CETALAC A. J. van Engelen knoopte in Moskou goede relaties aan Staantribunes op Heemsteeds sportpark worden verbeterd Zes weken voor Velsenaar, die zakradiotoestel wegnam het hele jaar door sportief-bruin Verdwijnend standwerk Ellen Ort klasse apart tijdens de N.-Hollandse kampioenschappen Besprekingen gevoerd over uitvoer van bloembollen naar Rusland 'Mém tjSSsi SlftZvinj Vcdlo\*y<K M«|ÏAN'*0*TAN" i: TAN TAM TAXI 13000 Groep strandwachters treedt uit B.R.B. Opkomende pijn Sanapirin 4 ïtM Opticien WEB ER Receptie van tienjarige Brederodeschool in Santpoort Examens Samovar voor Lamers HAARLEMSE POLITIERECHTER van Ceta Bever Opwekkingssamenkomsten in de Zuiderkapel in Haarlem MARKT (III): Burgerlijke Stand van Haarlem Esperanto-cursus van V.U. volgens Cseh-methode DINSDAG 27 SEPTEMBER 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „Ons bezoek is zeker niet zinloos ge weest. Ik hoop dat het vruchten zal af werpen. Ik ben blij dat ik met de dele gatie meekon. Want ik heb een paar goede contacten kunnen leggen". Dit vertelde de heer A. J. van Engelen uit Hillegom, die als enige bloembollen exporteur deel heeft uitgemaakt van een handelsdelegatie naar Rusland. Twee weken is de delegatie in Rusland ge weest, onder meer in Moskou en Lenin grad. Zondagavond is deze delegatie in ons land teruggekeerd. Het gold hier een tegenbezoek, nadat in het voorjaar een Russische handelsdelegatie rondreis door ons land had gemaakt. een den. In de mooie, grote parken had deze exporteur onder meer begonia's en dahlia's zien bloeien. Behalve besprekingen waren er diverse recepties, bijvoorbeeld van de Russische kamer van koophandel. Steeds was een groot aantal medewerkers aanwezig om over handelsaangelegenheden van gedach ten te wisselen. Uiteraard bleef er nog vol doende tijd over voor het bijwonen van culturele evenementen. Zo heeft de heer Van Engelen enkele balletuitvoeringen ge zien, ook is hij naar de opera geweest. Verder woonde hij zelfs een voetbalwed strijd bij, die van Torpedo Moskou tegen Dynamo Kiev. „Er ligt hier nog een enorme markt braak. Daarom ben ik voor de toekomst hoopvol gestemd. Ik zal het vuurtje warm blijven houden. Zo gauw ik kans zie, ga ik naar het oosten bollen exporteren. Voorlopig stuur ik ze een monsterzen ding. Natuurlijk verwacht ik maar niet meteen ordei's, maar een verruiming van de handel zit wel in de lucht. Het gaat al leen erg langzaam." De heer Van Engelen zal dus de in in Rusland aangeknoopte relaties „warm houdenv. Hij denkt er zelfs over enkele nieuwe variëteiten te sturen, als bewijs voor de kwaliteit van de Nederlandse bloembollen. En zo gauw er kansen tot exporteren zijn, zal hij deze aangrijpen. De relaties zijn er, Rusland behoeft al leen nog de grenzen voor de bloembol len open te zetten Advertentie Uw ogen blikken door een bril Het effect kan hoopvol - vreugdevol maar ook spijtig zijn. Door een moderne bril ziet u de wereld rooskleu riger. U gaat lachend door het leven. heeft zo'n prettige bril voor u Gr. Houtstr. 