WIE kent hem niet tegenwoordig om zijn vermaardheid als kenner der oude talen vroeger om zijn beroemdheid als drager van een lange groezelige onderbroek op Holland's voetbalvelden. Wat Kees van boven te pittig was, was hij van onderen te laksch; hersens had en heeft hij voor tien, beenen dikwijls nog niet voor één. Enfin, zijn tengels zag je nooit, hij liet ze maar steeds in zijn dessous zitten, zijn eigenlijke beenen kwamen nooit Veteranen voetbal. te voorschijnals hij geen voeten had gehad, zou nooit iemand be grepen hebben, waarom hij voet ballen als afdeeling van vermaak had gekozen. Intusschen, hij liep of beter gezegd, hij sjouwde en sjokte rond in zijn gymnasiasten- tijd, omhuld door een kleedingstuk, hetwelk door dames alleen maar in de Fransche taal gebruikt wordt, en of onze goede captain Rein van der Woude er iets van zeide, of Loosjes al eens schuin keek naar dat kleedingstuk, Kees was ge lukkig in zijn lange boks en dat was de hoofdzaak. Het moet ge zegd worden, dat lange gedoe had geen invloed op Kees' humeur, of liever gezegd, juist omdat hij zoo n onderdeksel droeg, was hij zoo goedlachsch en goed gemutst. De gymnasium-directeur in den dop kon goed meedoenwas geen kniesoor en geen voetballer om het ronde vent. Iedereen mocht hem toen al, vandaag aan den dag is zulks gebleken voetbal, doch in alle opzichten een hetgeen geen opschepperij is, want immers voorzitter der good old H. F. C. wordt ook niet iedereen. Als ik Kees zoo in onze dagen bij officieele gebeurtenissen wel eens in een vreeselijk gekleed pak zie waarbij natuurlijk zoo'n dito pantalon hoort denk ik dikwijls, kerel dat staat je niet, dat behoort niet bij je lichaam, toen vond ik je nooit sierlijk er bij loopen, maar nu lijk je in dat deftige gedoe wel een aangekleede pop. Kees kon gedurende een voetbalwedstrijd, waarop hij nu eens echt zijn zinnen gezet had, zoo nu en dan als een zevenpaards motor komen aanrennen, niet als inzet of beginaanval, maar onmiddellijk in de derde versnelling. De stukken vlogen er bij Onze Praeses als actief voetballer.

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 146