TAXI 13000 Drie jaar gevangenisstraf geëist voor verduistering van f Geen monsterverbond zending- missie-Islam tegen communisme Aanmeldingsformulier Haarlems Dagblad Nieuw belastingkantoor geopend DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Filiaalhouder speelde „goede heertje Burgerlijke Stand van Haarlem Het Samovar-toernooi is begonnen UIT STAD EN STREEK Winkelcentrum in „Sinnevelt" DR. A. TH. VAN LEEUWEN MEENT: RIJ WI ELEN GLAZEMAKER Hoofdklassers HVS en Die Raeckse lieten spel van klasse zien Winterprogramma van „Theorie en Praktijk" Examens Drie jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest luidde vanmorgen de eis van de offieier van Justitie voor de Haar lemse rechtbank mr. E. Schilder tegen een 34-jarige Haarlemse filiaalhouder van een Amsterdamse rijwielfabriek. In het tijdvak van juni 1957 tot maart 1960 zou de filiaal houder geld en goederen ter waarde van 82.000 verduisterd hebben. Radio's, band recorders, televisietoestellen, wasmachines en koelkasten zouden door de verdachte zijn verkocht, maar het daarvoor ontvan gen geld zou hij grotendeels in eigen zak hebben gestoken. „Opgemaakt aan bras partijen", gaf de filiaalhouder volmondig toe. De verdachte, die sinds 19 maart van dit jaar gedetineerd is in het Huis van Be waring in Haarlem, was als verkoper in dienst getreden. Medio 1958 werd hij aan gesteld als filiaalhouder in Haarlem. Toen de onregelmatigheden in de Haarlemse zaak aan het licht kwamen, gaf hij eerst de echtgenote van de directeur van de rij- wielfabriek, die het beheer van het Haar lemse filiaal voerde, de schuld. Zij zou, zo had verdachte verklaard, steeds veel geld uitde kas hébben genomen om buiten sporige inkopen te kunnen betalen. De be wijzen tegen de filiaalhouder stapelden zich echter zo hoog op dat hij op het laatst niet meer kon ontkennen zelf de verduiste ringen te hebben gepleegd. Er was een enorm onderzoek nodig geweest om de juiste omvang van de fraude te kunnen vaststellen. Chaotische administratie .De verdachte zei dat de voorraadadmini stratie van het filiaal een chaos was. Er bevonden zich in de zaak Herhaaldelijk meer goederen dan de administratie aan gaf. Deze radio's, televisietoestellen, ijskasten en dergelijke die „over" waren, verkocht hij en het geld eigende hij zich toe. Ook knoeide hij met afschriften van verkoop nota's. Tot zijn verdediging verklaarde de verdachte dat hij de dupe was geworden van de administratieve wanorde en de sfeer in het bedrijf. Als filiaalhouder ver diende hij 75 per week plus een kwart percent van de omzet, het laatste neerko mend op ongeveer 1000 per jaar. Verdachte zei dat hij zijn daad betreurde en het een goede les voor hem was ge weest. Hij zou alles in het werk stellen om de rijwielfabriek schadeloos te stellen. „Golf van verduisteringen" In zijn requisitoir wees de officier van Justitie er op dat de omvang van de ver duisteringen waarschijnlijk nog groter is dan hetgeen de verdachte tenlaste was ge legd. Het was voor mr. Schilder een raad sel hoe gemakkelijk verdachte de fraudes heeft kunnen plegen. „Gezien de golf van verduisteringen die over ons land spoelt ONDERTROUWD, 21 sept.: L. J. Hoogen- boom en Ch. Nilsson; J. H. Flendrie en E. Klaassen; B. J. Pauw en M. J. H. van Boc- kel; P. J. Voetelink en H. E. Kleinhout; D. Weening en P. Langeveld; J. Ames en G. van Heest; C. H. Nieuwenhuizen en C. van der Meulen; J. J. de Graaf en M. Wijnker; G. A. Jordaan en J. N. Neijts; J. van der Veen en A. Akkerman; K. Dol en J. Hu- bert; J. Bultje en A. Minkema; J. N. Konz en H. P. Mol; H. Nouwen en