Koninklijke jagersvereniging bestaat nu zestig jaar IJmuidense vishandel opnieuw bij de Haarlemse politierechter ter sprake Melkerij Mariënbosch maakt plaats voor kantoorflat Northwestern Hyp. banken Sanering van de Dubbele Buurt Burgerlijke stand van Haarlem Betaling abonnementsgeld per giro Mutaties bij Ned. Inst, van Accountants Afscheid dr. Prinsen op 3, 4 en 7 januari „Carasso" aangevaren in Malmö Brandstichting in Venlose loods iVsJ»? :3i #««11 U'. -- HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Wildstand in evenwicht houden' Geen heren in 't verkeer Dertig flessen bier! Afschieten -- - "SÉ" -a.:f Groeiend begrip Alliance buitte de fouten van de tegenstanders onvoldoende uit H 1 i*'" i1 ip^ftRjnreiKmr.frrrrrr^c-in-TTv-Tifl De Northwestern and Pacific Hypotheek bank n.v. heeft over 1962/63 een winstsaldo behaald van 290.339 (v.j. 375,889). Voor gesteld wordt, zoals gemeld, 8,7 (10) pet. dividend. Aan houders van bewijzen van deelgerechtigheid wordt uitgekeerd 3,97 per stuk (ƒ5,59). Het winstsaldo van de Tweede Northwestern and Pacific Hypo theekbank n.v. was ƒ246.153 (ƒ224.750). Voorgesteld wordt het dividend te verhogen van 10y2 tot II14 percent. Aan de op 16 januari te houden buiten gewone algemene vergadering zal een sta tutenwijziging worden voorgelegd. Deze vindt haar aanleiding in de wens te voor zien in de huidige leemte, dat van de wet telijk toegelaten mogelijkheid tot inkoop van eigen volgestorte aandelen geen ge bruik kan worden gemaakt. De gelegenheid wordt aangegrepen in enkele opzichten de nomenclatuur te moderniseren. Aandeelhouders hebben er herhaaldelijk op aangedrongen de reservekas niet buiten het bedrijf te houden, doch haar in hypo theken te beleggen. Teneinde beter te kun nen voorzien in de vraag naar hypothecaire geldleningen, komt de directie dit thans al leszins gewenst voor. Het totaal bedrag der uit te geven pandbrieven mag het 15-voud van het totaal van het geplaatste maat schappelijk kapitaal en de algemene reser. ve niet te boven gaan. Dit plafond wordt hiermee verhoogd om meer ruimte te krij gen voor afsluiting van eventuele onder handse geldleningen naast emissies van pandbrieven. Nog net in 1963 is een begin gemaakt met liet slopen van de laatste huizen in de Dubbele Buurt in Haarlem, die plaats zullen moeten maken voor de in het Structuurplan voor deze buurt geprojec teerde verruiming. De flessehals ter plaatse zal namelijk worden verwijderd om een aansluiting te krijgen van de Schipholweg naar de oostelijke tangent (Herensingel) voor het verkeer uit Schalk wijk dat bestemd is voor Haarlem-Noord en het industrieterrein. Ook de in deze Dubbele Buurt ge vestigde houtopslagplaatsen zullen in de nabije toekomst moeten gaan verdwenen. Het is niét denkbeeldig dat deze enkele tientallen meters verplaatst zullen wor den naar het oosten en een plaats zullen krijgen in het dichtst bij het Spaarne ge legen deel van de nieuwe bebouwing langs de Herensingel. Langs de Heren singel zal de rooilijn worden teruggelegd en zullen woon- en kantoorgebouwen verrijzen. Ook aan de overzijde (langs de Heren- vest) zullen nieuwe gehouwen worden opgericht. Het gedeelte tussen het zuide lijk deel van de Anthoniestraat en het Spaarne zal everteens worden gesaneerd. Ook hier zal