Dr. de Jongste waakt eten van Nederlandse over het atleten t Aantal strafzaken dit weer talrijk seizoen Haarlemse Poolsterren gaan op Jaap Edenbaan trainen Baltimore Orioles opnieuw naar zege Mr. Baseball" Sandy Koufax kreeg geen steun van velders TELSTAR-jeugd-AJAX-jeugd ÏV0R0L Mexicaans te gekruid Drinkwater een probleem Speciale melkkoerier Madsen heeft hartaandoening Wagenaar heeft bij Victorie-draverijen de beste papieren DWS uitgeschakeld voor intertoto Prins stuurde Ajax telegram Minister Vrolijk zal sporthal in Haarlem openen Exercitia was flink op schot Zege van oranje op Hongarije Zondag start competitie bij badminton Opleving van de ijshockeysport Keizer geschorst VRIJDAG 7 OKTOBER 1966 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHECOURANT 29 Troetelkind Wellicht kan Deen nooit meer spelen T rainingsschema SPORTPARK SCHOONENBERG - IJMUIDEN Basketbal dames H. VAN TURNHOUT: TIJDELIJK Eindsprint van Janssen goed voor vierde plaats (Van een speciale verslaggever) Steeds meer atleten komen naar Mexico City om deel te nemen aan de tweede internationale sportweek, ook wel de kleine Olympische Spelen ge noemd. De Verenigde Staten, die ver leden jaar met een ploeg van ruim 100 atleten naar Mexico kwamen, stu ren nu slechts 25 atleten onder wie de zwemmer Don Schollander en polsstokhoogspringer John Pcnnel. Cuba daarentegen wordt verwacht met een team van 131 atleten en offi cials. Op het ogenblik trainen er de sportmensen uit Nederland, Duits land, Denemarken, Italië, Frankrijk en Spanje. Ook tijdens de vóór-Olympische spelen zal moeten blijken in hoeverre de Mexi canen zich al hebben voorbereid op 1968. Voor Europeanen ziet alles er mis schien nog wat onverzorgd uit, is veel nog niet klaar (pas in januari 1967 zal men beginnen met de bouw van het Olympisch dorp), maar de meeste men sen die wij hier spraken meenden dat de Mexicanen alles pas in de laatste minuut in orde zullen bobben. Men moet er ech ter 'liet verbaasd over staan wanneer een uur voor de aanvang van de Spelen de laatste hamerklap zal vallen. Het to tale budget dat de Mexicanen willen be steden aan de Olympische Spelen is on geveer 100 miljoen gulden. Wanneer men vergelijkt met Japan dat twee biljoen dol lar heeft uitgegeven, lijkt het een zeer laag bedrag. Het Olympische project was min of meer een troetelkind van de vroegere president van mexico Adolfo Lopez Mate- os. De Olympische Spelen waren een der geldverslindende dingen die Mateos heeft Ole Madsen, eens de gevaarlijkste mid- voor in het Deense voetbal en nu onder contract bij Sparta uit Rotterdam, ligt in een ziekenhuis te Kopenhagen met een infectie aan de kransslagader. Het is mo gelijk dat de kwaal het onmogelijk maakt dat hij ooit nog zal voetballen. Madsen heeft achttien maanden gele den een contract met Sparta getekend na 44 interlands voor Denemarken. Vorige week is hij naar Kopenhagen gereisd om te trouwen, maar twee dagen na het hu welijk kreeg hij plotseling hoge koorts en werd hij in een ziekenhuis opgenomen. Oorspronkelijk dachten de behandelende artsen dat hij een lichte longontsteking had, maar de laatste dagen bleek de kwaal een ernstige aandoening aan de kransslagader te zijn. Hij krijgt dagelijks injecties en zal waarschijnlijk minstens een maand in het ziekenhuis moeten blij ven. Het ziet ernaar uit dat Sparta het dus in ieder geval een belangrijk deel van het lopende seizoen zonder de 31-jarige Mad sen moet doen en dat hij mogelijk nooit meer in Rotterdam of elders zal spelen. De behandelende artsen hebben verklaard dat de ontsteking voor hard werkende mensen een ernstige aandoe ning is. Onder hardwerkende mensen ver staan ze zeer beslist ook beroepsvoetbal lers. Naar in Kopenhagen