kies óók een de Kroon" B. J. van Liemt AGENDA Politie treedt wel krachtig tegen bromfietsenlawaai op Herv. kerk in Spaarnwoude wordt ten dele hersteld 1V&MWUUMs Onderwijsvoorstellen in de Haarlemse raad Zilveren erepenning voor jubilerend raadslid Fa. JOH. VAN WUNNIK ZN. Rede van Eyskens 7 B. EN W. ANTWOORDEN RAADSLID PRIKKEL: Winter program ma van Humanistisch Verbond Burgerlijke Stand van Haarlem UIT STAD EN STREEK Raad van Haarlemmerliede en Spaarnwoude Vrije tijd-kleding RIDDER'S BEDDENMAGAZIDN ff Programma Vereniging van Huisvrouwen Bijeenkomst van vrouwenbond Zwembad in Hillegom gaat sluiten Jongerenactie in Hillegom Cursussen gedurende het winterseizoen Koning Boudewijn verloofd B. en W. vragen 162.900,- voor nieuwe rioleringen Haarlem V elsen-IJmuiden VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHh (JOU RAN'1 B. en W. van Haarlem hebben de ge meenteraad in kennis gesteld van hun ant woord op de vragen die het raadslid de heer J. Prikkel (PvdA) op 13 augustus heeft gesteld over geluidshinder, veroor zaakt door het bij wijze van vrijetijdsbe steding berijden van motoren en brom fietsen in de Haarlemse binnenstad en ook elders. Het college meent in zijn antwoord dat de Haarlemse politie reeds met kracht optreedt tegen bromfietsers die met een ondeugdelijke uitlaat rijden en/of de maxi mumsnelheid overschrijden. De politie zal ook gaan optreden tegen bromfietsers die met een normale gasuitlaat, maar door overmatige gastoevoer geluidshinder ver oorzaken, maar dan moet eerst een door de minister van Verkeer en Waterstaat overwogen aanvulling van het Wegenver keersreglement van kracht geworden zijn. B. en W. schrijven in hun antwoord dat het juridisch niet mogelijk is bij plaatse lijke verordening regelen vast te stellen ter bestrijding van het door de vragen steller gesignaleerde euvel. De regeling van deze materie is aan de Rijkswetgever voorbehouden. Dat wil echter geenszins zeggen dat aan dit soort van geluidshinder geen aandacht wordt besteed en dat daartegen niet wordt of is opgetreden, aldus B. en W. In de maanden januari tot en met juli 1960 zijn terzake van het hebben van een ondeug delijke uitlaat met betrekking tot motor rijtuigen in totaal acht en met betrekking tot bromfietsen 70 processen-verbaal opge maakt. Wegens overtreding van de ma ximumsnelheid door bromfietsers werden 1440 bekeuringen gemaakt. Hieruit moge blijken -aldus schrijven B. en W.- dat door de Haarlemse politie tegen geluidshinder veroorzakende en snelheids beperking overtredende bromfietsers met kracht wordt opgetreden. Er kon proces-verbaal worden opge maakt, omdat kon worden vastgesteld dat door de bromfiets een meer dan normaal te achten geraas, geknetter of lawaai werd gemaakt, terwijl aan de gasuitlaat op enigerlei wijze veranderingen (waar aan het lawaai naar alle waarschijnlijk heid te wijten was) waren aangebracht. Teneinde nu ook;te kunnen optreden te gen die gevallen waarin door een over matige gastoevoer (zonder dat aan de gasuitlaat enige verandering is aange bracht) geluidshinder wordt veroorzaakt, overweegt de minister van Verkeer en Waterstaat, naar B. en W. vernomen heb ben, aan artikel 51a, tweede lid van het Wegenverkeersreglement, een punt toe te voegen dat luidt: „daarmede onnodige ge luidshinder te veroorzaken". Zodra deze aanvulling van kracht zal zijn geworden, zal de politie uiteraard niet nalaten ook op deze grond tegen het door het raadslid gesignaleerde euvel op te tre den. Wij bestuderen de mogelijkheid om ook op ander dan verkeersgebied het la waai te beteugelen aldus besluiten B. en W. hun antwoord op de vragen van de heer Prikkel. (De