de bestaande bebouwing worden gesloopt. Op deze plaats komt een markant hoog gebouw met wellicht een restaurant met een terras aan de waterkant. Vanaf dit terras krijgt men dan in de toekomst een blik op het ge saneerde Rózenprieel, waar onder meer het nieuwe gebouw voor Openbare Wer ken zal verrijzen. De oever van het Spaarne in deze buurt zal eveneens enigszins worden verplaatst. Eén januari 1964: een heuglijke datum voor de dan zestig jaren bestaande Ko ninklijke Nederlandse Jagersvereniging, op één januari 1904 opgericht teneinde alle Nederlandse jagers samen te bunde len en tot een nauwe eenheid te geraken tussen jagers, natuur en.hoe vreemd het misschien ook klinken moge. dierenliefhebbers. „Inderdaad", zo zegt de actieve, aan de jacht en alle daaraan verbonden pro blemen en belangen met hart en nieren toegewijde directeur en ere-lid van de K.N.J.V., ing. C. Rueb, „jagers, natuur liefhebbers en dierenvrienden leefden vroeger als vijanden, nu integendeel als vrienden. Er moet wel gejaagd worden om de wildstand in evenwicht te houden. Zou dat niet het geval zijn dan zouden er veel te veel dieren op een klem veld huizen, met alle onberekenbare en onher stelbare schade voor de landbouw in de eerste plaats! van dien. In oude tijden waren er de wilde die ren (wolven, leeuwen, tijgers en wat u maar wilt), die daarvoor zorgden: nu moeten de jagers dat wel doen. Maar... U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgend kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 9.75, post- abonnees 10.25. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formulieren op aanvraag gaarne ter beschikking DE ADMINISTRATIE Tot voorzitter van het Nederlands Insti tuut van Accountants voor het jaar 1964 is benoemd prof. G. L. Groeneveld te Eindhoven. De heren F. van Amerongen te Heemstede, dr. H. Veringa te Amster dam en H. C. Treffers te Amstelveen heb ben wegens periodieke aftreding het be stuur vsn het instituut verlaten. In deze vacatures werd voorzien door de benoe ming van de heren P. J. H. -T. Bos uit Amsterdam, G. Ramkema uit Overveen en B. E. J. Wientjes uit Bentveld. In een tussentijds ontstane vacature werd voor zien door de benoeming tot bestuurslid van de heer P. M. Aarts uit Maastricht. Tot vice-voorzitter werd benoemd de heer P. J. H. J. Bos. De heren mr- J. Peters, mr. C. H Beekhuis en mr. C. A. de Meijere, raads heren in de hoge raad der Nederlanden, werden herbenoemd tot rechtsgeleerd lid resp. van de raad van tucht en van de raad van beroep van het instituut, lot lid accountant van de raad van tucht weiden benoemd de heren J. Nathans uit Amster dam en F. F. van Doorne uit Den Haag, tot lid-accountant van de raad van beroep drs. P. F. R. Stol uit Velp. BEVALLEN van een zoon, 21 dec.: M. C. B. W. RusselKampschreur; 23 dec.: E. C. Nijhuis—de Kort; M. C. van Vugt— Halewijn; H. A. Hindeloopen—Verduyn; T. I. W. van den BurgJansen; E. J. van StraatenPijst; A. van der Hamvan Dorp; J. J. W. van Rhijn—van Emmerik. 