Europees honkbalkampioenschap Barcelona officieel geopend in „Bataaf' had snelste ploeg in rit om de clubtitel 't Was maar weer povertjes Alle Nederlanders bleven zonder strafpunten in motorzesdaagse Italiaanse en Duitse ploeg missen spelers van naam Korte ceremonie met vlaggenparade Protesten Renners uit Halfweg bleven na 112 km. „Olympia" 20 sec. voor Vandaag volgt zwaarste rit over 40 km. Van der Pol stopt xnet kaderspelen Generale voor match tegen Belgen leverde zege op Saarlanders onvoldoende als sparringpartners DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 21 Vreemd veld Weinig bekend Acht toto-spelers delen de hoofdprijs Real niet verder dan 3-3 in Zürich Verlies Geen Duitse ruiters in de finalestrijd Het is opofferingen niet meer waard (Van onze speciale verslaggever) BARCELONA, 22 september. - Het toernooi om de Europese honkbal- titel is gistermiddag officieel geopend. Deze opening had plaats op het honkbalveld Mont Juich, waar de komende dagen gespeeld zal worden. Dit veld ligt op 300 meter hoogte en daar werd de opening bijgewoond door ongeveer 400 toeschouwers. Tijdens deze plechtigheid, die gevolgd werd door een juniorenwedstrijd, zagen we voor het eerst de Italiaanse ploeg. Onder hen bevond zich natuurlijk Glorioso, de man, die vorig jaar Nederland in Utrecht een nederlaag toebracht. Een andere bekende Italiaan ontbrak echter. Goldstein, de lange eerste honkman met ringbaard. Deze populaire speler blesseerde zijn knie tijdens de voorbereidingen en kwam niet mee naar Barcelona, evenmin als Gandini en Faraoni, de beste pinch-hitters destijds in Amsterdam. Het grootste nieuws is echter wel het niet meespelen van de Duitse werper Jürgen Heimig. Deze befaamde honkballer brak tien dagen geleden tijdens een voetbalwedstrijd zijn rech ter enkel. Van de Nederlandse ploeg kunnen wij slechts vermelden, dat de stem ming en de lichamelijke conditie uitstekend zijn; ook Wim Vreenegoor (HHC) is weer volledig opgeknapt. De Spanjaarden moeten het tijdens dit toernooi zonder hun bekende slagman Cornelias doen. Deze homerun- hitter is weer naar Cuba teruggekeerd. Allemaal gunstige factoren voor Nederland dus. De oranje-mannen hebben bovendien het weer mee; er was gisteren veel bewolking en de temperatuur kwam niet boven de voor Nederland normale waarden uit. Op het; fraai gelegen honkbalveld Mont Juich zi.in dus gistermiddag de Europese honkbalkampioenschappen geopend. Tij dens een korte maar indrukwekkende ce remonie werden de vlaggen van de deel nemende landen gehesen. Dit geschiedde voor Nederland door Henk Keulemans (Schoten) en Joop Geurts (Schoten), wel ke laatste tevens vlaggedrager was. Het was spijtig, dat het Spaanse muziekkorps, dat voorop liep, alleen maar uit kleine muzikantjes bestond, want tijdens het op marcheren had de Nederlandse ploeg de grootste moeite de pas te regelen naar deze ijverig toeterende Spanjaarden. De Nederlandse ploeg liep voorop, daar achter Duitsland, Italië en Spanje. Na de volksliederen en het hijsen van de vlag gen werd er een jeugdwedstrijd gespeeld, die gedeeltelijk door de ploegen werd bij gewoond. voornamelijk om de capriolen van de bal op dit veld, dat bijna geen gras bezit, te volgen. Het honkbalveld ziet er op het eerste ge zicht ietwat vreemd uit. Het gehele bin nenveld bestaat uit gravel en de werpers heuvel steekt niet zo hoog boven het veld uit als in Nederland. Toch heeft de heu vel de vereiste hoogte, doordat het binnen veld van de honken af geleidelijk omhoog loopt. Ook in het buitenveld staat weinig gras en daar het veld