- 170 - Jelui weten maar half, hoe slecht me 't biertje op Vrijdagavond smaakte en wat een strijd het me kostte de in vergissing bestelde pul te ledigen. En als ik 's Zondagsmiddags op 't veld verscheen en in 't gezichtsveld van onzen Karei kwam, dan was mijn schaamte recht evenredig met de verwerkte hoeveelheid verboden artikelen. Onze Karei, die alles wat in zijn bereik lag, aan de club gaf. Aan de Good Old H. F. C. Nico Bouvy, ook zoo n type, die 's zomers den jongeren spelers het voetballen trachtte te leeren en als het hem niet lukte, dan was 't zijn schuld niet. Nico, de man met techniek en tactiek, de man, die zich steeds gaf, als zijn knieën maar even mee wilden werken. Die zich gaf aan de Good Old H. F. C. Ben Verwey De doodgewone Ben, die een week reisde, de nachten vóór den Zondag vaak staande moest doorbrengen, om IV2 uur te voetballen voor de Good Frits Kuipers. De onverstoorbare Frits, de altijd tevreden, nooit kankerende Frits. De „Captain van de Good Old H. F. C. Wat had ik vaak hartgrondig 't land aan jelui vieren, als jelui 's Zondags afscheid namen voor een week en me achterlieten met mijn moreele katers. Jongeren, die dit niet begrijpen, vraagt het aan ouderen, die 't wel begrijpen. En toch ben ik dien vier veel schuldig. Van hen heb ik geleerd, door hen heb ik begrepen, dat een goede geest met middelmatige spelers meer waard is dan een middelmatige geest met goede spelers. Eenheid maakt macht. Die geest, dien Karei, Nico, Ben en Frits in die jaren deden ontstaan, deed de H. F. C. promoveeren. Anderen, die ik hier niet noem, en daaraan toch ook meewerkten, ben ik niet vergeten. Maar die vier waren voor mij de hoofdpersonen. Welnu, die geest moet altijd blijven bestaan. Met dien geest is alles mogelijk. En ik verwacht van alle jongeren, die het voorrecht hebben lid te kunnen zijn van de „eerste" club van Nederland, dat ze meewerken om deze op de allerhoogste plaats te brengen. Een plaats, waar de Good Old H. F. C. thuis hoort Old H. F. C. 5. O. Padohan, Djocja, Java, 29-4-'29. WOUTER COHEN TERVAERT. Rui TE.N LE.t>£N.

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 174