C0URV0IS1ER Nieuwe Europese Organisatie van bollenhandelaren gesticht AGENDA '^Brieven aan de redactie Binnenkort reeds overleg in Brussel Haarlem Een man. Een pijp! mmm Pijp met Voortrekkers... Niemeijer Voortrekkers! De zachtste! De geurigste Amsterdams Hiltonhotel komt boven de grond WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Burgerlijke Stand van Haarlem Reclasseringscollecte V elsen-IJ muiden Beverwijk Jubileumviering Juliana- school in Overveen Faillissementen Vormingsavonden van r.-k. middenstandsvereniging Prof. dr. J. de Graaf spreekt in Haarlem voor P.S.P. UIT STAD EN STREEK R eclasseringscollecte Vele aanmeldingen voor bloedtransfusie Uitreiking diploma's voor e.h.b.o. s etia# c bui et IlllS Eind vorige week is in Rotterdam een nieuwe Europese organisatie van bloem bollenhandelaren opgericht. Hiertoe zijn reeds organisaties uit twaalf landen toegetreden. Voorzitter is de Belg Gonthier uit Brussel. Het secretariaat is blij vend gevestigd bij de Bond van Bloembollenhandelaren in Haarlem. De admini strateur van de bond, mr. F. B. M. Nederveen, zal ook als algemeen secretaris van de nieuwe handelsorganisatie optreden. Het hoofddoel van deze nieuwe organisatie, genaamd C.I.B.E.P. (Commerce Internationale des Bulbes en des Plantes), is het bevorderen en regelen van de handel in bloembollen en planten. Reeds zijn als uitgangspunt voor het werk van de handelsorganisatie enige richt lijnen voor een gemeenschappelijke marktpolitiek vastgesteld. Binnenkort zullen over deze richtlijnen in Brussel besprekingen worden gevoerd met dr. S. L. Mans- holt, vice-voorzitter en lid van de executieve commissie van de E.E.G. Wijlen mr. F. J. D. Theyse sr. stelde tijdens zijn leven alles in het werk om de organisaties van handelaren in tuinbouw- artikelen internationaal te organiseren. Hij was van mening dat ook de handela ren moesten zorgen een stem in het kapit tel te hebben als de gedachten over een Europese markt werden geconcretiseerd. Hij was een der oprichters van de inter nationale federatie van handelaren in tuin- bouwprodukten, voor welke federatie ech ter geen grote animo bestond. Uiteindelijk diende deze federatie dus als voorloper van de vorige week opgerichte' handelsor ganisatie. Zonder het voorbereidende werk van mensen als wijlen mr. Theyse, in le ven administrateur van de Bond van bloembollenhandelaren, zou de nieuwe or ganisatie geen feit zijn geworden. De voorzitter en secretaris van de Bond van Bloembollenhandelaren, de heren Van der Xolk en Nederveen, hebben hun vreug de over de nieuwe internationale organi satie van handelaren in bloembollen en planten uitgesproken. „Voor deze organi satie was het trouwens hoog tijd, want het overleg in Brussel ten aanzien van de gemeenschappelijke markt staat voor de deur." Beide heren hebben er hun tevre denheid over uitgesproken dat de organi saties in de andere Europese landen de bijzondere betekenis van ons land als ver reweg de belangrijkste bloembollenprodu cent hebben erkend. Deze erkenning komt tot uiting in het feit dat het secretariaat vervuld zal worden door mr. Nederveen in Haarlem. De internationale federatie van hande laren in tuinbouwprodukten had langza merhand zo weinig gezag dat in 1958 een aantal bollenimporteurs zich in een nieu we organisatie verenigden. Het kwam er op neer dat deze organisatie min of meer een bolwerk van importeurs tegen de in ons land gevestigde handelaren beteken de. Te verwachten is dat de nieuwe Euro pese organisatie van bollenhandelaren als gezaghebbend zal worden beschouwd en dat de handelaren bij de in Brussel te voeren besprekingen een goede vertegen woordiging zullen hebben. Tot de C.I.B.E.P. zijn toegetreden or ganisaties van handelaren uit de zes Euro- marktlanden en uit Engeland, Zweden, Denemarken, Oostenrijk, Zwitserland en Finland. Voor de groep Euromarktlan- den is de heer Gerke uit Lippstadt, Duits land, voorzitter (deze is ook een van de stichters van de n.v. Eurobol, een com binatie van twaalf Duitse importeurs van bloembollen, waarover we onlangs bericht ten). Voorzitter van de tweede groep lan den, de zgn EVS-landen, is de Engels man J. Brown. Deze is voorstander van de aansluiting van Engeland bij de E.E.G. zoals zovele van zijn landgenoten. De heer H. Homan is vice-voorzitter van de E.E.G.