Prof. Pen over Rijksbegroting 7: „Koersen naar 7 pet meer loon zonder verdachtmakingen aan het adres van de minister" Alcazar 0LDA KEUKENCENTRUM ENCK: „Vraag naar kunstmest raakt verzadigd" 1 KNTU wijzigt haar structuur Hallstein verwacht 35 verlaging van Kennedy-ronde Nederlander verbruikt jaarlijks 7 kilo kunststof Nieuw krantenpaleis voor Axel Springer im bouwende Meer geld voor onderwijs, wegen en kinderen Bloemenveiling in Tegelen heeft moeilijkheden SCHEEPVAARTBERICHTEN Reacties op reorganisatie beurshandel Personeelsbeleid is verzand" va m. Kort economisch nieuws h J s* f4- V R 1J D A G 7 O K T O B E R 19 6 6 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 25 Nooit wanhopen z EUROPA'S IPiPcro'ififJ In Noorwegen DROOMKEUKENS origineel FORMICA Prof. dr. J an Zuthem: m-MjSUL Gisteren op het Damrak Stemming van heden WALL STREET: Verdere koersverliezen ft „Een inkomenspolitiek voor 1967 heeft slechts kans van slagen, als de loonin- flatie wordt teruggedrongen. Dit is pri mair. Een inkomenspolitiek behoort een evenwichtig geheel te zijn, waarin niet alleen de lonen, maar ook de andere in komens binnen de perken van de reële groei worden gehouden." Dit schrijft prof. dr. J. Pen deze week in een speciaal num mer van Economisch Statistische Berich ten, dat is gewijd aan de Rijksbegroting 1967. Inkomstenpolitiek is stellig méér dan loonpolitiek alleen, en als men haast alle andere componenten loslaat, valt niet te verwachten dat de loonbeheersing in haar eentje overeind blijft staan. Maar nu het loonpeil zo duidelijk de gangmaker van de kosten- en prijsspiraal is, moeten wij aldus dr. Pen voor 1967 onze aandacht concentreren op het matigen van de loon- inflatie. Andere maatregelen zoals de speculatiewinstbelasting kunnen ten hoogste een zeker ondersteunend effect hebben en zelfs dat is in de actuele situa tie, bij de dalende waarde van de meeste beleggingen, nog twijfelachtig. De grote vraag is dus: hoe zal de loon- beweging er in het komende jaar uitzien? En dit hangt samen met een andere vraag: wat kan men in redelijkheid van de vakbonden verlangen op het stuk van matiging en terughoudendheid? Indien de langlopende contracten, waar een derde der werknemers onder valt, de toon aangeven voor de andere C.A.O.'s en indien de incidentele aanpassingen bo ven op dat sneeuwbaleffect komen, zitten we alweer op 10 percent en dan wordt de prijsstijging ook weer groter dan de geraamde 4,5 percent. Men moet in de economische politiek nooit wanhopen. Er is nog altijd een klei ne marge, waarbinnen de afdemping van de loon-prijsspiraal kan worden gereali seerd. Maar wil deze marge worden be nut, en willen wij werkelijk koersen in de richting van een loonstijging voor 1967 van 6 a 7 percent, dan moet ieder zich onthouden van verdere afbraak. Dan moe ten de vakcentrales aan de bonden uitleg gen, hoe de macro-economische reken kunde in elkaar zit, en welke belangen gediend zijn met het naleven van de spel regels. En de werkgevers moeten ophou den met het overbieden, en daardoor uithollen, van de C.A.O.'s. Als dit alles teveel gevraagd zou zijn, kan het niet anders betekenen dan dat De vraag naar kunstmest heeft in het 30 april 1966 afgesloten boekjaar gelei delijk een verzadigingspunt bereikt. Aan het einde van dat jaar begonnen zich zelfs tekenen van overproduktie voor te doen. Dit