Notaris Van Grotenhuis heeft in Hoofddorp met plezier gewerkt Lisse houdt volgende week najaarsfeesten alle ARTIFORT meubelen 9 NA 27 JAAR MET PENSIOEN Bevolkingsonderzoek op t.b.c. wordt afgesloten Cursussen in Lisse voor jeugdleiders Cursus van Rode Kruis Inwonertal stijgt in langzaam tempo Bejaardensociëteit start winteractiviteiten Medische verzorging tiidens het weekeinde Fa. H. GROOTEGOED ZATERDAG 24 SEPTEMBER 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „Het is hier nu erg rommelig. Normaal is dat natuurlijk niet zo. Maar ik ben de zaak aan het ordenen en zit lot over mijn oren in het werk". Een paar gemoedelijk uitgesproken zinnetjes van de Hoofd- dorpse notaris jhr. T. van Grotenhuis- van Onstein, die per 1 oktober wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van zijn ambt afscheid neemt. Na die tijd zal hij zich uiteraard nog bezig houden met de afhandeling van lonende zaken en het inwerken van zijn opvolger. Wie dat wordt, weet hij nog niet; dat maakt de zaak er niet gemakkelijker op. „Zo gaat dat in Den Haag; ze weten allang wanneer je vertrekt, maar het be noemen van een opvolger kan niet vlug ger". Het klinkt goedmoedig spottend. Notaris Van Grotenhuis heeft 27 jaar in Haarlemmermeer gewerkt. „En met ple zier". Blijkbaar bestond dat gevoel ook bij de mensen met wie hij geregeld in contact kwam. Want er heeft zich een comité gevormd dat de notaris een af scheid voorbereidt. Volgende week vrijdag middag om vier uur wordt hiertoe een bij eenkomst in het bejaardenhuis „De Meer- stede" gehouden, van welk centrum de heer Van Grotenhuis voorzitter is. Daar zal de scheidende notaris een afscheids geschenk worden aangeboden. Jhr. Van Grotenhuis van Onstein werd in 1890 in Buitenzorg op Java geboren. Hij was een paar jaar oud, toen zijn ouders naar Nederland vertrokken, waar zijn va der ondermeer burgemeester van Óoster- hout is geweest. De notaris kreeg zijn vor ming op twee Jezuïetencolleges, zoals het Canisiuscollege in Nijmegen. Na zijn eind examen gymnasium besloot hij notaris te worden. Hij werkte op notariskantoren in Amsterdam en Den Haag en werd in 1917 kandidaat. Op 15 december 1933 kwam eindelijk zijn benoeming af tot notaris in Nieuw Vennep. Anderhalf jaar later ves tigde hij zich in het centraler gelegen Hoofddorp, aan de Hoofdweg. Dat werken in Haarlemmermeer was voor de notaris daarom zo plezierig om dat hij velerlei zaken te behandelen kreeg. „Van een specialisatie is hier geen spra ke". En als reden komt daar dan nog bij; ..Het is hier een welvarende streek, dat is voor een notaris altijd aantrekkelijk". Die verhuizing van Den Haag naar Haar lemmermeer heeft hij nooit een bezwaar gevonden. „Dat's voor mij geen probleem geweest, ik pas me gemakkelijk aan en heb aan het boerenland helemaal geen he kel". En verder: „Natuurlijk moet je het vertrouwen van iedereen hehben. .Te bent de raadsman en de biechtvader van net publiek". Door vele zaken als grondtransacties enz. is de notaris uiteraard met vele mensen vertrouwd geraakt. In die 27 jaren heeft de heer Van Gro tenhuis niet als vastgeklonken op zijn bu reaustoel gezeten. Want zijn notariaat heeft een paar intermezzi gekregen. Militaire dienst De notars was namelijk reserve-offi cier. Als majoor commandeerde hij tij dens de mobilisatie en de oorlogsdagen van '39-'40 het tweede bataljon grenadiers, dat het vliegveld Ypenburg op de Duitsers heeft teruggenomen. Tijdens de capitula tie was zijn bataljon nog in hevig gevecht met de Duitsers. In de tweede wereldoor log was hij hoofd van de illegaliteit in Haarlemmermeer; vooral tegen het ein de van de oorlog moest hij zich een paar keer schuil houden, omdat de bezetters een oogje op hem hadden. In 1945-'46 heeft jhr. Van Grotenhuis nog als overste gediend. Hij maakte deel uit van de commissie Koot, die officieren op hun bekwaamheden en houding moest Haarlem tn er meer In Haarlemmermeer zal een na-onder zoek worden gehouden op tuberculose. Dit na-onderzoek, dat het sluitstuk zal zijn van de actie waarmee eind februati werd be gonnen, is bedoeld voor degenen, die