166 b/d Houtbrug Ter gelegenheid van het tienjarig be staan van de Brederodeschool in Santpoort houdt de oudercommissie een officiële re ceptie in het speellokaal van de Brederode- kleut.erschool (ingang Vinkenbaan) op 1 oktober des middags om half drie. Na afloop van deze receptie zal om on geveer drie uur de opening plaats hebben van de herfsttentoonstelling en de fancy fair. Amsterdam. Vrije Univ. Geslaagd voor het kandidaatsexamen economie: W. van Muiswinkel, Velsen. Doctoraalexamen sociologie: A. van Dijk, Bloemendaal. Leiden. Geslaagd voor het doctoraalexamen geneeskunde (II): W. J. F. B. Boerrigter, Aerden- hout. De heer Van Engelen had vorig jaar als toerist een bezoek aan Rusland ge bracht. „Nu hoorde ik van die handels delegatie, maar er zouden geen bollen- vertegenwcordigers mee gaan. Ik voel de er wel voor en mede dank zij de Bond van Bloembollenhadelaren kon ik met een delegatie mee. Uiteraard geheel voor eigen rekening, niet als officiële vertegenwoor diger". De heer Van Engelen had zich over de resultaten van dit bezoek niet te veel voorgesteld, maar uiteindelijk is hij toch niet ontevreden teruggekomen. „We hebben daar heel prettig met een paar belangrijke ambtenaren gepraat. En ik heb ze gezegd, meer bloembollen in té Voeren. Maar ja, we kregen als "ant woord, dat er zo weinig geld "voor de in voer van bloembollen beschikbaar is. Bloembollen zijn nu eenmaal luxe en het meeste geld gaat naar de industrie en de woningbouw." Bijzonder enthousiast was de heer Van Engelen over de ontvangst in Moskou. De verwelkoming was allerhartelijkst en er bestond ruime gelegenheid met de ver antwoordelijke ambtenaren besprekingen te voeren. „Kijk, het ging er mij om de juiste mensen te pakken te krijgen. En dat is me gelukt. Voor de toekomst is dat van grote betekenis" vertelde deze bekende bloembollenexporteur. De heer Van Engelen heeft overigens in Rusland weinig bloembollen gezien. Op de vrije markt werden voor minuscule bolletjes fikse bedragen neergeteld. „Een gladiolenbol deed vijf roebel. Daar kan ik er haast tien voor sturen". Bloemen had de heer Van Engelen wel gezien, maar deze waren ook hoog in prijs. Voor één dah liabloem werd, in Nederlands geld, een gulden neergeteld, voor één roos twee gul- B. en W. van Heemstede hebben de ge meenteraad een krediet van 129.000,- ge vraagd voor het aanbrengen van verbe teringen aan de gebouwen op het ge meentelijk sportpark. Gerestaureerd die nen te worden de vier staantribunes en de kleed- en bergruimten onder deze tribunes Vernieuwd moeten worden kleed- en was ruimten onder de hoofdtribune, kleedbui zen op de bijvelden en een aantal urinoirs. B. en W. schrijven de gemeenteraad dat het bijna dertig jaar geleden is dat de staantribunes en de kleedgelegenheden op het sportpark in gebruik werden ge nomen. De toestand van de houten ge bouwen is thans zodanig dat afdoende re paratie niet meer mogelijk is. De schot ten en de loopvlakken van de staantribu nes zijn volledig vergaan. Dit is ook het geval met de vloeren van de kleedruim ten. Boven sluiten de deuren van deze kleedlokalen niet meer, lekt het dak op vele plaatsen en vertonen de wanden scheu- Advertentie IMP. OUD - HAARLEM Het biljarttoernooi om de Samovar gespeeld in café Spoorzicht in Haarlem is gewonnen door J. Lamers. De eindstand werd: J. Lamers J. Broerse J. Steffers A. de Kleine sr P. Dickmann J. Doves K. Meyer T. Haberer 2450 2450 150 99 16,33 14 2450 2231 167 .23 13,65 12 2450 2150 171 87 12.57 8 2450 1968 185 48 10.63 8 2450 2110 180 "7 11.72 G 2450 1505 150 152 10.03 4 2450 1829 205 78 8.92 2 2450 2089 236 53 8.85 2 Voor de politierechter te Haarlem stond maandagmorgen eén 26-jarige los arbeider uit Velsen terecht, die ervan verdacht werd in augustus van dit jaar in een ra diozaak te IJmuiden een zakradiotoestel te hebben gestolen. Op een moment, dat niemand in de winkel aanwezig was had hy een toestelletje „in een opwelling", zoals hij opmerkte opgenomen en in zijn zak gestoken. Verdachte was al eens eerder veroor deeld en ter