A. H. Vrancken; A. F. Braak en C. A. Th. Schoorl; A. J. Jong en E. van Dijkman. GEHUWD, 21 sept.: M. Warnars en C. A. M. Meijnckens; H. W. Elferink en A. C. A. Rutte; P. B. Verzijlberg en J. J. Luijten: A. Scharroo en M. J. Osenga; F. Visser en M. Nicolai; G. van den Nieuwenhof en I. J. van Roode; H. de Ridder en Th. Marré; A Stolk en M. Serbée. BEVALLEN van een zoon, 20 sept.: G. H. M. StamPaauw; J. A. EradesKrul; J. P. VerloopVaal; M. H. de KwantLa- grand; W. H. A. BrouwerKempkes. BEVALLEN van een dochter, 20 sept A. G. van TienderenGalis; J. M. M. de BruijnGovers; A. C. van LeeuwenOer- lemans; 21 sept..: E. Brooijmansv. Steen- wijk; H. J. Riebeekde Jong; A. C. van der PeetWitteman. OVERLEDEN, 18 sept.: E. J. Meijer- Kolenberg. 62 j., Kamperlaan; 19 sept.: C. Huizinga, 70 j„ Gasthuisvest; M. Faase Berghuis, 87 j., Kamperlaan; 20 sept.: H. Volk, 61 j., Oranjestraat; J, C. van Loeve- sijn, 58 j., Linschotenstraat; J. van der Eem. 86 j.. Oosterhoutlaan; .T. C. van Heij- ningen. 69 j., Maerten van Heemskerkstr J. de Vries, 67 j., Magdalenastraat. acht ik hier een flinke straf op zijn plaats", aldus de officier. Mr. A. R. van IJlzinga Veenstra die de verdachte verdedigde, zei dat nog steeds niet bekend is waar een groofc deel van de verduisterde goederen gebleven is. Hij schatte de waarde daarvan op 16.000. „De administratie vsm de rijwielfabriek deugde allerminst. Het werd mijn cliënt wel heel erg gemakkelijk gemaakt. De directeur van de rijwielfabriek heeft zelfs de rechercheur, die met het vooronderzoek was belast, aangeboden bij hem in dienst te treden als hoofd van de administratie, omdat deze politieman de enige was die er uit kon komen". Pleiter wees ook op het z.i. lage salaris dat verdachte als filiaalhouder genoot. Hij verzocht de rechtbank de gevangenisstraf zo kort mogelijk te houden om zijn cliënt des te eerder in de gelegenheid te stelle® zijn schuld aan de rijwielfabriek in te los sen. Artiest deelde mee Een 38-.jarige artiest uit Haarlem, die uit de opbrengst van de 'door de filiaalhouder verduisterde goederen „een graantje had meegepikt" hoorde een gevangenisstraf van 12 maanden, waarvan vier voorwaar delijk, en met aftrek van de voorlopige hechtenis, tegen zich eisen. Hi.j had enkele dagen in de week voor de filiaalhouder gewerkt. Totaal zou hij ongeveer 3000 van de filiaalhouder ontvangen hebben, hoewel hij wist dat deze er niet eerlijk aan was gekomen Mr. B. W. Stomps bepleitte clementie. Zijn cliënt was bereid om zijn schuld tegenover de rijwielfabriek te vereffenen. Pleiter drong aan op een gecombineerde straf, waarvan het onvoorwaardelijke deel gelijk zou zijn aan de tijd van de voor lopige hechtenis. Hij verzocht de onmid dellijke invrijheidsstelling van zijn cliënt, welk verzoek echter door de rechtbank na raadkamer werd geweigerd. De rechtbank zal over veertien dagen in deze zaken uitspraak doen. Advertentie BADKAMERS - DOUCHECELLEN Onder leiding van de biljartvereniging DES is in Haarlem het toernooi om de Samovar-beker begonnen. Op de eerste avond versloeg Steffers Meijer, terwijl La- mers Haberer de baas bleef. Broerse won voorts van Dickman en Meijer van Ha berer. De scores waren: K. Meijer 350 179 33 26 5.42 0 J. Steffers 350 350 33 52 10.60 2 J. Lamers 350 350 37 51 9.45 2 F. Haberer 350 312 37 52 8.43 0 P, Dickmann 350 267 27 41 9.88 0 J. Broerse 350 350 27 61 12.96 2 F. Haberer 350 273 33 39 8.27 0 J. Meijer 350 350 33 33 10.60 2 Nieuws in het kort First Church of Christ. Scientist. Ge lijk met een bijeenkomst in de moederkerk in Amerika houdt de First Church of Christ. Scientist