staat in het jaarverslag van de Eerste Nederlandsche Coöperatieve Kunstmest fabriek (ENCK). In West-Europa waren de slechte weersomstandigheden oorzaak van een te leurstellende groei van de vraag. Daaren tegen bleef de vraag in Noord-Amerika en Australië, waar de graanproduktie sterk wordt opgevoerd, zich gunstig ont wikkelen. Het bereikte evenwicht tussen vraag en aanbod, aldus het verslag, en de mogelijkheid van overproduktie in de nabije toekomst zijn zeker nog niet ver ontrustend. Wel maken zij het moeilijk om de stijging van grondstoffenprijzen en andere kosten in de verkoopprijzen door te berekenen. I zelfs een lichte inflatiebestrijding voor 1967 een illusie is. Dan kunnen we alle hooggestemde praat over „inkomenspoli tiek" en dergelijke beter vergeten. Maar voorlopig is het nog te vroeg om aan een dergelijke mate van onredelijkheid te ge loven, aldus prof. Pen. ADVERTENTIE UJ V UJ GROOf- Onder leiding van de raad van bestuur wordt een wijziging van de bestuurlijke opzet van het concern der Koninklijke Nederlandse Textiel-Unie N.V. (K.N.T.U-) voorbereid. Gekozen is voor een organi satievorm, die veel gelijkenis vertoont met de o.m. uit Amerika bekende inde ling in „divisions." Aan de directies van de werkmaat schappijen is meegedeeld, dat daarbij aan z.g. „divisie-directies" de verantwoorde lijkheid zal worden gegeven voor de doel matige produktie en afzet en derhalve voor de rentabiliteit van produktie- resp. a'fsetverwante artikelpakketten. Deze ontwikkeling valt samen met de z.g. stroomlijning van de produktie, d.w.z. de beperking van het aantal artikelen per bedrijf, met handhaving van vol doende spreiding van produktie-pakket- ten over het totaal van de bedrijven. In de sector weverij- en finishbedrijven zul len 5 a 6 van deze divisies worden ge vormd. De meest ingrijpende wijziging als gevolg van de gekozen nieuwe struc tuur van het concern betreft echter de sector spinnerijen. In een toespraak tot de Christen-De mocratische fractie van het Europese Parlement heeft de voorzitter der EEG- commissie, Walter Hallstein, in Mün- chen gezegd een gemiddelde verlaging van de douanetarieven met 35 percent voor jndustrieprodukten binnen de Euro pese Economische Gemeenschap (EEG) te verwachten van de Kennedy-ronde van onderhandelingen over verlaging van de tarieven met vijftig percent. Een derge lijk resultaat zou een „mooi succes" zijn in de praktijk, want alle pogingen zouden ver wórden overtroffen die - tot dusverre in de geschiedenis van de economie zijn gedaan om douanetarieven af te breken. De kunststoffen zetten hun stormender hand begonnen opmars voort. „We zijn nog maar aan het begin", verklaarde de organisator van de internationale kunst- stoffenbeurs „Macro-Plastic", die van 19 tot en met 26 oktober in alle hallen van het Croeselaancomplex van de Jaar beurs te Utrecht worden gehouden. Verwacht wordt dat de kunststoffen omstreeks 1984 de metalen zullen hebben overvleugeld. Thans bedraagt het kunst stof verbruik per hoofd van de Neder landse bevolking 7,2 kg per jaar oftewel 6,7 liter. In 1984 zal het 47 liter (54 kg) zijn tegenover 33 liter voor metalen. Het Damrak heeft het gisteren behaal de koersavance voor de internationale waarden weer ruimschoots moeten prijs geven. De stemming was lusteloos. De ani mo bij de kopers was ver te zoeken. Er waren