51 - En hei je d'r een fast, houd 'm dan steivig beit. En laat de bal nie los faur dat ie grandig sit En taunt je Harlemiet, de heile rauwe klit. En maak je d r ein lens, omdat 't nie anders gong, Hou je dan dandiefain en seg dan au pardong PIM PERNEL En bauve op je saddoek 'n ferme pets audeur Dan loop je rein te stinke, allein al fan de geur. Met gloednieuw boezeroen en schoongeboende aure, Dan sa'je's effe sien, dan ben' die lui geschaure. Want Kuipert, die komp mei, die kocht contant 'n broekie, In 't Peussie, voor 'n pop, bij 't Joodje op 't hoekie. En d'andre lauie, da's fast, die knappe me wat op, En Kreek die kaupt die dag expres 'n nieuwe dop Je poote motte schaun fan ondere en fan bauve En dan wil ik toch sien, of dasse 't nie gelauve, Dat wai, as 't er om gaat, wel piekfain kunne weize, 't Effectief fesoen staat op je snuit te leize Me weite hoe 't haurt, bin faur de Hag nie bang. Me houe ons kedei, geen stompe, gein gedrang, En hake doen me niet, wai speule extra fain En netjes spreike, lauiSeg veine, maar geen swain. En komp er nou 's mot, dan hou je je mar sjakes, Want ikke bin je chef, ik geif se uit de lakes En denk er om seg laui, geen Harlemsche accente Dat motte se dar niet, 't ben raike laui met cente. Die prate niet fan „faif" en weite nie fan „ses", Mar zegge „veef" of „zas" en meir fan da gekles. Mar trek je dat nie an en speul as kwieke sjappies En keil ze faor de floer, ik mag se wel die grappies. En kaugel dan mar raak de kiepert in z'n freit H. F. C.Quick. V. 1 n. r. Vermeer, Steenhouwer, van Houten, Schuur (seizoen 1924-'25).

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 55