Haarlem, vanavond in het gebouw aan de Wilhelminastraat 22 te Haarlem een samenkomst, waarop de toe spraken, die in Amerika worden uitge sproken, te beluisteren zullen zijn. De'toe spraken zijn op de plaat vastgelegd en onder meer in Haarlem te horen. Tot de sprekers behoren vertegenwoordigers van het uitgeversgenootschap van de Christian Science en mejuffrouw L. Ivimy Gwalter. voorzitster van de raad van directeuren van de Christian Science. Geen spreekuur. De burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rap- pard en de wethouder de heer J. C. Corver zijn vrijdag verhinderd spreekuur te hou den. De bouw van het winkelcentrum „Sinnevelt" in Haarlem-Noord nadert zijn voltooiing. Aan het woon- en winkelpand gelegen aan het Plesman- plein en de Anthony Fokkerlaan, dat tien winkels met daarboven 27 flats omvat, wordt momenteel de laatste hand gelegd. Een enkele woning is al betrokken. Het pand aan de westzijde van de Anthony Fokkerlaan, dat vier winkels met daarboven acht woningen zal bevatten, is nog niet zover. Totaal zal het winkelcentrum, waaraan in Sinnevelt een grote behoefte is, veer tien winkels tellen. Beide panden wor den gebouwd volgens een ontwerp van het Haarlemse architectenbureau Brakel en Buma in opdracht van Meijer's Metselbedrijf in Duivendrecht. Lts se Advertentie RUDGE - JUNCKER Kamperstraat hoek Sinds 1920 Rarendsestraat Telefoon 13797 „Neen, geen monsterverbond tussen zen ding, missie en Islam tegenover het com munisme. Dat zou een grote fout zijn." Dr. A. Th. van Leeuwen, Islam-specialist, Kraemer-biograaf en, sinds kort, Kerk en Werelddirector heeft dit met grote stellig heid verklaard op het hervormde gemeen tecentrum in Driebergen. Hij sprak over „nieuwe wegen van de Hollandse zending". Zijn gehoor bestond uit kerknieuwsredac- teuren en publicisten, aangesloten bij de Werkgemeenschap voor evangelische in formatie in Europa. De Nederlandse zending heeft zich tot voor kort vrijwel tot Indonesië beperkt, daar leren we nu de schaduwzijden van zien, zei dr. Van Leeuwen. Een voordeel noemde hij de huidige goede samenwer king tussen de kerk in Indonesië en Ne derland. Nog werken we in Nieuw-Guinea, maar hoe lang nog? vroeg hij met an dere zendingsmensen. Binnenkort arrive ren in ons land vier Papoea predikanten die hier hun vorming zullen afronden, as pect van het vele werk dat verzet wordt om de kerk daar een eigen „kader" te geven. De hervormde zending gaat zich nu, vertelde dr. Van Leeuwen, instellen op West-Afrika. Samen met andere kerken wil men er het gesprek met de Islam ope nen, gebruikmakend van de ervaring in Indonesië. De zending heeft te lang onvoorbereid ge staan tegenover de Islam. Tot een echte ontmoeting is het nooit gekomen. Dat is jammer, zei dr. Van Leeuwen. Drie punten noemde hij. Het werksche ma bij de komende ontmoeting is: meer samenwerking tussen de zendingbedrij- vende kerken (de zending is een echt oe cumenische aangelegenheid), meer samen werking met de inheemse kerken, die de eigenlijke discussie met de Islam hebben te voeren en accentuering van het feit dat de oude religies hebben afgedaan en dat het in de nabije toekomst om de confron tatie van de wereldgodsdiensten gaat. De islam is de belangrijkste uidaging voor de kerk, zei hij. Van een samen spel er mee contra het wereldcommunis me wilde hij niet weten. De Islam is veel gevaarlijker voor de kerk dan het communisme, meent dr. Van Leeuwen. Overigens ziet hij in communisme en Is lam (interessante) trekken van overeen komst. Als in bepaalde rooms-katholieke krin gen gespeeld wordt met de gedachte