verluidt over weegt Sparta om tijdens het komende weekeinde een eigen arts naar Kopenha gen te zenden om Madsen te onderzoeken. Het contract van Madsen met Sparta loopt nog een jaar. Dr. De Jongste overgedrageri aan zijn zuinige opvolger Ordaz die nog in twijfel heeft gestaan de organisatie niet op zich te nemen, maar het I.O.C. andere plaats te laten kiezen. Er ontstond een strijd tussen de natio nale financiële noden en de nationale trots die de Spelen had geaccepteerd. Or daz bepaalde toen dat alleen het abso luut noodzakelijk geld mocht worden uit gegeven ten behoeve van de Spelen. Er zullen geen extra accommodaties worden gebouwd, wanneer de mogelijkheid be staat bepaalde takken van sport goed koop onder te brengen. Zo zullen worste len en gewichtheffen dan ook plaats vin den in een theater in het midden van de stad. In juli nam Lopez Mateos ontslag als voorzitter van het organisatie-comité voor de Spelen. Officieel werd opgegeven dat hij enkele operaties moest onder gaan, maar over het algemeen neemt men toch aan dat hij de Olympische Spelen „te groot" wilde maken. Inmiddels is de Nederlandse ploeg in de universiteitskliniek van Mexico City druk bezig met het nemen van de ver schillende proeven. Om allerlei narigheid te voorkomen heeft de sportarts van de Nederlandse Sport Fereratie, dr. de Jong ste een aantal regels opgesteld die de gezondheid in stand moeten houden. Het drinkwater bijvoorbeeld vormt een groot probleem. Onder geen beding mogen de atleten het leidingwater van het hotel drinken, alleen het gezuiverde tafelwater. „Maar we letten er ook scherp op dat er geen van water afgeleide produkten zo als ijs, ijsblokjes etc. worden gegeten." Taboe zijn ook de rauwe produkten, die in water moeten worden gewassen. Maar eten de Nederlanders helemaal geen Mexicaans voedsel? „Nee, want dat is te zwaar gekruid, zelfs de melk moet spe ciaal worden betrokken, omdat het hier de gewoonte is om de melk direkt van de koe in de flessen te doen. Via Pedro, a van onze chauffeurs, hebben we nu een overeenkomst met een melkfabriek die onze hoeveelheid dagelijks zal sterili seren," Waarom is er geen speciale voedsel deskundige toegevoegd aan de weten schappelijke staf? Dr. de Jongste was van mening dat dit een te zware belas ting zou betekenen in het toch al zo over laden medische programma. „We kunnen het onderzoek r.iet topzwaar maken," al dus de heer De Jongste. Op het ogenblik eten de atleten in het restaurant van de universiteit van Mexi co. Hier wordj het voedsel drie keer per week gekeurd en onderzocht door inspec teurs van de keuringsdienst, zodat het ge vaar van infectie tot een minimum is te ruggebracht. Tijdens de medische onderzoekingen loopt het trainingsschema voor de atleten gewoon door. Coach Middelink van de wielrenners vertelde ons dat hij zijn jon gens een uitgebreid programma laat af werken, omdat hij vooral de verveling als een remmende psychologische faktor ziet. „Daan Holst, Rini Wagtmans en Johnny Brouwer hebben internationale ervaring. Ik laat ze regelmatig op de weg fietsen zonder hun steeds te vertellen dat zij op Met de traditionele Victorie-draverijen besluit de Alkmaarse baan zondagmiddag het seizoen, dat voor de P.S.V. ..Vooruit" bijzonder goed is geweest. De slotmeeting is van een groots ge halte. Zij telt tien afwisselende nummers, waarin tal van internationale klassepaarden hun geluk komen beproeven. De grote entrainementen Wagenaar en Geersen zijn met verscheidene paarden vertegenwoordigd. Het ziet ernaar uit dat Wagenaar als de grote triomfator uit deze «trijd zal komen. De tips ALKMAAR, zondag 9 oktober 1. Willem van Oranje-prijs: 1. Evaline Norton', 1. Carmania: 3. Delana Kitty; outsider: Barke II. 2. Dirk Duivel-prijs: 1. Keuze J. Wagenaar Jr. (Abdullah Hanover, Brahmapoetra S.): 2. Au reola: 3. Woudsnip S.: 'outsider: Bosvink S. 3. Acht Oktober-prijs: 1. Doriethe J.; 2. Dia mant B.; 3 Diamant B.: 3. Dollard; outsider Dynamica. 