bovendien omzoomd is door een betonnen muur, krijgt de ge slagen bal een geweldige snelheid. De af metingen zijn van de thuisplaat af naar het linksveld 101 meter, naar het midveld 96 meter en naar het rechtsveld slechts 82 meter, zodat vooral long ball-hitter Si mon Heemskerk (Schoten) bijzonder be voordeeld wordt. Voor de toeschouwers staan verder en kele tribunes gereed, die ongeveer 2000 personen kunnen hei-bergen. Vanaf het veld heeft men een pi-achtig vei-gezicht op het kasteel op de Monte Fibidabo, die zich duidelijk aftekent tegen de donkere wolken, die zich gistei-middag boven Bar celona begonnen samen te pakken. De grootste zorg van de organisatoren is op dit moment het weer. Voor het overige gelooft men het wel. Het vreemde van de Spaanse organisatie is namelijk dat men vijf minuten voor het begin van de diverse evenementen nog steeds niet te weten kan komen wat er zo al gaat gebeuren. Maar toch verloopt al les prima. Dit komt voornamelijk door de grote vasthoudendheid van KNHB-be- stuurslid Lou Visser, die in samenwerking met een Haarlems reisbureau de trip or ganiseerde. Wat Visser in Barcelona pres teert grenst aan het ongelooflijke. Over de wedstrijden, die vandaag be ginnen, is weinig bekend. Wel staat het progi-amma vast en dat is gelijk aan het geen wij reeds eerder schreven, maar wat er gaat gebeui-en als er bijvoorbeeld twee teams gelijk eindigen is nog niemand dui delijk. Ook dit zal waarschijnlijk op het laatste moment worden beslist. Dit zesde toernooi om het Europese honk balkampioenschap wordt zoals gezegd, ge speeld zonder enkele vermaarde figuren. Zo is de Italiaan Goldstein tijdens de trai ning in het Duitse plaatsje Bitburg zoda nig geblesseei-d. dat hij niet voor uitzen ding in aanmerking kwam. Ook de sterke slagman Faraoni is niet in Barcelona, maar zijn afwezigheid is te wijten aan zijn vurig temperament. Tijdens een compe- Voetbal Het aantal eerste prijswinnaars in de sporttoto van zondag was bij het sluiten van de inzendingstex-mijn gestegen tot 8. Deze deelnemers, die allen het maximum aantal punten behaalden (13) delen 100.300 gulden. Ook het aantal tweede-prijswin naars is sedert maandag gestegen. Het zijn er 121, die 100.300 gulden verdelen. Real Madrid, de officieuse wereldkam pioen, moest woensdagavond :n 'n vriend schappelijke voetbalwedstrijd tegen Zürich genoegen nemen met een gelijk spel (33). Bij de rust leidden de Spanjaarden met 3—1. titiewedst.rijd px-esteex-de hij het namelijk een scheidsrechter met een knuppel op het (gelukkig gemaskei-de) gezicht te slaan. Gandini zal al evenmin in het Italiaanse team spelen, want hij woont nu in Ameri ka, evenals de Duitser Zimmei-mann. De Duitse ploeg leed nog een gevoelig verlies aangezien de bekende werper Jür gen Heimig tijdens een voetbalwedstrijd zijn enkel brak. Ook Hoffmann brak een been en ook hij zal niet van de partij zijn. Toch hebben de Duitsers hoop op een re delijk resultaat, want zij verwachten veel van de 17-jarige Schmidt. De Duitse ploeg is vijftien dagen lang in een Amerikaans legerkamp ondergebracht geweest om te trainen. Alle deelnemende landen worden gecoa- ched door een Amerikaan. De Nederland se coach Ron Fraser (het is jammer ge noeg niet waarschijnlijk dat hij het vol gend jaar weer gecontracteerd zal kunnen worden door de K.N.H.B. aangezien het nodige geld ontbreekt) zal voor de wed strijd tegen Italië waarschijnlijk het vol gende team in het veld brengen: Werper: Herman Beidschat (EHS); ach tervanger: Joop Geurts (Schoten); bin nenvelders: Simon Heemskerk (Schoten), Henk