25 dec.: E. J. S. Cliteur—Mulder; E. J. M. van EmmerikGebbink; 26 dec. J. A. Mannaertde Bruin; M. Ch. E. Meerveld —Blokker; D. C. de Haan—De Wit; W. C. M. Cornelissen—Harte (tweeling, jongens); 27 dec.: J. A. M. Meijs—Rutten; G. J. Cas- telein—Verton; G. Limbach—Nieuwen- burg; 28 dec.: H. W. C. Heule—Engels; 29 dec.: N. Ravestijnvan der Maarl; C. C. Vlasman-Kockelkoren; P. C. van War merdam-Dam; A. BakkerKoper (twee ling, zie meisjes); I. G. Niemeijer—Wesse- lius; C. A. Krijt—Zwaan; 30 dec.: IJ. van der WoudZijlstra. BEVARLEN van een dochter, 22 dec.: S. Brinkvan Daalen; 23 dec.: C. A. M. de Bondt—Prins; A. I. Burger—Walstra: P. M. J. Molnar—Brocke: I. Kuperus—Kolus- niewski; A. KuipersKorzelius; E. Haak Kalf; 24 dec.: E. Moison—Groskamp; J. S. van Es—Boerrigter (tweeling, meisjes); 25 dec.: T. D. Tigchelaar—Ravensbergen; 26 dec.: J. van der Storm—van Koperen; C. Nieuwenhuizenvan der Meulen; .T. de GrootNederstigt; A. A. A. van Gog Sondorp; 27 dec.: E. G. de Jager—Kelder; N. A. van Dijk—Leising; A. Gerritsma— Augustinus; C. L. van der SchaarReijns; 28 dec.: A. E. Wiersmavan der Mandele; L. Traksel—Frank: A. J. M. Warmerdam —Roeien; 29 dec.: M. A. van Galen—Stok man; A. Bakker—Koper (tweeling, zie jon gens); M. G. Th. van Wees—Hoogenboom; J. P. van Schaick—Vos; C. P. Vrenegoor— Driessen; 30 dec.: L. J. Tervoert—Bonari- us; A. van der WolfBouma. ONDERTROUWD. 24 dec.: F. J. M. Rep- ko en C. M. de Vries; W. H. Karreman en P. Hamoen; J. A. van Kessel en J. Schui ten: C. Schorel en J. G. Kist; F. J. Jansen en H. A. C Keuss; H. G. Spa en S. E. Groenhuis; 30 dec.: B. C. Branse en A. Wiinrox; J. van Dam en C. Vlot; W. Men- sink en G. A. Stoeltie: W. J. J. Caron en H. M. Kramer; C. M. Hoogkamer en G. A. Singers; H. A. de Looze en C. J. H. M. Maar; J. Smit en J. C. Drogtrop; G. J. van Bakel en M. van der Giessen. GETROUWD, 24 dec.: R. Spruit en C. Out; W. de Vries en A. H. M. van Huizen; J. D. Schultz en B. M. Heilig; H. van San- te en J. Vlaar; J. C. Bogerd en E. M. Kol- lerie; L. J. de Boer en S. L. M. Rip; A- v. d. Staaij en G. Heinsbergen; E. Kroskins- ki en G. T. Gouwenberg: W. C. J. P. Ter poorten en A. J. v. d. Giezen; E. Riethoff en J. J. Steffens; T. W. de Vos en L. M. de Regt; T. G. Jansen en A. Jansen; D. van Woensel en F. J. J. Witmer; A. M. J. Huv- ing en M. A. Huijgen; A. Klebanoff en E. Themans; 27 dec.: A. M. Warmerdam en P M. L. v. d. Aar; J. B. Stoppelman en C. Nieuwenburg; P. B. van Honschoten en W. M. Piers; P. T. Verdonk en J. G. M. Daniëls; 28 dec.; J. W. Kaasenbrood en J. H. Riel; 30 dec.: J. P. Daudev en U. M. Prenting: B de Jong en C. Bakker, C. J. Render en M. M. Eiling; .T. G. Funcke en M. A. L. Berkhout: F. I,. Kamper en J. L. de Groot; L. J. Maarschalk en M. C. H. Visser: B. J. Jansen en H. E. Ruijgrok; E. A. de Haas en M. J. Boerma. OVERLEDEN, 22 dec.; Baron Sloet, A. W., 88 j., Wagenweg; H. C. Paap, 4 j., Haze- paterslaan; A. M. Groot-Korzelius, 59 j., Korteweg; 23 dec.: C. J. Bom, 54 j., Lijs terstraat; J. Goemaat, 71 j., Hazepaters- laan; 24 dec.; M. J. van Lierop-van der Reep, 65 j., Kamperlaan; A. Glas-van Neste, 63 j., H'annie Schaftstraat; M. P. Zwetsloot-van Steijn, 73 j., Kamperlaan; J. H. Rolvers, 62 j., Hazepaterslaan; A. Komduur, 62 j., Berkheidestraat; C. Visser, 64 j., Havenplein; J. Jennen, 63 j., Ged. Oude Gracht; Th. J. C. Langeveld, 3 weken, Kamperlaan; G. Hankel, 74 j., Kenaupark; A. Heeroma, 80 j., Crayenesterlaan; 25 dec.: L. P. Zipp, 55 j., Gasthuisvest; T. Engel, 82 j., Ripperdapark; J. P. H.Castricum, 81 j., Previnairestraat; J. van der Plaat, 70 j., Kloppersingel; P. A. van Dijk, 64 j., Patri moniumstraat; J. van de" Heuvel, 70 j., Kamperlaan; 26 dec.: H. van Dam, 82 j., Oranjestraat; G. I. Klesser, 65 j., Schoter- veenstraat; J. W. Gout, 63 j„ Duinoord straat; G. Mollema, 81 j.. Hagestraat; D. M. Zorn, 66 i.. Zijlstraat; 27 dec.: P. van de Burg-van der Zwaag. 