dan.ook geen stimulansen aanwezig de internationale waarden uit de markt te nemen. Hieraan moet echter onmiddel lijk worden toegevoegd, dat het publiek er ook niets voor voelde zich van veel stukken te ontdoen. In dit licht bezien was het marktbeeld kleurloos. De gerin ge verkopen hadden toch nog de overhand vandaar, dat de hoofdfondsen terrein moesten prijsgeven. Bij de opening zakte Philips circa 60 cent in tot 86. Unilever was een gulden lager, op 82.70 terwijl Kon. Olie 80 cent verloor bij een eerste verhandeling op 118.70. AKU en Hoog ovens waren nauwelijks prijshoudend op rep. F 64.10 en 313 als advieskoers. KLM was gevoelig lager door het koersverlies met 5s/s dollar op woensdag in Wall Street. Gedurende de verdere beursduur zakten de prijzen nog iets verder in en wel voor Philips tot 85.70, (Jnilever 82.20, Kon. Olie 118.40 en AKU tot 63.70. De handel bleef echter zeer klein. De scheepvaartsector was licht ver deeld waarbij Scheepvaart-Unie zich on derscheidde met een koerswinst van \xk punt tot 13194- De overige aandelen in deze sector schommelden rond het voor gaande slotniveau. De staatsfondsenmarkt BERLIJN (Reuter en DPA) In West- Berlijn is donderdag een nieuw kantoor geopend van de uitgeverij Axel Springer, die ruim tachtig percent van de Westduit- se dagbladen in handen heeft. De plech tigheid werd verricht door bondspresident Lübke, in tegenwoordigheid van de Brit se krantemagnaat Cecil King en het hoofd van het Huis Hohenzollern, prins Louis Ferdinand, wiens dochter Kyra als ver slaggeefster bij het concern Springer werkt. In het nieuwe, uit beton en glas opge trokken gebouw, zullen vier dagbladen en twee zondagsbladen met een oplaag van ruim een miljoen exemplaren of 65 per cent van de Westberlijnse pers, worden vervaardigd. De 54-jarige Axel Springer begon zijn loopbaan na de oorlog in een oude schuil kelder te Hamburg, waar hij een op pri mitieve wijze vermenigvuldigd nieuws blad uitgaf. Nu komen van zijn persen bijna veertig percent van alle kranten die in de bondsrepubliek worden verkocht. ADVERTENTIE OSLO, (Reuter) De nieuwe regering van Noorwegen heeft haar eerste begro ting donderdag bij het parlement inge diend. Bij een totaal van 13,86 miljard kronen geeft de begroting een overschot te zien van 60 miljoen kronen. Zij voor ziet in belastingverlagingen, verhoogde kinderbijslagen, verbetering van wegen en meer gelden voor onderwijs en weten schappelijk onderzoek. De defensie-uitgaven zullen volgend jaar vijf percent stijgen en er zal meer geld worden toegewezen voor hulp aan onderontwikkelde landen. De minister van financiën, Ole Myrvoll, deelde bij de indiening van de begroting mee dat de rentetarieven onveranderd zullen blijven, maar dat de regering niet zal aarzelen om een krachtiger kredietbeperking toe te passen als dat nodig blijkt voor het beteugelen van inflatoire ontwikkelingen. De toelage voor koning Olaf, die vorig jaar 1,7 miljoen kronen ongeveer 850.000 gulden bedroeg, wordt volgens het nieuwe begrotingsonderwerp verhoogd tot twee miljoen kronen (ongeveer een miljoen gulden.) Het bestuur van de ongeveer een maand geleden opgerichte Centrale Bloe menveiling Zuid te Tegelen zit, voordat er nog maar een bloem is geveild, al in moeilijkheden. Ofschoon bij de oprichting van de veiling werd besloten de eerste bloemenveiling op 26 september