Onder de nieuwe leden ontdekten we Dicky Sigmond, Jan Weber en de familie Jongeneel, terwijl in dit jaar, dank zij Karei, Bob Glendenning voor het eerst bij de H. F. C. kwam. Ons elftal, dat door tal van kleine ongevalletjes vrijwel nooit geheel compleet uitkwam, was als volgt samengesteld A. Y. van der Meulen J. Weber J. de Koningh H. Engel Chris van Houten W. Cohen Tervaert P R. Basoeki D. Miezérus A. van Beekum M. C. Sigmond H. v. d. Berg terwijl Herman Eijsvogel en Reuvekamp Gille als eerste invallers fungeerden. Thans waren we ondergebracht in één afdeeling met Sparta, Stormvogels, V. O. C., H. V. V., R. C. H., D. F. C., Unitas, Blauw-Wit en 't Gooi, waarvan Unitas wel de zwakste bleek te zijn. In strijd met de onhebbelijke gewoonte van de mannen van ons A team om de eerste wedstrijden onnoodig te verliezen, waardoor aan het einde van het seizoen slechts een schier bovenmenschelijke inspanning redding kan brengen, leverden ditmaal de eerste drie „uit'wedstrijden liefst vier punten op, terwijl thuis van het sterke Sparta met 20 verloren werd. (V. O. C.H. F. C. 22, 't GooiH. F. C. 1 1, Blauw-Wit H. F. C. 12). Vooral de laatste wedstrijd was de moeite waard, om aan te zien. Zelden zagen wij Jaapie zoo goed als dien dag in het Stadion, of het moest enkele uren later in het cafétje zijn, waarvan de naam mij ontschoten is. Bij den op 22 October gehouden interland-wedstrijd HollandDenemarken was de Hollandsche overwinning (42) voor het grootste deel aan Gejus te danken. Daar de Natris faalde, hoopte Dick, die dien dag reserve was, al op een hernieuwd oranje-buisje. Ook het volgende quartet competitie-wedstrijden verliep niet ongunstig. Wel is waar werd in IJmuiden met 2—1 tegen de aanstaande kampioenen verloren, maar de andere wedstrijden brachten, dank zij Arie, vijf punten in het competitielaadje. Hij scoorde n.l. drie maal in Gorinchem (05), twee maal thuis tegen R. C. H. (22) en twee maal in den Haag tegen H. V. V. (34). Chris opende in de laatste ontmoeting de score met een vreeselijk ver en gelukkig schot, Mies peuterde er nr. 2 in, maar we stonden bij de pauze toch met 32 achter, wat voor den eeuwig gokkenden Dick aanleiding was om een 43 overwinning te voorspellen. Door Arie's schotvaardigheid werd Dick's stoute bewering zoowaar werkelijkheid. De laatste goal werd met de hand gemaakt, hetgeen onze goalgetter volmondig toegaf. Eymers had het niet kunnen zien en hand haafde het reeds toegekende doelpunt. Karei ontving ons team na Gorcum in Dordt, dat te klein bleek voor de uitgelaten bende, 't Is jammer, dat dergelijke uitstapjes voor ons schijnbaar niet meer zijn weggelegd, of zou „Dubbeldam Achteruit' nog eens eerste klasser worden Bij God en Staal is alles mogelijk. We namen thans de vierde plaats in met 9 punten uit 8 wedstrijden, waarvan er maar 2 bij Roobol terecht kwamen. De H. F. C.'er werd in dezen tijd gebruikt als medisch vakblad, met Frits als voornaamsten penvoerder. Och ja, hoe is het ook weer, wat is er van de geheele medische keuring voor voetballers terecht gekomen Thans, vier jaar later, krijgen we af en toe een interessante lezing over dit onderwerp te hooren van Prof. Snapper, ja zelfs Dr. Eijsvogel bezondigt zich er een enkele maal aan, maar veel meer dan een vrijwillige keuring van zwakke jongelingen heeft de beweging tot op heden niet opgeleverd.

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 102