bij het eerste onderzoek niet zijn verschenen. Aan deze personen zal alsnog de gele genheid worden geboden aan dit na-onder zoek deel te nemen. De doorlichting is op de volgende plaatsen: NIEUW VENNEP: op maandag 26 sep tember van half drie tot acht uur in de Vicon-cantine. Hoofdweg 1278. HOOFDDORP: op dinsdag 27 september van half drie tot acht uur in de Nieuwe Consistoriekamer van de Gereformeerde kerk, Marktplein. BADHOEVEDORP: op woensdag 28 september van half drie tot acht uur in de voormalige kleuterschool, Roerdomp straat 10. ZWANENBURG: op donderdag 29 sep tember van half drie tot acht uur in de hulpsecretarie, Wilhelminalaan 23. De kosten van het onderzoek bedragen f 1.25 per persoon. Mocht de draagkracht niet toe laten dit bedrag te betalen dan kan met een lagere bijdrage worden vol staan of behoeft geen vergoeding te wor den gegeven. H ill e gom BENOEMING OUDERLING In de wijkgemeente noord der Ned. Herv. Gemeente in Hillegom is benoemd tot ouderling de heer J. M. Mol, Graaf Jan laan 61. BURGER LI JKEt STAND HILLEGOM GEBOREN: Elisabeth Wilhelmina Maria, d. v. C. C. M. Verbeek en T. M. Kuipers. ONDERTROUWD: J. Buurman en M. H. Ruigrok. GETROUWD: J. J. van der Leeden en A. J. Ket; P. Fruman en A. Methorst; jhr. H. van Heurn en S. E. F. van Linden van den Heuvell: H. T. Hoogeveen en F. M. J. van Beelen; R. M. Stokman en M. A. Roe- lofs; C. Koster en M. E. Bijlo; H. van der Meijden en G. Chandron. OVERLEDEN: C. Schrama, man, oud 80 jaar; W. Hageman, vrouw, echtgen. van C. J. van der Beek, oud 76 jaar. gUgg:;: fig '::;ig 1 |g| «V Uk-- ÉJÉ beoordelen. Geruime tijd verbleef hij in Engeland, waar hij zich bezighield met de selectie van militairen voor kaderfuncties. „Met duizenden officieren voerden we ge sprekken om te beoordelen welk vlees we in de kuip hadden, ook doorkruiste ik heel Engeland om van kamp tot kamp militai ren te beoordelen." In 1946 kon de notaris zijn militaire uni form weer uittrekken, nadat hij eerst van de Koningin in Den Bosch de bronzen leeuw had ontvangen uit erkentelijkheid voor de door hem als officier bewezen diensten. Later richtte hij de Bond van Nederlandse Oud-Strijders op, waarvan hij de eerste voorzitter was en thans nog bestuurslid is. Voor andere functies bood de drukke praktijk weinig tijd. Het bejaardencen trum „De Meerstede" heeft echter steeds van zijn medewerking geprofiteerd, daar hij voorzitter van het stichtingsbestuur is. Op welke nuttige wijze de scheidende notaris zijn vrije tijd in de nabije toe komst zal gaan besteden staat nog niet duidelijk vast. Maar hij voorziet nu al vol doende om handen te hebben. Voor jagen zal wel niet zo veel tijd meer worden in geruimd, want dat gaat hem na een knie blessure niet zo gemakkelijk meer af. Zo gauw dit gelegen komt en het weer hier er aanleiding toe geeft vertrekt de heer Van Grotenhuis naar het zuiden om van de zon te gaan genieten. „Daarna ga ik eens piekeren wat ik nog allemaal kan doen." Advertentie kunt u zien in onze toonzalen weteringschans 253, amsterdam geopend van maandag t/m vrijdag van 9 tot 5 uur; op zaterdag tot 12 uur. Vraag uw woninginrichter een introduktle. Wagemans van Tuinen nv fabrikante van Artifort meubelen en Epeda matrassen BURGERLIJKE STAND VAN HAARLEMMERMEER GEBOREN: Pieter Gerrit, z. van G. Ent hoven en N. E. van Woerden; Ingrid, d. van N. Bloemendaal en L. Leeflang; Yvonne, d. van R. Schregardus en C. Pols; Cornelia Margriet, d. van J. Cardol en B. C. Lang- hout; René Gerard Johan, z. van J. W. Dethmers en G. R. Zijlstra; Irma, d. van M. Vermaning en G. van Hes; Yolanda, d. van G. van der Zee en W. N. Arkema; In grid, d. van H. Wind en G. Hijstek; Ri chard Alberto, z. van T. van Zoolingen en .J. Bonke; Theodorus Jacobus Maria, z. van T. F. J. Bookelmann en M. T. van Gent; Theodorus Abraham Johannes, z. van H. J. Pouw en E. J. H. Harmsen; Otto, z. van H. A. Glas en G. Schoen; Martin Frank, z. van J. W. Hansmann en H. M. J. Rijks; Anthonius Johannes, z. van H. Mesman en H. E. Otten; Loekie, d. van H. Sneeuw en A. Griekspoor; Christina, d. van J. van der Lelij en W. Borsje; Petrus