd dat er met de gemeenterekeningen van Goes vreem de dingen gebeurd zijn. Ondermeer bleek dat van leveranciers door de gemeente werd verzocht rekeningen in te sturen waarvoor zij niets hadden geleverd. Deze rekeningen had de gemeente nodig om het hierdoor vrijgekomen geld voor iets an ders te kunnen uitgeven, zonder dat Ge deputeerde Staten dit bij controle zouden merken. Twee rijksrechercheurs hebben o.a. de directeur van gemeentewerken, de heer J. Oranje, verhoord. De heer Oranje is in de Goese affaire een van de tegenspe lers van de burgemeester. De burgemees ter wordt in een geheim raadsrapport, dat een publiek geheim werd, door de raad niet langer aanvaardbaar genoemd. Maar daar het rapport officieel noch geheim is, heeft de burgemeester zich nooit in het openbaar kunnen verweren. Wel heeft hij altijd gezegd dat hij hoopte, dat de jus titie eens een onderzoek zou instellen naar de gang van zaken bij de dienst van de Gemeentewerken. Aan dit verzoek wordt nu waarschijnlijk gehoor gegeven. Tijdens een jachtpartij, die vorig jaar oktober in Middelbeers werd gehouden, schoot de jager J. C. uit Middelbeers een drijver in de ogen, waardoor de man ge heel blind werd. Donderdag stond hij voor de rechtbank in Breda terecht wegens zware mishande ling. Er werden tien getuigen gehoord in deze zaak. Daarbij bleek dat bij de aan vang van de jacht was afgesproken, dat twee man naar het eind van het af te ja gen veld zouden gaan. Een van hen, het slachtoffer, had dit echter niet gedaan en was in het schootsveld gebleven. Daardoor werd hij geraakt. De officier van Justitie kwam tot de con clusie dat vrijspraak zal moeten volgen. Uitspraak op 29 september. Een gemeentearbeider heeft donderdag middag de negenjarige Amsterdamse jongetjes Hans Verachtert en René Kramps, die sinds v/oensdagavond wer den vermist dobberend in een kano in de Schinkel achter het Olympisch stadion in Amsterdam aangetroffen. Hij herkende een van de jongens, omdat hij het signale ment van zijn vader had gekregen. De at tente gemeentewerkman nam de jongens meteen mee naar de kinderpolitie. De avontuurlijke jongens hadden de nacht in een tuinhuisje doorgebracht. In de stadsgracht van Dokkum is don derdag het stoffelijk overschot gevonden van de 12-jarige Dirk Alma, 'die de dag tevoren na schooltijd werd vermist. De jongen was zoals gewoonlijk uit zijn woonplaats Holwerd naar school in Dok kum gegaan, maar keerde 'smiddags na schooltijd niet terug. Men vermoedt dat hij bij de Dokkums Hanspport op de bus naar Holwerd heeft gewacht en daar in het water is gevallen. Het gemeentebestuur van Zwolle heeft geen formeel verbod uitgevaardigd van de toespraak, die het Tweede-Kamerlid ds. Van der Veen (P.S.P.) op 18 juni had wil len houden tijdens een openbare pacifis tische bijeenkomst op de Zwolse Nieuwe Markt. Dit heeft de minister van Binnenlandse Zaken, mr. E. H. Toxopeus, mede namens zijn ambtsgenoot voor Justitie geantwoord op vragen die het Tweede-Kamerlid mr. Van Rijckevorsel (K.V.P.) hierover had gesteld. Uit een onderzoek is gebleken, aldus het antwoord, dat de Zwolse „Plein- groep 1960" op de 18de juni haar activitei ten, waarvoor zij toestemming had, had willen uitbreiden door de Pacifistisch Socialistische Partij eraan te laten mee doen met een toespraak van ds. Van der Veen. Het begintijdstip van de bijeenkomst zou hiervoor worden vervroegd van vier uur tot halfdrie. Na onderzoek werd echter aan de orga nisatoren meegedeeld, dat het volgens afspraken in Zwolle sinds jaren niet gebruikelijk is buiten de verkiezingstijd of politieke hoogtijdagen aan politieke par tijen de beschikking te geven over open bare straten voor toespraken of bijeenkom sten. Deze