beschikking gesteld aan de re gering. Maar zonder ooit in een inrichting te zijn geweest had men hem met groot verlof gezonden. Een maatregel die de po litierechter, mr. J. Petersen, nogal ver baasde. De officier van Justitie mr. G. J, F. Van der Valk Bouman eiste twee maan den gevangenisstraf met aftrek van voor arrest. De raadsman van verdachte mr. J. Jan- sonius jr. bepleitte strafvermindering om dat men zijn cliënt kennelijk niet goed in de gaten had gehouden. De politierechter veroordeelde hem tot zes weken gevange nisstraf met aftrek van voorarrest. Snoepgoed Een achttienjarige bankplaatwerker uit Beverwijk wist op een geraffineerde wijze aan snoepgoed te komen. Het metaalafval dat hij van zijn werkzaamheden als bank werker overhield bestond uit ronde me talen schijfjes, die wonderwel in de ver schillende automaten met snoepgoed ble ken te passen. De verklaring van de verdachte die zei dat hij de volgende ochtend de schade aan de eigenaar van de automaten had willen ver goeden vond geen gehoor bij de politie rechter. De officier van Justitie eiste vijf tig gulden boete subsidiair tien dagen en twee weken gevangenisstraf voorwaarde lijk. Mr. Petersen veroordeelde de jonge man tot vijftig gulden boete subsidiair vijftien dagen. Rollagers Een 23-jarige automonteur uit Dalfsen had bij een garage in Beverwijk, waar hij werkte, vier rollagei-s weggenomen. Voor de politierechter verklaarde hij dat de la gers buiten maar lagen te roesten. Hij was toen op de gedachte gekomen dat hij er zelf wel iets van kon maken. De lagers vertegenwoordigden een waar de van zeventig gulden. De officier van Justitie eiste een boete van zestig gulden subsidiair achttien dagen hechtenis. De politierechter veroordeelde de automonteur conform de eis. Advertentie Verf met gemak en... Onder auspiciën van De Stichting tot verkondiging van het Evangelie en ver spreiding van Christelijke lectuur zullen op drie achtereenvolgende Donderdagavon den bijzondere diensten worden gehouden in de Zuiderkapel aan de Zuiderstraat 15 te Haarlem, telken om 8 uur. Donderdag 29 september zal ds. A. van Gent, vrij evangelisch predikant te Kampen spreken over het onderwerp: „Christus oordeel over Zijn volk", waarbij de sopraan Hen- nie Godvliet uit Bussum enkele liederen zal zingen; 6 oktober spreekt de Heer J. Klein Haneveld, Evangelist te Bodegraven over: „Aan wie de wereldheerschappij", terwijl op 13 november heer D. Jan Bruijn uit Wassenaar zal spreken over: „Onze tijd in Bijbels licht: Uiterlijke'bloei Innerlijk verval!" ren en kieren. Van de zijde van de KNVB is bovendien aangedrongen op een ingrij pende verbetering van de kleed- en was gelegenheid ender de hoofdtribune op het RCH-complex. Een onderzoek heeft de noodzaak daarvan duidelijk aangetoond. Wij hebben ons langdurig beraden over de te nemen maatregelen, schrijven B. en W. Toepassing van beton of staal zou den zij verkiezen boven hout, maar de kosten zouden dan te hoog worden, bo vendien zouden, bij uitvoering in beton of staal, de berg- en kleedruimten in de noordelijke staantribunes niet gehand haafd kunnen blijven, waardoor met het oog op het ruimtegebrek op het sportpark nieuwe problemen zouden rijzen. Bij het voorbereiden van de plannen tot vernieu wing en restauratie is van de bestaande accommodatie zoveel mogelijk uitgegaan. Het bestuur van de stichting Heemsteed - se Sportparken 'neeft een plan voor de ver beteringen ontworpen. B. en W. achten dit plan aantrekkelijk. Met het bestuur van RCH is overeenge komen dat de vereniging