Comelis, z. van F. H. C. Beerendonk en M. J. Roose- malen; Cinthia Johanna Maria, d. van P. N. Pijlman en N. L. de Bruin; Joost Ariaan, z. van J. Gijzenberg en A. de With; Jan Pieter. z. van J. Tromp en P. Dekker; Sel- ma Alice, d. van W. van Genderen en P. Duijs; Geertruida, d. van A. Fischer en A. A. Splinter; Sandra Christine Leslie, d. van P. G. Lock en E. C. Bos; Maria An na Geertruida, d. van M. Bakker en J. M. Kops. ONDERTROUWD: C. J. de Leeuw en W. S. Wilderom; J. Monster en J. Achterhes; F. van den Bogaard en G. de Jong: D. G. van Thiel en J. van der Zee; W. A. G .Wes- seling en A. M. Kenter. GETROUWD: P. Tuik en T. J. Zegstroo; .T. A. Vaal en J. G. H. van Katwijk; G. A. M. Brockhoff en M. A. G. Jongeneelen; G. J. Hagen en E. F. de Ruiter; M. A. Boo gaard en T. B. Jager; J. Elias en C. G. C. Zomer; W. A. C. Bol en B. I. B. Mors; A. Groenendijk en R. Westmaas; W. C. Eike lenboom en G. F. Vögler. OVERLEDEN: A. J. Bouwinkelman, 53 j., ongehuwd; H. M. Griekspoor, echtgenote van J. J. Oppelaar, 61 j.; R. Kuipers, we duwnaar van B. de Boer, 78 j. BURGERLIJKE STAND BENNEBROEK ONDERTROUWD: A. Groen en S. Mel- lema. De maand september is in de gehele bloembollenstreek de maand van de na jaarsfeesten. De drukke seizoenwerkzaam heden zijn grotendeels achter de rug en een ieder is weer in de gelegenheid een avond er tussenuit te trekken. Op 27 - 8 en 29 september zullen deze feesten de laatste van de streek in Lisse worden gehouden. Dinsdagavond om 7 uur wordt het Luna park geopend; 33 exploitanten hebben op het gezellige kermisterrein achter hotel „De Witte Zwaan" hun tenten, kramen of inrichtingen opgebouwd. Een keur van vermaakinrichtingen is dit. jaar weer aan getrokken. Ook het vorig jaar zeer in dc smaak geval len theater Akkerman-Boltini is weer van de partij. Diezelfde avond zal de muziekvereniging „Canite Tuba" een rondgang door het dorp maken. Woensdagmiddag zal in het gemeentelijk sportpark voor de leei'lingen van de zes de klas der lagere scholen enige spelen worden georganiseerd. Traditiegetrouw zul len voor de jongens wederom sulky- en autoraces georganiseerd worden, terwijl voor de meisjes enige nieuwe spelen wor den uitgedacht. Een groot aantal mooie en tevens nuttige prijzen is voor de win naars en winnaressen van deze spelen reeds aangekocht. Donderdag de laatste dag van de feesten zal des middags om half twee op de Van Lyndenweg de tradionele kortebaandrave- rij worden gehouden. Een twintigtal paar den is voor deze draverij reeds ingeschre ven, waaronder de allerbeste kortebaan- dravers. Ieder jaar is het weer even moei lijk uit de deelnemende paarden de win naar te kiezen, zeker dit jaar, daar van dn tien kortebaandraverijen nog geen enkel oaard twee keer winnaar is geworden. De totalisator welke wederom aan beide zijden van de baan met ieder 4 kassa's deze voor Bij voldoende deelneming zullen winter in Lisse enkele cursussen jeugdleiders (sters) worden gegeven. De bedoeling hiervan is de jeugdleiders meer geschikt voor hun taak te maken. Om hiertoe te komen werd vrijdagavond in „De Witte Zwaan" een gecombineerde vergadering gehouden van het protestant se comité activering jeugdwerk en de in terparochiële r.k. jeugdraad, welke bij eenkomst onder leiding stond van de heer E. van Houten, voorzitter van het Comité activering Jeugdwerk. Deze wees er in zijn openingswoord op dat vele jeugdlei ders cireigen te verstarren. Het is nodig steeds weer nieuwe ideeën op te doen, op dat het werk in de vereniging voor de jongeren aantrekkelijk blijft. Mejuffrouw De Leeuw vertoonde een honderdtal kleurendia's, die lieten zien wat met handenarbeid voor de jeugd is te bereiken. Aan de te houden cursussen, die in Lisse worden gegeven, kunnen alle jeugdleiders zonder kosten deelnemen. Voor de cursus creatief spel met kinderen van vijf tot twaalf jaar, alsmede voor de cursus ma rionettenspel bestond veel belangstelling. De eerstgenoemde cursus begint half oktober met zeven avonden, daarna wordt aandacht aan het marionettenspel be steed. Ook waren er veel liefhebbers voor de cursus eenvoudige