jl te houden, zijn de poorten van de veiling, die in de fabrieksgebouwen van een voorma lige weverij te Tegelen zou worden on dergebracht en die voor dit doel voor de duur van tien jaren zijn gehuurd, nog gesloten. Onmiddellijk na de oprichting van de bloemenveiling, waarbij een honderdtal bloementelers uit Noord-Limburg zijn aangesloten, werd met de inrichting van het veilinggebouw begonnen. Achteraf blijkt echter dat de middelen voor deze investering ontbreken. Het bestuur heeft de leden nu van de zeer ernstige moei lijkheden met de financiering 'op de hoog te gebracht en opgeroepen voor een bui tengewone algemene vergadering, die zondag wordt gehouden. KAASMARKT GOUDA 6 oktober. Aanvoer 97 partijen. Prijzen in guldens per kg. Ie kwal. 3.513.59; 2e kwal. 3.403.50; extra kwal. 3.604.10. Handel matig. Achilles 5 v. Cutuco n. Balboa. Acila 7 v. Adelaide n. Wellington. Adonis 6 te Hamburg. Alchiba 6 te Doha. Algorab 6 t.h.v. Recife n. Las Palmas. Almkerk 6 te Rostock. Amerskerk 7 te Colombo verw. Amstelhoek 5 v. Huil n. Londen. Amstelhof 6 v. Vancouver n. Dairen. Amstelland 6 v. Montevideo n. Santos. Amstelveld 6 v. Geelong n. Bandarshapur. Angolakust 7 te Lagos. Arendskerk 7 te Port Elizabeth. Attis 6 te Antigua. Avedrecht 6 te Antwerpen. Banggai 6 v. Port Moresby. 7 te Honiara verw. Batu 8 te Port Sudan verw. Caltex Arnhem 6 v. Port Said n. Gothenburg. Caltex Delfzijl 6 v. Brunsbuttel n. Norresundby. Caltex Rotterdam 6 te Bahrein. Camitia 7 v. Porta Cardon n. Curasao. Ceres 7 te Barahona. Chiron 6 v. Ponta Delgada n. Le Havre. Congokust 6 te Hamburg. Dahomeykust 6 v. Antwerpen n. Amsterdam. Deltadrecht 6 te Norfolk. Diemerdijk 6 v. Victoria n. Vancouver. Doelwijk 6 te Mersin. Dorestad 6 te Ardrossan. Duivendrecht 6 rede Baie Comeau. Eemhaven 6 v. Gdynia n. Kopenhagen. Eemland 6 v. Santos n. Rio Grande. Eenhoorn 7 te Volos. Gaasterkerk 7 te Antwerpen. Gabonkust 7 te Freetown. Ganymedes 7 te Port of Spain. Geestland 6 v. Preston n. Barbados. Geeststar 6 v. Dominica n. Preston. Hector 7 te Patras. Hermes 6 v. Antofagasta n. Guayaquil. Hoogkerk 6 v. Chittagong n. Chalna. Ittersum 7 te Miami. Ivoorkust 6 v. Freetown n. Antwerpen. Kara 6 te Petit Couronne. Karimun 7 te Dunedin. Kelletia 7 te Curagao. Kennemerland 6 te Cabedelo. Het bestuur van de Vereeniging voor den Effectenhandel deelt mee, dat naar aanleiding van de voorgenomen beurs- reorganisatiemaatregelen verschillende reacties uit de kring der leden zijn ont vangen. Het bestuur zal onderzoeken in hoeverre de ingekomen opmerkingen en suggesties, die enerzijds gelijk gericht zijn, maar anderzijds op een aantal punten ook van onderling sterk uiteenlopende denkbeelden getuigen, tot een wijziging van de door hem gestelde maatregelen aanleiding geven. Nadere mededelingen hierover volgen spoedig. Enige leden hebben bij hun reactie op de voorstellen voorts nog de aandacht van het bestuur gevraagd voor enkele onder werpen, die niet rechtstreeks verband houden met de beursorganisatie. Het be stuur zal zich ook over deze punten, die overigens gedeeltelijk reeds bij het be stuur in behandeling waren, beraden. ADVERTENTIE Wij tonen u 12 keukens van 9 binnen- en buitenlandse keukenfabrikanten. Tevens een ongekend grote sortering HANG-, LEG- en WANDKASTEN KENNEMERLAAN 165 - 159 - IJMUIDEN Telefoon 0 2550 - 8428 of 7770 