HET SEIZOEN 1921- 22 Ajax werd bereid gevonden ons gedurende enkele zomeravonden haar trainer Reynolds af te staan, Karei schreef het enthusiasme er in en Nico zorgde voor de theoretische afwerking op vrije dagen in de week. In geregelde training gingen Peddy Francken, W. de Kamper, Nico zelf, Th. Brans, Schroder, Schoute, Gebrs. Daniëls, Ernst en Wim Reijdon, v. d. Meulen, Lamp, Veldhoen, Kreek, Bijvoet, Merker (van Altona), Jo Verweij, Vreugde en Schnitger, waarbij zich na de examens nog Arie en de Engelen van Hillegom aansloten. Dinsdagavonds werd er geathletiekt, terwijl de Donderdag voor voetbal gereserveerd was. Wel was het niet altijd „dringen" aan de Spanjaardslaan, vooral Dinsdags niet, maar toch zat er leven in. Ons lid de Vries bemoeide zich speciaal met de athletiek en had voor zijn toewijding meer belangstelling verdiend, t Is gek, maar een athletiekclub zal de H. F. C. nooit worden. Wel duiken er telken jare enthusiasten op, maar hun aantal blijft altijd tot vier, vijf, of in een gunstig jaar, tot zes beperkt. 200 diep waren wij dan gezonken, 2de klasse. We moesten terug, weer naar boven, dwars door den Overgang naar de Eerste klas. Maar om dat te bereiken, moest er enthusiasme en ijzeren wilskracht, niet alleen in 't eerste elftal en 't Bestuur, maar in de geheele vereeniging komen. Nico Bouvy en Karei Lotsy zijn de menschen, die bovengenoemde factoren er bij ons ingebracht hebben. Onze Rots. Ben en Gé tegen Excelsior in actie (seizoen l922-'23)

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 60