handenarbeid in het speeltuinwerk. Enige dames voelden veel voor een in Leiden te houden cursus han denarbeid, welke veertig lesavonden om vat. staat opgesteld gaat reeds om één uur open. Het parkeerterrein van „Keukenhof" aan de Stationsweg is wederom voor de bezoe kers opengesteld. De ingang van de baan is zowel aan de Stationsweg als aan de Spekkelaan. Ook dit jaar zal aan de pikeur van het winnende paard een zilveren tulp worden uitgereikt. Tweemaal achtereen is deze tulp gewonnen door de pikeur J. Wagenaar jr. die dit jaar echter niet aanwezig zal zijn. Tot besluit zal des avonds om elf uur een groot vuurwerk worden afgestoken en wel op het lunaparkterrein. Advertentie kenteken van de superieure en constante kwaliteit van BURGERLIJKE STAND VAN LISSE GEBOREN: Robertus C„ z. van G. H. Bel en P. A. v. d. Klaauw. ONDERTROUWD: C. Warmerdam en J. M. Warmerdam; Th. W. Hörters en Th. J. Veltman; H. v. Gerven en M. M. Kei'kvliet. GETROUWD: G. J. M. Wesseling en P. M. M. v. d. Voorn; A. M .C. den Elzen en M. J. Hoogervorst; H. J. van Dam en A. M. Onderwater; B. J. Reemeijer en C. Kardol. OVERLEDEN: G. P. Randsdorp en J. T. Brink. Zandvoort Evenals andere jaren zal het Zandvoort- se Rode Kruis ook deze winter een E.H.B. O.-cursus organiseren in hotel Keur aan de Zeestraat. Deze cursus zal beginnen op donderdag 6 oktober en vei-volgens elke donderdag om de veertien dagen worden gehouden. Dokter P. Flieringa zal de cur sus leiden. Men kan er zich voor aanmel den (bij voorkeur schriftelijk) bij de he ren A. Loos J. P. Heyeplantsoen 4 en H. de Jong, Oranjestraat 14. De vijftienduizendste inwoner van Zand voort, naar wie reeds geruime tijd wordt uitgezien, zal nog wel enige tijd op zich laten wachten. Op 1 augustus bedroeg het aantal inwo ners 14.285 personen, waarvan 6.748 man nen en 7.537 vrouwen. Gedurende deze maand vestigden zich in Zandvoort 33 mannen en 36 vrouwen en werden er 11 jongens en 10 meisjes geboren. Wegens vertrek werden afgevoerd 29 mannen en 32 vrouwen en wegens overlijden 3 man nen en 3 vrouwen, zodat op 31 augustus 't bevolkingscijfer 14.308 personen bedroeg van wie 6.760 mannen en 7.548 vrouwen. Het inwonertal was dus slechts met 23 gestegen. Op 1 januari bedroeg het aantal inwoners 14.266 en per 31 augustus 14.308, zodat het aantal inwoners in acht maan den slechts met 42 personen is gestegen. De Zandvoortse bejaardensociëteit „Voor Anker" zal op maandag 3 oktober het winterseizoen weer beginnen met een gezellige middag van drie tot vijf uur in restaurant „Zomcrlust" aan de Koster straat. Dergelijke gezellige middagen zul len de komende wintermaanden voor elke maandag-, woensdag- en vrijdagmiddag worden georganiseerd. BURGERLIJKE STAND VAN ZANDVOORT GEBOREN: Yolanda Rinkje. d. van J. P. Groeneveld en J. A. Volgers; Andries, z. van J. Filmer, en N. .Meester. GEBOREN buiten de gemeente: Willem ■Jacobus Christ.iaan, z. van W Koper en C J. M. van Lierop: Joyce Monique, d. van H. K. van 't Hof en T. J Quasters; Ma- riette Petronella, d. van D Forma en N. M. Rot. ONDERTROUWD: Fr. Doorson en D. R A. Webeling; G. J. Pol en G. H. Koper: Th. H. Hubert en A. F. J Draijer: W. van der Kuiil en M. Th. Hoogstraten: G. Spruit en G. M. Koster. GETROUWD: .Tac. W de Dood en Chr Cath. Wiinschenk. OVERLEDEN: P K. Goldhorn. 87 i„ geh. gew met W H Gieseler: P. Bol, 69 j„ geh. met K. Keur. OVERLEDEN buiten do gemeente: H. B Smit, 59 j.. geh. met J. W Gosen. HAARLEM-CENTRUM Ncd. Herv. Kerk. - Grote Kerk, Grote Markt. 9.45 uur: cis. Joh. Bronsgeest. 19 uur: ds. N. van Egmond, dankdienst kerkbouwactie. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10 uur: ds. W. M. van Aspe- rcn. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag van 16—17 uur bidstond in de Gorfkamer. Zondag 10.30 uur: ds. R. Bijl. Oosterkcrk, Zomerkade. 10 uur: ds. A. J. van Rhijn. Bakenesserkcrk, Vrouwestraat 9.30 uur: kinderkerk. 10.30 uur: jeugddienst, ds. D. ter Steege. 16.30 Padvinders- dienst o.l.v. ds. D. ter Steeg?:. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30 uur: kinderkerk, de hr. C. Wiinberger. 