Dat Uwe vereeniging oud is, dat vormt echter op zichzelf geen verdienste. Doch H. F. C. is ook niet enkel „old H. F. C.", maar mag met recht en reden genoemd worden „good old H. F. C. Want wie de geschiedboeken van het Nederlandsche voetbal openslaat, zal daarbij geen enkelen jaargang vinden, waarin de naam van H.F.C. ontbreekt. H.F.C. vinden we op de eerste bladzijde al als de club, die meehielp de fundamenten en de grondslagen van Holland's voetbal te leggen, als den grooten pionier en voortrekker. Al de jaren door, bijna zonder onderbreking, heeft H. F. C. zich in de eerste rangen gehandhaafd, al de jaren door heeft H.F.C. bijgedragen tot de kracht van het Nederlandsche voetbal, tot de kracht ook van de vertegenwoordiging van het Nederlandsche voetbal ons Oranje elftal. H.F.CAjax, 3 Maart 1929 (2-1), de eerste wedstrijd in 1929 na ruim 2 maanden vorst. Ik behoef U de namen niet te noemen van Uwe vele clubgenooten, die het Oranje-shirt hebben gedragen of nog dragen, want gij kent ze wellicht beter dan ik zelf. Ik wil alleen opmerken, dat de verdiensten dezer spelers voor het Nederlandsche voetbal, tevens H. F. C.'s verdiensten zijn. In het kapitaal van de Nederlandsche Voetbal-Maatschappij heeft H. F. C. zich dan ook heel wat aandeelen verworven een oprichtersaandeel allereerst en verder winstaandeelen, Oranje-aandeelen en wat al niet meer. Niet enkel omdat ze zoolang al bestaat, maar omdat ze al zoolang eervol bestaat, daarom is H.F.C. de „good old". Penningmeester A. v. Lennep helpt een handje mee.

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 159