in de kosten van verbetering van de was- en kleedgelegen heid onder de hoofdtribune tweeduizend gulden bijdraagt. De vereniging laat ook een aantal minder kostbare voorzieningen voor eigen rekening uitvoeren. Uiteinde lijk komt dus ƒ127.000 ten laste van de gemeente. Advertentie s' Morgens nog „kantoorbleek" - 's Middags al SPORT1EF-BRUIN Iedere huid altijd SPORTIEF-BRUIN - licht of donker naar wens 0 H 3 o Rcr. Trade-mark Bleek zijn is niet meer modern. Onze tftd bewondert de spor- tief-gebruinde typen. WH houden van het lichtgebruinde meisje, van de diep gebronsde man. En die natuurlijke, sportief-bruine huidskleur is de uwe binnen enkele uren. Met Tan-O-Tan, de internationale zon-lotion. TAN-O-TAN het hele jaar door! Natuurlijk. Blijf sportief-bruin. Ook in de herfst, ook in de winter. Sportief gebruind door Tan-O-Tan ziet u er beter uit, voelt u zich flinker. TAN-O-TAN's geheim: Tan-O-Tan is kristal helder! Eenvoudig met een watje op de huid aan brengen en na korte tijd wordt uw huid sportief bruin, als na een serie zonnebaden. En, Tan-O-Tan werkt zo gelijkmatig! TAN-O-TAN, mlllioenen gebruiken het. Spor- ,s tief-bruin is modern voor het hele gezin. In v:& Amerika, Engeland, Frankrijk, Zwitserland, Nederland zijn millioenen met Tan-O-Tan spor- tief-gebruind. De onschadelijkheid van de kristal heldere Tan-O-Tan is onomstotelijk bewezen. Geen irritatie. Geen rood worden van de huid. Net als zonnebruin verdwijnt de bruine huids kleur geleidelijk, als u ophoudt Tan-O-Tan te gebruiken. 2x per week Tan-O-Tan: voldoende om uw sportief-bruine huidskleur te behouden! Dunbar Laboratories. New Jersey (USA) Doetsch. Grether Cie AG. Basel Imp. Jacq. Mot N.V.. Vondelstraat 93. Amsterdam Grote flacon .o'.fcx 'ii, h: OtOlx SCVKt zont Zorg dat u TAN*0*TAN krijgt, als u TAN*0*TAN vraagt. Wie Wim Kan en Toon Hermans heeft gemist, kan nog terecht op de Haarlemse markt. Niet dat genoemde heren daar hun metier voort zetten maar er zijn nóg standwerkers die hun succes evenaren. Ik zeg: „Nog", want hela^ is veel van het oude stand- werk verdwenen. Mis schien verdwenen met de Joodse volksgroep, die vóór de oorlog het kleurigste deel van onze markten vormde; mis schien ook verdwenen in een maatschappij waar in de algehele welstand de „wonderdokters", de waarzeggers, de koop j es- leveranciers heeft ver dreven. Maar er zijn er nog over. zoals af en toe de nu 70-jarige Gijs Klein, de meester-fluiter, d:e kleine wonderfluitjes aan de man brengt ('en er altijd in slaagt) nadat hij eerst als een lokken de vogelaar, begeleid door een schorre koffer grammofoon op zijn pi- colo zijn „Alte Kame raden" op Haarlem heeft losgelaten. De man is een virtuoos, niet alleen in het spelen, maar vooral in het praten, want standwerken is be toveren en Ouwe Gijs is meester-tovenaar. Apo- Iheose is altijd, wanneer hij een aftands viooltje uit zijn rommelkoffertje opdiept. Met ontroering in de stem zegt hij: „De nederzetting Haarlem mag zich gelukkig prij zen dit kleinood binnen haar muren te aan schouwen. Twintig jaar geleden was ik in staat dit kunstwerk te kopen voor de belachelijke orijs van een half mil joen". Klein neemt de hoed af en zegt: „Men zal de naam van de bouwmeester met eer bied begroeten, Antho- nius Stradivarius, ver zonken snaren, 5 pk, loopt ook op houtgas Daarna drapeert Klein over zijn linkerschnuder een artistiek gekleurde doek en strijkt met een minuscuul strijkstokje over de elastieken sna ren. En zowaar, er klinkt fantastische muziek. dank zij het laatste woord