afspraak is gemaakt op grond van de overweging dat uit deze bijeenkom sten belemmeringen van het verkeer kun nen voortvloeien. Aan de organisatoren werd in overweging gegeven ds. Van der Veen in een andere kwaliteit te laten spre ken. Aan deze suggestie werd geen gevolg gegeven en ds. Van der Veen hield zijn toespraak niet. De gedragslijn die het gemeentebestuur van Zwolle heeft aangehouden voor derge lijke politieke bijeenkomsten achten de ministers minder aanvaardbaar, al berust deze gedragslijn op afspraken met de plaatselijke afdelingen der politieke partij en. Het gemeentebestuur heeft reeds mee gedeeld zich te zullen beraden over de gedragslijn ten deze in de toekomst. Onder leiding van de minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid heeft gis termiddag een delegatie uit de minister raad met de voorzitters van de centrale werkgevers- en werknemersorganisaties in het bedrijfsleven een bespreking gehad over de concrete situatie op het gebied van lonen en prijzen. De bespreking zal over enkele dagen worden voortgezet. Al dus deelde het ministerie van Sociale Za ken en Volksgezondheid mede. Op een stille weg in Vaassen is een 14- jarig meisje 's avonds omstreeks halftien door een man van haar fiets getrokken. Hij gooide haar op de grond, maar het meisje begon zo hevig te gillen dat de man snel het nazenpaa koos. De rijkspolitie probeert hem nu op te sporen. In het wrak van de kustvaarder „Ber muda" is weer een stoffelijk overschot van een opvarende aangetroffen. Men heeft het kunnen identificeren als van de zestien jarige matroos A. L. Hofstra uit Leeuwar den. Het eerder in het schip gevonden li chaam was dat van de 18-jarige Jacob Sturm uit Vlissingen. Een motoragent is donderdag in vliegen de vaart naar een ziekenhuis in Rome ge reden om daar het rechteroor van een patiënt, af te leveren. Een 39-jarige met selaar, had 's ochtends bij een auto-onge luk zijn oor verspeeld. Hij werd met spoed naar het ziekenhuis gebracht. In de haast had men echter her afgerukte oor ver geten. Een chirurg van het ziekenhuis zei dat hij het oor direct moest hebben om het nog met goed gevolg te kunnen hech ten. Een motoragent werd naar de plaats des onheils gestuurd waar hij het oor in het gras langs de weg vond. Toen een automobilist, een arts uit Zoe- termeer, in Berkel moest inhouden voor een tegenligger, slipte de auto op het door de regen natte wegdek. De auto schepte het bejaarde echtpaar Wensveen- Straver en reed daarna in de langs de weg lopende vaart. De 74-jarige heer Wens- veen werd meegesleurd het water in. Zyn 68-jarige echtgenote bleef zwaar gewond in de berm liggen. Tijdens het vervoer naar een ziekenhuis in Rotterdam zijn zij overleden. De arts kreeg geen letsel. In Hoevelaken is donderdagavond de 27- jarige scooterrijder B. Buser uit Nijkerk aangereden door een transportauto, waar van de chauffeur geen voorrang verleen de. De scooterrijder werd ernstig gewond naar een ziekenhuis in Amersfoort ver voerd, waar hij is overleden. In afgelopen nacht om halfeen is de 79-jarige heer E. J. R. Knoll uit Hilver sum op de Hilversumsestraatweg in Baarn hevig bloedend en zwaar gewond langs de kant van de weg aangetroffen. Vermoedelijk is de heer Knoll het slacht offer geworden van een aanrijding. Hij is in het ziekenhuis te Baarn aan zijn zware verwondingen overleden. Een 50-jarige inwoner van Rozenburg is op de Botlekweg door een auto aangere den. Hij wilde met zijn fiets een weg berm oversteken, nadat hij een autobus had laten passeren. Toen hij weer op de fiets stapte, werd hij op de drukke ver keersweg aangereden door een personen auto. Hij was op slag dood. Amerikaan werd ernstig gewond Een 42-jarige