- 136 van je pedicure?... of van den voorzitter eener bruggewachterscorporatie Van den chirurg, die Uw kater snijdt? of van den leverancier Uwer tuinboontjes Nee. We interesseeren ons alleen voor zulke grapjes, wanneer het menschen betreft, die iets beteekenen. Een goed sportsman beteekent iets, naar mijn smaak, en zonder zijn waarde te overschatten, stel ik er toch vaak prijs op zoo iemand den tol mijner bewondering te betalen, door hem eens te laten zien, hoe ik hem zien kan. En dan is het eigenlijk verwonderlijk, dat ik maar weinig H. F. C.'ers geteekend heb, want ik heb jullie „en gros et en détail" altijd gewaardeerd. H. F. C.'ers waren heeren. Ach, ik bedoel het niet maatschappelijk, maar voetballelijk sportief, en toen H. F. C. destijds eens degradeerde, heb ik dat heusch betreurd. En toen zij weerkeerde in de eerste klas, heeft me dat oprecht verheugd, al heb ik nooit gelegenheid gehad, daarvan in woord of beeld te doen blijken. Ik heb U immers al gezegd, dat ik ook nog tracht den kost te verdienen Maar het zat me toch in het hart, en ik ben zeker, dat er tienduizenden zulke oogenschijnlijk onverschillige outsiders zijn, die H.F. C. zoo verd nee niks... zoo verduiveld graag mogen lijden. Maar nu krijg ik toch een kans om daar uiting aan te geven. Muiier heb ik al eens geteekend. Van der Meulen al een paar maal, hoewel eigenlijk in mijn gevoel altijd maar zoo, zoo niet je databsoluut niet Lotsy, ook al, als 'k nou den rector eens van naderbij ging bekijken Spoelder de rector ook zoo n man in het H. F. C.-leven, dien ik bewonder. Wat een geweldig paedagoog moet je zijn om te doen, wat hij doetIk geloof, dat er maar weinigen zijn, die dat beseffen. Om nu eens te laten zien, hoe je je toch dwaasheden kunt veroorloven met iemand, waarvoor je daar ga ik van uit alle respect hebt, begin ik me voor te stellen, welk sm hei, heiwelk gezicht hij zou zetten, als ik 'm kwam vertellen, meneer de rector, met Uw verlof, U bent zoo n reuzekei, U moet er aan gelooven, hier sta ik met een schoon papiertje en 'n stompie conté er zou 'n breede grinnik over z'n gelaat trekken, hij zou oogen als knoopsgaatjes krijgen, van die knipoog- spleetjes haltdan begin je zoo Dit zijn de oog-kiertjes. Daaronder trek je 'n evenwijdig onder-ooglid, je geeft de wenkbrauwstoppeligheid vast even aan en je trekt den omtrek van de neus nee, van den neus. Neus is manlijk. Waar je al niet op letten moet, als je caricaturen teekentgossamme-beware Met inbegrip van zijn manlijken neus, heb je dan dit gekregen Nu de mond. Niets is er karakteristieker dan de mondspleet. De lipformafie en zoo, is van later zorg. Om die mondspleet is het te doen, en daaromheen moet dan een alligator-glimlach getrokken kunnen worden. We zijn dan nu gevorderd tot nevenstaand

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 140