10.45 uur: ds. .1. A. de Klerk. H. Av. Aula Chr. Lyceum, Emmakade. ingang Van Mcr- lenstraat. 10.45 uur: ds. C. de Ru, van Zandvoort. Jacobskerk (Vrij-/.. Herv.), Jacobstraat. 10.30 uur: ds. J. Heidinga. Diaeonesscnhuis, Hazepaterslaan 24. 9.30 uur: ds. J. van der Wiel. Jeugdkapel: Noord. Molenaerstraat. 10.30 uur: de hr. R. Spaans. Oost.. Zomerkade. 10 uur: de hr. W C. dc Groot. West, Leidsestr. 10 uur: de hr. A. M. P. Höchner. Centrum, Oude Groenmarkt. 10 uur: de hr. J. de Vink. Eglise Wallone, Begijnhof 30. 10 h 30: Service preside par le Pasteur J. F. Baudraz. Church of England, Kinderhuissingel 76. Eve ning Service 3 p. m. Alle dag Kerk. Dinsdag 15 uur, in de Broeder- kerk, Parklaan 32: rondetafel, de hr. J. Faber. Christian Science. First Church of Christ, Scien tist.. Jansstraat 74, 10 uur: Ned. taal. 11.15 Engelse taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 20 uur: avondbijeenkomst. Filadelfia Gemeente, Parklaan 21. Zondagmid dag 14 uur: dienst. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstraat 3. 15 uur: dienst, H. Av. Dinsdag 19.30 uur: bijbel lezing en bidstond, de hr. G. W. Scholtz. Ned. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag, Nassaupl. 8. Zondag 10 en 17 uur: de hr. M. de Vos. Zuiderkaped, Zuiderstraat 15. Zondag 10 uur: de hr. Joh. Oostveen. van Driebergen. 20 uur: jeugdsamenkomst Dinsdag 20 uur: bidstond. Donderdag 20 uur: ds. A. van Gent. van Kampen Rooms Kath. Kerk. - Kathedraal, Leidsevaart C.3C. 7.30, 9 uur: Hoogmis, 11 en 12 uur. Sint An- tonius, Nieuwe Groenmarkt. 6.30. 7.30 uur: kin dermis. 8.30 uur: Hoogmis, 10. 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat. 6.45, 8. 9.15 uur Hoogmis, 11 en 18 uur (Avondmis). O. I,. Vr. Rozenkrans, Spaarne. 6, 7.30, 9, 10.30 uur Hoogmis en 12 uur. Sint Jan, Amsterdamstraat 6.15, 7. 8.15, 9.30 Hoog mis, 11 en 12.15 uur. II. Hart, Klcverpark. 6.30, 7.45, 9, 10.30 Hoogmis en 12 uur. Evang. Broedergemeente. Parklaan 24. 10.30 u.: ds. J. Mittemeyer. van Zeist. Evang Luth. Kerk, Witte Herenstraat. 10.30 u.: ds. G. Kroes. Foyer Miner va-theater, 10 30 uur: ds. D. Solingcr. Woensdag 20 uur jaarvergadering Vrijz. Luth. Kring, Rustoord. Westerhoutpark. Vrije Evang. Gemeente, Lange Herenstraat 6. 10 uur: de hr. F. Nijkamp. 18.30 uur: de hr. H. Raven. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 17 uur: godsdienstoefening. Remonstrantse Kerk, Oranjekade 1. 10.30 uur: ds.J. W. Wery. Maandag 20.15 u.: gemeente-avond. Ver. Iloopsgez. Gemeente. 11 uur in de Bavo, ingang Oude Groenmarkt 3, ds. J. P. Jacobszoon. Wiikgebouw Zomerkade 161. 19.30 uur: ds. C. P. Hoekema. Geref Kerk. - Willielminakerk, Ged. Oude Gracht 61. 10 uur: ds. C. Goeman. 17 uur: ds. L. Hoorweg. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10 uur: ds. G. Toornvliet, van Bloemendaal. 17 uur: ds. C. Goeman. Lyceum Aula, ingang Van Mcrlenstraat. 9 uur: ds. L. Hoorweg. 17 uur: drs. C P. T. Rijper, van Amsterdam-Oost. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 17 uur: ds. J. P. Geels. Geref. Gemeente. Ridderstraat 29. Zaterdag 19.30 uur: de hr. Huisman. Zondag 10 uur: lees dienst 19.30 uur: dc hr. Strijker. Geref. Gemeenten in Ned., Nassauplein 8. 10.15 en 16.45 uur: dienst. Oud Geref. Gem. in Ned., Parklaan 21. 10 en 16.30 uur: leesdienst. Oud Knth. Kerk. Kinderhuissingel 76. 10 uur: Hoogmis. Woensdag 19 30 uur: H. Mis. O R G. Centrum. Westerhoutpark IA: 10.30 uur: ds A. R. de Jong. Pinkstergemeente. Immanuëlkanel, Nw. Kruis straat 14. 10 uur- de hr. J. v. d. Berg, van Was senaar. 10 uur: Zondagsschool. 18.45 uur: Open- luchtsamenk ad. Krocht. 19.30 ieugd-onwekk.- samenk. Woensdag ?0 uur: jeugddienst. Donder dag 20 uur: bidstond. Pinkst ergeloofsgem een schap, Wolstraat 7. 10 u.: de hr. E. Schuurman, H. Av. 17.uur: de hr. E. Schuurman. Hersteld Apostolische Zendingskerk, Wilhelmi- nastraat 21. 10 en 17 uur: kerkdienst. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9- Zonda? 10 15 cn 20 uur dienst. Donderdag 20 uur De Christenemeenschap. Wilhelminastraat 60. 