Kloosterkerk 6 te Messina. Koratia 7 te Porta Cardpn. Korendijk 7 te New York. Kosicia 6 v. Madras n. Abadan. Kossmatella 7 te Balik Papan verw. Koudekerk 6 v. Bremen n. Rotterdam. Maasdam 6 te Le Havre. Memnon 6 te Porto Ordaz. Moordrecht 6 te Port Said. Naess Commander 6 v. Siracha n. Singapore. Naess Lion 6 te Astoria. Neder Ebro 6 te San Francisco. Neder Rijn 5 v. Shimizu n. Yokkaichi. Neder Weser 6 v. Port Said n. Akaba. Nestor 6 v. Hamburg n. Bremen. Ommenkerk 7 te Zanzibar. Ondina 6 te Tripoli verw. Oostkerk 6 te Melbourne. Oranje Nassau 6 v. Bridgetown n. Southampton. Palamedes 6 v. Antwerpen n. Amsterdam. Parthenon 7 v. Willemstad n. Oranjestad, Philidora pass. 6 Kaap Finisterre n. Rotterdam Pres. William V. S. Tubman 6. v. Houston Antwerpen. Prins Johan Willem Friso 6 v. Londen n. Le Havre. Provenierssingel 7 te San Antonio. Rotti 5 v. San Francisco n. Hongkong. Tero 8 te Cristobal verw. Themis 6 v. Georgetown n. Paramaribo. Togokust 6 v. Bremen n. Hamburg. Schiekerk 7 te Marseille. Schie Lloyd 6 v. Wellington. 8 te Deepcove verw. Senegalkust pass. 6 Kaap Finisterre n. Freetown Sigli 6 v. Sibu n. Kuching. Slamat 6 te Genua. Socrates 6 v. Antwerpen n. Amsterdam. Spaarnekerk 5 v. Kobe n. Hongkong. Stad Maastricht 6 v. Baltimore n. Joegoslavië. Stentor 6 te Famagusta. Straat Lombok 7 v. Adelaide n. Fremantle. Straat Soenda 7 te Takoradi verw. Streefkerk 7 te Durban. Tara 6 v. Santos n. Rio Grande. Theron 6 te Willemstad. Tjibodas 6 v. Kobe n. Hongkong. Tjikampek 6 v. Mombasa n. Dar es Salaam. Tjinegara 6 v. Penang n. Colombo. Towa 6 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Van Waerwijck 6 v. Livemo n. Rotterdam. Viana 7 te Curagao. Westertoren 7 te Pulo Bukom. Woensdrecht 7 v. Kobe n. Yokohama. Wonorato 7 te Singapore verw. Wonosari 7 te Adelaide verw. Wonosobo 5 v. Hsingkang n. Singapore. Van Cloon 7 te Sydney. Zaankerk 6 te Bremen. Het personeelsbeleid is verzand in rou tinetechnieken en alledaagse organisato rische probleempjes. Het mist een eigen visie op de maatschappelijke ontwikke ling. De oorzaak hiervan ligt mede in het feit dat de personeelsfunctionarissen geen eigen sociaal beleid kunnen voeren, onaf hankelijk van de specifieke economische en technische gezichtspunten van waaruit de managers werken. Deze gezichtspunten zijn ongeschikt voor het voeren van een personeelsbe leid, een beleid dat gericht moet zijn op ontplooiingsmogelijkheden voor de wer kende mens, op het verschaffen van zin aan de arbeid. Dit zei prof. dr. H. J van Zuthem, hoogleraar in de economische en bedrijfssociologie aan de Vrije Univer siteit in Amsterdam. Hij sprak in Zeist op de studiedagen van de Katholieke Bond van Werknemers in Bank- en Ver zekeringsbedrijf en administratieve kan toren (B.V.A.). Daarom bepleitte hij een grotere zelf standigheid voor het personeelbeleid. Hij ziet de oplossing in het instellen van so sociale beleidscommissies per onderne ming. Deze commissies zouden de hoofd lijnen van het te voeren sociale beleid moeten vaststellen, bijvoorbeeld met be trekking tot de verdeling van het onder- nemingsinkomen, de ontplooiingsmoge lijkheden, de zeggenschap, de klachten procedures etc. «556 5SS f»- 3m .25%-" ,-3iSi JSv JS%+ ir-sjk- 7!' 