op het gebied van wonderfluiten. waarvan Klein er toevallig voor Haarlem nog een paar gereserveerd heeft lig gen En daar is „Ida" de weldoenster. die een soort medicijn heeft tegen kalknagels en eelt- knobbels. Ze heeft vóór zich een gipsmodel van een voet „op ware groot te", bij toeval bezocht door alle kwalen waar tegen Ida's kruiden zijn gewassen. Kruiden die zij extraheerde uit een Indische gifplant, een recept waarvan zij al leen het geheim kent. En wat het resultaat daarvan is, toont ze des gewenst en zijzelf wenst dat altijd in een lucifersdoosje, waar een eeltknobbel zo groot als het Kopje van Bloemen daal voor het hoogge ëerd publiek te pronk ligtIda kent haar vak als geen ander, want naast taal en jargon be heerst zij de „mime". En mime alleen levert sommigen een beste broodwinning. Toen Ida nog niet in het eelt zat reisde ze met krulspel den. Daartoe sjouwde ze in haar bagage een pop- penkop mee. Tijdens een spoorwegongeval bij Amersfoort, waar ze zelf heelhuids af kwam. ver- sneelde ze wel deze kop, uiteraard onmisbaar re- ciuisiet voor haar stand- werk. Ongelovigen en onbekenden moeten zo het verhaal gaat haar ernstig voor shock hebben willen behan delen, omdat ze steeds maar riep: „Ik ben me' kop kwijt. Jongens, zoek me' kop eens Soms zult u op de markt treffen Japie Rabby „met de set", de man die portefeuilles, scheermesjes en ball points nimmer te koop aanpraat, maar ze gratis uitdeelt, slechts een klei ne vergoeding vergend voor de „onkosten". „Jan en Matje" de waarzeggers zijn er niet meer zo vaak. Zij zijn „zwemmers", kooplui die om hun stand heenlopen en daarvoor is geen plaats rondom de Boter markt. Jan en Matje handelen in de toekomst, nadat ze enige van hun wonderlijke gaven had den tentoongespreid en hun geachte klandizie levensbeschrijving num mer zoveel hadden aan gesmeerd. Maar nog wel staat er af en toe de Hilversum mer S. Levy, de koop man in allerlei roerende goederen van zakdoeken tot het allernieuwste snufje op aardappel schil-gebied. Wat Levy het eerst uitstalt is een hele doos met allemaal klinkende guldens, op dat de geachte klandizie vooral niet denke, dat zij de eerste was om het wonder van vernuft en techniek te kopen. En als er in het eelt, in de wondergeneesmid delen en de fluitjes hele maal geen droog brood meer is te verdienen, dan zijn er gelukkig de door de hemel aan de mensheid geschonken vlekkenwaters. Mis schien uit rabarber ge stookt, maar in een nette flacon (zoiets heet geen flesje) en feilloos van uitwerking. Het laatste kwartje wordt onzicht baar verwijderd uit uw jaszak. Ga eens een uurtje ge nieten op maandag of zaterdag, maar haast u, want het standwerk, de kleur en geur van de juderwetse markt, wordt schaars. Bart L. Joris Advertentie ONDERTROUWD: 26 sept.: J. W. Kuijer en N. Roffel. F. Muller en A. M. Bon. G. Runhaar en Th. J. Hazes. BEVALLEN van een zoon: 24 sept.: A. Ottolandervan Veldhuijsen, I. M. Buné Draijer. E. J. HinrichsKoelemeijer, N. MusscheMuzerie 25 sept.: W. A. Brant- jes—Ankrunga; 26 sept.: G. J. van Geijls- wijkNuijten. BEVALLEN van een dochter: 23 sept.: J. H. WijkhuizenKiekens, 2 dochters; 24 sept.: A. PenTrip, E. Woutersde Wit, J. HaakRuitenberg, 2 dochters, W. A. M. van IJemtvan Dam, H. den HoetDun- newind. 