10 uur: mensenwiidingsdienst. Donderdag 8.30 uur: mensen wijd ingsriienst. Chr. Getneenschapshnnd. Dinsdagavond 19.45 u.: ton huize van de hr Draaver. Koudenhorn 46 rd. Zevende-nags Bapt'ston Gemeente. Parklaan 21. Zaterdag 10 uur- prediking. Zevende Bags Adventisten. Jacobstraat 6 Za- 'erdagmorgen 10 uur: gemeensch. bijbelstudie. 11 uur- prediking. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 17.30 uur: samenkomsten. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30 uurzondag school. 17 uur: kerkdienst Vergadering van Gelovigen, Oranjestraat 9. 10 uur- samenkomst, hroodbreken. Stadsevangelisatie „Pro Deo". Breedstraat 19 19 uur: de hr. G. de Wild. van Hilversum. Vrij dag 20 uur: hiihelhesnreking. t,es-er des Heils, Schagchelstraat 26. Ingebruik neming van vernieuwde zaal. Leider: lt.-kol. P. Deurloo. 10 uur: inzegening nieuwe soldaten 8 uur: ver lossi ness amen komst. Jehovah's Getuigen, Wolstraat 7. 1718 uur HAARLEM Artsen: Men raadplege, bij afwezigheid van de huisarts, uitsluitend telefonisch, firma Mathot, telefoon 11990. Tandartsen: H. Mous. Lakenkopers- st.raat 18. telefoon 12434. Dierenartsen: J. Hagedoorn, Heemsteed- se Dreef 11. tel. 35521. Heemstede. Apotheken (voor Haarlem, Heemstede en Bloemendaal): Noorder-apotheek, Jan Gijzenkade 181, tel. 52956; Apotheek Remmers, Kruisstraat 6, tel. 10354; Apo theek Loomei.ier en Zoon, Zijlweg no. 34. tel. 12495: Heemsteedse Apotheek. Bin nenweg 98. tel. 38197, te Heemstede. HEEMSTEDE Artsen A. G. Degenaar, Pieter de Hoogh- straat 11. telefoon 35008 en J. G. M. van Walsem. Bronsteeweg 32, tel. 38377. Wijkverpleegster: zuster G. F. Verduyn Meer en Boschlaan 23. telefoon 39509 Tevens in de week van zaterdag 24 seo- tember tot en met vrijdag 30 september, des avonds van zes tot elf uur. Apotheken: Zie onder Haarlem. BLOEMENDAAL Artsen: H. D. G. A. Immink, Bloemen- daalseweg 126, Bloemendaal, tel. 57753. Overveen: C. R. Post, Gilles .Ichoolmaes- terlaan 2, Haarlem (post Overveen). tel. 42630. Aerdenhout: J. Tjakkes, Nic Beetslaan 6, Aerdenhout, tel. 42884. Wijkverpleegsters: zuster J. Th. Odinot Rustenburgherweg 16, Bloemendaal, te1 52129. en zuster L. A. Molenaar. Camp- huysenlaan 18. Heemstede, tel. 40038. Advertentie KERKPLEIN 14 - 15 - BLOEMENDAAL SHOWROOM BLOEMENDAALSEWEG 18 - TELEFOON 52502 Apotheken: Santpoortse Apotheek. BIop- mendaalsestraatweg 145, Santnoort-Zuid tel. 025608249. Zie verder onder- Haarlem. SANTPOORT Artsen: M M. C. Trooster. W Daniëls- laan 14. Santpoort-Station, tel. 8410 Apotheken: Santnoortse Anofheek. B^oe meridqqlsectrqatWeg 145. Santpoort-Zuid telefoon 8249. ZANDVOORT Artsen: P. Vijlbrief. Hogeweg 43. telefoon no. 3355. Wijkverpleegsters: zuster Stiphout Gasthnishofie 27. telefoon 3791. Verloskundige: q Bokma. Tolwe2 no. 6. telefoon 2816. Dierenarts: J Hagedoorn. Heemsteedse Dreef 11. Heemstede, tel. K2500—35521 Anotheken: Van zaterdag 74 lot en me4 vrijdag 30 sentember na 6.30 u. 's avonds avond-, nacht- en zondagsdienst: De Zandvoortse apotheek. J. J L. A. Wijnne. Haltestraat 8. telefoon 2339 Echter uit sluitend voor recenten en snoedgevallen De diensten wisselen 's zaterdagsavonds om 6.30 uur. RENNERROEK Artsen: F. de Graaf. Rijksstraatweg 53 telefoon 02"02 6300. LISSE H. A. Holl. Veldhorststraat 50. tel. 3155 HAARLEMMERMEER Hoofddorp: dr. B. v. d Weetering. Hoofd weg 627, telefoon 6364. Nieuw-Vennep/Riisenhout: dr. G. Nug- teren, telefoon 220. Badhncvedorp/Sloten: dr. Nijzink, tel. no. 2664. HALFWEG Artsen: D. A. Rijnders, Amsterdamse straatweg 60, tel. 4593. Halfweg. HILLEGOM Artsen: J. ,T. Versuys, Hoofdstraat 142. telefoon 5121. Apotheek: G. H. Bal, Hoofdstraat 78. Aansl. Med Verzorging en- HAARLEMMERMEER Hoofddorp: B. v. d. Weetering, Hoofd weg 627. tel. 6364. Nieuw-Ven nep: dokter Nugteren, tel. 220 Zwanenburg: D. A. Rijnders, Amster damsestraatweg 60. Halfweg, tel. 4593. Badhoevedorp: dokter Nijzink, tel. 2664. Donderdag 19.3021.30 uur. Kamerling Onnes- straat 83. Zondag 16.30—17.30 uur. Vrijdag 19.30— 21.30 uur. HAARLEM-NOORD Ncd. Herv. Kerk. - Julianakerk, Kloosterstraat. 10 uur: dr. H. van der Loos. Immanuëlkerk, Van Egmondstraat. 