65 j., Gasthuisvest; J. Th. Smal, 71 j.. Helmlaan; J. v. d. Plas, 73 j., Mrt v. Heemskerkstraat; J. A. Bou- Tijdens de behandeling door de Haarlemse politierechter, mr. J. D. Vink, van de zaak tegen twee chauffeurs uit Velsen, die ervan werden beschuldigd enige hoeveelheden zout te hebben ontvreemd ten einde deze bij een plaatselijke vis- roker te kunnen afleveren, is maandag door mr. J. Wiarda als officier van justitie opnieuw de gang van zaken bij de IJmuidense vishandel ter sprake gebracht. Mr. Wiarda meende namelijk dat het hier over het algemeen niet al te nauw met het „mijn en dijn" wordt genomen, welke uitspraak hij concludeerde uit het "eit dat de patroon van één der van diefstal beschuldigde chauffeurs hem niet ip staande voet had ontslagen, zoals overal elders stellig zou zijn gebeurd. In plaats daarvan had hij zelfs een schrijven tot de politierechter gericht waarin, op grond van de goede antecedenten van de betrokken chauffeur, om een mild mogelijk vonnis werd verzocht. zo Veel voordeel hadden deze manipulaties de chauffeurs overigens niet opgeleverd. De een verklaarde dat het slechts spora dische gevallen waren dat hij zich tot de visroker had gewend met de vraag: „Moet je nog een kwakkie zout," terwijl de twee de beschuldigde wenste vast te stellen dat hij eenmaal een kleine hoeveelheid zout had afgegeven, welke in zijn auto was achtergebleven en anders bij het reinigen van de wagen toch zou zijn weggespoeld. Als tegenprestatie had de visroker hen af en toe enige makrelen aangeboden. Deze laatste moest wegens schuldheling terechtstaan, waarbij hij van de politic- rechter een scherpe terechtwijzing in ont vangst mocht nemen, omdat deze hem als een der voornaamste schuldigen beschouw de. Deze mening kwam ook in het vonnis tot uitdrukking, waarbij de uitspraak con form de eis geschiedde: vijftig gulden boe te en twee weken voorwaardelijke gevan genisstraf, met een proeftijd van drie jaar voor elk der chauffeurs. De visroker werd tot eenzelfde straf veroordeeld, alleen werd zijn boete op honderd gulden vastgesteld. „Een misselijk en kinderachtig gedoe," kwalificeerde de politierechter voorts de houding van twee automobilisten, die el kaar op de rijksweg bij Velsen opzette lijk hadden gehinderd, omdat de een zich naar het oordeel van de ander niet naar behoren op de weg had ingevoegd. Een hunner, een 27-jarige koopman uit Velsen had zich daarbij niet kunnen beheersen en zijn rivaal, na hem te hebben klem gereden, enige stompen in het gezicht toe gediend. „Automobilisten met zo weinig zelfbeheersing zijn levensgevaarlijk op de weg," meende de politierechter en hij sloot zich onmiddellijk aan bij de eis van de officier, die veertien dagen gevan genisstraf vroeg. De twee jeugdige Duitse matrozen, die ervan werden beschuldigd van een winkel in Velsen de etalageruit te hebben ver brijzeld, om zich aldus in het bezit van twee draagbare radio's te kunnen stellen, hoorden