Politiek, recreatie en agrarische belangen schrijvende lezers Extra tijd voor boeren om hun bestaansrecht in Dijkland te bewijzen agenda O Gebruikte Wagens 10 TOT 50? - KORTING Voorhaven Componistenwijk Bibliotheek z Haarlemsche Auto Centrale BV BEDRIJFSVOETBAL GAAT VERGADEREN Overwinning voor ODO in kegelcompetitie 0^ „Leuke prijzen” bdbdbw ZUID STAD EN REGIO 19 7 8 JANUARI 2 0 VRIJDAG voor In en om Haarlem nd, mode vonden broek Official HOOFD-Dealer voor Haarlem en omgeving. Tel. 319265 - 315025. Verkoop Centrum Houtplein/ Lorerrtzplein. sngtter dag 24 Hoofd- eekge- lorgens nd voor ie raad estelde neente- de ge- imings- Noord- Zandvoortselaan 4-6 Heemstede Tel. 285541 Bollenstreek •der die bij de aange- EB04B'< Zandvoort zie ook onze advertentie op pag. 18 ien hilleqom G. ZWENNE, IJmuiden PIETER MUL De (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Dijkland nu nog agrarisch. ten alle commissieleden zich aan bij de uitgangspunten van burgemeester en wet houders zoals die in een schriftelijke noti tie waren vastgelegd. Deze weken niet af van de meningen zoals B. en W. die verle den week in de Zoete Inval naar buiten droegen. Het stichtingsbestuur zal wat het belangrijkste onderdeel van Dijkland” aangaat echter nog geruime tijd moeten wachten. Burgemeester IJsselmuiden plus wethouders en ook de (adviserende) com missieleden stemden namelijk in met het voorstel van raadslid Van Schie om de standsorganisaties van boeren niet één maar twee maanden de tijd te geven om plannen aan B. en W. voor te leggen. kleeftekst op zijn colbert laten drukken: welkqm in ons „wei"- gebied. Actiegroepen alom. Casino, (Zandvoort) Overzichtstentoonstelling met o.a. tekeningen en etsen van Willem Snitker. Geopend dag 14-02 uur t/m 28 februari. De Hobbit (Dorpsplein 2, Zandvoort). Exposi tie tekeningen van Marianne Smit. Vanaf 18 december In uw krant van maandag j.l. las ik het bericht dat de bibliotheek in Velsen-Noord dinsdagavond zou worden gesloten in ver band met problemen met jongeren. Als men dit artikel leest krijgt men de jndruk HAARLEM. In het Militair Tehuis aan de Jansweg in Haarlem wordt dins dagavond 14 februari door de commissie zomeravondvoetbal voor bedrijven in de Haarlemse regio een vergadering gehou den met de deelnemende verenigingen. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. ODO, eerste in de A- klasse competitie van de Haarlemse Ke gelbond heeft zondag flinke winst ge boekt op LUMG met 355-367 tegen 335-343 hout. J. VAN DER VEER, IJmuiden A. v.d. HORST, Heemstede Bowlingcentrum Treslong, (Parklaan, Hille- gom). Geopend 10-01 u. Badmintoncentrum Driehuizen (Herenweg 30. Lisse tel. 02521-15556). Dag. geopend 9-23 u. Badminton spelen mogelijk zonder clublidmaat- schap. hun buurt een halt toe te roepen. Dat inspraak niet alleen tot burgerzin kan voe ren, maar ook tot een kwalijk soort egoïs me is hier wel gebleken. De bewoners van de Componistenwijk schijnen te zeggen: „Leidt het verkeer maar om, waar je maar wilt, als je het maar niet in je hoofd haalt ons ermee lastig te vallen”. De gemeente is hen in zoverre al tegemoet gekomen, en mijns inziens te ver, door op de Heem steedse Dreef het verkeer tussen Zand- vóort en Schalkwijk door middel van een bord erop te wijzen dat er geen doorgang is. Waar dit verkeer dan wel plaats moet vinden, wordt nergens duidelijk gemaakt. Toen de afgelopen zomer enkele logés de circusvoorstellingen in Schalkwijk wilden