25 sept.: J. C. LigthartMeijer, W. P. BeentjesJansen, H. BeenMeijer; 26 sept.: J. I. M. PakterGroenendijk, E. M. van der BoonStolk. OVERLEDEN: 24 sept.: J. van den Wijn gaard, 13 j„ Leeuwendalerstraat. B. Schol tenHoekzema, 81 j., Gasthuisvest. J. Berg—de Vries, 70 j„ Drususstraat. A. van LinschootenDortwegt, 72 j„ Crayenes- terlaan. De Bloemendaalse Reddingsbrigade heeft dezer dagen in „Bloemenheuvel" te Bloe mendaal haar najaarsledenvergadering ge houden, tijdens welke zoals gebruikelijk een terugblik werd gegeven op de afge lopen zomeractiviteiten en tevens het win- terprogramma werd besproken. Nadat het huishoudelijk gedeelte was af gehandeld onder meer bestaande uit ballo tage en installatie van nieuwe leden, moes ten enkele intern gerezen moeilijkheden worden opgelost hetgeen resulteerde in het door de vergadering uitspreken van een royement zoals is vastgelegd in één der artikelen van de statuten. Een door het bestuur voorgestelde sanc tie tegen één van de leden van de strand- ploeg werd met 23 voor en 20 stemmen tegen aangenomen. Dit was aanleiding voor de groep strandwachters staande de ver gadering te bedanken voor het lidmaat schap. Nadat deze leden de vergadering hadden verlaten werden vervolgens de drie perio diek afti'edende bestuursleden, de Bloe mendaalse arts C. Eenhoorn, medisch lei der, J. van der Pol, hoofdinstructeur en J. G. de Vries, die zich herkiesbaar hadden gesteld, bij acclamatie herkozen. De voorzitter de heer G. Schuitemaker zeide verheugd te zijn te kunnen mede delen dat de B.R.B. voor het komende win terseizoen een tweede zwemuur bij Stoops Bad toegewezen heeft gekregen. Daardoor zullen de lessen en instructies voor jong en oud beter tot hun recht kunnen komen. Vooral nu de Brigade het komende winter seizoen de opleiding voor het insigne zwemmend redden van een grote groep Zeeverkenners op zich heeft genomen, komt deze uitbreiding van oefengelegen heid wel zeer van pas. Het bestuursvoorstel om de taak van de technische commissie voorlopig in handen van het bestuur te houden, waar zowel de hoofdinstructeur en diens waarnemer zit ting in hebben, werd met algemene stem men aanvaard. Hiermede zal vooral een snellere werkwijze worden verkregen. Voor de opleidings- en herhalingscursus sen voor e.h.b.o. gaven zich tijdens de ver gadering reeds veertien leden op. Aan deze cursussen die onder algehele leiding van het bestuurslid, de arts C. Eenhoorn, zullen staan, kan eveneens door niet-leden wor den deelgenomen. Alle eventuele gewenste inlichtingen zullen gaarne door J. G. de Vries, tel. 41525 worden verschaft. Aan gezien het zich laat aanzien dat de lange agenda toch niet vóór het sluitingsuur af gewikkeld zou kunnen worden, werd be sloten binnenkort een tweede vergadering te beleggen voor de afwikkeling van de dan nog openstaande agendapunten. De voorzitter deelde mede dat de post „Parnassia" reeds door de dienst van Pu blieke Werken van het strand werd ge haald. Het afgelopen weekeinde is dus ge heel gebruikt voor het inpakken en op bergen van alle materialen behoudens die welke voor bezetting der winter-e.h.b.o.- posten, zoals bij het sleden op 't Kopje en de ijsbaan in de Kennemerduinen moeten worden benut. Voor deze werkzaamheden stelden zich vrijwel alle leden beschik baar. Hierna sloot de voorzitter de ver gadering met een dringend beroep op aller medewerking voor de komende winter activiteiten. Dit seizoen zal er bij de Volksuniversi teit in Haarlem weer een esperanto-cur sus gegeven worden volgens de Cseh-me- tode. Als cursus-leider zal optreden Mr. S. Pragano, docent aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam in Roemeens en Esperanto. Vanavond zal in het Stedelijk Gymnasium een proefles gegeven worden, die voor ie dereen vrij toegankelijk is. Deze eerste les