van zo'n collectief optrekken tegen de commu nisten, moeten wij dat maar aan die krin gen overlaten, wij moeten er ons vèr van houden, vond hij. Dr. Van Leeuwen vroeg ook aandacht voor het aanpassingsvermo gen van de Islam, al bleek hij van me ning dat de Islam, evenzeer als het Chris tendom, bedreigd wordt door de huidige secularisatie Gesprek over apartheid Verwoerd's apartheidspolitiek in Zuid- Afrika en heel de problematiek van de verhouding tussen de rassen komt aan de Elke maandag- en za terdagmorgen zo tegen half tien beent markt meester L. D. Vrij met de forse stap van een politieman wat-ie vroeger is geweest zijn kantoortje uit om, als een rattenvanger van Hameln omzwermd, zijn ronde te doen over de markt. Zijn instrument is een vorstelijke sigaar, zijn zwerm een groep mannen en vrouwen wie nog een kraam moet worden toegewezen. Dat is maar een klein groep je, want de meeste kra men hebben hun vaste bezetting, sommige al twintig, veertig, zelfs vijftig jaar, maar de ge reserveerde kramen die toch open blijven omdat de betrokken koopman met vakantie is of elders betere nering vond, moe ten dan aan de extra ge gadigden worden uitge deeld. „Meneer de markt meester" draait er de hand niet voor om, hoogstens een zakagen da waarin twintig, der tig namen van gegadig den staan genoteerd, een verlengstuk van het on getwijfeld lijvige boek op kantooi-,waarin alle vas te marktkramers staan geregistreerd en een aan vulling van een fabel achtig geheugen voor namen en gezichten van misschien wel een paar duizend marktkooplui, die hij in zijn 21-jarige loopbaan heeft leren kennen. Met naam en toenaam, met het artikel dat men voert, het praat je dat men erbij ver koopt en vaak ook nog de zorgjes en beslomme ringen van de kooplie den thuis. Deze stille kramers bezorgen hem geen hoofdpijn. Het zijn de standwerkers, die zijn zorgenkinderen zijn. Om dit spel goed te begrijpen, moet men we ten dat een markt zoals die op de Gedempte Oude Gracht de volgen de categorieën markt kooplui kent: de stille kramers die regelmatig een vaste kraam bezet ten en als zodanig met hun lappen, met hun plastic, potten en pan- ïen schilderijen of groen te en fruit als een ver lengstuk van de winkel stand beschouwd kun nen worden. De tweede categorie bestaat uit standwerkers, mannen of vrouwen die reproduk- tie- of vlekkenwaters, scheermesjes, wonder pillen of snoep aan de man en vooral aan de vrouw moeten brengen, dankzij een praatje voor af of een demonstratie daarbij. De standwerkers kan men weer in drieën verdelen: de demonstra tes rs, de hoogstandwer ker de man die op een platje staat of op het dak van een auto zit en de „zwemmers", de mannen die om hun stand heenlopen. Deze laatste groep ziet men zelden meer op de markt om de doodeenvoudige reden, dat er geen plaats voor hen is. Voor de standwerkers zijn zo'n 15 plaatsen beschikbaar, zo'n zeven of acht vaste plaatsen en nog zeven om te verloten. Zijn er bijvoorbeeld 25 liefheb bers, dan zijn de poppen aan het dansen, want temperament en tong riem plus het wonder lijke artikel waarmee de betreffende kooplui Haarlem komen „red den" doen hen hemel en aarde, en op aarde de marktmeester, vermur wen. Maar al 21 jaar autoritair doch tactisch marktgezag en een on uitputtelijke kennis van zijn pappenheimers heb ben van de heer Vrij een Salomo gemaakt en zijn loterijtje om kwart voor tien, wie welke kraam krijgt, is een voorbeeld voor de Staatsloterij. Want wat u niet weet, weten marktmeester Vrij =n zijn standwerkers wel namelijk dat niet elke toebedeelde plaats suc ces tot verkoop