-groep. De CIBEP heeft geen gras laten groeien over haar voornemen om een volwaardige plaats in te nemen bij de besprekingen over de maatregelen in de overgangsfase van de EE.G. Zaterdag reeds nam zij con tact op met de producentenorganisatie, en dit resulteerde in de toezegging tot be studering van beide programma's. Geza menlijk zullen zij hun standpunt bepalen voor de bespreking met de Europese Exe cutieve Commissie. Tevens is overeengekomen, dat even tuele geschillen tussen producenten en han delaars gezamenlijk zullen worden opge lost of eendrachtig aan de Europese Execu tieve Commissie zullen worden voorge- Advertentie Om in stille aandacht heel lang. zaam savoureren le cognac de Napoléon IMP. OUD - HAARLEM ONDERTROUWD, 20 sept.: H. van der Zee en T. Nieuwveen; T,h. M. Andringa en J. P. J. Heeremans. GEHUWD, 20 sept.: P. J. M. Sleper en B. J. M. Palings; A. Th. Waasdorp en V7. Besseling; S. E. J, Miedema en L. H. J. Smitt; L. van Dijk en N. C. van Gemeren' H. Prinsen en J. F. Bout. BEVALLEN van een zoon, 15 sept.: J. F. AndriesseWeber; 19 sept.: H. Chr. Bos Paap; C. M. Fransende Koning; L. Ja- kabSchaap; A. Schreuder Goedheijtvan der Pligt; D. N. ArensZalud; 20 sept.: W. E. de LeurBeusenberg; E. M. van Straten Knoppers. BEVALLEN van een dochter, 18 sept.: N. Jolevan Andel; 19 sept..: A. Booden Kraaijenbrink; M. A. J. HandgraafVer- kuijlen; H. MolenaarNekeman; G. M. J. LampeKoelemij; 20 sept.: E. Sudmeier Wijkhuizen; G. M. Teilemanvan der Putten. OVERLEDEN, 17 sept.: C. van Winger den, 55 j., Kamperlaan; 18 sept.: Ch. Saar- loos, 61 j., Wicherstraat; W. Zweeren, 77 j., Maerten van Heemskerkstraat; 19 sept.: L. J. A. Fontijn, 20 jaar, Gasthuisvest. legd. Er is dus reeds veel overleg, dat men nog zal uitbreiden tot de internationale or ganisatie van groothandelaars in bloemen, de Union Fleurs. Daar het zelfs voor ingewijden nog niet geheel duidelijk is, hoe de situatie in de siergewassen in Europa moet worden op gelost, is het tot stand komen van deze nieuwe handelsorganisatie van zeer grote betekenis. We noemen als voorbeeld slechts de volledig geleide economie in Nederland en de volkomen vrijheid in de andere landen. Er zal een middenweg tussen de Nederlandse teeltbeheersing en de vrijheid in de overige landen moeten worden ge vonden. Een andere voorbeeld vormen de moeilijkheden met de uitvoer van bloem bollen en de daaruit getrokken bloemen. Beide artikelen kunnen elkaar beconcur reren en wel zo, dat vele familiebedrijfjes er door ten gronde kunnen worden gericht. Eendrachtige samenwerking tussen de ver schillende belangengroepen is daarom in aller belang. Volgende week: In de week van 26 september tot en met 1 oktober zal in Haarlem de reclas seringscollecte de aandacht vragen. Col lectanten zullen een beroep doen op hun stadgenoten een gave te geven en dat ge schiedt in 1960 in een jubileumjaar. Het is namelijk vijfentwintig jaar geleden, dat de eerste Nationale Reclasseringsdag werd voorbereid. Het plaatselijk comité Haarlem verwacht dat dit feit voor velen aanleiding zal zijn extra aandacht aan de reclasseringsarbeid te schenken. De Nationale Reclasseringsdag betekent niet alleen fondsvorming, maar heeft voor al tot doel begrip te wekken voor het werk der reclassering. Dit begrip hebben de on geveer vijfentwintig instellingen met haar 275 reclasseringsambtenaren en haar on geveer achtduizend vrijwillige medewer kers hard nodig. Zij