mening van B. en W. dat de Haar lemse politie met kracht optreedt tegen (opzettelijk) geluidshinder veroorzakende bromfietsers, kunnen we niet delen. Onze twijfel aan de kracht van dit optreden brachten we al naar voren in de commen taar die in ons blad van 23 augustus werd afgedrukt. Wij menen dat twee a drie be keuringen per week tegen .knalpotknoeiers' lang niet in verhouding staan tot de mate, waarin „bromcoureurs" de bewoners van talrijke straten terroriseren. Het gemeen tebestuur wijst thans op de door de minis ter overwogen1 aanvulling van het Wegen verkeersreglement met een bepaling die „onnodige geluidshinder" verbiedt. Nu kan men ook dit nog een subjectief begrip noemen, maar hopelijk zal de Haarlemse politie, wanneer de aanvulling van het be trokken artikel eenmaal van kracht is ge worden voldoende houvast hebben om over de hele linie het probleem van de ge luidshinder intensiever aan te pakken. Verheugend is het ook dat B. en W. aan dacht aan deze materie besteden en de mogelijkheid bestuderen om het lawaai op verkeers- en ander gebied te beteugelen. Red.). De gemeenschap Haarlem en omgeving van het Humanistisch Verbond opent op zondag 25 september het seizoen met een bijeenkomst in restaurant Brinkmann, waarop de heer P. Spit, lid van het hoofd bestuur, zal spreken over „Het drama van de misdaad". Muzikale medewerking ver lenen de heer ^n mevrouw Van Leer (fluit en piano). Op donderdag 13 oktober spreekt prof. J. J. Fahrenfort over „Het gezin hier en elders", op zondag 13 november dr. S. Lubienski over „De mens op de drempel van het nieuwe tijdperk", op woensdag 14 december de heer P. A. Pols over Vrijetijdsbesteding, een probleem?", op zondag 15 januari mevrouw mr. H. Sin- ger-Dekker over „Is het Humanistisch Verbond anti-godsdienstig?, op woensdag 15 februari prof. ir. J. P. Mazure over „Sport, maatschappij en levensbeschou wing", op zondag 12 maartv. dr. Arnold Saalborn over „Oorlog en vrede in de let terkunde der volken" en op woensdag 19 april dr. A. L. Constandse over „De bete kenis van de dood voor ons leven". GESLAAGD Mej. Mary Bakker te Nieuw Vennep slaagde dezer dagen aan de R.-K. kweek school te Amsterdam voor het diploma hoofdakte. Zij is benoemd als onderwij zeres aan de R.-K. V.G.L.O.-school te Uit hoorn. B. en W. van Haarlem verzoeken de gemeenteraad om een bedrag van 16.300 beschikbaar te stellen voor het vergroten van de kamer van het hoofd van de Th. M.Ketelaarschool en voor het maken van vertrekjes voor de administratrice en dé concierge. Verder zal het aanschaffen van meubilair en ontwikkelingsmateriaal en het veranderen van de inrichting van de bijzondere kleuterschool in de Patrimo niumstraat 19-a een bedrag van in totaal 7964,- gaan vergen. De eerste inrichting met meubilair van de Rudolf Steinerschool voor m.u.l.o. kost voorts 3175,- en voor de aanschaffing van drie elektrische naai machines en een elektrisch strijkijzer voor de A.H.Gerhardschool vragen B. en W. tenslotte 1200,-. Vervolgens verzoeken B. en W. de raad om tot tijdelijke leraar aan de Lieven de Keyschool te benoemen de heren J. S. Bakker, A. H. F. van der Vegt en A. M. Schalkx. De voordracht ter benoeming van een onderwijzeres aan de Jan Ligthart- school luidt: 1. mevrouw A. E. Prins- Röhrborn en 2. mevrouw N. Watson-Ra- zoux Ktihr. Voorts wensen B. en W. als onderwijzeres aan de Anseli.inschool te be noemen mejuffrouw Ch. Nolting te Haar lem. Op de raadsagenda staat tenslotte nog het verlenen van ontslag aan de heer drs. R. Bloem als leraar aan het Lourens Costerlyceum, aan de heer J. Vereninga als leraar aan de gemeentelijke lagere technische avondschool en aan de heer J. N. Kroon als vakonderwijzer bij het open baar lager onderwijs. BEVALLEN van een zoon: 13 sept.: J. M. HebbelinckVolmer. 