Keulemans (Schoten), Hannie Ui'ba- nus (OVVO) en Leo Kops (EHS); buiten- velders: Nol Houtkamp (EHS). Simon Arindell (Sparta) en Ben Tromp (EHS). In de Italiaanse ..ploeg zal Glorioso als werper fungeren. We blijven de Nederlan ders echter de beste kansen geven. De knappe en alleszins verdiende triomf van „De Bataaf" dat ook in 1927, 1930, 1931 en 1932 clubkampioen was werd door „Olympia", „Maas tricht" en „Le Champion" aanvechtbaar gesteld. Door deze verenigingen werden namelijk na afloop van de race pro testen ingediend tegen het meerijden van Henk Nijdam en Jurrie Dokter in de Halfwegse ploeg. Deze twee renners zijn onlangs lid geworden van „De Bataaf" en daarom waren de protes terende clubs van mening, dat zij niet opgesteld hadden mogen worden. Over het wel of niet kunnen hanteren van de reglementen in deze kwestie, waren de meningen verdeeld en het geheel gaf zodoende een verwarde in druk. Niettemin werd „De Bataaf" als de nieuwe clubkampioen van Nederland gehuldigd en de ingediende protesten zullen volgende week woensdag door de sportcommissie van de KNWU in be handeling worden genomen. Of die pro testen een kans van slagen zullen heb ben, valt te betwijfelen, want men had van „De Bataaf" speciaal toestemming gevraagd en ook verkregen bij de KNWU om de betrokken renners te laten starten. Jürgen Heimig, een speler die men geducht zal missen in de Duitse ploeg. Voor de eerste maal in het wereldkam pioenschap der springruiters heeft geen Duitse ruiter de finale kunnen bereiken Hans Gunther Winkler met Halla en Fritz Thiedeman met Meteor konden zich na de derde kwalificatieproef niet onder de beste vier scharen. De strjjd om de wereldtitel zal gaan tussen de Amerikaan William Steinkraus, de Italiaan Raymondo d'Inzeo, de Brit David Broome en de Argentijn Carlos Delia. Op het vertrouwde parcours rond Wijk bij Duurstede hebben de Nederlandse wie lerverenigingen woensdagmiddag weer ge streden om het nationale clubkampioen schap op de weg. De sterke en homogene ploeg van „De Bataaf" uit Halfweg, waar mee aanvoerder Mik Snijder met de tem porijders Dick Enthoven en Gerard Wes- seling over de eindstreep snelde, legde na een enerverende strijd met „Olym pia" en „Maastricht" waarbij het verschil slechts enkele seconden be droeg beslag op de zo fel begeerde ti tel. Ook Henk Nijdam en de jonge Jan Fransen, die in de tweede ronde door een inzinking het contact met .Snijder, Entho ven en Wcsseling hadden verspeeld Jurrie Dokter was al in het eerste koers- uur uit de ploeg verdwenen hebben een werkzaam aandeel geleverd in de uitein delijke triomf van de „oranje-zwarte" club uit Halfweg. Omdat de fietsen van Jo de Roo en Piet Rentmeester van een derailleur waren voorzien er was uitdrukkelijk gesteld Na de derde dag van de 35ste motorzes- daa'gse, die in de omgeving van Bad Aussee wordt gehouden een wedstrijd die woensdag de in verhouding lichtste en met 169 km de kortste van de reeks was konden alle Nederlandse deelnemers met een gerust hart het moede hoofd op het kussen leggen, want zij zijn deze dag straf- puntloos doorgekomen. Dat betekent dat de acht individuclen en de mannen van het Nederlands A- en B-team, die tevens voor de Zilveren Vaas strijden, met een blanco register zullen starten voor de zwaarste rit over 410 km. een rit die volgens insi ders ongetwijfeld een ravage zal aanrich ten onder diegenen die nog geen strafpun ten hebben opgelopen. Ovex-igens waren er woensdag toch nog enkele problemen. Rob Selling verspeelde een cylinderkop en lang heeft de Neder landse equipe in angst