Roemeense initiatieven voor ontspanning op de Balkan Toerisme op hoog niveau schept wat opener situatie ïps voor I I filwndt NAJAARSKOOPJES HART'S BEHANG Turkse handel in paspoorten FILMS IN HAARLEM onstrutfa Medische verzorging tijdens het weekeinde RADIATION O 11580 CRYSTALGL0W MAJOR straalt warmte en gezelligheid uit f 570.- Ds. en mevr. Yzerman namen afscheid van hun wijkgemeente SN Doden in het verkeer 1 automat O+v** VOOR MODERN HUISHOUDEN IRISH COFFEE VRIJDAG 7 OKTOBER 1966 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 DE WEDSTRIJD HAARLEM—P.E.C. 4Vier stoelen en een tafel Dat heet een eethoek. U kiest uit rustieke eethoeken. jÉ Moderne eethoeken. Eethoeken van palissander. Eethoeken van teak. Stalen eethoeken. Die in moderne vormgeving bijvoorbeeld, met Ploeg stof bekleed kost 373,- I Natuurlijk is elke stoel of tafel ook apart verkrijgbaar.! Kerkelijk nieuws REMBRANDT Nachtelijk spel LUXOR Ik, een vrouw ROXY Slavinnen der liefde Reprises en prolongaties BENNEBROEK: Examens (Van onze correspondent) ATHENE Hoe vinnig het de afgelo pen zomer ook is toegegaan op andere fronten, wat de Balkan betreft kan men zeggen dat dit jaargetijde een uitgespro ken idyllisch karakter heeft gedragen. Wanneer we het aantal vriendschappelijke bezoeken dat werd uitgewisseld de po litici verkenden hun buurlanden ook in de vorm van „vakantie" zouden gaan be schrijven, dan zou daarmee alleen al dit hele artikel zijn gevuld. Vooral als we er, behalve de interne balkaniale missies, ook de contacten met andere communistische landen als Polen en Hongarije bij zouden betrekken. Langzamerhand wordt het duidelijk dat van alle omlijnde „kwesties" die de Bal kan verdeeld houden, de Cypruskwestie de ernstigste is. Natuurlijk zijn de betrek kingen tussen Albanië en Joegoslavië allerakeligst en die tussen Albanië en Griekenland bestaan zelfs niet maar het meest „vergiftigd" zijn toch te betrekkin gen tussen Griekenland en Turkije, dus van twee NAVO-landen in het ook overi gens zo heterogene gezelschap, waarin Roemenië, Bulgarije, Joegoslavië en Alba nië elk hun eigen vorm van communisme vertegenwoordigen. Maar zelfs dit Cypri sche gif trachtte men de afgelopen maan de te besrijden in de vorm van geheime onderhandelingen op ambassadeursnivea die waarschijnlijk in Wenen nu al enkele maanden aan de gang zijn. Het is ook het Cyprus-conflict dat leid de tot het surrealistische verschijnsel dat de betrekkingen tussen Turkije en Albanië zo innig zijn geworden. Albanië, dat ook zijnerzijds wordt geconfronteerd met de resten van het Griekse irredentisme (claim op Noord-Epirus), steunt veel sterker dan de andere communistische landen het Turkse standpunt en geldt nu in Turkse kringen als een „trouwe bondgenoot". Waardoor ook plotseling weer gemeen schappelijke (mohammedaanse) geloofs- banden worden ontdekt. Deze zomer wer den culturele en commerciële missies uit gewisseld en veel vriendelijke woorden werden gevonden voor het weinige wat de twee landen overigens gemeen hebben. Maar het is Roemenië, dat de meeste en stoutste initiatieven heeft genomen tot samensmeding van een nieuwe balkani ale eenheid. Sinds partij-secretaris Ceau- scescu in zijn mammoetspeech van 7 juni het denkbeeld opwierp van een Balkan en Adriatische zone die. vrij van nucleaire wapens en onafhankelijk van verschillen de sociaalpolitieke systemen, zou bijdragen tot een ontspanning in de wereld, zijn de Roemeense leiders als ware handelsreizi gers op pad gegaan om dit idee verder plaatselijk te „verkopen". Ceauscescu zelf bracht, 'samen met zijn aantrekkelijke