14 sept.: H. van der Gx-oefElshout, S. van Dammede Vries, M. M. W. SchildersGeels, A. Peeters Kuijpex-. 15 sept.: G. M. M. BankMerks, H. H. SteenkistBouwman, T. H. Steffers Veerman. BEVALLEN van een dochter: 13 sept.: J. H. M. WillemsenEssing. 14 sept.: H. KerstenMully, J. C. VosVrenegoor, H. M. SchoorlBakker, M. L. Eeftingde Mes, D. J. van GilsSchmidt, M. Dege- naarsBuijs, L. A. J. van Hoevelaak Kloot. 15 sept.: E. Schv/eitzervan der Lingen. OVERLEDEN: 13 sept.: H. van Nimwe- gen, 77 j„ Meester Joostenlaan. 14 sept.: D. Gratamaden Hax-tog, 82 j„ Zonnelaan. ONDERTROUWD: 15 sept.: T. M. W. van Grondelle en M. -J. M. Stx-engers. J. H. J. ten Berge en J. M. Delver. GEHUWD: 14 sept.: S. H. Sival en J. C. Elsinga. 15 sept.: R. Kievit en M. J. Hal- derman. C. J. Vader en B. M. S. Tuijn. N. W. A. van den Burg en T. I. W. Jansen. R. J. Mulder en T. P. Hoek. H. L. Kamer ling en C. G. Stroosma. S. Gooij<-r en K. Groen. Nieuws in het kort Aankoop meubilair. B. en W. van Haarlem verzoeken de gemeenteraad om ten behoeve van de inrichting van enkele secretarie-afdelingen een bedrag van 9.200 beschikbaar te stellen. Hiervoor zal onder meer een gx-ote paternosterkast ge kocht worden. Afzethekken. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor om voor het aanschaf fen van 210 meter ijzex'en afzethekken een bedrag van 4.550 uit te trekken. Rijwielstalling. B. en W. van Haarlem verzoeken de gemeentex-aad om voor het maken van een rijwielstalling ten behoeve van de G.G. en G.D. bij het perceel Kenau park 20 een krediet van 16.000 beschik baar te stellen. Verbouwing. B. en W. van Haarlem vei'zoeken de gemeenteraad om voor het verbouwen van het gebouw aan de Tybout- straat in Haarlem van de dienst voor de sociaal-pedagogische nazorg een kx-cdiet uit te tx-ekken van 27.000. Vooruitgang. De collecte voor Her wonnen Levenskracht heeft in Lisse 390 opgebracht. Dit betekent een vooruitgang bij verleden jaar van 140. Buurtvereniging „Overveen". Zater dagmiddag maken de leden van de Buurt vereniging „Overveen" een excursie naar „Sijpesteyn" in Loosdi'echt, waar het mu seum bezichtigd wordt. Het ligt in de be doeling daai-na een tocht over de Loos- di-echtse plassen te maken. Bij slecht weer wordt de excui-sie uitgesteld. Aankoop van pand. B. en W. van Haax'lem stellen de gemeenteraad voor om ten behoeve van de huisvesting van de G.G. en G.D. voor de gemeente het perceel Kenaupax-k 12 in Haarlem aan te kopen voor de prijs van 50.000. Collecte. In de week van maandag 26 september tot 3 oktober wordt in Hillegom een collecte gehouden ten behoeve van het reclasseringswex'k. Extra bijdrage. B. en W. van Haarlem stellen de gemeenteraad voor om aan de commissie voor huishoudelijke- en gezins voorlichting, afdeling Haaxiem, voor 1961 een extra bijdrage van 500,te verle nen ten behoeve van de viering van haar 25-jarig bestaan. Nieuw wijkgebouw. Op zaterdag 17 september des middags om drie uur zal het nieuwe wijkgebouw van de wijkgemeente zuid der hervormde gemeente in Heemste de, gelegen aan de Achterweg in de voor malige pastorie te Heemstede, officieel in gebruik genomen wox-den. Advertentie De raad van de gemeente Haarlemmer- liede en Spaarnwoude verkeerde donder dagavond bij de raadsvergadering in het gemeentehuis te Halfweg in een heimelijke feeststemming. Heimelijk, omdat wethou der P. -H. van Esseiv die-reeds 25 jaar lid is van de raad, nog niets wist van de hulde die hem ter gelegenheid hiervan, aan het einde van de vergadering ten deel zou