geleefd, dat hij niet op tijd kon binnenkomen. Hij redde het toch, zij het in de allerlaatste minuut en men kan zich de opluchting voorstellen. De benzinetank van Theo Witberg's Velo- cette, die lek geslagen was door het op slaande grint, is nu definitief gedicht, maar na de rit van woensdag vertoonde de machine van Gerrit Aaltink hetzelfde euvel. Ook hij kon de lekkage met een speciale pasta dicht smeren. Van de 259 deelnemers kregen in totaal 44 rijders strafpunten. Bijzonder veel pech hadden drie deelnemers uit Oost-Duits- land, Rusland en Gi-oot-Brittannië. Hun motor weigerde bij de start en toen deze eenmaal op gang was gekomen, waren zij te laat weg en dat betekende natuurlijk kostbaar puntenverlies. Het zwaarst kre gen de mannen het te verdui'en tijdens de bergproef over 3.2 km op de Salzberg en de afdaling van de Alt-Aussee met een hoogteverschil van 389 meter. De Neder lander Simon Schram was hier ongetwij feld onze beste man. Eveneens vol problemen was het par koers tussen Filsmoos en Odensee, dat over door de voortdurende regenval bijna onbegaanbaie modderwegen voerde. Ón danks deze handicap kwamen alle rijders hier goed doorheen. Een man waarnaar de Nederlanders met bijzonder respect heb ben gekeken, was de Zweedse crack Rolf Tibblin, die beheerst en op virtuose wijze dit slechte parkoers nam. Biljarten Piet van der Pol Nederlands befaamd- ste biljartspeler gaf zichzelf gisteren een vex-jaarscadeautje. Hij is 52 jaar ge worden en stopt met kaderspelen. Er is een einde gekomen aan een serie van 27 kampioenschappen van Nedeiiand, 7 kam- pioenscnappen van Europa en twee we reldkampioenschappen. Bovendien heeft Van der Pol alle records van 471, 472 en 712. Het motief van dit besluit? Het kaderspel heeft volgens Piet van der Pol zoveel aantrekkingskracht in de ogen van het publiek verloren, dat het niet meer de moeite loont er alles voor op te offeren. „En", zegt van der Pol, „dat moet je toch doen, wil je goed voorbereid aan de match tafel komen. Daar komt dan nog bij: met wie moet je trainen? Je staat altijd maar in je eentje. Er is geen plezier aan. Dit wil niet zeggen, dat het meevalt om er een streep onder te zetten. Het was een stuk van je leven. Waar het bovendien toch een keer moet gebeuren (als je tweede wordt, zeggen de mensen: met Van der Pol is het gebeurd) lijkt het me maar het beste (Van onze sportredacteur) Wie soms mocht denken dat de overwinning van 3-1, die het voorlopig Nederlands elftal gisteravond in het Olympisch stadion in Amsterdam behaalde op een elftal Saarlanders, reden tot optimisme kan geven voor de komende interlandwedstrijd tegen de Belgen op 2 okto ber in Antwerpen, is er wel glad naast. Laten we het ronduit zeggen: de spelkwaliteit was maar povertjes en de wedstrijd als geheel zonder meer saai. 't Was als zovele vorige keren er zat geen vaart in het spel, er werd slecht verdedigd, slecht geschoten en de aanvallers in het bijzonder speelden alsof ze nog nooit tevoren naast elkaar hadden gestaan. Nu vormden de Saarlanders voorwaar geen ploeg, waaraan men zich op kon trekken. Zeker niet, maar van een foi-matie die de sterkste in den lande moet worden geacht, mocht men toch wel verwachten dat juist dié de toon aan zou geven. Nog af gezien van het feit dat wij van enkele geselecteei'den ook wel verwacht hadden dat zij zich werkelijk met inspanning van alle krachten in de definitieve nationale ploeg zouden proberen te werken. En afgezien nog daarvan: ze worden ervoor betaald. Een wedstrijd als die van gistcx-en heeft dan ook niet het minste nut. Dan