bijwonen, moest ik speciaal met rood pot lood op de plattegrond de ingewikkelde route door de Componistenwijk aangeven. Een onzinnige toestand, vooral als je be denkt dat je hiervoor wegwijzers kunt gebruiken. De gemeente Heemstede moet nu eens duidelijkheid verschaffen waar de doorgaande route te vinden is en de ac tievoerders uit de Componistenwijk zou den moeten inzien dat je in een gemeen schap niet altijd de lasten op andermans schouders kunt gooien. P. J. DE GRAAF, Zandvoort. Plannen die zouden moeten aantonen dat voor ongeveer 20 boeren in „Dijkland” (de driehoek tussen de Veerpolder, Spaarnwoude en Halfweg) wel degelijk zelfstandige bedrijfsvoering mogelijk is binnen de voorwaarden die het recrea tiegebied stelt. B. en W. hadden een ter mijn van één maand voorgesteld maar dat was Van Schie, de enige boer in de raad, te kort dag. Als gezegd, B. en W. namen de g«n. cronjésuaat 96-102 en winkelcentrum schalkwijk-haadem I TENTOONSTELLINGEN' Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62) Stijl kamers: „Stadsgezicht Haarlem van 1750-1850", expositie schilderijen en topografische tekenin gen, t/m 26 februari. Prentenkabinet: Expositie samengesteld uit eigen bezit aan moderne kunst van Frans Hals museum. 21 januari t.m. 19 februari permanente tentoonstelling. Werk van Frans Hals en andere schilders uit de Haarlemse School van de 16e t.m. 20ste eeuw, Zilver, glas, meubelen, munten, boeken, stijlkamers, poppenhuis en oude apo theek. Geopend: dag. 10-17 u, zond. 13-17 u. t/m februari gratis toegang De belangrijkste daarvan nog een keer op ’n rijtje: verplaatsing van de uitbreiding van de waterplas Mooie Nel naar de Veer polder of ten noordwesten van Spaarn- dam. Dit omdat de voorgestelde plek ten oosten van de bestaande plas teveel ver keersdrukte voor „Dijkland” met zich meebrengt. Ander punt: versterking van de functie van de Veerpolder om bebou wing vanuit de Waarderpolder tegen te gaan. Verder: geen nieuw tracée voor de Kerk- weg, handhaving van het bestaande weg- verloop bij Penningsveer. De noodzaak van een ringweg om het dorp Haarlem- merliede is nog niet aangetoond, begin er daarom voorlopig maar niet aan. Maatre gelen nemen om te voorkomen dat de Ringweg te Spaarndam Oost als sluiprou te dienst gaat doen voor verkeer vanaf de brug te Spaarndam naar de rondweg. Het doortrekken van de Haarlemse Vondel- weg naar rijksweg 9 die naar de Velser- tunnel leidt. suggestie over. En deden de belofte dat de te maken plannen voor de boerenorganisa ties weer in het openbaar besproken zullen worden voor het college zijn definitieve standpunt naar de stichting stuurt. „Dan wachten ze maar even op ons”, aldus IJs selmuiden die weinig onder de indruk was van het argument dat het bestuur daar eind maart over wil vergaderen. Nog geen precieze standpuntbepaling derhalve over het beheer van Dijkland maar wel over een aantal bekende zaken. dat de jongeren de dienst gaan uitmaken. Het algemeen belang wordt hier ten zeer ste mee geschaad. Welk zinnig mens kan bezwaar hebben tegen het bestaan van een bibliotheek? Welke motieven er ook aan ten grondslag liggen, het blijft een schan delijke zaak dat men moet overgaan tot sluiting van een avond. Zou het gezag nu werkelijk niet in staat zijn orde op zaken te stellen? Het schijnt mij een angstig symp toom. In de krant van woensdag 18 januari komt een artikel voor waarin B. en W. van Amsterdam als hun mening aan de raad kenbaar maken