vallen. Voordat het echter zover was, han delde de raad in een snel tempo de ver schillende agendapunten af. De heer H. M. van Vruggen (K.V.P.) had critiek op het voorstel van B. en W. om hel terrein tussen de Julianastraat, de Ring- vaart en de Duikersloot, de naam Marijke- hof te geven. Spreker vond het woordje ..hof" niet toepasselijk, vooi-al omdat in de toekomst jonge mensen in de nieuw te bouwen woningen op dit terrein zullen trekken. Hij voelde meer voor een voorstel dat in een vorige raadsvergadering reeds was ge daan, om deze nieuwe buurt Dillenburg te noemen. Zijn fractiegenoot, de heer C. L. Doeven en wethouder Van Essen (V.V.D.) onder steunden dit vooi-stel. Tenslotte werd, na stemming, met zeven stemmen voor en vier stemmen tegen, de naam Dillenburg door de raad aanvaard. Verbeteringen aan Lagedijk Het voorstel van B. en W. om een tien duizend gulden bij te dragen in de kosten, die gepaard gaan met. toekomstige verbete ringen aan de Lagedijk, werd door de raad zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het geld zal hoofdzakelijk bestemd worden om de weg over de Lagedijk in bruikbare staat terug te brengen. Het vooi-stel van B. en W. om de hei-en W. Mientjes, P. Kortenoeven, P. Gorter, J. C. van der Bijl en een nieuw lid J. C. Fi-anken te benoemen in de commissie van advies, werd eveneens door de x-aad aan genomen. De eerste vier heren werden bij deze beslissing in hun functie herbenoemd. De heer Van Bruggen bracht, bij de be handeling van een eventueel te vexdenen subsidie in de kosten van de stichting van een aula op de Nederlands hervormde be graafplaats te Zwanenburg, de hervormde kei-kvoogdij dank voor de uitgebreide in lichtingen, die zij de raad had verstrekt. Spreker stelde dit op hoge prijs en hij was tevens een voorstander van het toekennen van de gevx-aagde subsidie. De raad verenigde zich verder met het voorstel om een subsidie tot een maximum van 15.500 aan de kerkvoogdij van de Nederlands hervormde gemeente toe te kennen. Hervormde kerk wordt hersteld Vervolgens was aan de orde de behande ling van het voorstel van B. en W. om de in erfpacht verkregen hervormde kerk te Spaarnwoude te hei-stellen en voor de werkzaamheden hieraan een krediet van 18.300 beschikbaar te stellen. Bux-ge- meester drs. J. J. M. Visser noeiride het een keerpunt in de lijdensgeschiedenis van dit kerkje, dat er nu eindelijk met herstel- wei'kzaamheden een begin kon worden ge maakt. De heer Doeven (K.V.P.) stelde bui-gemeester Visser echter nog twee vra gen. Ten eerste: Geldt het hier een x-estau- ratie of een repax-atie? En ten tweede: Is er een bestemming voor dit gebouw? Burgemeester Visser gaf in zijn antwoord te kennen dat het hier een reparatie in de zin van een restauratie betx-of. Echter bij een restauratie zou het inwendige ook weer in de oude toestand hersteld woi'den en dat was nu helaas niet het geval. Het totale bedrag van 35.500 dat voor de hex-stel- werkzaamheden beschikbaar was, liet zulks niet toe. In de toekomst zou ook het interieur een beurt ki-ijgen. Over een bestemming voor het kerkje had men zich nog niet het hoofd gebroken. Misschien zou er een museum of zoals daar van protestants-christelijke zijde op werd aangedrongen een zen dingscentrum in kunnen worden gevestigd. De raad nam het vooi-stel van B. en W. om de kerk te hex-stellen aan en stelde een bedrag van 18.300 voor deze herstelwerk zaamheden beschikbaar. De rest van het totaal bedrag wordt aangevuld door sub sidies van hét ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en Gedepu teerde Staten van Noordholland. Bij de behandeling van de begx-otings- wijzigingen liet