kan de Bondscoach nog veel beter de forrüatie van malen in het nationale elftal van West-Duitsland speelde maar die Vollmar had hem dan ook enkele kei-en goed te pakken. Vooral in snelheid was deze speler de Nederlander ten onrechte geselecteerd was. Toegegeven, hij had de ge- Een bekende situatie in een wedstrijd waarin Moulijn mee speelt. In dit geval zijn twee Saarlanders met een slimme schijnbeweging verschalkt, maar en ook dat gebeurt meer uit de daarna volgende voorzet komt niets voort. van zijn keuze direct de „hel van Deurne" insturen. Dan wordt tenminste ook bij slecht spel dat uiterst hinderlijke en boven dien zeer onsportieve gefluit en „geboeh" van de tx'ibunes voorkomen. We schreven het al: het was maar povertjes. En dan drukken we ons voor wat betreft het verdedigende spel nog netjes uit. Wiersma, Kuys en Van der Hart drie toch wel degelijk beproefde spelers brachten er hoegenaamd niets van terecht en vooral laatstgenoemde demonstreerde heel duidelijk dat hij vaarlijkste tegenstander tegenover zich Vollmar, die tal Een Nederlander heeft een schot gelost, dat de Saarlandse doelman Kirsch met een fraaie reactie onschadelijk maakt. Voor hem de Duitse spil Lauck. zo duidelijk de baas, dat het voorwaar een wonder mocht heten dat het maar één doelpunt kostte. Een doelpunt overi gens dat de Saai-landers na tien minuten spelen aan een voor sprong hielp. Maar ook de vei-bindingen tussen achterhoede en voorhoede wax-en verre van solide verzorgd. Muller deed nog het beste werk in de aanvalsopbouw aangezien Klaassens vooral tac tisch niet zo goed mee kon komen. Maar dan de aanvallersEr ontbrak vooral veel inzicht. Geruime tijd had de Nederlandse ploeg een voorsprong, maar er kwamen onvoldoende goals. Want nu mocht Van der Gijp vlak na de rust met een kopbal, die via een voet van een Saar- lander achter doelman Kirsch verdween, gelijkmaken en nu mocht zelfs na ruim een kwartier Van der Linden met een „droog" schot de Nederlandse ploeg aan een voorsprong helpen, een feit bleef dat het aanvalsspel als geheel onder de maat bleef. Bij perioden werd er veel te veel over de buiten spelers Swart en Moulijn gespeeld en dan zag men plotseling steeds maar weer aanvallen, opgebouwd „door 't midden". Er was hoegenaamd geen lijn te ontdekken. En kwamen er kan sen tegen de naar een steeds lager kwaliteitspeil zakkende Saarlanders, wel dan was het schot veelal zoek. En zelfs de zeer goede attaqw tien minuten voor tijd, afgerond met een pi-ima schot van Van der Linden die de stand op 31 bracht kon de show niet meer redden. Nogmaals, een oefenwedstrijd als die van gisteren heeft geen nut en kan men beter achterwege laten. Wellicht is de recette een belangrijke reden om ze toch maar te spelen, maar dan moet men niet verbaasd zijn als er bij volgende gelegenheden een handje vol mensen komt kijken. En de thuisblijvers kunnen we dan waarlijk geen ongelijk geven, alleen de drie „waarnemers" van de Belgische Voetbalbond zullen uitex-st tevreden huiswaarts gekeerd zijn. het nu tc doen. De kindex-en worden gro ter en ze hebben recht op vrije tijd. die ik vroeger aan het biljartspel besteedde". „Dit betekent toch niet, dat Van der Pol de keu aan de wilgen hangt?" „O nee. Ik blijf driebanden en band spe len. Dit zijn de populaire biljartspelen van deze tijd. Ik merk het toch in mijn eigen zaak." „Ook in toernooien?" „Ook in toernooien". Kleurige figuur verdwijnt Met Van der Pol verdwijnt een kleurige figuur van de kadertafel. Bezongen en verguisd, dat kan men wel van de lange Rotterdamse biljartspeler