New-Yorkse bankier, John William Hefferman, is bij een verkeers ongeval op de Haarlemmerweg in Amster dam ernstig gewond. Hij reed in volle vaart in een huurauto tegen een voor hem rijdende vrachtauto. De personenauto schoot onder de vrachtwagen en het stuur drong de bankier in borstkas en buik. Voorts kreeg hij een diepe snijwond aan een knie. Een nieuwe schrede op het pad van de automatisering is gistermiddag gezet toen de directeur-generaal van de Landbouw, ir. A. W. van der Plassche, met een druk op de knop in het bedrijfslaboratorium voor grond- en gewasonderzoek „Mariën- daal" te Oosterbeek een elektronische ad ministratiemachine in werking stelde, die allerlei ingewikkeld rekenwerk doet maar die ook bemestingsadviezen zal verstrek ken ten behoeve van land- en tuinbouw. Zo blijkt dat deze machine over een uit zonderlijk goed geheugen beschikt, dat bovendien zeer snel toegankelijk is. Er kun nen 5.000.000 tekens in worden opgebor gen. Op grond van de in het laboratorium gevonden analysecijfers en de door de monsternemer verstrekte gegevens over de gebruikswijze van de grond, de diepte van de bemonsterde laag, de grondsoort en de plaats van herkomst bouwt de reken machine het bemestingsadvies op. Een dergelijke toepassing van een administra tie-machine geschiedt, behalve in Ooster beek, nog nergens ter wereld. Een groot gedeelte van de gemeente Velsen was donderdagavond tussen half- negen en kwart voor tien in het donker gehuld door het uitvallen van de elektri citeit. In vele delen van de gemeente, met name IJmuiden-Oost, Santpoort en Driehuis heeft men bij kaarslicht geze ten. De storing trad in om ongeveer vijf minu ten over half negen. Inwoners die niet over noodverlichtingsartikelen beschikten, vervoegden zich bij het politiebureau om hulp. De politie voorzag zich van stroom via het noodaggregaat. In het Velserbad, waar nog velen aan het zwemmen wa ren, viel het licht ook uit en men bleek daar nauwelijks voldoende noodverlich ting te hebben. De storing in de elektriciteitsvoorziening bepaalde zich tot het rayon bezuiden het Noordzeekanaal, al werd in het gebied ten noorden hiervan ook 't licht voor een paar seconden gedoofd. Op een gegeven ogenblik zat ook de Beverwijkse gemeenteraad, die aan het vergaderen was, in het donker. De bode bracht ijlings kaarsen. Als oorzaak van de storing gaf de direc tie van het PEN ons vanmorgen te ken nen, dat een kabel was vernield, vermoe delijk als gevolg van graafwerkzaamhe den, hetgeen wel eens meer gebeurt. Dat het zolang duurde voor de lichten overal weer aangingen, was het gevolg van de tijd die men nodig had om de plaats van de vernielde kabel te vinden. In het An- toniusziekenhuis te IJmuiden-Oost heeft men onmiddellijk na de storing, het nood- aggreaat in werking gesteld. Men heeft zich hiermee kunnen behelpen, maar de lichtvoorziening via dit apparaat laat nog wel wat te wensen over. Heeft een brutale ekster of een dief in mensengedaante zich in de Amsterdamse Vondelstraat meester gemaakt van twee gouden ringen met briljanten en parels? De eigenaar weet het niet, de politie van bureau Leidseplein evenmin. De bewoner van de Vondelstraat is sinds 2 augustus de twee ringen kwijt. Ze zijn respectieve lijk 5000 en 450 waard. In het ekster nest in zijn tuin werden de sieraden niet aangetroffen. Op een bouwwerk in Schoonebeek viel een betonelement van 2200 kilogram op het lichaam van de 55-jarige J. H. Hemel, waardoor deze op slag dood was. Men was bezig met bet storten van beton met een dragline. Een stortwagen raakte de balk, waarop het betonblok rustte, waardoor dit naar beneden viel. OOSTDUISER AANGEHOUDEN De politie van Velsen heeft een 26-jarige Oostduitser