kunnen dit werk niet alleen doen. Het werk kan slechts slagen met medewerking van werkgevers, mede werknemers, vrienden, buurtgenoten, le den van vereniging of club, enzovoort, die bereid zijn de reclassent weer te aanvaar den. Intussen kost dit werk geld (zij het minder dan dure gevangenissen). Daarom betekent de Nationale Reclasseringsdag ook een grote landelijke inzameling, waar van de opbrengst wordt verdeeld onder re- classeringsinstellingen van alle gezindten. Een gift komt een medemens ten goede. Om de collecte in Haarlem te doen sla gen zijn voor de steeds groter wordende wijken nog vele collectanten nodig. Dit is ook het geval voor de straatcollecte op zaterdag 1 oktober. Men kan zich aanmel den bij het bureau van de Unie van Vrou welijke Vrijwilligers (U.V.V.), Grote Houtstraat 144 (Proveniershuis) te Haar lem, telefoon 20405 of bij mevrouw W. A. D. Baart, Caninefatenstx*aat 36 in Haar lem-Noord. Concertgebouw: Donderdag 20 uur: Or gelconcert door Albert de Klerk. Stadsschouwburg: Donderdag 20.15 uur: The Dublin Festival Company met „The playboy of the western world". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 en donderdag 14 uur: „Wolven ii. de schaaps kooi", 14 jaar, donderdag 19 en 21.15 uur: „Liefde zonder uitzicht", 18 jaar. Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur „De bruiden van Dracula", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Mijn beste vijand", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „De courtisane van Jeruzalem", 18 jaar. Donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „De witte non", 14 jaar. Minerva Theater: Vandaag en donder dag 20.15 uur: „Mon oncle", alle leeftij den. Rembrandt: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur: „Katja", 14 jaar. Roxy: Vandaag 19 en 21.15 uur en don derdagmiddag 14.30 „Dreigende heuvels", 14 jaar. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 uur: „Hirosjima mon amour", 18 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag en dondex-dag 20 uur: „Ongewenst huwe lijk", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot 10 oktober Unesco-expositie van reprodukties naar aquarellen „Watercolours". Dagelijks 10- 17 uur, zondags 13-17 uur. Museum Het Huis van Looy (Kamper laan): Tot 16 oktober expositie van gra fiek en tekeningen van Willem Nijs. Da gelijks 10-12.30 en 13.30-17 uur, zondags 14- 17 uur. Vishal: Tot 25 september affiche-exposi tie „Frankrijk in beeld", Dagelijks van 14- 17 uur en 19.30-22 uur; zondags 14-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 oktober expositie van dieren teke ningen van Ruth Fischeix Dagelijks van 10-22 uur. Kunstzaak „De Ark" (Nieuw Heiligland 1-3): Tot 24 september Ere-expositie J. C. Mets. Dagelijks van 9-17 uur en tevens op maandag, woensdag en vrijdag van 18- 20 uur. Bloemenheuvel (Overveen): Tot 26 sep tember expositie van schilderijen, tekenin gen, aquarellen en grafiek van Dick Went- zel. Dagelijks 'an 10-17 uur, zondags van 14-17 uur. DIVERSEN (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vx'ijdag 16 septem ber). WOENSDAG 21 SEPTEMBER Thalia, 20 uur: ,,'s Nachts kwam de duivel". Rex, 20 uur: „Het meisje van de Veen- hoeve". Pieter Vermeulenmuseum, 9.3012 en 1416.30 uur in Cultureel Centrum. DONDERDAG 22 SEPTEMBER Thalia, 20 uur: Blackboard Jungle". Rex, 20 uur: „Met meisje van de Veen- hoeve". Pieter Vermeulenmuseum: Als woensdag Advertentie WOENSDAG 21 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur- „Faja Lobbi" en „Prijs de zee". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Straf- bataljon 999". DONDERDAG 22 SEPTEMBER Kennemer Theater: Geen voorstelling Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De witte non". CVerkort weergegeven) Dierenbescherming. Naar aanleiding van de ingezonden brief over de Dierenbescherming in onze editie van zaterdag 17 september ont vingen wij een groot, aantal brieven van lezers en lezeressen, die allen hun vaak ge lijkluidende mening over de „Ridderstraat" geven. Hieronder geven wij de reacties ver kort weer. Het is natuurlijk zeer triest voor mevrouw C. M. A. B.