de heer Van Bruggen een waarschuwd geluid horen ten aanzien van het tekort aan vex-gaderruimce in de ge meente. Hij bepleitte het instellen van een ..bestemmingsreserve" om te geraken tot de totstandkoming van een gemeentecen trum, of althans een gebouw waar ver scheidene verenigingen een betex*e huisves ting kunnen krijgen. „Er zal iets moeten gebeuren voor het verenigingsleven", aldus de spx-eker. Burgemeester Visser vex-klaarde dat de toestand eigenlijk onhoudbaar is. „Het pro bleem is bekend, maar er is geen directe oplossing voor. De grootste belemmering voor de verwezenlijking van een dergelijk gebouw komt voort uit het feit, dat de daarvoor benodigde gelden voor 25 percent uit pax-ticuliere bron moeten komen. Maai de toestand is verergerd omdat er in de omgeving zaalruimte verloren is gegaan, terwijl de huur van andere zalen is ge stegen. Het college van B. en W. zal ten slotte ernstig overwegen om bij de begro ting van 1961 op dit geval terug te komen. Nadat de agenda was afgehandeld, werd het jubilerende raadslid, wethouder Van Essen, in bijzijn van de inmiddels binnen gekomen familieleden hartelijk gefelici teerd. Burgemeester Vissex-, het oudste raadslid de heer Joh. van Lieshout, wethouder A. van Schie, de heer G. J. Rijkeboer, de heer Doeven en waarnemend secretax-is, de heer Roovers, spraken hun dank uit voor het vele wat de heer Van Essen voor de raad en de gemeente heeft gedaan. Zij ovei-han- digden hem onder meer een fruitmand en een paar boekwerken. Bui-gemeester Visser had de jubilaris voordien reeds de vergulde zilveren ere penning van de gemeente en de daax-bij be horende oorkonde aangeboden. In zijn dankwoord merkte de heer Van Essen op, dat hij volkomen verrast was door deze huldiging en bijzonder was ge troffen door de vele blijken van waar- dex-ing. Zandvoort In het Cax-ltonhotel te Amstex-dam zijn de namen bekend gemaakt van winnaax-s van de ontwex-pwedstrijd in vrije tijd-kle- ding om de gouden katoenbol. Alwin Eber- lé (42 jaar) Rotterdam, won een gouden katoenbol voor zijn ontwerp auto-ensem ble en mej. Helen Jubels (25 jaar) Am sterdam, een gouden katoenbol met haar ontwerp voor een strandpak. Tilly Das (28 jaar) Amsterdam, won de zilveren bol. Frans Molenaar (20) Zandvoort, won twee zilvex-en prijzen en Tine Eijldex-s-Deken (41 jaar) uit Ouderkei'k aan de Amstel een bronzen prijs. Willem Strijker (39 jaar) uit Geleen en Sonja Kenite (22 jaar) uil Den Haag wonnen beiden een bx-onzen ka toenbol. De wedstrijd was geox-ganiseerd door het Nederlands Katoeninstituut te Ax-nhem, dat met dit evenement beoogde de aandacht van stoffenfabrikanten, ontwerpers en de kledingindustrie te vestigen op de moge lijkheden die de speciale kleding voor de vrije tijd-besteding biedt, zo werd mede gedeeld. Ja, meneer, u ligt op een miljoen luchtkussen tjes. Voelt u hoe zacht? Lekker zacht, ja, en toch niet slap. Nee! Kapok is eindeloos veerkrachtig en blijft stevig - echt anti-hernia! Is dit nu een Keurkapokmatras Ja, een echte. Ziet u ook aan de keurlabel. Beter kan ik u niet raden. KEURKAPOKMATRAS5EN zijn o.a. verkrijgbaar bij HAARLEMS BEDDENSPECIALIST Jansweg/Stationsplein - Tel. 14329 Zandvoort - Kerkplein - Tel. ''43(1 Amsterdam-W Hoofdweg 480 - Tele foon 85511 - Eigen matrassenmakerU VERWULFT 9 - TELEFOON 10657 - HAARLEM VOOR KEURKAPOKMATRASSEN GEN. CRONJÉSTRAAT 19 TELEFOON 55878 KLeine Houtstraat 12-14 Tel. 11683 - Haarlem KEURKAPOKMATRASSEN zijn o.a. verkrijgbaar bij SCHAGCHELSTRAAT 13 - HAARLEM - TELEFOON 10286 SPECIAAL BEDDEN- EN MATRASSENMAKERU De afdeling Zandvoort van de-- Neder landse vereniging van Huisvrouwen opent, op woensdag 