aangehouden, die zonder mid delen van bestaan zich in de gemeente ophield. De man was op zoek naar een schip, dat hem naar zijn vaderland kon terugbrengen. Ingevolge het vreemdelin- genregiement, zal de man over de grens worden gezet. Tot zolang is hij gehuisvest in het politiebureau te IJmuiden-Oost. Advertentie Kijk in de spiegel: uw haar lijkt jonger, is jonger en van een ongekende schoonheid. DSt is het geheim vin de nieuwe Proco Crème shampoo in tube. Een totaal nieuwe shampoo voor gezond en golvend haar. PROCO®» I mot Extra voordelig I 65 ci Voldoende voor ca. 8 wassingen 1 Pmtent frodokt, tfut prfmtl De textielhandel zal binnenkort opnieuw in actie komen tegen het cadeau geven van textielartikelen door andere branches. In de kring van Demotex, de Nederlandse bond van detailhandelaren in textiel wordt in dit verband vernomen, dat de georga niseerde textielhandel voornemens is op korte termijn te beginnen met de verkoop van waspoeder tegen lage prijs. De textielhandel is ontstemd over het feit dat de fabrikanten van een aantal wasmiddelen bij hun verkoop textiel-arti- kelen cadeau geven. (Zoals men zich zal herinneren, is reeds eerder een soortgelij ke actie door de textielhandel gevoerd. Toen betrof het de verkoop van koffie en thee, uit protest tegen het geven van tex- tielgeschenken door kruideniers). (Shows, snufjes en alles wat verder In het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) Courure „Elle" in de van Baerlestraat te Amsterdam bestaat alweer een jaar en in dat jaar heeft de Haarlemmer Hans van Rhee bewezen smaak te hebben en modieus inzicht. Dit konden we gisteren contateren, toen we zijn nieuwe najaars- en wintercollectie bezichtigden, die bestond uit boutique modellen uit binnen- en bui tenland en couture modellen door hemzelf ontworpen. Dat bruin dè mode-kleur voor het ko mende seizoen is, trad wel heel duidelijk naar voren; het is een weinig flatteuze en moeilijk te dragen kleur, maar in com binatie met zwart, grijs of een andere tint wordt het toch wel levendig. Vooral de veel voorkomende ruiten met bruin als hoofdtoon en een accentuering van een smal streepje in een andere tint, konden we zeer appreciëren. Grijs blijft altijd in de mode; het is gedistingeerd en voor velen flatteus, vooral als het in een enigszins gemêleerd weefsel, zoals bij voorbeeld tweed met een garnering van zwart wordt toegepast. Mooi was in dit genere eentweed pakje met vrij lang glooiend jasje, dat gesloten werd met een lange rij zwarte knoopjes en door een zwarte leren ceintuur bijeengesnoerd werd. De couturecollectie was niet met één bepaalde lijn te definieren. We vonden er veel in terug, wat in de twintiger jaren en vogue was: de verlengde taillelijn en de aangerimpelde stroken aan jasje of japon. Ook ouderwetse stoffen zoals geor gette en zijden bouclé vieren weer hun rentree; ze laten zich mooi soepel verwer ken en geven de ontwerper ruim gelegen heid tot draperen en modelleren. Al werd er zo nu en dan een beetje al te veel gegoocheld met aparte delen en contrasterende stoffen, die op diverse ma nieren waren op- en ingezet, toch waren er ook zeer goede toepassingen. Een mooi ontwerp vormde een cocktailjapon met een blauw-groen gedessineerde rok met daarop een lijfje met twee effen banen gedrappeerde satin duchesse in dezelfde tint als het dessin van de rok. De a-symmetrische lijn en een garne ring van zwart leer bleken dankbare richt lijnen te zijn om op voort te borduren, evenals het jurkje in deux-pièces effect. Er waren aparte en originele ideeën in deze collectie die de hoop vestigen, dat er op den duur een evenwichtige en ge heel eigen kledingstijl door deze jonge ont werper gebracht zal worden. Tenslotte moet zoiets langzaam uitgroeien. Katy (Van onze correspondent) PARIJS Het befaamde Parijse mode huis Dior zal waarschijnlijk zijn jonge, maar reeds zeer beroemde ontwerper Yves St.