dat het scheppen van ac commodatie in een voorhaven bij de kust van IJmuiden dringend nodig is en in feite geen uitstel gedoogt. In dit artikel wordt verder onder meer gezegd en daar gaat het voor IJmuiden om „De noodzaak van snelle bestuurlijke beslissingen voor goederen overslag in een voorhaven geldt wel voor kolen en erts, maar niet voor overige functies van het voorhavenplan: containers, graan en olie.” En weer verder: In scheepvaartkringen is het aldus B. en W. een uitgemaakte zaak dat alleen een haven, die accommodatie biedt voor het grote bulkschip en kan voldoen aan de ien. Erg leuk hoor, zo’n wedstrijd olie. Hoe doen we dat? Graan en olie via pijpleidingen dwars door de Kennemer- nen Zelf njet schuldig? Hoe ver zijn wij in onze „welvaartsstaat” al afgezakt dat zelfs onze kinderen daarvan de dupe zijn. Zou nu eens te laten voor wat het is en oiïze aandacht en energie te wijden aan werke- HALFWEG. De openbare vergade ring van de commissie ruimtelijke orde ning gisteravond te Halfweg heeft het college van B. en W. van Haarlemmer- liede en Spaarnwoude een eensgezinde steun in de rug opgeleverd voor zijn standpunten ten aanzien van het deelplan „Dijkland". In dit deel van het recrea tiegebied wil het betrokken stichtingsbe stuur in de tweede helft van dit jaar aan de slag. Het ruim een half jaar oude defi nitieve plan voor „Dijkland" ligt nu bij de zes partners die de stichting vormen. Vóór 31 maart moeten reacties van pro vincie en de vijf gemeenten (de zes part ners) bij het stichtingsbestuur van „Spaarnwoude” binnen zijn. Verleden week hield de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude al een hoorzitting voor' de bevolking. Gisteravond in de kantine van de suikerfabriek mochten de raadsle den het woord voeren en het publiek zwijgend toehoren. Na een zitting van tweeënhalf uuw slo- Teylers Museum (Spaarne 16) Tentoonstelling landschapstekeningen van Haarlem en omge ving van J. E. Goll von Franckenstein t/m 5 februari. Permanente tentoonstelling schilderij en uit de 19e en 20ste eeuw en tekeningen uit Hollandse, Italiaanse en Franse School, fossielen mineralen en kristallen, historische natuurkun dige instrumenten. Geopend di. t.m. za. 10-16 u le zondag van de maand 13.-16 u. Preekstoel (ingang Gasthuispoort t.o. Kleine Houtstr. 93) Collectie religieuze goederen. Ge opend di.. do. en za. 10-12 ep 14-16.30 u. Cruquiusmuseum, (Aan de Ringvaart bij Heemstede). Maquettes van de waterstanden en waterbeheer Nederland, stoomgemaal enz. Ge opend: alleen na afspraak. Aanmelden bij het Theehuis, tel 023-286946. ..Dijkland” is een ander terri toir waarop de vechtjas IJssel muiden slag wenst te levéren. Al hoewel. IJsselmuiden en Gijzel spreken consequent in het meer voud: Dijklanden. Een roerende eensgezindheid. In die strijd kan onze koene burgervader de pu blieke opinie best gebruiken. Een scheut openbaarheid kan het brouwsel alleen maar lekkerder maken. Anders dan anders mag de commissie ruimtelijke orde ning nu met publiek vergaderen. Als de boeren en burgers zich maar van commentaar onthou den. Meneer Heere van de suiker fabriek stelt de kantine beschik baar want zeventig man kan in het raadhuisje niet worden weg gestopt. Zo helpen Rotary-leden elkaar. IJsselmuiden en Heere dragen het clubemljleem in de linker-revers. De suikerdirecteur heeft aan de andere kant een ten al tijden gemeengoed zijn, in het dorp van Franciscus IJssel muiden is het nog niet