HULDE HET was voor mij een bijzonder groot genoegen van den samensteller van dit Jubileumboek het verzoek te ontvangen enkele woorden te willen wijden aan de Haarlemsche Football Club ter gelegenheid van haar vijftig-jarig bestaan. Bestaat er wel een mooiere gelegenheid de vele aangename uren, in al die jaren doorleefd, nog eens voor onzen geest te roepen De heerlijke herinneringen aan onze jeugd, toen wij, nu veertig jaar geleden, om 4 uur uit school naar den Koekamp renden om ingedeeld te worden bij een der twee groote partijen, welke daar iederen middag oefenden en waarbij Otto Menten toen reeds uitblonk. Later de vele wedstrijden tusschen H. F. C. en Haarlem, waarbij mijn gedachten steeds teruggaan naar H. F. C.'s achterspeler W. van Waveren als een der beste, misschien wel den besten achterspeler van zijn tijd. Zoo n wedstrijd was in vroegere jaren een gebeurtenis in onze goede stad Haarlem. Weken van te voren werd er over gesproken en wat werd er door de aanhangers bij zoo n wedstrijd medegeleefd Wie der ouderen herinnert zich niet meer dien beroemden 44 wedstrijd aan de Spanjaardslaan Wat een voetbalvreugde en wat een voetballeed na zulke wedstrijden Ik wil het wel bekennen, dat ik, de eerste dagen na zoo'n nederlaag dikwijls via Koningstraat en Gierstraat huiswaarts trok, terwijl na eene overwinning aan de Groote Houtstraat de voorkeur werd gegeven. Bij mijne herinneringen aan de vele goede spelers, welke H. F. C. in al die jaren heeft voortgebracht, voegen zich onmiddellijk ook de herinneringen aan het groot aantal goede bestuursleden, welke H. F. C. het voorrecht had te bezitten en welke het op het oogenblik zeer zeker nog bezit. Het zij mij vergund al deze bestuursleden te huldigen in den éénen persoon van Tinus Loosjes, als den man, aan wien H.F C. veel onnoemelijk veel heeft te danken. H. F. C. gaat nu feestvieren en terecht, want indien er eene vereeniging is, welke met vreugde en trots terug kan zien op de vijftig jaren, welke achter haar liggen, dan is het ongetwijfeld de jubileerende Haarlemsche Football Club. Het is mij, die het wel en wee der H. F. C. gedurende tal van jaren van zoo nabij medemaakte, dan ook eene behoefte Voorzitter Spoelder, de overige Bestuurderen en alle Leden van ganscher harte geluk te wenschen ter gelegenheid van dit gedenkwaardig Jubileum. Met de allerbeste wenschen voor den voortdurenden bloei der Haarlemsche Football Club, verblijf ik, U allen recht genoegelijke Feestdagen toewenschend, Uw oud-stadgenoot JAN J. VAN DEN BERG. "M

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 162