-Laurent voor een jaar of twee moeten missen. Hij heeft zijn „Marsbevel" gekregen om zich aan te melden voor de militaire dienst. Laurent is 24 jaar. Hij heeft reeds enige jaren uitstel van eerste opkomt gehad om dat het huis Dior voor de Franse econo mie een vrij belangrijk exportbelang ver tegenwoordigt. Wellicht zou hij nog meer uitstel, en mogelijk zelfs vrijstelling, van dienst heb ben gekregen wanneer er niet het geval- Charrier was geweest. Jacques Charrier is de echtgenoot van Brigitte Bardot. Ook hij werd opgeroepen, maar kreeg na enige dagen prompt, wat men hier een nerveuze depressie noemt. Hij werd daarop voorlopig afgekeurd, maar na korte tijd bleek hij al zover te zijn hersteld, dat hij zich des avonds laat met zijn echtgenote in de oorden des ver- maaks van de Franse hoofdstad kon ver tonen. Dat wekte bij de honderdduizenden Franse ouders, wier jongens in Algerije moeten strijden, verontwaardiging. Op muren en schuttingen vond men in die dagen vaak met krijt: „Charrier, lafaard" of iets dergelijks geschreven. Het regende ingezonden stukken bij de dagbladen en enige Kamerleden stelden vragen over het geval aan de minister. Daarbij werd ook het uitstel van St-Lau- rent ter sprake gebracht en de regering verzekerde, dat niemand zich aan zijn dienstplicht zou kunnen onttrekken. Vandaar dat de 24-jarige, lange, magere nogal timide mode-ontwerper zich nu toch bij zijn kazerne heeft moeten melden. Het is echter zeer wel mogelijk dat hij alsnog zal worden afgekeurd. Er zijn zelfs ge ruchten, die melden, dat deze afkeuring reeds van tevoren vaststaat. De Wereldraad van Kerken heeft ver zocht om een volledig rapport, op te stel len door de bij de Wereldraad aangesloten kerken in de Unie van Zuid-Afrika, over de uitwijzing van de predikant Ambrose Reeves, Anglikaans bisschop van Johan nesburg. Bisschop Reeves is een der negentig le den van het Centrale comité het beleids- ox-gaan van de Wereldraad van Kerken. Dr. Robert S. Bilheimer, adjunct-secre taris-generaal van de Wereldraad, deelde te Genève mee, dat de Wereldraad aan gedrongen heeft op een onmiddellijk on- zoek van de omstandigheden van de uitzet ting van bisschop Reeves door de Zuid- afx-ikaanse regering op maandag 12 sep- tember. Bisschop Reeves is een verklaard tegen stander van de apartheidpolitiek van de Zuidafrikaanse regering. De Zuidafrikaan se regering heeft verklaard, dat dr. Reeves het land is uitgewezen volgens een amen dement van 1956 op de immigratie-wet, dat dé minister van Binnenlandse Zaken de bevoegdheid verleent om ieder die niet een Zuidafrikaans staatsburger is, het land uit te wijzen. Kort daarvóór had de Wereldraad be kend gemaakt, dat alle acht bij de raad aangesloten kerken in de Unie een uitno diging tot een bespreking met vertegen woordigers van de Wereldraad, welke van 7 tot 14 december te Johannesburg zal plaatsvinden hebben aanvaard. Besproken zullen worden de verantwoordelijkheden van de kerken in de huidige situatie in Afrika. Het staat nog geenszins vast, of en zo ja wanneer voor gemeentepersoneel in den lande een vijfdaagse werkweek zal worden ingevoerd, daar dit probleem tal van moei lijke facetten heeft. Hoewel het rijk lang zamerhand de neiging heeft, tot het invoe ren van een vrije zaterdag over te gaan, mag toch wel aangenomen worden, dat de grote gemeenten daartoe pas in de laatste plaats zouden kunnen besluiten daar de verzorgingsbedx-ijven permanent moe ten kunnen blijven functioneren. Het comité Nationale Actie Steunt