154 Wij, jongens, bewonderden de nieuwe-oude tribune ten zeerste en voor H. F. C., die club daar ginder in Holland, die zoo'n reuzending zoo maar voor oud wegdeed, kregen we groot respect. Veel Frisia voetbal-vreugde en veel voetbal-leed tevens heb ik in die H. F. C.- tribune nog meegemaakt en ik heb meegeholpen om, bij de doelpunten van en de aanmoedigingen voor Frisia, de restjes blauw-witte verf te verwijderen, die de H. F. C.'ers nog op de banken hadden laten zitten. Ruim negen jaren heeft de oude tribune het bij Frisia nog uitgehouden. Langzaam maar zeker is ze ten onder en ten slotte onderstboven gegaan. Doordat op een winderigen dag het bovengedeelte werd afgerukt, was ze eenige jaren „dakloos" en tenslotte werd ze, door den geweldigen storm van 6 November 1921 geheel en al vernield en eindigde aldus haar bestaan, na jarenlangen, trouwen dienst bij H. F. C. en Frisia. H. F. C. en Frisia Ik heb mijn eigen oude vereeniging meermalen met de Uwe vergeleken, want H. F. C. en Frisia komen in sommige opzichten met elkander overeen. Is H.F. C. de oudste voetbalclub in het Westen, Frisia is hetzelfde in het Noorden. Dit feit alleen al geeft een zekeren graad van verwantschap. Nu weet ik wel, dat het Noorden, het gezellige Noordelijke district, in zaken van voetbal nimmer zoo'n groote baas is geweest als het Westen en ik wil H. F. C. en Frisia daarom dan ook niet vergelijken met twee congruente driehoeken, doch met twee gelijkvormige. De basis moge bij de eene dan wat breeder zijn dan bij de andere, bij beide is de basis, waarop de vereeniging al die jaren heeft gerustde clubliefde, de gehechtheid aan de oude kleuren. Ook heb ik H. F. C. wel eens vergeleken met een grooteren broer van Frisia. Dit punt van overeenstemming bij de twee vereenigingen, dat ze allebeide in hun district de oudste voetbalclub zijn, is mede een der oorzaken van mijn sympathie voor H. F. C., want wie zeer bevriend is met een van twee op goeden voet met elkander staande broers, die is doorgaans geen vijand van den anderen en wanneer men van twee gelijkvormige figuren de eene mooi vindt, zal men de andere gewoonlijk niet als leelijk beschouwen. Uit mijn liefde voor Frisia construeer ik dus voor een niet gering deel mijn sympathie voor H. F. C. Het is jammer, dat de beide oude vereenigingen H. F. C. en Frisia, in den loop der jaren, elkander zoo weinig hebben ontmoet. Voor zoover ik kan nagaan hebben ze slechts eenmaal een wedstrijd tegen elkander gespeeld, en wel in 1909 te Haarlem, waar Frisia toen, als kampioen van het Noorden, op bezoek was. Deze wedstrijd werd door „good old H. F. C. met 30 gewonnen. „Good old H. F. C. 1" Zoo wordt Uwe vereeniging meermalen genoemd. En wie die woorden zegt of schrijft, geeft daarmede duidelijk zijn genegenheid voor de oude Haarlemsche club te kennen.

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 158