4. Victorie-prijs: 1. Zingly Sister; 2. Arrow Axworthy; 3. Alchimist; outsider: Yonker Ha nover. 5. Feest-prijs: 1. Carla: 2. Boreas van Ernst- heem: 3. Cash Six: outsider: Chrisje Norton. 6. Vesting-prijs (ie afd.): I. Bretteur P.: 2. Star Performer; 3. Bonaire; outsider: Zus Hanover 7. Alkmaars Ontzet-prijs: 1. Flair S.; 2. Fararia S. Festi: outsider: Fabiola Kitty. 8. Sluitings-prijs: 1. Eddi Scotch; 2. Extase J Delphine W.: outsider: Zeta Belwin. 9. Vesting-prijs i2e afd.): 1. Aureola: 2. Bos vink S.: 3. Bcnto Kitty; outsider: Aleid Williams 10. -lakob Kabeljauw-prijs: 1. El Cid d'Aster; I Eduard H.; 3. Eros Kinley; outsider: Everett BS. In de tweede wedstrijd voor de kwart finales van de intertoto-competitie werd het Amsterdamse DWS uitgeschakeld. In Sosnowice verloren de Amsterdam mers met 0-3 (0-1) van Zaglevie. De eer ste wedstrijd die in Amsterdam werd ge speeld eindigde in een gelijkspel: 2-2. Zaglevie kwalificeerde zich voor de halve finales. Ajax, dat uit de lastige wedstrijd tegen Besiktas een 2-1 zege haalde, gisteravond om kwart over zes bij de te rugkeer uit Istanboel door een groep sup porters op Schiphol enthousiast ontvan gen. Bij zijn thuiskomst wachtte voorzit ter J. van Praag een aangename verras sing. Er was een telegram van prins Bernhard met de volgende inhoud: „mijn hartelijke gelukwensen - aan u allen met de zo verheugende overwinning van het Ajaxelftal op Besiktas". Prins Bernhard woonde de eerste ontmoeting bij tussen Ajax en Besiktas in het Amsterdamse Olympische Stadion. (Van onze sportredactie) De minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, mr. M. Vrolijk, zal de officiële opening verrichten van de Haarlemse sporthal, die in aanbouw is aan de Delftlaan. De sporthal wordt geopend op 21 januari 1967. De Mexicaanse kranten besteden veel aandacht aan de Nederlandse zwemstertjes, de Hollandse si renes". grote hoogte fietsen. Dat merken ze zelf wel. Ik ben namelijk van mening dat het probleem van de hoogte een psycholo gische faktor is. De jongens moeten er gewoon niet aan denken dan komt alles best in orde," aldus Middelink. Erica Terpstra, de leidster van de drie zwemsters vraagt zich af waar nu eigen lijk de Olympische zwemwedstrijden zul len worden gehouden in het universi teitszwembad waar de Nederlandse meis jes trainen, maar nu verschijnen er op nieuw berichten ever een eventueel nieuw te bouwen overdekt zwembad. „Het ligt hier wel in een mooie omgeving, maar vooral de kuil met het diepe bad naar het ondiepe zal als een remmende faktor werken," aldus Erica Terpstra. Karei Muys, de coach van de kano vaarders, heeft het moeilijk. De baan in Xochi Milco ligt vrij ver van het medische centrum waar de proeven worden gehou den. Er is daar vrijwel nog niets klaar. De baan is een onderdeel van de lagune waarop Mexico City oorspronkelijk werd gebouwd. Het geheel moet nog worden uitgegraven, er "bevindt zich nog geen bo tenhuis of enige andere accommodatie. Tussen de kanoërs door varen de India nen in hun bootjes om hun produkten naar de stad te brengen. Op het ogenblik richt het medisch en wetenschappelijk onderzoek zich op de fietsergometer, een apparaat waarmee men bij verschillende belastingen de ar beidsprestaties kan registreren. Geduren de een drie kwartier fietsen de atleten terw'.jl hun in de rustperioden en tijdens de arbeid bloed wordt afgenomen dat op hemoglobine, zuurstof etc. wordt onder zocht. Alle teams van Excercitia hebben gis teravond in de basketbalcompetitie