zover. Liefhebber van het platteland als burgemeester IJsselmuiden is heeft hij het helemaal niet op de plannen van het projectbureau Spaarnwoude. Met zijn wethou der Gijzel ligt hij daarover, ook publiekelijk, in de clinch. Gijzel vertegenwoordigt de gemeente in het stichtingsbestuur dat onder voorzitterschap staat van provin ciebestuurder Wim van der Knoop, een partijgenoot van de Spaarndamse ingenieur (ing.). Nu heeft de geachte gedeputeer de vijf maanden terug al gezegd dat voortzetting van de bestaan de bedrijfsvoering in Dijkland onmogelijk zal zijn. Gijzel steun de destijds het bestuursbeleid en dat stelt de recreatie voorop. Daarom is het in 1968 allemaal begonnen. En boeren mogen mis schien bij „Spaarnwoude” in dienst komen maar wel als veev- erzorgers. „Staatsboeren” kirt IJsselmuiden dan telkens provo cerend. De burgervader kan in de on derhavige kwestie alleen nog maar hopen een omslag in de opvattingen bij het stichtingsbe stuur. Zoals GS nu ook niet meer tegen bebouwing van de Velser- broekpolder zijn. En zoals Van der Knoop ook „om ging” ten 't Oude Slot (Ir Lelylaan 6, Heemstede) Ten- toonstelling van een aantal Heemsteedse kunste naars met o.a. schilderijen, wandkleden, droog bloemen, fotografie en edelsmeedkunst. Geo pend t/m 21 januari. Zaterdag: Kleine tentoon stelling v.d. Ver. Oud Heemstede-Bennebroek met resultaten van diverse opgravingen, dage-1 lijks van 11-17 u., behalve woöns. en dond.mid dag o (eina rd. Houtweg) (ADVERTENTIE) Casino, (Badhuisplein. Zandvoort) Europese roulette en Black Jack Geopend dag 14-02 uur Dolfirama (Hotel Bouwes Palace, Zandvoort) Voorstellingen woe. za en zo 12. 14 en 16 u Bowling Centrum (Burg van Fenemaplein, Zandvoort). Geopend dagelijks 16-01 uur, zon. en ma. 14-01 uur. Midgetgolf en Verkeerstuin, (Vondellaan 44, Zandvoort). Geopend dag 10-22 u Het is wel wennen die open baarheid. De commissieleden en ambtenaren zijn volgens banaan- vorm achter het witte formica gerangschikt. De koffiekannen gaan spoèdig rond. De vijfenvijf tig man publiek kan het vergeten. Zoals de voorzitter vergeet te schorsen. De besnorde bufferbe- diende is er klaar mee. Stapels mooie witte kopjes. Een sloot met Jcoffie maar het publiek zit stil en verroert zich niet. Weg handel. Eén brutaal type gaat na dik een uur toch aan de wandel en koopt twee koppen koffie. Twee bur gers achter de tap zitten al aan de citroen-brandewijn. Na een half uur nog een kop koffie geschonken. Eindelijk komt de loop er een beetje in. Dat mag ook wel want wethouder Gijzel is er in een uitputtend be toog in geslaagd „in het kort” de geschiedenis van „Dijkland” op te halen. Pas na ruim een half uur maken interrupties de boel wat levendiger. Commissielid Van Schie is boer en dat zullen we weten. In het bijzonder Gijzel die te horen krijgt dat-ie zijn mond moet houden als hij zelf zegt te praten over zaken waar hij ook duinen met op en in datzelfde duingebied railvervoer van erts en kolen in open wa gons? Heeft men zich in Amsterdam wel het niet beter zijn het woord „welvaart” gerealiseerd wat dit voor de gehele regio precies kan betekenen. Laat men eens beginnen met wat we moeten gaan vervoe- ijk welzijn van groot en klein? Mensen, ja ren in welke hoeveelheden en de manier u winkeliers, laten we daar maar eens waarop. En niet alleen over het noodzake- aan gaan staan. lijke maar ook over het mogelijke daarvan praten. Het mogelijke daarvan dan voor de leefbaarheid