SEIZOEN 1925/26 MET dit seizoen begint de periode Spoelder. Het was immers in de vergadering van 12 September, dat Snor den Voorzittershamer ter beschikking stelde van Dr. C. Spoelder, welk besluit de vergadering met algemeene stemmen bekrachtigde. Over Snor werden in een vorig deel van onze prachtige H. F. C.-boekenschat vaker hartige woorden gezegd, zoodat we hier gerust sober kunnen blijven. Wel moet het even van het hart, dat we in Cees een voorzitter gevonden hebben, die, zooals later duidelijk uitkwam, met hart en ziel voor de belangen van zijn geliefde kleuren opkwam. Niets is hem teveel, en steeds houdt hij den naam van de H. F. C. zoowel in als buiten Haarlem hoog. Andere wijzigingen kwamen er in het Bestuur niet, zoodat het college voor dit seizoen bestond uit: Dr. C. Spoelder, Voorzitter, F. C. Kuipers, Vice-Voorzitter, Jhr. J. C. Mollerus, Secretaris, H. Seignette, Penningmeester, J. van Eeghen, A. van Lennep en A. Y. van der Meulen, Commissarissen. Dezelfde Algemeene Vergadering was ook om andere redenen van groot belang. Immers hierin werden onze prae-historische statuten en reglementen radicaal herzien. We meenen, dat er geen artikeltje ongewijzigd is gebleven. Alhoewel er over enkele nieuwigheden soms vinnig, maar ronduit gedebatteerd werd, kwam het voorstel der Commissie, bestaande uit de H.H. Jhr. J. C. Mollerus, Mr. F. A. Davidson en A. van Lennep, dat door het Bestuur overgenomen was, er zonder ingrijpende wijzigingen door. Een van de belangrijkste hervormingen was wel de instelling van het instituut „Lidmaatschap van Verdienste". Nauwelijks ging de vergadering er mee accoord of als eerste Lid werd de aftredende Voorzitter George Herman Kaars Sijpesteijn geboekt. Een welverdiende hulde voor Snor, die de H. F. C. in een van de moeilijkste perioden met algeheele toewijding heeft geleid. Getrouw aan de goede gewoonte werden ook thans een drietal oefenwedstrijden gespeeld en wel: Hercules— H. F. C. (41E. D. O. H. F. C. (2 2) en H. F. C.— Ajax (3 7). Veel hadden deze ontmoetingen niet om het lijf, daar geregeld met een zeer onvolledig elftal werd aangetreden. Juist nu waren die oefeningen met een volledig team hoog noodig geweest, daar op 1 September de gewijzigde spelregels in werking traden. De voornaamste veranderingen, in beknopten vorm, waren wel le. buitenspel, minstens twee tegenstanders in plaats van drie vóór den aanvallenden speler 2e. ingooien van achter de lijn in plaats van er op 3e. uit een corner mag ineens gedoelpunt worden. De vrees, dat de sub 1 genoemde verandering akelig hooge scores zou opleveren, bleek op den duur ongegrond. Wel zal er een enkel goaltje meer gemaakt worden, maar nu de verdedigers er eenmaal aan gewend zijn, weten zij ook nu nog van het bekende valletje gebruik te maken en die domme voorhoede-spelers loopen er nog steeds maar in. Het is natuurlijk een ietwat gevaarlijk experiment bij een niet al te besten of langzamen scheidsrechter, maarmag hier eigenlijk wel rekening mee gehouden worden en was het vroeger niet even gevaarlijk bij onvoldoende leiding .'e

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 100