inhoudt. Wie een aardappelschil mesje aan de vrouw wil brengen, moet niet op de Botermarkt staan, maar tussen de lappenkramen op de Ged. Oude Gracht. De Botermarkt wordt beschouwd als een man- nenmarkt en aan man nen kan je oud roest kwijt, rommeltjes en ha ring, maar geen zinde lijke methode'om piepers te jassen. Is een markt, zo heb ik de marktmeester in een rustig ogenblik ge vraagd, nu een plaats waar men per se minde re kwaliteit koopt? Stel lig niet, zei hij. Vóór de oorlog, in de crisisjaren, was de markt wellicht een concentratie van koopwaar voor de man met de kleine beurs. Maar met de verschui ving van de welstand heeft de markt een an dere functie gekregen. Vaste kooplui die elke week weerkeren zouden niet graag hun klanten verspelen. En vandaag de dag ziet men „dames" en „heren" op de markt, die profiteren van rede lijke prijzen, omdat de kramer nu eenmaal an dere lasten heeft dan de winkelier en een tikje ander bloed. Is de markt dan een concurrent van de winkelstand? Inte gendeel, het marktvolk blijkt ook een goede klant van de winkelier en wanneer er zoals een paar maal ter spra ke is geweest plannen zijn om de markt te ver plaatsen. zijn het juist de middenstanders zelf die het heftigst protes teren. Maar ja, bij de standwerker koopt men natuurlijk in de eerste plaats het praatje en dan pas „het artikel" en daarop is zelden ver haal te bekomen. Dat weet het publiek ook wel. Marktmeester Vrij is een man van vele be slommeringen: admini strateur, arbiter, distri- buant (van kramen), collectant (van kraam geld) en gedurende de markturen hoogste auto riteit. In zijn vrije tijd een heel gezellige prater, auteur van zijn met veel humor gekruide ontmoe tingen met allerlei soor ten standwerkers en door de jaren heen een beetje een filosoof ge worden. En bekend en geacht bij heel kramend Nederland, dat hem een prentbriefkaartje stuurt op vakantie, zoals: „Aan de marktmeester van Haarlem. Geen appel en geen peer, maar nu aan het Gardameer Bart L. Joris orde op de volgende „Tagung" in septem ber van komend jaar in de Zwitserse stad Zürich. Dat heeft de Werkgemeenschap voor evangelische informatie in Europa besloten op de algemene jaarvergadering in Hilversum. Sten Ingemark uit Zweden, zei: We moeten de heer Verwoerd laten weten dat we zijn moderne nationaal-socialistische terreur in Zuid-Afrika afwijzen. Wat het Derde rijk deed in Europa, gebeurt nu daar. We moeten de blanke journalisten in de Unie ons standpunt doorgeven, oor deelde de heer Ingemark, bestuurslid van de werkgemeenschap. Hij scheen niet afke rig te staan van het opstellen van een resolutie in die richting. Zo ver kwam het echter niet. De jaar vergadering besloot, nadat van verschil lende zijden betoogd was dat volledige in formatie in de rassenproblematiek nood zakelijk is vooral de Nederlander prof. dr. A. J. Bronckhorst uit Brussel pleitte daarvoor de zaak aan te houden en voor volgend jaar op de agenda te plaat sen. In de discussie werd een zwijgen der kerk in dit opzicht vergeleken met de geringe aandacht, die men van die zijde rond de eeuwwisseling had voor de sociale vragen. Daardoor vervreemdden de arbei ders van de kerk; laat de kerk nu werk zaam zijn. Aangedrongen werd op bespre king van deze kwestie op de conferentie van Europese kerken in Nyborg (Dene marken) waarmee de protestantse journa listen zich nauw verbonden weten. De jaarvergadering was een hoogtepunt in het programma van de Nederlandse „Tagung" der werkgemeenschap. Het lustrum-toernooi van de Nederland se Volleybalbond dat dinsdag- en woens dagavond in het Krelagehuis