241 Gaan wij de plaatsen in ons eerste elftal eens na, dan zien wij, dat deze ge durende het geheele seizoen door dezelfde spelers werden bezet en dat het slechts de - rechts-half plaats was, waar respectievelijk Byvoet, Snor Sypesteijn, de Klerck en Schnitger debuteerden. Doch laat ik na deze algemeene beschouwingen, welke men slechts aan het einde van het jaar kan houden, aanvangen met U in een geregeld relaas alle belangrijke g-ebeurtenissen van het afgeloopen seizoen te memoreeren. Hoewel reeds in de eerste dagen van September de gelegenheid bestaat een balletje te trappen, wordt het seizoen toch eerst officieel geopend door de jaarlijksche Algemeene Vergadering op Zaterdag 5 September. In het Bestuur is een plaats opengevallen door het bedanken van den Heer Steup, waardoor het thans als volgt wordt samengesteld: Voorzitter J. j. Thöne, Vice-Voorzitter M. Loosjes, Secretaris H. H. van Waveren, Penningmeester H. Seignette en Commissarissen J. A. Schippers, J. B. v. d. Heuvel Rijnders en C. Mesman. De gekozen Bestuursleden wenschen echter het aannemen van hunne functiën tot eene volgende vergadering in beraad te houden en, als deze op 19 September gehouden wordt, hebben de Heeren Thöne en Loosjes kennis gegeven, dat zij zich niet meer herkiesbaar kunnen stellen. Dit geeft eene heele verandering in de samenstelling van het Bestuur en voor de verschillende functiën worden nu gekozen: J. A. Schippers, Voorzitter; J. Goosens, Vice-Voorzitter; H. H. van Waverën, Secretaris; H. Seignette, Penningmeester en J. B. v. d. Heuvel Rynders, C. Mesman en P. H. Kaars Sypesteijn Commissarissen. Is deze algemeene vergadering achter den rug, dan staan we plotseling in het voetbalseizoen en iedere 14 dagen zal weer een eerste-klas wedstrijd aan de Spanjaardslaan gespeeld worden. Over de beteekenis van deze wedstrijden loopen de meeningen nog al uiteenvelen beweren, dat ze veel onbelangrijker zullen zijn dan in andere jaren, daar we slechts in een Nood-Competitie spelen en dat de titel van kampioen dezer competitie niet veel te beteekenen heeft, 't Spreekt vanzelf, dat dit het enthousiasme van spelers en publiek zeker niet ten goede zou komen. En ook wij hebben zoo iets in den beginne gevreesd. Doch hoe verder we in het seizoen kwamen, des te meer vergaten we, dat er een Nood-Competitie gespeeld werd. En wat de bekerwedstrijden betreft, deze hadden geheel haar gewoon verloop. 4 October had Jan Laan, de nieuwe captain, met zijn mannen den eersten uitwedstrijd tegen H. B. S., welke met 2-o gewonnen werd. De belangstelling onder de H. F. C.'ers was er toen nog niet erg, maar die kwam de volgende week wel bij de thuismatch H. F. C.Haarlem. Vóór den wedstrijd wisten wij eigenlijk niet, of we, zooals in andere jaren, in spanning moesten verkeeren over den uitslag; was zoo'n onderwerp in deze tijden niet te onbelangrijk om je 16

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 253