10 uur: ds. G. Koch. 19 uur: dr H van der Loos, Opendeurdienst. Oppasdienst leeftijd 3—7 jaar). 10 uur beide kerken dienst. Zondagsschool, 12 uur: Marnixschool, Herv. Ka pel Eenhoornstraat en kleuterschool Colenso- straat. Sionskerk, Eksterstraat. 10 uur: ds. G. H. v. d. Woord. 19 uur: ds. J. Kroon. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30 uur: ds. J. H. Marwitz, van Bussum. Geref. Kerk. - Koningkerk, Kloppersingel. 9.30 uur: ds. O. Jager. 17 uur: ds. H. W. Wierda. Goede Herderkerk, Spaarnrijkstraat. 9.30 uur: ds. J. A. van Arkel. 17 uur: ds. O. Jager. Verlosser- kerk, Gen. Spoorlaan 9.30 uur: ds. H. W. Wierda. 17 uur: ds. J. A. van Arkel. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 uur: ds. J. C. Maris. 17 uur: ds. J. J. Rebel. Rooms Kath. Kerk. - II.II. Elisabeth en Barhara, Paul Krugerstraat. 6.30, 7.45, 9 uur: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. II. Liduina, Rijksstraatweg. 6 30, 7.30, 9 uur: Hoogmis, 10.45 en 12 uur. O. L. Vr. van Zeven Smarten, Rijksstraatweg. 6.30, 7.30, 8.45 uur: Hoogmis, 10.15, 11.30 en 18 uur (Avond mis). H.H. Petrus cn Paulus, Tesselschadestraat. 7. 8.30, 10 uur: Hoogmis en 11.45 uur. Zuiderkapel afd. Noord. Samenkomsten in het gebouw van de speeltuin „Vondelkwartier", Ver- gierdeweg. Zaterdag 20 uur: oponl.samenk. Tes- sclschadeplein. Zondag 10 uur: de hr. Niemeyer, H. Av 19.30 uur: jeugdsamenk. Woensdag 20.15 uur: opwekkingssamenk. Zondagsschool 10 uur: Vergierdewcg. Dinsdag 20 uur: zusterkring, Maasstraat 8. Leger des Heils, Bandoengstraat. 10 uur: Heill- gingssamenk. 11.45 Zondagsschool. 19 uur: open- luchtbijeenk. Spaarnhovenstraat. 20 uiir: opwek kingssamenk. Dinsdag 14.15 uur vrouwenver eniging. Jehovah's Getuigen, Feestzaal Noord, Rijks- sl raat weg 433. Zondag 19—20 uur. Vrijdag 19.30— 2! .30 uur. Berkenstraat 10. Zondag 18.30—19.30 uur. Woensdag 19.30—21.30 uur. HEEMSTEDE Ned. Herv. Kera, Wilhelminaplein 10 uur: ds. G. Snijders, van Haarlem. Kapel Nieuw Vreden- hof: 10.30 uur: ds. Oskamp. Aula Chr. Lyceum. 10.45 uur: ds. C. de Ru, van Zandvoort. Kapel „Irene", Meer en Bosch. 10 uur: ds. Betke, Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30 uur: ds. E. Frater Smid. Vrije Gom., Amsterdam. Doopsgezinde Gemeente, „De Olijftak". 10.30 uur: prof. dr. mr. J. A. Oosterbaan Rooms Kath. Kerk. - H. Bavo. 6.30. 7.30. 8.30, 9.40 uur: Hoogmis, 11 en 12 uur. O.L. Vrouw Hemelvaart. 6.45, 7.45, 8.40 uur: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. Geref. kerk, Koediefslaan. 10 uur- dr. A. Don- dorp. 17 uur: ds. G. Rang. Pinksterkerk. Camp- laan. 10 u.: ds. G. Rang. 17.30 u.: dr. A. Dondorp. Geref. Kerk (vrijgemaakt), Herenweg 111. 9.30 en 17 uur: ds. Plooy. Jehovah's Getuigen. Crayenestersingel 7 en Ir. Lelylaan 63. Dinsdag 20 uur: bijbelstudie. AERDENHOUT Ncd. Herv. Kerk. Adventskerk. 10.30 uur: ds. J. E: Drost, H. Av. Zondagsschool. 10.30 uur: Aer- denhouts kinderdiensten v. kinderen van 5—12 j. Religieuze Kring. Eikenlaan 5. 1030 uur: ds. C. P. Hoekema. van Haarlem. Rooms Kath. Kerk. 7.30. 9 u.: Hoogmis en 11 u. BENNEBROEK Ned Herv. Kerk. 9 en 10.15 uur: ds. H. S. J. Kalf. 19 uur: ds. P. G. de Vey Mestdagh, van Rotterdam. Rooms Kath. Kerk. 6.45 en 8 uur H. Mis. 9 uur Processie. 11 uur H. Mis. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: dr. P. J. Richel, van Heemstede. BLOEMENDAAL Ned. Herv. Kerk. 0 uur: ds. J. H. Stelma. 10.30 uur: ds. W.Glashouwer, van Driebergen, Open deurdienst. Maranatha. 9 uur: jeugdkapel. Zon dagsschool. 10.30 uur: Jeugdhuis en Maranatha. Julianakwartier.'10.15 u.: Kon. Wilhelminaschool. Ned. Prot. Bond. Potgietersweg 4. 10.30 uur: prof. dr. M. A Beek. van Amsterdam. Rooms Kath. Kerk. - Allcrh. Dricëenheld 7.30, 9 uur: Hoogmis, 10.45 en 12 uur H. Sacrament. 7.30. 9. 10.30 uur: Hoogmis en 12 uur. Geref. Kerk, Vijverweg 14. 9.30 uur: ds. P. J. O. Bruyne. van Zaandam. 14 45 Kinderdienst. 15.30 en 1930 uur: ds. G. Toornvliet. Vrij Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30 uur: gez. H. Mis. Woensdag 20 uur: Vespers en Lof. Donder dag. St. Michiel en alle Engelen, 8 uur: gespr. EI Mis OVERVEEN Ned. Herv. Kerk. 10 uur: ds. B. van Gelder, van Heemstede Zondagsschool. 