plaatsvond, vormde een passend begin van een nieuw seizoen. Hoewel het tijdspelen de wed strijden duurden vijftien minuten en wer den gelijk begonnen en beëindigd op het luiden van een scheepsbel ruimte bood voor verrassende resultaten, hebben de topploegen, zoals IIVS en Die Raeckse (heren) en Die Raeckse en MHBS (dames), geen aanval op hun prestige geduld. HVS ondervond in zijn poule alleen con currentie van OVRA en Die Raeckse stuitte op verzet van Gios, dat volgende week in de eerste klasse zijn debuut zal maken. Doch beide ploegen bereikten uiteindelijk zonder kleerscheuren de finale-poule. Tot de eindstrijd kwam ook het Zandvoortse OSS, dat met een jeugdige, enthousiast spelende ploeg, liefst drie sterker te achten teams achter zich liet, namelijk HVS 2, HBC en CIOS. In de finale-poule speelde Die Raeckse te nerveus en te geforceerd" om het bewuste HVS te overklassen. In vijftien minuten liep HVS naar 238. Ook OSS vormde voor de HVS'ers geen bedreiging (3514), die dus met vlag en wimpel de eerste prijs be haalde. Die Raeckse werd tweede door een zege op OSS (19—10). Bij de dames leverde Velox een opval lende prestatie door overwinningen op De Blinkert. HBC 2 en Onze Gezellen. Met Die Raeckse en MHBS kwamen de Velox- meisjes in de eindstrijd. Nadat MHBS met 2713 Velox passeer de, kwamen de „witten" tegen Die Raeckse. dat met Hennie Witkamp weer uit Spanje teruggekeerd, over een sterke combinatie beschikt. Tot het wisselen van speelhelft hield MHBS de strijd in evenwicht (8—8). maar direct na- de hervatting sloeg Lidia Baay aan serve een kloof van 148, die niet meer door MHBS overbrugd kon wor den: 2416. De eerste prijs van Die Raeck se kwam hierna echter danig in gevaar toen Velox. door sterk serveren, de róód- witten na 714 minuut voor een 158 ach terstand plaatste, doch een goed herstel volgde tijdig zodat Die Raeckse met 2616 het A-toernooi op haar naam bracht. Stad en Streek A-afdeling, heren, poule A: HVS 36: OVRA 3—4; Die Raeckse 2 3—2 en PSCB 3—0. Poule B: Die Raeckse 36; Gios 34; Velox 32 en De Blinkert 30. Poule C: OSS 3—6; HVS 2 en HBC 3—3; CIOS 3—0. Eindstand: 1. HVS. 2. Die Paeckse en 3. OSS. B-afdeling, halve eindstrijden: OVRA 2 -WIK 11—29; PSVH—DSS 16—15. Eindstrijd: WIK—PSVH 11—22. Afdeling C, eindstrijd: PWN 2Energie 14—17. A-afdeling, dames, poule A: MHBS 36: Topscore 3—3; HBC 3—2 en OVRA 3—1. Poule B: Velox 3—6; De Blinkert, HBC 2 en OG 3—2. Poule C: Die Raeckse 36; Vesmia 34; HVS 32 en Eclecta 30. Eindstand: 1. Die Raekse, 2. MHBS en 3. Velox. B-afdeling, eindstrijden: GiosPWN 13—18; Gios—Gios 2 24—6; PWN—Gios 2 14—18. Eindstand: 1. Gios (door beter gemiddel de), 2. PWN en Gios 2. Afdeling C. eindstrijd: De Blinkert 3 Spaarnestad 2416. „Theorie en Praktijk", de vereniging van oud-leerlingen van de rijks middel bare tuinbouwschool in Lisse, heeft voor het komende winterseizoen een aantrek kelijk programma samengesteld. Op 12 oktober komt drs. C. D. van der Scheer in de „Nachtegaal" spreken over „De tuinbouw in het westen des lands, economisch bekeken". Ir. P. Schenk zal op 5 november in het Laboratorium voor Bloembollencultuur spreken over de gla- diolenziekten en de bestrijding daarvan. Een culturele avond volgt daarna op 14 november, wanneer de heer P. van Vliet zal spreken over Honkong. Op 30 novem ber zal ir. Th Quené van de Planologische dienst het woord voeren over „De Rand stad Holland". In het Laboratorium wordt op 16 december een studiedag gehouden: 's morgens spreekt de heer F. W. Hering over verkoopkundige onderwerpen en des middags spreekt mr. N. G. Santacroce