zal gegeven worden door Andreo Cseh, de ontwerper van deze direkte leermetode voor Esperanto. De heer Cseh stamt uit Zevenburgen (Roemenië), waar hij bij het Esperanto-onderwijs stuitte op de moeilijk heid van de grote taalverscheidenheid, die in dat gebied heerste. Dit leidde ertoe, dat hij tot samenstelling van een direkte me thode kwam, waarbij reeds van de eerste les af niets anders dan Esperanto gespro ken wordt Advertentie kou of griep, blust U snel uit met de veelzijdig samengestelde MIJNHARDT Koker 50 tabl. 90 ct. 25 tabl. 60 ct. De afdeling Kennemerland organiseerde gisteren op de D.E.M.-sintelbaan in Bever wijk de kampioenschappen van Noorhol land, die tevens golden voor de kampioen schappen van Kennemerland. De beste prestatie van deze goed georga niseerde atletiekdag kwam ongetwijfeld op naam te staan van de Atmodes-atlete-Ellen Ort, want voor de tweede maal tijdens haar nog korte ateletickloopbaan kwam onze nationale spiintkampioene tot een tijd van 11,7 sec. Wanneer wij dan daarbij nog ver melden, dat zij eigenlijk alleen over de baan ging, want mej. W. Zwart van S.V. Aalsmeer finishte een halve seconde later, dan komt de uitnemende verrichting van deze ras-sprintster nog meer tot uiting. Na een rustige en vooral geen geforceerde wintertraining kan Ellen Ort het volgende seizoen tot zeer bijzondere verrichtingen komen, waarbij wij bijvoorbeeld denken aan een verbetering van Fanny Blankers Nederlands record op de 100 m. Ook op de 200 meter won Ellen Ort met overmacht. Zij finishte na 24,4 sec., Mej. Zwaart deed daar een volle seconde langer over. De overwinningen bezorgden mej. Ort dus vier titels, n.l. twee kampioenschappen van Noordholland en twee kampioenschap pen van Kennemerland. Mej. Bakker van Atmodes stootte de ko gel 10,69 m. en zag dit beloond met een vierde plaats. De Tienkamper van „Haarlem" Doorn bosch zal vooral met genoegen aan deze middag terugdenken door zijn goede pre statie op polsstokhoogspringen. Met 3.30 m verbeterde hij ruim zijn beste persoon lijke prestatie en bewees daarmee, dat het polsstokhoogspringen steeds zijn zwak ste nummer tijdens de Tienkamp nu langzamerhand een sterk nummer voor hem gaat worden. Het werd een tweede plaats achter Hofstede van A.A.C., die 3,40 m. sprong. Hiermede werd Doornbosch dus kampioen van Kennemerland. Op versprin gen behaalde ook hij twee titels, hoewel zijn sprong van 6,59 m. zeker niet opval lend was. Het kogelstoten was met 13,89,5 meter zelfs enigszins teleurstellend voor Doornbosch. Het werd achter Van Wees (A.A.C.) met 15.07 m. een tweede plaats en dus een kampioenschap van Kennemer land. Ook bij het speerwerpen bleef Doorn- bocsh iets onder zijn kunnen door niet ver der te komen dan een dc de plaats met 51.79 m. Van Zijl was volkomen uit vorm bij het hoogspringen, getuige zijn 1,65 m-, hetgeen overigens nog voldoende was voor een Ken- nemer Kampioenschap. Lagendijk liep een goede 200 m. race, die resulteerde in een tweede plaats in 22.8 sec. Plet maakte ein delijk ook weer eens een goede indruk, ge tuige zijn 23,3 sec., dat hem de vierde plaats opleverde. De nieuweling Faas debuteerde zeer verdienstelijk op de 500 m. Hij werd vijfde na 16 min. 18.8 sec. en kan na een gedegen wintertraining het volgend jaar reeds tot een zeer goede lange afstands loper opklimmen. Zijn clubgenoot Prinsen verdient een compliment voor de manier, waarop hij Faas in het begin van de race bijstond en daarmee zijn eigen kansen op offerde.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 4