-H. dat het zo droef moest aflopen met het poesje. Vooral ook voor de beheer ders van het asiel, die beslist hun uiterste best doen de dieren in goede conditie te hou den. Maar in de kleine ruimte is dat een ho peloze taak. We kunnen echter met een beetje goede wil hier snel een gx-ote verbetering in brengen. Het is toch droevig, dat Haarlem, waar zoveel dierenvrienden en beter gesitu eerden wonen, niet over een groter en beter asiel beschikt. Nu zijn er altijd kniesoren die zeggen: „Er is nog zoveel voor de mensen te doen, de dieren moeten wachten". Dat is onzin. Men kan het ene doen zonder het andere te laten. Voor de mensen wordt het hele jaar door gevraagd en voor de dieren maar eenmaal per jaar. Laat de eerste week van oktober nu eens dierenweek zijn. De schooljeugd kan best meehelpen met het col lecteren. Dierenbescherming is mensenbe schaving. Bovendien kan men er zelf voor zorgen, dat er niet zoveel asieldieren zijn. Men kan de katers laten castreren en de jongen direct na de geboorte naar de Ridder straat brengen. J. van T.-A. Met grote belangstelling namen wij kennis van de brief van C. M. A. B.-H.. De daarin gesignaleerde narigheid is ons uit ervaring bekend. Deze ellende bestaat reeds jaren. Om hieraan een einde te maken en ook uit de overtuiging dat mèt de steeds groeiende be volking van Kennemerland het aantal hulp behoevende dieren en het aantal mensen, dat tijdelijk goed onderdak voor hun huisdieren zoekt, hand over hand zal toenemen, hebben een vijftal dieren- en mensenvrienden nu ruim tweeënhalf jaar geleden de handen in een geslagen om de „Stichting Kennemer Dierentehuis" in het leven te roepen. Om praktische redenen werd de stichtingsvorm gekozen, om dezelfde redenen werd de stich ting los geplaatst van de diverse verenigingen tot bescherming van dieren, die een veel rui mer arbeidsveld bestrijken. Het doel van de stichting SKD is alleen en uitsluitend te ko men tot oprichting van een groot opgezet dierentehuis voor geheel Kennemerland, dat o.a. zal kunnen dienen als opvangcentrum voor het teveel aan dieren in de eventueel plaatselijk bestaande asiels. Door de grote opzet zal het mogelijk zijn naast een asiel voor hulpbehoevende dieren ook een verant woord dierenpension, het een streng geschei den van het ander en elk voorzien van een behoorlijke quarantaine-inrichting, in te richten. Verheugend is het. dat ons bestuur er in is geslaagd, dank zij de medewerking van velen en de hartelijke samenwerking met de vereniging tot het welzijn van dieren te Zandvoort en met de bijzondere medewer king van het gemeentebestuur van Zandvoort, reeds thans een prachtig gelegen, groot ter rein aan te kopen (en te betalen!). Dat dit resultaat na 2'A jaar hard werken is bereikt, geeft ons moed de volgende periode van hard werken in te gaan om zo spoedig mogelijk te kunnen beginnen met bouwen. Klachten zo als die van C. M. A. B.-H. zullen dan tot het verleden behoren. Wie doet er mee met bou wen? Ook verenigingen tot bescherming van dieren zijn als mede-bouwers van harte wel kom. Het bestuur van de Stichting KENNEMER DIERENTEHUIS Het huisdierenprobleem is moeilijk, maar het bestaat. De dieren behoren tot de ge meenschap en de mensen hebben de plicht voor deze dieren te zorgen. De overheid moet echter door het geven van subsidie het goede voorbeeld geven. En verder dient iedereen lid van de dierenbescherming te worden. De contributie is maar een cent per dag. Wan neer het aantal leden zou verdubbelen dan zou men veel meer kunnen bereiken. J. v. d. W. Ik vraag mij af waarom het bestuur der vereniging tot bescherming van dieren voor Haarlem en omstreken geen samenwerking zoekt met de Stichting Kennemer Dieren tehuis, die er, naar ik hoor, in geslaagd is om na een betrekkelijk korte tijd een stuk grond van 8000 vierkante meter aan te kopen en dus blijkbaar wèl in staat is aan contanten te komen. G. A. de B. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van C. M. A. B.-H. met redactioneel naschrift, waarin de mening van de voorzitter van de vereniging tot bescherming van dieren voor Haarlem en Omstreken naar voren werd ge bracht, moet mij het volgende van het hart. Hetgeen de inzender met zijn poes over kwam, kan, dunkt mij, een ieder ovei'komen. Natuurlijk is dit betreurenswaardig, maar, voor zover ik dit althans bekijken kan. in de huidige praktijk niet altijd te voorkomen. Om echter te spreken over „schuldig zijn aan de Ridderstraat" komt mij ietwat overdreven voor. Misschien zou het bestuur van de „Ridder straat" er goed aan doen om ook eens de mening van haar leden te vragen en deze deze leden eens in te lichten hoe het nu precies staat met het veterinaire toezicht in het asiel. Er zijn namelijk in lange tijd geen algemene ledenvergaderingen gehouden. J. v. K. Op maandag 26 september houdt de Julianaschool in Overveen haar eerste ouderavond in het nieuwe seizoen. De huis houdelijke agenda omvat ondermeer de verkiezing van twee nieuwe bestuursleden wegens aftreden van de heren dr. E. Co- hen en mr. C. Vrij. De oudercommissie stelt voor in deze vacatures de heren ds. J. W. Wery en J. L. de Rave te benoemen. Daarna volgt het feestelijk deel van de avond, waarbij ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het schoolgebouw een jubileumgeschenk aan de school zal wor den aangeboden en tevens een film zal worden vertoond, vervaardigd door de heren Van der Leest en Plas. Deze film werd in samenwerking met de leerlingen in de afgelopen maanden op school opge nomen en toont de verschillende facetten van het schoolleven. De arrondissementsrechtbank te Haarlem heeft op dinsdag 20 september in staat van faillissement verklaard: A. de Bot, wonende te Velsen-Noord aan de Wijkerstraatweg 150, van beroep stratenmaker en S. J. Meegdes, van beroep architect, wonende te IJmuiden- Dost, gemeente Velsen aan de Wilgenstraat 36. Rechter Commissaris: Mr. N. Reeling Brou wer. Curator: Mr. H. J. Pot, advocaat en pro cureur te Haarlem aan de Ged. Oude Gracht 92. Met ingang van 5 oktober zal de r.-k. middenstandsvereniging te Haarlem vor mingsavonden houden voor ondernemex-s op iedere woensdag, behalve m de maarxd december. Deze bijeenkomsten, twintig in totaal, hebben plaats in het gebouw van de middenstandscentrale, Wilhelminastraat 3 te Haarlem. Sprekers zijn ondermeer kap. C. J. A. Schoonderwoerd, geestelijk advi seur, mr. J. F. M. M. Brons, juridisch advi seur, en de heer A. Huissen. Op maandag 26 september des avonds om acht uur houdt de Haarlemse afde ling van de Pacifistisch Socialistische Par tij een openbare vergadering in Brinkmann te Haarlem Spi-eker is prof. dr. J. de Graaf, oud-voorzitter van het hoofdbestuur van de PSP, die juist terug is van een veex-tiendaags bezoek aan Moskou en die kort geleden de Verenigde Staten be zocht. Die avond zal prof. De Graaf het hebben over „Socialistische vredespoli tiek" en voorts hoopt hij enige beschou wingen over de Troonrede te houden. Nieuws in het kort Dr. L. van Egeraat spreekt in Minerva. De wereldreizigersserie 1960-1961, georga niseerd door het Minerva Theater in Heemstede, wordt dinsdag geopend door de radio- en televisiespreker dr. L. van Egeraat. Het onderwerp is „Italië", welke voordracht op een originele wijze zal wor den geïllustreerd. Voor kankerbestrijding. De dezer dagen in Vijfhuizen en omgeving gehouden collecte ten bate van het Koningin Wil- helirxina Fonds (kankerbestrijding) heeft f 359,60 opgebracht. Niet te spreken. De burgemeester van Heemstede zal