4 W4..... *>"Sl ïSVJ I 'w lam ST -mi n r.M U-% V'O H? 48 45 I,»Bt u» im im 4MI, W/foM-h» t 35ü WovwKnit 2 itSi i liiVi Wrtiii flfil, f. Ut Z... «rui 38 gaf voor de derde achtereenvolgende beursdag afbrokkelende koersen te zien. Ook hier was het geringe aanbod in de meerderheid. De verkopen werden in verband gebracht met de inschrijving vandaag, op de 7 percent lening BNG groot ƒ150 tot ƒ200 miljoen tegen de koers van 100 percent. VOORBEURS VAN HEDEN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. lste tijdv. 119.50-120.50 86-86.70 83-83.60 420 2de tijdv. 120.40 86.40 83.70 VERHANDELDE FONDSEN Totaal Hoger Lager Gelijk 5 okt. 396 160 (40.4%) 144 (36.4%) 92 (23.2%) 6 okt. 391 118 (30.2%) 177 (45.2%) 96 (24.6%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie 118.90-119.50 Philips 85.60-86 Unilever K.L.M. 420 VOORAL OLIES VAST Ofschoon Wall Street de daling giste ren voortzette en het Dow Jones gemiddel de een nieuw dieptepunt bereikte, gaf Beursplein 5 blijk van een wat vriendelij ker stemming. De aanleiding daartoe was de'' vaste houding van de oliehoek. Dit bracht baissiers iets in het nauw, die haas tig tot dekkingsaankopen overgingen. In Wall Street waren gisteren de oliewaar den tegen het slot opvallend vast. De Eu ropese beurzen lagen vanmorgen verdeeld met Londen nauwelijks prijshoudend en de Westduitse beurzen goed prijshoudend. Drt. Hörder steeg een punt tot 74. Luft hansa was nauwelijks prijshoudend. In de voorbeurshandel waren vanmorgen de koersen al wat opgelopen. Vanmiddag steeg Kon. Olie drie gulden of wel 15 punten tot 121,40, ging Unilever 1,40 omhoog tot 83,60 en steeg Philips vijf dubbeltjes tot 86,50. Ook AKU trok een halve gulden aan tot 64,30, maar de advieskoers voor Hoogovens bedroeg on veranderd 310. KLM ging 15 vooruit tot 420. Op de scheepvaartmarkt steeg KNSM 1% tot 81% en was Van Nievelt een punt hoger op 85%. Cultures lagen verlaten, staatsfondsen een fractie hoger. Vandaag was de inschrijving op de 7% BNG-lening. De beurs heeft goede verwachtingen dat deze zal slagen. CSM 298 (—1) en Walvis vaart 220 (onv.), Deli Mij 77. De Fokkerfabrieken hebben hun 405ste F 27 Friendship verkocht. Deze zal volgend jaar wor den afgeleverd aan de Aero Transporti Italiani, een dochteronderneming van de Italiaanse lucht vaartmaatschappij Alitalia, die reeds acht ma chines bij Fokker heeft gekocht. Ir. M. C. Fritzlin heeft wegens gezondheids redenen het voorzitterschap van de vereniging ..Centrale Baggerbedrijf", de werkgeversorgani satie in de baggerwereld, moeten neerleggen. Tot zijn opvolger als voorzitter is gekozen lr. H. T. den Breejen te Voorburg. KAASMARKT LEIDEN 7 oktober. Aanvoer 4 partijen Goudse, 2 par tijen Leidse. Prijzen: Goudse extra kwal. tot 3.62. Leidse: extra kwal. tot 3.60. Handel rustig. Slot- koersen 6 okt. Heden Slot- koersen 6 okt. Heden A.K.U 63.80 64.30 Ford 922 b 925 310 310 Van Gelder Zn. 98 100 Philips 86.30 gl 86.70 Gelderl.-Tielens 379 b 379 Unilever 82.30 83.80 Gist- en Sp.fabr. 402 405 Kon. Petroleum 118.50 gl 121.40 148-/2 148'/2 Amsterd. Rubber 69 69 v. d. Grinten 805 805 II. V. A 122 122-/2 Hagemeijer 92 92 77.00 77 175-/2 1 7R1 /m Holl.-Am. Lijn 102 b 102 Havenwerken 131 1 1 O 2 131 K.L.M 435 420 Heineken Bier 372 371 K.N.S.M 80 gb 817, Hoek's Machine!. 410 b 410 Kon. Paketvaart 166 166 204 204 Van Ommeren 165-/, 165 Holl. Beton 256 257 Ned. Sell. Unie 131-/2 132 31.50 gb 31.50 5°/i) Ned. 1964 86 U 245 245 5%% Ned. 1964-11 8878 88% Kempen-Begeer 116 116 5-/,% Ned. 1965 93^ 9378 Key en Kramer 322 325 67» B.N.G. 1965 94-A Kon. Ned. Papier 189 190 5-/,% Ned. Gas 92% 92 Kon. Zout.