in dit gehele gebied. De regio heeft er recht op dit precies te weten en te kunnen onderkennen en zolang dit niet het geval is kan de regio niet anders doen dan tegen de Amsterdamse plannen £je voor vele miljoenen gebouwde keihard neen te blijven zeggen. Het enige Schouwbroekerbrug dreigt niet optimaal wat voor de Amsterdamse plannen te ver- te kunnen worden gebruikt, omdat een wezenlijken zou zijn en waartegen naar handjevol bewoners van de Heemsteedse mijn mening geen overwegende bezwaren Componistenwijk een actiecomité hebben zouden kunnen zijn is een containerhaven, gevormd om het doorgaande verkeer in De ruimte en met wat nodige voorzienin gen, ook de accommodatie daarvoor is in de IJmuider haven aanwezig en/of wel te realiseren. Veel is dit niet, maai] voor het containervervoer zeker niet te verwaarlo zen. Het op- en afvaren naar en van Am sterdam kost zoveel tijdverlies enz. dat de concurrentiepositie van Amsterdam voor dit vervoer aanmerkelijk zou worden ver beterd. En merkwaardig genoeg had Am sterdam ruim veertig jaar geleden dit stuk je voorhaven voor het stukgoederenver- voer al kunnen hebben. Maar toen zei Amsterdam keihard neen, waartegen IJ muiden of wel de gemeenteraad van Velsen met toestemming v&n het Staatsvis- sershavenbedrijf beslist ja zou hebben gezegd. Tijdens deze vergadering komen allerlei zaken en nieuwe voorwaarden aan de or de, die voor een ordelijk en regelmatig competitieverloop van belang zijn. De ver gadering begint om 20 uur. Nieuwe clubs die aan het bedrijfsvoetbal willen gaan meedoen, zijn ook van harte welkom. De zomeravondvoetbalcompetitie voor bedrijven wordt weer verspeeld op de twee velden van het recreatie-oord Spaarnberg aan de Wüstelaan in Sant poort. „Het valt daar vrijwel niet meer weg te denken”, stelt secretaris „ome” Piet v. d. Eem van de commissie,, „de twee velden liggen er na de rustperiode weer goed bij. We streven er naar om op 17 april met de nieuwe competitie te beginnen en als alles goed gaat moeten in de eerste week van augustus de finales gespeeld kunnen worden". Het vorige jaar namen 58 elftallen aan de competitie deel en moesten er maar liefst 366 wedstrijden afgewerkt worden. Secretaris Van der Eem verwacht ditmaal een nog grotere deelname. Door invoering van de zomertijd kan men dit wel opvan gen, want er kunnen nu vier wedstrijden op een avond worden gespeeld. Zaterdags worden er twaalf partijen afgewerkt. Pax behaalde een ruime overwinning op EVA met 330-356 tegen 309-317 hout Zet m Op en De Prins behaalden respectieve lijk 354-367 en 368-362 hout in de competi tie van de A-klasse. In de B-klasse behaalde Naast de Plank een overwinning op Blijf Sportief met 341- 359 tegen 331-330 hout. De competitie tus sen DVV en Volharding eindigde in een overwinning voor de eerste met 336-357 tegen 316-343 hout. Aan de Rol won met 326-320 tegen 318-309 hout van Wij Rollen Door, dat op de laatste plaats staat. Recht door Zee werd in de C-klasse door NRV verslagen met 292-256 hout tegen 343- 337Irene won van Dames Pax met 304-314 tegen 285-304 hout. Nooit Gedacht ver sloeg Klim Op met 329-308 tegen 313-300 hout. De enige hoge serie werd gemaakt door W. Hageman met 80 hout. Galerie VAN (Hagestraat 19) Tentoonstelling gereedschappen van Wink van Kempen. Geo pend di., wóe., do. en vrij. 14-17 u. za. 12-17 u. t/m 11 februari. Galerie Loa (Lange Raamstraat 6) Expositie werk van Hagenberg. Geopend do. t/m za. 14 18 uur