echtgenote, een zeer nadrukkelijke vakan tie door in Bulgarije, een land dat veel meer moeite heeft met het idee van een onafhankelijke buitenlandse politiek. En de Roemeense premier Mauer bezocht begin augustus Turkije en begin septem ber Griekenland. Reeds negen jaar geleden, in de dagen van Georgiu Dej, probeerde Roemenië een initiatief tot een Balkan-entente met inschakeling van de NAVO-landen Grie kenland en Turkije. Griekenland wees de uitnodiging tot een desbetreffende con ferentie toen koeltjes af en Turkije ant woordde niet eens op de brief. Thans lijkt het alsof Turkije ten aanzien van Roemenië's streven juist iets welwillen der staat dan Griekenland. Waarschijnlijk speelt hier de eeuwige Cyprus-kwestie ook weer een rol: landen als Roemenië en Bulgarije steunen de Turkse these dat er „twee nationale eenheden" leven op het eiland. Dat Maurer een maand eerder in Tur kije werd uitgenodigd dan in Grieken land is veelbetekenend. Turkije heeft meer behoefte uit een diplomatiek isole ment te geraken. Genoteerd moet ook worden dat het tegenbezoek aan Roemenië van Turkse zijde zal worden gebracht door het staatshoofd, generaal Sounay, terwijl het van Griekse zijde beperkt blijft tot de premier. Niettemin zijn deze maand in Griekenland dingen gebeurd die enkele jaren geleden nog onmogelijk wa ren. De communistische premier werd op Korfoe ontvangen door koning Konstantijn in diens zomerverblijf Mon Repos, en ver richtte zijnerzijds een pelgrimage naar de hoofdkerk van het eiland waar hem de relieken van de beschermheilige Spyrion werden getoond. En Griekenlands vice- premier, Novas, een naam die vorig jaar in linkse kringen werd gelijkgesteld met Judas, kreeg van de Roemeen als eerste buitenlander de belangrijkste Roemeense onderscheiding. Van meer feitelijk belang was dat de Donderdagavond hebben ds. en me vrouw Yzerman in het Hervormd Vereni gingsgebouw aan de Schans te Beverwijk afscheid genomen van hun wijkgemeen te, waarmee zij negen jaar lang lief en leed hebben gedeeld. Nadat Gezang 93: Ere zij aan God, de Vader was gezongen richtte de heer H. Pinksterboer zich tot de scheidende pre dikant, die, zoals al eerder is gemeld, zijn herdelijk werk in Haarlem gaat voort zetten. De heer Pinksterboer maakte zich hierbij tot tolk van de dankbare gemeen te, die ds. Yzerman en zijn echtgenote ongaarne zien vertrekken. Vertegenwoor digers van verenigingen en commissies sloten zich hierbij aan, waarna een kort filmpje werd vertoond: een terugblik op de Beverwijkse periode van ds. en me vrouw Yzerman. Men liet het overigens niet bij woorden van dankbaarheid: de afscheidsgeschen ken en bloemen werden talrijker naar mate het uur groeide. Op deze bijeenkomst werd van de ge legenheid gebruik gemaakt om de heer G. J. Moed te huldigen wegens het feit, dat hij langer dan een kwarteeuw het Muller-orgel in de Grote Kerk van de Hervormde gemeente in Beverwijk heeft bespeeld. ADVERTENTIE Grote Houtstraat 28 - Haarlem ADVERTENTIE r»6^0^ „CÉ O p >v Y.0' Grote Houtstraat 28 - Haarlem ADVERTENTIE hardnekkigste hangende kwesties tussen de twee landen, die van de schadevergoe ding aan uit Roemenië gevluchte Grieken voor de nationalisatie van hun bezittingen, zonder meer werd opgelost. Er werden voorts nog zeven andere verdragen geslo ten, op verkeerstechnisch, cultureel en commercieel gebied. Hetzelfde was een maand tevoren met Turkije gebeurd. En de „onderhuidse" idee: de Balkan entente die, in plaats van de tot nu toe heersende Oost-West-tegenstelling in Eu ropa, een Noord-Zuid tegenstelling zou kunnen brengen