zeggen, die bijna een kwart eeuw lang op het groene laken heeft gedomineerd. De pen (of schrijfma chine) van menig sportjournalist schoot te kort om het spel van Van der Pol met het ivoor recht te doen wedervaren. Een ge makkelijk mens is hij daarbij nooit ge weest. Hij had niet voor niets de bijnaam van „grimmige Piet" Wijs ons echter maar een groot spotsman aan, die op zijn tijd niet van zich afbijt. En toch: Wie Van der Pol beter kende, wist dat achter zijn grim migheid een groot gevoel voor humor schuil ging. „Kom eens even mee" Wij herinneren ons een typisch Van der Pol-gx-apje in Brussel. Hij was voor een wei-eldkampioenschap in Zuid-Amerika geweest en daar vandaan was de klacht naar Nederland gekomen, dat de Nedex-- landse afgevaardigde niet altijd even cor rect gekleed aan de matchtafel verscheen. Nu mocht men alles van Van der Pol vertellen, behalve dat. We hebben hem nooit anders ontmoet dan met pijnlijke zorg gekleed en geschoeid. Dit zat hem dan ook hoog. Enfin in Brussel vroeg hij ons, aan de perstafel, even met hem mee te gaan. Hij vroeg dit zo geheimzinnig, dat de andere collega's zich afvroegen wat er aan de hand kon zijn. Wij volgden Piet van der Pol naar de kleedkamer. En wat bleek daar het geval te zijn? De Rotterdammer had een zwart vlinderstrikje een soort van smoking dasje. En we moesten hem helpen dit vast te maken. Van die dag af zou Van der Pol nooit meer met een gewone das aan de match tafel verschijnen dat er niet met een versnelling mocht worden gereden is de favoriete ploeg van „Theo Middelkamp" niet van start gegaan. Ook de Beverwijker Coen Niesten, die voor „Alcmaria Victrix" reed, ver scheen met een derailleur aan de start, maar Niesten heeft zijn versnelling alsnog gedemonteerd en zodoende mocht zijn ploeg die aanvankelijk als vijfde zou starten toch nog als laatste vertrekken. Het Haagse „De Spax-taan" vertrok daar entegen zonder Ab van Egmond. Om de titel Dat de strijd om de titel zich voorna melijk tussen „Olympia", „Maastricht" en „De Bataaf" zou afspelen, werd na de eex-ste omloop van Wijk bij Duurstede over Cothen, de Maarnse berg, Leusden, Woudenberg, Scherpenzeel en Amerongen naar Wijk bij Duurstede een afstand van 56 kilometer en halverwege de race al spoedig duidelijk. Met onderlinge verschillen van 10 en 14 seconden gingen deze drie ploegen toen aan de leiding. Aanvankelijk schenen ook „le Champion", „Alcmaria Victrix", „De Spartaan", „Wil- lebrord Wil Vooruit" dat het zonder Wim van Est moest stellen en „Helpt Elkander", aangevoerd door landskampi oen Bas Maliepaard, nog een woordje te gaan meespreken in de strijd om de over winning en de ereplaatsen. Maar in de tweede „toer", toen ook de vermoeidheid zich deed gelden, moesten deze ploegen verder wijken van de drie favorieten en met een rol op het tweede plan genoe gen nemen. Vooral „De Bataaf" heeft zich in die tweede ronde voortreffelijk geweerd; Snij der spoorde zijn mannetjes daarbij tot nog grotere krachtsinspanningen aan en dat werd Fransen en Nijdam noodlottig. Zij moesten afhaken. Alleen de tijdrijders Enthoven en Wesseling wisten aan de ver langens en eisen van hun aanvoerder te voldoen. Voor „Olympia", waarvan Peter Post, Balvert en Schuuring nog in de strijd waren, en het door verlies van Tour Wielrennen de Francerenner Martin van den Borgh „aangeslagen" team van „Maastricht", was die sterke eindrush van de drie prach tige samenwerkende „Bataven" teveel van het goede. Met twintig seconden verschil beslisten de „oranje-zwarte" rijders uit Halfweg de strijd om de titel na 120 km. tenslotte