- 165 ontmoet, waar dan ook en dat stempelt de H. F. C. tot een van de hechtste steunpilaren van het Nederlandsche Voetbal. Als straks dan ook uit alle streken van het land de Nederlandsche voetbalclubs zich opmaken om aan de vijftigjarige jubilaresse hare hulde en felicitaties te brengen dan zullen weliswaar vele van die clubs met weemoed terugdenken aan den tijd, toen zij zich met de H. F. C. konden meten in prettigen voetbalkamp, maar dan zullen zij ook met dankbaarheid gedenken, dat een machtig herleefd H. F. C. nog steeds op de bres staat om te strijden voor de eer van de voetbalsport in haar zuiver amateuristische spelopvatting. Bij ons ouderen, die buiten het eigenlijke clubverband zijn getreden, groeit de liefde voor vereenigingen als de H. F. C., omdat wij allengs objectiever tegenover de voetbal maatschappij zijn komen te staan en zien, hoe de oude clubs zich weten te handhaven, zij het dan niet alle in de omgeving, waarin zij volgens de traditie behooren, dan toch in de spelopvattingen, welke nog steeds door hare besturen worden gehuldigd en gepropageerd. Zoo terecht heeft een van H. F. C.'s ouderen ik doel hier op Nico Bouvy gezegd, dat hij hoopte, dat wij H. F. C. nog lange jaren in de eerste klasse mogen behouden, maar vóór alles, dat de verhouding onderling moge blijven als gedurende de jaren 1921 1923. Dat duidt op innerlijke kracht en saamhoorigheid van sportvrienden in den goeden zin van het woord die uiting, welke door de H. F. C.-leiding unaniem zal worden onderschreven, waarborgt het Nederlandsche Voetbal en den ouden clubs een krachtigen steun nu en in de toekomst. H. F. C., blijft Uzelf, dat is voor ons voldoende Voetbal-Holland is U en Uwen bestuurderen door al die vijftig jaren heen veel dank verschuldigd en voor Uw eigen leden, waartoe ook ik mij tijdens mijn verblijf in Haarlem heb mogen rekenen, zal het lidmaatschap van Uwe vereeniging altijd in de herinnering terugroepen een periode, waaraan het goed doet terug te denken. H. F. C„ heil A. VAN DER WILDE.

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 169