21- september het seizoen met een „Koffieuurtje in hotel „Meyershof". Op dondex-dag 29 september volgt een excursie naar huize Doorn met bezoek aan de Gero-fabriek te Zeist. Op vrijdag 7 oktober zal de voordrachtskunstenares Aafje Top in het Gemeenschapshuis spre ken waarna op donderdag 27 oktober een kansspelmiddag met kienen in het Gemeenschapshuis voorbereid. Op vrijdag 11 november wordt de eer ste middag van de „Veiligverkeers-cur- sus" gehouden in het Gemeenschapshuis en op vrijdag 18 november, eveneens in het Gemeenschapshuis, zal de heer H. Duinker een lezing houden over flora en fauna in het Noordhollands duinreservaat te Bakkum. Op maandag 28 november volgt een avondlezing, die ook door de echtgenoten van de leden kan wox-den bij gewoond, verzorgd door de heer Van der Molen, onderwijzer aan de school voor moeilijk opvoedbare kinderen te Haar lem. Op 19 december wox-dt het programma van dit jaar besloten met een kerstmid dag in het Gemeenschapshuis met decla matie van mevrouw Hageman uit Leiden. GEEN SPREEKUUR De wethouder van financiën en onder wijs van Zandvoort de heer A. Kerkman, zai op vrijdag 5 6 en vrijdag 23 september géén spreekuuc houden. BURGERLIJKE STAND VAN ZANDVOORT GEBOREN: Ragnhild Mathilde, d. van A. Vinke en N. Ebeling; Laurentius Lodevicus Wilhelmus Maria, z. van P. A. Duin en M. Th. C. Behrens; Louwerina Jeronima, d. van C. Hol en J. van Heun. GEBOREN buiten de gemeente: Tom Jo- han Cornelis, z. van A. Losekoot en F. W. de la Chambre; Wim, z. van W. Krippen- dorf en J. P. Visser; Veronique Maria, d. van J. S. M. van Kemenade en C. M. Pelle- tier. GETROUWD: H. Heierman en L. van Steen; S. P. Berkhout en P. M. Geuse broek; H. Verburg en G. M. Schx-ama; R. E. Karsseboom en A. Schiffering. OVERLEDEN: J. H. 't Hart, 73 j„ geh. met J. H. D. van Hemsbex-gen, wonende te Haarlem. OVERLEDEN buiten de gemeente: C. Po lak, 38 j. Hillegom De afdeling Hillegom van de N.C.V.B. opent donderdag 22 september in het her vormd jeugdhuis „Weltevreden", het sei zoen met een bijeenkomst, waarop di\ H. S. J. Kalf, hervormd predikant te Benne- broek het woord zal voeren. Zaterdagmiddag 24 september sluit het zwembad aan de Jhr. Mockkade te Hillegom. In het afgelopen seizoen passeerden 47.350 bezoekers de loketten. Er siaagden 250 leer lingen voor het zwemdiploma. De Gereformeerde Jeugdcentx-ale in Hil legom "begint zondag 18 september met een grote actie ten behoeve van het plaat selijk jeugdwerk. In beide, die dag te houden diensten zal ds. Anton K. Krabbe in gebed en predi king aan deze wervingsactie aandacht wij den. De jongeren zullen aan deze diensten een werkzaam aandeel hebben. In de ko mende weken werken aan het programma van actie onder het motto „Op uw plaat sen" de leden der gereformeerde jeugd verenigingen mee, die paarsgewijs de on geveer 125 niet leden zullen gaan bezoe ken. De bestuursleden en de clubleiders van de Oudei-vereniging zullen, onder lei ding van de heer G. Lem, de ouders van de jongeren tussen de 12 en 17 jaar gaan bezoeken. Donderdag 6 oktober wordt in de grote zaal van café restaurant Treslong een gro te „startavond" voor de gehele bollenstreek gehouden. Onder i-egie van Y. Schuitema zullen jongeren het lekespel in drie be drijven „De andere Regisseur" van Wim Gispen opvoei-en. Ds. Gispen schreef dit spel op verzoek van de leiding van het gereformeerd jeugdcentrum „De Witte Hei' in Huis ter Heide. BURGERLIJKE STAND VAN HILLEGOM GEBOREN: Yolanda Maria, d. van S. van Klaveren en M. Deij; Ronaldus Petrus Ma ria, z. van J. Prins en E. E. H. Mesman Antonius Laurentius Johannes, z. van C W. M. Slobbe en P. M. Schagen; Hendrikus Leonax-dus