in hun voordeel, terwijl „Olym pia" met amper één seconde voorsprong op „Maastricht" de tweede plaats wist te veroveren. Beste race Op een goede race kan ook de jonge ploeg van „De Kampioen" uit Haarlem terugblikken. Van de „rood-witte" renners uit de Spaarnestad reed vooral Piet Steen voorden bijzonder sterk en hij werd in zijn ijver om een zo goed mogelijk resul taat voor zijn club te behalen, knap ter zijde gestaan door Eddy Riethoff, Coen Visser en .Henk Peters. Deze jeugdige nieuweling was ingeval len voor zijn oudei'e neef Tonny Peters en kwam gelijk met zijn makkers in Wijk bij Duurstede aan de finish. Een knappe prestatie. Van de andere rennex-s had Cees Piers in de tweede ronde moeten afhaken en kon Wil Blommaert die ook moei lijkheden met het hoge tempo kreeg zijn fiets nog overgeven aan Steenvoorden, die met een langzaam leeglopende band sukkelde. Het Beverwijkse „Kennemerland" is met een tiende plaats 56 seconden ach ter „De Kampioen" als negende enigs zins beneden de verwachtingen gebleven. Men had er in Beverwijk en wijde omge ving meer van verwacht. Maar de Kenne- mer renners begonnen al onfortuinlijk, want Dirk de Ruiter kon het hoge aan- vangstempo niet opbx-engen en Cok Dulle- mans moest al spoedig achter blijven met een lekke band, zodat Ab Geldermans, Cees Lute, Wim Zonneveld en Chris Duy- ker het met z'n vieren moesten klaren. Van „De Bollenstreek" uit Lisse onder vonden Arie van Houwelingen en Arie van Wetten, die met Cees Lengers aan de fi nish kwamen, te weinig steun van hun makkers om hoger te kunnen grijpen dan een 21ste plaats. Uitslag 1. HSC „De Bataaf, Halfweg (Snijder, Enthoven en Wesseling), de 112 kilome ter in 2 uur 36 min. en 58 sec.; 2. „Olym pia". Amsterdam in 2.37.18; 3. T. en W. C. „Maastricht" in 2.37.19; 4. „Le Cham pion", Amsterdam in 2.38.51: 5. „Alcma ria Victrix", Alkmaar (Niesten, Rol en Zeeman) in 2.38.53; 6. „Helpt Elkander". Oud-Gastel in 2.40.46; 7. „Willebrord Wil Vooruit", St. Willebrord in 2.40.51; 8. „De Pedaalridders", Made in 2.41.15; 9. „De Kampioen", Haarlem in 2.43.25; 10. „Ken nemerland", Beverwijk in 2.44.21. Valpartij In de nationale nieuwelingenwedstrijd, die aan het clubkampioenschap vooraf ging, hadden zeven renners zich van een beslissende vooi-sprong weten te verzeke ren. Een eindsprint tussen deze koplopers zou tenslotte de beslissing moeten bren gen, maar helaas deed er zich in die sprint een fikse valpartij voor. De snelle Haarlemmer Ron Hendriks, die zich naar voren wilde werken om de overwinning te grijpen, werd door Goud uit Dordrecht klem gereden tegen het publiek en zodoen de gingen beide renners onderuit. Zij sleepten de Haarlemmer Bert Ruijs en Piet Krol uit Amsterdam mee in hun val, zodat deze x-enners al vallende en glij dende over de eindstreep schoven. De IJmuidenaar Bert Weeda, die de val lende renners wist te ontwijken, snelde als eerste door de finish vóór Bert Ruijs (Haarlem), Krol (Amsterdam) en Hen driks (Haarlem). Door de consternatie van deze valpartij blijkt men de aankomst niet goed opgenomen te hebben, want na het clubkampioenschap was men nog steeds niet tot een volledige uitslag gekomen. Van dit kopgroepje maakten ook Grif fioen (Halfweg) en Vleesman (Uitgeest) nog deel uit. Weer Ben van Dijk In de race voor veteranen was de 50- jarige Haarlemmer Ben van Dijk weer eens de sterkste. Samen met zijn grote concurrent Nulkens, die hij in de sprint geen schijn van kans gaf, had Van Dijk zich van de andere „oudjes" weten te distanciëren.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 21