Spijt optanten Indonesië (N.A.S.S.I.)deelt mede, dat het zich naar aanleiding van het ver- bx-eken der diplomatieke betx-ekkingen met Nederland door Indonesië en de steeds be narder wordende positie van de spijtop tanten in Indonesië andermaal tot de Nedex-landse regering heeft gewend. In een brief wijst het comité erop, dat slechts uit persberichten een regeringsstandpunt inzake toelating van deze mensen in Ne- derland kan worden afgeleid, namelijk een vermoedelijk versnelde procedure van de toelating van visumaanvragers, met be houd evenwel van de huidige grondsla gen voor die toelating. Het comité zegt hierin geen vertrouwen te hebben en vex'zoekt, niet van geval tot geval te laten ondex-zoeken of een visum aanvrager in nood verkeert. Er moet, al dus het comité, van worden uitgegaan dat degenen, die een visum hebben aange vraagd, ook werkelijk aan het „cri- tex-ium „nood" voldoen. Het comité ver zoekt maatregelen te treffen, opdat een onbelemmerde spoedige overkomst van hen, die voor toelating in aanmerking ko men, wordt gewaarborgd. Ernstige val. De driejarige Johannes A. G. van den Heuvel in Rotterdam is uit het raam van de ouderlijke woning in de Tidemansti-aat gevallen. Het ventje viel van een hoogte van drie meter op straat en kreeg een schedelbasisfx-actuur. In een on bewaakt ogenblik was het jongetje op de vensterbank geklommen. Onderwijscentrum. De staatssecx*etaris van Ondex-wijs, Kunsten en Wetenschap pen, de heer G. C. Stubenroueh, heeft in Groningen het „Onderwijscentx-um px*of. Van der Leeuw" officieel geopend. In dit onderwijscentrum zijn drie kweekscholen opgenomen: de rijkskweekschool voor on derwijzers en onderwijzeressen, de gemeen telijke kweekschool voor de opleiding van leidstere bij het kleuteronderwijs en de academie voor lichamelijke opvoeding in Groningen. Humanitas wacht op erkenning. De Nederlandse Vereniging voor Maatschap pelijk Werk Humanitas is teleurgesteld over het feit dat zij nog steeds geen minis terieel antwoord heeft ontvangen op haar verzoeken om erkenning als reclasserings- vereniging voor minderjarigen in de arron dissementen Leeuwarden, Groningen, Arn hem, Haarlem, Den Haag en Dordrecht. Evenals in 1957 en 1958 vestigt Humanitas ook in haar jaarverslag over het afgelopen jaar de aandacht op deze kwestie. Eind december telde de vereniging 19.564 leden. In Beverwijk zal Humanitas volgend jaar een bejaardenflat (50 meter hoog) met 72 woningen in gebruik nemen. Prins opent S.V.II.-gebouw. Prins Bernhard zal maandag in Utrecht het nieuwe kantoor van de Steenkolen Han delsvereniging (SVH) openen. De gevel, onderbroken door enorme glasoppervlak ten, is aan de Rijnkade 37 en aan de Maria- plaats 71 meter lang. Het gebouw is 18 meter hoog en beslaat een oppei-vlakte van 2100 vierkante meter. Er zijn vijf verdiepingen. Het gebouw heeft een totale inhoud van 28.000 kubieke meter. Er is een ondergrondse garage, die 36 auto's kan her bergen. Zestig jaar Groene Kruis. Op 3 no vember zal in Lange Ruige Weide een bij zondere raadszitting worden gehouden, waax-in de algemene Nedex-landse vereni ging „Het Groene Kruis" de gemeente eea oorkonde zal aanbieden. Op die dag is net namelijk zestig jaar geleden, dat 't Gx-oene Kruis-werk in Lange Ruige Weide begon. Het officiële jubileum wordt in Arnhem gevierd op 4 oktober. Op het programma staat ondermeer een toespraak van de mi nister van Sociale Zaken en Volksgezond heid en de opvoering van een spel, waarin de verschillende facetten van het Groene Kniis-werk ten tonele zullen worden ge voerd door bestuurs- en personeelsleden. Boeing 707 bij S.A.L. De „Suid Afri kaanse Lugdiens" heeft het straalvliegtuig Boeing 707 in gebruik genomen op