zowel de aanklacht als de woor den van hun verdedigers, mr. L. Ali Cohen en mr. W. Boers, enigszins verwezen aan. Begrijpelijk, want zij verstonden geen woord Nederlands en waren dus geheel op de hulp van de vrouwelijke tolk aangewe zen. Op deze manier verklaarden zij zich niets meer van de diefstal te kunnen her inneren, omdat zij die avond ieder dertig flessen bier naar binnen hadden ge werkt. Hun verdedigers meenden dit tot De commissaris van de Koningin in Noord-Holland, dr. M. J. Prinsen, die per 1 februari 1964 zijn functie officieel zal neerleggen, neemt op dinsdag 7 januari afscheid van de Staten. Hij zal dit doen aan het einde van de op die dag te houden algemene beschouwingen en wel om onge veer half vier 's middags. Zoals we al eerder hebben bericht, zal op zaterdag 4 januari 's middags van kwart voor drie tot vijf uur voor iedereen de gelegenheid bestaan afscheid te nemen van dr. Prinsen. Deze afscheidsreceptie heeft plaats in het Provinciehuis aan de Dreef in Haarlem. Op vrijdag 3 januari wordt aldaar een afscheidsbijeenkomst ge houden voor de burgemeesters uit de ge hele provincie. Het Zweedse passagiersschip „Oere sund" is maandagavond bij het binnenlo pen van de haven van Malmö tegen het vijfhonderd ton metende Nederlandse schip „Carasso" aangevaren. De „Oeresund" was bezig met afmeren, toen de machines plotseling op volle kracht gingen draaien. De Geraas»", die eigendom is van de n.v. „Frego" uit Dordrecht, kreeg een gat boven de waterlijn. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. volgens bepaalde regelen: onze Neder landse jachtwet, de beste, die er in Eu ropa is, zorgt daar wel voor". De K.N.J.V., steunpilaar voor het be houd van de natuur, telt thans elfduizend leden (van de twintigduizend jachtakte- houders in ons land). Zij is ontstaan uit de jagersvereniging Nimrod, toentei 110 een bijzonder selecte groep van jagers, die te Amsterdam gevestigd was. Deze exclusiviteit was niet naar de zin van an dere jagersgroepen: op initiatief van de toenmalige Nimrod-voorzitter, baron F. W. C. H. van Tuyll van Serooskerken, wérd toen met particuliere gelden de K.N.J.V. opgericht, de vereniging, die in 1949 onderscheiden werd met het predi kaat „koninklijke". Nu telt deze vereniging niet minder dan zestig afdelingen in het land. De veieni-» ging oefent thans een grote invloed uit op het terrein van de jacht en de landbouw. Zij is er als de kippen bij, zodra een wildsoort met uitsterven bedreigd wordt of waar een schadelijke „overbevolking haar ernstig woord gaat meespreken. Steeds wordt contact onderhouden met het departement van landbouw: de K.N.J.V. treedt in talloze vraagstukken adviserend op, onder andere wat de da ta der opening en sluiting van het jacht seizoen aangaat. Het „afschieten" van dieren wekt bij velen tegenzin. Dat is begrijpelijk, aldus ir. Rueb. „Maar ik verzeker u, de jagers zorgen ervoor en dat is een ere-code dat de dieren zo wei nig mogelijk te lijden krijgen. De jacht mag voor de betrokkenen zijn vreugde hebben, zij zijn zich daarbij van hun verantwoordelijke taak volkomen bewust en weten gezien de bestaande regöls wat hun te doen staat." Ook internationaal heeft de K.N.J.V., I waarvan prins Bernhard voorzitter is, ter wijl het hoofdbestuur bestaat uit de