de volle winst binnen gehaald. Vooral het damesteam deed het tegen Typhoons uit stekend en behaalde een ruime overwin ning. De uitslagen van de gisteravond ge speelde wedstrijden luiden: Dames: Excercitia-Typhoons 34-8, Red Twins-Tornado 40-13. Heren: HOC 3-Haarlem Cardinals 3 22-53 Antilopen 3-Excercitia 3 22-37. Antilopen 2-Excercitia 2 27-42, Akrides-Schoten 34- 58. VOLLEYBAL. Voor de volleybalcompe titie is donderdag een wedstrijd in de hoofdklasse heren gespeeld. De uitslag was: Libanon-Orawi 11-15, 4-15, 12-15. ADVERTENTIE ZATERDAGMIDDAG 8 OKTOBER - 4 UUR Het Nederlandse dames basketbalteam heeft de laatste wedstrijd in groep A van het Europese basketbalkampioenschap in Boekarest met 73-70 gewonnen van Hon garije. In de wedstrijd om de bezetting van de achtste plaats komen de Neder landse dames nu uit tegen Joegoslavië, dat in de andere groep op de vierde plaats eindigde. De uitslagen van donderdag: Groep A: Rusland-Polen 68-60; Neder land—Hongarije 73-70; Roemenië—Italië 75-57. Groep B: JoegoslaviëWest-Duitsland 101-53; TsjechoslowakijeFrankrijk 67-41 Oost-DuitslandBulgarije 62-48. Stand in groep A: 1. Rusland 10 pnt, 2. Roemenië 8 pnt, 3- Polen 6 pnt, 4. Neder land 4 pnt, 5. Italië 2 pnt, 6. Hongarije 0 pnt. Groep B: 1. Tsj.Slowakije 10 pnt, 2. Oost-Duitsland 8 pnt, 3. Bulgarije 6 pnt, 4. Joegoslavië 4 pnt, 5. Frankrijk 2 pnt, 6. West-Duitsland 0 pnt. (Van onze sportredactie) De voorzitter van de afdelingen Haarlem van de KNVB, de heer H. van Turnhout, blijft bezorgd over de strafzaken, die een gevolg zijn van ruw spel. „Ik ben ge schrokken van het aantal, dat nu, dit sei zoen al, bij onze afdeling is binnengeko men. Dit is beangstigend", verzuchtte hij gisteravond op de jaarvergadering- van deze afdeling in de Hildebrandzaal in Haarlem. De heer Van Turnhout deelde mee, dat er verhoudingsgewijs nu al van een stij ging sprake is in vergelijking met het vorige seizoen. Hij sprak van een gezags crisis en over „er is iets mis in onze maatschappij en dat zien we ook op de voetbalvelden". De voorzitter van de af deling Haarlem van de KNVB vroeg de medewerking van de verenigingen om de kwalijke ontwikkeling tegen fe gaan. Alle steun beloofde hij aan die verenigin gen, die uit zichzelf onmiddellijk tot straffen overgaan indien daartoe enige aanleiding bestaat. De heer Van Turn hout zag overigens geen heil in langdu rige schorsingen, zoals die kortgeleden bijvoorbeeld door de afdeling Dordrecht zijn uitgesproken (voor tien jaar). „Men dient zelf te rade te gaan in eigen kring om de ruwheid tegen te gaan". De voor zitter van de voormalige HVB nam de scheidsrechters in bescherming tegen on rechtvaardige harde kritiek. Ook de heer J. C. Boot, na 41 jaar deel te hebben uitgemaakt van het be stuur van de afdeling Haarlem, gister avond een scheidend bestuurslid, vroeg actie tegen de ruwheid van het voetbal spel. Ook hij sprak van een gezagscrisis, waarin ook de voetbalsport, „die mooie voetbalsport", te lijden heeft. „Dit kan zo niet langer doorgaan. Ik heb zelf deel uit gemaakt van de strafcommissie, maar als je dan de verhaaltjes hoort van die jongens, maar ook van die leiders, dan schrik je". De heer Boot, die waarderend was toegesproken door de heer Van Turnhout en tot erelid van de HVB werd benoemd, meende overigens, dat er iets aan te doen moet zijn om alles weer in het gareel te krijgen. De heer Boot ontving bij zijn geschenk ook een geschenk onder couvert van de afdeling en de clubs. Dat besteedde hij aan de stichting ter bestrijding van de hemofilie. De afgevaardigde van Twee- ADVERTENTIE BU TANDPASTA de Jeugd stelde voor dit bedrag te ve dubbelen. Dit voorstel zal door de vereni gingen worden besproken. De heer Van Turnhout