-Ketien 430 430 P/2% A.K.U 96 gb 94 Koudijs 126-/2 127 5-A°/o Hoogovens 95 95 Leidsche Wol 310 b 312 Alk. Bank Nederl. 240 gb 240 Lindeteves-J acob 125 125 Amro Bank 45.80 45.80 Meneba 305 305 Holl. Bank Unie 185 186 Muller Co 300 300 Nat.-Nederlanden 450 450 Chem. F. Naarden 361 361 Ned. Midd.st B. 84 84 Ned. Dagbl. Unie 180 gl 180 R.V.S 368 368 Ned. Kabelfabr. 283 283 187.50 187.50 1 Ned. Sch. Mij 74 gb 74 Interunie 151.30 151.501 Van Nelle 244-/2 245 Nefo 71.50 71.50 Nijverd. Ten Cate 80'/s 80'/» 88.50 88.50 Oranjeboom Bier 248 gb 248 Unitas 406 406 Overz. Gas 82 782 Albert Heijn 704 700 William Pont 196 196 Alg. Norit 165 165 Rijn-Schelde 164 164 Amstel Brouwerij 337 338 Sch. Exp!: Mij 150 gb 150 Amsterd. Ballast 300 300 Scholten Honig 83 gb 83 Amsterd. Droogd. 8172 83-/2 Schuttersveld 113 113 .Bensdorp 402 402 Smit Transform. 203% 205 Van Berkel 186 186 Spaarnestad 595 gb 595 385 385 Stokvis Zn. 116 116 Blaauwhoed 348 gb 348 Technische Unie 273 273 Bredero 328 326 Texoprint 85 85 Brocades-Stheem 624 625 Thom. en Drijver 83 gl 83 Bühr.-Tetterode 503 gb 505 Ver. Glasfabr. 114 116 Bijenkorf 430 430 Ver. Machinefabr. 132-/2 132'/. Centr. Suiker Mij 299 gl 299 Vredest. Rubber 115 115 Curag. Handel Mij 141% 140 Wessanen 396% 400 189 190 Wilt. Fijen.-B. 157-/2 156 Erdal 363 364 Wyers 405 405 268 268 Zwanen berg-Urg. 165.00 165.00 5 okt. 6 okt. 5 okt. 6 okt. Atch. Topeka Baltimore Can. Pacific Illinois Cent N.Y. Centr. Pennsylvania South Pac. Union Pac. Allied Chem. A.C.F. Ind. Am. Can. Am. Smelting Am. T. and T. Am. Tobacco Anaconda Beth. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Aircr. Dup. de Nem. Eastm. Kodak Gen. Electr. Gen. Motors Goodyear T. 27% 23% 1 49'/2 64% 57% 45 28 35-5^ 34% 46 37'A 52% 50% 30% 70 28»/8 48-/2 34 44'/. 32-/8 34% 154-/2 107% 84% 73 44-/2 27-/s 28 48% 64% 56-/8 43% 27-/2 35-/8 33-/2 45% 36% 51% 50-/2 30% 68% 27s/8 45% 33-/2 45-/s 32-/8 34% 154'/, 107 84% 72'/, 4378 Amer. Motors Int. Harvester Int. Nickel Int. T. and T. Kennecott Mont. Ward Radio Corp. Republic St. Royal Dutch Sears Roeb. Shell Oil Soc. Vacum Stapd. Br. Stand. Oil N.J. Studebaker Texaco Un. Aircraft Un. Corp. Un. Fruit Us. Rubber Us. Steel Westingh. Woolworth Ford K.L.M 9«/s 35 74% 61-/8 31 23-/8 39% 31% 33-/8 487s 61% 41-/2 27% 62% 327, 64-/8 68 8% 31-/2 38 36'/s 45-/2 20 41'/, 121 9 34-/, 74 59% 30% 237. 377. 30% 337. 49 61-/2 43 28% 627. 31-/2 65-/8 63 8'/. 31'/. 37'/, 36% 45-/2 20 41% 115-/8 Wall Street heeft de koersdaling van woensdag gisteren voortgezet, waarbij de markt echter sloot boven het laagste punt van de dag. De handel was tamelijk leven dig. Aan het slot vooral kwamen lichte verbeteringen voor als gevolg van een ver klaring van de Amerikaanse minister van Financiën Fowler, dat de Amerikaanse economie gezond is. Aan het slot waren onder meer fors lager Polaroid, IBM en United Aircraft. Sperry Rand werd weder om het drukst verhandeld. KLM stond weer onder verkoopdruk en verloor 5'/, punt. De omzet beliep in totaal 8.1 miljoen shares tegen 5.88 miljoen woensdag. De Dow Jones indices: industrie 749.61 5.84), sporen 187.47 1.34) en openbare nutsbedrijven 123.84 0.43).

Haarlem's Dagblad | 1966 | | pagina 25