vrijdag 23 september geen spreekuur houden. Christen Vrouwenbond Overveen. De afdeling Overveen van de Nederlandse Christen Vrouwenbond opent het winter seizoen met een lezing door ds. W. Baas, predikant te Amsterdam-Slotermeer, over „Aankweken en bewaren van eigen per soonlijkheid". Deze bijeenkomst zal ge houden worden op vrijdagavond 30 sep tember in het wijkgebouw „Irene" aan de Elswoutslaan 1 in Overveen. Christen Vrouwenbond Bloemendaal. Op donderdagavond 29 september houdt de afdeling Bloeirxendaal van de Neder landse Christen Vx-ouwenbond haar eerste ledenvergadering in het nieuwe winter seizoen in het Jeugdhuis aan de Donkere- laan in Bloemendaal. De heer A. Koning, hoofd van de christelijke school voor l.o. in Bloemendaal, zal dan spreken over „Een christelijk lied". (Van onze Amsterdamse redacteur Een jaar nadat bulldozers de tuinaanleg in het grote plantsoen halvex-wege de Apollolaan in Amstex-darn vernielden, is de eerste mijlpaal in de bouw van het Hiltoa- hotel bex-eikt. Het grondwerk en de kelders zijn gereed. Op donderdag 29 september zal burgemeester Van Hall de eerste steen leggen. De hoge schuttingen rond het 170 meter lange en 125 meter brede werkterrein heb ben tot dusverre aan het oog van de voor ganger onttrokken wat 't ingenieursbureau voor bouwnijverheid uit Oegstgeest, dat het hotel „naakt" voor 7,8 miljoen gulden zal oplevei-en, aan grondwerk heeft gedaan. Slechts een 45 meter hoge kraan een der gx-ootste van Nederland was er het bewijs van dat achter die schuttingen hard werd gewerkt. Er moesten 671 betonnen palen worden geheid voordat kon worden begonnen aan de enox-me betonnen keldex-- ruimten. Onder het hoofdgebouw zijn de kelderx-uimten zelfs in twee verdiepingen aangebracht, waardoor de diepte op ruim zes meter beneden het waterpeil is ge komen. Na 29 september zullen de Am sterdammers het hotel langzaam boven de schuttingen zien oprijzen. In maart 1962 zal het elf verdiepingen hoge gebouw ge reed zijn om ruim 550 gasten te ontvangen. Met 279 kamers en 450 man personeel zal het Amsterdamse Hiltonhotel het grootste horecabedx-ijf van ons land worden. Met uitzondering van de hoeksuites zullen alle kamers gelijk zijn, namelijk 3,80 bij 4,50 meter plus een badkamer van 2,02 bij 2,40 metex-. De ruimten op de begane grond en op de eerste etage zijn bestemd voor het grote restaurant, de „Halve Maan-bar", de „New Amsterdam Grill" en de patisserie. Er komt ook een balzaal voor 450 personen. De derde tot en met de elfde verdieping vormen het eigenlijke hotel. Op de hoeken van iedere etage komen suites voor gasten die naast de slaap- en badvertrekken ook de beschikking willen hebben over een zit kamer van 6,50 bij 4,50 meter. Overwogen wordt nog een daktuin aan te leggen. In de keldex-ruimten, die thans gereed zijn, komen linnen- en waskamers, kleed kamers voor artiesten die in de zalen op treden, speciale kamers voor de berging van stoelen en serviesgoed, kelders voor wijnen en levensmiddelen, vertrekken voor het personeel, een reparatieruimte en een cafetax-ia waar het personeel kan eten. Haarlemmermeer De reclasseringscollecte wordt in Haarlem mermeer gehouden in de periode van 19 sep tember tot en met 2 oktober, met als hoogte punt zaterdag 1 oktober, de datum die in het gehele land bekend staat als de „Nationale Reclasseringsdag". In verschillende dorpen en buurtschappen van Haarlemmermeer zijn collecte-comité's gevormd, welke onder leiding staan van on derstaande personen. Bij deze personen kun nen collectanten, die enkele uren van hun vrije tijd beschikbaar willen stellen, zich mel den. Abbenes-Lisserbroek: Mevr. F. C. Brons- v. d. Stelt, Hoofdweg 1766; mevr. I. Steen- wijk-Honcoop, Kaagweg. Badhoevedorp: Mevr. Th. A. v. Tetering- v. Roode, Sloterweg 233. Hoofddorp: Mevr. W. Buré-Heemsbergen, Raadhuislaan 41. Nw Vennep, Beinsdorp, Hillegommerbuurt