WAAROM H. F. C. MI) SYMPATHIEK IS "TOEN ik van den samensteller van dit jubileumboek de uitnoodiging kreeg, daarin een artikel te schrijven, was mijn eerste gedachte, in woorden uitgedrukt, deze „Ja maar, ik ben voor H. F. C. en de H. F. C.'ers immers een onbekende". Doch lang leefde die gedachte niet, want ze werd al spoedig verdrongen en opgevolgd door deze andere „Al ben ik weliswaar voor H. F. C. een onbekende, omgekeerd is H.F.C. voor mij geen onbekende. Neen, H. F. C. is voor mij geen onbekende vereeniging. Ze is mij in ieder geval wel zoodanig bekend, dat ik gaarne aan het verzoek van den heer Lotsy voldeed en met genoegen de gelegenheid aanvaardde iets in dit, aan de vermaarde en voorname Haarlemsche Football Club gewijde gedenkboek, te schrijven. Want H. F. C. is mij sympathiek om verschillende redenen. En denkt nu niet, dat ik die mooie woorden „voornaam", „vermaard" en „sympathiek" zoo maar slordig weg neerschrijf en ze uit, omdat ze nu eenmaal passen in het kader van het groote gouden feest, omdat ze in harmonie en overeenstemming zijn met de vele felicitatien en geluk- wenschen, welke thans van heinde en ver aan H.F.C. worden gebracht, neen, als ik zeg, dat H. F. C. mij sympathiek is, dan kan ik die uitspraak met redenen omkleeden. Die redenen zijn de prettige indruk, welken ik van de wit-blauwe voetballers heb gekregen bij mijn bezoeken aan de Spanjaardslaan de eervolle plaats, die ze, al de jaren door, in de Nederlandsche voetbalwereld heeft ingenomen het vele goede en mooie werk door H.F.C. en H. F. C. ers voor Hollands voetbalnaam verricht en ten slotte ook en niet in het minst de overeenstemming in sommige opzichten, die ik vind tusschen H. F. C. en mijn eigen oude club Frisia. Ik kan mij dan ook ongedwongen voegen bij de vele felicitanten en met pleizier dicht ook ik gaarne een strophe aan het lange loflied op het leven der H. F. C. Dat H. F. C. voor mij een oude bekende is, dat moge blijken, als ik U vertel, dat de eerste voetbaltribune, waarin ik heb gezeten, de H. F. C.-tribune was. In die H. F. C.-tribune zat ik al, een veertien, vijftien jaren, voordat ik een elftal van H. F. C. zag spelen, zelfs een veertien, vijftien jaren, voordat ik de goede stad aan het Spaarne en haar Haarlemmer Hout ontdekte. Wat ik U hier vertel, lijkt zoo zonder meer misschien wat vreemd en zonderling, maar de oplossing van dit raadsel is tamelijk eenvoudig. Luistert Het was in den jare 1912, dat het bestuur der Haarlemsche Football Club besloot de oude tribune door een nieuwe en grootere te vervangen.

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 155