stipte gister avond in zijn openingswoord ook nog aan de matige belangstelling, die er in de af deling bestaat voor het cursuswerk, als mede de gunstige invloed die uitgaat van de toto. Hij nam ook afscheid van het lid van de financiële commissie, de heer Feen stra. Hij ontving de zilveren speld van verdienste. Bij de bestuursverkiezing werden de heren Scheen, Goudsmit en Berrevoets, die aftredend waren herko zen. De heer Grijmans volgt de heer Boot op. Zondag begint de badmintoncompetitie, waarin Haarlem en omgeving als bad minton-centrum stevig vertegenwoordigd is. De hoofdklasse wordt geformeerd door twee teams van Duinwijck, Haarlem, het Tilburgse Ragazzi, HBC uit Heerlen en De Kortenaer uit Den Haag. Duinwijck heeft de nationale titel te verdedigen. De belangrijkste belagers zijn Ragazzi, waar in de gebroeders Van Ginneken de eer ste viool spelen en mogelijk ook Haarlem, dat in Agnes Geene, de huidige nationale kampioene, een troef van formaat bezit. Duinwijck verdedigt de titel met Imre Rietveld, Mar ja en Boudewijn Ridder en Jos Rijmers. Het tweede team van Duin wijck heeft de beschikking over de ster ke zusjes Morgot en Lilly ter Metz, Rob Koutstaal en Paul Ridder. Imre Rietveld is op het ogenblik op een Aziatisch bad- minton-tournee en zal de eerste weken niet beshikbaar zijn. De eerste afdeling van de eerste klas se is vrijwel een regionale zaak; naast de Haagse afvaardiging bestaande uit De Kortenaer 2 en Drop Shot treffen we in deze afdeling Duinwijck 3 en 4, Velsen en Haarlem 2. Velsen zag Connie Visman naar De Kortenaer vertrekken en komt nu binnen het strijdperk met Riet Klip huis, Loes Mossel, Ronald Philips (aanv.), Pim Seth Paul èn Pieter Visman. Duin wijck 3 beschikt over Marjan en Jan Stijger, Hanneke v.d. Raadt en Frits ter Weeme. Het vierde team van Duinwijck bestaat uit Hetty Verhoef, Hanke de Kort, Luut Nardte, Bennard de Visser en Cok Koenekoop. De indeling luidt voorts: tweede klasse, 2de afdeling: Amstelstad, Duinwijck 5, Velsen 2, Haarlem 3, HBV en Slotermeer. Derde klasse, 7de afdeling: SOS, Heems kerk, Velsen 3, Zeemacht, Haarlem 4 en Duinwijck 6. Derde klasse, 8e afdeling: Duinwijck 7, Stoka 2, SOS 2, Flight, Shell en Smash. De Belg Merckx zegevierde donderdag in de 92e Grand Prix de l'Amitié, een wedstrijd over 75 km met een tijd van 1 uur 52.39 sec. Merckx reed met een ge middelde van 39.902 km per uur. Op d« tweede plaats eindigde de Fransman Sta- blinski, derde werd zijn landgenoot Jac ques Anquetil en vierde onze landgenoot Jan Janssen, allen in dezelfde tijd als da winnaar. (Van onze sportredactie) De tijd van „geen ijs, dan gaan we naar Antwerpen" van een groep Haar lemse enthousiasten voor de ijshockey sport is voorbij. Van tien tot vijf jaar geleden was dat nog mogelijk en in die periode speelde de Haarlemse vereniging De Poolsterren dan ook vele wedstrijden. Herinneringen aan die aangename tijd en de stoot geven tot het realiseren van de ijsbaanplannen in Haarlem zijn de ideeën, die ook thans nog gloeien bij het geringe aantal leden, dat De Poolsterren nu nog heeft. In dat streven moet de opleving in ac tiviteiten worden gezien, die de huur ge durende twee uur in de week van de ijs- hockeybaan van de Amsterdamse Jaap Edenbaan betekent. Daar wil De Pool sterren onder leiding van ijshockey- scheidsrechter G. Eldering, 39 jaar oud en bedrijfsleider van een aannemingsbe drijf, en ijshockeyinternational en -trai ner O. Olsen, 33 jaar en verkoopinspec teur van een automerk, Haarlems en thousiasme voor de ijshockeysport („snel, keihard, mannelijk, fascinerend", menen zij) terugvinden. Zij stellen zich dat voorlopig zo voor, dat een groep belang stellenden onder leiding van Olsen, die geruime tijd