van „gebonden" staten in het Noorden en „ongebonden" staten in het Zuiden? Er werd in de slotcommu- nique's in Ankara noch in Athene met zo veel woorden op ingegaan. De regerings gezinde pers in beide landen toonde zich ook uiterst behoedzaam. Vooralsnog lijkt in het bijzonder de Griekse regering in haar huidige positie de NAVO strikt trouw te zullen blijven. De Turkse betoont zich in diverse opzichten („losmaking" van een deel van haar strijdmacht uit NAVO-ver- band) wat vrijmoediger. Een land als Bulgarije van zijn kant zal voorlopig nog wel onder de vleugels van de Sovjet-Unie blijven, op wier grondstoffen het is aan gewezen. Maar stellig zijn er deze zomer enige bescheiden pasjes gezet in de „zuidoost- gaullistische richting" die in juni door de Roemenen werd aangegeven. Reeds eer- dit jaar had Ceauscescu in een gesprek met de Franse minister van Buitenlandse Zakenn, Couve de Murville gezegd: „er wordt steeds gepraat over ontspanning en dan richt men zijn aandacht op Duitsland, de laatste plaats waar ontspanning waar schijnlijk is. We moeten in ander termen denken". De Balkan, die als probleemge bied zoveel bijdroeg tot de eerste wereld oorlog, en een vrijwel passieve rol speelde in de voorgeschiedenis van de tweede, zou zij in staat zijn het „goede voorbeeld" te geven bij de verhindering van de derde? De driejarige Johanna Bolhuis uit Win- sum (Gr.) is nabij haar ouderlijk huis door een auto aangereden, zij was op slag dood. In de gemeente Wamsveld op rijksweg 47 is de ongeveer 58 jaar oude mevrouw F. Riethorst-Steen uit Zutphen om het leven gekomen. Zij stak met haar brom fiets de weg over en werd aangereden door een auto. Tussen Bolsward en Tjerk werd is de on geveer zestig-jarige K. Weistra uit Tjerk- werd met zijn bromfiets door een vracht auto aangereden. Hij was op slag dood. Op de Oude weg Leentjer-Siddeburen in de gemeente Siddeburen (Gr.) is gis teravond een bromfietser ingereden op een groep verpleegden onder geleide. Daarbij is een verpleger zo ernstig ge wond, dat hij ter plaatse overleed. ZONDAG 9 OKTOBER 1966 - 2.00 uur: ADVERTENTIE 0s. Haarlem Wagenweg 146 Telefoon 14951 Bennebroek Rijksstraatweg 8-10 Telefoon 6316 ZATERDAG 8 OKTOBER - 9.00 uur: STERK VERLAAGDE PRIJZEN Kleine Houtstraat 49, tel. 11279 - Gen. Cronjéstr. 60, tel. 50582 Ned. Herv. Kerk Beroepen te Krommenie P. C. Schoe nenboom te Ammerstol; - te Baflo-den Andel (toez.) L. Luteijn pred. v. buiten- gew. werkz. heden) te Emmen; - te Hil versum (wijkgem. Bethelkerk) C. v. d. Steen te Schiedam; - te Steenwijk (vac. J. de Olde) W. F. Kuil te 't Woudt. Bedankt voor Arnhem (wijkgem. Zuid.) J. C. Remeijn te Santpoort; - voor Krab- bendijke (toez.) B. Martel kand. te Zaan dam. Geref. Kerken Beroepen te Pernis S. D. Lankhuiijzen te Naaldwijk; - te Assen P. v. Oosterhoudt te Beekbergen; - te De Krim A. v. Zuy- len te Exmorra. Aangenomen naar Abcoude H. Kuyk kand. te Amsterdam, die bedankte voor Tuindorp-Oostzaan en voor Rottevalle, Geref. Kerken (vrijgemaakt) Bedankt voor London en Wattford (On tario, Canada) D. de Jong te Brampton (Ont. Canada) (voorheen pred. te Mid- delstum) Aangenomen naar Harlingen M. Ham ming te Den Helder - naar Helmond W. A. Jelsma te Lochem. Bedankt voor Nieuwleusden F. Dijkstra te Hijum-Finkum. ADVERTENTIE \!