he ren mr. J. O. Thate, burgemeester van Gorssel, L. Evers, secretaris en P. A. Huet, penningmeester een uitstekende naam. In het jubileumjaar 1964 zal in april de „Conseil internationale de la chasse" waarbij 34 landen zijn aan gesloten een groot symposion organi seren, waar alle wildbelangen in Euro pees en mondiaal verband besproken zul len worden. hun verontschuldiging te kunnen aanvoe ren, omdat zij hierdoor naar het Oordeel van mr. Cohen niet voor hun daad ver antwoordelijk konden worden gesteld. Met deze opvatting was de officier het abso luut oneens, omdat dronkenschap nimmer als excuus voor wangedrag mag gelden. Hij eiste dus drie maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, waarna zij door de politierechter conform werden ver oordeeld. De Duitsers beloofden nog de door hen veroorzaakte schade te zullen vergoeden, zodra zij in hun land zijn terug gekeerd. In n der loodsen van de nieuwe Ven lose veiling is maandagavond brand ge sticht. Met assistentie van de brandweer van Blerick slaagde de venlose brand weer erin na een goed half uur de brand in zoverre te bedwingen, dat gevaar voor uitbreiding bezworen was. Niet voorko men kon worden dat een groot deel van de tweehonderd meter lange loods werd vernield. De schade aan gebouw en in houd, die voornamelijk bestond uit export- produkten en emballagemateriaal, wordt geraamd op ruim vijftigduizend gulden. wens, 59 j., Bleekerstraat; A. 't Hart, 62 j., Voortingstraat; J. P. Snoeks, 76 j., Dr. Schaepmanstraat; M. A. B. Heiligenberg, 53 j. Kleverparkweg; 28 dec.: S. Ch. van Alphen, 83 j., Emmalaan; N. Hartog, 77 j., Gen. Bothastraat; 29 dec.: G. A. M. Haak- man-Scholbrock, 85 j„ Dennenstraat; T. Bree. 61 j., Nassaulaan; J. H. Alders, 46 j., Fr. Netscherstraat; P. J. F. de Hart, 8 mnd., Delftlaan. Op de plaats waar thans nog gedeelten staan van de melkertf Mariënbosch in Aerdenhout zal waarschijnlijk een kantoorflat van de N.V. Aannemings bedrijven v/h firma T. den Breejen en Van der Bout, thans gevestigd aan de Duinweg in Aerdenhout, worden gebouwd. Onlangs is men begonnen de melkerij wn de Boekenrodeweg af te breken. De bouw van het kantoor van de aannemingsmaatschappij geschiedt in het kader van het uitbreidingsplan Rijnegom IV. Tegen de bouw van een kantoor gebouw werden geen bezwaren vernomen. Rekestranten die destijds protes teerden tegen flatbouw in Aerdenhout, omdat de buurtschap haar min of meer landelijke karakter zou moeten behouden, opperden geen bezwaren tegen de bouw van het kantoorpand. Bij de gemeente Bloemendaal heeft de maatschappij enkele jaren geleden reeds een aanvrage voor de bouw van een kantoorflat ingediend. Omdat het tone een zogenaamde „Artikel twintig-vergunning" betrof en er enkele be zwaren werden ingediend, hebben G.S. afwijzend beschikt. Nu het uitbreidingsplan Rijnegom IV door de raad is aangenomen is het alleszins waarschijnlijk dat de bouwvergunning zeer binnenkort zal worden aangevraagd. Telkens en telkens staat de vereniging voor dilemma's, die om een oplossing vragen, telkens zijn er ook dingen aan de hand, waarvoor zij meent waarschu wend de vinger te moeten heffen. Was het niet deze vereniging, die op advies van de directeur zelf, in de afge lopen strenge winter de jacht gesloten verklaarde, teneinde