12 u.: wijkgeb.„Irene". Marine-Hospitaal 10 uur: dienst Rooms Kath. Kerk. 7 en 8 u.: Kindermis, 9 u.: Hoogmis, 10 30 en 11.30 uur. Geref. Kerk. 10 cn 17 uur: ds. D. Ringnalda. SANTPOORT Ned. Herv. Kerk. - Dorpskerk. 10 uur: ds. J. C. Remijn. Santpoort-Zuid. 10 uur: ds G. H van Willemswaard. Geref. Kerk. 9.30 en 17 uur: ds. M. W. J. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk. 10 uur: ds. J. J. Rebel. 16 uur: ds. J. C. Maris. SPAARNDAM Ned. Herv. Kerk, Oude Kerk. 10 uur: ds. J. Kroon 19 uur: dc hr. Otto Sterman. Rooms Kath. Kerk. 7.30 en 10 uur: Hoogmis. ZANDVOORT Ned. Herv. Kerk, Kerkplein. 10 uur: ds. R. H. OJdeman. 19 uur: jeugddienst in het Jeugdhuis, ds. W. Glashouwer, van Amsterdam. Jeugdkapel. 10.30 in het Jeugdhuis, de hr. J de Smalen. Geref. Kerk, Julianaweg. 10 en 17 uur: ds. A. de Ruiter. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15 10.30 uur: ds. S. M. A. Daalder. Doopsgez.. van Haarlem. Rooms Kath Kerk. II Agatha. Gr. Krocht. H.H. Missen om 7.30 en 11 uur. 9 uur: Hoogmis. 19 uur- Lof. In de week H.H. Missen om 7 en 7.45 uur. 19.30 uur: Lof. Ned. Chr. Gemeenschapshond Dinsdag 15 uur: samenk. in huize „Pniël". Zuiderstraat 3.. de hr. H. Veldkamp, van Den Haag. Jehovah's Getuigen, Gemeenschapshuis (ingang Willemstraat). Dinsdag 20 uur: bijbelstudie. LISSE Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30 uur: ds. W. H. Wal- vaart, van Sassenheim. 19 uur: vie. J. Mansvelt. Geref. Kerk. 10 en 17 uur' ds. K. Schouten. Chr. Geref. Kerk. 10 en 16.30 uur: de hr. H. Biesma D.H.z., theol. student Geref. Gemeente. 10 en 16.30 uur: ds. H. van Gilst. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 10 en 16.30 uur: ds. J J. Verleur. Oud Geref Gemeente. 9.30 en 15 u.: leesdienst Ned Prot. Bond. 10 uur: ds. A J. Snaaijer, van Heemstede. Rooms Kath Kerk. H. Agatha. 7. 8 30, 10.15 en 11.30 uur H. Missen. II. Maria. 7. 8 30, 10.30 en 11.30 uur H. Missen. H. Engel. 7, 8.45 en 10.45 uur H. Missen. HILLEGOM Ned. Herv. Kerk. 10 uur. ds. Hoekstra, van Noofdwljk aan Zee. 19 uur: ds. F. Brouwer. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: drs. A. H. Schippers. Ned. Prot. Bond. Geen dienst. Evangelisatie-samenkomst in het Nutsgebouw, v d. Endelaan 52. 15 uur: de hr. Simon Mik, van IJmuiden. Maranatha-hijeonkomst in het Nutsgebouw, v. d. Endelaan 52. Woensdag 20 uur: ds. Mietes van Amersfoort. Rooms Kath Kerk. - St. Martinns. 7. 8.30. 10 uur: Hoogmis en 11.30 uur. St. Joseph 7, 8.15, 10 uur- Hoogmis en 11.15 uur. Jehovah's Getuigen, Nutsgebouw v. d Endelaan. Zondag 14.30—15.30 uur. Dinsdag 20—22 uur. HOOFDDORP Ned. Herv. Kerk. 9 30 uur ds D C. v. Wijn gaarden 19 uur: ds. Snijder, van Haarlem (jeugd». Doopsgezinde Gemeente. 10.30 uur: ds. J W. Sipkema, van Aalsmeer. Geref. Gemeente. 10 en 15 uur: de hr. L. Huis man. van Zwijndrecht. Chr. Geref Gemeente. 10 en 19 uur: ds. G. Salomons. Geref. Kerk 9 30 en 17 uur' ds. M Ros. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 9.15 uur: dienst. 15 uur: ds. Plooy. Rooms Kath. Kerk. 7, 8.30 uur: Hoogmis, 10.30 en 11.30 uur. NIEUW-VENNEP Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30 uur: ds. H. Brons. 18.30 uur: ds. J. C. J. Bronsgeest. Rooms Kath. Kerk. 7. 8.30 u: Hoogmis en 10.30 u. Geref. Kerk. 9 30 en 15 uur: ds. C W. Thijs. Chr Geref. Kerk. 9.30 en 15 uur: ds L. Floor. Jehovah's Getuigen, Gele Vinkst.raat 61. Donder dag 20 uur: gemeensch. bijbelstudie. VIJFHUIZEN Ned. Herv. Kerk. 10 en 19 uur: ds. C. W. Op pelaar. Rooms Kath. Kerk. 7.30 afwisselende H. Mis en 10 uur: Hoogmis. Geref Kerk. 9.30 en 15 uur: dienst. HALFWEG Ned. Herv. Kerk. 10 uur: ds. J. Koov. van Am sterdam. 19 uur: dr. H. P. Swets, van Rijk. 11.30 kinderkerk en zondagsschool. Rooms Kath. Kerk. 6.30. 7.45. 9 uur: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: ds. A. Ferwerda, van \msterdfim. Geref. Kerk (vrijgemaakt), Kleuterschool Wil helminalaan. 10.15 uur: ds. L E. Oosterhof, van Beverwijk 16 uur: leesdienst.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 9