\fO I*5 Grote Houtstraat 28 - Haarlem (Van onze correspondent) AMSTERDAM. De rijksrecherche stelt in samenwerking met de vreemde lingenpolitie een onderzoek in naar falsi ficaties van stempels en paspoorten van buitenlandse arbeiders en met name Tur ken. Dit onderzoek is ingesteld nadat is ge bleken dat grote aantallen Turkse gastar beiders ons land binnenkomen op valse identiteits- en andere papieren. Het blijkt dat in Turkije een levendige handel is ontstaan in oude paspoorten, die dan wor den „aangepast", terwijl de „Nederland se" Turken ook niet schromen hun papie ren uit te lenen aan familieleden. Naast deze paspoorthandel zit de vreemdelingenpolitie nog met een ander probleem: vele buitenlandse werkwilligen komen over de grenzen zonder dat zij een werkvergunning hebben. Was de si tuatie vroeger zo, dat hun enige tijd de gelegenheid werd gegeven zelf werk te zoeken, thans worden zij bij ontdekking dadelijk over de grens gezet. De situatie op de arbeidsmarkt is de laatste tijd zo danig gewijzigd, dat de werkgevers meer eisen aan hun nieuwe personeel kunnen stellen en dikwijls strenge selectie toepas sen. Intrede ds. G. de Vries. Zoals wij reeds hebben bericht zal ds. G. de Vries op 16 oktober zijn intrede doen als pre dikant van de gereformeerde kerk van Haarlem-Zuid de Zuidoosterkerk aan de Richard Holkade. De bevestiging en in trede van ds. De Vries hebben plaats in de avonddienst in de Wilhelminakerk aan de Gedempte Oude Gracht. Na afloop van de dienst, die om zeven uur begint, is er een receptie in één van de bovenzalen van de kerk. HAARLEM: Artsen en tandartsen: bij afwezigheid raadplege men (uitsluitend telefonisch) firma Mathot, tel. 11990. Ambulance en dierenbescherming: tel. 008. Apotheken: Marnix Apotheek, Marnix- straat 65, tel. 56357; Apotheek 't Gilde- huys, Koninginneweg 3, tel. 12038; Tey- ler Apotheek, Teylerplein 79, tel. 17946. Dierenarts: G, Verhagèn, Anthoni Fok kerlaan 31, Haarlem, tel. 02500-63070. HEEMSTEDE: Artsen: J. M. Kamps, Burg. van Lennep- weg 1, tel. 84715 en K. L. Kout, J. de gg Witlaan 23, tel. 81270. Beide artsen ook voor Aerdenhout Wijkverpleegster: zr. P. Haspels, Hugo de Grootlaan 15, Heemstede, tel. 82045. Apotheek: Zie onder Haarlem. BLOEMENDAAL: Artsen: C. Eenhoorn, Bloemendaalseweg 17, tel. 54003. Overveen: W. D. van Oldenborgh. Bloemendaalseweg 223, Overveen, tel. 50158. Aerdenhout: Zie onder de Heemsteedse artsen. Wijkverpleegsters: zr. J. van Dijk, Bloe mendaalseweg 307, Oeverveen, tel. 12698 en zr. L. A. de Koker-Molenaar, Wijk- gebouw. Oscar Mendlicklaan 7. Aerden hout, tel. 41470, b.g.g. 02526-267. Apotheken: zie onder Haarlem. ZAND VOORT: Artsen: Inlichtingen over de weekend diensten worden verstrekt via het tele foonnummer van de huisarts. Wijkverpleegster: zr. A. M. Stipthout, Van Lennepweg 57, tel. 4294. Verloskundige: Mej. G. Bokma, Sophia- weg 3, tel. 2816. Dierenarts: G. Verhagen, Anthonie Fok kerlaan 31, Haarlem, tel. 02500-63070. Apotheek: Zeestraat Apotheek, Zeestraat 71, tel. 3073. HILLEGOM: Arts: N. J. Zimmerman, Hoofdstraat 142, tel. 02520-5121. Tandarts voor de bollenstreek: L. Caris. Hereweg 20, Noordwijkerhout, tel. 02533 -2417. Apotheek voor de hollenstreek: Hille- gomse Apotheek, Hoofdstraat 78, tel. 02520-5272. LISSE: Arts: N. Bet, Nassaupark 43, tel 02530- 3996. IN REMBRANDT kan men deze week kennis nemen van een Braziliaanse film, door zijn nationaliteit al een opmerkelijke verschijning in onze bioscopen, maar ook opvallend door zijn sfeervolle behandeling van èen alledaags onderwerp. Twee man nen wille,n een avondje „uit". Het zijn de rijke Luis Augusto die nieuwe eroti sche sensaties hoopt te vinden in een nach telijk avontuur met een „call-girl", en zijn vriend die hem wel wil vergezellen op dit buitenechtelijke liefdespad. De film geeft een beschrijving van die hoopvol begonnen, maar triest eindigende