en Leimuiderdijk: Mevr. C. v. Gent-Warnau, Eug. Previnaireweg 36, Nw Vennep. Ryk-Rysenhoiit: M. J. v. d. Heuvel, Aals- meerderweg 555. Vyfhuïzen: Mevr. G. C. M. Klaassen-Keller, d'Yserinckweg 5; W. A. Braakensiek, Spie ringweg 438. Zwanenburg: Mevr. M. W. v. Rijn-Baas, Kerkhoflaan 66. De inzameling wordt, zoals gebruikelijk, weer gehouden met de z.g. collecte-envelop jes, die eerst huis aan huis worden bezorgd en na enkele dagen worden opgehaald. Vijfhuizen Het Rode Kruis in Vijfhuizen organi seert een bloedafname-avond voor vrijdag 30 september om half acht in de open bare lagere school)Spieringweg 436). Met de afname-avond is een traditie hersteld; nu wordt namelijk evenals dit vroeger het geval was weer tweekeer per jaar bloed afgenomen. De vorige afname vond plaats in januari. Toen werd het x-ecord-aantal van 89 flessen bereikt. Het ziet er nu ech ter naar uit dat —wanneer de omstandig heden medewerken dit record op 30 september zal worden gebroken. Er zijn namelijk ditmaal bijna honderdvijftig per sonen, die zich voor medewerking hebben aangemeld en door nieuwe aanmeldingen wordt dit aantal dagelijks groter. Men ver wacht daarom dat het aantal flessen bloed volgende week voor het eerst de honderd zal passeren. De afname-avond staat onder leiding van het afname-team van het centraal la boratorium van de bloedtransfusiedienst in Amsterdam. De leden hiervan worden ge- assisteex'd door helpsters en helpers van de colonne Haarlemmermeer van het Rode Kx-uis Korps Als medisch leider is de Hoofddorpse arts D. van der Zee aanwe zig, die zich de gehele avond beschikbaar houdt om te worden geconsulteerd door hen, die eerst overleg willen plegen alvo- x-ens bloed te geven. Vooraf wordt door het Rode Kruis een „papiex-en controle" gevoerd: alle aan meldingen worden namelijk doorgegeven aan de respectieve huisartsen, die be- oox-delen of de betreffende patiënten al dan niet bloed kunnen afstaan. Om de reis de vex-af wonende bloedgeefsters en-gevers te vergemakkelijken, zijn naar twee wij ken met veel medewerksters en medewer kers busdiensten ingelegd. Dit zijn Spie- x-ingweg, Oude Kruisweg, Cx-uquiusdijk en Vijfhuizerdijk, Spaarnwouderweg, Schip- holweg, Spieringweg. Vogelenzang Maandagavond x-eikte de burgemeester van Bennebroek, de heer D. van der Hoop van Slochtererx in gebouw „Elim" van de psychiatrische inrichting „Vogelenzang" aan 23 pex-sonen het E.H.B.O. diploma uit. De voorzitter van de E.H.B.O.-afdeling, de heer Schotanus opende de mirt of meer feestelijke avond en richtte een welkomst woord tot de aanwezigen, in het bijzonder tot de geneesheer-directeur van de psy chiatrische inrichting, dr. Brouwer, en de cursusleider dr. Hommes. Vexwolgens hield de burgemeester een toespraak en reikte de diploma's uit aan de dames: J. J. de Boer, A. Breimer, W. J. Vroege, L. M. Lieveld, A. C. Vlam, M. Vlam, J. Moll, H Smits, H. Veltman, T. de Leeuw, C. Streefland, A. M. Vink, mevrouw M. Moes—Kriek en aan de heren A. G. Peters, H. Troost, F. A. de Zaayer, W. J. Gortzak, D. v. Rees, W. Blok, C. J. Botermans, G. Brug- geman, H. Loonstra en C Bakker. Van mej. J. S. Verschoor en van de heren L. G. Kooren, Y. de Jong, D. Borger, J. v.d. Mooren en Y. Schotanus werd het diploma verlengd. Mevrouw M. Moes-Kriek sprak namens de cursisten en de E.H.B.O.-afdeling Ben- nebx-oek een woord van dank tot de cur- susleidex', dr. Hommes, en reikte daarbij een geluidsband uit. Mevrouw Hommes werden bloemen aangeboden. De '-est van de avond werd in gezellige sfeer doorge bracht. De nieuwe cursus begint maan dagavond 26 september in de Sparenbos- school. Er is een aanzienlijk aantal nieu we cux-sisten. Advertentie I I Km> WW ESStl^i^Ep «Et ï'j", T" 'i-g Reeds voor f 250.— k°°Pt u,.c Lewenstein een clear, naa.mach.r Anegang 29, Haarlem, telefoon 12472

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5