t/m 28 januari. De Waag (Spaarne/Damstraat) Expositie schilderijen en tekeningen van Michel Rieu. Geo pend dag. 10-17 u. t.m. 31 januari. Galerie De Ark (Nieuw Heiligland 3) T/m 30 januari tekeningen van lan Klinkhamer. Geo pend dag. 17-02 uur en zon. 14-02 uur. Kunstzalen Heerkens Thijssen (Houtplèin 13). Expositie aquarellen gouaches van Lou van Lamweerde-Dobbelmann en Mies van Oppen ra ij Vleeshal, (Gr. Markt) Expositie ..Het omge keerde land ontwikkeling in de Meerlanden van 1500 tot 2000. Geopend dag. 10-17 u. zond. 13- 17 u. t/m 19 februari. Vishal (Gr. Markt) Groeps-expositie Kunst Zij Ons Doel. Geopend dag. 10-17 u. Zondag 13-17 u t/m 6 februari Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121) Eigentijdse schilderijen, grafieken, wand kleden, kleinplastieken enz. kunnen worden ge leend met kooptegoed. In het keldertje: Gedu rende de maand januari sieraden van Flip v. Herwijnen le verdieping: gedurende de maand januari schilderijen van Ben Glas. Geopend dinsd. t/m vrijd. 13-17 u. zat. 11-17 u. tev. don derd. 20-22 u. niet deskundig in is. Dan gaat het om prijzen van melk en de ver leende subsidies. Van Schie meldt daarover wel een ..dieskuussiê” van een half uur met de wethouder te willen aangaan. ..Die subsidies (zoals de wakkere boer zegt) zijn niet voor de boeren maar voor de consu ment”. En Van Schie is niet voor de poes. ..Melk teveel? Welfiee, kijk maar op wereldschaal. Lan den zat waar ze om melk zitten te springen”. Gijzel heeft dan al qp- gemerkt dat noch het particuliere bedrijf noch het voornemen van het stichtingsbestuur tot dogma verheven moet worden. Vervol gens bakkeleien de heren nog wat over extensief beheer en in tensief beheer en de mate waarin het een dan wel het ander moet geschieden. Flora en fauna vliegen door de zaal. Maar uitein delijk gaat het erom, meldt de vasthoudende wethouder, of boe ren in Dijkland nu ja dan nee als ondernemer kunnen blijven werken. Van Schie denkt dat er voor een man of vijftien een goed zelf standig bedrijf mogelijk is. Het stichtingsbestuur vond tot op he den van niet. Maar, beseft ook drs. IJsselmuiden, met het ver strijken van de tijd is er meer kans op meningswijzigingen. De verkiezingen voor Provinciale Staten en de gemeenteraad staan voor de deur. Wie weet hoe het stichtingsbestuur er over vijf maanden uitziet? En hoe de nieuwe minister van CRM over bufferzones en recreatiegebieden denkt? IJsselmuiden en de boe ren kunnen voorlopig nog lachen, wellicht is de kiespijn niet ver weg. aanzien van woningbouw in Spaarndam-oost. IJsselmuiden. de knokker voor het kleine, laat zich het zoet der herinnering goed smaken. Eerder op de dag heeft hij bij de Raad van State de gemeente Amsterdam een ver pletterende nederlaag toege bracht. Een andere conclusie is uit zijn woorden niebmogelijk. Of het Hoge College dat ook vindt moet nog even worden af ge wacht. Gebouw Noord-Holland (J.J. Hamelinkstraat 4-6) Fototentoonstelling over het Waddengebied door Henk Bruyns en David Hartsema. Geopend ma. t/m vrij. 9-17 u. t/m 31 januari. Anthroposofische Ver; (Floraplein 27) Exposi tie aquarellen van J. van Leesten-Nassy. Geo pend maandag 20-22 u. dinsd. 10-12 u. en vrij. 14- 17 u. t/m 28 februari Gemeentehuis Heemstede: Expositie schilder ijen van mevr. C v. Oostveen. Gedurende de maand januari DIVERSEN Kennemer Sporthal (Van Riebeecklaan). Za terdag 10-12 u.: Sportinstuif. Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35). Zaterdag 14.30 u Slingertje en het vliegende paard. Poppentheater La Gondola (Warmoess'traat 11). Zaterdóg 14 en 16 u.: De gouden krakeling. Kunstijsbaan (Van Riebeecklaan). Geopend ma. t/m vrij. 9.30-12.00 u.. 14-16.30 u. en 20-22.30 u. Di. avond gesloten. Za. 14-16.30 u., 20-22.30 u. zo. 9.30-12.30 u. en 14-16.30 u. Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23). Dag. beh. zon. geopend 9-16 uur. VVV Haarlem (Stationsplein). Geopend ma. t.m. vrij. 9-18 u. en za. 10-16 u. Midgetgolfbaan „In de Hout” (Oosterhout- laan). Geopend: en woe. 14-18 u. za. en zon. 11- 18 u. Bowlingcentrum Haarlem Bowling (Orion- weg-Delftlaan. Geopend ma. 18-02 uur, di. t/m zon. 13.30-02 uur. Jeugdbowlen za. 11.30-14.30 uur, zond. 11.30-13.30 uur. Bejaardenclubs don derdagmiddag. Thijsse’s Hof (Mollaan, Bloemendaal.) Ge opend di. t.m. zat. 9-12 en 13.30-17 u. zond. 9-12 u. Midgetgolf baan „Rusthove” (Brederodelaan 82, Bloemendaal). Geopend dag. 10-22 u. Bezoekscentrum „Duyvetil” (ingang Oase, Aerdenhout). Zoogdieren in onze.duinen”.Wa ter uit onze duinen”. Geopend za. 11-16 u. Iedere zondag 13 u. wandeling o.l.v. gids. Nat. Park „De Kennemerduinen", (ingang Koevlak, Overveen) „Van vloedlijn tot binnen- duin”. Geopend za. en zon. 9-16 u. Het Winkelierscentrum Schalkwijk schreef een wedstrijd uit: het zoeken van een tekst verborgen in een soort kerstbal- l en er was dan ook veel animo voor. Zaterdag ston den de eerste en de tweede prijswinnaars in de krant: Lonneke, een kind van onge veer elf jaar won een draagbaar tv-toestel en een kleuter van vier jaar (of is de leeftijd soms een drukfout?) won een boor- Bijdragen voor onze rubriek „Schrijvende lezers” dienen aan de volgende voorwaar den te voldoen: maximale lengte van 250 woorden. Inci denteel kan de redactie overschrijding van deze limiet toestaan, namelijk wan neer zij meent dat het onderwerp van een bepaald ingezonden stuk dit recht vaardigt. ondertekening met naam en woonplaats. Daarnaast moet aan de redactie het vol ledige adres bekend wordpn gemaakt. anonieme brieven worden niet geplaatst. geen persoonlijke aanvallen. De inhoud van brieven mag niet kwetsend, grievend of beledigend zijn. Lezers doen er goed aan hun telefoonnum mer aan de redactie op te geven, zodat deze snel contact kan opnemen, bijvoorbeeld over bekorting van de brief. Lezers zonder telefoon kunnen de redactie meedelen te gen bekorting geen bezwaar te hebben. Indien zij dat niet doen, wordt, in het alge meen gesproken, een te lange brief gere tourneerd. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) 20.15u Vrouwencabaret Natascha Emanuels met ,,Een traan voor elke roos”. Zaterdag 10.15u.. Mary Dresselhuys en Ko van Dijk in Herfst in Riga”. Toneelschuur I (Smedestr. 23) Vandaag en morgen 20.30u.: Toneelgroep Centrum met „Scheiden”. Toneelschuur III (Smedestr. 23) Vandaag en morgen 20.30u.. „Projekttheater met ..Dollie, of advocado's bij de lunch”. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr.) 20.15u.: Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. An dré Vandernoot, solist, Theo Bruins, piano. Za terdag 20.15u.: Orgelbespeling door Piet Kee m.m.v. Frans Brüggen, blokfluit. Haarlemse Jazz Club (Zanderzaal, Gr. Heilig land) 22u.: Jamsessions. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30u „The spy who loved me”, 12j. Vandaag en morgen 24u.: „Shaft's grote opdracht”, 16j. Zaterdag 13.30 u.: ..De fluit met de zes smurfen”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15u.: ..Inslikken en doorgeven”, 16j. Vandaag en mor gen 23.30u.: „The birds”, 16j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.30u.: „Star wars'-', a.l. Vandaag en morgen 24u.: ..Doriana het por- nomeisje,” 16j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.30u. beh za. 14u.: „De klokkenluider van de Notre Dame”. 12j. Zaterdag 14u.: „De reddertjes’', a.l. Roxy (KI Houtstr.) 14.30 en 20u.: „Soldaat van oranje”, 12j. Vandaag en morgen 24u.: „The chase”, 16j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.30u.. „De rechter en de linkerhand van de duivel”, 12j. Vandaag en morgen 24u.: „Cria Cuervos”, 16j. Zaterdag 14u.. „De nieuwe avonturen van Dik Trom, a.l. Cinema Quirinus Internationaal (L. Veerstr.) 14. 15.15, 19, 20.15 en 21.30u. zaterd. 14, 15.15, 20, 21.15 en 22.30u.: ..Deep en counter”, 16j. Filmhuis Het Melkwoud (Zijlstraat 63). Van daag en morgen 21 u.: ..Flash” en ,,Le Fou” van Glaude Goretta. City-Theater (Hoofdstraat 94, Hillegom). Van daag en morgen 20u.: ,,Een brug te ver”. 12j. eisen voortvloeiend uit de groei voor het vervoer per container van het stukgoed zich in de harde wedstrijd van het zeever voer staande zal kunnen houden. Dit laat ste lijkt mij wat in strijd met wat net hiervoor over het zeevervoer van contai ner, graan en olie wordt gezegd. Maar goed machineset. Beide kinderen werden met waar het in IJmuiden en in feite in de hele prijzen opgescheept die niet in overeen- regio om gaat is juist het bulkvervoer w.o. stemming zijn met hun leeftijd. En de niet alleen erts en kolen maar ook graan en „volwassenen” maar klagen over die jeugd olie. Hoe doen we dat? Graan en olie via van tegenwoordig. Maar zijn de volwasse- HALFWEG. „Nou zeg. hij (blijft maar doorgaan", sist de I Ikleine dame met het glanzende .'grijze haar vol verontwaardiging f -in haar stem. „Steeds zegt-ie dat het z’n laatste vraag is”. Half elf I windt de echtgenote van wethou der Gijzel kennelijk een mooie fctijd om de aftocht te blazen. De ■als immer correct gekapte bur gervader van Haarlemmerliede ■en Spaarnwoude vindt dat klaar- j ’blijkelijk ook. „Dan rest mij niets Gmeer zegt drs. IJsselmuiden •optimistisch. „Sorry, voorzitter u Kgaat toch nog niet sluiten valt I ^commissielid Van Gestel de eer- ïjste burger in de rede. Nu. <^at wil I ;de burgervader nou net wel maar '^llez, de heer Van Gestel krijgt Jnogmaals gelegenheid datgene te '.zeggen waarvan hij al eerder had opgemerkt het reuze belangrijk te vinden. De CDA-voorman in de agrari sche gemeente wil wel. Fractiege noot Van Schie en heel wat ande- I ,‘re boeren in het publiek houden hem immers goed in de gaten. De Icampagne mag voor de domine rende suikerfabriek achter de ;rug zijn, voor de heren politici •gaat het spel de komende maan den pas goed op de wagen. Maar ;niet alleen van Gestel is het .nieuwe jaar begonnen met het voornemen te werken aan zijn herverkiezing. PvdA-leider Date- ;ma kan er ook wat van. De luttele ■minuten dat hij het woord voert tover de notitie van B. en W. zijn Voldoende om te betogen dat de betrachte openheid mede het ge- 'volg was van het jarenlange ijve- '.ren van zijn partij op dit terrein. llmmers, een openbare commis sievergadering als donderdaga vond in de suikerfabriek te Half weg mag in omringende gemeen- (eind W v J (ADVERTENTIE) Leidsestraat 128-Telefoon 02520-17667/17311

Haarlem's Dagblad | 1978 | | pagina 7