M. T E U N I SS E N. Een hard, plichtmatig- werker. Een stille in den lande, een speler toch, die zéér op den voorgrond is getreden door zijn nuttig spel. Het was niet zwierig, niet verfijnd, maar zeker, soliede, massief en toch wel erg „handig" - als dat van voetbal gezegd kan worden. Verrassend was ook, wat „Rinus" nog te halen wist met een laatste, uiterste krachtsinspanning, met uit buiting van den laatsten centimeter van zijn toch al zoo lange, geweldig gespierde beenen en groote voeten. Of, wie herinnert zich niet, hoe hij „headen" kon, opspringend naar een bal, die voor hem on bereikbaar leek en toch nog onderschept werd door zijn wil om er te komen. Teunissen overspande zich in het spelna iederen wedstrijd was zijn krachtig lichaam „bèk af", omdat hij er toch weer méér van geeischt had, dan het vele, dat het geven kon. Leek het soms al niet in het spel of Rinus niet meer zou kunnen En toch, een halve minuut later zag men weer zijn lange onderdanen, als poliep-armen, een bal uit het gewoel wegvisschen en stormde hij naar voren, drijvend, dribbelend, pingelend ja, dat was zijn groote fout zijn neiging om 't zelf maar te doen, als de anderen niet vooruit konden komen. Hij heeft er wel eens succes mee gehad, zeker, want zijn schot, als 't zoover kwam, was onverwacht en fel maar hoevele malen liet hij niet de achterhoede ontredderd achter bij zijn pogen om de voorhoede op dreef te helpen? Hij was op iedere plaats van het veld een goed speler, en heeft wel haast iedere plaats bezet. Met Putman Cramer en Keus vormde hij in 'gj/'g8 de half backlinie, die de H. F". C. weer in de ie klasse bracht; in 1900/1901 speelde hij back, toen opnieuw gepromoveerd moest worden. En het volgend

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 128