HO beveelt Laan. Je doet je best. Hebt u wel's witjes moeten lachen, als je daar heelemaal niet op ingesteld bent. 't Is me 'n toer. Als je aan iets erg-gesetzwidriges bezig bent en 'n agent b.v. zegt: „Wilt u maar's afstappen." Nou, het was het zelfde ongure, enge gevoel, het deed je aan wijlen Veltman of Bouwmeester denken. 't Ging me slecht af. „Halt! next man in!" beveelt Laan, zooveel te zeggen als: verzuur nou maar weer. Toen was Tinus aan de beurt. Dick Laan hurkte, precies vrij van de lens. Kikkerde op en neer, maakte trararetjes voor 'm: „Toe nou zeg, lach nou!!! Juist. Ha-ha, Vader en zoon Jongeneel, samen spelend in H. F. C. III (1928). Hahahaha Goed zoo." Nou moet ik eerlijk zeggen, 'twas 'n mooi gezicht. Als 'n zonsopgang stak 'n onmerkbaar glunder lachje over het physionomie van den gewilligen braven Loosjes, toen deployeerde zich het gaudium over zijn sympathieke wezen, bleef de bekoring, daarop neergezegen, nam den vasten vorm aan van 'n welberedeneerd, inwendig gevoed en tevreden geneugteverschijnsel. „Schitterend zei Laan, next man. Peltenburg, als 't u blieft. Pelt speelde bijster natuurgetrouw, keek eerst beaat-verstandig, even 'n loensje naar stuurboord, 'n knipje naar bakboord, zooveel alsZeg kennen jullie die van dien pastoor. Daarop 'n hevig binnenwerksch jolijt, sterke levenslol, dansende buikrimpeltjes verlevendigden dit historisch moment, het hoofdgestel wipt even achterover Hij is goed zeg, *n reuzemop Wie volgt Karei Lotsy. 't Was in orde. 't Zat er op. Hij was er dadelijk in. Trouwens heb je in de Sphere, Het Leven, jaargangen 1899—1929 enz. wel Bovenste rij v. 1. n. r. H. Möller, P. C. Hagenaar, L. R. Dijkhuijzen, R. D. Jongeneel Sr., L. Adam, B. Faber, A. Wijt, A. v. Dongen. Onderste rij v. 1. n. r.H. v. Zwijndrecht, J. W v. d. Bogaardt. H. Chabot, P. Jongeneel Jr.

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 144