Johannes, z. van J. G. Zwaane- veld en G. C. van der Voort; Jody, z. van R. E. de Casembroot en A. D. Darman Hendricus Gerardus. z. van J. Duwel en M. C. Dcnayere; Louisa Maria Cornelia d. van A. M. Kraan en M. M. Peetoom ONDERTROUWD: C. Koster en M. E Bijlo; H. T. Hoogeveen en F. U. J. van Bee- len; .T. Oudshoorn en T. van der Steen. GETROUWD: M. F. Barneveld Binkhuij- sen en C. W. Kempkes; G. W. Duwel en C M. van Kempen: A. Vex-hoeven en A. C van Straaten; P. C. Mudde en P. M. M. van der Eist. OVERLEDEN: A. J. Schenk, echtgenote van P. P. Chaudrone vrouw, 82 j„ W. C. P de Vries, man, 75 j. De afdeling Lisse van de Koninklijke Algemene Vex-eniging voor Bloembollen cultuur zal gewoontegetx-ouw ook het ko mende winterseizoen weer verschillende cursussen ox-ganiseren. Men kan onder be paalde voorwaarden aan deze cux-sussen deelnemen. Zo wordt er een tuinbouwwin- tercursus gegeven die twee jaren duurt de leeftijdsgrens hiervoor is 16 jaar. Voor de speciale tulpencursus dient men in het bezit te zijn van het diploma van eerst genoemde cursus; hiervoor kan men zich opgeven bij de heer C. A. Gehrels, Prin- sessestraat 97 te Lisse. Ook wordt er een cursus gegeven in tuinbouwtechniek, met een lesavond per week. In deze cursus worden de motoren behandeld, die in het bloembollenvak het meest gebruikt wor den. Om deze cursus te kunnen volgen moet men eveneens in het bezit zijn van het diploma van de eerstgenoemde cursus Het diploma van deze drie cux-sussen heeft geldelijke waarde omdat voor dit diploma door de patroons een toeslag op het loon wordt gegeven. Voor deelname aan deze cursussen kan men zich opgeven bij J Beider, Lisbloemstraat 21; C. Elfering Willemskade 20; J. C. Hageman, Juliana- straat 66 en W. Vos, Gladiolenstraat 34. Op 3 oktober worden alle leex-lingen ver wacht in cL Witte Zwaan, (Vervolg van pag. 1) „Het is mij een grote vreugde aan het land het blijde nieuws te mogen aankon digen van de verloving van Zijne Maje steit de Koning met dona Fabiola de Mora y Aragon", aldus eerste minister Eyskens in zijn radioboodschap. „De beslissing van zijne majesteit is door de regering geest driftig goedgekeurd. Ik ben ervan over tuigd, dat deze heilvolle gebeurtenis met blijdschap zal worden begroet door de ganse bevolking, die van ganser harte zal deelnemen aan het geluk van zijn geliefde vorst." Eyskens vervolgde: „De regering en het gehele Belgische volk bieden aan de koninklijke verloofden hun zeer eerbiedige en vurigste wensen voor een volkomen geluk, wensen die tevens gericht worden tot de koninklijke familie van België en de familie 'van de toekomstige koningin der Belgen. Op het ogenblik dat Dona Fabiola de gi-ens van ons land overschrijdt, bieden wij haar, met vervoering, de eer biedige hulde van een hartelijk welkom. België verenigt vanaf heden, in eenzelfde genegenheid, koning Boudewijn en de koningin, die hij heeft verkozen," aldus professor Eyskens. B. en W. van Haarlem verzoeken de ge meenteraad om ten behoeve van het ver nieuwen van de riolering en het asfalteren van de Mercuriusstraat en een gedeelte van de Zaanenlaan kredieten tot een bedrag van respectievelijk 30.000.en 130.000.be schikbaar te stellen. Voorts vragen B. en W. de raad om voor het vernieuwen van de rio lering in de Van 't Hoffstraat een extra krediet van 2900.uit te trekken. BURGERLIJKE STAND VAN LISSE GEBOREN: Adx-iarxus F., z. van N. M. Mesman en E. C. Bouwmeester; Pieter, z. van C. Koning en G. B. J. Huis; Anita M„ d. van J. H. M. Mens en G. E. Kortekaas. ONDERTROUWD: D. P. J. Balkenende en M. Smits. GETROUWD: C. Baaij en G. Slootweg. Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: De Nederlandse comedie met „Dona Diana". Zatex-dag 20 uur: Toneelgroep Ensemble met „Valstrik voor een man alleen". BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Wolven in de schaapskooi", 14 jaar. Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, echter zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „De bruiden van Dracula", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met maan dag 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „De slag in de koraalzee", 14 jaar. Zaterdag 23.30 uur: „In die nacht", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Dwars door Afghanistan", alle leeftijden. Luxor Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „De coux-ti- sane van Jeruzalem", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur en zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur: „The big circus", alle leeftijden. Zaterdag 14.30 uur en zondag 14 en i6.15 uur: „Drie jon gens en een hond", alle leeftijden. Rembrandt: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Katja", 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Tarzans vei'borgen schat", 14 jaar. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 uur, echter zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Hirosjima mon amour", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Het zesde continent", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag tot en met zondag 20 uur: „Hunde, wollt Ihr ewig leben", 14 jaar. Zondag 14.30 uur: „Turf in je ransel", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot 10 oktober Unesco-expositie van reprodukties naar aquarellen „Water-colours". Dagelijks 10-17 uur, zondags 13-17 uur. Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 16 oktober expositie van gra fiek en tekeningen van Willem Nijs. Da gelijks 10-12.30 en 13.30-17 uur, zondags 14-17 uur. Vishal: Tot 25 september affiche-exposi tie „Frankrijk in beeld". Dagelijks van 14- 17 uur en 19.30-22 uur; zondags 14-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1: Tot 1 oktober expositie van dierenteke- ningen van Ruth Fischer. Dagelijks van 10-22 uur. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1-3): Tot 24 september Ere-expositie J. C. Mets. Dagelijks van 9-17 uur en tevens op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 uur. Bloemenheuvel (Overveen): Tot 26 sep tember expositie van schilderijen, tekenin gen, aquarellen en grafiek van Dick Went- zel. Dagelijks van 10-17 uur, zondags van 14-17 uur. VRIJDAG 16 SEPTEMBER Thalia Theater, 20 uur: „Pijn en gijn in de kazerne". Rex Theater, 20 uur: „In 't hart van St. pauli". ZATERDAG 17 SEPTEMBER Thalia Theater, 19 en 21.15 uur: „Pijn en gijn in de kazerne". Rex Theater, 20 uur: „In 't hart van St. Pauli". Plein 1945, 20.30 uur: Taptoe door de IJ- muider Harmonie. OFFICIëLE PUBLIKATIE Inwisseling oude munten t.m. 15 oktober 1960 Uiterlijk t.m. 15 oktober 1960 bestaat voor de laatste maal gelegenheid alle sedert 1948 buiten omloop gestelde Nederlandse munten, t.w. V-> ct. (brons). 1 ct. (brons en zink). 2V2 et. (brons en zink). 5 ct. (cupronikkel en zink). 10 ct. (zilver en zink). 25 ct. (zilver en zink). V-. gld., 1 gld. en 2i/ gld.. in te wisselen bij alle postkantoren, de bij- en hulpkantoren der posterijen en de poststations. De halve gulden, guldens en rijksdaalders kunnen ook ter inwisseling worden aangeboden bij het kantoor Herengracht 461-163 van De Neder- landsche Bank N.V. Na 15 oktober 1960 zal inwisseling van bovenbedoelde munten niet meer mogelijk zijn, ook niet rechtstreeks bij 's Rijks Munt.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7