trainer is geweest van de Amsterdamse vereniging De Amsteltij- gers, gaat trainen. Dit jaar wil De Poolsterren nog niet in de competitie uitkomen. Wel wil het de basis daarvoor leggen voor het volgende (Van onze honkbalmedewerker) Tegen ieders verwachting in zijn de Los Angeles Dodgers gisteren achter het werpen van „Mr. Baseball" Sandy Kou fax verslagen door de Baltimore Orioles. Niet Koufax, maar de 20-jarige Jim Pal mer van de Orioles werd de gevierde man. De jonge Baltimore-pitcher stond slechts vier honkslagen toe en behaalde zijn eerste no run-zege in World Series honkbal. Dat Koufax werd verslagen was niet te wijten aan het falen van de duur betaalde Dodgers-werper, maar aan het zwakke veldspel van de Dodgers die zes maal misgrepen. Dank zij drie blunders van midvelder Willy Davis kon Baltimo re in de vijfde innings een 3-0 voorsprong nemen die uiteindelijk werd uitgebouwd tot een 6-0 overwinning. Voor een record aantal bezoekers - 55.947 toeschouwers zaten in hemdsmou wen in Chavez Ravine naar de wedstrijd te kijken- heeft Sandy Koufax de meest teleurstellende nederlaag in zijn carrière geleden. Hoewel de Dodgers-weroer een knappe wedstrijd wierp, moest nij in de vijfde innings lijdelijk toezien, hoe de Orioles, die in de eerste vier innings slechts een honkslag hadden gegeven, door een drietal fouten van zijn midvel der Willy Davis een 3-0 voorsprong na men. Nadat Powell met een honkslag had geopend en Orilos-tweedehonkman John son na een mislukte stootslag was ge sneuveld, miste Davis achtereenvolgens na tikken van Blair en Etchebarren om daarna nog eens over het derde honk heen te gooien. Een tweehonkslag van Anaricio was voldoende om voor 3-0 te zorgen. De klap bleek hard te zijn aangekomen voor de duurst betaalde werper in het Amerikaanse honkbal. In de zesde innings werd er weer op hem gescoord (4-0) en dank zij een flitsend dubbelspel werd de thuisclub voor een grotere achterstand behoed. Koufax werd vervangen, maar ook deze tactische manoeuvre van mana ger Alston had geen succes. Dank zij een zesde Dodgers-fout liepen de Orioles in de achtste innings uit tot 6-0 en werper Palmer liet zich niet meer verschalken: met 6- 3-4 werd hij een schitterende win nende werper die feilloze steun onder vond van zijn velders. Door deze overwinning hebben de „un derdogs" een 2-0 voorsprong genomen op de wereldkampioenen. Vrijdag wordt er niet gespeeld, want dan reizen de ploe gen naar Baltimore, waar zaterdag en zondag en - indien noodzakelijk - maan dag gespeeld zal worden. Olsen seizoen. „Dat kan in Nederland, de na tionale competitie van vorig seizoen ver liep al goed, al was het de eerste", meent de heer Eldering. Voorlopig is da Jaap Edenbaan de thuishaven voor de Poolsterren, die bij natuurijs op de Haarlemse baan aan de Kleverlaan kun nen spelen. Door een verhoogde activi teit van de vereniging wil De Poolster ren echter ook pressie uitoefenen om da plannen voor een kunstijsbaan en ijs- hockeybaan, op de plaats waar nu de na- tuurijsbaan is gelegen, te stimuleren. „Des noods gaan we zelf aan het werk met een ijshockeybaan. Die moet er kunnen ko men. Kijk naar Tilburg waar zo'n zestig bij dertig meter baan enorm veel aftrek vindt". (Van onze correspondent) De Ajax-speler Piet Keizer is naar aanleiding van zijn optreden in de wed strijd SittardiaAjax van afgelopen za terdag in afwachting van de eindbe slissing van de strafcommissie van de KNVB voorlopig geschorst. Hij mag zon dag in.de wedstrijd AjaxPSV niet van de partij zijn. WIELRENNEN. De organisatoren van de ronde van Frankrijk hebben in Paitijs bekend gemaakt dat dit evenement \n 1967 van 30 juni tot en met 23 juli z^l worden gehouden

Haarlem's Dagblad | 1966 | | pagina 29