Natuurlijk was dit een politiek, die veel tijd eischte. Hulde aan Swens, Teunis sen, Pereira, dat zij Loosjes' politiek hebben begrepen en hebben mogelijk gemaakt. Want zij gingen een seizoen tegemoet, waarin succes uitgesloten was. De 2C klasse in de Amsterdamsche moddervelden zagen ze in het verschiet een jaar lang worstelden ze dóór, allen met één doel voor oogen tijd winnen voor Loosjes. Zoo werd dan 1899/1900 een slecht seizoen naar buiten, maar een best seizoen op het oefenveld. Het H. F. C. clubleven is misschien nooit zoo gezond- gezellig geweest als in de jaren, die nu volgden. En de lijdensgang van het ie door de competitie heeft daaraan geen kwaad kunnen doen. Nog één wedstrijd moest in Heemstede gespeeld worden. Want aan de Spanjaardslaan werd een groot stuk grond bijgehuurd en een mooi wedstrijd terrein in gereedheid gebracht, dat op 22 October nog niet klaar was. Het af scheid aan Heemstede was droevig. Sparta sloeg de H. F. C. met 32. De H. V. V. kreeg de Haarlemmers toen in Den Haag en maakte ze in met 83. In het elftal debuteerden eenige krachten van vreemden bodem, waaronder Kakebeeke, Salberg en van Booven. Hubert Menten en Frits Dolleman ver tegenwoordigden de oude garde, maar hun spel was niet meer dat van vroeger. Van Leuven en Bos waren van de jongste generatie de Wilde, A. van Waveren, Teunissen, Pereira en Hulshoff Pol vormden de kern van het elftal. Ajax (L.) was het eerste elftal, dat kennis maakte met de Spanjaardslaan en voelde zich zoo thuis op het nieuwe veld, dat het met een 3o overwinning- naar huis ging. Met R. A. P. werd gelijk gespeeld en van H. B. S. in Den Haag met 5o verloren. Resultaat voor Kerstmis 1 puntje en een allertreurigste goal-average. Na Nieuwjaar moesten twee wedstrijden, (R. A. P. en Sparta) gewonnen gegeven worden, daar geen elftal bijeen gebracht kon worden. Aan de Spanjaards laan werd H. B. S. geheel onverwacht met 4o geslagen en in Leiden was men tevreden met een 3 1 nederlaag tegen het sterke Ajax; men kreeg eenige hoop, dat de wedstrijden tegen Haarlem, die nog beiden gespeeld moesten worden en- beslissend zouden zijn voor de laatste plaats, verbetering in den stand zouden kunnen brengen en liet een paar jong-ere spelers, gekweekt op het Span- jaardslaan-veld, debuteeren, n.l. Ferf, Hengeveld en van Laar, maar het resultaat was droevig; met 1-2 en 2o werden we geslagen en alle kans, om van de laatste plaats te komen, was verkeken. De kampioenen H. V. V. sloegen LI. F. C. eindelijk met 4o aan de Spanjaardslaan, een wedstrijd, die veel beter was dan de uitslag doet denken, en waarin Ferf tweemaal een penalty van Willem Hesselink uit zijn doel wist te houden. In de promotiewedstrijden kan de H. F. C, het niet houden tegen Rapi- ditas en ging onder met 42 en 5—1.

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 115