de route Johannesburg Brazzaville RomeAm sterdamLonden v.v. De Boeing komt dondex-dags zeer vroeg in de ochtend op Schiphol en vervolgt zijn reis na een uur naar Londen, 's' Middags keert de machine op Schiphol terug voor de reis in omge keerde richting. Lasser gedood. In de plaatwerkerij van Verolme in IJsselmonde heeft de 40- jarige lasser A. Both uit Rotterdam de drieton wegende arm van een automati sche lasboom tegen het hoofd gekregen. De man was op slag dood. Opium. De politierechter te Middel burg heeft twee Zeeuws-Vlamingen, die zich hadden bezig gehouden met het smok kelen van opium, veroordeeld. Een inwoner van Koewacht had morfine en opium, dat hij van een vax-kenshandelaar in Sint Jan steen betrokken had, aan een Belg ge leverd. Hij werd veroordeeld tot zes we ken. De vax-kenshandelaar kreeg drie maanden. Naar Tokio. Van 29 september tot 7 oktober wordt te Tokio de 49ste conferentie van de interpax-lementaire unie gehouden. Vex-tegenwoordigers van vijftig landen zullen deze conferentie bijwonen Voorzit ter van de Nederlandse groep is jhr. mr. M. van der Goes van Naters (P.v.d.A.),'lid van de Tweede Kamer. De groep bestaat uit de heren Kapteyn (Pv.d.A.) en De Niet (P.v.d.A.), leden van de Eerste Kamer, mej. mr. Ten Broecke Hoekstra (V.V.D.) en de heren mr. Baeten (K.V.P.), mr. Berkhouwer (V.V.D.), prof. Diepenhorst (C.H.U.), dr. ir. Van Meel (K.V.P.), Nederhorst (P.v.d.A.), J. M. Peters (K.V.P.), mr. Roolvink (K.V.P.) en prof. Versteeg (A.R.), leden van de Tweede Kamer, mr. Schepel, vergezelt de groep. Het K.N.M.I. deelt mee: De rol van het lagedrukgebied, dat gistex-en boven de Britse eilanden lag, werd in de afgelopen nacht overgenomen door een van de oce aan komende storing, die met vrij gx-ote luchtdrukdalingen naar Frankrijk trok. Vanmorgen was de kern vlakbij Parijs aangekomen. In Engeland, Frankrijk en Zwitserland vielen plaatselijk grote hoe veelheden regen. De kern van de depres sie beweegt naar de omgeving van Oost- Engeland. Door de nabijheid van dit lage- drukcentrum blijft de kans op regen of regenbuien in ons land tamelijk groot. De temperaturen zullen iets lager worden. WEERRAPPORTEN Zaterdag 17 september Zon op 6.17 uur, onder 18.51 uur. Maan op 2.21 uur, onder 17.18 uur. Maanstanden 21 sept. 00.13 uur nieuwe maan. 28 sept. 2.13 uxxr eerste kwartier. Hoog en laag water In IJmuiden Vrijdag 16 september Hoog water 0.10 en 12.54 uur. Laag water 7.54 en 20.24 uur. Zaterdag 17 september Hoog water 1.23 en 13.54 uur. Laag water 9.07 en 21.29 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Maximum-temperaturen buiten- en binnenland m M van gisteren. d - e a Neerslag laatste 24 uur 8 U H NÜ D SC 2 Sa Den Helder zwaar bew. o 17 4 Ypenburg zwaar bew. ozo 18 1 Vlissingen zwaar bew. o 18 0,4 Eelde geheel bew. ono 21 3 De Bilt zwaar bew. o 17 5 Twente zwaar bew. o 20 2 Eindhoven zwaar bew. o 19 2 Zd-Limburg half bew. o 19 3 Helsinki mist windst. 19 0 Stockholm mist o 19 0 Oslo geheel bew. ono 17 0 Kopenhagen onbewolkt ozo 19 0 Aberdeen mist windst. 14 12 Londen regen nnw 17 Amsterdam zwaar bew. o 18 8 Brussel zwaar bew. o 18 5 Luxemburg zwaar bew. ozo 19 2 Parijs regen o 19 4 Bordeaux licht bew. wzw 17 19 Grenoble regen ono 14 29 Nice regen o 18 26 Berlijn onbewolkt ozo 23 0 Frankfort regen ono 22 0,1 München zwaar bew. ozo 22 0 Zürich mist windst. 20 0,1 Genève regenbui wnw 17 57 Locarno regen w 17 73 Wenen zwaar bew. ozo 19 0 Innsbruck zwaar bew. ozo 22 0 Belgrado onbewolkt zo 24 0 Athene onbewolkt nno 25 Rome licht bew. z 28 0 Ajaccio regen nno 27 0,1 Madrid licht bew. nnw 26 5 Mallorca weerlicht zw 31 0,1 Lissabon zwaar bew nw 22 0,1

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2