het toen in nood ver kerende wild te redden? Dat voorschrift werd ook nagevolgd door België, Duits land en Frankrijk. Tevens werd er ge zorgd voor een uitstekende voedering van het wild, om het in leven te houden. Zo groeien, dank zij het werk van de K.N.J.V., de jagers en de natuurliefheb bers steeds meer naar elkaar toe: er is sterk begrip voor wederzijdse belangen ontstaan en dat is voor een zeer groot deel te danken aan het uiterst deskundi ge beleid, dat de nu zestigjarige K.N.V.J. bij voortduring voert. Er werd gisteravond in het Krelagehuis in Haarlem door de volleyballers uitslui tend voor de afdelingscompetitie gespeeld. De aanval van het Zandvoortse OSS op de eerste plaats bij de dames is door Alliance '22 met succes afgeslagen, maar wij moe ten hier aan toevoegen dat van een „aan val" nauwelijks sprake was. De pass van de blauwgelen was bijzonder zwak en de bal belandde meer in het aanvalsvak van de tegenpartij dan op de vingertoppen van de eigen set-upper. Alliance heeft ech ter maar matig geprofiteerd van de Zand voortse gebreken en bleef beslist onder haar kunnen. Tot de eerste concurrenten van de nog jeugdige eersteklassers beho ren nu nog Topscore en die Raeckse 3. In de eerste set moest Alliance een 7-2 voorsprong prijsgeven maar won toch nog onbedreigd de set. Veel te weinig macht over de bal, aan beide zijden, hield ook in de tweede set het spelpeil ver beneden het aanvaardbare, althans voor twee toonaan gevende teams. Via 6-6 en 8-8 won OSS de set met 15-12. Iets meer pit kreeg het spel in de derde set en Alliance, dat in Jos de Vilder een nuttig speelster bezat, bracht wat meer lijn in- haar spel. De bal kwam bij de leidsters nu beter voor het net en dit resulteerde in een aantal smashes en een 8-4 voorsprong. Els Bos toonde toen de tennisservice nog steeds goed te be heersen en sloeg OSS van een achterstand naar een 10-8 voorsprong. Het was het laatste van het weinig positieve dat OSS bracht. Dobr een aantal bpstellingsfouten verkreeg Alliance weer de leiding (13-10) won de set en nam in de laatste fase het spel volledig in handen, 15-10 en 15-7. De pass, het aangeven, de moeilijkste zaak bij volleyhal verdient bij beide ploe gen nog de vólle aandacht, terwijl bij OSS waar alleen Atie v. d. Bos redelijk aan gaf en mevr. V. Luijck de moed had órrt te slaan de „smash-vrees" nog volledig moet worden overwonnen. De wedstrijdprogramma's van de NeVo- Bo, voor de kerstdagen reeds gepost, wer den gistermiddag pas door de leden van de bond ontvangen. Dit kostte de competi tieleider drie wedstrijden. De competitie wordt voortgezet op woensdag 8 januari. Voorlopig spelen de volleyballers uitslui tend op woensdagavond. De resultaten van de gisteravond ge speelde wedstrijden luidden: Heren: die Raeckse-WIK uitgesteld; Triumph-Allian ce '22 3 0-3; Alliance '22-Energie 3-0; de Blinkert 2-HSVC 2 1-3; OVRA 4-Velox 2-2; Rapiditas-Alliance '22 2 2-2; HSVC 3-OVRA 6 0-3; Alliance '22 5-Alliance '22 4 0-3; WIK 2-die Raeckse 3 2-2. Dames: de Blinkert 3-die Raeckse 4 0-3; Topscore-HBC 2 uitgesteld; de Blinkert 2- Gios 0-3; PSVH-DSS 2 3-0; Alliance '22- OSS S-l; DSS-PWN 3-0; HVS 2-DSS 3 3-0; Triumph-FES 2 uitgesteld; Molenaers-Al- liance '22 3 2-2; FES-JBS 2-2.

Haarlem's Dagblad | 1963 | | pagina 7