van de Plantenziektenkundige Dienst uit de U.S.A. Op 20 januari is er weer een studie dag, waar zullen spreken de heren ir. H. J. Wezenberg van de rijks middelbare tuin bouwschool in Lisse over „Bemesting" en dr. M. F. Murser Bruyns over de natuur bescherming in de landbouw. Op 20 maart zal de heer Kemmers het woord voeren over de land- en tuinbouwvestiging. De slotavond is weer een culturele avond, waar dr. Van Egeraath komt vertellen. De programma's voor enkele avonden zullen nader worden vastgesteld. Hillegom De directeur van 's rijks belastingen in Utrecht, de heer A. Cadée, heeft woensdagmiddag het nieuwe belastingkan toor in Hillegom geopend, dat gevestigd is in de villa „Remina" tegenover de Sta tionsweg. Daarmee is een einde gekomen aan de huisvesting in het gebouw tegen over het politiebureau in de Hoofdstraat, dat te zijner tijd zal worden gesloopt om de verkeersituatie te verbeteren. Het nieuwe kantoor is nog niet hele maal gereed, maar wel zodanig dat het een kleine schare genodigden kon ontvan gen. Enkele kamers zijn tot één ruim lokaal samengevoegd, dat is ingericht met nieuw meubilair. De bezoekers heb ben een wachtkamer in de voormalige serre, waar zij via loketten over hun be- lastingmoeilijkheden kunnen spreken. De ontvanger van de belastingen, de heer P. Westerhof, zei in zijn welkomstwoord dat een schriftelijke gelukwens was binnen gekomen van B. en W. die wegens een dringende vergadering verhinderd waren. De directeur van 'srijks belastingen, de heer Cadée, sprak er zijn vreugde over uit dat dit nieuwe kantoor thans eindelijk kon worden betrokken. Een lange tijd van voorbereiding is hieraan voorafgegaan. De huisvesting is thans aanmerkelijk ver beterd, waarvan mede de belastingbeta lers zullen profiteren. Want de belastingdienst aldus de heer Cadée, werkt voor het algemeen welzijn, daarom moet zij vlot en soepel kunnen functioneren. Velen denken minder prettig over deze belastingen, maar als ze niet geheven zouden worden, zouden de kosten van de gemeentelijke huishouding ook niet kunnen worden bestreden. Tenslotte sprak de heer Cadée de wens uit dat het perso neel hier prettig zal werken. De ontvanger dankte voor de medewerking die de direc teur bij het betrekken van het nieuwe kantoor had verleend. Tenslotte sprak de heer D. Offerman namens het personeel woorden van dank tot de ontvanger voor diens activiteiten die de verhuizing mede mogelijk hebben gemaakt. Zandvoort JAARVERGADERING HOCKEYCLUB De Zandvoortse hockeyclub zal de jaar lijkse algemene ledenvergadering onder voorzitterschap van de heer J. A. B. van Pagee op vrijdag 30 september houden in De Rotonde. Er is een agenda van elf punten samengesteld. Het belangrijkste punt is het plan voor de jeugdleiders een scheidsrechterscursus te gaan geven. Het clublid de heer F. Goll, die tevens bonds- scheidsrechter is, is bereid deze cursus te geven. Advertentie Rijkskweekschool te Haarlemxzeao. .cmfwypcmb Haarlem. Aan de Rijkskweekschool te Haarlem zijn geslaagd voor het eindexamen derde leer- kring: de heren J. Burghout en G. de Haan, bei den te Haarlem: de dames M. Hindriks te IJmui- den en I. Hoekstra te Haarlem en de heren A. J. Kilian, J. Koks en J. Kooij, allen te Haarlem. Dc examens zijn geëindigd. Ondergetekende Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op k f 7.65 per kwartaal of 0.59 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Handtekening: Zy die zich met ingang van 1 oktober 1960 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 september 1960 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 9