nacht, waarin geen der betrokken partijen de gezochte genoegens vindt. Walter Hugo Knouri is de regisseur die van „Noite vazia" een ongewone film heeft gemaakt, waarin de sensatie het menselijk conflict niet overheerst. ADVERTENTIE UIT EEN DEENS-ZWEEDSE samen werking is het filmportret ontstaan van Siv, een Zweeds meisje dat streng reli gieus is opgevoed en uit de band springt, zodra zij zich vrij gemaakt heeft uit hui selijke en kerkelijke banden. Als ver pleegster knoopt zij een liaison aan met een patiënt en dat wordt de inzet van een reeks losse verhoudingen die moeten aan tonen dat Siv zich niet meer wenst te bin den en de vrijheid verkiest boven het keurslijf van een huwelijk. Het gevolg is dat de mannen haar gaan beschouwen als de vrouw voor vluchtige avonturen en of dat naar de zin van Siv is, blijft nauwe lijks een open vraag voor wie haar bitte re slotlach heeft beluisterd. In de rol van Siv debuteert de jonge Zweedse actri ce Essy Persson die door de vindingrijke reclame een sensationele Scandinavische sexexplosie wordt genoemd, terwijl Mac Ahlberg de regisseur is van deze ver filming van een door Siv Holm geschre ven Zweedse roman die in het land van herkomst een bestseller werd. WIE ZIJN KENNIS van de klassieke geschiedenis en met name van de Sabijn- se maagdenroof wil opfrissen die kan de ze week terecht in Roxy waar Richard Pottier ons in ,,L' enlèvement des Sa- bines" alles vertelt over een bende bar baarse jongemannen onder leiding van Romulus die naar Sabina trekken om le vensmiddelen en vee te ruilen voor jon ge maagden en die, als zij hun zin niet krijgen, de maagden eenvoudigweg ro ven. Dit schandelijk feit veroorzaakt na tuurlijk oorlog er is wel om minder een oorlog begonnen maar de vrouwen storten zich tussen de strijdende legers en dwingen een vrede af. Als Romulus krijgt men Roger Moore te zien, de Ivanhoe van de tv, en ver der zijn Mylène Demongeot en Rosanna Schiaffino en ook nog Jean Marais in ver schillende rollen aanwezig. In de tweede weekhelft vertoont Roxy „Zorro, wreker der partizanen", een epi sode uit de Mexicaanse opstand tegen de Amerikaanse overheersing met Frank La- timóre als de mysterieuze wreker van het kwaad. Lido geeft een reprise van de befaam de „Muiterij op de Bounty" een avontuur lijke, op historische gegevens gebouwde film die de belevenissen van de beman ning van het zeilschip de „Bounty" met zijn meedogenloze kapitein Bligh (Marlon Brando) in kleurrijke beelden brengt. Het verhaal speelt zich af op het einde van de achttiende eeuw en bevat alle roman tische elementen die aan het reizen op zee in die jaren verbonden waren. Naast Brando treden nog Trevor Howard, Ri chard Harris en Hugh Griffith op, ter wijl de regie in de niet onbekwame han den van Lewis Milestone was gelegd. Tot maandag vertoont Minerva de Ita liaanse huwelijkssatire „Huwelijk in Ita liaanse stijl" met Sophia Loren en Mar cello Mastroianni en vervolgt op maan dag en woensdag met Alain Resnais' „Hiroshima mon amour", een klassiek geworden voorbeeld van het nieuwe Fran se filmen, waarvan de betekenis nu wel algemeen erkend zal worden. Op de ma tinees van dit theater vormt „Flipper" het dol-fijn amusement voor jong en oud. Studio prolongeert de reprise van Fel- lini's „La dolce vita", terwijl ook Palace en Frans Hals hun programma's van de vorige week, respectievelijk „Fantomas slaat weer toe" met Jean Marais en „Ja mes Bond contra dr. No" voortzetten. Arts: M. A. Houtkooper, Schoollaan 2, tel. 02502-6782. SANTPOORT: Arts: Ph. K. Haselager, Hoofdstraat 135, tel. 02560-8570, Santpoort. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-Z., tel. 02500-8249. HAARLEMMERMEER Halfweg/Zwanenburg. Arts: A. Hoek stra, Kerkhoflaan 87, Zwanenburg, tel. 02907-4454. Hoofddorp. Arts: J. Rypkema, Hoofd weg 677, tel. 02503-6320. Wijkverpleegster: zr. N. E. Griffioen, Nieuweweg 11, Hoofddorp, tel. 02503- 6328. Nieuw-Vennep/Rijsenhout. Arts: A. Dunning, Hoofdweg 1179, tel. 02526-280, Nieuw-Vennep. Verpleegster: zr. M. J. Toolens, Aals- meerdijk 348, tel. 02977-5328. Badhoevedorp/Sloten. Arts: A. den Ou den, Pelikaanstraat 41, Badhoevedorp, tel. 02968-2368. Vijfhuizen. Wijkverpleegster: zr: N. E. Griffioen, Nieuweweg 11, Hoofddorp, tel. 02503-6328. Amsterdam (Gem. Un.). Kandidaats economie: J. S. Pieters (Haarlem), J. M. de Jong (Heemstede). Doctoraal theologie met lof: J. C. Vermeulen (Amsterdam). Nijmegen. (Artsexamen: Th. J. Ch- F. Boumans (Heerlen), M. F. G. Haan (Nij megen). Doctoraalexamen sociologie: H. J. A. Dings (Nijmegen), Th. J. Hübens (Grathem), J. I. Boekleman (Venlo), L. A. Welters (Schiedam). Doctoraalexamen Germaanse taal- en letterkunde (Engels): H. J. K. M. Heinen (Aubach). Leiden. De heer G. H. Schokker, gebo ren te Batavia en thans wonende te Lei den, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der letteren op proefschrift ge titeld: „The .padataditaka of syamilaka (a text-critical edition part 1)". De pro motor was prof. dr. F. B. J. Kuiper. De heer M. P. Hennink, geboren te Brummen in 1930 en thans wonende te Leiderdorp, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der geneeskunde op proef schrift getiteld: „Borstvoeding (een on derzoek te Leiden naar enkele sociaal geneeskundige aspecten met betrekking tot de borstvoeding)". De promotor was prof. dr. P. Muntendam. De heer A. Tinkelenberg, geboren te Haarlem in 1940 en thans wonende te Oegstgeest, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuur wetenschappen op proefschrift getiteld: „Thermolyse van esters (het mechanisme van de b-cis-eliminering"). De promotor van prof. dr. E. C. Kooyman. Amsterdam (Gem. Un.). De heer G. B Snow uit Amsterdam is gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op een proef schrift getiteld „Intra-arteriële infusie met cytotoxica bij maligne tumoren spe ciaal in het stroomgebied van de arteria carotis externa": Promotor was prof. dr. L. B. W. Jongkees. Eveneens tot doctor in de geneeskunde promoveerde de heer M. N. W. Butter uit Amsterdam op een proefschrift getiteld „Streptokokken van groep A en van groep B bij nuljarigen, een epidemiologisch onderzoek". Promo tor was prof. dr. A. Ch. Ruys. ADVERTENTIE Fonkelnieuwevormgeving-stralenda gezelligheid - behaaglijke warmte... dat alles samen heet Radiation Crys- talGlow Major. U komt thuis, draait de knop om en één, twee, drie begint de twinkelende gloed te stralen in het "gordijn" van glas. Een aangename warmte verspreidt zich. Dan waar deert u uw Radiation CrystalGiow Major pas goed.Geen enkele gascon- vector biedt u zo veel gezelligheid I CrystalGiow Major - met zijn bruto capaciteit van 8000 k.cal/u. (9,3 kW) groot genoeg voor de normale Hol landse huiskamer-ook in de streng ste winterl Vraag uw handelaar om nadere inlichtingen, of komt u zelf eens in Zeist kijken. symbool voor het nieuwe huishouden RADIATION (NEDERLAND) N.V., ZEIST JOH. VAN OLDENBARNEVELTLAAN 110 TEL. (03404) 13334-16940 ADVERTENTIE MAAKT U ALLEEN MET JOHN JAMESON IRISH WHISKEY OOK "ON THE ROCKS" VOORTREFFELIJK 'VRAAG RECEPT BIJ UW SLIJTERI IMPORTSCHAEFERS WÏIRDEMANN N.V. - AMSTERDAM „«MëfiSi JJ&S m

Haarlem's Dagblad | 1966 | | pagina 13