- 145 - Karel's ideaal was de promotie van H. F. C. En hij is in de gelukkige omstandig heid een geluk, dat H. F. C. met hem deelde dat hij tot de weinige idealisten behoort, die evenveel werkkracht bezitten als idealen. Welk ideaal hem te pakken heeft, hetzij op het gebied van sport of van maatschappelijk werk, in 't groot of in het klein, ten opzichte van den enkeling of van de massa, het wordt vervolgd, tot het zoo dicht mogelijk nabij gekomen is, omdat het niet anders kan, want hij is de slaaf van zijn idealen, hij en zijn werkkracht. Karei kan niet anders dan zijn gedachten volgen tot het einde toe. Hij moet er over spreken ten allen tijde, werkt er voor nacht en dag en plaatst ze op den De groote wedstrijd. voorgrond in iederen kring, Is het wonder, dat hem heerschzucht verweten wordt en zijn onbaatzuchtigheid wel eens den schijn heeft gewekt van timmeren aan den weg? En toch is in den grond van de zaak niets minder waar dan dat. Karei kende voor een promotiestrijd de groote lijn en hij kende de finesses en alle werden door hem uitgevoerd. De spanning, of alles uit zou komen, zooals hij het theoretisch zag, at hem soms op, zijn verwachtingen durfde hij zelf niet gelooven en brachten hem in buien van twijfel, in de zwartgalligste stemmingen. Maar alleen tegenover zichzelf. Want voor het elftal mocht geen twijfel bestaan en in iederen brief lag weer een opwekking om verder te werken. v. d. Meulen de Koningh Reuvecamp Gille H. Engel Steenhouwer. H.F. C. Haarlem 2 2 (seizoen 1924-'25).

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 149